lint Laurens niet blij met tunnels Petitie voor R&B in Nighttrain Zwembad af in april, open in september Rijkswaterstaat berekent drukte op parallelwegen N57 Hooihotel Ellemeet stapje dichterbij acht gekozen oplossing voor knelpunt nieuwe rijksweg onveilig ouw gewond jaanrijding gstroom en caut maken lonzorgzone Paauwenburg Medicijnen verloren zeeuwse almanak Moederschap zc WALCHEREN dinsdag 21 januari 2003 Nariia Berkelder DELBURG - De bewoners int Laurens zijn niet tevre- tverde oplossing die Rijks baat kiest voor de tunnels nn dorp. De varianten die jffoners aan hebben gedra- zijn afgewezen. Ten on- le, vinden ze. [iddelburgse raadscom- tadsbeheer werden gis tel de knelpunten in de |r rijksweg bij Nieuw- en ijosland, de Veerseweg en Jaurens besproken. Voor gurens staan een tunnel to's en fietsers bij de Van 'DORP - Een 24-jarige obiliste uit Yerseke heeft chtend een hersenschud- .pgelopen bij een botsing tn vrachtwagen op de Eu- »gOost bij Nieuwdorp. gebeurde rond Itover elf. De automobilis- vanaf de Borsselsedijk linksaf slaan de Eu- Oost op, maar stopte jop het kruispunt. Op de vegOost naderde op dat een vrachtwagen, die maanrijding te voorkomen rouw links wilde passeren, lop dat moment keerde de iwom de Borsselsedijk weer rijden. De Yersekse werd het ziekenhuis gebracht. vrachtwagenchauffeur mmetde schrik vrij. 't Hoffweg en een fietstunnel bij de Golsteinseweg ingetekend. Beide tunnels lopen onder de nieuwe rijksweg door. Na pro testen van bewoners is de grote tunnel iets aangepast. De dorpsvereniging is daar niet te vreden mee. Ze blijven erbij dat de tunnel niet veilig is. Boven dien komt de weg bij de tunnel te hoog liggen, vinden ze. A. de Pagter hield gisteren een pleidooi voor de varianten die de bewoners van Sint Laurens wel graag willen: een diepe tun nel, een rotonde of een viaduct. W. Vinke van Rijkswaterstaat probeerde uit te leggen waarom die varianten niet uitvoerbaar zijn. Ze zouden te duur zijn, te gevaarlijk, of ze zouden het ge bied naast de weg te veel aan tasten. Aan allebei de kanten van de weg ligt een waardevol natuurgebied, zei Vinke. De mensen uit Sint Laurens rea geerden verontwaardigd op die stelling. ,,Dan moet je er hele maal geen weg aanleggen siste een mevrouw op de publieke tri bune. Namens een aantal bewoners uit Nieuw- en Sint Joosland vroeg H. Vermue om een extra verbinding tussen het dorp en de nieuwe weg. Op die manier kunnen mensen uit het dorp ook gemakkelijk naar Arnestein. Volgens Vinke is ook dat geen goed idee. Een extra route zou sluipverkeer naar het industrie terrein opleveren. Alleen de be woners van de Veerseweg waren dik tevreden. Zij hebben samen met Rijkswaterstaat en de ge meente een variant ontwikkeld waar alle partijen zich in kun nen vinden. Een aantal commissieleden maakte zich zorgen over de ma nier waarop auto's in de toe komst de stad in moeten. Bij de Veerseweg komt een afslag van de N57. De Veerseweg blijft vanaf de Nassaulaan tweerich tingsverkeer. „Hoe moet je iSlN'GEN Zorgstroom en iut woonservice gaan sa- een woonzorgzone maken om de torenflats in de Vlis- ewijk Paauwenburg. l'Es- »dat deze flats beheert, ver- frtde appartementen zodat schikt worden voor oude- Zorgstroom gaat de zorg 'kundige aanpassingen ig zijn om ouderen er te kunnen laten blijven worden voorlopig nog uitgevoerd voor ïndivi- bewoners. Het is de be- dat in de toekomst alle worden aangepast, •m verleent de zorg en die dat volgens het ide Indicatie Orgaan hebben. Aanvullende en dienstverlening kan ingekocht. Stichting itdie al regelmatig acti- voor ouderen organi- ift'ordt de spil in de wijk als ?aat om welzijnsvoorzie- De ouderen uit de «gzone kunnen op ter- "an de samenwerking tus- Tgstroom en l'Escaut pro- r~ doordat ze straks koste- Met spreekuur van Maat- Pppelijk Werk of het Bureau pal Raadslieden mogen be- P® Ook de Klussendienst F Zorgstroom wordt tegen PSleine vergoeding beschik- r voor de mensen uit de Norgzone ^■ontzegging boete geëist 'oor ongeval PHAAG - Voor een schuld ernstig verkeersongeval ^harendijke hoorde een 75- I# vrouw uit Oostkapelle r rcn in hoger beroep een rfvannegenhonderd euro en .Par rijontzegging eisen. tekende hoger beroep i omdat zij de auto moeilijk hetau!n' name sinds de «lebotsing op 27 mei twee en, waarbij zij zelf de Lk i 's de vrouw minder -el: Bij het ongeval raakten Londen van een tege- i tomende auto eveneens gewond. De veertigjari- L 5UUrster ^eP een ge- l mdt en een gebroken j.'.Pols en rechterheup op. "«jarig kind hield aan de ^hersenschudding en c*i_ ^botbreuken over. praak over twee weken De ingang van het nieuwe stadgewestelijke zwembad, dat de voltooiing nadert, komt in het oranje deel van het pand dat nog net boven de grijze zijkant uit steekt. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het stadsgewestelij ke zwembad op industrieterrein Vrij burg kan over een maand of drie bouw kundig worden opgeleverd. Dat zegt projectcoördinator A. van Mouwrik van de gemeente Middelburg. ,Het is een streven"zegt Van Mouwrik „De hoogste prioriteit ligt bij het schoolzwemmen. Dat moet gelijk met het nieuwe schooljaar in het nieuwe zwembad kunnen beginnen Aanvan kelijk was uitgerekend dat het bad in februari van dit jaar open zou gaan. Maar door een staking, slecht weer en vorst is dat verschoven. Met de oplevering in zicht, wordt ook de definitieve vorm van het zwembad dui delijk. De grote grijze gevel die vanaf de Nieuwe Vlissingseweg is te zien, is ei genlijk de zijkant van het zwembad. Hierin komen het verenigingsbad, het wedstrijdbad en de tribune De ingang komt aan de kant van de Bedrijfsweg, in een oranje gebouw dat de vorm heeft van een toren. Vanaf de Nieuwe Vlis singseweg is deze ingang bijna niet te Het recreatieve gedeelte komt links van de ingang in een ovaal gedeelte. Daarin komen het recreatiebad en het instruc- tiebad. Achter de entree, tussen het recreatieve en sportieve gedeelte in, worden de kleedkamers, een restaurant en een health- en fitness-studio, toiletten, douches en kantoren gebouwd. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vaste bezoe kers van The Nighttrain zijn een handtekeningenactie begonnen tegen het verbod op R&B-avon- den. Sinds ze niet meer naar The Nighttrain kunnen, is er geen geschikte plek voor ze om uit te gaan. De handtekenin gen worden aangeboden aan burgemeester K. Schouwe- „Er zijn wel andere gelegenhe den om uit te gaan", zegt een be zoekster. „Maar niet voor ons. Afgelopen weekeinde ben ik naar The Opera geweest. Daar zie je nu ook veel bekenden, maar de muziek is niet zo leuk en dan vind ik het toch niet zo gezellig Om de burgemeester ervan te overtuigen het verbod terug te draaien, is ze een handtekenin genactie begonnen. „Ik ben vrij dag en zaterdag de stad in ge gaan. Sommige mensen die tekenden, houden niet eens van R&B. Ze hebben getekend om dat ze het belachelijk vinden. Het uitgaanspubliek mag niet de dupe worden van iets wat po litie en justitie moeten oplos sen." Inmiddels hebben bijna hon derdvijftig jongeren getekend. „Ik had er nog veel meer kunnen hebben, maar een heleboel vaste bezoekers wonen in Vlissingen en die gaan nu niet meer uit in Middelburg." El Toro Op Walcheren zijn er geen alter natieven voor R&B-liefhebbers. „In El Toro in Goes is één keer in de maand een R&B-avond, maar dat is maar één keer. En dan moet je met de trein en de taxi, dat kost hartstikke veel geld." Ze begrijpt alle ophef over de discotheek niet. „Ik kom er al vijf jaar. Er zijn natuurlijk wel eens ge vecht j es. Dat zijn heus niet altijd van die zware jon gens, het zijn ook wel eens meis jes die vechten. Iets ernstigs is er eigenlijk nooit gebeurd. En je ziet toch overal dat er wel eens iets gebeurt, ook in boerenhos- tenten of cafés waar hardrock wordt gedraaid." De nacht dat de schietpartij plaatsvond, was ze aanwezig. „Ik was boven, ik hoorde het pas toen er iemand naar boven kwam die vertelde wat er gebeurd was. Ik vind dat het personeel het goed heeft op gevangen." In The Nighttrain werd, tot de schietpartij eind december, drie keer in de maand een R&B- avond gehouden. Na het inci dent zijn alle avonden afgelast. Volgens burgemeester K. Schouwenaar zou de kans op herhaling groot zijn en is in overleg met de eigenaren beslo ten om de R&B-avonden niet te laten doorgaan. Eigenaar M. Franke bestrijdt dat hij vrijwillig de feesten heeft afgelast „De burgemeester jokt." straks de stad in als je van Goes komt?", vroeg H. van Klinken (SGP). „Via de Havendijk en De Punt", antwoordde verkeers- ambtenaar J. Hoogstrate. „De route moet daar zo goed zijn dat iedereen die in de stad moet zijn, hem ook neemt." De gemeenteraad neemt maan dag een beslissing over de ver schillende varianten. Over de verkeersafwikkeling in de stad wordt in februari verder gedis cussieerd. door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - Rijkswater staat gaat onderzoeken en bere kenen hoe druk het wordt op de parallelwegen langs de N57. Dat heeft E. Mostert van Rijks waterstaat gisteravond beloofd tijdens een informatiebijeen komst voor de inwoners van Se- rooskerke over de nieuwe weg. Mostert publiceert deze cijfers in het volgende informatiebul letin over de N57, dat in maart verschijnt. Hij beloofde dat naar aanleiding van vragen uit het publiek, dat massaal toege stroomd was naar het vereni gingsgebouw in Serooskerke. „Ik hoor mensen wel eens zeg gen dat de weg er moet komen omdat Middelburg problemen heeft met de doorstroming", be gon Mostert zijn inleiding. „Dat is niet de reden. Gemiddeld vindt hier één keer per jaar een dodelijk ongeluk plaats. Tien keer per jaar doen er zich aanrij dingen waarbij de slachtoffers naar het ziekenhuis moeten en 35 maal per jaar vinden er bot singen plaats die materiële schade opleveren. Dat is een zeer slechte veiligheidsscore in vergelijking met andere wegen in het land. Het merendeel van de aanrijdingen gebeurt bij kruisingen, erfaansluitingen en bij afslaand landbouwverkeer." Door het aantal kruispunten te rug te brengen en het langzaam verkeer van de doorgaande weg af te halen, neemt het aantal on gelukken af, meent Rijkswater staat. Dat er op een aantal pun ten rotondes komen in plaats van stoplichten, is omdat aan rijdingen bij verkeerslichten ernstigere gevolgen hebben dan bij rotondes. Fietsers „Dat het aantal slachtoffers op de doorgaande weg door deze maatregelen afneemt, geloof ik wel", sprak P. Louwerse, raads lid voor de PvdA/GroenLinks die als bezoeker de avond bij woonde. „Wat ik wil weten, is hoe het staat met de veiligheid van de fietsers. Nu hebben zij veilige fietspaden. Straks moe ten ze op een aantal stukken van het traject de parallelweg delen met automobilisten en land bouwverkeer. Krijgen we daar straks niet veel meer doden dan nu?" Volgens Mostert valt dat wel mee. Fietsers die van Vrouwen polder komen, kunnen tot aan de Lepelstraat op een vrijlig- gend fietspad rijden. Daarna moeten ze tot aan de Rijke- buurtweg van dezelfde weg ge bruik maken als het landbouw verkeer. Voor auto's en ander gemotoriseerd verkeer loopt die parallelweg dood bij de Rijke- buurtweg „Zoveel bestem mingsverkeer zal daar dus niet rijden", zei Mostert. Bij de Rijkebuurtweg kunnen de fietsers via een tunnel overste ken naar het oostelijke gedeelte van de weg. „Vanaf daar kunnen ze ongehinderd op een vrijlig- gend fietspad hun weg naar Middelburg vervolgen. Ik wil het risico voor fietsers niet ba gatelliseren. Ik heb nu geen be rekeningen daarover paraat. Ik zal proberen concrete cijfers daarover aan te leveren", sprak hij. YERSEKE - In Yerseke zijn gisterochtend drie doosjes me dicijnen verloren, vermoedelijk in de omgeving van de Dam straat. Het betreft twee doosjes medi cijnen tegen hoge bloeddruk (Selokeen zoc 50 en co-diovan novartes) en een doosje Zocor 20 milligram. Mensen die deze medicijnen hebben gevonden, worden ver zocht deze in te leveren bij huis arts of apotheek. door Piet Kleemans ELLEMEET - Er begint schot te komen in de plannen voor bouw van een 'hooihotel' op de boer derij van M. Kristelijn aan de Kuijerdaniseweg in Ellemeet. Het Schouwen-Duivelandse college van burgemeester en wethouders wil vooruitlopend op de daarvoor noodzakelijke wijziging van het bestemmings plan een voorbereidingsbesluit nemen en zo het hooihotel mo gelijk maken. In het Duitse Nedersaksen zijn al vierenzestig hooihotels te vinden, maar in Nederland is er nog niet een. Een hooihotel is een boerenschuur waarin een gedeelte voor dagverblijf, spel en ontbijtruimte is gemaakt en in een ander gedeelte een slaap- ruimte wordt ingericht. Aan de slaapruimte is de naam hooiho tel ontleend, want het gaat om een open ruimte met een dikke laag hooi op de vloer. Het is de bedoeling dat de hotelgast zijn eigen slaapzak meeneemt en zelf een comfortabel plekje zoekt in het hooi. Ontbijt De gast kan desgewenst gebruik maken van geboden ontbijtfaci- liteiten en één van de arrange menten en excursies die Kriste lijn op zijn Hoeve Batenburg - in samenwerking met andere par tijen - aanbiedt. In de opzet van Hoeve Baten burg wordt de toerist heel na drukkelijk, via het in een andere schuur op het terrein ingerichte informatiecentrum, de gelegen heid geboden nader kennis te maken met de agrarische prak tijk van vandaag de dag. De plannen van Kristelijn pas sen, stelt Schouwen-Duive- lands dagelijks bestuur, perfect in het streven naar vernieuwing en uitbreiding van het recrea tieve aanbod op het eiland. Het perceel aan de Kuijerdamseweg valt daarbij ook nog eens in de 'recreatieve herstructurerings zone' en 'het ontwikkelingsge bied plattelandstoerisme'. Het hooihotel doorkruist ook de plannen voor Schouwen-West niet. Kortom: het plan past binnen het provinciale én het gemeen telijke beleid Ontwikkeling De ontwikkeling van een klein schalig recreatief bedrijf als het hooihotel past daarbij in de vi sie van het college zeer goed in de omgeving. Zeker als gekozen wordt voor een plan met daarin de combinatie van agrarische, landschappelijke en aetief-re- creatieve opzet. Een hooihotel detoneert niet in de omgeving. Sterker nog, je ziet er niets van volgens burgemeester en wet houders Wat het college betreft mag Kristelijn zijn plannen verwe zenlijken en het zal de gemeen teraad voor dit mogelijk te maken. De plannen voor het hooihotel staan op de agenda van de gemeenteraadsvergade ring op donderdag 30 januari. Jongeren vinden dat er op Walcheren geen alternatief is voor The Nighttrain en willen daarom dat de door Schouwenaar opgelegde restric ties worden teruggedraaid. foto Dirk-Jan Gjeltema Thim van tien is een mooie jongeman die zijn moeder veelplezierverschaft. Zozeer dat ze hem wilde plezieren met de adoptie van een huis dier. Het werd een aardig zwart katje uit het Vlissingse asiel Vier maanden jong, aandoenlijk van voorkomen en dankzij een opmerkelijk gevormde staart uitgerust met de naam Pluim Pluim werd enthousiast in huis gehaald en het moet ge zegd, het katje laat zich van zijn kant niet onbetuigd. Het huis werd afgelopen week einde met verve verkend. He laas had zijn jonge baasje veel afspraken buitenshuis, zodat de opvang van de klei ne op moeder neerkwam, 's Maandags arriveerde die met vermoeide blik op haar werk. „Opvoeden is hard werken", verzuchtte ze. „De kat", verduidelijkte ze haar vragende collega's. „Die doet alles wat mijn kind nooit gedaan heeft. Overal op -en aanzitten. Aan mijn haar trekken. Duimen, want hij sabbelt op zijn achterpoot. En de hele nacht blèren!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9