£SC'62 geeft zekere winst weg SKNWK heeft koplopersgeluk PZC Bruse Boys grijpt net naast punt in 's-Gravendeel fan Heikamp ïieuwe trainer fan Duiveland Duiveland verzuimt karwei af te maken Voetbalsters WIK'57 zakken een plaatsje 17 'eere heeft na 3-3-gelijkspel beste papieren voor tweede-periodetitel levo speelt erloren duel eerste helft Tweede zege van WIK'57 eeststemming 'ij Zierikzee Al maandag 27 januari 2003 iir_Klaas Verspoor HABENDIJKE - ZSC'62 - tre3-3: een krankzinnig duel ar alles in zat wat voetbal idaculair kan maken. „Als verloren hadden, dan was sterecht geweest", reageerde ne-trainer Kees de Rooij. 3 vooraf hadden wij hier ze- rvoor getekend", vulde ZSC- uner Ton van der Spaan hem 2. Beide trainers konden dus itn met een punt, maar had- atoeh zo hun eigen gevoelens. [ERKZEE - Het duel Colijns- iatse Boys-Mevo had zater- g een bizar scoreverloop, stand: 6-0; eindstand: 6-1. Zierikzeese zaterdagclub ijft niettemin onderaan staan ïlBrouwershaven in de vierde isseA. iderHeinkenszand kwam te- sSpui niet verder dan een dpuntloos en kaartloos ge- ••pel. lijnsplaatse Boys - Mevo 6-1: jrust was het al 6-0 door een Kriek van Abdul Begde (le, een 29e minuut), twee goals sRobbert-Jan van de Genug- :(20een 28e minuut) en tus- idoor een fantastische knal :Bertus Zoetewey (10e mi jt). Na rust geloofde de thuis- «ghet wel. Vijf minuten voor a mocht Martin van Ast de vo-eer redden. ifcind - SPS 6-2 (2-0). Cor Fieret i,PeterNieskens 2-0, Michel Lis- M2-1, Moktar Abid 3-1, Johan teermeïjer 3-2, Angelo Martlé 4- .\ngelo Martlé 5-2, Jean-Pierre mteren 6-2. Heinkenszand 0-0. Bsele - Wemeldinge 2-1 (1-1). ijPriem 0-1, William Boone 1-1, wm Boone 2-1. issenkerke - Nieuwland 1-5 (0-1). ikrdJacobs 0-1, Eddy de Vries 0- ürsten Feleus 0-3, Richard Ja- isO-4, Richard Jacobs 0-5, Dennie 'ikertl-5. Vooral scheidsrechter Vincent Wagenaar was het onderwerp van gesprek. De arbiter uit Krabbendijke strooide rijkelijk met kaarten en nam een aantal dubieuze beslissingen. Zo ver zuimde hij zeven minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd ZSC'62 een strafschop te geven, toen Wouter Fioole ge haakt werd door Joachim Cor- nelisse. Cornelisse, al getooid met een gele kaart, liep zelfs na dat Wagenaar de gele kaart trok, al weg. Tot zijn verbazing kreeg de gevloerde Fioole de prent. „Hij raakte me wel", rea geerde Fioole nadien. Vier minuten later kreeg Veere aan de andere kant wel erg een voudig een strafschop toen René Michel Gerritsen werd vastge houden. „Een goedmakertje", vond René Schreuder. De Veere- aanvoerder doelde op een aan tal eerdere beslissingen die aan vechtbaar waren. Zo beklaagde Veere zich bij ZSC's eerste en derde treffer over buitenspel. „Wij kwamen op 3-2 door een cadeautje. En ook de 3-3 viel uit een corner die er geen was. De scheids was echt dramatisch. Op een gegeven moment zei hij bij een 3-1-stand tegen me dat we maar lekker moesten zeuren. Als wij verloren konden we lekker toch de periode niet meer pakken. Ik ga hier zeker bij de KNVB melding van ma ken." ZSC-speler Martin Kiesenberg bevestigde het verhaal, maar gaf aan dat een andere speler van Veere daarvóór wel aan het adres van de scheidsrechter de opmerking maakte dat hij nooit zou promoveren als hij zo bleef fluiten. Compact ZSC-trainer Ton van der Spaan, die de rust zelve bleef, had ge leerd van het eerste duel tegen Veere, dat ZSC'62 met 6-2 ver loor. De ploeg speelde compact en op de counter. Na twintig mi nuten kreeg zijn ploeg de tot dan toe beste kans van het duel toen John van der Have en Martin Kiesenberg in een twee-tegen- éénsituatie kwamen. Alleen voor doelman Corné van Hooff Veere-aanvoerder René Schreuder (links) en Jacco Heijboer van ZSC'62 volgen geconcentreerd de baan van de bal. foto Marijke Folkertsma kreeg Kiezenberg de bal er niet in. Veere, dat technisch de betere ploeg was, draaide ZSC de duimschroeven aan en kwam in de 26e minuut op 0-1 toen Theo van Tatenhove aangespeeld werd door Randy de Dreu. Van ruim twintig meter verraste de speler doelman Weeda. Daarna miste Renato Dijkstra, die niet in de wedstrijd zat, vrij voor Weeda, een unieke kans op 0-2. Paul Noya ontbrak het ook al aan geluk, toen zijn inzet op de paal belandde en uit de daaruit- volgende aanval scoorde ZSC'62 via Kiesenberg, die zelfs volgens ZSC-spelers uit buiten spelpositie startte, de gelijkma ker. Nog voor rust sloeg ZSC kei hard toe. Martin Kiesenberg werd aangespeeld en wachtte op de aansluiting die kwam via Kazimir Snoek. Via Snoek werd Niels van de Moezel aange speeld die fraai afrondde: 2-1. Drie minuten in blessuretijd zorgde Gerard Verhoek, nadat Van de Moezel een tegenstander aftroefde, met een schot na een afvallende bal zelfs voor 3-1 In de tweede helft zag De Rooij zijn ploeg van een 3-1-achter- stand terugkomen nadat ZSC'62 tot vier keer toe, via Kiesenberg (2x), Fioole van Van de Moezel, kansen op de 4-1 liet liggen. Veere, dat ver beneden het eigen kunnen speelde, kwam in de slotfase nog onver diend aan een punt. Terwijl de ploeg het laatste kwartier, na dat Renato Dijkstra wegens verbaal geweld tegen de arbiter tweemaal geel kreeg en kon ver trekken, met tien man speelde, eiste aanvoerder Schreuder daarbij met twee treffers de hoofdrol voor zich op. ZSC'62 - Veere 3-3 (3-1). 26. Theo van Tatenhove 1-0, 38. Martin Kie senberg 1-1, 43. Niels van de Moezel 2-1,45. Gerard Verhoek 3-1. 87. Re né Schreuder 3-2, 96. René Schreu der 3-3 Rode kaart (2x geel): 81. Re nato Dijkstra (Veere) Gele kaart John Dorreman, Wouter Fioole en Jan-Willem Dorreman (allen ZSC'62), René Schreuder, Joachim Cornelisse en Paul Moya (allen Vee re). Scheidsrechter: VM Wagenaar (Krabbendijke). Aantal toeschou wers: 100. ZSC'62: Leon Weeda, Thomas Pe tiet, Sebasliaan Vaane, John Dorre man en Jan-Willem Dorreman; Wou ter Fioole (84. Edwin van Oeveren), John van der Have, Kazimir Snoek en Gerard Verhoek (69. Jacco Heij boer); Martin Kiesenberg en Niels van de Moezel. door Klaas Verspoor 'S-GRAVENDEEL - Bruse Boys trainer Olaf Filius baalde. Tot drie keer toe zag hij zijn man schappen terugkomen van een achterstand, maar aan het einde van de rit stond Bruse Boys toch met lege handen. Een doelpunt in de slotfase van het duel tussen 's-Gravendeel en Bruse Boys le verde een 4-3-eindstand op. Daarmee kreeg Bruse Boys ei genlijk niet wat het op basis van de getoonde inzet verdiende. Voetballend was de nummer twee van de derde klasse B wel beter, maar Bruse Boys com penseerde veel met inzet. Zon der Jacob van den Berge (ver huizing) en Arjan Stoutjesdijk (blessure) kreeg Bruse Boys bij een 0-0-stand een strafschop toen spits Jacob Muller in de rug werd geduwd. Vanaf elf meter schoot Simon Boogaard de bal veel te slap in. Waar Bruse Boys de kans op 0-1 liet liggen, scoor de de thuisploeg wel. In de 32e minuut tekende Jasper Hooger- werf, die drie goals maakte, voor de openingstreffer. Simon Boogaard maakte met zijn tref fer voor rust, na een actie van de sterk opererende George Geluk, nog wel de 1-1. Na rust scoorde Hoogerwerf al snel 2-1, maar aanvoerder The- unis-Henk van den Berge kop te 'Bru' uit een vrije trap van Alex Andeweg naar 2-2. Nadat 's-Gravendeel halverwege de tweede helft op 3-2 kwam, scoorde Bruse Boys opnieuw. Uit een vrije trap van Mujo Av- dic kopte Van den Berge zijn tweede treffer binnen. „Daarna wilden we alles dichtspijkeren, maar een minuut later lag de 4-3 er al in", baalde Filius. Ronald Hulzebos zorgde er voor dat de Duivelandse ploeg punt loos naar huis ging. 's-GravendccI - Bruse Boys 4-3 (1-1). 32. Jasper Hoogerwerf 1-0, 38 Simon Boogaard 1-1, 47. Jasper Hoogerwerf 2-1, 49. Theunis-Henk van den Berge 2-2, 67. Jasper Hoo gerwerf 3-2, 86. Theunis-Henk van den Berge 3-3, 87. Ronald Hulzebos 4-3 Gele kaart: Nicolaas en Walter (beiden 's-Gravendeel). Scheids rechter D.D. Makkelie (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 250. Bruse Boys: Mark Giljam, Ruben van de Berg, Erik Bleiji, Alex Ande weg en Ricardo de Winter; Mujo Av- dic. Johan Benard (46 Wilko Han zen), Theunis-Henk van dsn Berge en Simon Boogaard; Jacob Muller (70. Eric Giljam) en George Geluk. ZIERIKZEE - WIK'57 heeft zaterdag de tweede overwinning op rij ge boekt in de vierde klasse B. Vorige week moest DSE er met 1-2 aan geloven en nu werd Krabbendijke het slachtoffer van de Kerk- werfse club: 3-1. WIK'57 - Krabbendijke 3-1: Kees Verhulst maakte er tien minuten voor rust 0-1 van, maar via een tref fer van Elmar Verhage in blessuretijd werd de eer ste helft terecht in even wicht afgesloten. Na rust was WIK iets beter. Inval ler Maarten Dijkstra zorgde een kwartier voor tijd op aangeven van Leon Hendrikse voor 2-1 en vijf minuten voor tijd strafte de ook ingevallen Erik de Vlieger een fout van de be zoekende doelman af met de beslissende treffer. Wolfaartsdijk - Stavenisse 4-1 (0-1). Jeremy Gierman 0- 1, Stefan Schipper 1-1, Harm Fluijt 2-1, Arnold van Ge- merden 3-1, Harm Fluijt 4-1. Hoedekenskerke - DVO'60 0-2 (0-2). Zacharias 0-1, Za- charias 0-2. Smerdiek - Vrederust 3-3 (2-2). Gert Jan Bakx 0-1, Ste fan de Jonge 1-1, Erwin Dem- mers 1-2, Elmar van der Griek 2-2, Souliman el Bou- azzoui 3-2, Erwin Demmers 3-3 lorKlaas Verspoor ERKZEE - De 38-jarige Jan (ikamp is met ingang van het mende seizoen hoofdtrainer ij Duiveland. Heikamp kwam Herdagavond met het Duive lse bestuur een contract w één seizoen met een optie verlenging overeen. Mevo M nu op zoek naar een ver ier oor Heikamp. s Heikamp volgt momenteel trainerscursus TC III senio ren is begin 2003, kort nadat rivelands huidige trainer Piet is te kennen gaf te stoppen, ©aderd door Duiveland. iizitter Jaap Bolle nam'con- op met de Zierikzeeënaar. een eerste gesprek met het Kuur hebben we vorige week sdag een tweede gesprek ge- k met de assistent-trainer Bal en de spelersraad. wrdat die niet compleet was «ben we zaterdagmiddag na wedstrijd tegen De Alblas g een gesprek gehad met de jOES - Het getal dertien was de •junioren van Zierikzee zater- ugmiddag gunstig gezind. In dertiende competitieduel, tegen Goes Al, boekten de *rikzeese jeugdspelers de eer- k overwinning van het sei- *n.Het elftal van trainer Leen «ter won met 0-2. overwinning was verdiend, ft was een terechte uitslag. Jegviel wel wat van de jon- af. Er heerste een feest- fning", keek Koster, die 'contract bij Zierikzee ver fde, terug. Halverwege de T«dehelft kwam Zierikzee op j Hans Stols wilde een vrije ^tussen de verdediging en de van Goes inplaatsen. In ®élée van spelers raakte -'Sand echter de bal en Stols /gde zo verrassend voor 0-1. '"-lijn Lems stond aan de basis üde 0-2. Op rechts gaf Lems voorzet die eerst geblokt H In de rebound bediende bij de tweede paal Freek ;*asma die koppend voor 0-2 hele spelersgroep. Dit om een zo'n breed mogelijk draagvlak voor Jans komst te krijgen en om de spelers daardoor ook op hun verantwoording te kunnen wijzen", aldus Bolle. Heikamp is in de ogen van Bolle een ideale trainer voor Duive land. „Jan is iemand die er voor staat. Die niet opgeeft. Hij is nog vrij jong, heeft een recente op leiding, gaat voorop in de strijd en eist veel van zichzelf. Heikamp is verheugd met zijn nieuwe job bij Duiveland Zelf, zo was afgesproken met Mevo, zou Heikamp niet solliciteren. Aangenaam verrast was hij met Bolles telefoontje en de gevol gen. „Ik ben zelf ook heel blij. Ik wil als trainer gewoon kijken hoever ik kan komen. Als voet baller heb ik de fout gemaakt om dat niet te doen. Ik heb altijd tegen Mevo gezegd dat wanneer ik de mogelijkheid krijg om ho gerop te gaan, ik het zou doen. Als er voor 24 januari geen club was gekomen, dan was ik ge woon nog een laatste jaar bij Mevo gebleven." Na lange tijd neemt Heikamp dan toch af scheid bij Mevo. Bij Duiveland maakt Heikamp een nieuwe start „Ik ben heel positief en hoor allemaal goede berichten. Ik heb er enorm veel zin in. Maar ik wil ook bij Mevo met een goed gevoel afscheid ne men." Successen Mevo-voorzitter Mart Koop man kreeg zaterdagavond het Heikamps bericht. „Voor ons als vereniging is het heel vervelend maar ik ben blij voor Jan. Hij verdient het absoluut en ik hoop dat hij daar de successen mag gaan behalen." Koopman wist van de gesprekken met Duive land. „Het is jammer. Hij heeft 32 jaar bij Mevo gezeten en dan verwacht je niet zo gauw dat hij stopt." De Zierikzeese zater dagvereniging gaat zich deze week bezinnen op de ontstane situatie. Koopman: „Maandag avond gaan we met het bestuur om de tafel. Jan is een jonge jon gen en als trainer klikte het best goed met de spelersgroep. De trainingsopkomst is goed. En de jeugd zit er bij Mevo aan te ko men. Misschien moeten we weer wel op zoek naar een jong ie- mand." door Ko de Ridder NIEUWERKERK - Koplopers- geluk bestaat echt bij voetbal. Dal bleek zaterdag bij de wed strijd van SKNWK tegen Hal steren. Na een bar slechte 0-0- wedstrijd kon koploper SKN WK zich toch rijk rekenen door puntverlies van de concurren tie. Na een langere winterstop dan verwacht (mede door een afge lasting) dateerde het laatste competitieoptreden van SKN WK van 8 december vorig jaar. Tussendoor won de ploeg nog wel het Schouwse indoorsoe- certoernooi. Iedereen keek dan ook uit naar de hervatting van de competitie tegen Halsteren. Deze bezoeker^ stonden verras send op de derde plaats en wa ren de laatste acht wedstrijden ongeslagen. SKNWK had uit de laatste elf wedstrijden zelfs de volledige score van 33 punten gehaald. De peilingen voorspelden een hoog niveau, maar het werd een heel slechte wedstrijd. Trainer Cees Willemse van SKNWK miste om diverse redenen een aantal pionnen: Martijn Neele, Jacky de Bruine, Robbert van de Zande en Ronald van Vossen Daar tegenover stond de terug keer in het eerste team van Mark den Haan aan de linkerkant van de verdediging. Na een kleine aftastende perio de was de eerste kans voor Maarten Padmos die na een fraai overstapje van Erwin The- unisse in goede uitgangspositie kwam, maar de bal ging net naast. Halsteren kreeg de eerste kans pas na een halfuur, door dat de goed spelende Joey Huys- mans weer eens met de bal op rechts doorkwam tot de achter lijn Zijn goed geplaatste voor zet kon niet worden afgemaakt door John Lambrechts. Noodrem Verder dan enkele corners kwam SKNWK met. Op die mo menten dat Jan Jaap Padmos in balbezit kwam en er van enige dreiging sprake was, hanteerde Halsteren meestal de noodrem Soms wel eens wat al te stevig. Scheidsrechter Bruijnes, die af stand had gedaan van zijn altijd goed herkenbare grote snor, wilde echter van niets weten. Cees Willemse: „Een heel slech te eerste helft, zonder combina tievoetbal en iedereen wilde ei genlijk zo snel mogelijk van de bal af. Dan speel je precies in de kaart van de tegenstander." Ge lukkig voor SKNWK miste Hal- steren-speler Alwin Klaassen, op slag van rust, de allerbeste kans. Hij zag zijn bal uiters traag naast gaan. Het tweede gedeelte van de wedstrijd was door SKNWK iets beter verzorgd. Maar ook nu weer niet zo, dat je daardoor he lemaal uit je dak gaat. Geen goede combinaties, gen drei ging. De corners, die afwisse lend door Emiel Kuijten en Christiaan van Vossen werden verzorgd kwamen goed voor, maar er waren geen Nieuwer- kerkse afmakers aanwezig deze middag. Wanneer deze wed strijd aan einde had moeten ko men door een 'golden goal' dan had het nog behoorlijk laat kun nen worden voor iedereen. Niettemin was SKNWK door het gelijkspel spekkoper. Eerste achtervolger Chrislandia had immers een flinke afstraffing gehad van DSE (1-8) en de Nieuwerkerkse voorsprong groeide daardoor tot zes punten met nog een achterstallige wed strijd. Halsteren was tevreden met dat ene puntje. Trainer Jef frey Ramsche; „Vooraf teken je voor een punt bij SKNWK uit." door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Duiveland morste in de derde klasse B opnieuw punten. „Ik ben er echt ziek van. De druiven zijn ontzettend zuur", liet Duive- land-trainer Piet Roks zich ontvallen. Hij zag Duiveland. nadat zijn ploeg in blessuretijd op een 2-1-voorsprong kwam, toch nog met 2-2-gelijkspel eindigen tegen het bezoekende De Alblas. Roks kreeg te maken met een aantal tegenvallers. Barry Steenpoorte en Chris IJzelen- berg waren wegens werkzaam heden afwezig en Leo Burgers meldde zich vrijdagavond al ziek af. „Dat is heel jammer. Maar als ik de laatste twee wed strijden van ons analyseer, dan verliezen we toch gewoon vier punten", aldus Roks In de eerste helft kwamen beide teams niet aan scoren toe en speelde Duiveland tam en zwak. Roks: „Alles ging fout. Als het 1- 3 had gestaan, had niemand iets te zeggen." Zeventien minuten voor tijd kwamen de bezoekers via Bobby Oostenrijk aan de 0- 1Lang duurde de vreugde niet, want honderd tellen latei- schoot Ronald Zwager, nadat hij zijn man uitkapte, de 1-1 binnen. Toen Zwager gebles seerd raakte en Marcel de Brui ne - die met het tweede team al een wedstrijd had afgewerkt - inviel, leek dat een gouden wis sel te worden. Het was namelijk De Bruine die uit een voorzet van Wilmar van de Sande Dui veland de drie punten leek te be zorgen. De vier minuten extra tijd kostte Duiveland toch nog de winst. De tot dan toe onzicht bare Remy Slagboom kreeg het voor elkaar om doelman Hans Capelle te kloppen Duiveland - De Alblas 2-2 (0-0). 73 Bobby Oostenrijk 0-1, 75. Ronald Zwager 1-1, 91 Marcel de Bruine 2- 1, 94. Remy Slagboom 2-2. Scheids rechter: PJ. van Loon (Drunen). Ge le kaart. Bram van der Velde (De Al blas). Aantal toeschouwers: 100. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJzelenberg, Jasper van Almenkerk, Erik Fierens en Marnixvan derHul- le: Jan IJzelenberg, Jaco de Bruine, Wilmar van de Sande en Dennie le Comte. Lex Zwang en Ronald Zwa ger (85. Marcel de Bruine). Collega Willemse: „We hadden het geluk van de koploper. Ons eerste gelijkspel dit seizoen in een bar slecht duel. Ja, en dan ben je natuurlijk dik verrast met de uitslag van Chrislandia. On begrijpelijk genoeg, lopen we zelfs nog verder van de concur rentie weg." Mark den Haan was blij terug te zijn op het hoogste plan bij SKNWK. „Door andere werk omstandigheden ben ik weer volop beschikbaar. Ik ga altijd voor het hoogste en ben dan ook verheugd weer terug te zijn in SKNWK 1. Mijn positie links achter ligt mij prima. Ik had vanmiddag vaak de neiging om mee naar voren te gaan. maar de trainer had mij gevraagd zuinig met mijn krachten om te gaan. Ik hoop dat we weer snel ons ou de niveau oppakken, want van daag was het echt niets." SKNWK - Halsteren 0-0. Scheids rechter: M.P Bruijnes (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 45. SKNWK: Leon Quik, Maarten Pad mos (75. Martin Huisman), Johan Padmos, Gert-Jan Tierie, Sytze Slins, Erwin Theunisse, Jan-Jaap Padmos, Leon de Bruine, Christi aan van Vossen (60. Leon Goedege- bure), Mark den Haan, Emiel Kuij ten. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 verloren zaterdag hun eerste duel na de winterstop van Rijsoord (2-0) en zakte daardoor naar de derde plaats. Ook ZSC'62 verloor, terwijl de elf van Zierikzee met 2-1 won nen van het bezoekende MZVC. Rijsoord 2 - WIK'57 2-0: „Je ziet duidelijk dat WIK momenteel conditie tekortkomt", aldus coach Jan Berrevoets, die aan geeft blij te zijn met de komst van trainer/coach Kees Wes- dorp volgend seizoen. In de eer ste helft waren er kleine kansjes voor Ellen Schreurs en Saskia Kloet. Beiden bleken echter niet scherp genoeg. Een onacht zaamheid in de WIK-defensie betekende één minuut voor rust de 1-0-achterstand. Na de her vatting eenzelfde beeld. De thuisploeg scoorde andermaal en ook nu ging de verdediging van de Kerwerfse elf niet geheel vrijuit. ZSC'62 - Sleeuwijk 0-4: De kracht van het bezoekende Sleeuwijk had ZSC'62 reeds van tevoren op juiste waarde in geschat. Trainer Kees Snoek had derhalve zijn tactiek erop aangepast: zoveel mogelijk te rugzakken en proberen met de counter eruit te komen. „En dat lukte zo nu en dan, maar we kwamen helaas niet verder dan de zestien", aldus Snoek na af loop In het eerste bedrijf wist ZSC de schade te beperken tot 0-1. Na de rust, met veel acties op het middenveld, scoorde Sleeuwijk nog drie keer. Zierikzee - MZVC 2-1: Het slechte weer zorgde voor belab berde omstandigheden bij Zierikzee tegen MZVC De Zie- rikzeeënaren kwam desalniet temin goed uit de startblokken. Binnen vijf minuten zorgde An- neloes van de Wekke voor de openingstreffer. Na een halfuur schoot nieuwkomer Quinsy En- ser de 2-0 binnen. In de tweede helft toonde Zierikzee zich nog immer de sterkste, maar drie minuten voor het einde redde MZVC nog de eer. Jan-Jaap Padmos wordt gestuit door een speler van Halsteren. Op de achtergrond kijkt Christiaan van Vossen toe. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27