Trainer met een krokant korstje PZC Schaakwereld heeft geen leiders meer Lerste zege in Goes Rinus van de Ven Terneuzen versterkt zich met verdediger V ereertbrugghen ,21 an Postema deelt ervaringen tijdens zijn oefensessies uitslagen oernooi kan roor Van Wely niet meer stuk Meto-Hoek op dinsdagavond Kraayenesten domineren competitie zaterdag 25 januari 2003 wfRudvBoogert OES - Streng en rechtvaardig, adt Jan Postema (41) zichzelf, k Nederlandse topcrosser [are de Reuver kan er over bepraten. Tijdens een training leef hij volgens Postema eens eronder z'n niveau. Op de te- ]»\vegnaar huis moest De Reu- er daarvoor boete doen. Vijf üometer voor zijn huis zette sterna de bus aan de kant en «Reuver kon het laatste stuk pen. „Want het leek echt ner- asnaar." roept de gedachte op aan letbaltrainer Co Adriaanse, iede spelers van Willem II ooit sn voettocht van 26 kilometer Je na een 6-1-oorwassing ^en AA Gent, maar liever ver- slijkt Postema zichzelf met Jo in Cruijff. Recht voor zijn raap imet passie voor zijn sport. In tëtema's geval motorcross. Ja- clang reed hij mee in het prof luit - hij won in 1984 met het Nederlands team bijvoorbeeld de Coupe de Nations - en nu pro beert hij zijn kennis en enthou siasme over te brengen op ande ren. Voor de vijfde keer verzorgde Postema, opgegroeid in het Ne derlands motorsporthart Assen, de afgelopen dagen in Goes trai ningen als warming-up voor de Indoorcross. „Ongeacht of je een topper bent of een beginner. Ik probeer iemand bij te bren gen dat-ie veilig rijdt, dat-ie verantwoord rijdt op het niveau dat hij aan kan. En dan word je vanzelf beter." „Ik moet er overigens niet aan denken dat ik daar hele dagen mee bezig zou zijn. Dat kan ook niet, Veel te vermoeiend. Als ie mand ongemotiveerd of semi- lui bezig is op de baan, scheld ik hem verrot. Weet je, hoe har der iemand rijdt, des te aardi ger de persoon. Smets, Bayle, McGrath, allemaal nette jon gens De jongens die het net niet halen, dat zijn de rouwdou- tiorRudy Boogert K)ES - Rinus van de Ven werd steravond de eerste winnaar ■dens de elfde editie van de In- i»r Motorcross in Goes. De eertienjarige Vlissinger was ioorde eerste keer in zes optre- iens de sterkste in de Zeeland- In de 85cc liet hij de En- (flsen Allen Keith (tweede) en Jradley Smith (derde) vér ach- rrzich. de serie reed Van de Ven Sartnummer 1) al pijlsnel. Zijn -.sdetijden waren bijna verge- ibaar met die van de toprij- esuit de regioklasse. In no ti- vreed de viervoudig Neder- inds kampioen in de finale de toncurrentie op een straatleng- eaehterstand. In de slechts zes raden durende finale dubbelde iijeen deel van het veld zelfs en wers en de beukers. Het is zo vermoeiend om hen met pure passie te blijven trainen. Maar als ik dat krokante verlies, stop ik meteen", zegt de trainer. Meer dan honderd procent in zet, verwacht Postema van zijn pupillen. „Doen ze dat niet, dan zijn ze eerder thuis dan ze kun nen knipperen met hun ogen." Het is een erfenis van zijn eigen carrière. „Ik was een redelijke rijder, maar zat net niet aan de top Het was voor mij altijd een struggle naar die top. Ik heb daardoor alle fasen in de sport pakte hij zijn eerste overwin ning in Goes. Van de Ven be treurde het na afloop dat de Brit Adam Chatfield (de winnaar van vorig j aar) eerder i n de week al afhaakte met een scheurtje in zijn schouderblad. In de regio klasse ging de overwinning naar de Belg Robert van Boer, die van start tot finish leidde. De twee de plaats was voor de winnaar van vorig jaar Jan-Willem Cor- nelisse uit Yerseke, die in de voorlaatste ronde de tweede plaats overnam van Frans van Overveld uit Huijbergen. Pechvogel van de avond was Raymond Wisse. Deze baan commissaris uit Wemeldinge kwam tijdens de trainingen in botsing met een rijder. Na een bezoek aan het ziekenhuis keer de hij later op de avond met ne gen hechtingen in zijn wang te rug in de Zeelandhallen. doorlopen en weet daarom waarover ik praat." Hij kruipt zelf ook nog wel 's op de motor. Vorig jaar werd hij zelfs nationaal kampioen in de juniorenklasse. Een 41-jarige die bij de junioren wint? Ja, dat is een gevoelig punt bij Postema. De KNMV heeft geen categorie voor veteranen en daarom bou wen rijders af in die junioren klasse. Een belachelijk zaak, vindt PostemaMaar op de Goe- se Indoorcross blijven zijn bil len van het zadel. Zelfs tijdens zijn eigen trainingssessies. Twee jaar geleden had hij name lijk een pijnlijke ervaring. „Vroeger deed ik alles voor tij dens die trainingen. Dan was ik zes dagen bezig met mijn eigen rijden, lesgeven en met de ver antwoordelijkheid voor de jon gens. Twee jaar geleden reed ik op de tafelschans. Ik zag een jongen voor me een fout maken en op hetzelfde moment tik ik mijn eigen motor in z'n vrij Ik werd voorover gelanceerd: her senschudding en vier ribben ge broken. Moest ik ook nog een nacht in het ziekenhuis blij ven." Geen demonstraties dus meer van de meester. Voor dit jaar zit het werk van Postema er alweer op. Hij heeft zijn lessen gegeven en genoot gisteravond van de eerste wedstrijden in de Zeelandhallen. Vandaag zal hij met bijzondere aandacht de verrichtingen van zijn pupillen Peter Mullenberg en Coen van Haut volgen in de Dutch Open 125cc. Hun opdracht: niet zei ken, lekker rijden. Andere krij gen ze morgen misschien nog wel een voettochtje voor de kie- door Jan Dagevos TERNEUZEN - Het is Terneu zen ernst in de strijd om te over leven in de hoofdklasse. Nadat in eerder stadium Philip Pied- fort de gelederen al kwam ver sterken, is nu ook Andy Vereert - hrugghen (22) aan de selectie toegevoegd. Zijn overschrijving is deze week rond gekomen. De Belgische centrale verdediger is morgen in de thuiswedstrijd te gen Schijndel inzetbaar. Terneuzen had Vereert- brugghen, die afkomstig is van FC Nieuwkerken (derde natio nale), al langere tijd op het oog Zo deed de 1.83 meter lange Belg al eens mee in een oefen wedstrijd tegen Hoek. Verder trainde hij verschillende keren mee. De overgang leek echter af te ketsen. Terneuzen kreeg de overschrijving niet rond Afge lopen week ging het licht alsnog op groen en werd de verdediger meteen ingelijfd. „Hij is een versterking", zegt oe- fenmeester Dimitri Mbuyu De verdediger kwam in het verle den uit voor Oudegem, Dender- monde, Lokeren en KSK Beve- ren. Verder maakte hij ooit deel uit van de nationale ploeg onder achttien jaar. Hij kwam aan twintig interlands. Of Vereertbrugghen morgen zijn debuut al maakt, is nog on zeker. De Belg trainde de afgelo pen week nog niet volop mee vanwege de onduidelijkheden rond zijn overschrijving. Mocht Mbuyu toch een beroep op hem doen, dan zal de Belg centraal in de defensie spelen. „De spirit is weer terug in het team", vertelt Mbuyu. „Alle neuzen staan weer in dezelfde richting. Ieder een wil ervoor gaan." Terneuzen, dat nog steeds op de laatste plaats staat in de hoofd klasse B van het zondagvoetbal, treft in Schijndel een zware te genstander. De Brabantse for matie staat op de vierde plaats en maakt nog kans op de titel. Voor de winterstop wist Terneu zen opponent Schijndel op ei gen veld te kloppen. „We moe ten ook nu weer drie punten pakken", vindt Mbuyu. Geert de Poorter is een twijfelgeval. Hij tobt met een kuitblessure. Hoek miste vorige week in het thuisduel met Katwijk (1-3) zes basisspelers vanwege schorsin gen en blessures. Voor de uit wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys van vandaag zit trainer Angelo Nijskens ruimer in zijn jasje. Björn Langeveld, Johan Mücher en Gunther de Meyer keren terug in de basis. Zij heb ben hun schorsing erop zitten. Naast de langdurig geblesseer den Musa Kanu en Patrick de Guchteneire ontbreekt vandaag ook Bart Poppe. De middenvel der kampt na de wedstrijd van vorige week met een spierbles sure. „We hebben vorige week door omstandigheden een valse start gemaakt", zegt oefen- meester Angelo Nijskens. „Nor maal ga je van drie punten uit tegen Katwijk en één in de uit wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys. We moeten nu proberen om in Rijnsburg wat meer te ha len. Rijnsburg is sterk, maar wij kunnen daar iets tegenover zet ten. Als we dezelfde instelling als vorige week hebben, maken we een goede kans." Kloetinge Kloetinge moet het vandaag in de thuiswedstrijd tegen Kozak ken Boys stellen zonder Emiel Dorst. De middenvelder heeft een spierblessure aan het duel met Quick Boys overgehouden. Zijn plaats wordt ingenomen doorPieterdeGraaff. Het is niet de enige wijziging. Johan de Goederen neemt op het midden veld de positie in van Jan Baaij- ens. „Johan moet voor meer evenwicht op het middenveld zorgen", zegt trainer Diederik Hiensch. „Bovendien is Johan belangrijk voor de coaching." Kloetinge kreeg vorige week te gen Quick Boys een flinke dreun te verwerken. De Bevelandse formatie werd bij vlagen over speeld en verloor met 5-1. Hiensch: „We willen tegen Ko zakken Boys laten zien dat het een incident was. Iedereen wil iets rechtzetten." Kloetinge is als enige ploeg in de hoofdklasse A nog ongeslagen op eigen veld. IUK AAN ZEE - Vladimir Isjoetsjelov, ooit op het Hoge- sthool Zeeland toernooi aanwe- ii? met vrouw en hondje, had htniet meer. De secondant van Loek van Wely sprong gister- ivond haast een gat in de lucht '■mijn 'baas' in de elfde ronde ~«n het Corus-schaaktoernooi ra bloedstollend pionneneind- >ffl tegen wereldkampioen fladimir Kramnik naar winst i. „Jouw hulpje zijn is heel tlecht voor mijn gezondheid", [rijnsde de Belgische Rus rich- ting Van Wely. isjoetsjelov banjerde gisteren •Ms zenuwachtiger door Dorpshuis De Moriaan in Wijk «nZee. Hij zag 'zijn' Loek van ïelv gedegen uit de Nimzo-In- -sche opening komen, voelde '^volgens grote nattigheid, ^arzag Kramnik allesbehalve auraatdoorspelen. „Ditpion- ïnemdspel met loper en toren ;:fdt Loek ineens kansen", wrde TSjoetsjelov na dik vier wrspelen op. Me Nederlandse schaakfans Men op dat moment weer la- tien, Eerder had Jan Timman L'n partij tegen Ruslan Pono- Mov op ontluisterende wijze gegeven. ■tt in groot contrast met Van ïely die bij winst op Kramnik "jarde ongedeelde derde plaats oprukken - met slechts een ^fje achterstand op Judit Pol ken een punt minder dan kop- «Per: Viswanathan Anand. De30-jarige Tilburger dirigeer- «zijn pionnenovermacht soe- •erein naar winst. „Een van -]nboertjes promoveert gefor- Sflu tot een dame", toonde hij an uiteindelijke resultaat be ende Van Wely's derde zege de wereldkampioen van het ^ssieke schaak „Maar ik ben ;J vooral tevreden dat ik mijn ®nodige nederlaag van een ronde eerder heb goedgemaakt. Aan het verlies tegen Ponomari- 'jV heb ik echt een bittere na maak overgehouden. Mein kansje •loewel Van Wely met twee ron- ,jï!tegaan nog een klein kansje Me eindzege heeft, vindt hij ■^zijn toernooi nu al geslaagd Maar met de zwakke Krasen- !lYen Alexei Sjirov als reste nde opponenten, heeft Van e|y toch kansen op meer? Ze- 10ook omdat Polgar en Anand Maag tegenover elkaar zit- *n' Van Wely lachend: „Dan ^t ik maar hopen dat die twee "Dspelen." GPD Anatoli Karpov snapt niet dat niemand in opstand komt tegen de Fide doorTheo Brinkman WIJK AAN ZEE - Een gesprek met Anatoli Karpov kan over van alles gaan, maar hoe dan ook komt altij d de Fide - de we reldschaakbond - aan bod. De 51-jarige ex-wereldkampioen laat geen spaan heel van de or ganisatie, die hij immoreel en dictatoriaal noemt. Zelf de rot zooi opruimen wil hij niet. Hij heeft wel wat beters te doen. Schaken bijvoorbeeld, en de politiek. Eind jaren tachtig was hij al eens parlementslid in Rusland. Nu heeft Karpov op nieuw grote ambities. „Terug in de Doema? Da's wel het min ste", lacht hij. Met 2 uit 2 ging Anatoli Kar pov in het 65e Corus Schaak toernooi flitsend van start, maar na elf ronden blijft hij steken op 5,5 punten. Hij zal het toernooi dan ook niet win nen, beseft hijmaar toch is hij best content met zijn score. „Ik heb mijn kansen op de eindze ge verspeeld door te verliezen van Judit Polgar. Maar de eer ste drie moet ik nog kunnen ha len." De Moskoviet is de oudste deelnemer in Wijk aan Zee, maar wil nog lang niet denken aan stoppen. „Ik voel me ook niet oud en heb nog genoeg energie. Net als toen ik 36, 37 was. Het enige verschil is dat ik toen altijd in vorm was, en nu niet. Nu kan het soms gebeuren dat ik me goed voel, maar toch verlies." Karpov heeft inmiddels zoveel meegemaakt in zijn lange loopbaan dat hij zich niet meer al te druk maakt om toernooi- resultaten. Natuurlijk vond hij het jammer dat hij vorig jaar in Cannes, Praag, Bastia en Beni- dorm de eindzege misliep, maar daar stond tegenover dat hij in december zijn aartsri vaal Garry Kasparov versloeg in een korte tweekampDie ze ge oversteeg alles. „Dat lijkt me duidelijk", zegt Karpov met een grijns. Karpov meed aanvankelijk het fameuze toernooi in Wijk aan Zee. Hij had gehoord dat het op het Engelse Hastings leek en daar had hij al na één deelname zijn bekomst van. Pas in 1988 besloot hij toch een keer mee te doen, omdat het de jubileume ditie was: de vijftigste Karpov won direct, zoals hij ook bij zijn tweede deelname, in 1993, zegevierde. Steeds zat er vijf jaar tussen zijn optredens, zo dat hij nu voor de vierde keer present is. Het zou wel eens de laatste keer kunnen zijn. Want als het aan Karpov ligt, wordt zijn leven buiten het schaken nog drukker dan het nu al is. Zo is hij Unicef-ambassadeur, heeft hij veertien schaakscho ten in Rusland en nog enkele daarbuiten en ook is hij voor zitter van een Russische chari tatieve instelling, Een stich ting die bijvoorbeeld Tsje tsjeense kinderen vakantie laat vieren. „Ik steun de oorlog tegen de Tsjetsjeense terroris ten, maar dat ontslaat ons niet van de plicht de getroffen bur gers te helpen." De politiek En of het nog niet genoeg iswil Karpov ook weer de politiek in. Welke functie hij ambieert, zegt hij niet. „Een terugkeer in de Doema? Da's wel het min ste." Want zijn ambities blij ven niet beperkt tot het eigen land, laat hij doorschemeren. De Verenigde Naties mis schien? „Meer kan ik niet zeg gen. Aan het eind van het voor jaar weet ik waarschijnlijk meer." Zin om zich ook weer in de ru moerige schaakpolitiek te mengen, heeft hij niet. „De Fi de is zo rot, dat het smerig werk is om daar schoon schip te ma ken, Daar wil ik mijn laatste actieve jaren niet aan beste den. En het zal ook moeilijk zijn om iemand te vinden die dat wel zou willen", zegt Kar pov. „Ik snap niet dat er nie mand in opstand komt De schakers niet, maar ook de schaakjournalisten niet. Vroe ger, in de tijd dat Campomanes voorzitter was, waren er nog sterke leiders op de verschil lende continenten. Nu zijn er in de schaakwereld geen capabe le leiders meer, alleen nog maar dienaren van Fide-voor- zitter Iljoemzjinov." Ook bij de aangekondigde 'hereniging' (de matches Kramnik-Leko en Ponomari- ov-Kasparov moeten tot een officiële WK-finale leiden) zet hij zijn vraagtekens. Vooral het geruzie over de tweekamp Po- nomariov-Kasparov (de Fide wil andere regels hanteren dan titelverdediger Ponomariov wil) ziet hij met kromme tenen aan. Dictatoriaal „Het idee is goed, maar de uit voering is verschrikkelijk. Ik heb geen goed woord over voor de Fide en voor de manier waarop ze met Ponomariov omgaat. Eerst hebben ze zijn Olympiade verpest en nu ook zijn toernooi hier in Wijk aan Zee. Het is immoreel en dicta toriaal wat de Fide doet. Bij mij zouden ze dit nooit gedaan hebben, maar bij een jongen van negentien vinden ze het kennelijk wel kunnen. Wat is dat voor een bond, die zijn ei gen wereldkampioen zo be handelt?" „En waarom mag Kasparov die tweekamp eigenlijk spelen, en niet bijvoorbeeld Anand? Ik heb me laten vertellen dat Il joemzjinov een afspraak heeft met Kasparov. Dat laat nog maar eens zien dat Iljoemzjin ov in zijn eentje regeert." Dan laat hij een brief zien. Gekre gen van de organisatie van een toernooi in het Turkse Kusa- dasi, die schrijft dat de deelne mers van enkele jaren geleden alsnog hun prijzengeld krij gen. „Dat toernooi werd ge sponsord door de gemeente, maar bij de prijsuitreiking wa ren de politici opeens nergens te bekennen. Nu is er een ander gemeentebestuur en krijgen we alsnog ons geld. Zo kan het dus gelukkig ook nog." GPD Anatoli Karpov (rechts), in duel met de Indiër Anand, wil de politiek weer in. foto Michel Dolelal/EPA Bowlen Bowlingcompetitie Sportcentrum Wes- terschouwen. Poule 1: Fierens Financi eel - Bouwbedrijf Braber 0-3; Sonne- mans Bowlers Dream Team - Sporthuis Zierikzee 2-1. Sportcentrum Wester- schouwen I - PigalleO-3, Kinderkermis't Kraayenest I - De Zandsnor 3-0, Cam pingdenosse.nl - Sportcentrum Onder dak 3-0. Poule 2: Gemeente Schouwen- -Duiveland - Vitro Plus 3-0; Sportcen trum Westerschouwen II - Deli XL 2-1; Kinderkermis 't Kraayenest II - Loon- en Fruitbedrijf Van de Velde 3-0, De Wijde Bliek - Bouwbedrijf Van der Schelde 0-3. Stand Poule 1; 1 Kinderkermis 't Kraaye nest 112-31,2 Bouwbedrijf Braber 12-28, 3 Pigalle 11 -24.4 Campingdenosse nl 11 - 23.5 Sporthuis Zierikzee 12 20,6 Fierens Financieel 12-17, 7 Sonnemans Bowlers Dream Tearn 11-14, 8 Stichting Renesse 11 12.9 Sportcentrum Onderdak 12-9,10 De Zandsnor 12-8, 11 Sportcentrum Westerschouwen 112-2,5. Stand poule 2: 1 Kinderkermis 't Kraayenest II 7-18, 2 Sportcentrum Westerschouwen II 7-17,3 Deli XL 7-15,4 Loon- en Fruitbedrijf Van de Velde 7-13, 5 Bouwbedrijf Van der Schelde 7-9, 6 Gemeente Schouwen-Duiveland 7-8, 7 Wijde Bliek 7-2,8 Vitro Plus 7-2 Schaken Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi Grootmeestergroep A. elfde ronde Tim man (Ned) - Ponomariov (Oek) 0-1, Van Wely (Ned) - Kramnik (Rus) 1-0, Polgar (Hon) Barejev (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ina) Grisjoek (Rus) 1/2-1/2, Radjabov (Rus) Sjirov (Spa) 1/2-1/2 Topalov (Bul) - Krasenkow (Pol) 1-0, Karpov (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1Anand 7,5, 2. Polgar 7, 3. Van Wely 6,5, 4 Bare jev, Radjabov, Ivantsjoek 6, 7 Karpov, Sjirov, Grisjoek, Kramnik, Topalov 5,5, 12 Ponomariov5,13. Krasenkow3,5,14 Timman 2. Grootmeestergroep B. elfde ronde Stellwagen (Ned) Van der Wiel (Ned) 0 1Zhang (Chn) - Cmylite (Lit) 1-0, Karjakin lOek) - Hector (Zwe) 1/2-1/2. Kostenjoek (Rus) - Rogers (Ausl 1-0, Koneru (Ina) Nijboer (Ned) 1/2-1/2. Jonkman (Ned) De Vreugt(Ned)0 1, Naiditsch (Dui) - Acs (Hon) 0-1. Stand: 1. Zhang 10. 2. Nijboer, Stellwagen 6,5,4. Naiditsch, Karjakin, De Vreugt 6,7. Hector 5,5,8. Van der Wiel 5, 9. Acs, Kostenjoek, Rogers 4,5,12. Kone ru, Cmylite, Jonkman 4. Sportprijsvragen Lucky Day 4 5 9 15-16 17-26-33-36 39 40 41 -43-45-50-53-59-62-68-79 Tennis Melbourne Australian Open. 10,6 mil joen euro. Mannen, halve finales: Schütt- ler (Dui/31Roddick (VSt/9)7-5 2-6 6-36 3. Finale: Schüttler Agassi (Vst/2). Vrouwen, dubbel, finale: Williams/Wil- liams (VSt/1) - Ruano Pascual/Suarez (Spa/Arg/2) 4-6 6-4 6-3. Gemengd dubbel, halve finales: Paes/Navratilova (Ina/VSt) - Ullyett/Han- tuchova (Zim/Slw/5) 6-3 6-1, Wood- bridge/Daniilidou (Aus/Gri) Johnson- /Stubbs (VSt/Aus/4) 6-4 6-2. Voetbal Belek (Tur). Istanbulspor (Tur) - De Graaf schap 2-1 (0-0). Doelpunt De Graafschap: Schulp Cairo (Egy). Al Ahly Ajax 1 2 (0-1Doel punten Ajax. Galasek. Mido Bijzonder heid: Roemeen Munteanu speelt op nieuw mee op proef. Antalya (Tur). Willem II Arsenal Kiev (Oek) 0-2. Bijzonderheid: Sektioui keert met enkelblessure terug naar Nederland en is een maand uitgeschakeld. Malta. Sliema Wanderers (Cyp) - FC Utrecht 0-6 (0-2). Doelpunten: Van den Bergh (2x), Roiha (2x), Arts en Kuyt. Rheden. Vitesse - FC Basel (Zwi) 11(1-0). Doelpunt: Amoah. Kerkrade. Roda JC Wisla Krakow (Pol) 5-2 (3-1) Doelpunten Roda Sergio. Luij- pers, Anastasiou, Soetaers en eigen doelpunt Krakow-speler. Haarlem Haarlem Zwolle 0-0. Wielrennen Tour Down Under. Vierde etappe, Un- ley-Goolwa. 1. Cooke (Aus) 144 km in 3 33.59,2. Brown (Aus), 3.0'Grady (Aus), 4 McEwen (Aus), 5. Hutchinson (Aus), 6 8oonen (Bel), 47 Hoffman. Niet gefi nisht' Tankink (Ned) Algemeen klasse ment 1 Sacchi (Ita) 11.58.33,2. McEwen 0.08.3. Flick.nger (Fra) 0.17,4. Hervé (Fra 0.18. 5. Astarloa (Spa) 0.20, 6. Kristen- sen (Den), 15. Hoffman 0 29. VLISSINGEN - Hoek komt dinsdag in actie voor de beker. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser speelt in de vierde ronde van de districtsbekerstrijd te gen Meto. Het duel in Hooger- heide begint om 19.30 uur. De overige duels uit de vierde ronde. Zeeland Sport-RCS en Rillandia-Steen, zijn nog niet vastgesteld. De voetbalbond heeft de betrokken clubs ge vraagd zelf een geschikte datum te zoeken. De achterstallige wedstrijden dienen uiterlijk 8/9 maart gespeeld te worden. Oostkapelle en Kloetinge tref fen elkaar op zaterdag 1 maart. Het gaat hierbij om een duel uit de vijfde ronde (tussenronde). Die ontmoeting begint om 14.30 uur. Voor de zesde ronde (laatste 32 ploegen) hebben Achilles Veen, Jong Ambon, Nuenen, Terneu zen, Tricht en Veere zich al ge plaatst. WESTERSCHOUWEN - Zowel in poule 1 als in poule 2 van de bowlingcompetitie in sportcen trum Westenschouwen gaat een door Kinderkermis 't Kraaye nest gesponsorde ploeg alleen aan de leiding. Kraayenest II deed dat in poule 2 door met 3-0 te winnen van Loon- en Fruitbedrijf Van de Velde en werd geholpen door het puntenverlies van Sportcen trum Westerschouwen II tegen regerend kampioen Deli XL. In poule 1 wonnen de topvier- ploegen alle met 3-0, zodat daar de status quo gehandhaafd bleef met Kraayenest I voorop. Ook in het kampioenschap voor spelers domineert 't Kraaye nest, Rien Heutink in poule 1 en Arjan Muizer in poule 2. Jan Postema: „Hoe harder iemand rijdt, des te aardiger de persoon. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65