pzc Éuurbeleid niet op de schop Gebonk in stadhuis Hulst PZC 11 Dorpsraad wil haast achter hondenterrein oppeling van tarief aan inkomen gaat woningcorporaties te ver Oliespoor door Terneuzen Man rijdt met vier keer te veel op Inbraak in auto Potje voor vaarwel PSD Voetganger aangereden Rijverbod voor beschonken vrouw agenda Prijskaarten in Sint Jansteen Op zoek naar de auto die bij je past? Je vindt hem zeker weten wel op (Si) AutoTrack.nl GS tegen herberekenen van lawaai crossterrein Leys komt naar u toe! Brand in Hoek loopt met sisser af dinsdag 21 januari 2003 flWACHT - De gemeente nu eindelijk eens vaart po,achter de aanleg van een Allerrein voor honden ach- Lijnzaadstraat in Koe- vindt de dorpsraad Koe- j;. die de gemeente op korte Bijn gaat herinneren aan j(rgedane toezeggingen. In december beloofde de toenma lige gemeente Axel te bekijken of een stuk grond achter de Lijn zaadstraat een 'officieel' hon- denuitlaatterrein kan worden. Hondenbezitters laten er al lang hun viervoeters uit en dat was reden voor de dorpsraad om te vragen er een officieel terrein van te maken. Compleet met af rastering en verlichting, zodat er ook 's avonds honden kunnen worden uitgelaten. Het plan veroorzaakt echter problemen voor het landbouw - verkeer. Als er een hekwerk wordt geplaatst, kunnen boeren er niet meer met hun landbouw voertuigen langs. Volgens voor zitter E. van Waes van de dorps raad is er een alternatieve loca tie. „Er ligt nog een weiland van een boer, met bomen erop, dat op dit moment niet gebruikt wordt", zegt Van Waes. Een mo gelijkheid is een stukje van het perceel aankopen, maar huren kan wellicht ook De gemeente deed de toezegging het idee nader uit te werken. „Maar sindsdien hebben we niets meer vernomen", zegt voorzitter Van Waes „Wij kun nen best begrijpen dat er van wege de herindeling van alles is blijven liggen. Maar wij vin den het nu toch hoog tijd dat de zaken weer worden opge pakt." yFrankvan Cooten XST - De wachtlijsten voor (woningen in Zeeuws- undtren zijn niet dermate dat het huurbeleid op de p moet. De vier Zeeuws- BDise corporaties reageren mee op de constatering van Liter Kamp dat veel huur- met een midden- of hoger men te goedkoop wonen. is volgens de minister een iingnjke oorzaak voor de ïgelopen huurmarkt. De «stroming naar koopwonin- len duurdere huurwoningen 5! vast. Zo komen weinig fdkope huurwoningen vrij ces de vereniging van wo- «corporaties, pleit voor eer- huurprijzen. Het gaat de Zeeuws-Vlaamse corpora- iechter te ver de huurprijs te ppelen aan het inkomen. De uprijs is nu gekoppeld aan kwaliteit en de kwantiteit teen woning. „Wij vinden het wgaanomte kijken naar het amen van de huurder. Dan ijgjeimmers de vreemde situ- edat in dezelfde straat voor slide woningen verschillen- iiuurprijzen worden gehan- al. In onze optiek kan dat t'.zegt L. Meerschaert, hoofd tonerszaken van de Woon- thting Hulst. „Daarnaast id ik te goedkoop huren een irlijk uitgangspunt. Men- kunnen immers bewust kie- omgoedkoper te wonen om- ze prioriteiten aan andere en stellen of omdat ze heel ütigwonen in hun buurt. Feit iel dat vrij weinig vrijkomt, urdere huurwoningen en urdere huur-appartementen gewoonweg niet beschik baar. We praten veelvuldig met de gemeente Hulst over moge lijkheden om te bouwen. Wel licht biedt het uitbreidingsplan Groote Kreek op termijn moge lijkheden." Ook hoofd economische en com merciële zaken, P. van Hecke, van de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging in Axel vraagt zich af of de corporaties wel toe moeten naar gedifferentieerde huurprijzen. Hij weet niet hoeveel huurders op basis van hun inkomen ei genlijk te goedkoop wonen. ..Want dat zijn privé-gegevens. Feit is dat inkomenspolitiek voor corporaties niet uit te voe ren is. Het enige waaraan ik denk is de invoering van een huurbelasting door de rijks overheid. We kunnen echter aan mensen niet vragen om duurder te gaan wonen. Daar naast bedraagt onze gemiddel de wachttijd vier tot zes maan den. Als je dat vergelijkt met de randstad, is dat niet lang." B Bakels van de Algemene Wo ningstichting Zeeuws-Vlaan deren in Breskens vindt het ook niet wenselijk de huurprijs af hankelijk van het inkomen te maken. Hij ziet de noodzaak daar ook met van in. „Wij heb ben te maken met een ontspan nen markt. Inkomensgebonden huurprijzen is niet iets wat wij als stichting voorstaan." Directeur E. van Exter van Wo ningstichting Clavis in Terneu- zen heeft geen enkel zicht op het inkomen van 'zijn' huurders. „Alleen op het moment van de woningtoewijzing wordt naar het inkomen gekeken. Daarna niet meer Ik kan me de redene ring van Aedes, dat bij verho ging van de huurprijzen voor huurders met een hoger inko men meer geld vrijkomt voor nuttige zaken, best voorstellen. Maar hoe denk je dat te realise ren? Niemand heeft zich daar nog over uitgesproken." Van Exter denkt aan andere maatregelen om de doorstro ming te bevorderen. „Het aan bod moet aanlokkelijker wor den gemaakt. Wat is nodig om de doorstroming van mensen met hogere inkomens te bevor deren? Doe daar gericht onder zoek naar." Ook Clavis heeft volgens Van Exter een betrek kelijk korte wachttijd. „Gemid deld vijf maanden Een zegen ten opzichte van de situatie el ders in het land." TERNEUZEN - Medewerkers van het brandweerkorps in Terneuzen zijn gisteren geruime tijd zoet geweest met het schoonmaken van de weg, nadat een vrachtwagencombinatie een oliespoor had achtergelaten dat liep vanaf de kruising Middenweg/Tractaatweg/Guido Gezellestraat tot aan de ro tonde nabij de Van Steenbergenlaan/Churchillaan Na enkele telefonische klachten over gladheid door de diesel olie. rukten de brandweerlieden uit om belangrijke wegge deelten (bij rotondes, verkeerslichten en in bochten) schoon te spuiten. De veroorzaker van de olievervuiling is niet bekend, aldus een woordvoerster van de gemeente. HULST - Een 51-jarige automobilist zonder vaste woon- of verblijfplaats is afgelopen zondagavond in de Chopinstraat in Hulst aangehouden voor rijden onder invloedUit de blaas- test bleek dat de man ruim 4.1 maal te veel had gedronken. Ook was zijn rijbewijs ongeldig. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn auto werd in beslag genomen. NIEUW-NAMEN-Tussen afgelopen zondagavond 19.15 uur en gisteren 7.30 uur is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Veerstraat in Nieuw-Namen. Uit de auto werden een radio-cdspeler van tientallen euro's en cd's met nog onbe kende waarde weggenomen De auto werd opengebroken. Het totale schadebedrag is nog onbekend. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal trekt ruim 10.000 euro uit voor het afscheid van het veer Kruiningen- Perkpolder. Op 14 maart vinden de laatste afvaarten van de boten plaats, omdat op die dag de Westerscheldetunnel open gaat. Een dag later vindt in alle plaatsen waar de veerboten aanleggen een eerbetoon plaats Het organiserende comité 'Vaarwel PSD' heeft aan de betrokken gemeenten een bijdra ge van vijftig eurocent per inwoner gevraagd. Reimerswaal gaat in op dat verzoek en verstrekt zodoende 10.415 euro In Kruiningen komt op 15 maart een grote tent op het Veerplein te staan, waarin allerlei activiteiten worden gehouden. Ver der kan er voor de laatste keer worden overgevaren (geen au to's) en worden PSD'ers en oud PSD'ers in het zonnetje gezet MIDDELBURG - Een 64-jarige voetganger uit Middelburg is zondagavond gewond geraakt toen hij in zijn woonplaats werd aangereden door een 60-jarige Vlissinger op een scooter. De Middelburger liep rond tien uur op het fietspad van de Le- liendaalseweg, toen hij van achteren werd geraakt. De scoo terrijder had de voetganger door het ontbreken van straatver lichting te laat gezien. De 64-jarige man is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. BRESKENS - Een 45-jarige automobiliste uit Breskens is in de nacht van zondag op maandag rond twee uur in haar woonplaats gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit de ademanalyse bleek dat de vrouw anderhalf maal teveel had gedronken Ze kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van twee uur. itslagenavond trneuzen INEUZEN - De gemeente leuzen houdt morgen, de [van de landelijke verkiezin- een uitslagenavond in het Mneelsrestaurant van het ihuis. •vond, waarop de voorlopige tresultaten in de gemeente [den gepresenteerd, is voor heen toegankelijk en begint 2100 uur. De gemeente zal öeavond de uitslagen ook op gemeentelijke website, Kterneuzen.nl plaatsen. door Raymond de Frel HOEK - In een machineloods aan de Kreekweg in Hoek is gistermiddag rond half vijf een auto in brand gevlogen. Door kordaat en adequaat optreden van de eigenaar bleef de schade beperkt tot de volledig uitgebrande vierwieler. Nadat de eigenaren Piet Riemens en Jan Wolfert van veehouderij Riemens- Wolfert de brand in de loods ontdek ten, besloot laatstgenoemde de wa gen met een shovel naar buiten te du wen. „De auto had een tijd buiten gestaan. De bedrading was nat. dus vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting", al dus Piet Riemens. Door de snelle han delswijze en een gunstige stand van de wind bleef schade aan de loods en een na bijgelegen stal nagenoeg uit. „En dat is maar goed ook, want in de stal staan zo'n honderd dieren. Als we tien minuten la ter waren geweest, was de loods volledig uitgebrand", aldus Riemens. Het brand weerkorps uit Hoek was snel ter plaatse om de klus verder te klaren. „Dit is echt met een sisser afgelopen, puur door het snelle handelen van de eigenaar", wist post-commandant M. Francke. foto Camile Schelstraete mKACTIVITEITEN t-Gregonuscentrum, 13.30 uur: Bil- jU" jokeren; 14.00 uur. Party dan- 13.30 uur Aerobics, 14.00 uur ^enbiliarten; 14.45 uur: Koersbal. Wt, 13.00 uur. Kaarten, biljarten en (4 ["JHT Annelot ter Walle, 10.45- Gymnastiek voor ouderen Malpertuus, 13 30 uur KBO Hansen, zingen en biljarten; '«Gouden Kroon, 14 00 uur: Kaar- Gemeenschapshuis, 13.15 ■Jokeren. sdactie &UWS-VLAANDEREN J'UemAlexanderlaan 45 ■tttbus 145 [530 AC TERNEUZEN ;e|: (0115) 645769 (0115) 645742 ""ail; redtern@pzc n! jjonny van Gremberghe J'outBareman fymond de Frel ,®e Hoonhorst .^e van Stee ""sBakker (sport) ïaudeloo [560AB HULST M (0114)372776 [a (0114) 372771 I redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer JTBALE REDACTIE hw0ubur9seweg 10 Uostbus 18 Saavussingen Jel: (0118) 484000 p (0118) 470102 "Uil: redactie@pzc.nl I 'NTERNET J^ Pzc nl I "^il:web@pzc.nl HEIKANT t Heike, 14.00 uur- Ouderen- zangkoor; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur- Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur; Bridge; De Lieve 9 00 uur; Computeren; 9.30 uur; Volksdansen, 13.00 uur: Biljarten en computeren, 13.30 uur; Prijskaarten bieden en jokeren, 19.30 uur: Stijldan- KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur: Biljarten, 13 45 uur. Gymnastiek en zang koor; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur- Kaarten, OSSENISSE - Hof ter Nesse. 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18 30 uur: Kantklossen voor de jeugd en timmer- club voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar; 19 30 uur Houtbewerken voor vol wassenen; SAS VAN GENT De Speye. 14 00 uur: SAV koersbal, kaarten en handvaardig heden; De Roselaer, 15.30 uur Creatief hand werken jongens en meisjes van groep 6 tot en met 8.19.00 uur: Quilten; SLUISKIL Het Meulengat. 13.30 uur: SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren, 19.30 uur: Cabaretgroep Bonte Avond Club; SPUI - De DrieGehughten. 14.00 uur: Bin go; ST JANSTEEN De Warande. 13.30 uur: KBO biljarten, 13 30 uur. Ouderenkoor; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13 30 uur Handwerken- ,soos en biljarten; 19.00 uur Stijl en lijn- dansen; Buurthuis de Hoeve. 9.30 uur: Yoga. 13.30 uur: Biljarten; WALSOORDEN Café Rue du Nord. 13.30 uur; Schieting voor ouderen; WESTDORPE Concordia, 13.00 uur KBO koersbal; 19.30 uur: Harmonie Ei kels worden Bomen, ZAAMSLAG Dorpshuis, 9.30 uur; Gym nastiek; 10.30 uur; Zangkoor; 13.00 uur Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoe len; SINT JANSTEEN - De Katho lieke Bond van Ouderen in Sint Jansteen houdt morgen een in gelaste verkiezings-prijskaar- ting in gemeenschapscentrum de Warande. Vanaf half twee kunnen ouderen bieden en joke- door Sheila van Doorsselaer HULST - Hamergeklop dat de ambtenaren aan de telefoon overstemt, tekentafels in de gang, stutten in de hal. openge broken plafonds en tussen- vvandjes die nog geplaatst moe ten worden. Het stadhuis van Hulst staat op zijn kop door een interne verbouwing. Niet alleen de gemeente is heringedeeld, de ambtelijke afdelingen moeten er ook aan geloven. „Ik ben al een paar keer vroeg naar huis gegaan. Door dat ge klop en gebonk kan ik niet wer ken. Dat gaat sowieso moeilijk, want ik heb nog niet eens een te lefoon", zegt wethouder F. van Driessche. De wethouder heeft een spiksplinternieuwe kamer gekregen in de bestuursvleugel. Daarvoor moest de gemeentese cretaris wel een beetje inschik ken maar zij had toch al een ka mer zo groot als'een balzaal tot haar beschikking, dus dat kon makkelijk. Ook de B en W-ka mer heeft wat aan vierkante me ters moeten inboeten. Door wat breekwerk en wat tussenwand- jes kan de griffier eindelijk uit het rommelhok en heeft hij een eigen kantoor. De gloednieuwe bovenverdieping (onder het Ambtenaren van het heringedeelde Hulst krijgen een nieuwe werkplek. nieuwe dak) wordt niet als kan toorruimte gebruikt. Ook in het stadhuis in Kloosterzande, waarde gehele afdeling financi en van Hulst sinds begin dit jaar zetelt, wordt het nodige vertim merd en gesleuteld. „Het is niet zozeer dat we nu te weinig plaats hebben voor iedereen, maar de samenstelling van de teams is veranderd", zegt woordvoerster M. van Bunder. Advertentie De autotlte voor heel Nederland door Eugëne Verstraeten AXEL - De provincie laat geen nieuw geluidsonderzoek doen naar de overlast van het motor crossterrein in Axel. Wel wordt in overleg met omwonenden ge zocht naar maatregelen die nog genomen kunnen worden om de overlast te beperken. Gedeputeerde T. Poppelaars zegt dat naar aanleiding van de kritiek van Axelaar D Stule- meijer op de geluidsmetingen van de provincie Met het rap port van een door hem inge huurd bureau trok de Axelaar vorig jaar de juistheid van de provinciale berekeningsmetho des in twijfel. Poppelaars no digde Stulemeijer daarop uit om samen met de door hem in de arm genomen deskundige op kosten van de provincie een dagje naar Middelburg te ko men. Dit om de kritiek eens nader te komen toelichten Stulemeijer liet later echter we ten niet op het aanbod in te gaan. Lager In een brief aan Stulemeijer weerleggen GS nu de kritiek van het door de Axelaar inge huurde bureau. Onder andere dat er zou zijn gemeten op een verkeerd meetpunt, waar het geluid lager zou zijn. GS zeggen de rapportage van het bureau geen reden te vinden om zelf nog eens een nieuw geluidsrapport te laten maken. „Het destijds verrichte geluidsrapport is in opdracht van de provincie Zee land uitgevoerd door adviesbu reau Van Dorsser en is daarmee voldoende onafhankelijk," schrijven GS. „Zeker daar de resultaten van deze rapportage door de metingen worden ge staafd. Wij beschouwen de dis cussie over het rekenmodel hiermee als afgerond." Ten slotte stellen GS dat de provin cie ook het komende cross seizoen tijdens trainingen en wedstrijden controlemetingen zal verrichten op het crossla- waai. „Maar daarmee zijn we er ei genlijk niet", vindt gedeputeer de Poppelaars. „Want hoe de normen ook zijn, de beleving van het geluid is voor iedere om wonende weer anders. We zijn daarom op zoek naar twee ver tegenwoordigers van de omwo nenden die wilen helpen mee denken over maatregelen die we nog kunnen nemen Het gaat dan over het mogelijk plaatsen van geluidsschermen en sleutelen aan de crosstijden. „Met name aan de tijden waar op gecrosst wordt schijnen nog al wat omwonenden zich te sto ren," weet Poppelaars. „We willen bekijken of we in nauw overleg met de crossclub tot op lossingen kunnen komen." foto Camile Schelstraete „Onderwijs zit niet meer bij Welzijn, dus moet de afdeling verhuizen. Het gaat erom dat medewerkers die in de nieuwe setting bij elkaar horen te zit ten, dat ook kunnen." De inter ne nummers die bij de meeste ambtenaren in het geheugen ge bakken zitten, veranderen alle maal. Iedereen krijgt volgens Van Bunder een ander nummer. „Alle nummers worden in één keer omgezet als iedereen zijn nieuwe plaats heeft ingenomen. Als een burger een ambtenaar rechtstreeks op een oud num mer belt, wordt hij naar het goe de nummer doorgeschakeld." Wanneer de grote omschakeling plaatsvindt, weet Van Bunder nog niet. „Daar wordt nog over gepraat." Advertentie NU OOK IN TERNEUZEN Begin 2003 opent Leys een nieuwe vestiging in Terneuzen... groothandel voor de bouw Patentweg 4, 4538 BR TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41