Trainer met een krokant korstje OPRUIMINGSKORTINGEN Schaakwereld heeft geen leiders meer pot üerste zege in Goes Hinus van de Ven TOT 5 0%) BIJ POT AXEL Terneuzen versterkt zich met verdediger V ereertbrugghen Ian Postema deelt ervaringen tijdens zijn oefensessies NOG 8 DAGEN uitslagen Meto-Hoek op dinsdagavond z 21 zaterdag 25 januari 2003 wfRudv Boogert ^)ES - Streng en rechtvaardig, udt Jan Postema (41) zichzelf, ie Nederlandse topcrosser [jrc de Keuver kan er over letpraten. Tijdens een training leef hij volgens Postema eens eronder z'n niveau. Op de te- gwegnaar huis moest De Reu- er daarvoor boete doen. Vijf ilometer voor zijn huis zette «tenia de bus aan de kant en ie Reuver kon het laatste stuk ïpen. „Want het leek echt ncr- rnsnaar." let roept de gedachte op aan oetbaltrainer Co Adriaanse, Jedespelers van Willem II ooit a voettocht van 26 kilometer na een 6-1-oorwassing égen AA Gent, maar liever ver- dijkt Postema zichzelf met Jo in Cruijff. Recht voor zijn raap smet passie voor zijn sport. In rótema's geval motorcross. Ja- slang reed hij mee in het prof luit - hij won in 1984 met het iederlands team bijvoorbeeld iCoupe de Nations - en nu pro- Kat hij zijn kennis en enthou siasme over te brengen op ande ren. Voor de vijfde keer verzorgde Postema. opgegroeid in het Ne derlands motorsport hart Assen, de afgelopen dagen in Goes trai ningen als warming-up voor de Indoorcross. „Ongeacht of je een topper bent of een beginner. Ik probeer iemand bij te bren gen dat-ie veilig rijdt, dat-ie verantwoord rijdt op het niveau dat hij aan kan. En dan word je vanzelf beter." Vermoeiend ,,Ik moet er overigens niet aan denken dat ik daar hele dagen mee bezig zou zijn. Dat kan ook niet. Veel te vermoeiend. Als ie mand ongemotiveerd of semi- lui bezig is op de baan, scheld ik hem verrot. Weet je, hoe har der iemand rijdt, des te aardi ger de persoon. Smets, Bayle, McGrath, allemaal nette jon gens. De jongens die het net niet halen, dat zijn de rauwdou wers en de beukers. Het is zo vermoeiend om hen met pure passie te blijven trainen. Maar als ik dat krokante verlies, stop ik meteen", zegt de trainer. Meer dan honderd procent in zet, verwacht Postema van zijn pupillen. „Doen ze dat niet, dan zijn ze eerder thuis dan ze kun nen knipperen met hun ogen." Het is een erfenis van zijn eigen carrière. ,,Ik was een redelijke rijder, maar zat net niet aan de top. Het was voor mij altijd een struggle naar die top Ik heb daardoor alle fasen in de sport doorlopen en weet daarom waarover ik praat." Hij kruipt zelf ook nog wel 's op de motor. Vorig jaar werd hij zelfs nationaal kampioen in de juniorenklasse. Een 41-jarige die bij de junioren wint? Ja, dat is een gevoelig punt bij Postema. De KNMV heeft geen categorie voor veteranen en daarom bou wen rijders af in die junioren klasse. Een belachelijk zaak, vindt Postema. Maar op de Goe- se Indoorcross blijven zijn bil len van het zadel. Zelfs tijdens zijn eigen trainingssessies. Twee jaar geleden had hij name lijk een pijnlijke ervaring. „Vroeger deed ik alles voor tij dens die trainingen. Dan was ik zes dagen bezig met mijn eigen rijden, lesgeven en met de ver antwoordelijkheid voor de jon gens. Twee jaar geleden reed ik op de tafelschans. Ik zag een jongen voor me een fout maken en op hetzelfde moment tik ik mijn eigen motor in z'n vrij Ik werd voorover gelanceerd: her senschudding en vier ribben ge broken. Moest ik ook nog een nacht in het ziekenhuis blij- :;3rRudy Boogert iOES - Rinus van de Ven werd isteravond de eerste winnaar ijdens de elfde editie van de In- bor Motorcross in Goes. De dertienjarige Vlissinger was worde eerste keer in zes optre- «ns de sterkste in de Zeeland- In de 85cc liet hij de En gelsen Allen Keith (tweede) en radley Smith (derde) achter fch. serie reed Van de Ven startnummer 1) al pijlsnel. Zijn ondetijden waren bijna verge- ijkbaar met die van de toprij- brs uit de regioklasse. In no me reed de viervoudig Neder- üids kampioen in de finale de (toernooi kan voor Van Wely niet meer stuk IUK AAN ZEE - Vladimir (sjoetsjelov, ooit op het Hoge school Zeeland toernooi aanwe lf met vrouw en hondje, had Wniet meer. De secondant van loeit van Wely sprong gister- svond haast een gat in de lucht 'aenzijn 'baas' in de elfde ronde sin het Corus-schaaktoernooi *n bloedstollend pionneneind- spel tegen wereldkampioen Hadimir Kramnik naar winst schoof. „Jouw hulpje zijn is heel slecht voor mijn gezondheid", (rijnsde de Belgische Rus rich- ing Van Wely. Sjoetsjelov banjerde gisteren feeds zenuwachtiger door Dorpshuis De Moriaan in Wijk imZee. Hij zag 'zijn' Loek van gedegen uit de Nimzo-In- *sche opening komen, voelde •svolgens grote nattigheid, t&r zag Kramnik allesbehalve accuraat doorspelen. „Ditpion- ffleindspel met loper en toren fedt Loek ineens kansen", •wde Tsjoetsjelov na dik vier l: spelen op. L* Nederlandse schaakfans i cden op dat moment weer la- èen. Eerder had Jan Timman partij tegen Ruslan Pono- fcriov op ontluisterende wijze concurrentie op een straatleng te achterstand. In de slechts zes ronden durende finale dubbelde hij een deel van het veld zelfs en pakte zijn eerste overwinning in Goes. Van de Ven betreurde het na afloop dat de Brit Adam Chatfield (de winnaar van vorig jaar) eerder in de week al af haakte met een scheurtje in zijn schouderblad. Pechvogel van de avond was Raymond Wisse. Deze baan- commisaris uit Wemeldinge kwam tijdens de trainingen in botsing met een rijder. Na een bezoek aan het ziekenhuis keerde hij later op de avond met negen hechtingen in zijn wang terug in de Zeelandhal len. Anatoli Karpov snapt niet dat niemand in opstand komt tegen de Fide Kt in groot contrast met Van die bij winst op Kramnik tiarde ongedeelde derde plaats oprukken - met slechts een ^fjeachterstand op Judit Pol ken een puntminderdan kop- •'perViswanathan Anand ^O-jarige Tilburger di rigeer- «zijn pionnenovermacht soé- terein naar winst. „Een van öjn boertjes promoveert gefor- Bödtot een dame", toonde hij Jan 3et uiteindelijke resultaat be kende Van Wely's derde zege de wereldkampioen van het ^ssieke schaak. „Maar ik ben vooral tevreden dat ik mijn ®codige nederlaag van een '^de eerder heb goedgemaakt, -unhet verlies tegen Ponomari- heb ik echt een bittere na- Z-*ak overgehouden. Öein kansje ®ewel Van Wely met twee ron dte gaan nog een klein kansje J de eindzege heeft, vindt hij ^zijn toernooi nu al geslaagd - Maar met de zwakke Krasen- rt en Alexei Sjirov als reste nde opponenten, heeft Van :lv toch kansen op meer? Ze- ook omdat Polgar en Anand Jtodaag tegenover elkaar zit- fe Van Wely lachend: „Dan maar hopen dat die twee spelen," GPD door Theo Brinkman WIJK AAN ZEE - Een gesprek met Anatoli Karpov kan over van alles gaan, maar hoe dan ook komt altijd de Fide - de we reldschaakbond - aan bod. De 51-jarige ex-wereldkampioen laat geen spaan heel van de or ganisatie, die hij immoreel en dictatoriaal noemt. Zelf de rot zooi opruimen wil hij niet. Hij heeft wel wat beters te doen. Schaken bijvoorbeeld, en de po litiek. Met 2 uit 2 ging Anatoli Karpov in het 65e Corus Schaaktoer nooi flitsend van start, maar na el f ronden blij ft hij steken op 55 punten. Hij zal het toernooi dan ook niet winnen, beseft hij, maar toch is hij best content met zijn score. „Ik heb mijn kansen op de eindzege verspeeld door te verliezen van Judit Polgar. Maar de eerste drie moet ik nog kunnen halen." De Moskoviet is de oudste deel nemer in Wijk aan Zee, maar wi 1 nog lang niet denken aan stop pen. „Ik voel me ook niet oud en heb nog genoeg energie. Net als toen ik 36,37 was. Het enige ver schil is dat ik toen altijd in vorm was, en nu niet. Nu kan het soms gebeuren dat ik me goed voel, maar toch verlies." Karpov meed aanvankelijk het fameuze toernooi in Wijk aan Zee. Hij had gehoord dat het op het Engelse Hastings leek en daar had hij al na één deelname zijn bekomst van. Pas in 1988 besloot hij toch een keer mee te doen, omdat het de jubileume ditie was: de vijftigste. Karpov won direct, zoals hij ook bij zijn tweede deelname, in 1993, zege vierde. Steeds zat er vijf jaar tussen zijn optredens, zodat hij nu voor de vierde keer present is. Het zou wel eens de laatste keer kunnen zijn. Want als het aan Karpov ligt, wordt zijn le ven buiten het schaken nog drukker dan het nu al is. Zo is hij Unicef-ambassadeur, heeft hij veertien schaakscholen in Rus land en nog enkele daarbuiten en ook is hij voorzitter van een Russische charitatieve instel ling. Een stichting die bijvoor beeld Tsjetsjeense kinderen va kantie laat vieren. „Ik steun de oorlog tegen de Tsjetsjeense ter roristen, maar dat ontslaat ons niet van de plicht de getroffen burgers te helpen." Dc politiek En of het nog niet genoeg is, wil Karpov ook weer de politiek in. Welke functie hij ambieert, zegt hij niet. „Een terugkeer in de Doema7 Da's wel het minste." Want zijn ambities blijven niet beperkt tot het eigen land, laat hij doorschemeren. De Verenig de Naties misschien? „Meer kan ik niet zeggen. Aan het eind van het voorjaar weet ik waar schijnlijk meer." Zin om zich ook weer in de ru moerige schaakpolitiek te men gen, heeft hij niet. „De Fide is zo rot, dat het smerig werk is om daar schoon schip te maken. Anatoli Karpov (rechts), in duel niet de Indiër Anand, wil de politiek weer in. foto Michel Dolelal/EPA Daar wil ik mijn laatste actieve jaren niet aan besteden. En het zal ook moeilijk zijn om iemand te vinden die dat wel zou wil len". zegt Karpov. Ook bij de aangekondigde 'her eniging' (de matches Kramnik- Leko en Ponomariov-Kasparov moeten tot een officiële WK-fi- nale leiden) zet hij zijn vraagte kens. Vooral het geruzie over de tweekamp Ponomariov-Kaspa rov (de Fide wil andere regels hanteren dan titelverdediger Ponomariov wil) ziet hij met kromme tenen aan. „Het idee is goed, maar de uit voering is verschrikkelijk. Ik heb geen goed woord over voor de Fide en voor de manier waar op ze met Ponomariov omgaat. Eerst hebben ze zijn Olympiade verpest en nu ook zijn toernooi hier in Wijk aan Zee Het is im moreel en dictatoriaal wat de Fide doet. Bij mij zouden ze dit nooit gedaan hebben, maar bij een jongen van negentien vin den ze het kennelijk wel kun nen. Wat is dat voor een bond, die zijn eigen wereldkampioen zo behandelt?" „En waarom mag Kasparov die tweekamp eigenlijk spelen, en niet bijvoorbeeld Anand? Ik heb me laten vertellen dat Iljoemzj- inov een afspraak heeft met Kasparov. Dat laat nog maar eens zien dat üjoemzjinov in zijn eentje regeert Dan laat hij een brief zien. Gekregen van de organisatie van een toernooi in het Turkse Kusadasi, die schrijft dat de deelnemers van enkele jaren geleden alsnog hun prijzengeld krijgen. „Dat toer nooi werd gesponsord door de gemeente, maar bij de prijsuit reiking waren de politici opeens nergens te bekennen. Nu is er een ander gemeentebestuur en krijgen we alsnog ons geld. Zo kan het dus gelukkig ook nog." GPD Advertentie Jori Leolux deSede HUIsta Rolf Benz Machalke HF-Style Auping Label Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur Ruime keus uit onze toonaangevende meubelcollectie tijdens de winteropruiming. Duizenden euro's korting, uitsluitend bij Pot in Axel. Nu kopen, over 12 maanden betalen zonder rente. Pot Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen. Telefoon (0115) 56 20 10. SieMatic keukenstudio 1 e verdieping. A Stoutenbeek company. Bezoek ons ook op internet: www.stoutenbeek.nl AXEL Geen demonstraties dus meer van de meester. Voor dit jaar zit het werk van Postema er alweer op. Hij heeft zijn lessen gegeven en genoot gisteravond van de eerste wedstrijden in de Zee landhallen. Vandaag zal hij met bijzondere aandacht de verrich tingen van zijn pupillen Peter Mullenberg en Coen van Haut volgen in de Dutch Open 125cc. Hun opdracht: niet zeiken, lek ker rijden. Anders krijgen ze morgen misschien nog wel een voettochtje voor de kiezen. door Jan Dagevos TERNEUZEN - Het is Terneu zen ernst in de strijd om te over leven in de hoofdklasse. Nadat in eerder stadium Philip Pied- fort de gelederen al kwam ver sterken, is nu ook Andy Vereert- brugghen (22) aan de selectie toegevoegd. Zijn overschrijving is deze week rond gekomen. De Belgische centrale verdediger is morgen in de thuiswedstrijd te gen Schijndel inzetbaar. Terneuzen had Vereert- brugghen, die afkomstig is van FC Nieuwkerken (derde natio nale), al langere tijd op het oog. Zo deed de 1.83 meter lange Belg al eens mee in een oefen wedstrijd tegen Hoek. Verder trainde hij verschillende keren mee. De overgang leek echter af te ketsen. Terneuzen kreeg de overschrijving niet rond. Afge lopen week ging het licht alsnog op groen en werd de verdediger meteen ingelijfd. Hi j is een versterking"zegt oe- fenmeester Dimitri Mbuyu. De verdediger kwam in het verle den uit voor Oudegem, Dender- monde, Lokeren en KSK Beve- ren. Verder maakte hij ooit deel uit van de nationale ploeg onder achttien jaar. Hij kwam aan twintig interlands. Of Vereertbrugghen morgen zijn debuut al maakt, is nog on zeker. De Belg trainde de afgelo pen week nog niet volop mee vanwege de onduidelijkheden rond zijn overschrijving. Mocht Mbuyu toch een beroep op hem doen, dan zal de Belg centraal in de defensie spelen. „De spirit is weer terug in het team", vertelt Mbuyu. „Alle neuzen staan weer in dezelfde richting. Ieder een wil ervoor gaan." Terneuzen, dat nog steeds op de laatste plaats staat in de hoofd klasse B van het zondagvoetbal, treft in Schijndel een zware te genstander. De Brabantse for matie staat op de vierde plaats en maakt nog kans op de titel. Voor de winterstop wist Terneu zen opponent Schijndel op ei gen veld te kloppen. „We moe ten ook nu weer drie punten pakken", vindt Mbuyu. Geert de Bridge Wintercompetitie BC Axel. A-lijn 1 Mevr Laureyns/dhr. Arnou 62.50%, 2 HH Moeliker/Vermunt 58.04%, 3. Mevr. De RegL/dhr. Pel 54,46%. B-lijn: 1 Echt paar Meijer 64,67%. 2. Mevr. Quist/dhr. Jansma 60.86%, 3. Mevr. Knöpker/dhr Esselbrugge 56,88%. C-lijn: 1. Ds. Bod daert/Renique 57,14%, 2. Ds. Geilleït/De Zeeuw 56,25%, 3. Echtpaar Grandia 54,84%. Schaken Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Tim man (Ned) - Ponomariov (Oek) 0-1, Van Wely (Ned) - Kramnik (Rus) 1-0, Polgar (Hon) - Barejev (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ina) Grisjoek (Rus) 1/2-1/2, Radjabov (Rus) Sjirov (Spa) 1/2-1/2 Topalov (Bul) Krasenkow (Pol) 1-0, Karpov (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1, Anand 7,5, 2 Polgar 7, 3. Van Wely 6,5, 4. Bare jev, Radjabov, Ivantsjoek 6, 7. Karpov, Sjirov, Grisjoek, Kramnik, Topalov 5,5, 12. Ponomariov 5,13. Krasenkow 3,5,14 Timman 2. Grootmeestergroep B, elfde ronde Stellwagen (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0- 1Zhang (Chn) - Cmylite (Lit) 1-0, Karjakin (Oek) - Hector (Zwe) 1/2-1/2, Kostenjoek (Rus) - Rogers (Aus) 1-0, Koneru (Ina) Nijboer (Ned) 1/2-1/2, Jonkman (Ned) De Vreugt (Ned) 0-1. Naiditsch (Dui) - Acs (Hon) 0-1 Stand: 1 Zhang 10.2 Nijboer. Stellwagen 6,5,4. Naiditsch. Karjakin. De Vreugt 6,7. Hector 5,5,8. Van der Wiel 5. 9. Acs, Kostenjoek, Rogers 4,5,12. Kone ru. Cmylite, Jonkman 4 Sportprijsvragen Poorter is een twijfelgeval. Hij tobt met een kuitblessure. Hoek miste vorige week in het thuisduel met Katwijk (1-3) zes basisspelers vanwege schorsin gen en blessures. Voor de uit wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys van vandaag zit trainer Angelo Nijskens ruimer in zijn jasje. Björn Langeveld, Johan Mücher en Gunther de Meyer keren terug in de basis. Zij heb ben hun schorsing erop zitten. Naast de langdurig geblesseer den Musa Kanu en Patrick de Guchteneire ontbreekt vandaag ook Bart Poppe. De middenvel der kampt na de wedstrijd van vorige week met een spierbles sure. „We hebben vorige week door omstandigheden een valse start gemaakt", zegt oefen- meester Angelo Nijskens. „Nor maal ga je van drie punten uit tegen Katwijk en één in de uit wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys. We moeten nu proberen om in Rijnsburg wat meer te ha len. Rijnsburg is sterk, maar wij kunnen daar iets tegenover zet ten. Als we dezelfde instelling als vorige week hebben, maken we een goede kans." Kloetinge Kloetinge moet het vandaag in de thuiswedstrijd tegen Kozak ken Bovs stellen zonder Emiel Dorst. De middenvelder heeft een spierblessure aan het duel met Quick Boys overgehouden. Zijn plaats wordt ingenomen door Pieter de GraaffHet is niet de enige wijziging. Johan de Goederen neemt op het midden veld de positie in van Jan Baaij- ens. „Johan moet voor meer evenwicht op het middenveld zorgen", zegt trainer Diederik Hiensch. „Bovendien is Johan belangrijk voor de coaching." Kloetinge kreeg vorige week te gen Quick Boys een flinke dreun te verwerken. De Bevelandse formatie werd bij vlagen over speeld en verloor met 5-1. Hiensch: „We willen tegen Ko zakken Boys laten zien dat het een incident was. Iedereen wil iets rechtzetten." Kloetinge is als enige ploeg in de hoofdklasse A nog ongeslagen op eigen veld. Kerkrade. Ruda JC - Wisla Krakow (Pol) 5-2 (3 1Doelpunten Roda: Sergio, Luij pers, Anastasiou, Soetaers en eigen doelpunt Krakow-speler. Haarlem. Haarlem Zwolle 0-0. Volleybal Bedrijfscompetitie Hulst. Eerste klasse mannen: Brandax-CVC Doolaege3-0, Party Max/Smash-Kole Luctor 2-1, Stuntmarkt-Matthijs IS 3-0, BVH Ave- sta-BVH Rhodos 2-1 Stand: 1. Stunt markt 118-47; 2. Parly Max/Smash 2000 18-35,2. BVH Avesta 18-33; 4. BVH Rho dos 18-31; 5. Kole Luctor 18-28; 6. Brandax 18-16, 7. CVC Doolaege 18-13; 8 Matthijs 18-13 Tweede klasse man nen: Kole Luctor 2-Ambulo 0-3, ABN/Amro-Stuntmarkt 2 0-3, Stand: 1 De Troubadour 14-33; 2. Stuntmarkt 2 13-32, 3 Ambulo 15-23; 4, ABN/AMRO 13 14; 5. Kole Luctor 2 15-0. Eerste klas se vrouwen: Cerestar Benelux-Verhulst 12, Voorwaarts-Van Waterschoot 0-3, Zaman Sport- Ferket en de Maat 3-0, WC Rhodos-Vroome 0-3. Stand: 1. Vroome 18-39, 2. Van Waterschoot 18-37, 3. Zaman 18-33; 4. Cerestar 18-30, 5. Voorwaarts 18-25; 6. Ferket en de Maat 18-22, 7. Verhulst 18-18; 8. WC Rhodos 18-9 Tweede klasse vrouwen SC Morres 1-Haulez 2-1, Total de Beule- -Van Wesemael 0-3, PC Place-SC Mor res 2 3-0, CVC/Boehlé-Jong Morres 2-1 Stand' 1 SC Morres 1 18-47; 2. Total de Beule 18-30; 3. Haulez 18-28; 4 SC Mor res 2 18-25; 5. Jong Morres 18-23; 6 PC Place 18-23; 7 Van Wesemael 18-16; 8 CVC'Boehle 18-11 Derde klasse vrou wen: De Sterre-'t Hoeksken 2-1, Wentz Ier Pauwels-Tènce 2-1, SC Morres 3-De Bruijn 3-0. Stand. 1. Wentzler Pauwels 18-37, 2 SC Morres 3 18-35; 3. Tence 18-33,4 De Sterre 18-27; 5. 't Hoeksken 18-22,6. De Bruijn 18-8. Tafeltennis Zagreb Open Kroatische kampioen schappen Mannen, eerste ronde: Keen (Ned) - Kusinski (Pol) 4-1 (11-6 11-2 9-11 11-6 13-11). Tweede ronde: Primorac (Kro) - Keen 4-3 (8-11 6-11 11-7 11-8 11-8 11-13 11-8). Tennis Melbourne. Australian Open, 10,6 mil joen euro Mannen, halve finales: Schütt- ler (Dui/31) - Roddick (VSt/9)7-5 2-6 6-3 6- 3. Finale: Schüttler - Agassi (Vst/2). Vrouwen, dubbel, finale: Williams/Wil liams (VSt/1- Ruano Pascual/Suarez (Spa/Arg/2) 4-6 6-4 6-3. Gemengd dubbel, halve finales: Paes/Navratilova (Ina/VSt) - Ullyett/Han- tuchova (Zim/Slw/5) 6-3 6-1, Wood- bridge/Daniilidou (Aus/Gri) - Johnson- /Stubbs (VSt/Aus/4) 6-4 6-2. Fullerton ITF-toernooi, vrouwen. Eerste ronde: Van Exel (Ned) - Ichim (VSt) 6-2 6- 1. Noorlander (Ned) Jidkova (Rus/2) 3-6 6 3 6-4 Tweede ronde: Noorlander Grandin (ZAf) 6-46-2, Lamade (Dui) - Van Exel 6-3 6-1. Heilbronn Challenger, mannen Tweede ronde: Davidenko (Rus/1) - Van Lottum (Ned) 7-5 6-4. Kwartfinale: Sluiter (Ned/2 Zovko(Kro)6-4 3-6 6-4. Voetbal Belek (Tur|. Istanbulspor(Tur) - DeGraaf- schap 2-1 (0-0). Doelpunt De Graafschap Schulp Cairo (Egy)Al Ahly - Ajax 1 -2 (0-1Doel punten Ajax- Galasek, Mido. Bijzonder heid: Roemeen Munteanu speelt op nieuw mee op proef. Antalya (Tur). Willem II Arsenal Kiev (Oek) 0 2 Bijzonderheid: Sektioui keert met enkelblessure terug naar Nederland en is een maand uitgeschakeld Malta Sliema Wanderers (Cyp) - FC Utrecht 0-6 (0-2). Doelpunten: Van den Bergh (2x), Roiha (2x), Arts en Kuyt Rheden. Vitesse-FC Basel (Zwi) 1-1 (1-0) Doelpunt: Amoah. Wielrennen Tour Down Under Vierde etappe, Un- ley-Goolwa 1. Cooke (Aus) 144 km in 3.33.59,2. Brown (Aus), 3.0'Grady (Aus), 4. McEwen (Aus), 5. Hutchinson (Aus), 47. Hoffman. Niet gefinisht: Tankink (Ned). Algemeen klassement. 1-Sacchi (Ita) 11.58.33,2. McEwen 0.08,3, Flickin- ger (Fra) 0.17, 4. Hervé (Fra) 0.18, 5. As- tarloa (Spa) 0.20. VLISSINGEN - Hoek komt dinsdag in actie voor de beker. De Zeeuvvs-Vlaamse hoofd klasser speelt in de vierde ronde van de districtsbekerstrijd te gen Meto. Het duel in Hooger- heide begint om 19.30 uur. De overige duels uit de vierde ronde, Zeeland Sport-RCS en Rillandia-Steen, zijn nog niet vastgesteld. De voetbalbond heeft de betrokken clubs ge vraagd zelf een geschikte datum te zoeken. De achterstallige wedstrijden dienen uiterlijk 8/9 maart gespeeld te worden. Oostkapelle en Kloetinge tref fen elkaar op zaterdag 1 maart. Het gaat hierbij om een duel uit dc vijfde ronde (tussenronde). Die ontmoeting begint om 14.30 uur. Voor de zesde ronde (laatste 32 ploegen) hebben Achilles Veen, Jong Ambon, Nuenen, Terneu zen, Tricht en Veere zich al ge plaatst. Jan Postema: „Hoe harder iemand rijdt, des te aardiger de persoon. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 73