Vermeulen neemt optie op titel Vasseur gaat op herhaling in zijn eigen Vlissingen Titel en record sprinter Ward r V'56-atleet doet goede zaken met winst in gevreesde Braakmancross leinig vrouwen de Braakman x* >J> m 19 Plakken De Ridder en Hondsmerk Van Lieren in de punten in Italië Zeeuwse records Goverse en Wisse Simpelaar vierde op atletiekgala lerdienstelijk debuut an turner Van Minde Hendrikse pakt NK-brons libre Goud en zilver Zilverentant maandag 27 januari 2003 ,vSven Remijnsen )EK - Het moet wel heel raar wil Ahvin Vermeulen zijn tuwse crosstitel niet proton en. De 32-jarige atleet van •56 won zaterdag de Braak- incross, de vijfde wedstrijd de wintercompetitie. Dat ei hij op een manier die zijn jcurrenten weinig hoop biedt ,;rde resterende twee races. eerste dat Arjan Beije, pas cena Theo Rabout en de ve men Sjaak Luteijn en Jan de n, na de finish deed was zijn aal Vermeulen feliciteren :degrote slag die hij had ge- gen „Je crosstitel is binnen", °Beije en Vermeulen glim- jite bescheiden. De man uit fwoutsdijk wilde er zelf nog daan. „Er kan nog van alles jeuren." Zoals? „Nou, ik kan rkouden worden." -fthij gevrijwaard van ziekte valt ook de hemel niet op zijn ofd, dan is Vermeulen degene •na de Pallandtcross in Mid- OEK - De vrouwen lieten het lerdag afweten bij de Braak- mcross. In de vier seniorenca- eorieën werden slechts negen des geklasseerd. Menque Versluys (De Wielin- :|was de enige deelneemster de lange cross, die ze vanzelf- ukend won. Ingrid Ysebaart SHAV) bleef bij de veteranen ar enige concurrente Sjaan lartense (AV'56) voor. Veerle rmaire (Dynamica) had geen genstand op de korte cross, argot de Nijs (RKHAV) was de eiste van de vijf veteranen, korte cross bij de mannen d gewonnen door Robert inting(Dynamica). Zijn club- toot Adrie Faes zegevierde ideveteranen. De winst op de :ge cross ging in de categorie naar Eddy Smit (Delta ort) en in de categorie H60 urRein Swint (Veteranen Ne- rland). delharnis en de Vlissingse Kust- cross opnieuw gehuldigd zal worden als de crosskampioen van Zeeland. Niemand mag de ze winter meer aanspraak ma ken op die titel dan hij. Vermeu len begon met een derde plaats in Kruimngen, werd tweede in Hulst en Aardenburg en won na de Deltacross ook de Braak mancross, nota bene de manche die hij het meest vreest. Buitenbeentje De wedstrijd in het natuur- en recreatiegebied bij Hoek, die zijn 28e editie beleefde, is het buitenbeentje onder de Zeeuw se crossen. Makkelijk gaat heter nooit. Onder een donkere en on heilspellende lucht moeten de deelnemers zich er een weg banen door modder en water plassen, langs rietkragen en verbaasde eenden. De zwaarste beklimming is weliswaar die van het erepodium, maar het waait er altijd. „Omdat het parkoers zo vlak is, kun je de wedstrijd alleen hard maken door een hoog tempo te onderhouden", zei Vermeulen, die 10,5 kilometer lang de daad bij het woord had gevoegd. Soe pel lopend nam hij al meteen na de start de leiding met Theo Rabout en Arjan Beije, van wie Rabout voor de meeste proble men zorgde. De Wielingen-at leet nam risico's in de gladde bochten. „Elke keer als hij een paar meter pakte, moesten Ar jan en ik versnellen", getuigde Vermeulen. „Dat ging mij beter af dan hem." Schade In de vierde van de zeven af te leggen ronden werden Rabouts bochten en Vermeulens versnel ling Beije te veel. De Delta Spor ter uit Burgh-Haamstede liet zijn rivalen lopen, werd direct ook achtergelaten door Sjaak Luteijn die net de aansluiting had gemaakt en weer verloren, en moest in de slotronde ook buigen voor de zeer constant lo pende Jan de Bart Vijfde over all, wat een snelle start al niet voor schade kan aanrichten. Beije: „Ik kan daar slecht tegen, blijkt maar weer. Ik kwam in een Arjan Beije, Alwin Vermeulen en Theo Rabout (vlnr) banen zich in de beginfase een weg door de Braakman. foto Charles Strijd veel te hoog ademtempo en kon daardoor nooit meer in mijn rit me komen." Op precies dezelfde plek waar hij een omloop eerder Beije en Luteijn op achterstand had ge zet, rekende Alwin Vermeulen in de vijfde ronde af met de lasti ge Theo Rabout. De West- Zeeuws-Vlaming werd vervol gens achterhaald door zijn clubgenoot Sjaak Luteijn, maar in de laatste ronde liep hij weer bij hem weg. Waar Vermeulen won in een tijd van 34 minuten en 14 seconden, verloor Rabout uiteindelijk 17 seconden, Lu teijn 23, De Bart 41 en Beije 46. Vermeulen, voor wie de mara thon van Rotterdam weer dich terbij komt, glunderde na zijn eerste zege in de Braakman. Rabout, die zijn zinnen heeft ge zet op de halve marathon van Cadzand van volgende week, was tevreden met de winst die hij op Beije hadgeboekt. „Ik ben zeker van de derde plaats, maar nu Arjan steekjes laat vallen, komt zelfs de tweede plek nog in zicht. Ik zal het eens grondig uitzoeken op de computer, want het wordt rekenwerk." Sjaak Luteijn was trots op zijn podi umplaats en zijn vierde over winning in de vier wedstrijden die hij bij de veteranen heeft ge lopen. De Oostburger is 45 en lijkt steeds sterker te worden. „Ik ben weereen minuut sneller dan vorig jaar, dus er zit nog progressie in. In mijn jonge ja ren heb ik nooit meegedaan aan crosscompetitie. Nee, daar heb ik geen spijt van. Als je pas op latere leeftijd serieus gaat trai nen, is de loopreserve ook groter Ik probeer er maar van te genie- ten." Luteijn gebruikt de halve marathon van Cadzand volgen de week als 'stevige training' voor het naderende NK cross in Harderwijk. „Daar wil ik iets moois neerzetten." Van de Braakman terug naar huis lo pen kwam er zaterdag niet van voor Luteijn, in het dagelijks le ven computertechnicus bij Dow. „Maar ik doe het regelmatig- Na mijn werk zet de bus van Dow me bij Biervliet af en loop ik vijftien kilometer naar Oost burg. Het is goede training en ik heb de rest van de avond vrij." EMMEN - De Zeeuwse zwemdelegatie heeft gisteren twee medailles veroverd bij het Nederlands kampioenschap korte- baanz wemmen in EmmenNiek de Ridder (ZC Koewacht) be haalde zilver op de 200 meter rugslag en Kevin Hondsmerk (De Schelde) pakte brons op de 100 meter vrije slag Beiden kwamen uit in de junioren 3-categorie. De Ridder zwom een tijd van 2 17,24 op de 200 meter rugslag, hetgeen tevens een Zeeuws record betekende. Op de 400 meter wisselslag realiseerde hij ook een Zeeuws record: 5.02,42. Dat leverde hem een vierde plaats op. Kevin Hondsmerk kwam op de 100 meter vrije slag tot een tijd van 56,65. Die was goed voor een derde plek. Hondsmerk kwam ook nog uit op de 200 meter vrije slag (2.03,38), 400 me ter vrije slag (4.27,34) en 200 meter wisselslag (2.20.46) Het waren snelle tijden, alle goed voor een Zeeuws record. Op de 200 meter vrije slag en wisselslag werd Hondsmerk vierde, op de 400 meter vrije slag moest hij genoegen nemen met een zevende positie. SAN PATRIGNANO - Dressuurruiter Leunis van Lieren uit Schore is gisteren twaalfde geworden in de kür op muziek in het Italiaanse San Patrignano. Met Hexagon's Louisville kwam hij tot een score van 61,84 procent in de wereldbeker wedstrijd. Een dag eerder was de combinatie eveneens als twaalfde geëindigd in de Grand Prix, ditmaal met een score van 64,20. Daarmee verzamelde Van Lieren een paar wereld- bekerpunten. Thamar Zweistra viel met Hexagon's Kyrain net buiten de punten meteen score van 62,84 en de veertiende plaats Zweistra's paard ondervond veel hinder van het 21 uur durende transport naar het nabij Rimini gelegen San Patrign ano. Over twee weken rijdt Zweistra haar volgende wereldbe- kerproef in het Deense Aarhus Het podium bij de Grote Prijs werd gevormd door de Duitse amazones Theodorescu (70,76), Werth (70,24) en Kemner (69,72). BREDA - Het Zeeuwse schaatsrecord van Maarten Janse op de 500 meter bij de neo-senioren is na een jaar verbeterd door Patrick Goverse. De schaatser uit Kapelle (19) was op de ijs baan van Breda met een tijd van 41,07 precies 0,28 seconde sneller dan de man uit Wolphaartsdijk. Op de 1500 meter kwam Goverse tot 1.58,45waarmee hij bewees in vorm te zijn voor het komende Nederlands kampioenschap in Den Haag. Martje Wisse 15) uit Goes verbeterde op de 500 meter haar ei gen Zeeuwse toptijd bij de junioren B van 46,56 tot 46,29 ZUIDBROEK - Erwin Simpelaar is op de vierde plaats geëin digd bij het kogelstoten tijdens het Nelli Cooman Indoorgala in Zuidbroek. De verste worp van de 25-jarige atleet uit Goes was zeventien meter precies „Maar ik had twee stoten rond de zeventienenhalve meter, die net buiten de zijlijn vielen", zei Simpelaar. Niettemin was hij tevreden met zijn stoten én met zijn huidige vorm. „In verge lijking met vorig jaar heb ik veel meer vertrouwen." Toen was zijn beste prestatie 17.15 meter, terwijl hij nu begin januari in Sittardal 17.18 meter heeft gegooid. Zijn richtpunt dit jaar is achttien meter, waarmee hij kwalificatie hoopt af te dwingen voorde Olympiade in Korea, eind augustus. In Zuidbroek ein digde Simpelaar achter de Nederlanders Smith (eerste) en Van Vreumingen (derde) en de Pool Sliwa. De eerste twee komt hij ook tegen bij het NK indoor, dat over drie weken in Gent wordt gehouden ofJanny Vermeule 1RGEN OP ZOOM - Carlo van inde maakte zaterdag tijdens regiokampioenschappen men in Bergen op Zoom een tdienstelijk debuut op het A- ttaubij de mannen. Hij haal- i respectabel puntentotaal ■16.85. een reeks van successen op !B-niveau vond trainer Har- Stapel het de hoogste tijd dat t Minde (GV Koudekerke/ ZWN) zich aansloot bij de cpers. De Goesenaar moest Üde volgende dag vervoegen [de bondscoach om een test te «rgaan voor Jong Oranje. iTurncombinatie oogstte bij nog meer succes. De Jeffrey Telussa £de goud bij de jeugd op het Zijn clubgenoten Va- en Erik Bou- tos werden tweede en derde. was er ook voor Mitchell tn.Minde bij de jeugd op het C- wau en voor Boris Gorissen ■Pil B). Yaniek Niemantsver- »t completeerde de gouden pt bij de LOS keuze-oefen- en Benjamin Daniel Bou- Es veroverde brons. het niveau Topsport bij '•"rouwen grossierde de Turn- Ebinatie in medailles. Er was «es voor Stephanie Coul- wd van Delta Sport uit Zie ree. Zij werd derde bij de ;gd. Eerste en tweede werden tpectievelijk Lichelle Wong Tamara Hagethorn. Michelle ■Ostaijen en Joy Kerstens balden goud bij respcctieve- ^de pupi 1 len 2 en 1Lieke Ros vierde bij de jeugd en Anne tweede bij de pupillen oud nationale niveau (NWS) >ren er twee gouden medailles °fTurnschool Zeeland. Wen de Meulmeester won bij de ®>ren en Ramona Hibels bij jeugd. De turnschool haalde geen zilveren medaille bij de Charita Jansen. Man- Huijbregts veroverde brons ide junioren. Jill Mes werd de senioren. 4'du Pon en Lesley Huijzen vijfde en zesde in dezelf- ®legorie. Bij de pupillen 1 «de Laura Jeras een zesde Een vierde en een zesde ats waren weggelegd voor 'aiek de Bruine en Daphne fork bij de pupillen 2. De In pers Danique Thielen, ^dra Joosse en Rachel Ver- S® behaalden de zesde, acht ste en twaalfde plaats. In NWS 2 veroverde Sharona van Peenen de vierde en Milou Verkerke van Delta Sport uit Zierikzee de vijfde plaats bij de junioren. Bij het LOS-niveau bij de vrou wen was de strijd hevig. Succes was er voor Stefanie de Krijger van EMM Terneuzen (tweede bij de senioren), Linda van IJssel- dijk van Delta Sport Zierikzee (eerste bij de jeugd), Jolijn Ver- mue van Atlas Heinkenszand (eerste bij Pupil 2) en Fabienne van Hoecke van Thor Sas van Gent (eerste bij Instap). Bij de mannen LOS-niveau kwam Thor Sas van Gent goed voor de dag met Stijn van Dries- sen, Wessel Klasen, Jeroen Harms en Wouter van de Acker. Zij wonnen allen goud. Turn'87 uit Oostburg haalde goud met Oscar Baars, Jurien de Krijger en Wouter de Smet, terwijl For- za Gymnastica uit Goes won met Joost van Diemen en Yur- ben Zandee. SINT WILLEBRORD - Peter Hendrikse uit Brouwershaven, lid van biljartvereniging De Wig, is derde geworden op het Nederlands kampioenschap li bre vierde klasse. Van de Stad uit Ermelo werd kampioen, Heyink uit Gramsbergen ein digde als tweede. Het optreden van Hendrikse kenmerkte zich door wisselval ligheid. Winst en verlies wissel den elkaar perfect af: verlies in de eerste ronde, winst in de tweede, verlies in de derde, winst in de vierde, verlies in de vijfde en winst in de zesde en ze vende ronde. Hij begon met een moyenne van 1.656 en vervolgde mei gemiddeldes van 2.727, 1.52,3.00,1.75,1.66 en 2.14. Ondanks zijn wisselende resul taten was de titelstrijd in Sint Willebrord zeker geen tegenval ler voor Hendrikse. Als zevende geplaatst bleef hij voortdurend in de race om de ene podium plaats die nog restte achter de onaantastbare Van de Stad (14 punten) en Heyink (12). Hen drikse eindigde op 8 punten en een moyenne van 1.974 en be vestigde daarmee ruimschoots zijn eerder behaalde promotie naar de derde klasse. Op de val reep pakte hij als extra troost prijs ook de hoogste tocmooise- rie met een totaal van 17. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Tien jaar geleden won Remy Vasseur al een zwemloop in Vlissin gen, gisteren was hij opnieuw de sterkste in de achttiende editie. Zijn eerste over winning in zijn woonplaats boekte hij toen hij nog maar net twaalf jaar was. In middels zit hij met zijn 22 jaar net tegen de Nederlandse top aan. Om de aansluiting te maken moet hij vooral zijn zwemmen op niveau zien te krijgen. Het fietsen en het lopen zijn al dik in orde. Op de 1000 meter zwemmen stak Vasseur gisteren met kop en schouders boven de rest van het deelnemersveld uit, waarbij hij de pech had dat zijn trainingsmaatje Leon Jacobse met een virusinfectie aan de kant moest blijven. Jacobse, die als zwem mer weinig onder doet voor Vasseur, had mooi voor gangmaker kunnen spelen. Met een tijd van 12 minuten en 34 seconden verbeterde Vasseur zijn persoonlijk re cord op de 1000 meter en voor het eerst ook verliet hij als eerste het zwembad voor 10 kilometer lopen. Jeroen Verdonk (Rosmalen) moest veertig seconden toege ven, Cindy Brusse (Rotterdam) beperkte als eerste vrouw de schade tot vijftig se conden. Floris Jan Koole uit Middelburg verloor anderhalve minuut. Na vier rondjes van 2,5 kilometer finishte Vasseur winnend in een tijd van 48 minu ten en 34 seconden. Floris Jan Koole rukte op naar de tweede plaats na een pittige strijd met Erik Peeman (Sommelsdijk) Met zijn tijd van 52 minuten en 20 secon den leverde Koole bijna vier minuten in op Vasseur. Bram van de Wege uit Philippine eindigde bij de mannen H40 op de tweede plaats. Alleen Pieter van Hal (Bergen op Zoom) was hem te snel af. Opgeven Terèse van Lare uit Sluis zwom nog wel redelijk, maar moest na de eerste ronde bij het lopen opgeven. Felle steken in de zij maakten het de veterane onmogelijk de zwemloop af te maken. Cindy Brusse had na haar sterke zwemprestatie weinig moeite om te winnen in een goede tijd van 59 minuten en 37 seconden Daarmee dook ze als enige vrouw onder het uur. Ju- niore Sofie Hamers was goed voor de tweede plek. Consul Bram van Lare uit Sluis kreeg me teen te maken met de gevolgen van de nieuwe reglementen van de NTB, waarbij de triatleten het recht knjgen om een offi cieel protest in te dienen. Bij de 500 meter zwemmen in de tweede serie was hier en daar flink geschopt en geslagen, waar door een deelnemer zich flink benadeeld voelde. Na het horen van de betrokkene bleef het bij een waarschuwing en bleef de oorspronkelijke uitslag gehandhaafd. Op de 500 meter zwemmen en 5 kilometer Winnaar Remy Vasseur kleedt zich al lopend om. foto Ruben Oreel lopen stond ditmaal een aantal zwemsters en zwemmers van Luctor aan de start. Souburger Charles Potin stapte al na 5 minuten en 48 seconden uit het bad. Hij moest bij het lopen flink inleveren, waar door hij naar de achtste plaats zakte. Po- tin bleef nog net Maartje van Keulen voor, die 22 seconden inleverde bij het zwem men. Bij het lopen won ze zeven seconden terug. Mike Odenthal uit Grijpskerke was de sterkste bij de jongens op de 250 meter zwemmen en 2,5 kilometer lopen. Moni que Lindenberg uit Yerseke finisht op de derde plaats overall, een prestatie die goed was voor de zege bij de meisjes. De volgende zwemloop voor het Timex- circuit, dat uit zes wedstrijden bestaat, wordt op zaterdag 1 februari gehouden in Bergen op Zoom. van onze sportredactie ZUIDBROEK - Sprinter Daniel Ward uit Hulst heeft in het Gro ningse Zuidbroek de nationale indoortitel op de 60 meter bij de A-junioren veroverd. Hij deed dat door zijn eigen Nederlands record met één honderdste te verbeteren tot 6,78 seconden. Een paar weken terug in Gent had de atleet het record al in handen gekregen met 6,79 se conden. Ondanks dat het NK in Zuidbroek pas zijn tweede in- doorwedstrijd van het seizoen was, leverde de RKHAV-atleet een prachtige prestatie. Ward begon zaterdag met het winnen van zijn serie in een tijd van 6,91 seconden, om vervolgens de hal ve finale winnend af te sluiten in 6,87 seconden. In de finale liep Ward een per fecte race. Hij gaf zijn voor naamste tegenstrever, Maarten Heisen van Clytoneus, geen schijn van kans. Heisen pakte het zilver in 6,91 seconden, „Hij groeide echt in de wedstrijd", keek zijn trainer Piet Lossie na afloop terug op het 100 meter- toernooi. Zuinig Een dag later ging het echter mis. Ward, al bij voorbaat vrij wel zeker van goud op de 200 meter, kwam niet meer aan de start. Te veel spierspanning in de knieholte, luidde de diagno se. „Het was niet verantwoord om te starten", verklaarde Piet Lossie. „We moeten zuinig op hem zijn Daniels broer Alex Ward, lo pend voor PH uit Vught, pres teerde naar vermogen op het NK. Hij won zijn serie op de 60 meter in 7,23 seconden, maar sneuvelde vervolgens in de hal ve eindstrijd, waarin hij vijfde werd met een persoonlijk record van 7,19 seconden. Op de 200 meter werd hij met 23,02 secon den tweede in zijn sene. Ward bereikte ook op deze afstand de finale niet. Wouter Saman (RKHAV) ein digde bij het hoogspringen op de vijfde plaats. Hij haalde de 1,88 meter, een centimeter onder zijn persoonlijk record en liet de lat vervolgens op 1,91 meter leg gen. Die hoogte haalde hij niet Gert-Jan Lauret uit Sint Jan steen, uitkomend voor AV Nij megen, werd zesde op de 1500 meter in 4 16,59 Jisca Docters (Scheldepsort) greep net naast het brons bij het verspringen. Met 5,34 meter, slechts een centimeter minder dan de nummer drie, werd ze vierde. Op de 60 meter horden werd Docters door twee valse starts al uitgeschakeld voor de wedstrijd begon. Op de 60 meter werd ze vierde in haar serie in 8,17 seconden, waardoor haar toernooi ten einde was. Op de 400 meter bij de A-meisjes kwam Dorien Dek, ex-AV'56 en tegenwoordig van PH Vught, tot de vierde plaats. B-junioren Behalve het NK voor A-junio- ren werden in Zuidbroek ook de noordelijke kampioenschappen voorB-junioren gehouden. Leo- nie Rubbens (RKHAV) eindigde in haar serie als zesde in 8,86 se conden. Op de 200 meter was er een derde plaats in de serie voor Altuna Halilovic (28,62 secon den) en voor Erica Broekman van RKHAV. Broekman liep een persoonlijk record van 29,01 se conden. Op de 60 meter eindigde Halilovic als vierde in de serie (8,70 seconden) en Broekman als vijfde (8,75 seconden). Bei den kwam daardoor in de halve finale terecht, waarin ze respec tievelijk zevende en achtste werden in 8,72 en 8,86 seconden. Pien Stams (Scheldesport) liep in 8,20 seconden naar de derde plaats in haar serie en noteerde in de halve finale een tijd van 8,29 seconden. Op de 400 meter eindigde ze als vijfde. Op de D-spelen, de officieuze Nederlandse kampioenschap pen in deze categorie, veroverde Evianne van de Zande (Delta Sport) zilver bij het verspringen met een sprong van 4,53 meter. VLIJMEN - Jark Zilverentant heeft driemaal goud en eenmaal zilver gewonnen op de Neder landse winterkampioenschap pen zwemmen van de Ne- bas/NSG. De aangepast sporter uit Goes won in Vlijmen de 50 meter vrije slag in een persoonlijk record van 30,02, de 400 meter vrije slag in een nieuwe toptijd van 5.17,22 en de 100 meter vlinder slag in 1.25,19. Op de 100 meter vrije slag eindigde hij als tweede in een tijd van 1.09,04.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19