Proeftraining voor Touretappe Meteen verliefd op Wing Chun PZC Olaf Filius blijft bij Bruse Boys Gillissen opvolger Debbaut bij Fortis Jan Eickenboom is de te kloppen man >1! Nieuwe stichting opgericht Tjoba gewillig slachtoffer voor België Een non stond aan de basis van Wing Chun uitslagen agenda woensdag 22 januari 2003 door Frits Bakker DOMBURG - Zoals altijd als Picter Stoter, Kees Bal of Ar nold Parre in de buurt zijn, werd er toch weer even over de Tour gepraat. De Ronde van Neder land met de start in Zeeland is een mooi initiatief, maar het ul tieme doel wordt niet uit het oog verloren. „Als Leblanc hier nou eens binnenstapte", doezelde Parre gistermorgen even weg in een sportcafé in Domburg. Dat gebeurde natuurlijk niet, op de dag dat de stichting het licht zag die straks in augustus zorg moet dragen voor de eerste etappe van de Eneco Tour. Die organisatie staat onder leiding van de Middelburgse burge meester Koos Schouwenaar. „We gaan weer Zeeuwse wieier- door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Ralph Gil lissen volgt aan het einde van het seizoen Leonard Debbaut op als hoofdtrainer van korfbal vereniging Fortis. De Middel burger, nu trainer van derde klasser Ondo uit Sint Laurens, was de unanieme keus van de spelersgroep. Overgangsklasser Fortis moest twee weken geleden onver wachts op zoek naar een nieuwe trainer. Debbaut, momenteel bezig aan zijn tweede seizoen, gaf aan dat hij in een lager team van Fortis wilde gaan spelen. Daarna is het snel ge gaan. Anderhalve week geleden had dé spelersgroep een brain stormsessie over de opvolging van Debbaut. Daarin spraken de spelers unaniem hun voor keur uit voor Gillissen. Daarna had het bestuur van de Sou- burgse club een gesprek met Gillissen en die hakte vervol gens snel de knoop door. Gillissen: „Bij Ondo zit ik pas in mijn eerste jaar en ik heb het daar ook prima naar mij zin. Maar toen ze me daar aanstel den, heb ik gezegd dat ik ambi ties had om hoger te trainen. Bij Ondo gaat het heel goed dit sei zoen, maar deze aanbieding kan ik toch niet laten liggen," De 34- jarige Middelburger is van oudsher een Swift-man. Met de Middelburgse club speelde hij overgangsklasse en hoofdklasse en later was hij twee jaar trainer van Swift in de overgangsklas se. Rob Sanderse en Elze Blan- kenburgh, die nu beide bij For tis actief zijn, speelden toen onder hem. Fortis-voorzitter Maarten van den Driest hoopt dat Gillissen Fortis wat extra's kan brengen. „We hebben al een goed verde digend spel. Dat is voor Fortis een stevige basis, daar hebben we al heel wat mee bereikt. Het is aan Gillissen om nieuwe aan vallende aspecten toe te voegen aan ons spel. Hij hoeft zich niet te conformeren aan ons spel, maar moet daar juist op voort borduren." Gillissen heeft van het bestuur niet de opdracht gekregen om te zorgen voor promotie naar de hoofdklasse. „Maar", zo stelt de trainer, „je weet nooit hoe het loopt. We moeten met deze spe lersgroep in ieder geval wel de kans grijpen als die zich een keer voordoet." historie schrijven", zo verzeker de Schouwenaar bij de onderte kening van het contract. De proftoer, onder de naam En eco Tour, gaat op dinsdag 19 au gustus van start op de markt in Middelburg. De aankomst van die etappe is in Rotterdam. Het initiatief komt van het Zeeuwse Tourcomité, dat goed in de race ligt om in 2005 een Touretappe binnen te halen. Behalve Koos Schouwenaar maken de leden van de nieuwe stichting deel uit van het Tourcomité. De etappe in de Eneco Tour is bedoeld als proeftraining. Schouwenaar: „Twee dagen lang is Middelburg een wieler- stad. We hebben op de dag voor de start op de markt een gewel dige presentatie voor ogen. Eén dag later rijdt het peloton een rondje over Walcheren en via de Veerse Dam en de kering naar Rotterdam." De Middelburgse burgemeester straalde een onbegrensd en thousiasme uit. „Dit is een heuglijk moment, waar ik dit comité van harte mee mag feli citeren", begon hij zijn betoog. „Ik feliciteer ook heel Neder land en zelfs heel Frankrijk. Of dat niet wat te veel is van het goede? Nee, zeker niet, want met deze organisatie willen we uit eindelijk ook de Tour naar Zee land halen." De organisatie staat verder los van het Tourcomité en zal zelf voor de kosten opdraaien. Twee geldschieters hebben zich al ge meld. De Roompot is samen met de gemeente Middelburg hoofd sponsor. De eerste etappe van de Eneco Tour is 190 kilometer lang. De ronde vervolgt na de etappe door Zeeland met een vijftal ritten in de rest van het land, Het stichtingsbestuur voor de Zeeuwse etappe, onder de naam Stichting Wielerevene- menten Middelburg, bestaat naast Koos Schouwenaar uit Pieter Stoter, Jan van Stee, Jan Kousemaker en Kees Bal GOES - De korfballers van overgangsklasser Tjo ba (witte broeken) hebben zich gisteren makke lijk naar de slachtbank laten leiden door het na tionale team van België. De zuiderburen won nen de oefenwedstrijd in Sportpunt Zeeland met 25-11. België, dat zich momenteel voorbereidt op de dubbele ontmoeting met Nederland in het eerste weekeinde van februari, maakte het verschil met name in de eerste helft. Tjoba miste drie basisspe lers (Wilfred van der Meer, Astrid Kole en Ilse Boogaard) en kwam mede daardoor moeilijk in de wedstrijd. Scores Tjoba: Gerben van Boven 3, Mark de Schipper, Anita Cijsouiv, Jolanda Koole allen 2, Mark-Peter van der Meer en Jojanneke Fokke beiden 1 door Klaas Verspoor BRUINISSE - Olaf Filius is ook komend seizoen trainer van za terdag-derdeklasser Bruse Boys. Het bestuur van de voet balvereniging en Filius kwamen overeen het contract met één jaar te verlengen. Voor Filius wordt het seizoen 2003/2004 het tweede als hoofdtrainer bij de club uit Bruinisse. Namens Bruse Boys maakte be stuurslid Jacob Muller, die de portefeuille voetbaltechnische zaken beheert, het besluit gis teravond bekend. „Wij zijn blij met Olaf. Het loopt gewoon lek ker. Zeg maar tot ieders tevre denheid, al is dat natuurlijk heel moeilijk. Maar de samenwer king onderling is heel erg goed." Filius is de derde jonge trainer op rij die het in Bruinisse goed naar de zin heeft. Na delaa^ trainers, Ronald van Oeverenen daarvoor Alexander van Keu- len, gaat ook Filius dus voor.^ nimaal een tweede jaar met de Bruse zaterdagploeg in zet „Gelukkig wel", geeft Filiuste- vreden aan. „Het bestuur kwam zelf naar me toe dat ze graags me verder wilden. Je hoopt er natuurlijk als jonge trainen* op, ik had het verwacht,maarik ben toch blij dat het rond is." Tijdens het jaarlijkse 'weekend- je-weg' sprak Filius al met de complete selectie en hij proefde daar al dat de spelers hemg©. stig gezind waren. „Ikhebdaar individuele gesprekken geveerd met alle jongens. Watkanerve- beteren, over dat soort dingen' Momenteel bezet de sinds kort in Goes woonachtige Filius me Bruse Boys de negendeplaai-a de derde klasse B. driebanden groot en het kade 38/2 vierde klasse (dat hij» zijn naam schreef) en nu het i bre eerste klasse, bewijst Ei kenboom een allroundertezja „Ik biljart graag", zegt Eicka boom. „De spelsoort maakt a niet zoveel uit. Eigenlijkvinöü alle spelsoorten mooi om ti doen. Het is telkens weer eg uitdaging." Hij staat als eerste genoteerd» de deelnemerslijst en zal het op nemen tegen drie clubgenote van Windenburg: Jaap Goud zwaard (tweede geplaatst),Aii Streefkerk (vierde) en Nic Tuinman. Daarnaast won weerwerk verwacht van Pat Bodbijl van DOS, MarlinCapd le van Even Buiten en kw Rijnberg van Onder Vrienden De wedstrijden gaan over 13 caramboles en beginnen vrijdi om 19.00 uur in Hotel Bomi Burgh-Haamstede. Erwordto drie tafels gespeeld Zaterd en zondag wordt vervolgdvam 12.00 uur. De finale wordt zos dag verwacht omstreeks 15.3 door Joop van den Oudenhoven BURGH-HAAMSTEDE - Tij dens het persoonlijk kampioen schap libre eerste klasse van het district Schouwen-Duiveland is allrounder Jan Eickenboom van biljartvereniging Winden burg de te kloppen man. De inwoner van Zierikzee maakt een goed seizoen door. Dat is terug te zien aan de derde finaleplaats die hij wist te be machtigen. Zelf is Eickeriboom daar nogal nuchter over. „Er zijn zo weinig spelers dat je als vanzelfsprekend in een finale zit. Er zijn geen voorwedstrij den voor nodig, dus moeilijk is het niet." Daarmee doet de 56-jarige bil jarter zichzelf toch wel iets te kort. Je kan dan wel inschrijven maar, ook al zijn geen voorwed strijden nodig, je moet toch aan de eisen van het moyenne vol doen. En dat doet Eickenboom ook dit keer weer ruimschoots. Na eerdere deelnames aan het ZIERIKZEE - Wing Chun is de fonetische vertaling van twee Chinese karakters die 'Loflied op de Lente' betekenen. Een lieftallige naam voor een Oos terse vechtsport (ook wel ge vechtskunst genoemd), waarbij steken naar de ogen en trappen in het kruis van de tegenstander tot de technieken behoren. Volgens de ontstaanslegende, die in variaties voorkomt, was Yim Wing Chun een jong en mooi meisje, dat ruim twee eeu wen geleden in het zuidoosten van China leefde en regelmatig lastiggevallen werd door een grote, opdringerige en brute man. Het meisje leerde vechten van een non, die gevlucht was uit de door het keizerlijke leger verwoeste Shao Lin-tempel. Die non was gedurende haar omzwervingen getuige geweest van een gevecht tussen een slang en een kraanvogel, Aan de hand van de inzichten die zij daarbij opdeed ontwikkelde ze een nieuwe stijl van vechtkunst. Yim Wing Chun wist ooit een man in een treffen te verslaan en gaf vervolgens haar naam aan dit systeem, maar ook gaf ze haar kennis door aan anderen. Wing Chun is een vrij sobere vechtsport, gebaseerd op prin cipes als het tegelijkertijd ge bruiken van twee armen, be scherming van het centrum van het lichaam en het vermijden van kracht tegen kracht. De technieken, waarbij de nadruk ligt op het gebruik van de han den aangevuld met trappen, zijn niet gericht op sierl i jkheid maar op praktisch nut in een ge vechtssituatie Doordat het gebruik van kracht ondergeschikt is aan dat van techniek en Wing Chun, in te genstelling tot bijvoorbeeld ka rate, op zeer korte afstand wordt uitgevoerd, is het 'Loflied op de Lente' heel geschikt als zelfverdediging voor mannen en vooral ook voor vrouwen. Wing Chun kent zowel ongewa pende als met stok of vlinder mes gewapende vormen, Om gradaties van vaardigheden aan te geven wordt er gebruik ge maakt van een bandensysteem (zoals bij judo) en ook kan er worden meegedaan aan ver schillende wedstnjdvormen waaronder American Kick- boxing en het Sanda, één van de hardste vormen van Kung Fu. De meest bekende exponent van Wing Chung is Bruce Lee, hoe wel diens hoge trappen niet tot de stijl behoren, Angelique van Toledo thuis in de wereld van stootkussens met spliterwten Basketbal door Evelyn Pokorni ZIERIKZEE - Meestal dient training als voorbereiding op wedstrijden of om het geoefen de in praktijk te kunnen bren gen. Voor Angelique van Toledo uit Zierikzee gaat dat evenwel niet op. De Wing Chun-beoefe- naarster doet niet mee aan wed strijden want, zo meent zij: „Ik hoef me niet te bewijzen, ik doe dit puur voor mezelf." En wat betreft het in praktijk brengen van haar vaardigheden, daar over zegt de 26-jarige: „Ik hoop het nooit te hoeven gebruiken, want Wing Chun is echt een heel gemene sport." De vraag of Wing Chun een vechtsport dan wel een vecht kunst is, lijkt daarmee beant woord, maar Angelique van To ledo vindt dat toch individueel. „Het ligt eraan. De één vindt het sport, de ander vindt het kunst. Wanneer je aan wedstrijden meedoet, ja, dan is het wel een sport, zoals kickboksen bijvoor beeld. Maar ik vind Wing Chun zo mooi en sierlijk en daarom een kunst." Dat Angelique zich meestal als enige vrouw onder de mannen bevindt tijdens de training bij Zeltech in Zierikzee, levert vol gens haar geen problemen op. Tom van Rees, Wing Chun-trai- ner bij Zeltech, merkt dat de drempel voor vrouwen om aan een vechtsport te gaan doen nog steeds hoog is: „Kom ik dan thuis met blauwe plekken, vra gen ze zich af. Nou, dat valt mee hoor. Maar zelfverdediging is voor vrouwen wel belang rijk." De stichting Zeltech (een afkor ting van zelfverdedigingstech nieken) werd in 1998 opgericht om, door middel van Wing Chun, karate en kickboksen, mensen te leren zichzelf te ver dedigen tegen zinloos geweld en tevens hun zelfvertrouwen te vergroten. Op een verjaardag van mede-oprichter Leo 't Man netje werd een Wing Chun-de- monstratie gegeven en de aan wezige Angelique viel meteen voor de sport. Fanatiekeling „Ik zag het en werd meteen ver liefd! Ik ben het gaan doen, gaan oefenen en ik vind het nog steeds, na ruim twee jaar, ge weldig Het is een passie van mij!" Trainer van Rees beaamt dit: „Angelique is een fanatie keling, ja.Toch is zij van nature Angelique van Toledo: ..Ik vind Wing Chun zo mooi en sierlijk. Ik vind het een kunst." geen fanatieke sportieveling ..Heel vroeger heb ik aan turnen gedaan en Oosterse vechtkunst boeide me ook wel. Maar verder heb ik nooit gesport Omdat ik bij Wing Chun conditie heb op gebouwd, door het opdrukken en trappen mijn spieren heb ge traind, doe ik sinds kort ook aan streetdance." „Ik ben niet op Wing Chun ge gaan om te vechtenverduide lijkt Angelique. „Als je zegt dat je een vechtsport gaat doen om het te kunnen gebruiken, is dat een verkeerde instelling, vind ik. Je mag er geen misbruik van maken, er is al zoveel geweld. Je mag het niet gebruiken op straat, tenzij je aangevallen en met de dood bedreigd wordt Ik hoop dat ik het nooit hoef te ge bruiken, want de stoten op het strottenhoofd, kaken en mid denrif zijn echt heel gemeen." Haar passie bekendmaken doet zij dan ook niet zo snel. „Ik ga er niet mee te koop lopen. Het wekt alleen maar agressie op wan neer je zegt aan Wing Chun te doen. Laatst hoorde ik iemand opscheppen dat hij aan een vechtsport deed. Dat vind ik niet leuk. Het eerste dat je leert, is dat je respect voor de tegen stander en discipline moet heb ben. En als je dat niet hebt, ben je fout bezig en een gevaar voor de maatschappij." Spliterwten Tijdens de training wordt er ook aandacht aan zelfbeheersing besteedt: „Bij ons kun je dat le ren. En het klinkt heel stom, maar je wordt er echt rustiger van. Het is namelijk niet de be doeling dat je er agressiever van wordt Als we sparren op de training dan raak je elkaar heel beheerst. Op de stootkussens kan je je met alle kracht uitleven en voluit gaan. Speciaal voor Wing Chun hebben we een stootkussen dat is gevuld met spliterwten. Daar kan je op rammen en als je het goed doet, gaan je handen niet open. Als je het fout doet, dan wel," Angelique's handen zien er gaaf uit, maar dat was in het begin niet altijd het geval bekent ze. „Voordat ik aan Wing Chun deed, was ik vrij onzeker en ang stig. Ik had thuis en op straat vervelende dingen meege maakt. Nu ben ik rustiger en zelfverzekerder geworden Eerst vond ik de sport alleen maar heel erg mooi en indruk wekkend. Later merkte ik dat mijn houding en instelling ver anderden, ik werd ook vrolijker. Ik denk dat dit voor anderen ook belangrijk is om te weten." New York. NBA New York Knicks - Miami Heat 72-65, Washington Wizards - Denver Nuggets 89-74, Atlanta Hawks - Chicago Bulls 102-115. Detroit Pistons - Indiana Pacers 88-78, New Orleans Hornets - Phoenix Suns 114-102. Golden State Warriors Sacramento Kings 80-102, Memphis Grizzlies - Portland Trailblazers 87-99, Minnesota Timberwolves - Toronto Rap tors 89-81, San Antonio Spurs - Houston Rockets 87-82, Philadelphia 76ers - Bos ton Celtics 99-100, Utah Jazz - New Jer sey Nets 106-103 nv, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 96-92. Schaatsen Techendorf. Marathon natuurijs. Mannen- 1. Borst (Sint Nicolaasga), 2. Martijn Kromkamp (Wolvega), 3. Van de Wetering (Noordeinde), 4. Angenent (Woubrugge), 5. Huizebosch (Gramsber- gen). Vrouwen: 1. Grimbergen (Heeren veen), 2. Verdouw (Oudewater), 3. Bek kering (Den Ham). Malmó EK kunstrijden. IJsdans, stand na verplichte dans: 1. Lobatsjeva/Aver- boek (Rus) 0,6 punten, 2. Denkova/ Sta- viski (Bul) 0,8, 3. Navka/Kostomarov (Rus) 1,2, 4. Groesjina/Gontsjarov (Oek) 1.6,5. Winkler/Lohse (Dui) 2,0,6. Chait/S- achnowsky (Isr) 2,4. Schaken foto Dirk-Jan Gjeltema Angelique van Toledo hoopt dat er vooral meer jongeren bij Zel tech komen trainen. „Voor meisjes is het van belang dat ze zich kunnen verweren, er wor den genoeg misdaden tegen vrouwen begaan. En ook voor jongens die op straat rondhan gen, is het belangrijk dat ze hun agressie kwijtraken door te sporten. Daarmee voorkom je problemen", zegt Angeli que. Op Koninginnedag zal stichting Zeltech een demonstratie ge ven in Zierikzee Angelique hoopt dat haar trainer ook haar zal vragen mee te doen: „Ik ben dan de enige vrouw. Ik wil heel graag laten zien dat het voor vrouwen goed is om aan een vechtsport en zelfverdediging te doen. Wing Chun gaat heel erg snel, maar zo snel als Jacky Chan ben ik niet." ronde: Bauer/Peer (Ned/lsr) - Chsc.9 (Chn) 4-6 6-3 6-2, Montero:Vannd (Fra/5) - De Beer/De Laet (Ned,'Be S 6-4. J Jongens, dubbel, eerste ronde Fed son/Kerley (Aus) - Boebka'Schfêï (Oek/Ned) 6-1 6-4. Kapelle. KNLTB-competitie Pook 3 Souburg 1-Souburg 2 12-0, MLTC-'tHl ve Maantje 5-7. Stand: Souburg 1 Halve Maantje 3 1-7, MLTC3l-5,Sd burg 2 1-0 Voetbal Vriendschappelijk Malta: Hiberma (Mal) FC Utrecht (Ned) 0-3 (0-2).Do punten: Van den Bergh 2. Jochemsr-j Belek (Tur). De Graafschap (Neól-5" lerbeyi (Tur) 1-1 (0-0). DoelpuntDeGi schap: Van de Haar. Helmond Sport - Excelsior 1-3 J Doelpunt Helmond Sport. H Doelpunten Excelsior: Lopes 2, P'4 Bijzonderheid: Zuid-Koreaans mttd tional Nam-il Kim, stagiairbijFeyenccd speelt een uur mee met Excelsior. I Sparta-RBC 2-1 (0-1). Doelpunten** Fortes Doelpunt RBC: Vos. I RKC - VOAB 7-0 (1-0). Doelpuntend 3, Cornelisse, Petrov, Van der Hejöf Peppinck Volleybal Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, negende ronde: Timman (Ned) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Grisjoek (Rus) - Barejev (Rus) 0-1, Polgar (Hon) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2, Anand (Ina) - Krasenkow (Pol) 1/2-1/2, Radjabov (Rus) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Po- nomariov (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1. Anand 6,2. Van Wely, Polgar 5,5,4. Grisjoek. Ba rejev, Sjirov 5,7. Kramnik, Topalov, Rad jabov, Ivantsjoek, Karpov 4,5, 12 Krasenkow 3,5 13. Ponomariov 3, 14.Timman 2 Grootmeestergroep B, negende ronde' Stellwagen (Ned) - Cmylite (Lit) 0-1, Van der Wiel (Ned) - Hector (Zwe) 1/2-1/2, Kar- jakin (Oek) - Rogers (Aus) 1-0, Zhang (Chn) - De Vreugt (Ned) 1-0, Kostenjoek (Rus) - Nijboer (Ned) 0-1, Koneru (Ina) Acs (Hon) 1-0, Jonkman (Ned) - Naiditsch (Dui) 1-0. Stand: 1. Zhang 8, 2. Nijboer 6. 3. Stellwagen 5,5, 4. Karjakin, Hector, Naiditsch 5,7. Rogers4,5,8. De Vreugt 4, 9. Van der Wiel. Jonkman, Cmylite, Ko neru 3,5,13. Acs, Kostenjoek 3. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-3-15-16-23-26-32-39-40-44- 46-49-59-61-64-65-68-72-75-76 (onder voorbehoud) Tennis Melbourne. Australian Open, 10,6 mil joen euro. Mannen, kwartfinales: Agassi (VSt/2) Grosjean (Fra/12) 6-3 6-2 6-2, Ferreira (ZAf) - Ferrero (Spa/4) 7-6 7-6 6-1 Vrouwen, kwartfinales: Venus Williams (VSt/2) - Hantuchova (Slw/7) 6-4 6-3. Hen- in-Hardenne (Bel/5) - Ruano Pascual (Spa) 6-2 6-2. Meisjes, eerste ronde: Ko (Can/5) - De Beer (Ned) 1-6 6-3 6-2. Dubbel, eerste Oldenzaal. Vrouwen, Top Teams ty Groep 2: Arke/Pollux (Ned) - SVS Kua Wien (Oos) 3-2 (19-25 25-15 23-25al 15-9). Arke/Pollux met 11 punten uit' wedstrijden als groepswinnaar <W naar kwartfinales. Wielrennen woensdag Biljarten Libretoernooi Grote Prijs Spuitpleister- specialist J. Mathia zn. Tweede ronde. Locatie: HCR De Kroon, Wissenkerke. Aanvang: B-groep 19.00 uur. Australië. Tour Down Under etappe, criterium Adelaide: 1. (Aus) 50 km in 1.02.20,2 McEwen 3. Paolini (Ita), 4. Dean (NZI), 5. RodriW (Spa), 6. O'Grady (Aus), 37. Hoffman Jonker, 81. Tankink. Zaalhandbal Portugal WK mannen, voorrad Groep A: Joegoslavië - Koeweit». Groep B: Duitsland - Australië -oi Groep C: Argentinië - Rusland 2» Groep D: Egypte - Algerije 25-25. Venhuizen mist kwalificatie EK MALMÖ - Karen Venhui* heeft zich gisteren bij de Eufl pese kampioenschappen rijden in Malmö niet gepWjj voor de vrije kür van morgen. Nederlandse (18) werkte wnn dclijke korte küraf.maarkn bij een sprong ten val. schaarde zich niet onderde te 24 schaatssters. De Nederlands kamplM»/ Groningen moest in haargr°9 alle deelneemsters achter 2. houden om uitzicht te how» op kwalificatie. Die opzet mislukte. danks vond voorzitter Den van de sectie kunstrijden de KNSB dat Venhuizen nuw ge internationale ervaring deed in Zweden. „Ze he^ laatste jaren door bless' nauwelijks internationale -• nooien gereden. Da j zijn we al blij dat zehierge^ is." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38