Urnenmuur wordt gemeengoed PZC Theater Mondragon kan herleven PZC Kapelle bespreekt normen en waarden Tunnel opent zonder busstation Overleg verbouwing Badpaviljoen blijft zonder resultaat 11 lie begraafplaatsen in Goes krijgen columbarium Breda-bus geen probleem Diefstal uit vrachtauto Auto's opengebroken Rijverbod voor automobilist Bellamypark tijdelijk dicht Autokraken Met 102 km langs wegwerk agenda dinsdag 28 januari 2003 hor Rolf Bosboom 0ES - Alle begraafplaatsen in rgemeente Goes beschikken innenkort over een urnen- mur. Het college van burge- ttster en wethouders komt larmee tegemoet aan de wens in met name de fractie van £6 in de gemeenteraad. iüds 1999 staat op de begraaf- iaats in Goes een zogeheten co- mbarium, een plaats waar na- Btaanden de urn met de as van a dierbare overledene kunnen eerzetten. Het columbarium oorziet duidelijk in een be liefte: sinds begin 1999 zijn er Ijplaatsen uitgegeven. 166 deed afgelopen najaar, tij- as de behandeling van de ge- icentebegroting, het verzoek te ezien of ook in de andere dor- enurnenplaatsen kunnen wor- len ingericht. Het college van B cW zegde dat toe en is inmid dels ook bereid gebleken het verzoek in te willigen, hoewel de belangstelling ervoor naar ver wachting niet groot is. Het gemeentebestuur heeft be sloten op de grotere begraaf plaatsen, in Kloetinge en Wol- phaartsdijk een columbarium met acht plaatsen neer te zetten Op de andere dodenakkers, in 's- Heer Arendskerke, 's-Heer Hen drikskinderen, Kattendijke, Oud-Sabbinge en Wilhelmina- dorp, wordt volstaan met drie plekken voor asurnen. Volgens een voorlopige schatting van de gemeente worden per kern hooguit één of twee plaatsen per jaar uitgegeven. Een eventuele uitbreiding is eenvoudig te rea liseren. De totale kosten bedra gen ruim 18.000 euro. Dat kan deels worden gefinancierd doordat de gemeente vorig jaar ongeveer 10.000 euro meer in komsten van de begraafplaat sen had dan was geraamd. Joor Mieke van der Jagt [APELLE - De commissie Vei sheid van Kapelle komt van- bag voor het eerst bijeen in een uigebreide samenstelling. Op Dorstel van de fracties van GP en ChristenUnie in de ge- leenteraad van Kapelle is de pdracht van de commissie ver- reedt naar een bezinning op lormen en waarden. Imdat de veel gebezigde ter- sen normen en waarden desal- [iettemin nogal vaag blijven, tbben de reformatorische fracties zich tijdens een speciale ivond bezonnen over de vraag »e normen en waarden op- lieuw gewaardeerd zouden ooeten worden. De vertegen- roordiger van het reformatori- ïhe volksdeel van Kapelle, 3. van Oostende, kan daarmee ide commissie aan de slag. Het bleek tijdens die bezin- iingsbijeenkomst allemaal niet zo vaag als het leek. Gewapend met simpele, voor de hand lig gende normen, kan Van Oosten de naar de commissie. De Ka- pellenaren die kwamen mee denken vinden het logisch dat je moet betalen wat je stuk maakt en dat je netjes moet zeggen wat je bedoelt. Niet pesten, plagen of discrimineren zou de wereld al stukken mooier maken, en ge weld is uit den boze. Iedereen weet dat hard rijden bloedlink is, dus hanteer je een normale snelheid. Afval ruim je zelf op en je hond laat je poepen op plaat sen waar het mag. De oude wijs heid 'wat U niet wilt dat U ge schiedt, doe dat ook een ander niet', is volgens de Kapelse bur gers een mooi handvat. De ge meente moet het voorbeeld ge ven en als je je eigen buurt kent, woon je er vanzelf leuker. Ten slotte kan het gebeuren dat er een conflict ontstaat. Dan pak je, zo stellen de Kapellenaren, het conflict aan, niet de persoon. Van het nieuwe busstation bij het sluizencomplex in Terneuzen is alleen nog de fundering aangebracht. foto Charles Strijd door Wout Bareman TERNEUZEN - Het nieuwe re gionale busstation bij het slui zencomplex in Terneuzen is niet gereed op de dag dat de Wester- scheldetunnel open gaat. Door de late aanbesteding en slechte weersomstandigheden kan het station pas half april worden opgeleverd. Tot die tijd moeten busreizigers het doen met een geïmproviseerde bushalte op het bouwterrein. Inmiddels hebben de provincie en de gemeente Terneuzen wel overeenstemming bereikt over het onderhoud van het bussta tion. Binnenkort wordt een be- heerovereenkomst getekend. Daarin is vastgelegd dat de pro vincie als eigenaar zorg draagt voor het groot onderhoud. De gemeente draait op voor het da gelijks onderhoud en het toe zicht op het station. Wethouder J. van Schaik van Terneuzen, die aanvankelijk vraagtekens plaatste bij een dergelijke over eenkomst, is tevreden over het onderhandelingsresultaat. ,,Er staat in ieder geval iets tegen over de taken die we op ons ne men. De opbrengst van de reclame op het station is voor ons en ook de eventuele pacht van een kleine horeca voorziening of frituur gaat naar de gemeente." Van Schaik betreurt overigens de verlate oplevering. „Het was toch leuk geweest als de reizi gers direct bij de opening van de tunnel kermis hadden kunnen maken met het station." Het busstation krijgt op aan dringen van de gemeente en Rijkswaterstaat niet de sobere opzet die de provincie als op drachtgever aanvankelijk voor ogen stond. 'Middelburg' ging aanvankelijk uit van een sobere voorziening met een aantal abri's. Waterstaat en gemeente vonden echter dat het bussta tion de allure diende te krijgen van hét knooppunt van het openbaar vervoer in Zeeuws- Vlaanderen. De provincie ging overstag en trok de investering op van 1,1 naar 3,1 miljoen euro. Op het bouwterrein is inmiddels de fundering aangebracht voor een groot, rond perron en een zestien meter hoog (voorname lijk) glazen gebouw, waarin een wachtruimte voor de reizigers en voor de chauffeurs wordt on dergebracht. Overeen openbaar toilet wordt - met het oog op mo gelijk vandalisme - nog nage dacht. Het busstation, dat wordt gebouwd door aannemer KWS/Gebroeders Van der Poel, beslaat een oppervlakte van 250 vierkante meter. Naast het sta tion wordt een parkeerterrein met 150 parkeerplaatsen aan gelegd voor carpoolers en auto mobilisten, die gebruik willen maken van het openbaar ver voer. DEN HAAG - De dienstregeling van de bus van Hulst over Antwerpen naar Breda levert volgens minister De Boer van Verkeer en Waterstaat geen problemen op. De bus stopt dan wel niet meer op meerdere plaatsen in België, antoorddehij gisteren op schriftelijke vragen van SP-Kamer- lid A. Gerkens, maar nog wel in Antwerpen. Reizigers kunnen daar overstappen op bussen van de Vlaamse maatschappij De Lijn, die daarop ook haar service heeft aangepast, aldus De BoerDe dienstregeling van de Breda-bus is september vorig jaar veranderd en de tarieven zijn tegelijkertijd naar het ho gere Nederlandse niveau opgeschroefd, omdat de provincie Noord-Brabant en De Lijn zich om financiële redenen terug trokken. Het Nederlandse Connexxion voert sindsdien met subsidie van de provincie Zeeland de busdienst alleen uitmet onder meer als gevolg een forse stijging van de tarieven. De Boer isniet van plan over deze situatie met zijn Vlaamse colle ga te overleggen, omdat dit overleg volgens hem op regionaal niveau thuishoort en goed gebeurt. HOEK - In de nacht van zondag op maandag is in de Loven- polderstraat in Hoek een vrachtauto opengebroken. Er wer den beeld- en communicatieapparatuur gestolen en enkele spanbanden. De waarde van de gestolen goederen is onbe kend. MIDDELBURG - Onbekenden hebben in de nacht van zon dag op maandag drie auto's opengebroken in Middelburg. De buit bestond uit geluidsapparatuur en een zonnebril Uit één auto verdween niets. De wagens stonden geparkeerd op het Molenwater en Achter het Hofplein. De waarde van de gesto len spullen is onbekend. ZOU TE LANDE - De politie heeft zondagnacht een 22-jarige automobilist uit de gemeente Veere aangehouden voor rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek dat de man tweeënhalf maal de toege stane hoeveelheid drank had genuttigd. Hij kreeg een proces verbaal en een rijverbod van zes uur. De man werd staande ge houden in de Ooststraat in Zoutelande. VLISSINGEN - De oostelijke rijbaan van het Bellamypark in Vlissingen is van maandag 3 tot en met woensdag 5 februari tijdelijk afgesloten voor doorgaand verkeer De afsluiting is nodig in verband met werkzaamheden voor het ringrijden de ze zomer. Er wordt gewerkt aan een ringrijdersbaan op het stuk tussen het Groenewoud en de Kerkstraat. Gedurende de werkzaam heden kan er ook niet geparkeerd worden. Verkeer dat de stad uit wil, wordt omgeleid via Boulevard de Ruyter. De verkeers- omleiding wordt met borden aangegeven. GOES - In Goes zijn het afgelopen weekend twee auto's open gebroken. Dat gebeurde aan de Marshallstraat en de Mondri- aanstraat. Alleen in het laatste geval werd er daadwerkelijk iets gestolen: een radio/cd-speler. ïCHOONDIJKE - Negen auto- Mbilisten zijn gisteren be- irnrd omdat ze meer dan twin- r?kilometer te hard reden in de Unge Heerenstraat in Schoon- i|ke. tydeze route geldt tijdelijk een auetvan 50 kilometer per uur, omdat er aan de weg wordt ge- lerkt. De politie controleerde Eistermiddag of automobilisten iun snelheid aanpassen. De ioogst gemeten snelheid be- roeg 02 kilometer per uur. De wegwerkzaamheden in de lange Heerenstraat duren nog ütmedio april 2003. Joodse visies in Goes 30ES - E. van der Linden, pre- iikant an de Samen op Weg- Rmeente in Goes, is vanavond ïgast tijdens een open avond sn de werkgroep Kerk en Israël - iland. Hij vertelt onder meer over zijn verschenen boek Wie is die wn? Joodse visies op Jezus. bijeenkomst wordt gehou- in de Oosterkerk aan de sn in fegwej eg in Goes en begint om ■5-30 uur. redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Ro'f Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 48*000 Fax. (0118) 470102 P-mail; redactie@pzc.nl internet "'Ww pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hoewel het twee jaar geleden nog in alle toon aarden werd ontkend, blijkt er alsnog een tweede leven als theater mogelijk voor het ge bouw Mondragon in Zierikzee. Dat gaat globaal genomen acht a negen miljoen euro kosten. Daar krijgt Schouwen-Duive- land dan een vlakke-vloerthe- ater voor, met 350 stoelen, een riant zalencomplex, een filmtheater, een fraaie licht- straat en het eerherstel van een monumentaal torentje voor te rug. Wethouder A. van der Wouden presenteerde het zogeheten 'plan masse' gistermiddag tij dens een besloten bijeenkomst aan de raadsleden. „Dat was zuiver informatief, zonder po litieke discussie", zegt Van der Wouden. Het feit dat het in middels publieksgeheim was dat er achter de schermen wordt gewerkt aan een herle ving van Mondragon deed hem besluiten de raad nu al over de plannen te informeren. Globaal plan Echte bouwtekeningen liggen er nog niet, alleen een globaal plan. „Ook financieel praten we nog over aannames", bena drukt de wethouder. Wel haast hij zich te zeggen dat die acht of negen miljoen euro niet ge heel op het bordje van de ge meente komen. Zelf hoopt hij dat de teller bij een investering van circa vijf miljoen euro blijft staan en wat aarzelend komt hij dan uit op een jaar lijkse exploitatielast van 170.000 euro, zij het met veel slagen om de arm. Veel zal in dit opzicht afhanke lijk zijn van de financiële in breng van derden, zoals Monu mentenzorg en de brouwerij die zich in het complex wil in kopen. Ook de verhuur aan vaste gebruikers kan de ex ploitatielast gunstig beïnvloe den. In dit verband wordt als mogelijkheid de Zeeuwse Mu ziekschool genoemd die nu te krap behuisd is in de Post- straat. Doorstart Dat twee jaar geleden de door start van Mondragon rigou reus van de hand werd gewe zen en nu toch weer tot de mogelijkheid behoort, schrijft Van der Wouden toe aan veran Het nieuwe Mondragoncomplex in maquette vorm. deringen in de politiek en aan de ingrijpende plannen die er nu aan ten grondslag liggen. In het collegeprogramma werd al aangegeven dat particulier initiatief ten aanzien van Mondragon een kans zou krij gen. Dat initiatief kwam uit de hoek van projectontwikke laars vader A. en zoon D. van Dijke in samenwerking met Drevast Bouw en Waarderin gen uit Rotterdam. „Wij wer den benaderd door diverse ser viceclubs in Zierikzee met het verzoek de mogelijkheden voor Mondragon te onderzoe ken", vertelt Van Dijke sr. Het dagelijks gemeentebestuur gaf hen met enkele randvoorwaar den carte blanche voor dat on derzoek. Het resultaat ligt nu op tafel. Architect Rob Ligt- voet tekent voor een ambitieus plan dat niet alleen voorziet in een nieuw stedelijk theater maar ook in het herstel van een kwijnende gevelrij op een ge voelige locatie. Hoofdentree Het zojuist door de gemeente aangekochte pand van het CWI is in de plannen opgeno men. Het horecagedeelte wordt geconcentreerd aan de Oude Haven en vormt tevens de hoofdentree van het hele complex. De huidige schouw burg moet tegen de vlakte. Het probleem van moeizame aan voer met grote transportwa gens wordt ondervangen door de nieuwe zaal volledig om te draaien, dus met het laad- en losplateau aan de kant van de Paardenstraat. De ruimte van het huidige parkeerterrein en artiestengang aan de 's-Heer Arendsstraat wordt benut voor de bouw van drie kleine zalen. Hier kan ook het Film theater Zierikzee worden on dergebracht. foto Dirk-Jan Gjeltema Fraaie verbinding tussen dit alles vormt een zogeheten lichtstraat als foyer en ont vangstruimte. Bovendien ont staat van hieruit zicht op een monumentaal torentje achter het vroegere restaurant, waar van vrijwel niemand het be staan wist. De gemeente blijft eigenaar van het complex en wil de regie behouden over sociaal-cultu reel verhuur en het profes sionele theateraanbod. De politieke discussie over dit plan staat voor maart op de agenda. door Arjan Schuiling DEN HAAG - De Veersc wet houder van Ruimtelijke Orde ning, Jan Bostelaar, is er niet in geslaagd om door middel van overleg de verbouw van het badpaviljoen aan de Boulevard van Schagen in Domburg te be spoedigen. Bostelaar heeft af gelopen vrijdag om de tafel ge zeten met projectontwikkelaar Van Garderen en Dekker Ont wikkelingsmaatschappij uit Goes, de eigenaren van het bad paviljoen en met de bezitters van het naastgelegen pand Car men Sylva. Tijdens het overleg heeft de pro jectontwikkelaar uit Goes de verbouwplannen voorgelegd aan de buren:de familie Helb. Namens het bedrijf uit Goes is voorgerekend dat het plan om appartementen in het paviljoen op te nemen de enige manier is om de kostbare verbouwing van het vervallen rijksmonument te bekostigen De familie Helb heeft zich niet laten overtuigen dat er geen andere, minder mas sale, verbouwplannen mogelijk zijn en handhaaft het hoger be roep tegen de bouwvergunning. Wel is overeengekomen dat de betrokken partijen over een maand een nieuw overleg aan gaan. Het hoger beroep van de familie Helb tegen de bouwvergunning van Van Garderen en Dekker zal worden behandeld door de Raad van State in Den Haag. Het Haagse rechtscollege boog zich gisteren (maandag) tijdens een hoorzitting al over de vraag of Van Garderen en Dekker nog beschikt over een ontheffing van het Waterschap Zeeuwse Eilanden om te mogen bouwen in de duinen die dienen als wa terkering. Ontheffing Namens het waterschap gaf M. Hageman aan dat al in au gustus 2000 de gevraagde ont heffing is verleend aan de pro jectontwikkelaar uit Goes. Dat gebeurde onder de voorwaarde dat binnen een jaar zou worden gestart met de bouwplannen. Die termijn is verstreken zonder dat er sprake was van nieuw bouw. Er zijn slechts enkele stormge- voelige onderdelen van het pand gesloopt.Prompt heeft het waterschap aan Van Garderenc en Dekker laten weten dat de ontheffing is vervallen. Hageman maakte duidelijk dat het nog geen gelopen race is dat een dergelijke ontheffing op nieuw zal worden verleend. In de zogenaamde 'Beleidsagenda voor de Kust' van de staatsse cretaris van Verkeer en Water staat uit januari 2002 wordt Domburg aangeduid als 'zwak ke schakel' in de Nederlandse kustverdediging. Met name in geval van een 'superstorm', een storm die eenmaal per 400 jaar plaatsvindt, zou de Domburgse waterkering tekortschieten. Duinen Hageman verwacht dan ook dat de duinen bij Domburg ver zwaard moeten worden. Of on der die omstandigheden op nieuw een ontheffing voor de verbouw van het badpaviljoen zal worden verleend valt nog te bezien, aldus de woordvoerder van het waterschap. De Raad van State zal binnen enkele weken bekend maken of het waterschap de ontheffing uit 2000 terecht heeft laten ver vallen. 1 STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen; Grote Kerk, 13.30 uur. Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor astma en CODP-patiènten; Oosterkerk, Bergweg 88, 19.30-21.30 uur Open avond door de werkgroep Kerk en Israël Zeeland met Dr E van der Linden, predikant van de SOW gemeente in Goes; Hotel Terminus, 20.00 uur- The mabijeenkomst Stichting Platform Arme Kant Goes, KAPELLE Computerpraktijklokaal van Jongerencentrum Trinnety, (bij sport centrum) 9.30-11.30 uur: Computerin- loopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14,00 uur: Welfare- werk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub; KRUININGEN Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; Gemeentehuis, 19.30 uur: Raad; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil. 19.30 uur: Koersballen Anbo; WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mei, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; Gymzaal aan de Ericalaan, 9.00-10.00 uur; Conditietraining voor vijftigplussers bij Omni-sport Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23