CDA wil Borssele open houden PZC 700/ Pijnlijke stilte aan de Piet Heinkade Middelburg wacht niet meer op komst Franse bouwmarkt www.pzc.nl/email LATEN JE NIET LOS. vWL HET-FEESTBEE www.pzc.nl/verkeer Krachtige Ginkgo Combi verbetert je geheugen en concentratievermogen .12 PvdA-wens tot sluiting kerncentrale kan alleen via regeerakkoord worden geregeld Diefstal uit bouwcontainer Terneuzenaaris rijbewijs kwijt "De genetwerkte samenleving" Visie op de relatie tussen ICT en het platteland Rabobank WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE CARNAVALSHOP dinsdag 28 januari 2003 door Harmen van der Werf DEN HAAG - Sluiting van de kerncentrale Borssele is voor het CDA in de Tweede Kamer niet aan de orde. Tijdens onder handelingen met de PvdA over een nieuw kabinet zullen de christen-democraten daarop inzetten, aldus het Zeeuwse Ka merlid S. Buijs. „Ons standpunt is duidelijk." Ook de PvdA heeft tijdens de verkiezingscampagne geen mis verstand laten bestaan over de toekomst van de kerncentrale. Die moet dicht. „In de kabinets formatie zal dat ook onze inzet zijn", laat aspirant-Kamerlid D. Samsom weten, „zoals er op milieugebied nog meer punten moeten worden besproken met het CDA, bijvoorbeeld de terug keer van een minister van Mi lieu en de invoering van een ki lometerheffing. Borssele is één van de vele onderwerpen." In de nieuwe Tweede Kamer is in principe een meerderheid voor het langer openhouden van de kerncentrale, een meerder heid van CDA, WD, LPF en SGP. Wil de PvdA de sluiting van Borssele deze kabinetspe riode regelen, dan zal dat tij dens de formatie moeten gebeu ren, realiseert Samsom zich. Hij vraagt zich overigens af of het wel mogelijk is de kerncentrale Borssele eind dit jaar te sluiten, wat oorspronkelijk de bedoe ling was. „Ik heb geen idee of dat technisch nog haalbaar is." Samsom herhaalt nog eens dat sluiting van Borssele 'slechts de helft van het PvdA-verhaal' is. De sociaal-democraten willen 'zwaar inzetten' op de bouw van windmolenparken op zee, waarvoor een windpark-indu- strie nodig is, die eventueel in Vlissingen-Oost kan komen. Zo kan vervangende werkgelegen heid voor de kerncentrale wor den geschapen, denkt Samsom. „Als wij erin slagen vergunnin gen af te geven voor de bouw van 300 megaWatt windenergie op zee in 2006, zal de bouw in 2005 moeten beginnen. Dat is toch op afzienbare termijn. Bo vendien, als de kerncentrale dichtgaat, staat niet iedereen direct op straat. Zeker niet het eerste jaar. Van een kerncentra le zet je niet zomaar de knop om." Het CDA wil de kerncentrale openhouden, omdat, verwijst door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Ik hoor de stilte." Met die opmerking vat W. Bongers van de Piet Heinka- de in Vlissingen zijn gevoel sa men over het vertrek van het transport- en bergingsbedrijf Van den Akker. „En die stilte doet pijn. Ik, en ik denk veel mensen van het Eiland, missen de bedrijvigheid. Hel wordt hier een dooie boel. Straks wordt het hier nog stiller als het auto-fietsveer uit de vaart Het Eiland is een woonwijk vlakbij het Vlissingse sluizen- complex, geklemd tussen de binnenhaven en Westerschei- de. Altijd, zegt Bongers, lag er hier wel een bergingsvaartuig van Van den Akker aan de kade in de binnenhaven Op de Onrust of de Deurloo werd gewerkt en er lagen ver roeste ankers en kettingen op de kade. Vorkheftrucks reden rond, er draaiden kranen en een bok lag klaar. Het is verle den tijd „Er zijn hier wat hu welijksfoto's gemaakt. Dan ging zo'n bruid in het wit op zo'n roestige ketting staan. Een prachtig gezicht. Ook toeristen stonden stil om 'een typisch Vlissings beeld' te fotografe ren", merkt Bongers op Van den Akker is vertrokken en met het bergingsbedrijf is ook de drukte weg. „Het wordt een be jaardenoord", vindt B. de Hondt, bewoner van de Piet Heinkade en hij is 'zijn leven Alle bedrijvigheid is verdwenen aan de Piet Heinkade. lang' werknemer geweest bij Van den Akker. „Ik ben nu ge pensioneerd. Ik mis mijn rond je al, ging nog altijd even naar de schepen kijken en maakte een praatje met het personeel van Van den Akker." De Hondt heeft veel ankers op gevist en 'dekken gebikt van de Onrust met een naaldhamer en natuurlijk het bergingswerk gedaan'. „Ik deed de huisdeur open en zag mijn scheepje lig gen." Het moederbedrij f van Van den foto Ruben Oreel Akker is de Belgische Unie van Redding- en Sleepdienst (URS). Zo'n 26 medewerkers van Vlissingen hebben vervan gend werk aangenomen. Het hoofdkantoor van de unie zit in Antwerpen. Een aantal personeelsleden werkt bij het havenbedrijf in Terneuzen. „We filosferen hier nu een beetje wat er voor Van den Akker in de plaats komt", zegt Bongers. Werken Het complex is van Theelen en Van de Weele. „Van den Akker huurde het van ons", bevestigt J. Theelen. „Van den Akker heeft de huur nog niet opge zegd. We denken nog niet aan een nieuwe bestemming, daar zijn we nog niet mee bezig. Maar het is duidelijk dat er veel mogelijk is op die locatie." De kade biedt sinds een paar weken alle ruimte voor andere schepen om aan te leggen. Bin nenvaartschepen lijken hun kans te grijpen. Maar die bren gen geen levendigheid met zich mee, vindt Bongers: „Waar in Nederland kan je nog wonen in een industriegebied? Er was hier altijd iets te zien. Woon je op het Eiland dan weet je dat je 's ochtends om zes uur gewekt kan worden door mensen die aan het werken zijn. Dat maakt het voor mij een uniek plekje." De Piet Heinkade zelf ziet er ook schoongeveegd uit. Er staat nog een 'eenzame contai ner' naast een klein wrak, dat het bergingsbedrijf had opge vist. Het is het overblijfsel van een reddingsboot van de Tricolor. Het schip kwam half december in aanvaring met de Kariba. Kamerlid Buijs naar eerdere op merkingen van demissionair staatssecretaris Van Geel van Milieubeheer, de fabriek veilig en efficiënt is. Van Geel verwacht ook dat een schadevergoeding bij sluiting fors in de papieren zal lopen „Dan heb je het eerder over een bedrag met zeven dan met zes nullen." De PvdA wil Borssele dicht heb ben met name vanwege het kernafvalprobleem. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is hoogst onzeker of de Franse doe-het- zelf-zaak Le Roy Merlin nog naar Middelburg komt. Na bij na drie jaar heeft de gemeente genoeg van de aarzelende hou ding van het bedrijf. „We kun nen niet blijven wachten", aldus wethouder P. Bruinooge. Le Roy Merlin had de trekpleis ter moeten worden op het bedrijventerrein achter de Mc Donald's in Middelburg. In au gustus 2000 kondigde het be drijf met veel enthousiasme de komst van de eerste Nederland se vestiging in Middelburg aan. Nublijktdatde gemeente er niet in is geslaagd de onderhande lingen met het bedrijf tot een goed einde te brengen. Volgens Bruinooge wordt er inmiddels met andere kandidaten onder handeld. Voor het terrein is gekozen voor het thema 'Wonen en zo'. Daar passen dus doe-het-zelf-zaken, tuincentra of meubelwinkels bij. Volgens Bruinooge zijn de on derhandelingen voor bijna de helft van het terrein in de laatste fase. Tachtig procent van het terrein wordt gevuld met be drijven die verhuizen uit andere delen van de stad. De resterende twintig procent moet van nieu we bedrijven komen. Bedrijventerreinen Uit een rapport van de Kamer van Koophandel over bedrij venterreinen op Walcheren bleek vorige week dat er nog veel ruimte over is op de terrei nen. Verder kwam uit het onder zoek naar voren dat een deel van de Walcherse terreinen verou derd is. De kamer adviseert de gemeenten bovendien meer sa men te werken. Bruinooge wijst de belangrijkste conclusies van de hand. „Ik vond dat ze het wel erg over halfleeg hadden, in plaats van over halfvol." De Kamer van Koophandel heeft volgens de wethouder geen rekening gehouden met de ontwikkelingen binnen Middel burg. Dat industrietenaj Ramsburg verouderd is, hij toe. „Daar hebben we op langere termijn ook andere plannen mee." Het gebied moet worden o: .o. vormd tot een woonwijk. Verder had de kamer moeten 1 naar de ontwikkelingen in Mid den-Zeeland „Dat rapport gaal alleen over Walcheren, terwijl de markt zich uitstrekt over Midden-Zeeland. Bovendien gaat het rapport voorbij aan het streven om elk bedrijventerrein een ander ar cent te geven, vindt Bruinooge. „In Middelburg gaat de zwaar dere industrie naar Arnestein, de hoogwaardige bedrijva gaan naar de Mortiere." Verder sturen de gemeenten aaa op clustering van verschillend! soorten bedrijven. Logistieke bedrijven passen, door de lig ging, beter in Goes. Daar is nu ook eén concentratie van autobedrijven. Middelburg mikt, met het nieuwe terreino? de Mortiere, weer op wonen. HEINKENSZAND - Tussenza- terdagmiddag en gistermiddaj is er ingebroken in een contai ner aan de Danielsweg inHein- kenszand. Er is voor honderden euro's aan elektrisch gereedschap wegge nomen. TERNEUZEN - In de Jan van Rompustraat in zijn woon plaats is een 62-jarige Terneu- zense automobilist in de nacht van zondag op maandag be keurd voor dronken rijden. Hij had ruim twee keer de toege stane hoeveelheid alcohol n zijn lijf. Zijn rijbewijs werd in beslagge nomen en hij kreeg een dagvaar ding uitgereikt. Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen gaat de discussie aan Dinsdag 28 januari in het Ledeltheater in Oostburg de eerste van 13 discussiebijeenkomsten: Door Rob Creemers Marktanalist en trendwatcher ICT Aanvang 20.00 uur. De entree is gratis. Kijk voor meer informatie en de overige bijeenkomsten op www.rabobank-oostburg.nl. Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkruisv voor meer informatie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030 - 2844543, reanimatie@hartstichting.nl NederlandseM/ Hartstichting vrienden van de hartstichting /-g-tséUAs GIRO 596890 k WERELE^lders Achterom 152,1211 PD Hilversum E-mail: info@wereldouders.nl wv Tel: 035 626 4578 a.wereldouders. n I De allergrootste keus voor uw carnaval of feest. Keuze uit 5000 stuks kleding. Keuze uit 250 soorten carnavalsstofffen. Het adres voor: Kielen, overalls, kinder- en volwassenenkleding, pruiken, schmink en alle toebehoren voor een geslaagd carnaval.... Kom eens langs en overtuig uzelf!! Carnaval begint in Sas van Gent!! VERHUUR EN VERKOOP het gehele jaar door voor elk feest of partij kunt u bij ons terecht WWW.HET-FEESTBEEST.NL CARNAVALSHOP Westkade 83 - Sas van Gent - 0115 - 45 43 57 Openingstijden: ma. t/m vrij. 14.00 - 21.00 uur za. 12.00 - 21.00 uur Zo. 14.00 - 20.00 uur. DE FEESTWINKEL VAN ZEELAND EN OMSTREKEN Megadosering Ginkgo biloba voor meer geestelijke energie Veel mensen ontdekken Ginkgo biloba. Dit kruid verbetert namelijk je geheugen en concentratie vermogen en bevordert bovendien je reactiesnelheid. Het extract van de Japanse Tempelboom zorgt voor meer geestelijke energie bij jongeren en helpt ouderen om 'bij de tijd te blijven'. Met de intro- ductie van Ginkgo CombP breekt een nieuw tijdperk aan. Elke tablet bevat immers een hoge dose ring van 150 mg zuivere Ginkgo biloba extract. Vijf jaar geleden had amper nog iemand van Ginkgo Dit zorgt onder andere voor een goede toevoer van biloba gehoord. Tegenwoordig zijn er verschillende zuurstof en glucose naar het hoofd. En dit zijn de voedingssupplementen verkrijgbaar die dit bladex- broodnodige ingrediënten voor meer geestelijke tract van de japanse Tempelboom bevatten. Veel energie, mensen ontdekken namelijk, dat Ginkgo biloba ook daadwerkelijk een vitaliserende invloed op de Geestelijke veerkracht geestelijke functies heeft. En dat is een uitkomst in Ginkgo biloba verbetert het geheugen en concentra- onze moderne maatschappij, waar allerlei nieuwe tievermogen. Bovendien bevordert dit kruidenextract technologische ontwikkelingen zich in een razend de reactiesnelheid Dit helpt scholieren en studenten tempo elkaar opvolgen. Het is dan ook opvallend, om leerstof goed op te nemen. Maar ook beroepsbe- dat de oudste boom ter wereld ons in het huidige oefenaars die vooral intellectuele arbeid verrichten, computertijdperk de helpende hand toesteekt. kunnen dankzij Ginkgo biloba de geest helder hou den Voor ouderen is de Japanse Tempelboom ook Goede doorbloeding van grote waarde. Het zorgt voor meer vitaliteit en De Ginkgo biloba groeit al bijna twee miljoen jaar op een goede geestelijke veerkracht. Bovendien helpt aarde. Na de Ijstijd stierf de boom vrijwel overal uit het ze om 'bij de tijd' te blijven. Ginkgo Combi* Alleen aan de oevers van de rivier de Yangtze in bevat de hoge dosering van 150 mg extract per tablet. China werden nog een aantal exemplaren aangetrof- Verder zijn aan deze tabletten vitamine B-complex, fen. Japanse monniken haalden deze bomen naar vitamine C, magnesium, taurine, glutamine, zink en hun land om de omgeving van de tempels op te fleu- tyrosine toegevoegd. Deze ingrediënten zorgen voor ren. Dankzij deze actie kunnen wij nu nog volop pro- meer geestelijke energie en houden de geest helder fiteren van de goede invloed van Ginkgo biloba op bij spanning en inspanning. onze geestelijke vermogens. De bladeren bevatten Ginkgo CombP is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande een bijzondere groep van bioflavonoïden die met adressen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 Opname de doorbloeding van het hoofd bevorderen, of kijk op internet www.ginkgocombi.nl Verbetert het geheugen en concentratievermogen Bevat een zeer krachtige dosering van het Ginkgo Biloba extract Met o.a. vitamine B-complex, vitamine C, magnesium, taurine, glucosamine, zink en tyrosine Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1,- KORTING op een 30 tabletten- verpakking Ginkgo Combi van voor 10,95 2,- KORTING op een 60 tabletten- verpakking Ginkgo Combi van voor 18,50 Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Cezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Cezondheidswinkels. Stadhuisplein 47 (Stenen Beert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34