Roddel en achterklap in de slee Klein mannetje, groot kampioen Ockenburgh zoekt opvolger Tijssens PZC Hulp Swart en Moulijn baat VC Vlissingen niet (dl® ^®0°D(gtn]®DDT]ffl: Verhulst op het podium in Goes Publiekslieveling verlaat Indoorcross via achteruitgang terugblik Q3) Taxi IJspret door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van Brasserie Ockenburgh moet het volgend seizoen doen zonder John Tijssens, die overstapt naar het Utrechtse Dekker Keu kens. De aankondiging van zijn ver trek wierp een kleine schaduw over het bereiken van de beker finale en het dubbelweekeinde in de competitie. De Goese for matie verloor zaterdag met 6-2 van Crystal Kelly en won giste ren met dezelfde cijfers van Mi ke's Club. „Ik heb een soort polygame ver houding met Utrecht en Goes", verklaarde John Tijssens. „In beide plaatsen heb ik nu zes jaar gespeeld en ik houd van beide evenveel. Ik moest kiezen tussen een aanbieding die ze kerheid biedt voor een aantal jaren en mijn bestaan als semi- professional mogelijk maakt, of voortgaan op de weg van onze kerheid in Goes. Ik heb voor het eerste gekozen, maar met pijn in het hart. Ik kon die aanbieding echt niet laten lopen Ockenburgh-teamleider Ray mond Nicodem reageerde be gripvol. „Het is vreselijk jam mer dat John vertrekt. Toen hij me belde met de mededeling dat hij zo'n mooi aanbod had gekre gen, heb ik nog gevraagd of een tegenbod zin had, maar John zei meteen: daar kun je nooit over heen. Hoe spijtig het ook is, ons budget reikt niet verder. Ik hoop dat we een talent hierheen kun nen halen dat nog betaalbaar is en bij ons wil rijpen." De ontmoeting met Crystal Kel ly was zaterdag geen moment een echte wedstrijd. Met inval lers voor Martin Spoormans en Ron Schumann was Ocken burgh zodanig verzwakt dat de toch al zware opdracht veran derde in een 'mission impossi ble'. Joop Nicodem verloor kansloos van Raymond Ceule- mans: 25-50 na 34 beurten. Ray mond Nicodem moest aantre den tegen een stroef startende Frans van Kuyk, maar kwam toch veel tekort: 29-50 na 45 beurten. John Tijssens onder vond de kracht van de herboren Raimond Burgman. Met bijzoi der fraai spel werd Tijssé kansloos in de hoek gezet 2w na 33 beurten. De Waalse tweestrijd tussenRi land Forthomme en Frédë Caudron was reclame voorh driebanden. Schitterende p; tronen, sterk verdedigingswg spanning; alle ingrediënten ren aanwezig. Uiteindelijk ra de Forthomme met het fraa moyenne van 1.785 en 5O-40i 28 beurten de Goese eer. Gisteren tegen Mike's Clubu Rotterdam was het Ockenbuij dat heerste. Raymond Nicode hield sterk spelend Jan Verkij in zijn greep en haalde deeers punten binnen voor zijn tea 50-35 na 53 beurten. John Tij sens was een stuk beter opt® dan een dag eerder en versla Barry van Beers, die de ziel Ludo Dielis verving, zonder; te veel moeite: 50-31 in 35beu ten. Een knappe zege van Mi tin Spoormans, mede dankz een serie van elf, op de zwa spelende Christ van der Smiss zorgde ervoor dat de eindwm in Goes bleef. Kopman Rols Forthomme haalde tegen B chard Bitalis niet zijn nivej van zaterdag halen en verloo 41-50 na 34 beurten. GOES - Dion Verhulst zorgd zaterdag voor Zeeuws succesb de Goese Indoorcross. De nu torcrosser uit Sluiskil eindigd als derde in de 125cc. De finale werd gewonnen d« de Engelsman Tommy Wngh Achter Verhulst eindigde Gn gory de Nooyer uit Vlissinge als vierde. Een andere Vlissii ger, Nicky Huiszoon, werd ze de. Twan van Liere uit Kapel! finishte als achtste en Denni Schelleman uit Axel als dertien de. In de 250cc, gewonnen doe de Belg Kevin Raets, eindigd Pascal de Zeeuw uit Axel al vierde. Souburger Marco Ore werd tiendeVIissinger Matthi; Lampio elfde. Casper Ovaau Oost-Souburg sloot de 125t Dutch Open af als elfde. maandag 27 januari 2003 door Barry van der Hooft GOES - De klap was hard en deed het lawaai in de Zeeland hallen voor even verstommen. Marco Stallmann was zaterdag avond de man die de show stal, het publiek vermaakte en de ab solute gangmaker tijdens de In doorcross. Maar door een kei harde val kwam er een abrupt einde aan het optreden van Stallmann. Geen plaats op de hoogste trede van het podium, maar een aftocht met een ambu lance via de achteruitgang was zijn deel. In de achtste ronde van de finale van de 125cc Dutch Open sloeg voor de motorcrosser uit Naar- den het noodlot toe. De excen trieke lieveling van het publiek (kaal hoofd vol tatoeages) maakte in het midden van het parcours een jump, misrekende zich en kwam verkeerd terecht. Zijn gezicht klapte op het stuur en Stallmann vloog van zijn crossmotor. Naast de baan zat hij op zijn knieën met z'n hoofd tussen zijn handen. Terwijl de hulp van alle kanten kwam, spuugde Stallmann het bloed uit zijn mond. Het moet op dat moment onge twijfeld door zijn gedachten zijn geschoten: weg overwin ning, weer geen titel in Goes! Dal hij die graag wilde pakken, had Stallmann na de Super- jump al duidelijk gemaakt. Jim my Verburgh zou die show samen met Gregory Holvoet verzorgen, maar Verburgh zeg de af. De afwezigheid van de Belg werd opgevangen door twee crossers: William van de Putten en... Marco Stallmann natuur lijk. Met de ene na de andere prachtige sprong kreeg hij het publiek op zijn hand en werkte Stallmann naar een absoluut hoogtepunt toe. Vol overgave „Ik heb hu drie manches gewon nen, maar daarmee heb ik nog niks", wist Stallmann met de microfoon in zijn hand. „Geloof me", zei hij richting het publiek, „ik heb er alles voor over om hier een keer te winnen. Eén keer!" De wijsvinger ging om hoog en hij herhaalde zijn woor den vol overgave: „Eénkeer!" In de finale van de 125cc Dutch Open, het klapstuk en de afslui ting van de Indoorcross, moest het allemaal gaan gebeuren. Een halfuur voor aanvang van de finale werden de toeschou wers vermaakt door de dans groep van Jan Postema, maar ondertussen betrad ook Marco Stallmann het parcours. Hij liep richting één van de twee tribu nes aan de korte zijde en gaf aan zijn helm in het publiek te wil len gooien. De tribunes werden door de showmaster tegen el kaar uitgespeeld en uiteindelijk werd een man op één van de twee tribunes aan de lange zijde de gelukkige. Stallmann had zijn imago weereen nieuwe im puls gegeven en de finale kon wat hem betrof beginnen. Daden Hij leek zijn woorden ook daad werkelijk om te zetten in daden. Stallmann nam vanaf de start de koppositie in, keek na de tweede bocht al achterom om zijn voorsprong te bepalen en gaf vervolgens vol gas. Vooral op het 'wasbord' bouwde de durfal zijn voorsprong steeds verder uit. Acht ronden lang be paalde Stallmann de wedstrijd, met de Engelsman Lewis Gre gory in zijn kielzog. Een schoon heidsfoutje in de vierde ronde kon hij nog herstellen, maar zijn sprong in de achtste van de zes tien te rijden ronden werd hem fataal. Weg overwinning, weg glorie. Óp een brancard werd Marco Stallmann naar de achterkant van de Zeelandhallen gedragen. Terwijl de wedstrijd gewoon verder ging, was de paniek zichtbaar bij zijn familie, bege leidingsteam en aanhang. De EHBO-post werd binnen de kortste keren omringd door tientallen mensen, maar nadat de ambulance was gearriveerd, verdween Marco Stallmann niet veel later via de achteruitgang. In het ziekenhuis werden long kneuzingen geconstateerd. De Belg Marvin van Daele was op dat moment al als winnaar door de finish gekomen. Van Daele had Lewis Gregory, die door een stuurfout ook terrein moest prijsgeven, achter zich weten te houden en wist dat hij enigszins gelukkig had gewon nen „Misschien heeft vandaag niet de snelste gewonnen", doel de Van Daele op het rijden van Marco Stallmann. „Maar wel de slimste." Rinus van de Ven maakte zijn startnummer volledig waar in de 85cc-finale van de Indoorcross. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft GOES - Hij had het vrijdagavond al laten zien en een dag later deed hij het nog eens dunnetjes over. Rinus van de Ven was in de finale van de 85cc simpelweg de sterkste rijder. De Vlissinger stak er met kop en schouders bovenuit en won opnieuw. „Ein delijk!", zei Van de Ven na afloop van de In doorcross. „Hier heb ik naar tocgeleefd." De viervoudig Nederlands kampioen mag dan pas veertien jaar zijn, hij heeft al een volwassen uitstraling. „Ik heb geprobeerd zo hard mogelijk te rijden en je moet dan maar hopen dat je wint", zei Van de Ven. Maar de zege kon hem na de eerste ronde toch al niet meer ontgaan? „Dat mag jenooit denken. Het is pas beslist als de vlag geval len is." Het waren wijze woorden van een jong talent, dat zaterdagavond opnieuw liet zien veel in zijn mars te hebben. Van de Ven had vanaf de start de touwtjes in handen en reed supersnel over het parcours. Het was bord werd achteloos en razendsnel geno men, zijn sprongen waren stijlvol en de voorsprong groeide elke rondeRinus van de Ven reed foutloos naar de finish en maakte zijn startnummer (1) helemaal waar. „Voor ons is dit net zo mooi als het winnen van het NK", zei vader Giel. „We rijden in onze achtertuin en er stond veel druk op Dat merkte ik ook aan Rinus. Hij ging stille tjes in de camper zitten en dat doet-ie an ders nooit." Tegen de kick van half negen volgde de hul diging van Van de Ven, die in een grote vei- lingkist het parcours werd opgesjouwd. Zijn shirt en helm gooide hij in het publiek en vervolgens pakte hij de microfoon. Met een dankwoord aan het publiek, het bestuur van de Stichting Motorsport Zeeland en alle medewerkers nam Rinus van de Ven af scheid van het publiek. Een klein mannetje had zich een groot kampioen getoond. door Barry van der Hooft In de zomer van 1974 leverde het to taalvoetbal van het Nederlands elftal net geen wereldtitel op. Het team van bondscoach Rinus Michels werd in de fi nale in München weliswaar bij de hand genomen door dirigent Johan Cruijff, maar Duitsland won. Enkele weken daarvoor was in Vlissingen eenzelfde internationale ontmoeting afgewerkt en ook toen wonnen de Duitsers. Op zaterdag 2 juni kwam eersteklasser VC Vlissingen met een, volgens de PZC, wel zeer bijzondere en interessante op stelling binnen de lijnen tegen de West- Duitse regionalligaclub FC Hoechst. Het bijzondere en interessante zat 'm in de rechts- en linksbuiten. Want Vlissin gen verwelkomde twee gastspelers die weliswaar al gestopt waren, maar nog immer tot de verbeelding spraken Sjaak Swart en Coen Moulijn. Het initiatief kwam van het in Vlissin gen gevestigde Hoechst-HollandFC Hoechst was geen vereniging van de ge lijknamige industriegigant, maar veel Vlissingse werknemers waren wel lid van de Duitse club. Arnold Parre, des tijds redactiesecretaris van het bedrijfs orgaan Hoechst Kontakt, had een be langrijk aandeel in de organisatie van het duel en in de komst van het illustere duo. „Ik heb Moulijn en Swart onafhankelijk van elkaar benaderd", vertelde Parre in de PZC. „Ze zagen het aanvankelijk als een niemendalletje, maar toen de één hoorde dat ook de ander zou spelen, ver zekerden ze er een prestigeslag van te maken. Ze hebben dan ook toegezegd de volle tweemaal 45 minuten te zullen spelen." Zo ver kwam het echter niet. Coen Mou lijn hield zich netjes aan zijn woord en speelde de gehele wedstrijd. Sjaak Swart moest met een spierblessure aan het bovenbeen in de tweede helft afha ken De toeschouwers hadden echter wel genoten van Swart, die nog altijd over een ijzeren conditie en hard schot bleek te beschikken. Coen Moulijn kreeg de handen van de 2500 toeschou- wers eveneens op elkaar, want de Rot terdammer bleek zijn trukendoos te hebben meegenomen en hij opende die verschillende keren. Aan het resultaat konden de voormalig Ajacied en de ex-Feyenoorder ondanks de wervelende acties echter niets veran deren. De Duitsers scoorden in de eerste helft twee keer en dal bleek voldoende voor de winst (2-0). Keeper Schon bleek een sta-in-de-weg voor de Vlissingers, die dat seizoen ook al zo moeizaam tot scoren waren gekomen. Daar konden zelfs Sjaak Swart en Coen Moulijn niets aan veranderen. foto archief PZC pakken zijn gewoon van ons. Daar gaat het nu niet om. We hebben Glas gepakt. Yes! Manager Mark Leegwater van het team- Glas kon er niet om lachen. „Je hoort je spullen in te leveren als je een team verlaat, maar ze hebben de pakken en zelfs een tele foon gehouden. Daar hebben wij uiteinde lijk het abonnement maar van opgezegd. Ach, laat ze ook maar. Ons team heeft het modernste en beste spul dat het zich kan wensen." Ten slotte was er een hoop gesteggel over wie het eerste en het tweede Nederlandse team moest zijn tijdens het EK Nederland 1 zat in een gunstiger startgroep dan Ne derland 2. Niemeijer legde zich er uitein delijk maar bij neer én werd veertiende. Een acceptabele prestatie gezien het feit dat het één van de weinige wedstrijden van hem was dit seizoen. Niemeijer: „De eerste run ging niet goed. Dat was jammer. Ik ging de mist in in de voorlaatste bocht. Zonde, want we hadden goede starttijden." De veertiende plaats was wel zijn beste prestatie ooit. En boven Glas eindigen gaf hem een kick. „Wat ik het mooiste vind? Hm, die veertiende plaats, maar ik vind het ook heel belangrijk dat ik hem voor ben ge bleven. Helemaal na dat gedonder vooraf." Glas was zelf te spreken over zijn prestatie in de tweemans bob (zeventiende), maar de viermans (zestiende) werd een teleurstel ling. „Ik had gewoon graag bij de eerste vijftien gezeten. Maar er zit wel progressie in. Ik ben heel tevreden, we hebben al heel wat bereikt met dit nieuwe team. En wat Johan betreft: hij heeft het gewoon heel goed gedaan. Jammer van dat stuurfoutje, maar verder: mijn complimenten." GPD HW'24-middenvelder Danny Vlassen- rood zal zich de ontmoeting tegen In ternos nog lang heugen. De Zeeuws-Vla ming verbleef voor een lang weekend in Brabant en zou vanaf zijn vakantie-adres naar het veld van Internos reizen. Vlassen- rood meldde zich gisteren echter zó laat in Etton-Leur. dat trainer Eddv van der Hooft hem de hele wedstrijd op de bank liet zitten. Het bleek allemaal op een pijnlijke vergissing te berusten. Danny Vlassenrood was in de veronderstelling dat Internos zijn thuiswedstrijden in Tilburg speelt en bestelde vanaf een adres bij vrienden in Tilburg een taxi. Op zijn verzoek om hem even naar het veld van Internos te brengen, verschenen echter alleen vraagtekens op het voorhoofd van de taxichauffeur. Een paar telefoontjes verder en te laat voor de wedstrijdbespreking arriveerde de dertig jarige routinier op de plaats van bestem ming. Daar kreeg hij van zijn trainer te ho ren dat Dimilri Verlinde zijn plaats zou in nemen. Vlassenrood kwam niet aan een in valbeurt toe. Het ritje met de taxi kostte hem honderd euro. door William Pomp Ze slapen in hetzelfde hotel, zitten aan één tafel te dineren en rijden samen de berg op richting de start van de bobslee- baan. Op het oog is er niets aan de hand tus sen de Nederlandse bobsleefainilies Glas en Niemeijer, maar onderhuids zit het niet goed. Verre van dat. Topposities leverde het EK dit weekeinde niet op, maar aan roddel en achterklap geen gebrek. Eén weekendje Winterberg en je bent volledig op de hoogte. Allereerst wat oud zeer. Vanuit het kamp- Glas werd Marcel Weiten geen blik waar dig gekeurd. De Utrechter, Nederlands snelste remmer, koos dit EK voor het team van Niemeijer. Dat maakte het verschil. In de viermansbob was de Veendammer Glas in beide runs de baas. Dat was nooit eerder voorgekomen. Glas had het graag anders om gezien en rekende tot een maand gele den op de komst van Weiten. Hij had slui tende afspraken, zei hij. Weiten was onbereikbaar, tot dit weekeinde. Toen gaf hij zijn lezing van de feiten. „De enige juiste", aldus Weiten. „Arend heeft mij inderdaad gevraagd of ik de tweede seizoenshelft met hem wilde slee- en. Ik heb toen gezegd dat dat afhing van de situatie thuis en op mijn werk. Ik heb tij dens de Spelen onbetaald verlof gehad, maar daar trappen ze nu niet meer inEn ik woon sinds kort samen. Mijn vriendin vindt het niet leuk als ik steeds weg ben. Toen vroeg Johan Niemeijer mij. Daar heb ik ja op gezegd. Kijk, ik had nu ook bij Arend in de slee kunnen zitten, maar ik ken zijn team niet. Ik zag de bui al hangen. Al les zou op mijn schouders terechtkomen Hij heeft me nog wat geld gebodenmaar i k doe het liever gratis en met gezelligheid dan voor geld en met tegenzin." Dan was er de affaire-trainingspak. Glas' oude remmers Timothy Beck, Edwin van Calker en Marcel Weiten zouden nog pak ken in hun bezit hebben die toebehoren aan het team van de Groninger; lekker warme pakken van de beste kwaliteit. Het drietal, tegenwoordig bij Niemeijer in de slee, zou ze niet hebben ingeleverd omdat ze nog geld van Glas krijgen. Winstpremies die Glas op zijn beurt moet krijgen van de bob- sleebond. „Dikke onzin. Schrijf dat maar op zeiden Van Calker en Beek toen ze met gebalde vuisten uit de slee stapten. „Die Coen Moulijn (links) en Sjaak Swart. SANKTMORITZ - Binden de meeste Nederlanders zodra het even vriest de schaatsen onder, in Zwitserland worden de paarden van stal gehaald. Zo was het bevroren meer van Sankt Moritz gisteren het toneel van een polowedstrijd. Team Bank Hoffman (rode shirts) bond de strijd aan met Team Cartier en won met 6-4. foto Arno Balzarini/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 22