I I i Agassi lijkt beter dan ooit Hoek mag stunten zonder punten 13 1 I I Politie haalt speler VVS uit wedstrijd Stallmann heeft kneuzingen en een gekrenkt ego ichtelijke ruzie m dubbelspel Titel 57 voor Navratilova 14 20 22 Amerikaan in eenzijdige finale razendsnel langs Schüttler Nikos Machlas naar Sevilla Sterk optreden Yvonne Wisse ton Persie heeft de smaakte pakken ELBOURNE - Het tennis- iipaar Andre Agassi/Steffi pf heeft ruzie gekregen over dubbelspel op Ro- Garros komend voorjaar, liet tijdens de Australian weten dat zijn vrouw met 0zou dubbelen in Parijs als j Melbourne voor de vierde Lzou winnen. Hij won. overwinning op Rainer zei Agassi dat zijn was. „Zij is ab- ptniet blij. Maar ik ga mijn perste best doen haar aan de te houden." Graf speelde geen topten- sinds 1999. Mochtzij in meedoen aan de zijde van jarman, dan is het uitgesloten pij winnen ondanks hun bei- staat van dienst, „Wij zullen kansloos an, want ik ben geen dubbe Bovendien kan ik het niet jrer mijn hart verkrijgen op «lle kracht een tennisbal af te uennaar een vrouw." RTR MELBOURNE - Tennisle- gende Martina Navratilo- heeft in Melbourne weer een stukje geschie denis geschreven. De 46- jarige Amerikaanse won met de Indiër Leander Paes het gemengd dubbel spel van de Australian Open. Dit betekende haar 57e titel in een toernooi van de grandslam. Navratilova en Paes zege vierden gisteren in de fi nale over de Australiër Todd Woodbridge en de Griekse Eleni Daniilidou met 6-4 7-5. De uitgewe ken Tsjechische werd met 16 jaar en 3 maanden ook de oudste winnaar op het jste niveau. Zij over trof de Australiër Norman Brookes die in 1924 een maand jonger was in het mannendubbel te Mel bourne. Navratilova won in haar loopbaan achttien titels in het enkelspel, 31 in het dubbelspel en acht in het gemengd dubbel. De eer ste grandslamtitel be haalde zij 29 jaar geleden, eveneens in de mixed, in 1974 met de Chileen Ivan Molina op Roland Garros. ANP/RTR Kloetinge kan weer omhoog kijken Rillandia begaat kleine misstap maandag 27 januari 2003 Alwin Vermeulen slaat zijn slag 19 Swift deklasseert tegenstander Huizebosch sterkste in massasprint Van de Ven is een groot kampioen door Gertjan van Geen MELBOURNE - Precies een jaar na een polsblessure die zijn carrière bedreigde, stond Andre Agassi waar hij wilde staan. In een meer dan eenzijdige finale op de Australian Open was Rai ner Schüttler helemaal nergens: 6-2,6-2,6-1. Voor zijn vierde titel in Mel bourne en zijn achtste in totaal had Agassi heel weinig tijd no dig. Hij stond in zeven wedstrij den bij elkaar nog geen twaalf uur op de baan. De finale over een uur en zestien minuten duurde zelfs vier minuten kor ter dan de strafexercitie (6-1,6- 0, 6-0) in de tweede ronde tegen Hyung-Taik Lee. Bij Schüttler was het beste eraf na zijn spectaculaire run naar deeindstrijd. De 26-jarige Duit ser, met slechts twee ATP-titels achter zijn naam, had niets in te brengen. De eerste acht punten gingen naar Agassi. Toen Schüttler 15-0 maakte in de derde game, stak hij zijn armen in de lucht. Het was een teken dat hij niets kon uitrichten. Op alle onderdelen van het spel werd hij overklast. Alleen qua snelheid was hij op gewassen tegen Agassi. Toen hij een vraag kreeg voorgelegd over Agassi's pikstart, was hij duide lijk. „Volgens mij speelde hij al le drie de sets heel erg goed. Hij controleerde de wedstrijd vanaf het eerste punt. Ik had gehoopt het hem niet al te makkelijk te maken", zei Schüttler. De Ame rikaan, op zijn beurt: „Vanaf het woord 'go' ga ik er tegenaan Wat ik ook ga doen, het gebeurt meteen." Wasdom Agassi, 21 partijen op rij onge slagen op Melbourne Park, voelde zich een beetje Austra liër op de nationale feestdag Australia Day. Juist op het re bound ace met zijn hoge stuit komen zijn kwaliteiten tot volle wasdom. Hij was duidelijk aan gedaan door de uitkomst van het toernooi, hoewel niemand eraan twijfelde dat hij zou gaan winnen. „Als je ouder wordt, realiseer je je hoe snel deze mo menten voorbijgaan. Je wilt er het beste van maken. Hier win nen, was meer dan waarvan ik kon dromen", aldus Agassi. De 32-jarige hield vorig jaar se rieus rekening met het einde van zijn loopbaan. Hij moest afzeg gen voor de Australian Open vanwege een polsblessure. Met zijn nieuwe coach Darren Cahill werkte hij keihard aan een te rugkeer. Nummer één van de wereld zal hij niet meer worden, gokt hij. Daarvoor kan hij niet genoeg toernooien spelen. Maar wat hij de afgelopen veertien dagen liet zien, was goed. Beter dan van ieder ander „Ik heb de ze twee weken beter gespeeld dan ooit. Ik kan best zonder de competitie leven, ik heb ook al die trainingsuren niet nodig. Het enige dat voor mij telt, is dat ik mezelf wil uitdagen Ik wil iets bereikenwaarvan ik mezelf afvraag of ik het wel kan. Het is een geweldig gevoel als je ergens hard voor hebt gewerkt en de in spanningen worden uitbe taald." GPD pagina 21: Serena is een legende Andre Agassi won met opvallend gemak de finale van de Australian Open. foto Toussaint Kluiters xirFrits Bakker ijnsburgse Boys houdt in spectaculair duel de winst thuis: 4-3 UNSBURG - Jürgen Belpaire fok een gezicht als een donder- olk, omdat hij weer vier keer aisloos was verslagen. Johan lücher had de schrik van een tgrijpbare linksbuiten nog in ijn benen en Franky Standaert «k met een grimmige blik wrde spits die hem twee keer snel af was geweest in een dstrijd met een merkwaar- scoreverloop. Hoek wilde een regenachtige zaterdag- iddag wel stunten in Rijns maar eindigde zonder nten. 6 grillige Rijnsburgse Boys, 'tin Berry Charité een van de ste spitsen van de hoofdklas- 'neeft, trok in een spectaculai- partij de winst naar zich toe van 2-0 naar 2-1 (bij ®).naar 4-1 en tenslotte naar •I Tien tellen voor tijd ver ijlde Hoek zelfs nog een op- dfgde kans op de gelijkmaker, tjen Oostdijk kreeg de bal in kluwen van spelers plotse- sgvoor zijn voet en schoot bij- vanaf de doellijn tegen de tl. kt was symbolisch voor wat ^die middag had afgespeeld Ne doorweekte grasmat van tinsburg. „We hebben kansen dt^gen waar je normaal ge- Nken drie wedstrijden mee winnen", zei Hoek-trainer ?elo Nijskens, toen hij met ^ongelovige blik uit de kleed- ®er kwam De realiteit was ''er dat Hoek voor de derde involgende keer een wed- yd verloor. •omme pech ■''•was niet alleen te wijten aan ^nte pech in de afwerking. !sn Human stelde vast dat er 'Vets was misgegaan in de or atie achterin. Daardoor fckHoek na een feilloze start halfuur later ineens tegen 2-0-achterstand aan en het na de rust door twee ^lle tegengoals op een hope- lijkende 4-1-achterstand. Wesley de Smet, gangmaker op rechts bij Hoek, duelleert met Ben van der Meij in de wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys. foto Eric Taal Human bekende: „Waar het ook aan lag, het mag natuurlijk nooit gebeuren." Waór het dan wel aan lag? Het gevaar kwam voor Hoek altijd uit dezelfde hoek. Johan Mü- cher, die anders zo betrouwbaar is, had nu totaal geen vat op de behendige linksbuiten Jasper Ketting. En Franky Standaert, voor de rust centraal achterin als mandekker neergezet, gaf de Rijnsburgse topschutter Berry Charité zo veel vrijheid dat hij uit twee voorzetten van links ongehinderd kon scoren. Dat waren, na de bliksemstart van Hoek, de eerste tegenvallers van de wedstrijd. Het was eigenlijk heel simpel en toch kon Hoek het niet voorko men. Twee keer Jasper Ketting met een actie en een voorzet, twee keer Berry Charité in de a f- werking. De meest scorende spits uit de hoofdklasse (Chari té, met dertien goals) was na rust ook nog de aangever voor de 3-1 en Jasper Ketting stuurde na een korte solo met een passje Nick Schnater op weg naar 4-1 Hoek was rijp voor een slach ting, maar toen kwam de om slag. Angelo Nijskens: „We heb ben risico's genomen door gelijk na de rust al één op één te gaan spelen achterin. Dat pakte bijna goed uit. Ik vond dat we het moesten doen, want wilden we mee blijven voor de titel, dan hadden we hier moeten win nen." Alles of niets Drie kilometer verwijderd van het veld waar de topper tussen Katwijk en Quick Boys werd ge speeld (0-0), greep Hoek in het alles-of-niets spel overal naast. Björn Langeveld, uit een afge ketste vrije trap, scoorde voor rust met een ver schot. Arjan Human schoot een kleine twin tig minuten voor tijd de 4-2 bin nen en Rieno van Oost haalde vijf minuten later uit voor 4-3. Het razende tempo was de thuisclub ineens te machtig. Hoek rook zijn kansen. Wesley de Smet, terug van weggeweest en meteen weer een van de gangmakers in het elftal, zorgde voortdurend voor gevaar vanaf de rechterkant. Arjan Human groeide in zijn rol van aangever met solo's vanuit de tweede lijn en Leon van den Ouden (na rust ingeval len) fungeerde voorin als perfecte stoorzender. Het offensief bracht de Rijns burgers uit balans, maar leidde niet tot de goal die Hoek zo ver diende. „Dat is zuur. heel zuur", verzuchtte Angelo Nijskens Arjan Human verbond er me teen een conclusie aan: „Ik denk eigenlijk ook niet dat we al rijp zijn voor een kampioenschap Dit elftal heeft nog een jaar no dig om door te groeien. En ik geef de club groot gelijk dat ze geen gekke dingen doen met spelers aantrekken van buiten af Ik zou zeggen: geef jonge spe lers de kans om aan de hoofdklasse te wennen. Dat is belangrijk voor later." Rijnsburgse Boys-Hoek 4-3 (2-1). 11. Berry Charité, 27 Berry Charité, 31 Björn Langeveld 2-1, 52. Alex Redel 3-1, 60. Nick Schnater 4-1, 71. Arjan Human 4-2, 75. Rieno van Oost 4-3 Scheidsrechter: E. van der Perk (Leiden). Gele kaart: Djamel Buyse (Hoek), Peter Freke (Rijns burgse Boys). Aantal toeschouioers: 500. Bijzonderheid: de eerste tegen- goal van Hoek was de vijfhonderd- ste in de hoofdklasse. Hoek: Jürgen Belpaire: Johan Mü- cher, Gunter de Meyer, Franky Standaert, Frank de Wispelaere (46. Leon van den Ouden); Wesley de Smet, Djamel Buyse, Björn Lange veld, Mare Minnaert (85. Arjen OostdijkArjan Human, Rieno van Oost. De Guchteneire is lang uit de roulatie HOEK - De 22-jarige Hoek-speler Patrick de Guchteneire is langer uit de roulatie dan werd ver wacht. Bij een operatie in Brugge is twee weken ge leden een tumor wegge haald uit het bovenbeen van de verdediger. De operatie is geslaagd, maar voetballen is voor min stens een jaar uitgesloten. De Belgische chirurg die de operatie uitvoerde heeft een plaat aange bracht in het bovenbeen die voor bescherming moet zorgen en pas over een jaar wordt verwij derd. „In die periode mag ik geen contactsporten bedrijven", aldus De Guchteneire, die sinds vo rige week thuis is en met de revalidatie is begon nen. Als alles volgens plan ver loopt mag de voorstopper volgend jaar januari de training hervatten. Hij mist daardoor de rest van deze competitie en een groot deel van de volgende competitie. van onze sportredactie VLISSINGEN - De volleybal wedstrijd in de derde klasse E tussen het derde team van VVS'92 en het Axelse Voor waarts kwam zaterdag vroegtij dig tot een bizar einde. Vijf mi nuten na aanvang betraden twee politie-agenten de zaal in Vlissingen, die ze niet veel later weer verlieten met een VVS- speler tussen zich in. Zijn ploeggenoten en de tegen standers bleven verbouwereerd achter. Omdat de Vlissingers geen reservespeler voorhanden hadden, werd het duel daarop gestaakt en kreeg Voorwaarts een reglementaire 4-0-overwin- ning toegekend. „We waren net begonnen toen twee politie-agenten de zaal binnenkwamen", vertelt trai ner/coach Richard van Acker van Voorwaarts „Ze liepen naar de wedstrijdtafel en keken op het wedstrijdformulier naar de namen van de spelers. Bij een stand van 5-8 in de eerste set vroeg WS een time-out aan. Daarop spraken de agenten de scheidsrechter aan en maakten ze hem duidelijk dat ze een van de spelers van VVS met zich mee SEVILLA - Nikos Machlas speelt de rest van het seizoen bij Sevilla. De Griekse spits kwam bij Ajax niet meer aan spelen toe en wordt verhuurd aan de Spaanse club. Sevilla heeft een optie na het seizoen Machlas voor drie jaar vast te leggen. De 29-jarige spits, die naam maakte bij Vitesse, ondergaat vandaag een medische keuring, waar na de presentatie aan de pers volgt. ANP zouden nemen. De speler pro testeerde, maar er was geen dis cussie mogelijk." VVS-voorzitter Erna Ramsteijn kon gisteren nog niet ingaan op de precieze toedracht van het voorval. „Het is het bestuur in middels duidelijk dat een van onze spelers uit de wedstrijd is gehaald. Dat is erg vervelend, omdat het gehele team daardoor gedupeerd is Pas als we alle be trokkenen gesproken hebben, zullen we een standpunt bepa len in deze zaak." Een woordvoerster van de Vlis- singse politie kon gisteren even min vertellen waarom de betref fende speler is meegevoerd. CARDIFF - Yvonne Wisse, Ka rin Ruckstuhl en Tine Veenstra hebben in het Engelse Cardiff de jaarlijkse meerkampinterland gewonnen van Engeland, Span je, Frankrijk en Tsjechië. Met een persoonlijk record van 4225 punten eindigde Wisse indivi dueel als tweede in de vijfkamp. Met 4319 punten werd de Portu gese Naide Gomes, die buiten mededinging deelnam, winna res van de vijfkamp. Wisse, die afkomstig is uit Vlissingen, on derscheidde zich vooral op de 60 meter horden (8,68 seconden) en de afsluitende 800 meter (2.14,35). Voor de voormalige atlete van Dynamica is het indoorseizoen vooral een tussenstap in de voorbereiding op het buitensei- zoen Op de zevenkamp wil de twintigjarige atlete zich kwali ficeren voor de EK neo-senioren (24-27 juli in het Finse Tampere) en voor de Universiade. Samen met Karin Ruckstuhl (4129) en Frenke Bolt (3969) verzamelde Wisse 12.323 punten, 283 meer dan Frankrijk. door Barry van der Hooft GOES - Marco Stallmann ging zaterdagavond tijdens de finale van de 125cc Dutch Open op de Indoorcross in Goes hard onder uit en belandde in het zieken huis. De motorcrosser uit Naar- den verbleef zaterdagnacht op de intensive care, nadat uit on derzoek was gebleken dat Stall mann longkneuzingen had op gelopen. Gisterochtend mocht hij die afdeling alweer verlaten en kwam hij op een 'gewone' ka mer te liggen. Stallmann werd in de nacht van zaterdag op zondag iedere twee uur even wakker gemaakt om te kijken hoe het met hem ging. De publiekslieveling was gister middag weer aanspreekbaar en kon het fatale moment xn de achtste ronde nog helder voor de geest halen. „Ik kwam het bochtje na de finish niet hele maal lekker uit", blikte Stall mann terug. „Normaal pakte ik de hobbels daarna met gemak, maar nu kwam ik net iets tekort. Mijn voorwiel ging nog wel over het bultje heen, maar mijn ach tervering gooide me eraf. Het is dóódsimpel, het was mijn eigen schuld." In eerste instantie wilde Stall mann weer terug op zijn motor klimmen en de race vervolgen. „Maar ik kreeg geen lucht meer en toen ik mijn helm afdeed bleek die in twee stukken te zijn gebroken. Vervolgens spuug de ik bloed en ik heb meteen gezegd dat ik naar het zieken huis wilde. Ze hebben me naar achter gedragen en daar zat alles helemaal onder het bloed. Ik ben er flink van ge schrokken, want inwendige bloedingen kunnen gevaarlijk zijn. Het is mijn tijd nog niet om dood te gaan, dacht ik steeds." In het ziekenhuis werden kneu zingen aan zijn longen, ribben en schoudeis geconstateerd. „En ik heb ook last van een ge krenkt ego", zei Stallmann. „Ik probeer al jaren te winnen in Goes. Nu was ik de beste, maar het is me weer niet gelukt Ik weet zeker dat ze er niet meer aan hadden gekomen. Die Belg die nu won (Marvin van Daele) hoorde eigenlijk op de derde plaats, want die Engelsman (Lewis Gregory) was een klasse beter danhij. Enikwas weereen klasse beter dan hij. Maar ja, ik maakte een fout en het was ein de verhaal." „Ik cross nu achttien jaar en ik heb mezelf de afgelopen nacht verschillende keren vervloekt. Ik weet dat het gewoon een mo mentopname is, maar ik had zo graag gewonnenDat moet dan volgend jaar gebeuren? Stall mann: „Zeker weten. Dan ben ik er weer bij." pagina 22: Stalimann-show abrupt beëindigd Marco Stallman moet voorlopig nog rust houden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13