Speelboerderij moet dit jaar open PZC Jonge debaters in strijdperk Extra geld voor lokalen de Wingerd Redding te laat voor bruinvis Initiator Hooihotel begrijpt ophef over brandveiligheid niet 13 Umilie wil 't Klokuus voor herfstvakantie in bedrijf nemen Sest-Brabantse ïaterschappen eren in 2004 oncert in iapelle Open dag bij zorginstellingen Blijspel Hardrijder levert rijbewijs in Beschonken bestuurders betrapt Diefstal uit bedrijfsauto's Nieuwe deuren voor sluis Dronken bromfietser aangehouden Ongevallen bij verkeerslichten Walcheren heeft genoeg grond voor bedrijven zaterdag 25 januari 2003 Bosboom [beer arendskerke - fugdit jaar moet de speelboer- bni in 's-Heer Arendskerke KDgaan. De familie Lokerse, van het project, Lipt de elkweervoorziening de herfstvakantie in ge- te kimnen nemen. Het jachten is nu op de bouwver- pning, die inmiddels bij de Leente Goes is aangevraagd. !GEN OP ZOOM - De vijf ■rschappen in West-Bra- .1 gaan samen verder onder Brabantse Delta. Die is voortgekomen uit een jrijsvraag. De waterschapsfu- Lmoet op 1 januari 2004 een prijn. [betrokken organisaties zijn Waterschappen Het Schelde- tartier, Mark en Weerijs, Wd van Nassau en De Donge- hom en het Hoogheemraad- up van West-Brabant, dat rant woordelijk is voor de vei- van de dijken en de kwa- stvan het oppervlaktewater teel West-Brabant krachtenbundeling wordt ndzakelijk geacht om te ko- a tot een sterkere organisa- ,zodathet integraal waterbe- skan worden verbeterd. De se wordt in allerlei werk- tepen voorbereid. Hoe de awe organisatie er uit gaat a, is nog niet bekend. De wa lschappen hadden een prijs- ■aag uitgeschreven om tot een ieuwe naam te komen. Daar- ir werden de eigen medewer- s, inwoners van West-Bra- t, leerlingen van basisscho- gemeenten en organisaties laderd. Dat leverde meer dan 0 inzendingen op. De jury 'Brabantse Delta' de beste n, omdat die verwijst naar er, past bij het gebied, her- iaar is en goed in het gehoor 1PELLE - Het comité Noord- Midden-Beveland van «rd en Daad houdt vanavond ^nieuwjaarsconcert in de Ne- irlandse-hervormde kerk in apelle. aaf 19.30 uur treden orga- st-pianist Martin Zonnen- sg. fluitiste Marjolein de Wit ihetGoese jeugdkoor Asaf op. •rZeeuwse comités van Woord -Daad, die vanuit een bijbelse odracht werken aan armoede- estrijding in ontwikkelings lijn, hebben voor dit j aar een ieuwe gezamenlijke actie ge uzen. Het gaat om de vak- MLéo in Burkina Faso. Om school en het bijbehorende ilemaat compleet te maken, is i^veel geld nodig. iin op zondag ÈSGEN OP ZOOM - In de se- Zin op zondag' spreekt de Shurgse theologe M. de Haardt l'?gen in de Emmauskerk aan Korenberg in Bergen op ml ^onderwerp van haar lezing, ^begint om 15.00 uur, is 'Het &ge van het alledaagse Redactie 8EVELAIMDEN/THOLEIM Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES lel: (0113) 273000 P«: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl oom ^ridHuibers V'ekevan der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat toen de Vries (sport) REDACTIE •bstsouburgseweg 10 •ostbus 18 SSOAAVLISSINGEN Jd: (0118) 484000 [®x: (0118) 470102 t-mail: redactie@pzc.nl "HERNET JWw.pzc.nl '■mail: web@pzc.nl Marnus en Anne-Marie Lokerse hebben een fruitteeltbedrijf aan de Wissekerkseweg, met ver koop aan huis. Gezien de min dere vooruitzichten in de sector hebben zij besloten de teelt van appels in te krimpen en zich meer te richten op intensieve fruitteelt, zoals aardbeien en pruimen. Als neventak willen zij een speelvoorziening inrich ten in de vrijgekomen fruitloods die voor een klein gedeelte op nieuw wordt opgebouwd. De speelboerderij, die 't Klo kuus gaat heten, bestaat uit een groot klimtoestel van zes bij zes bij elf meter. Er komt een hore- cavoorziemng met terras, zodat bezoekers wat kunnen drinken en na afloop ook eventueel iets kunnen eten. De voornaamste doelgroep bestaat uit kinderen van twee tot tien jaar uit de re gio. De familie Lokerse wil zich onder meer richten op het orga niseren van kinderfeestjes. Aan de voorbereiding van de speelboerderij wordt al geruime tijd gewerkt. Het doorlopen van de noodzakelijke procedures vergt echter meer tijd dan ge dacht. ,,We staan te popelen om te beginnen", zegt Marnus Lo kerse. ,.Op zich zijn we er klaar voor. Als de bouwvergunning binnen is, gaan we aan de slag. Het zal niet meer voor de zomer vakantie zijn dat we opengaan, maar voor de herfstvakantie moet zeker lukken." De familie ziet de speelboerderij als een ideale aanvulling op het fruitteeltbedrijf. Bovendien krijgt 's-Heer Arendskerke er een voorziening bij waar ook de inwoners van kunnen profite ren. „Iedereen wil dat er iets ge beurt op het plattelandDit past volgens ons goed in deze omge ving. De mensen in het dorp zijn over het algemeen enthousiast." Geen overlast Voor het parkeren is een stuk grond op eigen terrein vrijge houden. „Daar is voldoende ruimte, zodat mensen hun auto niet in de berm van de Wisse kerkseweg hoeven neer te zet ten. We willen op geen enkele manier overlast veroorzaken." 't Klokuus is de eerste speel boerderij in de regio. „In Bra bant en België zie je zoiets al veel, maar hier nog niet", zegt Anne-Marie Lokeree. De fami lie was dan ook verbaasd dat de gemeente Goes, die de plannen steeds van harte heeft onder steund, zelf nu prille ideeën heeft voor een overdekte speel tuin in de Hollandsche Hoeve. „Volgens ons is er geen plaats voor twee." Basisschool de Wingerd in Goes is overvol; daarom willen burgemeester en wethouders opnieuw extra geld beschikbaar stellen voor de bouw van twee lokalen. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Basisschool de Wingerd in de Goese wijk Noordhoek krijgt van de gemeente 18.000 euro meer om de uitbreiding met twee lokalen mogelijk te maken. Het is niet de eerste keer dat de gemeente extra financiële mid delen beschikbaar stelt. De Wingerd is een gereformeerd vrijgemaakte school met acht groepen, maar slechts vijf vol waardige lokalen. De school mag er daarom twee bijbouwen Wegens ruimtegebrek naast de school worden deze er bovenop gebouwd. In 2001 werd besloten ruim 304.000 euro beschikbaar te stellenmaar al snel werd dui delijk dat dat bedrag niet vol deed. Bouwen op een school is duurder dan ernaast. De ge meente stelde daarom een aan vullend bedrag van 136.000 eu ro beschikbaar. Eind vorig jaar liet de school weten nog meer geld nodig te hebben. In eerste instantie liet de gemeente weten dat de school maar eens moest onderhande len met de aannemer Dat ge beurde, maar toch bleef er een tekort van een kleine 79.000 eu ro. Daar dient nu nog eens 18.000 euro bij te komen wegens stijgende bouwkosten. Erg blij is de gemeente niet met de steeds maar stijgende kosten, maar omdat de school overvol zit en andere oplossingen niet direct aanwezig zijn, stemt ze in met het extra krediet. De gemeente raad moet er nog over beslissen. GOES - De Zeeuwse Open dag voor de Zorg heeft de slogan meegekregen 'Zorg in Zeeland, goed voor elkaar'. De dag wordt gehouden op zaterdag 15 febru ari. Het doel is de publieke beeld vorming over de zorgsector te verbeteren en nieuw personeel te werven. De zorginstellingen uit de Oosterschelderegio pre senteren zich gezamenlijk rond het centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis. het Oosterscheldeziekenhuis en het Revalidatiecentrum in Goes. Daar worden rondleidingen ge geven in een 'zorgroute', die be gint aan de Oostpoldereeweg bij Emergis Op de informatie markt zijn de aanbieders Arcus zorgcentra. Stichting Ter Weel, Kraamzorg Zeeland en Ooster- schelde Thuiszorg, Stichting Zorg Lichamelijke Gehandi capten (ZLG), SVRZ Ooster schelderegio (Ter Valcke), Hogeschool Zeeland en arbeids bemiddelaar ViaZorg. Er zijn demonstraties en voorlichtings films. De open dag loopt van 10.00 tot 16.00 uur. West-Bra bant koos de slagzin 'Zorg, ook goed voor jezelf' voor de presen tatie van bijna dertig West-Bra bantse zorginstellingen op 15 februari. Van 10.00 tot 15.00 uur zijn ze te bezoeken. De deelne mende instellingen zijn te vin den op www.zorgcampagne.nl. 's-HEER ABTSKERKE - To neelvereniging Schrabbekercke speelt vanavond het blijspel En toen was het vakantie van Ria de Looze-Lafeber. Het stuk staat onder regie van Addie Nijsse, terwijl Jan Ha- rinck en Tanja de Kok de hoofd rollen spelenDe uitvoering is in dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke en begint om 20.00 uur. door Melita Lanting MIDDELBURG - Het provin ciehuis in Middelburg werd gis teren bevolkt door aanstormend debat-talent. Veertig jongeren van vier Zeeuwse scholen bon den 's ochtends de strijd aan in de provinciale voorronde van Het Lagerhuisdebat van de Vara, 's Middags debatteerden achttien jongeren met de pro vinciale politici. De provinciale finale van het Lagerhuisdebat begon 's och tends met een confrontatie tussen het Zwin College uit Oostburg en Stedelijke Scho lengemeenschap Nehalennia uit Middelburg in de ene zaal en de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren (CSW) uit Middelburg en SSG Schelde- mondcollege uit Vlissingen in de andere zaal. De scholen de batteerden met elkaar aan de hand van stellingen. De stellin gen waren ruim van tevoren be kend en dat was duidelijk te merken aan de kwaliteit van de argumenten. Het debat was daardoor zeer levendig en werd met verve gevoerd. Vooral de Zeeuwse stelling 'Zeeland is vol: er kunnep geen toeristen meer bij' leverde verrassende standpunten op. De meerder heid van de deelnemers bleek het eens zijn met deze stelling. Angst voor wantoestanden zo als de drukte in Zandvoort, het behoud van de natuur en de keuze voor rust en ruimte won nen het ruimschoots van econo mische motieven om meer toe risten naar Zeeland te lokken. Suffe posters De finale werd een Walchers on deronsje: CSW en Nehalennia stonden tegenover elkaar. Ook tijdens deze ronde leverde de Zeeuwse stelling de opmerke lijkste resultaten. De stelling gi ng over de promotiecampagne 'Welkom in Zeeland' van de pro vincie. De scholieren veegden de vloer aan met de campagne. Ze noemden het 'saai en grijs met suffe posters van een zwangere dame op het strand' en waren er van overtuigd dat deze campag ne juist een reden is om niet naar Zeeland te gaan. CSW won en gaat door naar de achtste finale Zo levendig als het debat 's och tend was, zo saai was het in de middag. Toen stonden deelne mers aan de voorronde van het Nationale Jeugddebat tegen over provinciale politici. Het Nationale Jeugddebat wordt georganiseerd door de nationale jeugdraad en staat open voor in dividuele deelnemers. Slechts achttien jongeren hadden zich aangemeld en zij stonden tegen over zes professionals. De pro vinciale politici slaagden er nauwelijks in het debat met de jongeren levendig en open te houden. Uiteindelijk zijn dertien deelne mers uitgekozen om ergens dit voorjaar te debatteren in de Tweede Kamer met het nieuwe kabinet. door Miriam van den Broek DISHOEK - Een bruinvis van een jaar of twee is gistermid dag aangespoeld op het strand in Dishoek nabij Westhove. De bruinvis leefde nog toen hij aanspoelde. Hij werd naar Neeltje Jans vervoerd, waar hij zou worden opgehaald door mensen van het Dolfina rium in Harderwijk. Daar zou het dier worden onderzocht en op krachten kunnen komen. Maar tijdens het transport naar Neeltje Jans is de bruin vis toch gestorven. Het dier wordt overgebracht naar Na- turalis in Leiden, waar de bruinvis wordt onderzocht. foto Ruben Oreel GOES - Een 46-jarige man uit Kapelle moest gisternacht zijn rijbewijs inleveren, nadat hij op de N289 bij Goes te hard had gereden. De politie klokte hem op 140 kilometer per uur, ter wijl daar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt. THOLEN - Bij een grootschalige alcoholcontrole op de Nieu we Postweg bij Tholen zijn drie bestuurders betrapt: een 33-jarige man, een 49-jarige man en een 34-jarige vrouw, al len uit de gemeente Tholen. De vrouw bleek zo veel te hebben gedronken dat ze haar rijbewijs moest inleveren. In totaal werden 312 bestuurders gecontroleerd. Automobilisten in Kapelle moesten ook massaal blazen Dat gebeurde op de Noordweg, Vierwegen en de Ooststraat. Eén van de 347 gecontroleerde bestuurders, een 66-jarige man uit het Belgische Kapellen, had te veel op De politie schreef ver der twee bekeuringen uit voor het rijden met mistlampen. GOES - In drie bedrijfswagens die geparkeerd stonden op de Koepoort in Goes is gistermiddag ingebroken. Uit twee be drijfswagens is een gsm weggenomen. Uit de derde auto wordt niets vermist. Wel werd de ruit van de auto vernield. VLISSINGEN - Het scheepvaartverkeer op het Kanaal door Walcheren moet woensdag 29 januari rekening houden met oponthoud aan de zuidkant van de Keersluisbrug in Vlissin gen. Die dag worden de deuren uit de sluis met een bok in een binnenvaartschip geladen. De doorgaande vaart wordt daar door een aantal keren belemmerd. De werkzaamheden duren van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. De strem mingen duren telkens twee uur. ZIERIKZEE - Een 76-jarige bromfietser uit Zierikzee is don derdagnacht in zijn woonplaats aangehouden wegens rijden onder invloed. De man viel even na drie uur op, omdat hij zon der helm door de Sint Domusstraat reed. De man werd voor een ademanalyse meegenomen naar het politiebureau. De test lukte niet, waarna een arts een bloedproef afnam. Daar uit bleek dat de man bijna drie keer meer had gedronken dan toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur. TERNEUZEN - Op de kruising van de N61 en de Tractaatweg vond gisterochtend rond elf uur een ongeval plaats waarbij twee auto's zwaar beschadigd zijn geraakt. Het ongeval ge beurde toen een 79-jarige automobilist uit Terneuzen die over de N61 reed, te laat in de gaten had dat zijn voorganger stil stond voor de verkeerslichten. Daardoor botste hij tegen de achterkant van de auto van die 61 -jarige man uit Hulst. Beide auto's zijn vernield, maar er vielen geen gewonden. Rond kwart voor één deed zich op de N59 ter hoogte van Zie rikzee een vrijwel identiek ongeval voor. Hier was het een twintigjarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Dui- veland die achterop een 24-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland botste toen die laatste afremde voor de ver keerslichten. Ook hier was de materiële schade groot. door Inge Heuff ELLEMEET - Voor het toekom stige hooihotel in Ellemeet zijn alle veiligheidseisen ingecalcu leerd. Bij de beoordeling van de vergunning zal de gemeente Schouwen-Duiveland, zoals ge bruikelijk, ook kijken naar de brandveiligheid van het toe komstige hooihotel. Initiator van het hooihotel M. Kristelijn is dan ook ver baasd over de reacties die het voortgangsbericht dat op 21 ja nuari in deze krant verscheen, te weeg hebben gebracht. Die re acties betreffen de brandveilig heid en de forse investeringen die hoteliers wettelijk verplicht zijn te doen „Het is altijd mak kelijk iemand af te schieten, maar als jager heb ik altijd ge leerd eerst te observeren", was zijn eerste commentaar. „Laten deze mensen dat ook eerst doen." Kristelijn heeft alle veiligheids eisen ingecalculeerd, dus ook die omtrent brandveiligheid. „Dit is helemaal niet het mo ment om je er over op te winden De procedure loopt net en alles zal gewoon volgens de regels gaan. Ik zit echt niet te wachten op een geblakerde gevel als die van 't Hemeltje naast mijn huis. We nemen alle mogelijke maat regelen." Wethouder G. van der Velde benadrukt dat de gemeen te de vergunningaanvraag van het hooihotel gewoon aan het bouwbesluit getoetst zal wor den. Daarbij zullen ook alle vei ligheidseisen aan de orde ko men. C. Dogger, mede-eigenaar van het gerenommeerde hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse, denkt dat de naam voor enige verwarring heeft gezorgd. Hij vindt de geuite bezwaren niet reëel. „De associatie met een ho tel, die door de naam kan wor den opgewekt, is natuurlijk fout We hebben het hier niet over kamers met een privé-bad- kamer en een kleurentelevisie met afstandsbediening. Je moet het meer zien als een groot uit gevallen trekkerehut, een groepsaccommodatie, waar je je slaapzakje uitrolt in het hooi. Dat is een hele andere categorie dan een hotel en daar gelden ook hele ander eisen voor." Dogger wenst Kristelijn alle succes toe. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Het aanbod van bedrijventerreinen op Wal cheren is voldoende om de ko mende jaren te voldoen aan de vraag van bestaande bedrijven. Wel zijn terreinen hard toe aan een opknapbeurt. Dat blijkt uit het rapport Be drijventerreinen Walcheren dat de Kamer van Koophandel gis teren heeft gepresenteerd. De kamer heeft alle 1770 bedrijven die, gezien hun activiteiten, thuishoren op bedrijventerrei nen op Walcheren een enquête gestuurd.; 360 ondernemingen stuurden die ingevuld terug. Van die bedrijven geven 103 aan binnen vijf jaar behoefte te heb ben aan ruimte voor uitbreiding of verplaatsing. Ondernemers geven in de en quête aan dat van het huidige pand de meest voorkomende knelpunten zijn: ruimtegebrek, geen uitbreidingsmogelijkhe den en niet representatief. De bedrijventerreinen Ramsburg, Baskensburg en Arnestein zijn er het slechtst aan toe door ach terstallig onderhoud aan wegen en groen, parkeerproblemen en slechte bereikbaarheid. Vorig jaar constateerde de Ka mer van Koophandel dat er op de Bevelanden een tekort is aan (lokale) bedrijventerreinen. De vraag op de Bevelanden be draagt acht negen hectare per jaar, op Walcheren drie tot vier hectare. „Het zou voor de ge meenten op Walcheren een sig naal moeten zijn om nieuwe bedrijven aan te trekken", con cludeert Bruurs. „De Westerscheldetunnel en de Westerschelde Container Ter minal, als die er komt, kunnen daarin een rol spelen. Al komt Goes dan ook beter in de markt te liggen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 55