Jubilaris neemt het voortouw Moeizame missie Tjoba slaagt 1 l PZC Damteam PWG nieuwe koploper van hoofdklasse Punt Heinkenszand in schamele topper Wilfred Schipper leidt Oostkapelle in 250e wedstrijd langs Schelluinen Stokman wint kogelstoten Tweestrijd Van Belzen in dressuur Hockeysters langs Frankrijk A w Tholense Boys geniet kort van voorsprong maandag 27 januari 2003 door Ferdinand Koppejan OOSTKAPELLE - „We hebben nog negen finales te gaan." Die woorden richtte Oostkapelle- trainer Karl Vergouwen zater dag voor de wedstrijd tegen Schelluinen tot zijn ploeg. De positie op de ranglijst begon de oefcmneester zorgen te baren. Nadat Schelluinen met een 3-1- nederlaag naar huis was ge stuurd. zag de situatie er ineens veel beter uit. Oostkapelle klom van de negende naar de zesde positie in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. „De nummers drie tot en met tien staan dicht bij elkaar", leg de Vergouwen voor de wedstrijd uit. De ploegen zijn zo aan el kaar gewaagd, wie weet kunnen we de derdeperiodetitel nog binnenhalen." Hij zei het maar om aan te geven dat het seizoen voor Oostkapelle nog lang niet voorbij is. Mogelijkheden Inde wetenschap dat er nog veel mogelijk is, begon Oostkapelle aan de eerste thuiswedstrijd na de winterstop. Het eerste kwar tier van de wedstrijd domineer de de thuisploeg. Oostkapelle creëerde via onder anderen Jor- rit Schuurman en Wilfred Schipper een paar aardige mo gelijkheden om Schelluinen al i \Toeg in de wedstrijd op achter stand te zetten. DORDRECHT - Atleet Stefan Stokman van AV'56 uit Goes heeft bij indoorwedstrijden in Dordrecht het kogelstoten voor jongens B gewonnen. Stokman bleef met 12 meter en 13 centimeter iets onder zijn persoonlijk record, maar hij klopte wel de Nederlands kam pioen van vorig jaar, Tim Winkle uit Rotterdam. Niels Geelhoed, eveneens van AV'56, pakte het brons met een afstand van 10 meter en 4 centimeter. NIEUW- EN ST. JOOSLAND - Dc zusjes Eline en Jessica van Belzen loonden zich de besten in de in handicap verreden klasse Z bij de dressuurwedstrijd van LR en PC Walcheren. In de ma nege van Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland won Eline de tweestrijd van Jessica. Omdat beiden uitkomen in de klasse Z2, dienden ze als extra handicap de internationale proef te rijden. Eline van Belzen stuurde als eerste starter de goed bewegende Steffie naar een score van 63.33 procent. De amazone uit Arnemuiden ver drong daarmee de in de klasse Z1 met Liberty Surayah uitko mende Patricia Verdonk uit Kloetinge van de leiding. Bo vendien zette ze met dit resul- taat haar zus Jessica aardig on der druk. Die nam de uitdaging met beide handen aan. Met Sa- mantha gaf ze een uitstekende uitvoering ten beste. In de ogen van de jury was haar proef net niet voldoende om Eline van de overwinning af te houden. Ze kwam slechts één punt tekort om te zegevieren, in de klasse Ml toonde Julia Poppe zich een maatje te groot •oor de concurrentie. Ze stuur de Lester met 162 procent naar deoverwinning. De amazone uit Veere was daarmee de enige die «n voldoende scoorde voor een winstpunt. Bijzonder spannend was de strijd in de klasse L Mariëlle Nieuwenhuis met TDN's Edu- ard en Anneloes Klaasse met Kantje's Reveil eindigden bei den met 157 punten. HOOGEZAND - Het Neder- j lands vrouwenzaalhockeyteam j heeft zaterdag in een oefenin terland in Hoogezand Frankrijk 1 met 7-1 verslagen. Het duel werd gespeeld in het kader van de voorbereiding op =et WK. ANP foor Rinus Verberkmoes ÏERNEUZEN - Terneuzense Boys boekte zaterdag bij de her start van de competitie een rui me 4-1-zege op Tholense Boys. Daarmee was trainer Henk Ot- 'ens uitermate tevreden. De tweedeklasser schrok pas De tegenstander van Oostka pelle viel in de eerste helft voor al op door kinderachtig gedrag. Elke beslissing van scheids rechter Sardjoe werd luidkeels van vraagtekens voorzien en de ploeg mopperde voortdurend over de kleinste dingen. Ken merkend daarvoor was de gele kaart die aanvaller Leon de Bruijn incasseerde wegens com mentaar op de leiding. Oostkapelle onderscheidde zich op een andere, meer sportieve manier. Met inzet en strijd vocht de Walcherse formatie zich naar de overwinning. Het elftal dat te boek staat als een karakter- ploeg, kreeg in de veertigste minuut loon naar werken toen Jorrit Schuurman de 1-0 in de netten van Schelluinen legde. Offensief De tweede helft begon met een enorm offensief van Schellui nen. Oostkapelle liet zich over bluffen en de gelijkmaker hing in de lucht, maar de Zuid-Hol landers verzuimden hun kansen te benutten. Dat was mede de verdienste van keeper El Bek- kaoui, die opviel met een paar geweldige reddingen. Het was dus niet Schelluinen dat de tweede goal scoorde. Na mens Oostkapelle haalde inval ler Dennis van de Welle halver wege de tweede helft met een pracht van een actie op de rech terkant de achterlijn en passte de bal in de voeten van Wilfred Schipper. De spits die zijn 250e wedstrijd voor Oostkapelle speelde, bekroonde die mijlpaal met een goal. Het was zijn 117e doelpunt in dienst van Oostka pelle. De jubilaris drukte zijn stempel in de 7 5e minuut nog steviger op de wedstrijd. Arjen Pattenier kon op aangeven van Wilfred Schipper de derde Oostkapelle- treffer aantekenen. Een paar minuten later deden de Zuid- Hollanders toch nog iets terug. Na een snelle uitbraak kon Derk Middelkoop de bal om keeper El Bekkaoui heen passen op Leon de Bruijn, die voor een leeg doel de eindstand bepaalde op 3-1 Karl Vergouwen gaf na de wed strijd jubilaris Wilfred Schip- wakker na een onverwachte te- gengoal van Tholense Boys. Ma ker van dat doelpunt was Ronny de Graaf. De Thoolse vreugde bleek van korte duur. Zestig tel len na de openingsgoal maakte Tim Louwiesse gebruik van een per een groot compliment. „Hij is een enorm waardevolle speler vanwege zijn mentaliteit, zijn wilskracht en zijn karakter. Vandaag hebben we dat alle maal teruggezien." Schipper zelf bleef er nuchter onder. ,,We hebben als team aarzeling in de Thoolse afweer De snelle tegentreffer zaaide verwarring. Vier minuten later was het opnieuw raak. Jeroen van de Broeke zorgde voor 2 -1 Met die stand op het scorebord maakte arbiter IJzerman uit hard gewerkt, maar een super wedstrijd was het niet. Zelf speelde ik wel aardig. Ik kon lekker sleuren en lekker bewe gen en dan voel ik me goed. Ik ben tevreden met de overwin ning, want die is me meer waard dan mijn doelpunt." Meteren, die alle kaarten op zak hield, een eind aan een vlakke eerste helft.. Robbie Jonkman kwam na de rust in plaats van Jordi Goossen in het elftal. In die tweede helft kreeg de Thool se ploeg geen enkele kans meer. Oostkapelle - Schelluinen 3-1 (1-0). 40 Jorrit Schuurman 1-0, 70. Wil fred Schipper 2-0, 75. Arjen Patte nier 3-0, 78. Leon de Bruijn 3-1 Scheidsrechter: A. Sardjoe (Vlissin- gen). Gele kaart: Jerome Ceton, Le on de Bruijn (Schelluinen). Ricardo Schipper, Ferry Alfons, Wilfred Terneuzense Boys had een idea le sparringpartner aan de tegen stander, die langzaam maar ze ker naar de slachtbank werd geleid. De nekslag gaf Tim Lou wiesse na een klein kwartier spelenAnrico van Hecke mocht Schipper (Oostkapelle). Aantal toe schouwers: 150. Oostkapelle: Mohammed El Bek kaoui, Hajo Barth. Matthijs Lugten- burg, Edwin Meerman, Anton Kruit. Arjen Pattenier. Ferry Alf ons, Roel Lathueru, Ricardo Schip per (60. Dennis van de Welle), Jorrit Schuurman, Wilfred Schipper. als invaller het feestje pal na zijn wissel ook meevieren. Hij zorgde voor de 4-1-eindstand. Terneuzense Boys-Tholense Boys 4- 1 (2-1). 23. Ronny de Graaf 0-1, 24 Tim Louwiesse i-1, 28. Jeroen van de Broeke 2-1, 59. Tim Louwiesse 3- 1, 77. Anrico van Hecke 4-1. Scheidsrechter: A. IJzerman (Mete ren). van onze sportredactie MIDDELBURG - PWG 's-Gra- venpolder is de nieuwe koplo per in de hoofdklasse van de Ne derlandse damcompetitie. Het Zeeuwse team won zaterdag middag met 15-9 van Nijverdal en onttroonde dankzij dat re sultaat Hijken/DTC. dat een pak slaag kreeg van DES Lunte- ren. Het laaggeklasseerde Nijverdal was een zware kluif voor de Zeeuwse hoofdklasser. De Twentse ploeg heeft weinig ech te topspelers in huis, maar be staat voor een groot deel uit geroutineerde en moeilijk te kloppen dammers. Toch slaagde PWG er zaterdag in de zwakke plekken van de te genstander bloot te leggen. Na een bliksemsnelle remise van Ronnie Gunter opende Kees Rijk de score door in een klassie ke partij zijn tegenstander kansloos te laten. Na deze snelle voorsprong voor de thuisclub eindigde een groot aantal partijen in een gelijkspel. Eerst werd aan de borden van Andres van den Berge en Jan van de Weteringh de vrede gete kend en vervolgens kon ook Henk Gunter, die al snel een schijf voorsprong had veroverd maar daarna slachtoffer was ge worden van een doorbraak, op gelucht ademhalen Bennie Provoost, die in het SNS Zeeland Open van Vitalia Dou- mesh had gewonnen, kon deze stunt zaterdag niet herhalen en kwam remise overeen. Erwin Hamers leek na een spannende partij op weg naar een goed re sultaat, maar zijn tegenstander vond nog net een remisegaatje. Eindspel Bij een 9-6-voorsprong voor de thuisploeg waren er nog drie partijen aan de gang. Toevalli gerwijs waren aan deze borden alle spelers verzeild geraakt in een eindspel van vier tegen twee stukken. In twee partijen zaten de spelers van PWG aan de goe de kant van het bord. Daaf Kas- doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Leider Hein- kenszand kwam tegen Spui niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. DFS, dat Brouwershaven met liefst 7-2 versloeg, kreeg daardoor de koploper weer in zicht. Cad- zand, dat met 6-2 van SPS won, en Borssele, met 2-1 net te sterk voor Wcmeldinge, behiel den uitzicht op de nacompeti- tie. Spui - Heinkenszand 0-0: De spanning vergoedde veel, maar zelfs een uitgespeelde scorings kans kregen de toeschouwers niet te zien. De topper verliep bijzonder sportief, zonder gele of rode kaarten Cadzand - SPS 6-2: Cor Fieret en Peter Nieskens tekenden voor een verdiende 2-0-voor- sprong bij rust, maar daarna herstelden de bezoekers zich. Michel Lisseveld tekende na zes minuten voor 2-1, Moktar Abid vier minuten later voor 3-1 en Johan Scheermeijer een kwar tier voor tijd voor 3-2. Het aan dringende SPS werd door Cad zand in de slotfase nog naar 6-2 gecounterd via treffers van An- gelo Martlé (2x) en Jean-Pierre Vercouteren, die binnen zeven minuten vielen. Borssele - Wemeldinge 2-1: De bezoekers kwamen via Boy Priem na een half uur op voor sprong, maar via een knap te ruggelegde bal van Martijn Boone kon William Boone vijf minuten voor rust gelijkmaken. Na rust was Borssele de betere ploeg, die door weer een treffer van William Boone na een uur de punten in eigen huis hield. Colijnsplaatse Boys - Mevo 6-1: Bij rust was het al 6-0 door een hattrick van Abdul Begde (le, 17e en 29e minuut), twee goals van Robbert-Jan van de Genug- ten (20e en 28e minuut) en tus sendoor een fantastische knal van Bertus Zoctewey (10e mi nuut). Na rust geloofde de thuis ploeg het wel. Vijf minuten voor tijd mocht Martin van Ast de Mevo-eer redden Wissenkerke - Nieuwland 1-5: Richard Jacobs tekende in de slotminuut van de gelijkop- gaande eerste helft nog net voor de openingstreffer. Eddy de Vries zorgde tien minuten na rust voor de beslissende 0-2, De derde Nieuwland-treffer werd gemaakt door Carsten Feleus, terwijl Richard Jacobs goed was voor zowel de 0-4 als de 0-5. se en Arjo Kousemaker, wier tegenstanders beiden in de overgang naar het eindspel goe de remisekansen hadden laten liggen, slaagden er uiteindelijk in hun eindspel in winst om te zetten en stelden daarmee de ze ge voor hun ploeg veilig. Aart Walraven, die ondanks een schijf achterstand in de tijd noodfase remise had kunnen forceren, moest zich uiteinde lijk gewonnen geven. Met nog twee ronden te gaan heeft PWG 's-Gravenpolder de kansen op de titel en promotie naar de ereklasse nu in eigen hand Maar in de wetenschap dat in de volgende ronde de uit wedstrijd tegen kampioenendo- der DES Lunteren op het pro gramma staat, zijn de Zeeuwse spelers er nog lang niet gerust op. Middelburg De Middelburgse damclub kon zaterdag weer eens een over winning bij laten schrijven. Te gen Tomaha ók/Westland 2, dat troosteloos onderaan staat in de tweede klasse D, werd het in De Lier 13-10. Twee voormalig Zeeuws kampi oenen, Arie Kammeraat en Pe ter Schunselaar, werden match winnaar voor hun ploeg. Arie Kammeraat, die dit seizoen nog niet gewonnen had. had lange tijd last van een moeilijk te ver dedigen voorpost, maar na een grote ruil kwam hij langzaam maar zeker in een gewonnen po sitie terecht. Peter Schunselaar sloeg een omsingelingspoging van zijn tegenstander af en slaagde er met secuur spel in het eindspel naar zich toe te trek ken. Frans Blaas, die iets te lang op winst speelde, was zaterdag de enige Middelburger die verloor. Twee andere spelers kropen door het oog van de naald. Ge rard Krijger had al in de ope ning knullig een schijf verloren, maar speelde toch nog remise en de tegenstander van Piet Nieu- wenhuijzen accepteerde een re miseaanbod in een positie met grote winstkansen. Dennie Hakkert scoorde vlak voortijd tegen. DFS - Brouwershaven 7-2 (3-0): Anco van der Linde, Mousse Magazi (2x), Bram Nortier, Mi chael Leyten (2x) en Richard Kind vervolmaakten de zeven klapper. Arjan Visser en Jeffrey Overweele scoorden tegen. SKNWK - Halsteren 0-0: De thuisspelende koploper werkte een bar slechte wedstrijd af, maar deed toch goede zaken. ,Het geluk van de koploper"zei trainer Cees Willemse. Wolfaartsdijk - Stavenisse 4-1: Na een gelijkopgaande eerste helft kwam Stavenisse vijf mi nuten na rust op 0-1 door Jere my Gierland. Stefan Schipper tekende vijf minuten later voor de gelijkmaker en Harm Fluijt drie minuten later voor 2-1. In de laatste drie minuten werden de aandringende bezoekers naar een 4-1 -nederlaag gecoun terd door Arnold van Gemerden en opnieuw Harm Fluijt. WIK'57 - Krabbendïjkc 3-1: Kees Verhulst maakte er tien minuten voorrust 0-1 van, maar via een treffer van Elmar Verha- ge in blessuretijd werd de eerste helft terecht in evenwicht afge sloten. Na rust was WIK iets be ter. Invaller Maarten Dijkstra zorgde een kwartier voor tijd op aangeven van Leon Hendrikse voor 2-1 en vijf minuten voor tijd strafte de eveneens ingeval len Erik de Vlieger een fout van de bezoekende doelman af met de beslissende derde treffer. Hoedekenskerke - DVO'60 0-2: De eerste helft was weliswaar gelijkopgaand, maar via twee treffers van Zacharias in de 29e en 43e minuut leidden de bezoe kers na de eerste drie kwartier wel met 0-2. Hoedekenskerke kon het DVO na rust niet meer moeilijk maken. Smerdiek - Vrederust 3-3: Na een kwartier miste Jordy Hage een strafschop voor Smerdiek. Uit de eerstvolgende aanval werd het ook nog 0-1 door Gert Jan Bakx. Stefan de Jonge kop te drie minuten later de gelijk maker binnen, maar via Edwin Demmers kwam Vrederust na een half uur opnieuw aan de lei ding. Een fraaie solo van Elmar van der Griek leverde vijf minu ten later de 2-2-ruststand op. De thuisploeg kwam een kwar tier voor tijd voor het eerst zelf op voorsprong via Souliman el Bauzzouie. Smerdiek verzuim de daarna het karwei af te ma ken en drie minuten voor tijd scoorde Demmers de voor de thuisploeg frustrerende 3-3. Doelpuntenmaker Arjen Pattenier (rechts) beschermt de bal in het duel met Schelluinen. foto Ruben Oreel door Ron de Waal GOES - Om niet verder in degradatie gevaar te raken, was een overwinning op Avanti zaterdag bittere noodzaak voor de korfballers van Tjoba. Het kostte de nodige moeite, maar uiteinde lijk slaagde de overgangsklasser in die missie. Door de 19-18-overwinning gaat de ploeg van trainer Wilko Fokke met iets meer lucht het slot van de com petitie tegemoet. Wat was de opluchting groot na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Dick Bosman uit Den Haag. Even leek het er nog op dat een ogenschijnlijk vei lige voorsprong van 19-15 alsnog werd weggegeven, maar verder dan 19-18 kwamen de bezoekers uit Pijnacker niet. „Dit hadden we wel even nodig", verklaarde topscorer Mark-Peter van der Meer na afloop. „De spanning was natuurlijk groot, omdat je nu min of meer tegen degradatie speeltIn het be gin van de competitie speelden we frank en vrijmaar die situatie is gewij zigd. Als we vanmiddag ook nog eens punten hadden verspeeld, dan hadden we het met zo'n lastig programma voor de boeg wel kunnen schudden." Tjoba heeft nog vier wedstrijden te gaan, waarvan slechts één in het eigen Sportpunt Zeeland, om het verblijf in de overgangsklasse te verlengen. Daar bij zal er opnieuw een beroep gedaan moeten worden op het improvisatiever mogen van trainer Wilko Fokke. Tegen Avanti ontbraken Astnd Koole (vakan tie) en Wilfred van der Meer (enkelbles sure), terwijl ook bekend werd dat Jolanda Kole door zwangerschap voor lopig haar laatste wedstrijd heeft ge speeld in de hoofdmacht van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen. „Deze 19-18 is vooral een overwinning op de problemen die we de laatste tijd heb ben", stelde Fokke resoluut. „Niet al leen in de personele bezetting hebben we omzettingen moeten doen, ook het zelfvertrouwen had door de mindere prestaties van de laatste weken een aar dige tik gekregen." Echtgenote Tegen Avanti kon Fokke met een gerust hart vaststellen dat zijn ploeg er door de mutaties zeker niet zwakker op was ge worden. Zijn echtgenote Jojanneke Fokke, de vervanger van Astrid Koole, beet zich een groot gedeelte van de wed strijd met succes vast in de gevaarlijke Mariska Zuidervaart, terwijl Marcel de Dreu (drie treffers) het scorend vermo gen van de geblesseerde Wilfred van der Meer overnam. Alleen in de beginfase leek Tjoba over mand door de spanning. Binnen vijf mi nuten stond het, mede door twee tref fers van Zuidervaart, al 3-0 voor de Zuid-Hollanders Tjoba had veel moei te om in het eigen spel te komen. Juist Jojanneke Fokke en Marcel de Dreu zetten de ploeg weer op het juiste spoor (2-3), waarna ook Mark de Schipper en Mark-Peter van der Meer de weg naar de korf weer wisten te vinden. Nadat de licht ontvlambare Zuider- vaart en aanvoerder Bas Molijn vanaf de strafworplijn hadden gefaald voor Avanti, greep Tjoba resoluut het initia tief. Mark de Schipper bepaalde vanaf de strafworplijn de ruststand op 10-8, waarna Wilfred van der Meer pal na rust van grote afstand zijn ploeg zelfs op 11-8 zette Avanti kon de achter stand lang binnen de perken houden. Breekpunt leek het uitvallen van Mo lijn. Tjoba profiteerde meteen via Anita Cijsouw en Mark-Peter van der Meer (16-12), waardoor er voor Avanti-coach Sam-Sin niets anders overbleef dan een time-out. De lange tijd door Jojan neke Fokke uit de wedstrijd gehouden Zuidervaart bracht haar ploeg met twee treffers weer iets dichterbij, maar Marcel de Dreu en Jolanda Kole her stelden de marge opnieuw tot vier; 19- 15. Het slotoffensief van Avanti deed de toeschouwers op de tribune en Wilko Fokke aan de zijlijn nog even naar het puntje van de stoel verschuiven. Verder dan de 19-18 in de slotseconde door Maarten Post kwamen de bezoekers met meer, waarna de overwinning van Tjoba met veel gejuich begroet werd. „De druk kwam toch weer even terug op het einde, maar gelukkig waren we ditmaal als collectief sterk genoeg om overeind te blijven", zei een opgeluchte Wilko Fokke. „Deze winst is een grote opsteker voor het slot van de competi tie." Tjoba - Avanti 19-18 (10-8). Scores Tjoba: Mark-Peter van 'der Meer 7. Mark de Schipper 4. Marcel de Dreu 3, Jo landa Kole 2, Jojanneke Fokke, Anita Cij souw en Gerben van Boven 1 Tjoba-speler Marcel de Dreu (links) probeert een tegenstander van Avanti van sco ren te weerhouden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17