Beveiliging Nighttrain gaat ver PZC PZC Manege niet blij met tracé N57 Miniatuurstad wordt maatje groter nitiator Hooihotel legrijpt ophef over brandveiligheid niet Eerste paal voor kantorenpark in Middelburg Dieven dol op Goese parkeerautomaten 13 iiddelburgse discotheek voert al streng toegangsbeleid Nieuwe deuren voor sluis Optreden Sint Laurens Drie Thoolse bestuurders tegen de lamp Auto gestolen in Vlissingen Diefstal uit bedrijfsauto's Hardrijder levert rijbewijs in Dronken bromfietser aangehouden Ongevallen bij verkeerslichten zaterdag 25 januari 2003 •orEdith Ramakers BDDELBURG - Discotheek ft*Nighttrain in Middelburg is skele jaren geleden overge- iakeld op een strenger veilig- xidsbeleid. Portiers moesten «n vakdiploma hebben en de uisregels voor bezoekers wer- jeii aangescherpt. Reden daar- nor was dat het publiek zich ginder gemakkelijk liet corri- inen dan het publiek dat de iersle jaren de discotheek be- «ht'. medewerkers van de nscotheek heeft burgemeester i. Schouwenaar van Middel burg verzocht een actueel vei ligheidsplan te overleggen. Dat seizoek is het gevolg van een ihietincident dat 22 december i;dens een R&B-avond plaats- :nd voor de deur van de disco- ieek Een bezoeker van The ïighttrain raakte gewond. De -wemeester reageerde door te sluiten dat er in de discotheek tt komend half j aar geen speci- R&B-avonden meer gehou- s. mogen worden, de discotheek is een camera- scuit mgesteld. Ook is er 2-ddetectie-apparatuur en veren stappers door een me- aidetectiepoort. Het loket »ft kogelvrij glas en de :;reedeuren zijn met staal «lagen. Er is een intern tele- jincircuit en enkele verant- nordelijken staan met elkaar icontact. strenger Sahetschietincident in Vlissin- in oktober bij discotheek tonaal is de controle bij de ttree 'nog eens strenger' ge- rorden. Gasten worden ge fileerd. In de huisregels staat bezoekers tenminste acht- ijaar moeten Zijn. Het is ver- iden om soft- en harddrugs te bruiken of te verhandelen, pessief gedrag is taboe, wa ns en voorwerpen die als wa in gebruikt kunnen worden, Éden in bezit genomen. Klan- n in trainingsbroek en dron- igasten komen er niet in, en er niet meegewerkt wordt aan controle op drugs en wa pens wordt de toegang eveneens ontzegd. The Nighttrain heeft in decem ber 2001 bij de politie het ver zoek ingediend om een legiti matiesysteem in te voeren. De bedoeling was om van de bezoe ker een foto te maken en de vin gerafdruk en irisgegevens vast te leggen. Het verzoek van The Nighttrain werd toen om priva- cyreden afgewezen. De discotheek vraagt zich af welke maatregelen nog getrof fen kunnen worden om de disco theek en omgeving veiliger te maken. De burgemeester zou het horecagebied aan kunnen wijzen als gebied waar preven tief gefouilleerd wordt. Een an der voorstel is om met collega horecaondernemers gele kaar ten uit te delen aan klanten die zich misdragen. Twee kaarten betekent uitsluiting van de ca fés. Burgemeester Schouwenaar heeft als reactie op zijn beslis sing de R&B-avonden te verbie den ook via e-mail reacties ont vangen. Er kwamen achttien negatieve en twee positieve mailtjes bin nen in het stadhuis. Hij ant woordt de mailers en geeft uit leg waarom hij tot deze maatre gel is overgegaan. Hij schrijft VEERE - Het Vocaal Ensemble Sint Laurens treedt zondag middag 26 januari op in Antiek handel De Pagter aan de Kaai in Veere. Zowel om 14.00 als om 15.00 uur wordt opgetreden. Het Vocaal Ensemble bestaan uit twaalf mannen die uitslui tend a capella zingen. Vorig jaar won het zeventienjarige ensem ble de Zeeuwse Vlegel-prijs. De mannen zingen een breed reper toire waardoor ze kunnen mee werken aan kerkdiensten maar ook optreden in concertzalen en in cafés. 1LEMEET - Voor het toekom- ige hooihotel in Ellemeet zijn Heveiligheidseisen ingecalcu- wd. Bij de beoordeling van de «gunning zal de gemeente vhouwen-Duiveland, zoals ge- ïuikelijk, ook kijken naar de andveiligheid van het toe- rastige hooihotel. ;!iator van het hooihotel t Kristelijn is dan ook ver- iüd over de reacties die het 'ftgangsbericht dat op 21 ja- ffi in deze krant verscheente hebben gebracht. Die re- Ses betreffen de brandveilig st en de forse investeringen 'hoteliers wettelijk verplicht te doen. „Het is altijd mak lik iemand af te schieten, ïar als jager heb ik altijd ge- eerst te observeren", was ■-eerste commentaar. „Laten Be mensen dat ook eerst REDACTIE WALCHEREN Postbus 18 ^OAAVLISSINGEN hl: (0118) 484000 w (0118) 470102 '•mail: redwalch@pzc.nl ^)van der Sluis (chef) N^dia Berkelder rfilh Ramakers toiam van den Broek PooMagnée boende Vries (sport) SJorale REDACTIE jWtsouburgseweg 10 Postbus 18 *380AA VUSSINGEN (0118) 484000 (0118) 470102 '■mail: redactie@pzc.nl wternet jww.pzc.nl 'mail: web@pzc.nl dat hij géén R&B-muziek in Middelburg verbiedt. „Overal in Middelburg mag naar harte lust R&B gedraaid worden. Als burgemeester heb ik geen me ning over R&B of welke andere muzieksoort dan ook." Schou wenaar verklaart dat bij het schietincident in december tij dens een R&B-avond de dader behoorde tot een deel van het publiek dat door de politie als vuurwapengevaarlijk wordt ge zien. Een groep zou specifiek af komen op de R&B-avonden van de discotheek. Hij is verantwoordelijk voor de veiligheid en de politie geeft aan dat er kans is op herhaling van een dergelijk incident op die specifieke R&B-avonden in die discotheek. pagina23: R&B is gewoon hot Kristelijn heeft alle veiligheids eisen ingecalculeerd, dus ook die omtrent brandveiligheid. „Dit is helemaal niet het mo ment om je er over op te winden. De procedure loopt net en alles zal gewoon volgens de regels gaan. Ik zit echt niet te wachten op een geblakerde gevel als die van 't Hemeltje naast mijn huis. We nemen alle mogelijke maat regelen." Wethouder G. van der Velde benadrukt dat de gemeen te de vergunningaanvraag van het hooihotel gewoon aan het bouwbesluit getoetst zal wor den Daarbij zullen ook alle vei ligheidseisen aan de orde ko men. C. Dogger, mede-eigenaar van het gerenommeerde hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse, denkt dat de naam voor enige verwarring heeft gezorgd. Hij vindt de geuite bezwaren niet reëel „De associatie met een ho tel, die door de naam kan wor den opgewekt, is natuurlijk fout. We hebben het hier niet over kamers met een privé-bad- kamer en een kleurentelevisie met afstandsbediening. Je moet het meer zien als een groot uit gevallen trekkershut, een groepsaccommodatie, waar je je slaapzakje uitrolt in het hooi. Dat is een hele andere categorie dan een hotel en daar gelden ook hele ander eisen voor." Dogger wenst Kristelijn dan ook alle succes toe. THOLEN - Bij een grootschali ge alcoholcontrole op de Nieu we Postweg bij Tholen zijn drie bestuurders betrapt op rijden onder invloed: een 33-jarige man, een 49-jarige man en een 34-jarige vrouw, alle drie uit de gemeente Tholen. De vrouw had zoveel gedronken dat ze haar rijbewijs moest inleveren. In to taal werden 312 bestuurders ge controleerd. Gelijktijdig dienen automobi listen in Kapelle ook massaal te blazen Dat gebeurde op de Noord weg, Vierwegen en de Ooststraat. Eén van de 347 ge controleerde bestuurders, een 66-jarige man uit het Belgische Kapellen, had te veel op. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Miniatuur Walcheren moet weer een per fect park worden. Dat zegt S. van Rijswijk, een van de ei genaren. „Ik wil er trots op zijn." De gloednieuwe water toren van Vlissingen, schaal één op twintig, wordt in april in het park geplaatst en zal een van de blikvangers worden van het vernieuwde Miniatuur Walcheren. Dit seizoen wor den er - naar voorbeeld van al lerlei bouwsels in Walcheren - nog zestig nieuwe miniaturen geplaatst. Sinds september is Jac Voer- mans uit Zierikzee bezig met de watertoren. Hij legde de watertoren vast op foto's en te kende hem na. Zijn watertoren heeft een hoogte van 17 5 meter en is van polyester. De afwerking, zoals het schilderen, vindt de ko mende maanden plaats. „Straks is hij niet meer van de echte te onderscheiden", zegt Voermans. Van Rijswijk is tevreden over het resultaat. Het park heeft ook nieuwe attracties nodig. „Soms loop ik door het park en denk: 'het is toch iets te mager wat we het publiek bieden'. Vandaar dat we al een tijdje druk bezig zijn om het op te knappen. Er moet meer te be leven zijn." Miniatuur Walcheren bereidt zich voor op het vijftigjarig ju bileum in 2004. „Daarop rich ten we ons. We werken naar dat hoogtepunt toe. We gaan volgende maand een nieuwe speelattractie voor kinderen halen in Italië. Daar wordt een beurs gehouden waar de nieuwste snufjes te zien zijn." Feest Allerlei ideeën passeren de re vue om het vijftigjarig bestaan op te luisteren. „We gaan een poppenactie doen. Iedereen kan een miniatuur van zich zelf aanschaffen. De koper mag uitkiezen waar hij of zij wil staan in ons park. Bovenop de Arsenaaltoren, bijvoor beeld. We moeten dit plan nog verder uitwerken." Hij denkt ook aan een groots spektakel in 2004, Miniatuur Walcheren opende in 1954 voor de eerste maal zijn poor ten. Het was bedoeld als een eenmalige herinnering aan de grote verwoestingen op Wal cheren tijdens de Tweede We reldoorlog. Walcheren had on der de bombardementen in de oorlog geleden, maar ook door de inundatie. In 1944 zetten de geallieerden het eiland onder water. Walcheren had rond 1953 de wederopbouw vol tooid. „We willen de inundatie van Walcheren naspelen in ons park. Dat kan met licht- en ge luidseffecten", zegt Van Rijs wijk. Jac Voermans uit Zierikzee werkt aan de watertoren. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - Voor mane ge De Gouwe Reijers in Seroos- kerke heeft de toekomstige N57 zeer ingrijpende gevolgen. De Rijksweg komt dwars door de springbak heen en ligt rakelings naast de andere buitenbak. „Die wordt waarschijnlijk ook deels onbruikbaar", zegt pen ningmeester Tini Francke. „Want de paarden zullen erg bang zijn als het verkeer zo dichtbij langs raast." Op de manege worden geen paarden gestald. De leden ko men met hun eigen paarden naar De Gouwe Reijers toe om lessen te volgen in de binnen- of buitenbak of om het paard ge woon wat lichaamsbeweging te geven. Het terrein wordt straks helemaal ingesloten tussen de huidige doorgaande weg en de nieuwe weg. Die komt precies tussen de manege en camping Olmenvelddoor. Ruiters die te paard vanuit de richting van Gapinge naar de manege lopen, kunnen dan de manege met meer goed berei ken. „Zij komen altijd via de Gapingseweg naar hier", vertelt Francke. „Straks zijn wij vanaf die kant alleen te bereiken via een fietstunneltje. Maar dat doet een paard nooit. Bovendien wordt het tunneltje tweeënhal ve meter hoog. Zittend op een paard kun je daar niet eens on derdoor. De enige mogelijkheid wordt omrijden via de Noorder- weg en de Gapingsedreef. Maar dat is een heel eind om." Met auto en trailer is het vanuit de richting Gapinge wel te doen. Het verkeer neemt op de nieuwe weg eerst de rotonde ter hoogte van de Wattelsweg en slaat af in de richting de Wilgenhoekweg. Op de kruising bij de Wilgen hoekweg, waar momenteel ver keerslichten staan, komt een tweede rotonde. Vanaf daar is de huidige weg naar de manege te volgen Het grootste probleem voor de manege wordt de springbak buiten. „Die raken we helemaal kwijt zonder dat we in ruil daarvoor een ander stuk grond krijgen. Rijkswater staat betaalt ons voor de vier kante meters waarop de weg komt. Dus niet voor die kleine hoek van de springbak die aan de andere kant van de N57 net overblijft en onbruikbaar wordt. Eerst hoopten we nog dat de weg door de kantine en de binnenbakzou komen. Dan kre gen we wel vervangende ruimte. Maar omdat het om een stuk grond gaat zonder bebouwing, is dat nu niet het geval." In hoeverre les geven in de bui tenbak naast de springbak mo gelijk blijft, is voor Francke nog steeds een vraag. „Het wordt voor een instructeur moeilijk om boven hel verkeerslawaai uit te komen. Dat is nu soms al het geval met de Kadetweg. En die ligt verder van de bak af dan straks de nieuwe weg. En hoe denk je dat een paard reageert als er een ambulance met gillen de sirenes direct langs voorbij komt? Een geluidsscherm helpt misschien wel." De grond van de manege verkopen en elders een nieuwe rijschool opbouwen, is volgens Francke geen haalbare optie. „Wie wil er nou zo'n inge sloten stuk grond? Nee, ik kan geen enkel voordeel ontdekken aan de nieuwe Rijksweg." De buitenbak waarin Arianne Francke met de hengst Ulke rijdt, ligt straks pal naast de N57. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Het scheepvaartverkeer op het Kanaal door Walcheren moet woensdag 29 januari rekening houden met oponthoud aan de zuidkant van de Keersluisbrug in Vlissin gen. Die dag moeten de deuren uit de sluis met een bok in een bin nenvaartschip worden geladen. De doorgaande vaart is daar door een aantal keren belemmerd. De werkzaamheden duren van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. De strem mingen duren telkens twee uur VLISSINGEN - Een personenauto is gistermorgen tussen 10.00 uur en 11.00 uur gestolen in Vlissingen. De auto stond geparkeerd op de Gildeweg. Het betreft een zwarte Volkswa gen type Vènto met het kenteken HD-HV-66. De waarde is niet bekend. GOES - In drie bedrijfswagens die geparkeerd stonden op de Koepoort in Goes is gistermiddag ingebroken. Uit twee be drijfswagens is een gsm weggenomen. Uit de derde auto wordt niets vermist. Wel werd de ruit van de auto vernield. GOES - Een 46-jarige man uit Kapelle moest gisternacht zijn rijbewijs inleveren, nadat hij op de N289 bij Goes te hard had gereden. De politie klokte 140 kilometer per uur, terwijl daar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt ZIERIKZEE - Een 76-jarige man uit Zierikzee is vrijdag nacht in zijn woonplaats aangehouden wegens het rijden on der invloed van alcohol. De man viel even na drie uur op, omdat hij zonder helm op de brommer door de Sint Domusstraat reed. Toen hij door de po litie werd aangesproken, vermoedde zijn adem een overvloe dig gebruik van alcohol. De Zierikzeeënaar werd voor een ademanalyse meegenomen naar het politiebureau. De test lukte echter niet, waarop een arts werd ingeschakeld voor het afnemen van een bloedproef. Daaruit bleek dat de bejaarde man bijna drie keer meer had gedronken dan wette lijk in het verkeer is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur opgelegd en een proces verbaal. TERNEUZEN -Op de kruising van de N61 en de Tractaatweg vond gisterochtend rond elf uur een botsing plaats waarbij twee auto's zwaar beschadigd zijn geraakt. Het ongeval ontstond toen een 79-jarige automobilist uit Ter- neuzen die over de N61 richting Zaamslag reed, te laat in de gaten had dat zijn voorganger stil stond voorde verkeerslich ten Daardoor botste hij tegen achterkant van de auto van die 61-jarige man uit Hulst. Beide auto's zijn vermoedelijk ver nield, maar er vielen geen gewonden Rond kwart voor een deed zich op de N59 ter hoogte van Zie rikzee een vrijwel identiek ongeval voor. Hier was het een twintigjarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Dui- veland die achterop een 24-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland botste toen die laatste afremde voor de ver keerslichten Ook hier was de materiële schade groot. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Wethouder P. Bruinooge (economische za ken) heeft gistermiddag samen met A. Zandee-Dingemanse de eerste paal geslagen voor de bouw van het Kantorenpark Veldzigt aan de Schroeweg in Middelburg. Het plan omvat de bouw van tien kantoorvilla's met in totaal 16.000 vierkante meterbruto vloeroppervlak. De eerste kantoren worden voor het einde van het jaar opgeleverd. Kantorenpark Veldzigt, aan de rand van de binnenstad van Middelburg, is een ontwikke ling van de gemeente in samen werking met diverse partijen, waaronder Kanters Projektont- wikkeling. Het stedenbouw kundig ontwerp is gemaakt door Joost Nijsse Architectuur- buro. Kantoorvilla's De eerste fase van de ontwikke ling bestaat uit twee kantoor villa's, van respectievelijk 1100 vierkante meter en 1500 vier kante meter bruto vloeropper vlakte, ontworpen door Adcom 2000. Zandee-Dingemanse, me devennoot van DRV Accoun tants en Belastingadviseurs in Middelburg, mocht de eerste paal slaan omdat haar onderne ming verhuist naar Veldzigt. In het tweede kantoorgebouw zal onder meer de lokale vestiging van Kanters Bouwbedrijf Zuid worden gehuisvest. De bespre kingen met gegadigden voor de verhuur van de overige ruimten in het gebouw vinden op dit mo ment plaats. De kantoorgebou wen krijgen elk een eigen uit straling, waardoor het indivi duele karakter van de panden naar voren komt. Aan de achter kant van de panden wordt een park ingericht als overgang tus sen de woningen en de kantoren Door een hoogteverschil tussen het wandelpad aan de Schroe weg en het parkgebied aan de achterkant kan er onder de kan toren geparkeerd worden. Ver der liggen er verspreid in het park parkeervoorzieningen Kanters is inmiddels ook be gonnen met de voorbereiding van de tweede fase, die bestaat uit een derde gebouw langs de Schroeweg en de meest mar kante kantoorvilla in het com plex, een ovaal gebouw dat di rect aan het water in het park komt. Het derde gebouw wordt verhuurd. door Rolf Bosboom GOES - Dieven hebben het ge regeld gemunt op de inhoud van het oude type parkeerautoma ten in Goes. Dat kost de ge meente handenvol geld. Reden om de automaten vroegtijdig te vervangen door een nieuwer, minder inhraakgevoelig type. Krakers van parkeerautomaten lijken hun werkterrein te heb ben verlegd. Nu steeds meer grote steden overgaan tot elek tronisch betalen, wijken kwaadwillenden uit naar plaat sen zoals Zierikzee, Bergen op Zoom en Goes, waar nog steeds met muntgeld moet worden be taald. Goes telt momenteel 85 par keerautomaten. De meeste zijn van een nieuw type, dat bestand» is tegen krakers. "Ibch staan er nog zestien oudere exemplaren, die minder diefbestendig zijn. Het afgelopen jaar werden ze geregeld opengebroken. De gemeente heeft geprobeerd de schade te beperken door ex tra staalplaten op de automaten aan te brengen en door ze vaker te legen. Het gestolen geld en het herstel van de automaten heb ben inmiddels al gezorgd voor een kostenpost van in totaal 42.000 euro. Om dat bedrag niet nog verder te laten oplopen, worden de zestien automaten al op korte termijn vervangen, terwijl dat aanvankelijk pas in 2004 zou gebeuren De operatie betekent een investering van 147.000 eu ro. De gemeenteraad moet daar, via een begrotingswijziging, nog mee instemmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13