>zc Moslims woest op Hirsi Ali JACKPi €3.2^H OT PZC Argwaan zit diep bij CDA Antilliaanse minister weigert zaken te doen met Remkes OEN Betrokkene Aankomend VVD-Kamerlid noemt Mohammed perverse man bij liquidatie ^an Hout s weer vrij Britse minister eleurgesteld in Nederland Muzikanten niet uit trein neg te branden K-otic is niet meer NOG 1 DAG! Koeien dood na loodvergiftiging Slachtoffers Auschwitz herdacht Slachtoffer auto-kraak moet cel in Vogels verhinderen rockfestival Vrachtschip zinkt na aanvaring 27 januari 1953 maandag 27 januari 2003 )EN HAAG - De 45-jarige man e vrijdag na de liquidatie van [ineken-ontvoerder Cor van Bout door de politie werd aan- ehouden, is gisterochtend in rijheid gesteld. Ie man werd opgepakt omdat jj in het bezit was van een nurwapen. Volgens een politie- loordvoerder mocht de man [ternaar huis omdat het wapen an Van Hout was of van de man ie bij de liquidatie zwaar ge tond is geraakt. Dit slachtoffer ig gisteravond nog in kritieke oestand in het ziekenhuis. Het pat om Robert ter Haak (36) en botenhandelaar, die be- riend was met Van Hout. Ie politie wenst niets te zeggen eer hoe het mogelijk is dat de nan het vuurwapen bij zich lad. Evenmin laat de politie iets os over een eventuele verkla ring die de man heeft afgelegd. (lij had vrijdagmiddag met Van Hout en Ter Haak in Amstelveen geluncht in een Chinees restau rant. Vlak voor dit restaurant eerden Van Hout en Ter Haak «schoten. GPD door Frans van den Brink en Jaco van Lambalgen DEN HAAG - Moslimorganisa ties hebben afgelopen weekein de verontwaardigd gereageerd op uitspraken van het aan staand WD-Tweede Kamerlid Ayaan Hirsi Ali. Zij noemde za terdag in een interview met dag blad Trouw de profeet Moham med 'een perverse man'. Hirsi Ali zegt in het interview letterlijk: „Mohammed is, ge meten naar onze westerse maat staven, een perverse man. Een tiran. Hij is tegen vrije menings uiting. Als je niet doet wat hij zegt, loopt het verkeerd met je af. Dat doet mij denken aan al die megalomane machthebbers uit het Midden-Oosten: Bin La den, Khomeini, Saddam." Woordvoerders van islamiti sche organisaties noemden haar uitlatingen 'beneden alle peil'. „Ik denk dat veel moslims zich Ayaan Hirsi Ali. beledigd voelen," verklaarde H. Karacaer van de Turkse islami tische organsatie Milli Görüs. „Hirsi Ali zorgt voor een twee deling tussen moslims en niet moslims en draagt bij aan de voedingsbodem voor extremis me in Nederland," waarschuw de voorzitter Tonca van de TICF, de koepelorganisatie van Turkse moskeeën in ons land. Jeroen Visser, woordvoerder van het Landelijk Bureau ter bestrijding van Rassendiscri minatie, noemt de uitspraken van Ayaan Hirsi Ali 'duidelijk provocerend'. ..Dit is geen han dige strategie. Je moet je richten op de dialoog. Maar dit werkt polariserend," aldus Visser. Geen klacht Volgens hem is er nog geen klacht ingediend wegens discri minatie of belediging. „Juri disch gezien heeft dat ook wei nig kans van slagen. Want de wet voorziet niet in maatregelen tegen een rechtstreekse beledi ging van een profeet. Die moge lijkheid is er wel voor de beledi ging van een groep. Dat lijkt hier niet aan de orde te zijn. Maar Ayaan had wel kunnen weten dat deze uitspraken heel hard worden opgevat," Verscheidene moslimorganisa ties willen dat de WD afstand neemt van Hirsi Ali's opvattin gen. De WD heeft officieel geen oordeel over haar uitlatingen, maar zit met de kwestie in haar maag. Zegslieden benadrukken dat de partij 'vasthoudt aan een dia loog met moslimorganisaties op basis van respect voor eikaars opvattingen' Voorlichters van de fractie heb ben het interview een dag voor publicatie gelezen. Hirsi Ali wordt donderdag beëdigd als Kamerlid van de liberalen. „Hirsi Ali was nog geen Kamer lid toen zij het interview gaf," zegt VVD'er Cornielje, een oud gediende in de Kamer. „Maarzij is nu 24 uur per dag politicus en dat betekent dat haar woorden op een goudschaaltje gewogen worden. Zij zal wel bemerken dat een dialoog met de organisa ties die zij wil bereiken niet makkelijker wordt." GPD DEN' HAAG - De Britse defen sieminister Hoon heeft per brief jan zijn Nederlandse collega Ramp zijn teleurstelling uitge sproken, omdat de Nederlandse aarine geen schip beschikbaar Helde voor een gezamenlijke oefening eind vorig jaar. Hetschip, de Hr. Ms. Rotterdam, lag toen voor onderhoud in een dok. Maar aangenomen wordt, dat Nederland weigerde om niet de indruk te wekken dat ons land zich samen met de Britten voorbereidde op een invasie in Irak, De kwestie is nooit in het kabi net besproken, maar ministers De Hoop Scheffer (Buitenland se Zaken) en Kamp (Defensie) laren wel van de kwestie op de hoogte. De marineleiding wilde iel, maar kreeg van de defen- Éestaf te horen dat de oefening net door kon gaan. ANP LEIDEN - Harde maatregelen van NS hebben de Oost-Euro- pese muzikanten niet verdreven uit de Nederlandse intercity's. Sog bijna dagelijks stappen op station Leiden Centraal twee Hoemenen in de trein naar Dor- drecht en Breda. Ze kijken eerst war de conducteurs zich be dilden, om vervolgens aan de slag te gaan. Muziek maken kun je het niet noemen. De één duwt op w.at toetsen van zijn accordeon, die omniet op te vallen op het per ron nog is verpakt in een bood schappentas, de ander loopt vooruit met een koffiebekertje om geld op te halen. NS kregen vooral vorig jaar te maken met tientallen muzikan ten uit Roemenië en Bulgarije, fena de afschaffing van de vi sumplicht voor inwoners van «ze toekomstige EU-landen in «trein een inkomen probeer den te verdienen. Naklachten maakten NS de on senode gasten duidelijk dat hun sustrumenten in beslag zouden vorden genomen. Daarna leek «tuit met de muziek. GPD UITGEEST - Fans laten hun tranen de vrije loop bij het afscheidsconcert van de Nederlandse popgroep K-otic. In Partycentrum Bob's Saloon in Uitgeest woonden gisteren ongeveer 2200 overwegend jeugdige fans het afscheidsconcert van hun idolen bij. De band kwam twee jaar geleden voort uit het televisieprogramma Starmaker, waarin een aantal jongeren in het Big Brother-huis zang-, dans- en muziekles kre gen. De eerste single van de Starmakergroep, 'Damn, I think I love you', werd een nummer 1-hit. In het afgelopen anderhalf jaar was K-otic goed voor ruim een half miljoen verkochte video's, dvd's en cd's in Nederland. foto Robert Vos/ANP van onze redactie binnenland WILLEMSTAD - Het geplande bezoek van minister Remkes (Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties) aan de Neder landse Antillen en Aruba in fe- we. küNrJeA/ "RX-H uitslape-N bruari is 'niet opportuun'. Dit vindt de Antilliaanse minister Voges (Binnenlandse en Consti tutionele Zaken). „We zitten midden in het traject over de toekomstige staatkun dige structuur van de Neder landse Antillen. Overleg met Nederland staan wij voor, maar met een demissionaire minister is het moeilijk zaken doen", aldus Voges. Het bezoek van Remkes aan de Antillen en Aruba stond ge pland voor oktober vorig jaar, maar ging niet door vanwege de val van het kabinet. Remkes kondigde toen al aan dat hij in 2003 alsnog naar de Antillen zou komen. .Remkes mag geen enkel besluit nemen dat gevolgen heeft voor de volgende regering. Dus wat heeft het voor zin hem te infor meren en afspraken met hem te maken die door zijn opvolger weer kunnen worden veran derd?", aldus Voges, die er ver der op wijst dat ervoor gewaakt moet worden dat Nederlandse ambtenaren van de gelegenheid gebruik maken om vlak voor het aantreden van een nieuw kabi net in Den Haag hun wensen door te drukken. Volgens minister-president Ys is de komst van Remkes wel zinvol zolang gesproken wordt over lo pende zaken zoals het ontwik kelingsfonds en het solidari teitsfonds. „Het is heel goed mogelijk dat het lang duurt voordat een nieuw Nederlands kabi net is ge vormd. In de tussentijd moeten de lopende zaken natuurlijk wel afgehandeld worden", aldus minister-president Ys. ANP Het lijkt logisch. Na de ver kiezingen moeten de groot ste twee partijen, CDA en PvdA, samen in een kabi net. Toch is het CDA huive rig. Acht jaar Paars hebben de verhoudingen geen goed gedaan. Zelfs nu de partij en gaan praten zullen de onderhandelingen lang en moeilijk zijn. Het vertrou wen moet groeien. En dat gaat langzaam. door Jaco van Lambalgen DEN HAAG - Het CDA moet eerst met de PvdA aan tafel gaan zitten. Daar is iedereen in politiek Den Haag van over tuigd, behalve het CDA zelf. CDA-leider Balkenende lijkt alle andere mogelijkheden te prefereren boven die van rege ren met de PvdA. De oorzaken daarvan gaan diep, in ieder ge val dieper dan de laatste verkie zingscampagne. „Er zit traditioneel veel span ning tussen beide partijen," sprak oud-CD A-voorzitter Bert de Vries gisteren onderkoeld. „Ik snap niet waarom wij als eerste door de bocht zouden moeten," briest oud-CDA- Tweede Kamerlid Hans Hillen wat heftiger. „LPF, WD en D66 kunnen rustig zeggen dat ze niet willen regeren, maar als wij zeg gen dat wij moeite hebben met de PvdA, valt iedereen over ons heen, terwijl Balkenende in de campagne toch heeft benadrukt dat hij het liefst met de VVD verder wilde." De verkiezingsuitslag wijst een andere kant op. CDA en PvdA hebben samen een stevige meer derheid van 86 zetels. PvdA-lei- der Bos kan zijn ongeduld om de onderhandelingen serieus te be ginnen nauwelijks verbergen Het is vooral een mentale kwes tie. PvdA en CDA zijn geen na tuurlijke partners van elkaar. De laatste keer dat CDA en PvdA coalitiebesprekingen voerden was in 1989. Ook toen analyse duurde het geruime tijd voor het derde kabinet Lubbers was ge vormd. Dat was een moeizaam kabinet, maar er wordt nu nog gesproken over wat het bereikt heeft, ana lyseert De Vries. Dus het kan wel. De opstelling van de PvdA de afgelopen jaren heeft de ver houdingen echter verziekt. Na Lubbers-3 kwamen de twee paarse kabinetten, die het CDA naar de barre woestijn van de oppositiebankjes verwezen „PvdA-minister De Vries vond Advertentie DE ALLERLAATSTE LOTEN. 28 JANUARI vstaatslotenjn I Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. KERKRADE - De Algemene Inspectie Dienst gaat morgen al le gemeenten en provincies per brief waarschuwen voor lood vergiftiging van grasland. Een Drentse hobbyboer uit Barger-Oostveld had zijn dertig koeien gevoerd met geperst gras afkomstig van een weiland rondom een kleiduivenschietvereniging. Alle koeien kregen ziekteverschijnselen als schuimbekken en knarsentanden. twaalf zijn doodgegaan. Een dierenarts constateerde lood vergiftiging. Het perceel waar het gras vandaan komt, bleek verontreinigd met lood uit hagelpatronen. ANP AMSTERDAM - In Amsterdam is gisteren de jaarlijkse Auschwitz-herdenking gehouden bij het spiegelmonument 'Nooit Meer Auschwitz' in het Wertheimpark. Ongeveer 1500 belangstellenden woonden de herdenking bij. Het is dit jaar 58 jaar geleden dat Auschwitz op 27 januari werd bevrijd door de Russen. In het Nazi-concentratiekamp zijn zeker 1,1 miljoen mensen vermoord. De plechtigheid werd bijgewoond door de Amsterdamse burgemeester Cohen, staatssecretaris Ross-Van Dorp (VWS) en de ambassadeurs van onder meer Canada, Duitsland, Israël en de VS. ANP EINDHOVEN - Een 19-jarige Eindhovenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gearresteerd toen hij aangifte kwam doen van inbraak in zijn auto. Dat meldde de Eindhovense politie gisteren. De eerder gearresteerde autokrakers (20 en 22) hadden name lijk tegenover de politie verklaard dat zij drugs en geld in de door hun opengebroken wagen aan de Smalle Haven hadden gevonden. Het gaat om 39 xtc-pillen, drie cachetjes cocaïne en 250 euro die de 20-jarige bij zich had bij zijn arrestatie. De drie mannen zijn tot nader order ingesloten. De politie on derzoekt of de harddrugs daadwerkelijk uit de auto komen of al in het bezit waren van de inbreker ANP NUENEN - Het hardrockfestival Dynamo Open Air in Nue- nen gaat dit jaar niet door. De organisatie van het festival moet het driedaagse muziekfestijn afgelasten door een nieu we regel in de Flora- en Faunawet Dat heeft organisator Mo jo zaterdag bekendgemaakt. De concertorganisator moet voor zijn activiteiten in het broedseizoen van vogels een ontheffing aanvragen. Mojo hoopt in 2004 alsnog in Nuenen terecht te kunnen. ANP DEN HELDER - Het Nederlandse vrachtschip Assi Eurolink is zaterdagmorgen op de Noordzee, enkele tientallen kilome ters uit de kust van Terschelling, gezonkenAa een aanvaring met het Zweedse vrachtschip Seawheel Rhine. De zestien op varenden van de Assi Eurolink zijn via een ladder overgestapt op het Zweedse schip. Dat meldde de kustwacht zaterdag. De twee schepen kwamen rond acht uur 's ochtends met el kaar in aanvaring. De Assi Eurolink vervoerde geen lading en was onderweg van het Britse Sheerness naar Araholm in Zweden. Het gezonken vrachtschip ligt op een diepte van 30 tot 35 me ter, middenin een belangrijke vaarroute De scheepvaart on dervindt hinder van het wrak, maar kan de vaarroute gewoon blijven gebruiken. ANP ATOOMPROEVEN - Bij Las Vegas in Nevada worden proe ven genomen met atoomgra naten. Zo'n 18.000 soldaten zullen hieraan deelnemen. De granaten zijn bestemd voor het atoomkanon, dat verleden week voor het eerst aanh et pu bliek werd getoond, tijdens de parade voor de inhuldiging van president Eisenhower. WERKLOZEN - De werkloos heid in Axel is praktisch opge heven. Thans zijn 150 werklo zen tewerkgesteld bij onder meer de afgraving van de Ar- mendijk, het egaliseren van gronden en de aanleg van een parkeerterrein. KOLENDAMP - In Hoek zijn kerkgangers van de Gerefor meerde Kerk onwel geworden. Tijdens de zondagmorgen dienst werden verschillende mensen duizelig en misselijk, waardoor zij de dienst moes ten verlaten. Dit verschijnsel herbaalde zich enkele malen, zodat men zich genoodzaakt zag de dienst te beëindigen. De oorzaak bleek een defect aan de kolenkachel te zijn. POSTZEGELS - In Middel burg is het aantal postzegelau tomaten uitgebreid. Ook op de Seissingel en in de Zacharias Jansenstraat kan men nu ze gels van 10 en 2 cent bekomen, het nodig te zeggen dat Neder land een twee-partijenland werd, dat het CDA leeg en zin loos was!", memoreert Hillen verontwaardigd. „Dat is hard aangekomen, hoor. De littekens zijn diep." Bovendien, zo redeneert men in de fractie, wat is er eigenlijk vernieuwd aan de PvdA? Vier weken geleden zat de partij nog in zak en as, en nu zou zij weer een stabiele regeringspartner zijn? Het CDA heeft de afgelo pen acht jaar gebruikt om orde op zaken te stellen. „Ik snap die haast niet", zegt Van Hillen „Alleen beginnende vriendschap en vertrouwen lei den tot goede onderhandelin gen. Dus de PvdA zal ons tijd moeten gunnen.Wat heb je aan een kabinet dat je in vier weken onder druk in elkaar pleurt, als je daarna elke maand ruzie hebt over een belangrijke kwestie omdat je zaken niet goed hebt doorgepraat?" De beste strategie voor Wouter Bos? „Rustig blijven", zegt De Vries vaderlijk. GPD Hoofdredactie: A. L Oosthoek D Bosscher (adjunct) A L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail redactie@pzc nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 E-mail redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)273000 Fax (0113)273030 E-mail redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel (0115)645769 Fax (0115)645742 E-mail redtern@pzc nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114) 372776 Fax (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag tlm vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur Zierikzee. Goes en Hulst: 8 30-17.00 uur Internet: www pzcr Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail. web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12.00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren zondag van 16.00 tot 18.00 uur Tel (0118)484000 Fax(0118)470100 Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00) per maand 20,50 per kwartaal: 55,10 per jaar: 209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail; lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk. maandag t/m vrijdag: 1,10 zaterdag 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70 65.597 Postbank 35 93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd. Voor gewone advertenties Tel: (0118) 484240 Fax:(0118)470100 Voor kleintjes Tel (0118) 484321 Fax:(0118)484370 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener -concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen m een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen(administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener ot door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze mlormatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bi| f""" J lezersservice. Postbus 3229.4800 MB Breda Behoort tot LUGQGnGf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 3