Vlissingen geeft fiat aan kazerne PZC PZC Betaald parkeren is patiënt-on vriendelij k Fracties steunen plan voor zorg op kleinere schaal Raad ontstemd over late schoonheidseis Middelburg voor nieuwbouw brandweer Aanrijdingen door gladheid Informatie over bio-industrie 13 Acacia's krijgen nieuwe plek agenda Zorg om verlies arbeidsplaatsen in Vlissingen Lof voor overleg plan Paauwenhof Hamer gestolen uit gemeenteauto Vol gas tegen slagboom Doorrijden na ongeval weekenddiensten Voorspeelavond in Kapelle Speelgoedbeurs de V door Edith Ramakers flJSSINGEN - Nog dit najaar 'san de bouw van de kazerne roor de stadsgewestelijke trandweer Vlissingen/Middel- :>urg beginnen. De Vlissingse jemeenteraad ging gisteravond aorrend akkoord met de verho ging van het budget van 'nog iens een half miljoen euro'. bedrag moet opgehoest vorden door de stadsgeweste lijke partners en komt bovenop het al gereserveerde bedrag van ruim 9 miljoen euro voor de nieuwbouw. De Middelburgse raad gaf maandag al haar fiat. De bouwkosten voor de kazerne zijn onlangs opgelopen, omdat Middelburg aanvullende kwali teitseisen aan het gebouw stel de. Middelburg legde uit dat met het bestaande budget alleen een loods met een bakstenen dienstgebouw gemaakt kon worden. Een gebouw op een prominente locatie, vindt Mid delburg, moet esthetisch ver antwoord zijn. De algemene :eneur gisteravond was dat Middelburg met dit verzoek om een extra bijdrage Vlissingen net de rug tegen de muur zet. Bovendien was het aspect schoonheid' te laat een rol van betekenis gaan spelen „We junnen nu geen nee meer zeg- Maar ik heb geen goed woord over voor de handelwijze ran Middelburg", sprak J. Lust van de WD. VLISSINGEN - Van maandag 3 februari tot maandag 3 maart verstrekt de stichting Wakker Dier in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen informatie over de bio-industrie en de alternatieve mogelijkheden om diervriende lijker te eten. Ook schakelen steeds vaker boeren over op de biiologische veehouderij Inde Middelburgse bibliotheek zijn vertegenwoordigers van de Stichting Wakker Dier van 3 fe bruari tot 26 februari aanwezig. vrijdag 31 januari 2003 Alle raadsleden waren het er over eens dat Middelburg 'als een duveltje uit een doos' het zo genoemde Q-team uit de hoed toverde. Het team stelt schoon- heidseisen aan gebouwen vast en adviseert de gemeente. „Juist", zei N. Peters van D66. „Het Q-team geeft een advies. We kunnen dat ook naast ons neerleggen en het gebouw zon der franjes, dus goedkoper, op trekken." D66 stemde daarom tegen het voorstel. De fractie vond de SP en GroenLinks aan haarzijde. Grilligheid E. Walrave-Troost van de PvdA bestempelde de perikelen rond de nieuwbouw als 'bestuurlijke grilligheid'. „De laatste kosten verhoging is daar weer een voorbeeld van. Maar toch", liet ze er op volgen, „vind ik het ook van lef getuigen dat onze colle ga's in Middelburg nu voor ste delijke kwaliteit kiezen." Dat is in een te laat stadium gebeurd, vond ze. Maar nu kan het nog om met wat aanpassingen een aan trekkelijker gebouw neer te zet ten. Ze verwees in dat verband naar de bouw van het nieuwe zwembad, waarvoor Middel burg en Vlissingen gezamenlijk optrekken. Binnenkort wordt het geopend. „Het wordt een schitterend zwembad, omdat ook naar de stedelijke kwaliteit is gekeken." W. Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen vond het nog niet zo'n slecht idee om welstands commissies en Q-teams maar 'allemaal te ontbinden". „Ik word hier niet vrolijk van. Ad viezen over schoonheid kunnen we wel aan de gemeenteraad overlaten." GroenLinks vond dat Vlissingen zelf ook iets te verwijten viel. „We hadden be ter op ons zusje moeten letten. Dan was dit misschien niet ge beurd. Je kent als broer en zus eikaars zwakke punten." De stadsgewestelijke brand weer heeft nu kazernes in Mid delburg en Vlissingen. Die zijn sterk verouderd. STREEKACTIVITEITEN SGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur (oersbal, biljart en soos voor ouderen; öasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen, Inschrijving tussen 8.45-9.00 air; GRIJPSKERKE - Opstandingskerk, 19.00 20.30 uur: Speelgoed- en kledingbeurs; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: 3adminton voor 50-plussers; -SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Medewerkers van de gemeente halen de boompjes uit de Van Eedestraat in Vlissingen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Vooruitlopend op de herinrichting van de Duijvendrechtstraat, de Steenhuisstraat en de Eede straat, heeft de afdeling Beheer van de gemeente Vlis singen gisteren dertig bolacacia's verplaatst. De bomen hebben een nieuwe plek gekregen bij de entree van de Noorderbegraafplaats. De bolacacia's hadden geen goede voedingsbodem in de drie straten Met een kraantje werden ze voorzichtig van hun oude stek gehaald. De afdeling Beheer heeft een aantal van de bomen achter de hand gehouden, voor het geval de bolacacia's de verplanting niet overleven. „De kans op uitval is groot", aldus een ambtenaar van de afdeling Beheer, „omdat de wortels beschadigd zijn." Op de plaats van de bolacacia's komen 28 Zweedse meelbessen. Die kunnen in het Vlissingse klimaat - doorNadia Berkelder MIDDELBURG De Middel burgse wethouder A. de Vries IPvdA) krijgt steun van alle fracties in de raad voor zijn plannen met wonen en zorg. Ioch was er tijdens een speciale commissievergadering wel wat kritiek. Voor de één ligt het ge kozen tempo wat te laag, voor ten ander gaat het allemaal wat snel. De Vries nam aan het begin van de vergadering zelf al wat gas REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl terug. Een paar maanden gele den zei hij nog dat er in de stad 33 locaties zouden komen waar op een kleinschalige manier zorg zou worden verleend. „Dat gaan we niet halen", zei hij gis teren. „We moeten vertrekken vanuit de bestaande situatie. Er waren al zorginstellingen die een plan hadden klaarliggen. De bedoeling is dat op een groot aantal plekken in de stad zones komen waarin wonen, zorg en welzijn samen gaan. Het doel is om het mogelijk te maken dat mensen die zorg nodig hebben, in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen als ze dat willen. Mensen wonen in een aangepas te woning en krijgen zorg aan huis. Dat kan variëren van thuiszorg tot intensieve 24-uurs verpleging. Op de vraag van de SGP en Leefbaar Middelburg naar de financiële haalbaarheid van de plannen, had De Vries geen dui delijk antwoord. „Als je alles uitrekent, besluit je om er nooit aan te beginnen. Ik vind dat we wel moeten beginnen, maar wel stap voor stap." Verder maakte een aantal partijen zich zorgen over de onrust die de plannen bij cliënten en personeel van de zorginstellingen veroorzaken. C Dekker (SGP) stelde voor om eerst met één zone te beginnen, zodat de effecten onderzocht kunnen worden. De Christen- Unie en de PvdA pleitten juist voor een sneller tempo. „In de uitvoering zouden we eerder kiezen voor een radicale veran dering als voor een geleidelij ke", zei K Hamelink (CU). Hij is bang dat het extra geld kost om de oude voorzieningen naast de nieuwe in stand te houden. M. Riedijk (CDA) maakte zich zorgen om de groep ouderen die intensieve zorg nodig heeft. De kwaliteit van zorg moet ge waarborgd zijn, vond ze. J. van Nieuwenhuizen (GroenLinks) deelde die zorgen. „Er is altijd een groep ouderen die afhanke lijk blijft van intramurale zorg." De Vries was het daar mee eens. „Maar die zorg kan best kleinschalig georganiseerd worden." Aan het eind van de avond had De Vries de partijen grotendeels op één lijn. „Hier zit een gelukkige wethouder", con cludeerde hij. VLISSINGEN - De CDA-frac- tie en de Lokale Partij Vlissin gen (LPV) wilden gisteren in de Vlissingse raadsvergadering weten welke maatregelen de ge meente treft om vertrek van be drijven uit Vlissingen te voor komen. „We zijn namelijk opgeschrikt door berichten over het verlies van arbeidsplaatsen binnen on ze gemeente", verklaarde C. Seijbel van het CDA haar zorg. De fracties somden op: de PSD is bezig uit Vlissingen te ver trekken en het oud-Schelde- bedrijf SJicon verhuist naar Moerdijk. Ook de PZC moet voor 1 juli van dit jaar verhuisd zijn. Het gebouw aan de Oost souburgseweg is gekocht door het Regionaal Opleidings Cen trum Zeeland. „De PZC heeft 120 werknemers", had Seijbel uitgerekend. „Ik spreek over de redactie en de commerciële en marketingafdelingen." Hirdes van de LPV stipte nog het eco nomisch belang van de bedrij ven voor de gemeente aan Wethouder P. van der Maden liet in een reactie niet het achterste van zijn tong zien. Hij beklem toonde dat de gemeente zich tot het uiterste zal inspannen om bedrijven te behouden. „Ik kan nu niet meer zeggen, omdat we middenin de onderhandelingen zitten", zei hij. De parkeerplaats van het Ziekenhuis Walcheren slaat vaak vol, ook met auto's van toeristen. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De Walcherse CDA-fracties vinden betaal de parkeerplaatsen bij het ziekenhuis in Vlissingen patiëntonvriendelijk. Ze vra gen de raad van bestuur van het ziekenhuis om terug te ko men op het voornemen om be taald parkeren in te voeren. Volgens directeur G. Bogaerts heeft het ziekenhuis geen an dere keuze. Het parkeerter rein wordt gebruikt door mensen die elders in de stad moeten zijn. Het gevolg is dat mensen die wel naar het zie kenhuis moeten, hun auto niet kwijt kunnen, „Het komt re gelmatig voor dat het achter ook hartstikke vol staat", zegt hij. „De buurt is daar ook niet blij mee. In de rest van de stad moet je betalen. In de zomer staan hier zelfs toeristen." Het CDA is het met de directie eens dat verkeerd gebruik van het terrein moet worden te gengegaan. De partij stelt voor om een systeem te beden ken dat wel misbruik voor komt, maar dat patiënten en hun bezoek niet op extra kos ten jaagt. Bezoekers van het ziekenhuis kunnen bijvoor beeld een munt krijgen waar mee ze gratis hun auto mogen wegzetten. De CDA-fracties van Middelburg, Veere en Vlissingen hebben een geza menlijke brief naar de raad van bestuur gestuurd. Opbrengst Volgende maand bespreekt het ziekenhuis de plannen met de wethouder. Als betaald parkeren wordt ingevoerd, zal de opbrengst naar het zieken huis gaan omdat het eigenaar is van de parkeerplaats. „Het is niet bedoeld als extra bron van inkomsten", verzekert Bogaerts. „Wij zijn trouwens één van de weinige ziekenhui zen in het land waar nog gratis parkeerruimte is. Het pro bleem speelt overal." 's-HEERENHOEK - Naast de ongelukken door sneeuw én gladheid op de A58, waren er aanrijdingen op provinciale we gen. Het eerste ongeluk deed zich om half zeven voor op de Bernhardweg-West in 's-Heerenhoek. Een 62-jarige Vlissin- ger raakte tijdens een sneeuwbui met zijn bedrijfsbusje in de slip waardoor het busje kantelde. De man werd door getuigen ongedeerd uit zijn voertuig gehaald. In Kapelle gleed een be stuurder van een bedrijfsauto van de 's-Gravenpolderse Ou- dedijk. De auto bleef nog net met de achterwielen op de dijk hangen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Op de Veer- dijkseweg in Scherpenisse reed een 31 -jarige Tholenaar door gladheid tegen een boom Ook hij bleef ongedeerd. Op de Sloeweg in Vlissingen botste een automobilist achterop een auto van een plaatselijke bestuurster. De vrouw remde voor een motorrijder die voor haar auto onderuitging. De man uit 's-Gravenpolder merkte dit te laat op. Er vielen geen ge wonden. Op de le Deltaweg in Kats reed een vrachtwagen chauffeur door de hevige sneeuwval in de berm en kwam daar vast te zitten. Een takelbedrijf heeft de truck los gesleept VLISSINGEN - De Vlissingse gemeenteraad is gisteravond unaniem akkoord gegaan met de uitbreiding van winkelcen trum Paauwenhof aan de Paauwenburgweg. De raadsleden spraken zich in de raadsvergadering lovend uit over de ma nier waarop wethouder P. van der Maden en de ambtenaren overleg hebben gevoerd met bewoners van de flat aan de De Meesterstraat. Een groot aantal bewoners heeft zich vanaf het begin tegen de uitbreidingsplannen verzet. Het uitbreidingsplan is twee keer aangepast. De eerste keer ingrijpend: een appartemen- tenblok bovenop het winkelcentrum werd uit het plan ge schrapt. Onlangs werd, na inspraak van burgers, de nieuw bouw nog een aantal meters verplaatst in de richting van de flat aan Ruys de Beerenbroucklaan. Volgens plan wordt eind van dit jaar het winkelcentrum geopend, het huidige winkel complex heeft dan een opknapbeurt ondergaan. VLISSINGEN-Twee Vlissingers van 19 en 21 jaar zijn gister middag aangehouden op de Vlissingse Boulevard Bankert, nadat zij eerder een hamer uit een gemeenteauto hadden weg genomen. Ze kregen allebei een boete van 120 euro MIDDELBURG - Een 37-jarige automobilist uit Middelburg is gisteravond rond zeven uur met volle snelheid tegen de slagbomen van de Stationsbrug in zijn woonplaats gereden. De man reed over de Stationsstraat, komende uit de richting van de Turfkaai. Door de beslagen autoruit zag de man te laat dat de rode lichten van de Stationsbrug in werking waren en dat een van de slagbomen al naar beneden was. Hij reed zon der te remmen door. De slagboom en de voorkant van de auto raakten geheel vernield. GOES - Een onbekende heeft gisteren rond 9.35 uur een 26- jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal gesneden in een bocht op de A5 8ter hoogte van Goes, en daardoor een on geluk veroorzaakt. De man uit Reimerswaal moest uitwijken en botste tegen de vangrail. Hierdoor liep de auto aanzienlij ke schade op. foto Ruben Oreel dicht aan de kust - ongeveer zes meter hoog worden De boom geeft in mei crèmewitte bloemen in tuilen In het najaar komen er oranjerode ovale bessen aan. De her planting vindt waarschijnlijk plaats in november. De feitelijke herinrichting van de straten begint eind fe bruari. Er komen onder meer ondergrondse afvalbakken, één richtingsverkeer en nieuwe riolering. De werkzaamhe den duren ten minste vijf maanden. zaterdag 1 en zondag 2 februari 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen. zat. 0.00-24.00 uur: A.M.M. Termeer en F. A. van den Berg. Rosenburglaan 1tel. (0118)465253. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. (0118)479791. Spreekuur 1230-13.00 en 17.30-18.00 Huisartsengroep 'de stad Middelburg' (patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer). zaterdag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118)644301. zondag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg (patiënten huisartsen Boej- harat. De Doelder. Van der Meer, Lank- horst. Van de Peppel en De Vries) vrij. 17 00-zat 8.00 uur R R. Lankhorst. Seisweg 29, tel (0118) 639933 zat 8 00-zon. 8.00 uur: P. de Doelder, Korte Burg 3, tel. (0118) 639933. zon 8.00-ma 8 00 uur: M. A. de Vries en K. Prins, Herenstraat 18. tel. (0118)639933. Spreekuur za. en zo. 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: J.H. Vervloet, Roozenburghlaan 20, Mid delburg, tel (0118)627664. zon 0 00-24.00 uur: N Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. (0118) 461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubelsen M. J. J. Helmes,'t Plein 2, Se- rooskerke, tel. (0118) 591212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18 00-ma 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 42. Bigge kerke. tel. (0118) 552190 Tandartsen: Walcheren: J M.de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. (0118) 628207. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zat. 20.00 uur J van Dierendonck, tel. (0118) 471140. zat 20 00-zon. 22.00 uur H de Pundert. tel. (0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Dauwendaele, Roozenburg- laan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. (0118) 461593 Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. KAPELLE - In het clubgebouw van Ons Genoegen uit Kapelle aan de Dijkwelseweg (bij het fruittecltmuseum) vindt van avond de jaarlijkse voorspeel avond plaats. De blokfluit- en samenspel- groepen laten horen hoe ver zij muzikaal gevorderd zijn. Voor de meeste leerlingen is het de eerste keer dat zij optreden voor publiek In totaal werken onge veer vijftig muzikanten mee. De voorspeelavond begint om half GRIJPSKERKE - Kleuter speelzaal 't Hummelhoekje houdt vanavond haar jaarlijkse speelgoed- en kledingbeurs. Deze vindt plaats in de Opstan dingskerk aan de Jacob Cats- straat 7 in Grijpskerke en duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Advertentie \a9eT r>as sr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13