)odental door (amp hoger Arrestatie na liquidatie Van Hout Jeugd krijgt korting op fiets-voetveer Donner (CDA) wordt opnieuw informateur Zo groot is Zeeland toch niet? lachtoffers op evacuatieadressen Bidden op straat GroenLinks wil spoeddebat Irak at-eigenaar ianni Agnelli overleden morgen oopzondfig vussingen Haider niet gewenst op de Weissensee JAGUAR 19 Stethoscoop raakt in onbruik Uitweg voor rolstoelers in tunnel Schüttler heeft wind mee R&B in een kwaad daglicht Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- wm/ÊKtrnm Regen jeruime tijd bewolkt weer met enkele /en regen. Matige tot krachtige wind uit •«jwest tot west. Temperatuur 8 graden. Se jaargang no. 21 lerdag 25 januari 2003 nummer 1,65 Kom eerst eens bij ons kijken. Echt alles voor de beginnende muzikant en de professional! DEN DEKKER MUZIEK v/b Biltlaan 69, Kapelle, 0113-330330 www.dendekkermuziek.com irMelita Lanting BDDELBURG - Jongeren on- jtr de achttien jaar krijgen ting op de tarieven van het s-voetveer tussen Vlissin- lenBreskens. Dat bleek gis- :o tijdens het Nationaal Jttigddebat in Middelburg. Tijdens het debat gaven alle aanwezige partijen aan een kortingsvoorstel van het CDA te willen steunen. Daarmee is een ruime meerderheid in Pro vinciale Staten voor aangepas te tarieven voor jongeren. In het voorstel gaan jongeren on der de achttien jaar voor een abonnement 150 euro per jaar betalen. Dat was eerder vast gesteld op 320 euro per jaar. Jongeren van achttien jaar en ouder die in het bezit zijn van een OV-Jaarkaart kunnen gra tis mee met het fiets-voetveer. In Provinciale Staten was tot gisteren geen meerderheid te vinden voor het kortingsvoor stel van het CDA. LPF-lijst- trekker Smits zei naar de Nederlandse Mededingings autoriteit (NMa) te stappen om de tarieven van het veer te la ten onderzoeken. Ze vindt dat de overheid onbehoorlijk han delt door een goedkope veer dienst te vervangen door een veel duurder alternatief. ISSINGEN - De wa- snood van 1953 heeft duidend meer slachtof- geëist dan altijd offi- tlisgemeld. Volgens bij Informatiebureau van Rode Kruis bekend ge- irden gegevens is geble- dat op evacuatie- Iressen een aanzienlijk stal personen overleed, ad april 1953 liep dat al jende tweehonderd. ihenkan een niet te bepalen tal geacht worden als recht- 'ts gevolg van de ramp loverleden", heeft het in- itiebureau gerapporteerd, i overledenen zijn niet in dlingen van de slachtoffers nomen." personen indirect slachtoffer geworden van de Ramp. Zij werden emotioneel zo geraakt door wat ze zagen en beleefden dat ze een hartstil stand kregen. Bij het Rode Kruis is onlangs voorts een verzoek om erkenning als rampslachtof fer binnen gekomen. Het betreft een familielid van een Limburg- DEN HAAG - GroenLinks- leider Halsema wil snel nadat volgende week donderdag de nieuwe Tweede Kamer is geïn stalleerd, een spoeddebat met het demissionaire kabinet over Irak. Halsema wil dat premier Balke nende 'stelling neemt' tegen de uitspraken van de Amerikaanse minister van Defensie Rums feld. ANP pagina 5: EU over Irak se militair die naar het rampge bied was gedirigeerd om daar te helpen. De soldaat liep daarbij een longontsteking op. waar door hij kwam te overlijden. Ontberingen Het totaalcijfer van 1835 doden dat vijftig jaar lang de droeve balans heeft gevormd, is geba seerd op de publicatie 'Bevol king der gemeenten in Neder land' van 1 januari 1954. Daarbij ging het om 1795 direc te slachtoffers en om veertig mensen die zijn overleden aan de ontberingen. Tot de 1835 slachtoffers behoorden ook 133 personen van wie de stoffelijke overschotten nog niet waren ge vonden toen het officiële cijfer werd bekendgemaakt. De later gevonden lichamen verander den niets aan het eindcijfer. Al leen was in die gevallen de aan duiding 'vermist' niet langer van toepassing. pagina 12: dodenlijst stopt niet bij 1835 HUN - Gianni Agnelli, ere- lent van autoconcern Fiat van de machtigste zaken- en van Italië, is gisteren op iwige leeftijd overleden. «Ui leed aan prostaatkan- noodlijdende autodivisie bat vormt al maanden in- "an een machtsstrijd. Een grote vraagstukken is of tak van het Fiat-concern in «komst nog wel in Italiaan- inden kan blijven, taad van bestuur en de be- andeelhouders, de den van de overleden Joratter, besloten gisteren krto Agnelli, Gianni's 68- broer, te vragen nu ook fcelals topman van het con- '5p te treden. RTR/ANP Pagina 4: zieltogend bedrijf Advertentie laatste zondag 'k maand KOOPZOND AC li/ WINKELCENTRUM V VUSSINGEN van onze sportredactie WEISSENSEE - De Neder landse organisatie van de Al ternatieve Elfstedentocht op de Weissensee heeft afwij zend gereageerd op het ver zoek van Jörg Haider de prij zen te mogen uitreiken. De gouverneur van Karinthië wilde de schaatsers persoon lijk komen feliciteren. Aart Koopman, voorzitter van het organisatiecomité, wil de oud-leider van de Oos tenrijkse rechtse vrijheids partij FPOS liever helemaal weren. ,,Ik gun die man hele maal niets. Hij heeft verkeer de ideeën. Het enige dat hij mag is kijken, voor plichtple gingen hebben we hem niet nodig", aldus Koopman. Hij kreeg vier jaar geleden van de gemeente Weissensee het groot kruis van verdien ste, een soort ridderorde. Dat gebeurde omdat er toen over een periode van tien jaar een bedrag van 50 miljoen gul den aan deviezen door Ne derlandse schaatsers naar de Weissensee was gebracht. Vandaag vindt op het hoog ste bergmeer van Oostenrijk het Open Nederlands Kam pioenschap plaats, een week later de Alternatieve Elfste dentocht. ANP LONDEN - Imam Abu Hamza Al Masri gaat bui ten zijn moskee in Noord-Londen voor in het vrij dagse gebed. De hekken van het gebedshuis ble ven gisteren gesloten. De anti-terreureenheid van Scotland Yard deed er deze week een inval, omdat ze vreest dat de mos kee een broeinest van terrorisme is. De inval houdt verband met de vondst van sporen van het dodelijke gif ricine, twee weken geleden in een woning op slechts enkele kilometers van de mos kee. Hoewel de politie klaar is met haar huiszoekin gen, bleven de deuren van de moskee gisteren ge sloten. foto Toby Melville/RTR van onze redactie binnenland AMSTELVEEN - De Amster damse politie heeft gisteravond een aanhouding verricht in ver band met de liquidatie van Hei- nekenontvoerder Cor van Hout (45). Het gaat om een man waar mee Van Hout kort voor de aan slag had geluncht. Advertentie Uw Regionaal Jaguar Centrum Bogaers Jaguar Breda B.V. (tijdelijk adres) Mon Plaisir 100. ETTEN-LEUR Tel.: 076 - 5263800 www.bogaers-jaguar nl Advertentie De arrestant had een vuurwa pen bij zich. Voorzover bekend is daar gistermiddag niet mee geschoten, aldus de politie Er is een team van vijftien mensen op de zaak gezet. Van Hout (45) werd gistermiddag in de Dorps straat in Amstelveen geliqui deerd. Bij de schietpartij raakte een andere metgezel zwaarge wond. De politie noemde zijn toestand gisteravond onveran derd 'zorgwekkend'. Over zijn identiteit doet de politie nog geen mededelingen. Rond half twee verliet het twee tal een restaurant. Twee man nen reden op dat moment op een motorfiets langs en openden het vuur. Er zijn meerdere schoten gelost. De motor is kort na de moordaanslag door de politie in Amsterdam-Buitenveldert in een sloot teruggevonden. Sporenonderzoek Bij de schietpartij zijn geen om standers geraakt. De directe omgeving van de plaats van het misdrijf werd afgezet met con tainers en dranghekken. De po litie begon een uitgebreid spo renonderzoek. Al twee keer eerder werd een aanslag gepleegd op het leven van Van Hout. De eerste keer, in maart 1996, overleefde hij een aanslag ternauwernood. De tweede maal werd Van Hout meerdere malen beschoten, maar raakte niet gewond Op de plaats van de schietpartij bevond zich gistermiddag ook misdaadverslaggever Peter R. de Vries. De Vries schreef een boek over de Heineken-ontvoe- nng en werd een goede bekende van Van Hout. Volgens de jour nalist gaat het om een 'doelbe wuste aanslag'. Van Hout zou rekening hebben gehouden met een nieuwe aanslag en daarte gen ook maatregelen hebben ge nomen. Volgens de aangeslagen De Vries werd Van Hout vaak in het openbaar begeleid door een bodyguard. Of dit ook gisteren het geval was, is niet bekend Over de achtergrond van de golf moordaanslagen doen uiteenlo pende theorieën de ronde Het zou mogelijk gaan om een hard nekkige ruzie over een partij drugs. De reeks begon in sep tember 2000, toen crimineel Jan Femer in zijn auto in de Haar lemmerstraat in Amsterdam werd doodgeschoten, eveneens De stethoscoop is vervangen door allerlei aanvullende technische onderzoeken, die vaak achterwege kunnen blijven en onnodig belastend zijn voor de patiënt. Dit stel de gisteren dr. T van der Werf in zijn afscheidsrede als car dioloog aan het Universitair Medisch Centrum St. Radboud in Nij- megen. O Een oprijplank moet rolstoelers een uitweg bieden in het ge val van een ramp in de Westerscheldetunnel. Via de zoge noemde dorpel-oploop kunnen de gehandicapten het hoogte verschil tussen het wegdek en de ingang 4 r van de vluchtwegen overbruggen. De Duitse tennisser heeft zich gisteren geplaatst voor de fina le van de Open Australische kampioenschappen. Hij versloeg in de halve finale in vier sets de Amerikaan Andy Roddick, die nog niet hersteld was van zijn marathonpartij van woensdag tegen Younes el Aynaoui. In de finale treft Schüttler André Agassi. Eerst was er de schietpartij na een R&B-party, eind de cember op de stoep van dis cotheek The Nighttrain in Middelburg, Burgemeester Schouwenaar trok vergaan de conclusies en verbood het komende half jaar R&B- feesten in zijn stad. Op die manier - vinden liefhebbers - worden black music en cri minaliteit aan elkaar gekop peld. „Bovendien", zegt por tier Jeroen, ,,nu moeten de Walcher- O O se jongeren boeten." varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7 radio en televisie: 8 en 9; zeeland. 11,12,13,15 en 17; sport: 19 en 21; reportage: 23, 24,25, 27 en 29; reizen: W1, W3 en W5; mobiel: W7; trends: W13, W15 en W 17. Donner dwong als informateur en later minister van Justitie respect af. Hij geldt als vertrou weling van Balkenende, die Donner vooral aan het begin van zijn premierschap vaak om advies vroeg. Balkenende be pleitte gisteren bij de koningin als enige een onderzoek naar al le coalitiemogelijkheden. Hij is van mening dat 'te snel gekeken wordt naar de PvdA'. PvdA-leider Bos was het welis waar met Balkenende eens dat de verkennende informateur van CDA-huize moet zijn, maar anders dan Balkenende voelt hij niets voor een inhoudelijke ver gelijking. Bos vindt dat de in formateur alleen moet uitzoe ken of Balkenende de politieke wil heeft om samen te werken met de PvdA. Ook de andere fractievoorzit ters vinden de verkennende fase overbodig. Ze verwijten Balke nende getreuzel. ANP pagina4 unie kost Van Dijkedekop van onze redactie binnenland DEN HAAG - Koningin Beatrix heeft demissionair CDA-minis- ter Donner gisteravond be noemd tot informateur. Hij moet het pad effenen voor on derhandelingen tussen CDA en PvdA over een nieuw kabinet. De aanstelling van Donner is opvallend, omdat hij ook infor mateur was van de huidige cen trumrechtse coalitie van CDA, VVD en LPF. Volgens ingewij den is het geen enkel beletsel dat hij nu het fundament moet gaan leggen voor een centrumlinks kabinet, omdat Donner 'als geen ander partijen bij elkaar kan brengen'. Bovendien is hij zeer goed op de hoogte van de actuele proble men op het gebied van de WAO, gezondheidszorgen het financi- eel-economisch beleid, terrei nen waarop CDA en PvdA grote meningsverschillen hebben Leden van de technische recherche verzamelen op straat de persoonlijke bezittingen van Cor van Hout. Het ontzielde lichaam van Van Hout ligt ondereen deken tegen de auto. foto Evert Elzinga/ANP door twee mannen op een motorfiets. Daarna volgde de li quidatie van Klepper en de mis lukte aanslag op Van Hout. Kleppers zakenpartner raakte vorig jaar zwaargewond, toen hij bij het verlaten van een ad vocatenkantoor aan de Keizers gracht onder vuur werd geno men, andermaal door mannen op een motorfiets. ANP pagina 3: kopstuk onderwereld straat postcode plaats telefoon: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer i T' 8 713214 000019 t noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 16, Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) C noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.50) c per kwartaal met automatische incasso 55,10). per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) hef bli u ook zo te fcrïeMen? Avontuur oj> IJsland', f dagen v.a. w' y Reizen en Recreatie GA OP l/AKAA/T/E ld 41 l\Qld Z ATE R DA GK RA */T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1