Roué en Renee samen apart PZC t woensdag 22 januari 2003 swb2j Ons zusje trouwt... Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene speelt Ons a, trouwt... en dan. Deze voorstelling wordt in de zaal tussen het publiek gesp» j Zus Leme en kunstenaar Pierre nodigen de mensen uit onV trouwfeest. Er gaat een receptie aan vooraf. Den Dullaert, Hulst, 19.30 uur Raices Cubanas Raices Cubanas is een groep van zeven Cubaanse muzikanten Tien jaar geleden bundel den zij hun talenten in een band, w; de traditionele Cubaanse stijl nog ongewijzigd is gebleven voorstelling vindt niet plaats in de Concertzaal, maar in ij. Stadsschouwburg. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Coupure Coupure is een toneelstuk van Heieen Verburg. Dit zachtzinnig stuk over een harde werkelijkheid toontdelito. kens van de Watersnoodramp. Gespeeld door Bram KwekkeJ boom (die tevens het idee voor de voorstelling aandroeg), Marl» Hamelynck en Oscar Postema, in de regie van Guido Wevers Dit stuk werd eerder in de openlucht gespeeld tijdens het laatste Zeeland Nazomer Festival. De Zaete, Yerseke, 20.00 uur Willem Vermandere Willem Vermandere brengt Van Blanche tot Bange Blanke Man Hij is een bijzonder mens, een filosoof en begenadig zanger/verteller en beeldhouwer/schilder. Hij wordt muz terzijde gestaan door Freddy Desmedt en Pol Depoorter. De Schutse, Burgh-Haamstede, 20.00 uur Gerlinda van den Berg (panfluit) en Corrie Wielink (viool)gtJ een concert. De musicus Peter Wildeman (1972) begeleidt hen op het waarop hij ook enkele solo's ten beste zal geven. Gerlinda den Berg (1983) en Corrie Willink (1982) brengen eenprog ma, dat een mix is van een klassieke en geestelijke muziek. Hervormde Kerk, Tholen, 20.00 uur Momenten van geluk Momenten van geluk is een toneelstuk van Alan Ayckbourn j In de schijnwerper staat een 'gelukkig gezin', dat zich ui eenre taurant bevindt om de verj aardag van moeder te vieren. Gaar.® weg het etentje wordt duidelijk dat geluk toch vaak scha schijn is. Berend Boudewijn regisseerde Vera Mann, Plea Touw, Angela Schijf, Jasper Boeke, Mark Ram, Ad Knippels! Rik vanUffelen. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Roué Verveer. foto Raymond Taudin Chabot ReneevanBavel. foto Martin Oudshoorn Roué Verveer: „Toen ik naar het impresariaat ging, wist ik niet eens dat zij bestond. De impresario zei: jij gaat drie kwartier, ik heb nog iemand met driekwartier, misschien kan ik jullie samen verkopen." Sindsdien reist hij met Renee van Bavel zalen en zaaltjes af om het publiek een aangename cabaretavond te bezorgen. Renee met haar show Renee, Roué met Uit het niets. Roué Verveer kwam in 1972 in Paramaribo ter wereld. Hij doorliep er de middelbare school en behaalde het vwo-di- ploma. In 1992 ging hij naar Ne derland om te studeren, maar maakte de hbo-oplekling bank en financiën niet af „Achteraf denk ik, Roué, je kan wel stude ren, maar dat is niks voor jou." Dus keerde hij in 1995 terug naar Suriname. Daar kwam hij voor het eerst in aanraking met de stand-up comedy „Het gezelschap Fresh Wagon, met onder anderen Murthy Mossel, Howard Komproe en Eric van Sauers, organiseerde een soort talentenjacht en voor de lol deed ik mee. Het waren de slechtste tien minuten van mijn leven, het ging in een roes aan mij voorbij. Van Sauers kwam als eerste naar mij toe en zei: heb je dit eerder gedaan? Ik zei nee, dit was voor het eerst. Hij zei: ik vond het goed. Ik zei. nee, jij bent gewoon aardig." Maar hij bleek het wel degelijk te me nen. In 1999 besloten Roué en zijn vrouw zich in Nederland te ves tigen. Hij werkte bij Postbank Effecten en bij Worldcom, een internetbedrijf Maar hij had in middels al wel kennis gemaakt met Jörgen Raymann, van Ray- mann is laat. „Hij was de Come dy Factory begonnen en zei dat er een plaatsje vrij was. Ik heb een show met hem gedaan op tv. Dat was mijn eerste optreden hier." Daarna ging het snel. Van Sau ers vertelde Raoul Heertje van de jongen die ze in Suriname ontmoet hadden en die nu hier woonde. Hij werd zonder audi tie aangenomen voor de Come- dytrain. „Maar toen wist ik nog steeds niet of ik het leuk vond. Ik dacht, misschien is het wel een grote luchtbel, weet je, dat het nu even goed gaat en dan ineens weg is." Het ging echter steeds beter en op 1 januari 2002 zegde hij zijn baan op. „Voor die tijd ging ik eerst naar mijn werk en reed vervolgens ergens naar toe om op te treden. Dat was slo pend." Roué ging ook in de theaters kij ken naar collega's die een eigen programma hadden. Aanvan kelijk stimuleerde hem dat niet en hield hij het bij de stand-up comedy. „Maar toen ik Najib Amhali zag, dacht ik, oh, dus zo kan het ook. Het zijn wel stand- up grappen, maar die kan je in het theater veel meer uitspelen. Het is niet zoals in Toomler, het huis van de Comedytrain, grap, grap, grap. Dit is mijn eerste show, waarin ik een beetje wil voelen wat kan en wat niet. Om dat ik er zonder theateroplei ding zomaar ingerold ben, heb ik hem de titel Uit het niets ge geven. Ik vertel hoe ik de dingen zie, maar dan op een komische manier. Ik zit heel erg op de lach." Moeder Renee vanBavel, in 1981 gebo ren in Vught, heeft wel een op leiding genoten, zoals het Ko ningstheater in Den Bosch. „Ik schreef al heel lang liedjes. Tij dens de opleiding ben ik dingen gaan samenstellen en toen rolde er cabaret uit. Ik heb meege daan aan het Groninger Stu denten Cabaret Festival, waar ik zowel de publieks- als de per soonlij kheidsprijs won en bij het Leids Cabaret Festival haal de ik de finale. Mijn liedjes gaan bijvoorbeeld over de bomaan slagen in Israël, maar ook heel simpel over mijn moeder die weet hoe het moet, maar dat komt niet altijd uit. Ik begeleid mijzelf aan de piano. Gewoon gaan zitten en oefenen. Ik heb overigens nu voor het eerst les. Dat is wel moeilijk, hoor, want ik moet het nu doen, zoals hij zegt dat het moet en niet mijn ei gen Renee-akkoordjes. Hij laat mij bijvoorbeeld andere stijlen spelen. Dan ga ik oefenen en on dertussen komt er weer een stroom op gang." Dus daar haal je je inspiratie uit?,,Ja, goed sys teem, hè." Wat kunnen we van Renee verwachten? „Ja, liedjes dus, conferences, typeringen, kortom mijn 22-jarige kijk op de wereld. Ik zou zeggen, kom maar kijken." Frans Doeleman Roué Verveer en Renee van Ba- vel treden donderdag op in The ater Vestzak'99 in Vlissingen (20.15 uur) en dinsdag 1 april in de Stadsschouwburg in Middel burg (20.00 uur). Podium ROTTERDAM Meesters aan het klavier Alexander Tsjelyakov Chopin - Barcarolle op.60; Vierde Balla de; Tweede Scherzo. Rachma- ninov - Prelude in G op 32 nr.5; Moment Musical in E op. 16 nr 4 'Elegie', Tweede Pianosonate (tweede versie 1931). wo. de Doelen, Jurriaanse Zaal - 20.15 uur Ballet van Vlaanderen She Loves Me. Een komische lo ve-musical van de makers van Anatevka. De collega's George en Amalia voeren allebei een anonieme, maar gepassioneer de correspondentie met een gro te onbekende liefde, opgedui keld via een kennismakingsad vertentie in de krant, juist op het moment dat Kerstmis na dert. wo. Theater Zuidplein, Grote Zaal-20.00 uur Parrots and Guinea-pigs Fabres oeuvre heeft altijd in het teken gestaan van het onder zoek van het lichaam en van de noodzaak tot transformatie, op zoek naar een nieuw mensbeeld. Nu betreedt hij een nieuwe fase door het dier centraal te stellen, di. ned, premiere, wo. Rotterdamse Schouw- burg.gr zaal - 20.15 uur De Berini's Onder de sloophamer (dernie- re). De fijne buurt van Annie en Harrie gaat tegen de vlakte ten faveure van moderne kantoor torens en sociale woningbouw Ze kunnen hupsakee, geen pro bleem. zo een oprotpremie krij gen. Maar dan knapt er iets bij An en Har. Ze barricaderen de deur en binnen de de kortste ke ren staat de wereld op zijn kop do. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.00 uur Polletje Piekhaar Jeugdtheater Hofplein met Jo ris Lutz, Don van Dijke en 80 leerlingen. Regie: Louis Lemai- re. Het 11-jarig jongetje Polle tje dreigt in de criminaliteit ten onder te gaan Kan hij gered worden door de liefde? De gang ster Lord Zeepsop, Polletje Piekhaar, Balletje, Snoekie en Sheekspier, je komt ze allemaal tegen. vr. en za. Jcugdth. Hofplein, grote zaal - 19.00 uur, zo, 14.00 African Roots Ballake Sissoko Mama Dra- ba De Malinees Ballake Sisso ko hoort tot de absolute groot meesters op de kora, instrument van de griots uit het stroomge bied van de Gambia. Zijn echt genote. zangeres Mama Draba, beschikt over een soepele en vir tuoze techniek en een warm timbre. vr. de Doelen, Jurriaanse Zaal - 20.15 uur Let's Dance Onafhankelijk Toneel. Choreo grafie en regie; Ton Lutgerink en Els van der Jagt. Met: Dora Dolz, Fred van der Hilst, Ferdi Janssen, Loes Luca, Ton Lutge rink, elf spelers van 18-24 jaar en live muziek. Elf jonge men sen staan klaar op het station voor het vertrek naar de finale van een groot dansconcours. Op het perron worden de repetities voortgezet.. vr. en za. De Schiecentrale - 20.00; zo. 15.00 uur De Stille Plantage De Nieuw Amsterdam. Regie: Aram Adriaanse. De Franse Hugenoot Raoul begint in Suri name een nieuw leven als plan tage-eigenaar. Hij wil er bou wen aan een samenleving waar iedereen, ook slaven, gelukkig kunnen zijn. vr. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.00 uur Mark van de Veerdonk Hoe Ik Pudding Ruik. Een voor stelling over 'de man die nooit wat meemaakte'. Na het uiterst succesvolle programma Knurft trekt de Brabander nu definitief en ook letterlijk door. vr. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 20.15 uur Raiz Fernando Lameirinhas e.a. Een zoektocht van de Portugese zanger-componist- gitarist naar de oorsprong van zijn mu zikale taal. Fado, Portugese blues, jazz, Kaapverdiaanse morna, Braziliaanse chorinho en de samba gaan hand in hand met Moorse, Spaanse en Kelti sche invloeden. za. Theater Zuidplein, Grote -Zaal -20.00 uur Shakespeare Company The reduced Shakespeare Com pany brengt The Complete works of William Shakespeare (Engelstalig) Al zijn stukken, 39 in getal, passeren in een ijltem po van welgeteld 97 vrolijke mi nuten de revue. zo. Theater Zuidplein, Grote Zaal -14.00 uur A Solitary Blue Naar het boek van Cynthia Voigt. Ontroerend verhaal van een jongen, die opgroeit bij zijn vader nadat hij door zijn moe der in de steek is gelaten. Regie: Annekee van Blokland, di. Bonheur - 20.30 uur Volgend jaar lach je d'r om Alex Klaasen en MartineSandi- fort. Met voor elk wat wils, veel te lachen en veel te huilen, di. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 20.15 uur ANTWERPEN Jaloezie Toneelstuk naar een roman van de Duits-Argentijnse schrijf ster Esther Vilar, over drie vrouwen en een man en hun on derlinge relaties, met als hoofd thema jaloezie, gespeeld door Theater Het Klokhuis, do. en vr. Klokhuis 20.30 uur Recital Recital met werk van Schön- berg, Wagner en Mahler-Werfel door Christiane Oelze, sopraan en Eric Schneider, piano, do. DeSingel 20.00 uur Brick Blues Roadsongs op folky vleugels, a capella liedjes en moderne sounds gebaseerd op het leven langs de Rupel en de Mississipi door Roland Dirk Roofthooft. vr. Arenbergschouwburg 20.00 Puur Theatershow door Els De Schepper. vr. C.C. De Mol 20.15 uur Is liefde wel genoeg? Liedjesprogramma door Bart Herman en Dimitri van Toren, vr. C.C. Aartselaar 20.00 uur Romantische Opera t Promenadeconcert in het kader van Europalia 2002 Bulgaria door Gemengd Koor van de Na tionale Radio van Sofia o.l.v. di rigent Emil Tabakov m.m.v An na Tomowa-Sintow, sopraan, Kaloudi Kaloudov, tenor en Ni- kola Giuzelev, bas za. Kon. Elisabethzaal 15.00 Shadowgraphic City Theatershow door drie kop stukken uit de rockscene van de Lage landen, Carol van Dijck, Pascal Deweze Mauro Paw- lowski. zo. Bourla 20.00 uur Pierrot Lunaire Concert met entartete musik van Arnold Schönberg door het Spectra Ensemble o.l.v. Filip Rathz, met tussen de uitvoering van de muziekwerken de film 'Der Führer schenkt den Juden einen Stadt' als herinnering aan de horror van deze periode, zo. Auditiezaal SAMWD 15.00 Spent Passions Moderne balletvoorstelling door Music Dance Company uit Miami met Spent Passions van huischoreograaf Danny Rosseel op muziek van Peter Sculthorpe en twee andere choreografiën do. vr. en za. Theater't Eilandje 20.00 uur, zo. 15.00 uur Films ROTTERDAM Pathé (tel. 010 4111511/www- .pathe.nl). Vanaf don. 23 januari t/m zo. 2 februari Internatio naal Film Festival Rotterdam 2003 Voor programmering zie website. Lantaren/Venster (tel. 010 4361311/ www.lantaren-ven- ster.nl). Vanaf don 23 januari t/m zo. 2 februari Internatio naal Film Festival Rotterdam 2003. Voor programmering zie website ANTWERPEN Metropolis (tel. 0032.3 544.36.00/www.kinepo- lis.nl). Wo t/m di. 14 15 u. Peter P,an 2; Stuart Little 2 (ook om 30 u.); Santa Clause 2 (niet op [q, en za.)wo. t/m di. 14.15 en 16.45 u.: Snow Dogs (Ned.); Tre asure Planet (Ned.), Spirit (Ned. Spy Kids (Ned.); wo. t/m di. 13.45 en 16.45 u.: Harry Potter (Ned.); wo. t/m di. 14.15, 16.45, 19.45 en 22.15 u.: Frida (niet op do om 14.15 u„ vr.en za. om 22.30 u Mr. Deeds; Secretary; Sweet Home Alabama; The Tru th about Charlie; Triple X; wo. t/m di. 14.15, 16,45, 20 en 22.45 u.: Analyze that; wo. t/m di. 14.15, 16.45, 20.45 en 22.45 u.: My big fat Greek wedding; wo.t/m di. 14.15,16.45,20.15 en 22.45 u.: Die another day; wo. t/m di. 13.45, 17, 19.30 en 22.15 u Gangs of New York; wo. t/m di 13.45, 17, 19.30 en 22.15 u.: Harry Potter and the chamber of secrets; wo. t/m di. 14.15, 16.45, 19.45 en 22.45 u.: Ghost Ship; wo.t/m di. 13.45,17,19.45 en 22.15 u.: Lord of the rings 2; wo. t/m di. 14.15,19.45 en 22.15 u.: Bend it like Beckham; wo. t/m di. 16.45, 19.45 en 22.15 u.: Changing Lanes, Red Dragon, The Bourne Identity (niet op vr. en za. om 19.45 u.); do. 20.15 u.: Les enfants de 1 'amour; wo. t/m di. 14.15, 16.45 en 22.15 u.: Ins omnia; wo.t/mdi. 19.45 u.: Min ority report; Signs; The Pianist (niet op wo., do. en di.); Wo. 19.45 u.: Sneak preview;wo. t/m di. 14.15, 16.45, 19.45 en 22.30 u.: The Tuxedo; wo.t/m di. 22.30 u They; wo. t/m di. 19.45 en 22.15 u. Trapped. Cartoon's (tel. 0032.3.232 9632) Wo za. en zo. 14.00 u.: De Tas jesdief; Science Fiction, Villa Des Roses; wo. t/m ma. 16.00 en 20.30 u. di. 16.00 u.: Valentin; wo.t/mdi. 16.00u.: 1'UltimoBa- cio; L'Auberge Espagnole; wo t/m di 17 45 u The Pianist; wo t/m di. 18.00 u LeFils; wo., do., zo. t/m di 18.15 u„ vr.en za. ook om 0.00 u.: Kassablanka; wo. t/m di. 20.00 u.: C'est le Bou quet!. Ail or Nothing; wo t/m di. 22.00 u.: Y tu Mama Tam- bien; Carnages; wo t/m di. 22.15 u.: Dogtown and Z-Boys; vr. en za. 0.00 u.: Possible Loves; vr. enza. 0.15 u.; Irreversible;di. 20.30 u.: Who's Afraid of Virgi nia Woolf? Exposities ROTTERDAM Maritiem Museum Rotterdam: t/m 16 maart - Nooit vertoond, objecten. Kunsthal: t/m 27 april - Kees van Dongen: Flaneren op pa pier. Elegante lijnen: litho's, po- choirs en schilderijen; t/m 26 jan. - Luc Delahaye. In grote kleurenfoto's toont hij de more le en sociale crisis van Rusland. Wereldmuseum: t/m 12 okt. - Cultuurontmoetingen in tex tiel. Door handel, kolonisatie, maar ook door missie en zen ding maken samenlevingen kennis met aspecten van een an dere cultuur. Deze cultuuront moetingen komen niet alleen tot uiting in bijvoorbeeld eten en muziek, maar ook in kleding. Chabot Museum: t/m 2 feb. - Philipp Bauknecht (1884-1933 schilderijen, houtsneden. Museum Boijmans Van Beunin- gen: t/m 2 feb - Winnie de Poeh. De oorspronkelijke tekeningen van E.H. Shepard voor de boe ken van A.A. Milnes Winnie de Poeh en zijn illustraties voor Kenneth Grahams De Wind in de Wilgen; t/m 2 feb. - Collectie Triton. De verzameling van de Stichting Triton bevat vooral 19e-eeuwse tekeningen en pas tels, van Degas tot Renoir; t/m 2 febr. - 'Imagine, you are stan ding here in front of me'. Caldic Collectie. Deze belangrijke Ne derlandse prive-verzameling omvat een hele eeuw kunst. ANTWERPEN MoMu: tot 14 februari - Back stage/Achter de Schermen/Les Coulisses, staalkaart van de MoMu collectie, zowel histo risch als hedendaags. St.-Jorispand: tot 16 februari - Camille Huysmansprijs: 48 werken van voormalige laurea ten van De Koninklijke Acade mie voor Schone Kunsten van Antwerpen. MUHKA: tot 23 februari - Suchan Kinoshita met Eerste Huwelijk, installatie en film over architectuur en hoe het zich verhoudt tot de ruimte. Kon. Museum voor Schone Kunsten: tot 9 februari - Maria Roosen; tot 9 maart - Wie zoet is krijgt lekkers/Oude kinderboe ken. Tot 2006: Hans Meml ing/Instrumentaal C.C. De Kern: tot 2 maart - Sven Van Baarle met Autobahn, foto grafie met een filosofie C.C. Elzenveld: tot 9 maart Ni cole Van Goethem videoprojec tie en 'stills' van bekroonde te kenfilm Een Griekse tragedie. Plaza Suite De toneelvereniging ODI speelt de komedie Plaza Suite. Dit toneelstuk van Neil Simon vertelt het verhaal van eenhotfjj kamer in drie eenakters. Arnel Lefevere uit Hulst regisseer Theo Janssen, Floor de Bruijn, René van Wolffelaar, PetraBs meiaar, Frans Kolijn, Gabien Bonn, Alex MannaertenRenédd Doelder en als gast Rosemary van Nieuwenhove en HuubStals. De Halle, Axel, 20.00 uur De Scheldegalm Toneelgroep De Scheldegalm speelt Kopers en Duivinnen. i Dit toneelstuk is geschreven door George Sponselee en El Steijns en wordt uitgevoerd in het dialect van het Land™ Hulst. Het gezelschap werd in 1966 opgericht en speelt delaatd jaren hoofdzakelijk stukken in de streektaal, met humori zelfspot. Deze voorstelling is uitverkocht. De Halle, Axel, 20.00 uur La Traviata De Roemeense Opera van Timisoara brengt La Traviata. Zie vrijdag. Aan deze voorstelling gaat een voorbesprekia vooraf, die om 19.30 uur begint. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Accoustic Het Accoustic Jazz Trio geeft een concert. Het trio bestaat uit Olaf Tarenskeen (gitaar), Harry Emma] (contrabas) en Joshua Samson (percussie). Kloveniersdoelen, Middelburg, 20.30 uur Verflucht Toneelgroep Zierik speelt het toneelstuk Verflucht. Zie vrijdag MFC, Zierikzee, 20.30 uur Candybar Planet Candybar Planet is een van de exponenten van EindhovenA Rockcity. In het voorprogramma staan Rosie, de band die ooit begonalscw verband van AC/DC, maar nu eigen materiaal maakt Ténslcd is er nog de Zeeuws/Leidse band Floffgirl, dat hardrock raft brengt. Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur Zuid-West 7 De band Zuid-West 7 verzorgt een optreden. Deze band is afkomstig uit Zeeland. Café Havenzicht, Kamperland, 22.00 uur Mist Mist speelt alternatieve popmuziek. De band met de uit Vlissingen afkomstige Jaimy Quite presaj teert de nieuwe cd We Should Have Been Stars De Piek, Vlissingen, 22.00 uur Gotcha De funklegende Gotcha verzorgt een optrede. De band staat garant voor een avondje pompende funk. Dital^ wel met een lekker randje vet. In het voorprogramma staat Biaj ten Adem, die zorgt voor een smeltkroes van voornamelijkhit] hop, gelardeerd met ska, funk, dance en rock. Brogum, Zierikzee, 22.00 uur Kick the Bucket De bigband funkformatie Kick the Bucket geeft een concert. Deze formatie met de nodige toeters en blazers heeft bewsj steeds weereen swingend publiek op de been te kunnen brengaj Café De Weerlt, Middelburg, 22.30 uur ZONDAG VES Het Vocaal Ensemble St. Laurens treedt tweekeer op. In een ongedwongen sfeer brengt het VES een staalkaartv; repertoire uit de afgelopen jaren. Het bestaat uit twaalf die uitsluitend a capella zingen. Het koor werd opgericht in en staat sindsdien onder leiding van Hans van den Broeke i Antiekhandel De Pagter, Veere, 14.00 en 15.00 uur Mónica Triga J De Portugese zangeres Mónica Triga komt met haar theater^ Aventura. Zij heeft vanuit de traditionele fado haar eigen fado miffl®] ontwikkeld, met invloeden uit andere muzieksoorten zoals; choro, balao, moma en de Portugese folklore In Aventura Mónica haar visie op het levensavontuur van geboorte. vriendschap, dromen, thuis zijn, emigratie en dood. Scheldetheater. Terneuzen, 15.00 uur Focus Focus presenteert de nieuwe cd Focus 8. De legendarische rockformatie werd onlangs nieuw leveni# blazen door Thijs van Leer (zang/dwarsfluit/toetsen) DUf gepaard met een benefietconcert voor de stichting Het Mar* zenhof in Madurodam. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 15.00 uur Panta Rhei Regelmatig zijn er optredens in strandpaviljoen PantaBw* Deze zondag treedt Copy Cat voor het voetlicht met rock- popcovers. Panta Rhei, Vlissingen, 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 22