Schot in plannen voor hooihotel PZC PZC Goese houdt stille tocht voor hond Ouderen leren herinneringen vast te leggen "oncert Renesser anfarekorps krijgt Amerikaans tintje 11 Schouwen-Duiveland college wil weg effenen met voorbereidingsbesluit Museum Blikvanger biedt afwisselend programma Vrachtwagen in de berm Vrouw loopt hersenschudding op Potje voor vaarwel PSD Voetganger aangereden Oliespoor door Terneuzen Kinderfeest in Middelburg Optreden Sint Laurens agenda Op zoek naar de auto die bij je past? Je vindt hem zeker weten wel op (Sa) AutoTrack.nl dinsdag 21 januari 2003 •yrPiet Kleemans ILEMEET - Er begint schot te f<nen in de plannen voor reali sing van een 'hooihotel' op boerderij van M. Kristelijn odeKuijerdamseweg in Elle- j_^i Het Schouwen-Duive- gdse college van burgemees- Btn wethouders wil vooruit zend op de daarvoor noodza- ""e wijziging van het be- yniingsplan een voorberei- ^sbesluit nemen en zo het iioihotel mogelijk maken. bet Duitse Nedersaksen zijn vierenzestig hooi hotels te izcen.maar in Nederland is er geen enkele. Een hooihotel [tenboerenschuur waarin een pjeelte voor dagverblijf, spel [ontbijtruimte is gemaakt en teen ander gedeelte een slaap- njite wordt ingericht. Aan de bapruimte is de naam hooiho- iontleend, want het gaat om eopen ruimte met een dikke ag hooi op de vloer. Het is de jjoeling dat de hotelgast zijn jen slaapzak meeneemt en een comfortabel plekje oekt. tatbijt ■gast kan desgewenst gebruik aken van geboden ontbijtfaci- toten en één van de arrange- itenen excursies die Kriste- popzijn Hoeve Batenburg - in menwerking met andere par ijen-aanbiedt. de opzet van Hoeve Baten- eg wordt de toerist heel na- éukkelijk, via het in een andere schuur op het terrein ingerichte informatiecentrum, de gelegen heid geboden nader kennis te maken met de agrarische prak tijk van vandaag de dag De plannen van Kristelijn pas sen, stelt Schouwen-Duive- lands dagelijks bestuur, perfect in het streven naar vernieuwing en uitbreiding van het recrea tieve aanbod op het eiland. Het perceel aan de Kuijerdamseweg valt daarbij ook nog eens in de 'recreatieve herstructurerings zone' en 'het ontwikkelingsge bied plattelandstoerisme'. Het hooihotel doorkruist ook de plannen voor Schouwen-West niet. Kortom: het plan past binnen het provinciale én het gemeen telijke beleid. Ontwikkeling De ontwikkeling van een klein schalig recreatief bedrijf als het hooihotel past daarbij in de vi sie van het college zeer goed in de omgeving. Zeker als gekozen wordt voor een plan met daarin de combinatie van agrarische, landschappelijke en actief-re- creatieve opzet. Een hooihotel detoneert niet in de omgeving. Sterker nog, je ziet er niets van volgens burgemeester en wet houders Wat het college betreft mag Kristelijn zijn plannen realise ren en het stelt de gemeenteraad voor zulks mogelijk te maken. De plannen voor het hooihotel staan op de agenda van de ge meenteraadsvergadering op donderdag 30 januari. M. Kristelijn bij zijn bedrijf. In één van de schuren wil hij een 'hooihotel' realiseren. archieffoto Marijke Folkertsma door Ali Pankow RENESSE - Het oude blikken- nuseum De Blikvanger in Re- nesse is deze weken gesloten negens een grote schoonmaak beurt, maar tussen het soppen en poetsen door is het gast vrouw Annemarie Heiligers tevens gelukt weer een gevari eerd jaarprogramma met wis selexposities samen te stellen. Deeerste tentoonstelling in het nieuwe seizoen heeft als titel 'Eieren voor je geld kiezen'. Tussen 22 februari en 22 april zullen er tal van kunstzinnig versierde eieren van verschil lende maaksters te koop zijn in De Blikvanger. Daarnaast zal er oud geld te bezichtigen zijn, evenals spreuken en gevleugel de uitdrukkingen over geld. Het geheel wordt muzikaal omlijst met liedjes over geld die worden uitgevoerd door het duo 'The Evergreens'. Schelpen 'Schaken en Schelpen' is de naam van de volgende presen tatie in het blikmuseum. Tus sen 27 april en 30 mei zullen hier allerlei uit schelpen ge maakte figuren te bewonderen zijn, waarbij de nadruk zal lig gen op schaakstukken die uit schelpen zijn opgebouwd. In de zomermaanden van 8 juli tot en met 31 augustus en in het najaar van 1 oktober tot 5 no vember stelt Heiligers een deel van de ruimte in het kleine mu seum beschikbaar aan verza melaars. Daarmee speelt ze in op de tendens van veel musea in den lande vooral jongeren aan te moedigen tot verzame len en sparen. De verzamelin gen in de Blikvanger zullen uit een lopen van sleutelhangers tot mini-Citroëns. Het jaar wordt daarna afgeslo ten met de presentatie 'Aange kleed gaat uit' van 12 novem ber tot en met 4 januari. In deze tentoonstelling wordt de aan dacht gevestigd op hoedjes, sieraden, avondtasjes en ande re accessoires. Tevens zullen er barbiepoppen staan opgesteld in bruids- en feestkleding. Dc vaste collecte van circa 3500 blikken in De Blikvanger zal in wisselende opstelling ge- exposeerd worden. Een blij vertje is' het miniwinkeltje uit grootmoederstijd met nostal gische kruidenierswaren en ouderwets snoepgoed. BRUINISSE - Een vrachtwagen met oplegger, geladen met 38 ton wortelen, raakte gistermorgen in de berm van de N59 in Bruinisse. De chauffeur, een 22-jarige man uit de gemeente Roosendaal, week iets uit naar rechts om een tegenligger de ruimte te geven. Hierdoor kwam hij in de berm terecht. Een collega chauffeur hielp mee om de vrachtwagen uit de berm te krijgen. De rijbaan moest worden afgesloten. Het verkeer werd omgeleid via de parallelweg. Na het schoonmaken van de weg werd de N59 rond 14.00 uur weer vrijgegeven. NIEUWDORP - Een aanrijding tussen een personenauto en vrachtwagen vond gistermorgen plaats in Nieuwdorp. Een 24-jarige automobiliste uit Yerseke kwam vanaf de Borssel- sedijk en wilde linksaf slaan de Europaweg Oost op maar stopte midden op het kruispunt Op de Europaweg Oost na derde een vrachtwagen geladen met zand vanuit de richting van de vuilstort die, om een aanrijding te voorkomen, de vrouw links wilde passeren. Juist op dat moment keerde de vrouw om de Borsselsedijk weer op te rijden. Hierop volgde een aanrijding waarbij de personenauto zwaar werd bescha digd, de vrachtauto had schade aan de rechterzijde. De vrouw werd voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis waar een hersenschudding werd geconstateerd. De vrachtwagen chauffeur. een 43-jarige man uit Heinkenszand, kwam met de schrik vrij. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal trekt ruim 10 000 euro uit voor het afscheid van het veer Kruiningen- Perkpolder. Op 14 maart vinden de laatste afvaarten van de boten plaats, omdat op die dag de Westerscheldetunnel open gaat Een dag later vindt in alle plaatsen waar de veerboten aanleggen een eerbetoon plaats. Het organiserende comité 'Vaarwel PSD' heeft aan de betrokken gemeenten een bijdra ge van vijftig eurocent per inwoner gevraagd. Reimerswaal gaat in op dat verzoek en verstrekt zodoende 10.415 euro. In Kruiningen komt op 15 maart een grote tent op het Veerplein te staan, waarin allerlei activiteiten worden gehouden Ver der kan er voor de laatste keer worden overgevaren (geen au to's) en worden PSD'ers en oud-PSD'ers in het zonnetje gezet. MIDDELBURG - Een 64-jarige voetganger uit Middelburg is zondagavond gewond geraakt toen hij in zijn woonplaats werd aangereden door een zestigjarige Vlissinger op een scoo ter. De Middelburger liep rond tien uur op het fietspad van de Leliendaalseweg, toen hij van achteren werd geraakt. De scooterrijder had de voetganger door het ontbreken van straatverlichting te laat gezien. De 64-jarige man is met onbe kend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. TERNEUZEN - Medewerkers van het brandweerkorps in Terneuzen zijn gisteren geruime tijd zoet geweest met het schoonmaken van de weg, nadat een vrachtwagencombinatie een oliespoor had achtergelaten, dat van de kruising Midden- weg/Tractaatweg/Guido Gezellestraat tot aan de rotonde na bij de Van Steenbergenlaan/Churchillaan liep. Na enkele klachten over gladheid door de dieselolie, rukten de brand weerlieden uit om belangrijke weggedeelten (bij rotondes, verkeerslichten en in bochten) schoon te spuiten. or Ali Pankow KESSE - Fanfarekorps Luc- etEmergo uit Renesse pre- ueertzich tijdens de twee uit dringen op zaterdag 8 en 15 iniari met wisselende Ameri- stijlen. Het jaarconcert dan ook als titel Fiësta btneana. De beide uitvoerin- worden gegeven in het shuis in Renesse. Het fan- rekorps staat onder leiding dirigent Roland Slager en aid de Roo voert de slag- rtgroep aan. ■*erken voor de pauze heb- 5 allemaal een Noord- dan Zuid-Amerikaans tintje, ^.'l ook een deel van de lichte £ek na de pauze van de over man de Atlantische Oceaan openen met een mars. want •blijkt altijd een voltreffer te 1"] het publiek en voor de ^santen is het lekker inspe- »gt Ronald Slager. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND «achtweg 23a Postbus 80 ^abzierikzee Jol: (0111) 454647 1)454657 "Mil: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) R«tKleemans ?srnkevan Loon to Pankow 'Sfne Soesman agert (sport) SJRA.le REDACTIE eweg 10 «MVUSSINGEN el (0118) 484000 (0118) 470102 '■mail: r- nternet MM.pzc.nl "Mil: web@pzc.nl Daarna wordt het tijd voor het serieuzere werk. In Ross Roy van Jacob de Haan kan de luis teraar zich laten meevoeren over de wijde vlakten van Noord-Amerika en over de top pen van de Rocky Mountains. De Aziatische klanken die hier en daar doorklinken, verwijzen naar de Chinese wijken in de grote steden van de VS. Met het werk Tapas de cocina van Kees Valk begeeft het orkest zich naar zuidelijker regionen waar de Spaanse taal en cultuur een prominente rol spelen. De titel betekent letterlijk 'Hapjes uit de keuken', maar verwijst naar de verschillende karakters van de vier dansen die de verschil lende delen van dit muziekstuk vormen. Pearl Harbor is de muziek uit de gelijknamige film, gecompo neerd door Hans Zimmer De re latie met het thema Amerika be hoeft geen nadere toelichting. Als afsluiter voor de pauze speelt Luctor et Emergo Adios Nonino van de Argentijnse meester van de tango Astor Pia- zolla. Ook dat nummer behoeft sinds het huwelijk van Willem- Alexander en Maxima geen na dere uitleg meer volgens diri gent Slager. Na de pauze volgt een licht pro gramma waarin de fanfare en de slagwerkgroep elkaar afwisse len. De slagwerkers beginnen het tweede deel, gevolgd door de fanfare met het beroemde the ma van de Rocky films met in de hoofdrol Sylvester Stallone. Ook de muziek van beroemde westerns als The good, the bad and the ugly en Once upon a ti me in the west van Ennio Morri- cone ontbreekt niet in dit Fiësta Americana. Met American Pie en It's raining men wordt het concert met on vervalste popmuziek besloten. Beide optredens beginnen om 19.30 uur. MIDDELBURG - Kinderkerk Joy in Middelburg houdt zater dagweereen kinderkanjerfeest. Alle kinderen zijn van 14.00 tot 16.00 uur welkom in de Tho maskapel in Middelburg.. Kin deren jonger dan vier jaar moe ten vergezeld worden door een volwassene. Nanda Lina met Igor (de kleinste, zwarte) en Diko (de grote, bruine). Ze is initiatiefneemster van de stille tocht voor Bronkx. Bronkx werd doodgeschopt door zijn baas foto Willem Mieras door Mieke van derJaqt GOES - Ze is er al langer mee bezig, Nanda Lina uit Goes. Dierenmishandeling grijpt haar nu eenmaal aan. „Een dier, ze ker een huisdier, is compleet overgeleverd aan de mensen. Als die mensen dan het vertrou wen beschamen door zo'n dier te mishandelen of te verwaarlo zen, heeft zo'n beest geen stem. Dan is het afhankelijk van an dere mensen om een eind te ma ken aan de ellende." Daarom heeft ze het initiatief genomen om een stille tocht te houden in Breda. Daar werd de acht maanden oude American Staf fordshire terriër Bronkx begin deze maand door zijn baas doodgeschopt. Het bericht over de dood van Bronkx veroorzaakte in de Bre dase Oosterstraat, waar de hond met zijn 23-jarige baas woonde, een enorme opschudding, zeker nadat Willibrord Frequin er in zijn televisieprogramma aan dacht aan besteedde De buurt gooide bij de dierenbeul de rui ten in tijdens het bezoek van de televisiemakers en belaagde de woning nog een keer na de uit zending van het bezoek. De dader dook onder, bang om te worden gelyncht door de woedende buurtbewoners die er verschillende keren aangifte van hadden gedaan dat de man zijn hond mishandelde. Boete Voor Nanda Lina, zelf baasje van twee kerngezonde, vrolijke Dobermanns, waren het drama in Breda en de volkswoede die erop volgde aanleiding om wat te doen „Een stille tocht met honden leek mij het aangewe zen middel om te laten weten dat de wet dieren onvoldoende beschermt. Deze man komt er normaal gesproken met een ge ringe boete vanaf. In de wet wordt het dier als een ding be schouwd. Je mag je eigen bank stel vernielen, dus je mag je ei gen hond doodschoppen, dat soort redenering spreekt uit de wet. Als je je hond stelselmatig jnishandelt, kun je een boete krijgen, als je een inbreker te hardhandig uit je huis verwij dert, ga je de gevangenis in. Vol gens mij klopt dat niet." Voor Nanda is het natuurlijk zonneklaar dat een stille tocht met honden niet echt stil zal zijn. ,,Ze zullen heus wel blaf fen, zeker als ze met z'n allen zijn. Dat is prima. Als de mensen stil zijn, kunnen ze voor een keer eens de dieren horen." Op haar website: http://dieren- clubs.nl/actietegendierenleed, deed Nanda een oproep voor de stille tocht, die zaterdag 1 fe bruari in Breda wordt gehou den. Ze heeft al meer dan hon derd aanmeldingen gekregen. „Je merkt dat mensen zeer zijn getroffen door zo'n gebeurtenis. Ze willen erover praten en ze willen iets doen. Die tocht geeft ze een mogelijkheid om wat te doen zonder geweld, om te laten weten dat het anders moet. Wie zich nog op wil geven, kan dat doen, maar ook zonder opgave is het mogelijk om mee te lopen. Om 13.00 uur is het verzamelen op de Grote Markt in Breda, voor de Grote Kerk. Met de gemeente Breda heeft de Goese een afspraak gemaakt om de route te regelen en voorwaar den voor de demonstratie. Het forum op de website blijft ook na de stille tocht in gebruik. „Ik sluit niet uit dat er, als er elders weer eens zo'n drama plaats vindt, opnieuw actie wordt on dernomen. Het geeft de mensen een geweldloze mogelijkheid om van hun afschuw blijkt te geven. Je merkt aan alle reacties dat daar veel behoefte aan is. En misschien gaat de wetgever nog weieens luisteren. Dat is na tuurlijk ook een doelstelling door Ali Pankow ZIERIKZEE - Veel mensen er varen bij het ouder worden de behoefte om saillante gebeurte nissen in hun leven vast te leg gen in een poging mooie of in grijpende herinneringen te koesteren. De Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland (SWO) speelt hierop in door ou deren te leren hoe zij hun eigen levensverhaal kunnen vastleg gen. Slechts weinigen houden hun hele leven een dagboek bij. De meeste mensen bedenken vaak pas bij het ouder worden dat hun herinneringen niet verloren mogen gaan. Volgens SWO is het van belang dat senioren metho den aangereikt krijgen om bij hun eigen herinnering te ko men. Eén van de middelen daar toe is ouderen korte teksten over concrete gebeurtenissen of sfeerbeelden en episoden uit hun eigen leven te laten schrij ven. Het SWO maakt in samenwer king met het instituut Scoop en het provinciaal overleg van de ouderenbonden POSO gebruik van de mogelijkheid een speci fiek lespakket aan te bieden. De lessen worden verzorgd door Anneke Schenk uit Middelburg Zij volgde zelf een schrijversop leiding en heeft veel ervaring met het lesgeven aan anderen hoe zij hun ervaringen en ge dachten moeten beschrijven. Schenk deed hier eerder erva ring mee op in Middelburg en Zeeuws-Vlaanderen. Volgens haar is schrijverservaring geen voorwaarde om te kunnen deel nemen. Dankzij subsidie van de Provin cie is deelname aan de schrijf- lessen gratis. Volgens Anneke Schenk zijn er talloze onderwerpen te beden ken om een verhaal over te schrijven, zoals: deeerste herin nering, de eerste schrijfles op school, een belevenis uit de schooltijd, de voorouders, de tienertijd, een lievelingsplek, een woonplaats, een dierbaar voorwerp met een herinnering, een positief keerpunt in het le ven en het eerste betaalde baan tje. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden bij Jaap Clement of Nelly Leendertse van Scoop 0118-682500 De drie kennismakingslessen worden gehouden op de donder dagmiddagen 13, 20 en 27 fe bruari van 13 30 tot 16 00 uur in het MFC in Zierikzee VEERE - Het Vocaal Ensemble Sint Laurens treedt zondag middag 26 januari op in Antiek handel De Pagter aan de Kaai in Veere. Zowel om 14.00 als om 15.00 uur wordt opgetreden. Het Vocaal Ensemble bestaan uit twaalf mannen die uitslui tend a capella zingen. Vorig jaar won het zeventienjarige ensem ble de Zeeuwse Vlegel-prijs. De mannen zingen een breed reper toire waardoor ze kunnen mee werken aan kerkdiensten maar ook optreden in concertzalen en in cafés. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis De Schutse, 19.30 uur; Openbare vergade ring dorpsraad; ZIERIKZEE - De Veste, 20.00 uur; Verkie zingsbijeenkomst ChristenUnie; Advertentie VDe autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33