R&B-verbod Nighttrain officieel 11 Stug doortrappen VVD pleit voor strooien in dorpen Middelburger claimt bij hof onschuld in nishandelingszaak Limburgse Jagers bij herdenking Ramp Eis anderhalf jaar cel voor seksueel misbruik buurjongen liüEf Demontage vliegtuigbom Biggekerke over maand Schouwe naar sluit verdergaande maatregelen niet uit \gent beticht van nauwe band met crimineel Politie houdt spreekuur in Hansweert zeeuwse almanak Twee maten WALCHEREN vrijdag 31 januari 2003 oorMiriam van den Broek 3IGGEKERKE - De vliegtuig- m uit de Tweede Wereldoor- Dg die zaterdag is gevonden in ggekerke, wordt dinsdag 25 iruari gedemonteerd, ijdens de demontage moeten l omwonenden hun woning «laten. Een gebied met een straal van 425 meter rond de bom, wordt ontruimd. Voor mensen die niet bij familie of vrienden terecht kunnen, regelt de gemeente op vang in het dorpshuis. De bewo ners ontvangen daarover nog een brief met alle informatie. De voorbereidingen voor de de montage beginnen die dinsdag ochtend om tien uur. Het zal een half uur tot uiterlijk vier uur du ren voordat de bom onschade lijk is gemaakt. Daarna wordt de vijfhonderdponder overge bracht naar Breezand, waar de Explosieven Opruimings Dienst hem tot ontploffing zal brengen. De EOD kan de bom niet eerder dan over een maand onschade lijk maken. De dienst heeft ter plaatse geconstateerd dat het projectiel momenteel geen ge vaar vormt. Er is inmiddels een beschermende container over de vliegtuigbom geplaatst en de politie surveilleert extra. Het projectiel werd zaterdag ontdekt door een boer uit Bigge kerke die aan het ploegen was. Hij dacht dat hij op een flinke steen was gestuit, maar het bleek een bom te zijn van ruim een meter lang en een doorsnede van ruim 25 centimeter. Ver moedelijk is het een Engels exemplaar. JoorNadia Berkelder IDDELBURG - Het verbod op &B-avonden in de Middel burgse discotheek The Night- rain is officieel. De discotheek ag een half jaar lang geen I-avonden meer houden, urgemeester K. Schouwenaar eeft dat de eigenaren in een rief laten weten. Aanleiding oor het verbod is de schietpar- ijdie op 22 december vorig jaar ij de discotheek plaats vond. Je eigenaren vinden het verbod iiet terecht, omdat de schiet- artij volgens hen buiten ge leurde. Verder betogen ze dat er jeen wapens binnen zijn ge feest, dat er de laatste jaren looit ernstige problemen op |&B-avonden zijn geweest en Jat de kans op herhaling klein Bovendien vinden ze het de aak an de politie om mensen an te pakken die buiten de dis- stheek et een wapen rondlo- jen. Ze hebben aangegeven jeen bezwaar te hebben tegen preventief fouilleren. innen of buiten chouwenaar is niet onder de indruk van die argumenten. Hij •erschilt met de eigenaren van ening over de vraag of de hietpartij binnen of buiten de iiscotheek plaats vond. Die iouden vol dat er buiten de dis- utheek is geschoten. De schut- «r stond binnen de grote klap- euren bij de straat en schoot in e richting van de volgende eur, waar het slachtoffer itond. Die deur is beschermd net metalen platen, om kogels te houden. Pas na deze Advertentie DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! deur controleren de portiers de bezoekers. Hier staat ook een metaaldetector, waarmee be zoekers op wapens worden ge controleerd. De burgemeester concludeert dat de schietpartij binnen was. Er is volgens hem dus wel een wapen binnen geweest. Hij be strijdt ook dat de kans op herha ling gering is. De R&B-avonden trekken vol gens de politie groepen mensen aan die bekend zijn vanwege het bezit en het gebruik van vuur wapens. Schouwenaar vindt dat de exploitanten zelf verant woordelijk zijn voor de veilig heid van hun bezoekers, on danks het feit dat de politie de taak heeft om de openbare orde te handhaven. Als de eigenaren zich niet hou den aan het verbod, volgen ex tra maatregelen. Het is mogelijk dat de discotheek dan, eventu eel tijdelijk, gesloten wordt. Ook het preventief fouilleren van bezoekers in de binnenstad sluit Schouwenaar niet uit. In de brief geeft hij aan dat op dit moment 'niet opportuun' te vin den. Alleen als de openbare orde ver der wordt verstoord, is het een mogelijkheid. Voor 14 februari stond een 'Urban-party' op het programma van The Night train. Urban is een mix van mu ziekstijlen, waar ook R&B in zit. De avond is inmiddels van de agenda gehaald. De eigenaren van The Night train onthouden zich voorlopig van commentaar. GOES - Sneeuwbuien domineerden gisteren het straatbeeld. Fietsers, zoals deze twee scholieren in Goes, hadden het zwaar. foto Willem Mieras loorKatja Logtenberg BEN HAAG - Een 27-jarige uit Vlissingen probeerde etHaagse gerechtshof ergiste- i?n van te overtuigen dat hij zijn x-vriendin niet had mishan- dd. •epolitierechter in Middelburg MIDDELBURG - Een 37-jarige oofdagent uit Iloogerheide die «ist van een hennepkwekerij laar dat verzweeg, stond giste- en terecht voor de rechtbank in Mddelburg. Ifficier van Justitie R. Ramme- verweet de man valsheid in leschrifte en schending van het ®btsgeheim. Ook zag hij de &n als medepleger van hen- cpteelt, omdat hij op de hoogte 'as van de strafbare feiten ianimeloo zei een vermoeden te ebben dat de hoofdagent was ogekocht door een inwoner sn de gemeente Reimerswaal, ®ar het bewijs kon hij niet Srd maken. De officier eiste 10 uur werkstraf en vroeg de erdachte uit zijn functie te zet- m. egin oktober 2000 werd de jent opgeroepen voor een Bchtpartij Daarbij werd de fimineel zwaargewond afge- ^rd naar het ziekenhuis. De lachte bezocht diezelfde acht het slacntoffer. Daarna hij naar diens woning om Echtgenote in te lichten. Daar üf hij een hennepkwekerij Jn, maar hij beloofde hiervan Een melding te maken r'tspraak: 12 februari. veroordeelde de man eerder tot een boete van 750 gulden, maar de man ging in hoger beroep om dat hij de vrouw met geen vinger zou hebben aangeraakt. Vol gens hem had zijn ex het verhaal u it haar duim gezogen De vrouw deed aangifte bij de politie van de vermeende mis handeling op 2 oktober 2000. Ze vertelde dat ze haar ex op straat was tegengekomen en dat hij haar zomaar bij de keel had ge grepen. Hij zou haar hebben uit gemaakt voor rotte vis en daar na overal hebben geschopt en geslagen. Uit een doktersver klaring en politiefoto's bleek ook dat de vrouw na die dag bont en blauw was. De verdachte bezwoer het hof echter dat hij de vrouw niet had mishandeld. Volgens hem had ze zichzelf verwondingen toege bracht om hem zwart te maken „Dat heeft ze wel eens eerder ge daan", zei hij. Hij bestempelde zijn ex als iemand die 'knetter gek' is. Ze zou zijn leven hebben verwoest. Zo zou ze een keer al zijn kleding kapot hebben ge knipt en een zelfmoordpoging hebben gedaan in zijn woning Hij was haar op de bewuste dag wel tegengekomen op straat, maarzij zou juist hysterisch zijn gaan schreeuwen en hem zijn aangevlogen. Een dag daarvoor zou ze traangas in zijn ogen heb ben gespoten. „Ik heb haar al leen maar weggeduwd. Ik zweer het", zei de verdachte. Hofaanklager F. van Es was niet zo onder de indruk van zijn smeekbedes. Hij kon niet gelo ven dat het slachtoffer zichzelf zo ernstig had verwond als hij had gezien op de foto's. Hij eiste een boete van 325 euro en een week voorwaardelijke celstraf. Het hof doet over twee weken uitspraak. Strooizout wordt In Grijpskerke uit de opslag van het Waterschap gehaald. door Ab van der Sluis DOMBURG - De VVI) in de gemeenteraad van Veere wil dat er bij sneeuwval ook ge strooid wordt in de straten en fietspaden in de dorpen. De fractie heeft schriftelijke vra gen gesteld aan het college van B en W over de gladheidbestrijding. De strooiwagens in Veere rijden in principe alleen op de doorgaande wegen en niet in de kernen zelf. Ook gisteren is tijdens de sneeuwval alleen op de doorgaande wegen gestrooid, bevestigt een woordvoerster van de gemeente Veere. Tijdens de vorige vorstperiode,v^egin deze maand, besloot het college ook alle wegen en straten binnen de bebouwde kommen van de kernen te strooien. Aanleiding daarvoor was dat de sneeuwres- ten bevroren waren en dat de dooi niet snel zou inzetten. In verband met de veiligheid voor bewoners, werd toen toch in alle stra ten gestrooid. De wegen buiten de bebouw de kom zijn in beheer en onderhoud bij het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Sneeuwvrij De WD vindt dat bij sneeuwval 'ernstig' overwogen moet worden om niet alleen de doorgaande wegen sneeuwvrij te maken, maar dat alle straten in de dorpen aange- door Steffan ter Maat BATH - Een aantal soldaten van het 412e bataljon van het regi ment Limburgse Jagers komt morgen naar Bath voor de her denking van de watersnood ramp. Ten tijde van de ramp bouwden de veertig soldaten van het bataljon een nooddijk bij Bath, die ze de Limburgse Jagersdijk noemden. Het bataljon was gelegerd in Nunspeet toen het de opdracht kreeg om naar Zeeland te gaan voor ondersteuning. Na een tus senstop van een paar dagen in Roosendaal gingen de soldaten door naar Bath. Jean van Gaste ren was onderofficier van deze Limburgse Jagers en hij is nu een van de initiatiefnemers van de bijeenkomst. „Ik sprak met een aantal men sen van de Limburgse Jagers over de dijk die we destijds bouwden. Vervolgens kwam ik in contact met Bram Beun, die als soldaat ook onderdeel uit maakte van onze groep. Hij heeft daarna contact gezocht met andere soldaten. Met een aantal van hen hebben we mor gen afgesproken", legt de in Maastricht woonachtige Van Gasteren uit. Hoeveel bataljonsleden er exact komen weet de voormalig on derofficier niet, hij verwacht een select gezelschap van zo'n acht leden. De bijeenkomst heeft verder ook geen officieel karakter. „We willen samenko men om te herdenken en het is ook een soort van kleine onoffi ciële reünie We verzamelen om vijf uur 's middags voor het ge meentehuis in Kruiningen En we willen gaan kijken of we de plek nog kunnen vinden waar we de dijk destijds hebben aan gelegd", verklaart Van Gaste ren. Wat de precieze plek van de dijk was, weet Van Gasteren zich niet meer te herinneren. Heteni- ge dat hij zich van de dijk herin nert, is dat deze waarschijnlijk over een lengte van zo'n hon derdvijftig meter is gebouwd en dat de Limburgse Jagers hier vermoedelijk een dag of vijf aan hebben gewerkt. Van Gasteren: „Ik weet nog wel dat we ruzie kregen met het bataljon Oranje Gelderland. Zij losten ons af toen het grootste deel van de dijk al klaar was. Ze haalden vervolgens de naam Limburgse Jagersdijk weg en gaven hun ei gen naam aan de dijk. Oranje Gelderland was ook in Nun speet gelegerd, dus dat heeft daar later nog wel enige ruzie gegeven. Verder weet ik nog dat het hard werken was aan de dijk, maar dat we dit met veel voldoening deden en daar wil len we dus morgen ook op terug kijken." HANSWEERT - Het Reimers- waalse politieteam begint op korte termijn met een spreekuur in Hansweert. Elke week neemt een agent twee uur lang zitting om de klachten van bewoners aan te horen. Veel bewoners van Hansweert zijn ontevreden over de politie. Zo zou in het Westerschelde- dorp bijzonder weinig blauw op straat te zien zijn. Tijdens een discussieavond in dorpshuis Kaj Munk deze week kreeg G. de Bie van het team Reimerswaal het behoorlijk voor de kiezen „We zijn nu eenmaal met min der mensen dan vroeger", sprak hij verdedigend. „We willen best meer naar de burgers toe komen, maar dat kan niet meer op de fiets, zoals de wijkagent dat vroeger deed." Om de inwoners enigszins tege moet te komen, begint de politie binnenkort met een spreekuur. In enkele andere Reimerswaalse kernen, zoals Rilland en Yerse- ke, bestaat dat al. De zitting wordt vermoedelijk op een avond gehoudenmaar mocht er behoefte zijn aan een spreekuur overdag, dan kan dat ook. Een plaats van handeling is nog niet bepaald, maar volgens burge meester A. Verbree is de brede school de beste locatie. foto Ruben Oreel door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 63-jarige inwoner van Arnemuiden gaf gisteren bij de rechtbank in Middelburg toe een buurjongen jarenlang seksueel te hebben misbruikt. Officier van Justitie G. Oosterveld eiste daarvoor twee jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk. De man moet volgens haar ook verplicht een pyschiatrische be handeling af maken. Uit het dossier bleek dat er nog meer kinderen het slachtoffer zijn geworden. De seksuele han delingen vonden plaats in de ja ren tachtig. „U heeft uw lusten niet kunnen intomen", verweet de officier hem. Ze wees op de ernst van de zedendelicten. „De impact voor de slachtoffers is groot." De man nodigde regelmatig pu bers uit bij hem thuis. „Het be gon met stoeien, waarna er al gauw een seksueel tintje aan werd gegeven. Vervolgens lie pen de seksuele handelingen uit de hand", merkte de officier op Zo kwam ook de buurjongen bij hem langs. De ontucht zou vier jaar, van juni '87 tot juni '91 du ren. Ook zijn broer was slacht offer. Pas toen er eind 2001 binnen het gezin over werd ge sproken, besloot men aangifte te doen tegen de overbuurman. Dominee De dominee had nog geprobeerd te bemiddelen, want de Arne- muidenaar had in die jaren een goede relatie met de buren. De ouders reageerden zeer ge schokt. „Ik walg van mezelf. Ik heb beestachtig geleefd Ik hoop dat God me wil vergeven en dat de slachtoffers het verwerkt hebben", zei hij. Een psychiater achtte hem volledig toereke ningsvatbaar. „Hij wist dat het fout was." De reacties van de buurt lieten niet op zich wach ten. Negen keer werden de rui ten van zijn woning ingegooid en ook werd er brand gesticht. De Arnemuidenaar werd ge dwongen te verhuizen. Als het aan de officier ligt, wordt er 8500 euro smartengeld toegekend aan de slachtoffers. Raadsman F. te Braake vond dat zijn cliënt door de Arnemuidse samenleving al was gestraft. Hij bepleitte een werkstraf, gekop peld aan een voorwaardelijke gevangenisstraf Uitspraak: 12 februari. Advertentie de watersnoodramp pakt moeten worden De liberalen willen weten of het college die mening deelt Als B en W op die vraag bevestigend ant woorden, dan wil de fractie ook weten bin nen welke termijn er dan gestrooid gaat worden. De partij vraagt het college ook waarom het begin deze maand bijna 48 uur geduurd heeft voor besloten werd om ook in de dor pen te strooien In die tijd hebben zich wellicht ernstige on gevallen voorgedaan. „Kan het college de garantie geven", aldus de WD, „dat als zich weer een dergelijke situatie voordoet er dan op adequate wijze wordt ingespeeld op de bestrijding van de gladheid." Het moet maar eens gezegd: de burgemeester van Middel burg meet met twee maten. Hij verbiedt in een nachtge legenheid in zijn woonplaats een bepaalde muziekstijl om dat die schietgrage lieden zou aantrekken. Maar even verderop in het centrum van Middelburg wordt een activi teit volstrekt ongemoeid ge laten Het etablissement in kwestie betreft de Klove niersdoelen. Daar gaan op de meeslepen de tangomuziek de beentjes van de vloer. Terwijl er onder hetzelfde dak geknald wordt dat het een lieve lust is. Want elders in het pand is een schietvereniging gevestigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11