Van imago Van Gaal weinig over PZC Gruden brengt Bucs de victorie Grootse comeback Hermann Maier na zwaar motorongeluk Voetbalmiljonairs bestaan niet Kaakbreuk schakelt Joval maanden uit 16 Dennis de Nooijer acht weken buitenspel Ook na afscheid van Barcelona is toekomst Nederlandse trainer somber Nieuwe kans Dudek bij Liverpool Seizoen voorbij voor Aerts Kerr bondscoach Ierland Wereldrecord Cindy Klassen Kuijt spant arbitragezaak aan De Graafschap leent Leonardo Kasparov wint van Deep Junior Laatste keer Formule 1 in Oostenrijk Meegenomen volleyballer verdacht van vernielingen dinsdag 28 januari 2003 door Jan Dagevos VLISSINGEN - Dennis de Nooijer is acht weken uit de roulatie. De 33-jarige spits van NEC ondergaat vandaag in het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam een operatie aan de buik wand. De Nooijer hoopt op zijn ver jaardag (4 april) in de thuiswed strijd tegen Excelsior zijn ren tree te kunnen maken. Dennis de Nooijer tobt al lange tijd met een buikspierblessure. De aan valler verbeet de afgelopen maanden echter de pijn. Daar naast nam hij na elke wedstrijd rust. Tijdens het trainingskamp in Turkije in januari dacht De Nooijer even dat hij weer de ou de was. maar na een paar dagen begon de kwetsuur opnieuw op te spelen. Hierop werd besloten tot een operatieve ingreep. „Mijn buikwand is te slap", legt De Nooijer uit. „Daardoor on- staan die problemen met de spieren. Ik krijg in het zieken huis nu twee 'matjes' erin, ter versteviging." Saillant detail is dat zijn twee lingbroer Gérard in het verle den precies dezelfde operatie onderging. Casper van Eijck, de clubarts van Sparta, voert de operatie uit. Voor Dennis de Nooijer. die in het verleden al veelvuldig te maken had met blessureleed, is dit een nieuwe tegenvaller. „Ik was het liefst van de zomer ge opereerd, maar ik kan niet tot die tijd wachten. Ik heb te veel last van die blessure en kan daardoor niet optimaal functio neren. Er waren de afgelopen maanden weken bij dat ik na een wedstrijd pas op donderdag weer trainde. Dan kan natuur lijk niet." De operatie is niet al te ingrij pend. De Nooijer wordt van middag geholpen en kan hierna het ziekenhuis verlaten. Hij moet vervolgens een week abso lute rust houden. Vanaf volgende week kan hij bij NEC aan zijn herstel werken. Toch heeft hij minimaal acht weken nodig om zijn rentree in de hoofdmacht van NEC te kun nen maken. door Jaap van Essen DEN HAAG - Het kost een paar centen, maar Barcelona is bin nenkort verlost van Louis van Gaal. Daarmee is de toekomst van de Catalaanse voetbalclub echter geenszins zonnig. Die van Van Gaal net zo min. Medelijden met de voormalige voetbalkoning Louis I is mis plaatst. Van Gaal, die gister avond de wacht werd aange zegd door Barcelona maar het team nog blijft coachen tot er overeenstemming is over een af koopsom, was financieel al lang volledig onafhankelijk. Maar op een echt leuke baan als trainer hoeft Van Gaal voorlo pig niet meer te rekenen Voor de meeste coaches is één grote mis kleun al genoeg om de loopbaan voortijdig te doen stranden. Van Gaal ging nu al driemaal ach tereen op zijn snufferd Van Gaal had krediet, hij kende immers de luxe van een vliegen de start. Wie in zes jaar bij Ajax het Nederlandse voetbal op de kaart zet met een Uefa Cup, een Europacup I en een wereldbeker kan zich daarna terecht een slippertje veroorloven. Van Gaal bleef weliswaar een jaartje te lang in Amsterdam, maar in de eerste twee jaar bij Barcelona was hij nog succesvol. Het spel was nooit groots. In Europa kreeg Barfa ook geen poot aan de grond, terwijl Van Gaal juist daarvoor was aangetrokken, maar twee landstitels maakten dat hij zijn aureool hield. Zijn derde seizoen in Spanje was van een heel wat minder ge halte. Het spel werd er niet beter op, prijzen bleven uit en Van Gaal werd definitief de Cata laanse kop van Jut. Pal voor hij ontslagen zou worden stapte hij zelf op, waarmee hij Barcelona al een afkoopsom van 5 miljoen gulden bespaarde. Van Gaal werd uitgekotst bij Barcelona De Nederlander ging echter aan de slag bij Oran je en dat werd zijn grootste mis kleun. Hoe hij na anderhalf jaar en een mislukte WK-kwalifica- tie ook fulmineerde over de mentaliteit van de spelers, per saldo restte voor de hele wereld een simpele conclusie: missie mislukt, Van Gaal gefaald. Stomverbaasd was iedereen toen Van Gaal ruim een halfjaar geleden terugkeerde bij Barce lona. Waarom de club hem te rugwilde snapte niemand, nog vreemder was dat de trainer zelf weer in Camp Nou wilde wer ken. Hij kende immers voorzit ter Gaspart, hij wist dat de club financieel aan de grond zit en hij kende de selectie. Ook Van Gaal wist dat de spelersgroep on evenwichtig en kwalitatief be neden peil was. Het kan niet anders of de trainer liet zich verblinden door zijn ei gen eergevoel. Hij voelde zich de grote winnaar toen Barcelona weer bij hem aanklopte, voelde zich apetrots. En maakte de door Gijs van Oosten DEN HAAG - Met een sensatio nele wereldbekerzege in de su- per-G in Kitzbühel heeft skiër Hermann Maier gisteren een heldenepos geschreven. Zeven tien maanden nadat chirurgen hadden overwogen zijn rechter been te amputeren na een ern stig motorongeval, is de onver woestbare Herminator terug aan de wereldtop. De haast voor onmogelijk ge houden prestatie liet Maier gis teren niet onberoerd. De voor malige metselaar uit Flachau was tot in tranen geroerd. „Dit is het mooiste wat me ooit is overkomen", stamelde Maier aan de voet van de Hahnen- kamm, terwijl de sneeuwvlok ken naar beneden dwarrelden. „Dit is mooier dan welke me daille ook." Op de avond van 24 augustus 2001 werd Hermann Maier meer dood dan levend op de intensive care van de universiteitskliniek in Salzburg binnengebracht. De schade was enorm- een op twee plaatsen gebroken onderbeen, gescheurde spieren en ver schrompelde pezen. Zijn lever en één nier functioneerden niet meer Van zijn bovenarm werd de huid getransplanteerd naar zijn gekwetste been. Titaniumplaat De revalidatie duurde ander halfjaar. Nog steeds zit er een ti taniumplaat met een lengte van 37 centimeter op het bot van zijn rechterbeen geschroefd. De heldenstatus van Maier, tweevoudig olympisch- en we reldkampioen, was in Oosten rijk al groot, na zijn rentree kent die geen grenzen. Vergelijkin gen met autocoureur Niki Lau- da en tennisser Thomas Muster, landgenoten van Maier, worden met gevoel voor drama gretig gemaakt. Lauda overleefde in 1976 op mi raculeuze wijze een crash op de Nurburgring. Een jaar later werd hij voor de tweede maal wereldkampioen, en in 1984 zelfs een derde maal. Muster brak in 1989 beide benen nadat hij in Miami was aangereden door een dronken automobilist. In 1995 won Muster de Open Franse titel op Roland Garros, in 1996 was hij de nummer één van de wereld. Met zijn succesvolle rentree draait ook de Maier-industrie grootste fout uit zijn loopbaan. Van Gaal trapte er met open ogen in, en werd wederom de Catalaanse volksvijand num mer 1 Het is wel ironisch, in te genstelling tot zijn eerste perio de Barcelona toen Europese prestaties verlangd werden, was nu de opdracht de club te rug te brengen aan de Spaanse top. In de Champions League heeft Barca nog geen punt ca deau gedaan, maar de ploeg is in de Primera Division een heuse degradatiekandidaat Dat Koning Louis moest vallen was al maanden duidelijk, de vraag was alleen wanneer Ui teraard valt hem van alles te verwijten, wie Barcelona ziet spelen krijgt associaties met storm in de woestijn, zoveel los zand is zelden vertoond. En daarvoor is nog steeds de coach de hoofdaansprakelijke Louis van Gaal stond bekend als een arrogante, eigenzinnige maar ook succesvolle coach. Na vier verloren jaren (bij Barcelo na, Oranje en wederom Barcelo na) rest van dat imago slechts het eigenzinnige en arrogante. Dat is bijna een garantie voor langdurige werkloosheid, dan wel een functie in de derde we reld van het voetbal. GPD weer op volle toeren De com merciële waarde van Maier (in komsten uit privé-sponsoring) bedraagt 5,35 miljoen euro. Daarmee is hij de absolute grootverdiener in het circuit van alpineskiërs. Ter vergelij king: zijn rivaal Stephan Eber- harter blijft steken op minder dan de helft, 2,55 miljoen euro. De dertigjarige Maier boekte gisteren in Kitzbühel zijn 42ste wereldbekerzege, de vorige da teert van 10 maart 2001 in Are (Zweden). Met de overwinning in desuper-G maakte hij meteen ook een eind aan de discussie over zijn selectie voor het WK, dat zondag in St. Moritz begint. Maier zei vorige week bij herha ling dat hij zichzelf zou selecte ren. „Het gaat op het WK om het resultaat. Mijn vorm groeit met de dag." Twijfel Na zijn rentree, vandaag twee weken geleden in Adelboden, werd aan zijn vorm getwijfeld. Maier werd 31ste, het Duitse Bild-Zeitung hakte de volgende dag er flink op in: 'Monster- Maier, Monster-Schlecht'. Ruim een week geleden eindig de Maier in Wengen achtereen volgens 22ste en zevende, ge volgd door een zesde plaats op de afdaling in Kitzbühel afgelo pen zaterdag. De concurrentie was, met het oog op het WK groot, acht Oostenrijkers ein digden gisteren in de toptien. Maier deed het onvoorstelbare. Hij won, voor zijn landgenoten Christian Gruber en Stephan Eberharter. De Herminator gaf een 'Mon ster-Antwoord'. Niemand an ders dan Hermann Maier is zon dag de favoriet voor het goud in de super-G van het wereldkam pioenschap. GPD Mike Alstott van de Tampa Bay Bucaneers rent de bal richting de end zone van de Oakland Raiders tijdens de 37e Super Bowl. Anthony Dorsett doet een poging hem af te stoppen. foto Julie Jacobsen/AP door Ans Bouwmans WASHINGTON - Historisch gezien wint de ploeg niet de beste defensie de Super Bowl, dé finalewedstrijd in het American Football die door bonderden miljoenen mensen in de wereld wordt bekeken. Superbowl XXXVII, afgelopen nacht gespeeld in San Diego, Californië, was daarop geen uitzon dering. Tampa Bay Buccaneers versloeg Oakland Raiders met 48 tegen 21. De Bucs waren groentjes en hadden in te genstelling tot de Raiders nog nooit in de Super Bowl gestaan. Voor de Raiders was het min of meer een thuiswedstrijd, met Oakland slechts op acht uur autorijden van het stadion in San Diego En met de vroege re thuisbasis van de Raiders - Los Angeles - nog dichterbij. De Raiders konden ook bogen op de meest indrukkende schare fans uit de hele compe titie. een soort woeste Hunnen in zwart en zilver, met beschilderde gezichten en be hangen met ijzer. De grotere ervaring en het thuisvoordeel mochten niet echter baten. De 'wereldcup' ging naar de ploeg met de beste defensie. En het gevecht tussen heden en verleden van trainer Jon Gruden werd in het voordeel van zijn huidige ploeg beslist. Gruden - bijge naamd Chucky - werd vorig jaar door de Raiders voor veel geld en spelersrechten overgedaan aan de Tampa Bay Buccaneers uit Florida. De flamboyante coach deed waarvoor hij in huis werd gehaald, hij be zorgde het lelijke eendje van de football- competiVóor de kijkers was er heel wat te genieten, met een grillig scoreverloop, veel onderscheppingen en touchdowns. De Rai ders werden in eerste instantie onder de voet te worden gelopen door de Buccaneers De Bucs gingen als een stormram door de defensie van de Raiders, en ontregelden het spel van quarterback Gannon Hoe dan ook, na het derde kwartier hadden de Raiders een hopeloze achterstand van 31 punten opgelopen. In het vierde en laatste kwartier lieten ze een indrukwekkende in haalrace zien, met drie touchdowns achter elkaar Maar de Buccaneers hadden de smaak van succes geproefd, waren hongeri ger, sneller en succesvoller. Opnieuw onderschepten ze de bal en scoorden, waar na de wedstrijd definitief was beslist Na afloop werd de defensie van het team uit Florida - in totaal scoorden de Bucs drie keer een touchdown na een onderschepping - geroemd. Maar ook trainer Gruden natuurlijk.,Ik wil coach Gruden bedanken voor wat hij heeft gedaan", zei eigenaar Malcom Glazer van de Tampa Bay Buccaneers „Hij viel uit de hemel en bracht ons naar de hemel", aldus Glazer. De 39-jarige trainer zelf zei blij te zijn met de overwinning Hij had nu einde lijk „een goed excuus" voor al die uren dat zijn vrouw en drie kinderen hem hadden moeten missen. GPD door Jaap van Essen ZEIST - -Het profvoetbal ver keert in zwaar weer. Dat merken ook de spelers, die steeds vaker het idee hebben dat zij door ie dereen de zwartepiet krijgen toegespeeld, dat zij verant woordelijk zijn voor de financi ële malaise. Tijd voor een weer woord van de 'zakkenvullers', en 'voetbalmiljonairs', gister avond in Zeist. Het was een rare bijeenkomst, georganiseerd door de Centrale Spelersraad.deCSR.Erwaseen 'financieel deskundige', meneer Kool, die de salarisgegevens van de Nederlandse profspelers middels een ruime steekproef onder de loep nam Zijn voor naamste conclusie, 'men' heeft een zwaar overtrokken beeld van het gemiddelde eredivisie salaris. Volgens de officiële cijfers zou dat ruim 250.000 euro per jaar zijn, Kool kwam voor het sei zoen 2000-2001 tot 'slechts' 229.000 euro. Niet zo vreemd, want voor het cijfer dat het mi nisterie van Sociale Zaken han teert, worden de salarissen van de achttien best betaalde spe lers per club genomen Kool nam alle spelers, dus inclusief de jeugdspelers, onder de loep. Door middel van een andere re kensom wist Kool het gemiddel de nog een heel eind te drukken, namelijk tot nog maar 129.000 euro. Kool gebruikte daarvoor het zogenaamde gemiddelde volgens de mediaan-norm. In dat rekensommetje bestaan er dus geen voetbalmiljonairs meer. Probleem van de beeld vorming opgelost, zou je kun nen zeggen. Maar ook Kool ontkwam er blij kens zijn eigen cijfertjes niet aan, 38 procent van alle 800 spe lers die onder contract staan bij een eredivisieclub verdient meer dan 150.000 euro exclusief de hand- en tekengelden. De bijeenkomst was niet alleen be doeld om de meningsvorming over de voetbalsalarissen van enige kanttekeningen te voor zien Ook wilde vakbondsvoor man Theo van Seggelen duide lijk maken dat er bij de tekorten van clubs veel te makkelijk ge keken wordt naar de spelers. ,,De spelers van FC Utrecht kunnen er niets aan doen dat de stadionplannen veel te duur uit vallen. Clubs gaan ten onder aan mismanagement en vervol gens wordt van de voetballers een loonoffer gevraagd." GPD LIVERPOOL - Ex-Feyenoord doelman Jurek Dudek kan od een nieuwe kans bij Liverpool rekenen. Zijn concurrent, Chris Kirkland, speelt de rest van het seizoen niet meer Hij heeft de achterste kruisband in zijn knie gescheurd. Hereto vergt maandenKirkland liep de blessure afgelopen weekein- de op na een botsing metChristal Palace-speler Adebola.Du dek moest eind vorig jaar zijn basisplaats aan Kirkland af staan na een reeks blunders. GPD ROOSENDAAL - Voor Maikel Aerts is het seizoen voorbij,De doelman van RBC wordt volgende week aan zijn gekwetste schouder geopereerd. Hij moet minimaal vier maanden reva lideren. ANP DUBLIN - Brian Kerr is gisteren als bondscoach van de Ierse voetbalploeg benoemd. Hi j is de opvolger van Mick McCarthy die na zes jaar trouwe dienst in november opstapte. Kerr trainde eerder verschilende nationale jeugdploegen. SID SALT LAKE CITY - De Canadese Cindy Klassen heeft giste ren bij de gecombineerde Amerikaanse en Canadese kwalifi catiewedstrijden voor de wereldkampioenschappen allround schaatsen in Gothenburg het wereldrecord op de grote vier kamp verbeterd. Klassen kwam tot een puntentotaal v; 159,723 en ontfutselde daarmee de Duitse Gunda Niemann haar uit 1999 stammende record: 161,479. Klassen schaatste op het olympische ijs van Salt Lake Citvde volgende tijden: 38,84-1.54,63-4.02,37-7.02,78. ANP UTRECHT - Dirk Kuijt wil een arbitragezaak tegen FC Utrecht aanspannen. De spits beweert dat hij nog tekengeld van de club krijgt. Dit bedrag zou hoger zijn dan een jaarsala ris. De aanvaller wil het geld snel ontvangen. Zo niet, danri hij transfervrij bij zijn club vertrekken. ANP ROTTERDAM - Leonardo dos Santos - Leonardo II - voetbalt de rest van het seizoen voor De Graafschap. De Braziliaanse speler kwam bij Feyenoord nauwelijks aan spelen toe en wordt uitgeleend. „Voor mij is dit een hele mooie kans om weer eens wat te laten zien", meldde Leonardo gisteren opde website van de Rotterdamse club. Leonardo staat nog ander half jaar onder contract bij Feyenoord. ANP NEW YORK - Wereldkampioen schaken Garry Kasparov heeft in New York de eerste partij gewonnen tegen het compu terschaakprogramma Deep Junior. Na ongeveer drieënhalf uur en 27 zetten versloeg hij het door Israëlische informatici gebouwde programma. In totaal moet Kaparov zes partijen spelen. De wedstrijd duurt tot 7 februari. Voor zijn deelname alleen al krijgt de wereldkampioen een half miljoen dollar.De winnaar ontvangt ongeveer 300.000 euro. Deep Junioris drie voudig wereldkampioen bij de schaakcomputers. AFP door Loet van Schellebeek ROTTERDAM - Van uitstel komt geen afstel, beloven de or ganisatoren. Maar dat de bok sers Raymond Joval en 'Figh ting' Nordin Ben Salah elkaar op 16 maart in de ring van het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' ontmoeten, is volstrekt uitge sloten. Middengewicht Joval is gister middag geopereerd in het AMC in zijn woonplaats Amsterdam. Volgens Cohen had de kampioen van de International Boxing Or ganisation zondagavond na zijn gewonnen gevecht tegen de Ar gentijn Francisco 'Chino' Mora van de behandelende arts te ho ren gekregen dat zijn kaak op meerdere plaatsen was gebro ken. Joval (34) bracht de nacht door in het ziekenhuis, waarna een CT-scan gistermorgen defi nitief uitsluitsel moest geven over de aard van de blessure. De operatie nam een kleine drie uur in beslag. Vandaag hopen Joval, zijn familie, Cohen en Mare de Weerd, met 'Too Hot to Handle' organisator van het ga la in Ahoy', te horen hoe de pre cieze diagnose luidt „Als het in derdaad om een dubbele breuk blijkt te gaan, kun je vergeten dat Raymond op 16 maart bokst", hield De Weerd gister avond laat toch nog een slag om KITZBUEHEL - Dit jaar wordt voor de laatste keer een Formu le-1-wedstrijd op de Al-ring in Oostenrijk verreden. Bernie Ec- clestone, baas van de Formule 1, heeft dit gezegd in een interview met de Oostenrijkse krant Wie ner Kronenzeitung. „We rijden op 18 mei voor de laatste keer in Spielberg, dan is het voorbij." Het contract met het circuit loopt nog door tot 2006, maar Ecclestone wil gebruik maken van de ontsnappingsclausule die in de verbintenis is opgeno men. „Ze moeten hun minister van volksgezondheid bedan ken", sprak Ecclestone. „Hij heeft zich hard gemaakt voor de nieuwe tabakswet." De Formu le 1 heeft zich geconformeerd aan de regels van de wereldge zondheidsorganisatie WHO die vanaf 2006 tabaksreclame in de sport verbieden. SID de arm. Fred Cohen wilde daar, toen al niets meer van weten.' „Gebroken of niet, ze zijn drie uur met hem bezig geweest. Dat doen ze niet om zijn tanden te poetsen." Cohen schat dat het zeker acht. negen maanden duurt eer Jovai zonder problemen weer een duel kan aangaan. In zijn optiek kan dat nog niet meteen het presti gegevecht tegen Fighting Nor din zijn. „Eerst zal Ray het ver trouwen moeten terugknjgen dat die kaak weer honderd pro cent is en tegen een stootje kan Daar is, denk ik, een partijtje tussendoor voor nodig. En dan wordt het onderhand weer tijd dat hij zijn titel verdedigt." Pas daarna, maar dan zijn we onderhand een jaar verder, komt het duel met Fighting Nordin weer aan de orde. Mare de Weerd zou het jammer vinden als het inderdaad zo lang gaat duren. „Maar van uitstel komt, als het aan ons ligt, geen afstel Het blijft toch hét gevecht waar heel boksminnend Nederland om vraagt." GPD VLISSINGEN - De volleyball" van WS'92 .1 die afgelopen ra- terdag tijdens het competitie- duel met Voorwaarts door tff« agenten werd meegenomen, wordt verdacht van betrokken heid bij ernstige vernielingen aan een auto in Vlissingen de nacht ervoor. Dat heeft een woordvoerster van de Vlissing- se politie gisteren verklaard. De speler mocht, evenals twee andere betrokkenen, na verhoor het politiebureau verlaten. Het bestuur van de Vlissmgse vol leybalvereniging wil eerst de uitkomst van het onderzoek ai- wachten voordat eventuele sancties tegen de speler worden genomen. ,,We willen geen pa- niek zaaien", aldus voorzitter Erna Ramsteijn. „Maar we staan op scherp en zullen, mocn dat nodig zijn, passende maat regelen treffen." Mogelijk wordt de volleyballer geschorst. Doordat hij n00<^ dwongen de wedstrijd moest verlaten en er geen reservespe lers beschikbaar waren, verloor zijn team het duel reglementair met 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16