Inspraak Startnotitie Kanaalkruising Sluiskil Laat de albatros niet verdrinken! www.pzc.nl/regiolink Zwitserse formule met glucosamine nu overal in Nederland verkrijgbaar! KANAAfLRUISING PZC RED DE ALBATROS Kanker heb je niet alleen" tijdelijk met 50% korting Slaapkenner Rademakers ORTHOPEDISCHE Maatwerk in: TANDARTSASSISTENTE GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat B.V. GRAFMONUMENTEN MARMER GRANIET NATUURSTEEN Soepele en veerkrachtige gewrichten met Glucon Combi® dinsdag 21 januari 2003 www.reddealbatros.nl Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Giro 656500 Vogelbescherming De confrontatie met kanker is ingrij pend, paren moeten daar samen uit zien te komen. Voor velen is elke dag een moeizame uitdaging. Je ziet vaak dat partners voor elkaar hun zorgen verzwijgen en ook dat de partner zich zelf wegcijfert of geen ruimte krijgt voor zichzelf Op den duur is dat niet of nauwelijks vol te houden. Met name vrouwelijke partners hebben vaak het gevoel tekort te schieten. Een nieuw initiatief De Nederlandse Kankerbestrijding/Ko ningin Wilhelmina Fonds (KWF) is daar om een nieuwe campagne gestart "Kanker heb je niet alleen" Daarbij staat centraal het effect van kanker op patiënten en hun naasten. Deze cam pagne valt samen met nieuw sociaal- oncologisch onderzoek. Wij verstrek ken u graag nadere informatie. Samen ben je sterker Martin Henneman (37) en echtgenote Fairy (29)staan "samen sterk". Vier jaar geleden werd bij Fairy leuke mie ontdekt. Er volgde een zware tijd met chemotherapie, een ingrijpende operatie en een heftige huwelijkscrisis. Martin en Fairy wisten het samen te overleven, door er openhartig over te praten. Vragen? KWF-Hulp- en Informatielijn 0800- 0226622 (gratis) Steunen? KWF-Geverslijn 0900- 2020041 0,01/min) of giro 26000. www.kankerbestrijding.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING KONINGIN WILHELMINA FONDS Nu bij SLAAPKENNER RADEMAKERS: kwaliteits merk-matrassen 9Qx200 cm. normale prijs per stuk 485,00 nu voor 398,00 Bovendien: aanbieding kwaliteits-dekbedden voor de snelle beslissers! (de voorraad is beperkt) Voor het Beste Bed Heeft een slaapoplossing voor iedereen Axelsestraat 192 Temeuzen Telefoon 0115-613130 www.slaapkenner.nl J ljyj schoentechnici h M P. Vandeperre J. Wentzler -ERKEND DOOR ALLE ZIEKENFONDSEN*' Orthopedische schoenen Steunzolen en levering van Semi orthopedische schoenen Alleen op afspraak ook dienst aan huis Tel ./Fax 0114-313425 Tel. 0114-312573 (Nederland) Tel.: 00-32.3.3542660 Fax: 00-32.3.3542661 (België) R.I.Z.I.V. Nr. 1-6-10733-76-133 GROTE ZWANENSTRAAT 21 4561 AN HULST (Z-VL) NEDERLAND Tandarts I.J. Buize en C. Hans Nieuwstraat 55, 4501 BC Oostburg Tel. 0117-453580 GEVRAAGD: voor 32 uur per week. Leeftijd 18 t/m 22 jaar. Graag schriftelijke sollicitaties. Opleiding niet direct noodzakelijk. Een modern bedrijf, al meer dan 40 jaar gespecialiseerd in: Steensedijk 100 - 4561 GP Hulst Tel.: 0114-312906 Wie soepele en veerkrachtige gewrichten wilmoet zeker het volgende eens lezen. Er is nu namelijk Glucon Combi - een product met de stoffen glucosamine en chondroitine. Deze formule levert de optimale bouwstoffen en zorgt ervoor dat u uw gewrichten soepel kunt blijven bewegen! Het mense lijk lichaam kan zelf glucosamine en chondroitine aanmaken. Deze twee stoffen zijn zeer belangrijke bouwstoffen voor het kraakbeen tussen de gewrichten. Echter naarmate we ouder worden kan de lichaamseigen productie veranderen. Dit kan gevolgen hebben voor de soepelheid van de gewrichten. Glucon Combi ondersteunt kraakbeencellen Glucon Combi bevat de lichaamseigen werkstoffen glu cosamine en chondroitine. Met Glucon Combi vult u het niveau van deze lichaamseigen stoffen aan. Dit onder steunt de kraakbeencellen, waardoor de gewrichten soe pel en veerkrachtig blijven. Volgens de nieuwste weten schappelijke inzichten is de verhouding van de werkstof fen, die men dagelijks inneemt van groot belang voor het resultaat. Geadviseerd wordt om dagelijks 1500 mg glu cosamine en 500 mg chondroitine in te nemen. Met twee tabletten Glucon Combi per dag haalt u exact de dage lijkse geadviseerde dosering. De combinatie werkt Glucosamine is een lichaamseigen werkstof dat onmis baar is voor de aanmaak en opbouw van gewrichten, banden, kapsels, nagels en huid. Het stimuleert de aan maak van kraakbeencomponenten. Glucosamine is zodoende verantwoordelijk voor de aanmaak van stoffen die onmisbaar zijn voor het goed functioneren van xrfc: gewrichten. Chondroitine is een van de belangrijkste bestanddelen van kraakbeen, banden en botten. Het heeft een dubbelfunctie aangezien het de afbraak van kraakbeen tegengaat en tevens dient als bouwsteen voor nieuw kraakbeen Bovendien bevat chondroitine een aantal moleculen die enzymen blokkeren die verant woordelijk zijn voor de afbraak van kraakbeen. Merkbaar verschil Glucon Combi bevat per tablet 750 mg glucosaminesul- faat, 250 mg chondroitinesulfaat, vitamine C en E, en de mineralen koper, mangaan, seleen en zink. De dagdosering is 2 tabletten per dag. Hiermee neemt u de ideale dosering waardoor het verschil vaak al binnen een aantal weken merkbaar is. Glucon Combi is verkrijg baar in een 30 tabletten en 60 tabletten verpakking. Glucon Combiis o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Voor meer informatie bel: 013 - 528 49 76 of kijk op www.gluconcombi.nl Bevat een unieke combinatie van glucosaminesulfaat, chondroitine sulfaat, vitaminen en mineralen Gunstige uitwerking op ouderdomsverschijnselen aan het bewegingsapparaat Verhoogt de vitaliteit van de gewrichten en spieren Tegen inlevering van deze bon ontvangt u V KORTING 2,- KORTING op een 30 tabletten verpakking GluconCombi van voor 16,95 op een 60 tabletten- verpakking GluconCombi van ê-3-t75(1 voor 29,50 Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat i 1 Termuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Stadhuisplein 47 (Stenen Beer) In de periode van 22 januari tot en met 18 februari 2003 ligt de Startnotitie Kanaalkruising Sluiskil ter inzage. Deze notitie duidt het begin van de Tracéwetprocedure aan. Deze procedure moet leiden tot een Trajectnota/MER (Milieueffectrapport) en uiteindelijk een Tracébesluit. Op de Startnotitie is inspraak mogelijk. U wordt in de gelegenheid gesteld uw mening over de Startnotitie kenbaar te maken. Waarom deze Startnotitie? Het uitbrengen van de Startnotitie betekent dat een stu die zal worden gestart naar de Kanaalkruising Sluiskil. De brug bij Sluiskil over het Kanaal van Gent naar Terneuzen staat ruim vijf uur per dag open om het intensieve scheepvaartverkeer doorgang te bieden. Per etmaal gaat de brug ongeveer 23 keer open, gemiddeld ruim 13 minuten per keer. Deze brugopeningen vormen een belangrijk knelpunt in de hoofdinfrastructuur van het wegverkeer in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de huidige situatie leidt de brug tot problemen als oneigenlijke routevorming, verminderde verkeers afwikkeling, aantasting van de leefbaarheid en (verkeers)onveiligheid. Na de ingebruikneming van de Westerscheldetunnel in 2003 zal de verkeersdruk, en daarmee de problemen, toenemen. Om de situatie te verbeteren heeft de Provincie Zeeland, in samenwerking met de NV Westerscheldetunnel, het initiatief genomen onderzoek te doen naar het verbeteren van de situatie van de kanaalkruising Sluiskil. Rijkswaterstaat directie Zeeland is de formele initiatiefnemer van de te doorlopen tracéwetprocedure. De Startnotitie zet de achtergronden en uitgangspunten van het project op een rij en beschrijft de onderzoeks vragen. De notitie bespreekt bovendien een aantal mogelijke oplossingsrichtingen (alternatieven) en geeft aan op welke (milieu)effecten deze oplossingen worden onderzocht. Waar en wanneer kunt u de Startnotitie inzien? De startnotitie ligt vanaf 22 januari tot en met 18 februari tijdens reguliere openingstijden ter inzage op de volgende plaatsen: De gemeentehuizen van Terneuzen, Hulst en Sluis Ministerie van Verkeer en Waterstaat in Den Haag Ministerie van VROM in Den Haag Rijkswaterstaat Directie Zeeland en Dienstkring Zeeuws-Vlaanderen Provincie Zeeland De bibliotheken van Terneuzen, Axel, Biervliet, Koewacht, Philippine, Zaamslag, Hoek en Sluiskil U kunt de Startnotitie ook inzien via internet: www.inspraakvenw.nl Informatiemarkt Om u zo goed mogelijk te informeren over de inhoud van de Startnotitie wordt een informatiemarkt georganiseerd. U wordt ook geïnformeerd over de mogelijkheid tot inspraak en het verdere verloop van het traject. Medewerkers van en verantwoordelijken voor de Kanaalkruising Sluiskil staan klaar om uw vragen te beantwoorden. Datum: dinsdag 28 januari 2003 Plaats: Het Meulengat, St-Elisabethlaan 49, Sluiskil Tijd: u kunt binnenlopen tussen 17.00 en 21.30 uur Hoe kunt u inspreken? U kunt reageren op de opzet en de inhoud van de voorgenomen studie. Het gaat daarbij om de vraag wat volgens u moet worden onderzocht om zicht te krijgen op de beste oplossing van het bestaande probleem. Misschien worden in de geplande onderzoeksopzet aspecten over het hoofd gezien of heeft u een andere oplossing in gedachten. Het gaat op dit moment niet om uw voorkeur of de vraag welke oplossing de minister moet kiezen. U kunt uw inspraakreactie op de Startnotitie uiterlijk tot 18 februari 2003 schriftelijk kenbaar maken aan het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat. Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat Kanaalkruising Sluiskil Postbus 30316 2500 GH Den Haag Uw reactie kunt u ook via internet versturen: www.inspraakvenw.nl Indien u dat wenst, kunt u vragen om een vertrouwe lijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Wat gebeurt er met uw reactie? Zo snel mogelijk na afloop van de inspraaktermijn bundelt het Inspraakpunt alle reacties en stuurt deze naar de betrokken ministers en ambtenaren, de projectverantwoordelijken en de Commissie voor de Milieu-effectrapportage (m.e.r.), een commissie van onafhankelijke milieudeskundigen. De gebundelde reacties kunt u inzien op de locaties waar de Startnotitie ter inzage heeft gelegen. Insprekers ontvangen na afloop van de periode van inspraak een brief, waarin staat hoeveel reacties in totaal zijn ontvangen en waar deze kunnen worden ingezien. Op basis van het advies van de Commissie en de inspraakreacties stelt de minister de Richtlijnen vast. Daarin is vastgelegd aan welke eisen het onderzoek moet voldoen. De Richtlijnen vormen het vertrekpunt voor het opstellen van de Trajectnota/MER (milieueffectrapport). Hierin worden de uiteindelijke onderzoeksresultaten beschreven. Dit onderzoek naar de verschillende oplossingsvarianten (alternatieven) zal naar verwachting in het voorjaar 2004 afgerond zijn. Op de Trajectnota/MER kunt u te zijner tijd ook inspreken. Het streven is om in 2005 de procedure te hebben afgerond met een besluit over de manier waarop de Kanaalkruising Sluiskil het beste kan worden gerealiseerd. N». Nadere informatie Startnotitie Voor het aanvragen van een exemplaar van de Startnotitie en voor meer informatie over de inhoud van de Startnotitie kunt u contact opnemen met: Informatiepunt Kanaalkruising Sluiskil Postbus 15 4515 ZG IJzendijke Telefoon: 0117 - 306003 E-mail: info@kanaalkruisingsluiskil.nl Voor inlichtingen over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, telefoon 070 - 3519600 of via internet: www.inspraakvenw.nl SLUISKIL^^^^^H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46