Steun voor verkeersplan Tholen De Ramp was geen straf van God PvdA Goes pleit voor goedkope huurwoningen Zwembad af in april, open in september \anpak omgeving Molenstraat Oud-Vossemeer Medicijnen verloren in Yerseke lijverbod en »ete geëist nor ongeval Uitslagen Op zoek naar de auto die bij je past? Je vindt hem zeker weten wel op Voetganger aangereden Auto's beschadigd bij aanrijding Oliespoor door Terneuzen Man rijdt met vier keer te veel op Rijverbod voor Bressiaanse (jii) AutoTrack.nl bil dinsdag 21 januari 2003 YERSEKE - In Yerseke zijn gisterochtend drie doosjes medi cijnen verloren, vermoedelijk in de omgeving van de Dam straat. Het betreft twee doosjes medicijnen tegen hoge bloed druk (Selokeen zoc 50 en co-diovan novartes) en een doosje Zocor 20 mg. Mensen die deze medicijnen hebben gevonden, worden verzocht deze in te leveren bij huisarts/apotheek. N'HAAG - Voor schuld aan ernstig verkeersongeval in brendijke hoorde een 75-ja- evrouw uit Oostkapelle gis- m in hoger beroep een boete negenhonderd euro en een [rijontzegging eisen. vrouw was eerder bij de :tbank tot die straf veroor- sd. maar tekende hoger be- aan omdat zij de auto f-;kkan missen. Met name ii de frontale botsing op 27 -yee jaar geleden, waarbij s'deheup brak. is de vrouw &r mobiel. Bij het ongeval ferijksweg 57 raakten de in laden van een tegemoetko- auto eveneens ernstig fad. De veertigjarige be tter liep een gescheurde een gebroken been, pols ^terheup op. Een vierjarig •hield aan de klap een her- mudding en diverse bot sen over. •o-jarige automobiliste zei beroep nog steeds niet ^ten hoe de botsing heeft gebeuren tywak over twee weken. Factie ^veunden/tholen •oorstad 22 ®ostbus 31 ^aagoes m (0113) 273000 I®110113) 273030 :mai': redgoes@pzc.nl ^Bosboom ^'dHuibers 'kevander Jagt ^dPaardekam lanter Maat •ten de Vries (sport) ^jtrale redactie ^aavussingen ^•(0118)484000 Ist 10118) 470102 redactie@pzc.nl 'ffernet ^•Pzc.nl :rn3i": web@pzc.nl De ingang van het nieuwe stadgewestelijke zwembad, dat de voltooiing nadert, komt in het oranje deel van het pand dat nog net boven de grijze zijkant uit steekt. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het stadsgewestelij ke zwembad op industrieterrein Vrij burg kan over een maand of drie bouw kundig worden opgeleverd. Dat zegt projectcoördinator A. van Mouwrik van de gemeente Middelburg. „Het is een streven", zegt Van Mouwrik. „De hoogste prioriteit ligt bij het schoolzwemmen. Dat moet gelijk met het nieuwe schooljaar in het nieuwe zwembad kunnen beginnen." Aanvan kelijk was uitgerekend dat het bad in februari van dit jaar open zou gaan. Maar door een staking, slecht weer en vorst is dat verschoven. Met de oplevering in zicht, wordt ook de definitieve vorm van het zwembad dui- delij kDe grote grijze gevel die vanaf de Nieuwe Vlissingseweg is te zien, is ei genlijk de zijkant van het zwembad. Hierin komen het verenigingsbad, het wedstrijdbad en de tribune. De ingang komt aan de kant van de Bedrijfsweg, in een oranje gebouw dat de vorm heeft van een toren. Vanaf de Nieuwe Vlis singseweg is deze ingang bijna niet te zien foto Lex de Meester Het recreatieve gedeelte komt links van de ingang in een ovaal gedeelte. Daarin komen het recreatiebad en het instruc- tiebad. Achter de entree, tussen het recreatieve en sportieve gedeelte in, worden de kleedkamers, een restaurant en een health- en fitness-studio, toiletten, douches en kantoren gebouwd. Angstig samenzijn in kerk vijftig jaar na dato herdacht door Ali Pankow ZIERIKZEE - Christenen van alle gezindten zaten dicht bij een op die zondag 8 februari 1953 in de Nieuwe Kerk in Zie- rikzee. Het water was dreigend dichtbij rondom deze droog ge bleven verhoging. Buiten op het kerkplein blaatten gespaard ge bleven schapen en bij de kerk muur stonden Zeeuwse raspaarden. Binnen werd het gezang Wat de toekomst bren gen moge ingezet. Vijftig jaar na dato zal de weerklank van deze historische gebeurtenis de kerk vullen tijdens herdenkingen op zaterdag 1 en zondag 2 februari. Volgens gereformeerd predi kant Michiel de Zeeuw is er om verschillende redenen gekozen voor twee bijeenkomsten. De eerste op zaterdagavond 1 fe bruari heeft een algemeen ka rakter, terwijl de bijeenkomst op zondagmiddag 2 februari specifiek kerkelijk zal zijn Daarmee wordt mogelijk ook het probleem van een te volle kerk omzeild. Volgens de huidi ge brandweervoorschriften mo gen er immers niet meer dan 450 mensen in de Nieuwe Kerk bij een zijn. Deze regels golden niet op zon dag 8 februari 1953. „Degewel dige kerk van Zierikzee, in de schaduw van de nóg stoerder to ren, had zich tot dc uiterste hoe ken gevuld met mensen die de hartsbehoefte voelden om op dit bange uur bijeen te zijn ter bid stond", schreef toenmalig jour nalist Piet Bakker in Elseviers Weekblad over die gedenk waardige dienst. Dat bange uur sloeg op de aanstaande evacua tie. Mensen moesten huis en haard verlaten in grote onzeker heid wanneer en hoe ze hun j. stadje weer terug zouden zien. Gereformeerd predikant Michiel de Zeeuw is nauw betrokken bij twee herdenkingsbijeenkomsten in menleving te bieden. Naast Sprengelmeijer en De Zeeuw zal ook burgemeester Asselbergs het woord voeren tijdens de bij eenkomst op 1 februari. Gerard van 't Veer draagt het gedicht 'Woede' voor uit de bundel 'Echo van het water' van Thom Schn jer. Een stem van de jonge ren wordt verwoord door Mar jolein Kloet met het gedicht 'Verwachting' van J W. Schul- te-Nordholt. De bijeenkomst op 1 februari in de Nieuwe Kerk begint om 19.30 uur Kistjes Ook bij de herdenkingsdienst op zondagmiddag 2 februari (16.00 uur) heeft De Zeeuw nauwe be trokkenheid. Hij leidt die samen met zijn hei-vormde collega Van der Schee. Verdere medewer king verlenen het Hervormd en Gereformeerd Kerkkoor onder leiding van Mar van der Veer, Annette Kik (viool), Margreet Baakman (zang) en Rinus Ver- hage (orgel). In de kerk hangen tekeningen van leerlingen van de basisscholen met als thema 'De Ramp is voorbij'. Verderzijn er kistjes te zien met spullen die jonge mensen van de catechisa tie zouden meenemen als zij nu voor een ramp moesten vluch ten. door Steffan ter Maat GOES - Dc fractie van de PvdA in Goes vindt dat de gemeente voor betaalbare huurwoningen moet zorgen. De fractie stelt voor dat de gemeenteraad het college opdracht geeft om twin tig procent van de nieuw te bou wen woningen als betaalbare huurwoningen uit te laten voe ren. Volgens de PvdA zijn door de hoge woningprijzen koopwo ningen voor veel mensen niet meer haalbaar en neemt de vraag naar betaalbare huurwo ningen daardoor toe. Huurwo ningen zijn de laatste jaren in Goes echter niet meer gebouwd en de wachttijd voor een huur woning bij de Goese woonstich- ting RWS loopt op. Dat er geen betaalbare huurwo ningen worden gebouwd, komt volgens de PvdA-fractie door de hoge grondprijzen en de geste gen bouwkosten. Illustratief is het afblazen van de bouw van relatief goedkope huurwonin gen aan de John Denverlaan in de Goese nieuwbouwwijk Ou verture. In september 2002 werd duidelijk dat de bouw van deze dertig woningen niet door kon gaan De RWS zag door de hoge kosten voor het ontwikkelen van de huurwoningen geen kans het plan exploitabel te maken. Uit onderzoek bleek dat dit ook voor andere organisaties gold. Afzijdig De PvdA-fractie vindt dat de gemeente zich niet langer afzij dig kan houden. Als er niets wordt gedaan, zo stelt de partij, worden er de komende jaren geen nieuwe betaalbare huur woningen gebouwd en dat kan Goes zich niet veroorloven. Om daar een oplossing voor te vin den, zou de gemeente met de RWS een strategisch plan moe ten ontwikkelen voor de mid dellange termijn. De ontwikkeling van het plan moet volgens de fractie in de ko mende jaren een speerpunt van het beleid van de gemeente Goes zijn. Op maandag 17 februari houdt de afdeling Wonen en Bouwen van de gemeente een open dis cussieavond in Hotel Goes over de mogelijkheden en onmoge lijkheden van nieuwbouw voor de smallere beurs. De discussie wordt voorafgegaan door vier sprekers: A. Duivesteijn (Twee de-Kamerlid voor de PvdA), M. Elsinga (medewerker van bouwonderzoeksbureau OTB in Delft), P. van der Gugten (direc teur van de Rotterdamse pro jectontwikkelaar Proper Stok. die in het Goese havengebied woningen wil bouwen) en H. de Ceuster (directeur van Woon- goed Middelburg). De discus sieavond is voor alle inwoners van de gemeente Goes. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij de afdeling Wonen en Bou wen van de gemeente. GOES - De bekendmaking van de uitslagen van de verkiezin gen voor de Tweede Kamer is morgenavond vanaf 21.00 uur te volgen in het stadskantoor aan de Oostsingel in Goes. De eerste uitslagen worden om 21.15 uur verwacht. Via televi sieschermen worden bezoekers ook op de hoogte gehouden van de landelijke resultaten en de uitslagen in de rest van de pro vincie. de Nieuwe Kerk. „Wethouder Den Boer drong in die dienst aan op vrijwillige evacuatie. Ik zie hem nog op de kansel staan", zegt Wim Spren gelmeijer. Deze inmiddels ze ventigjarige Zierikzeeënaar vertelt tijdens de bijeenkomst op 1 februari over zijn ervarin gen tijdens de Ramp en de chao tische periode kort daarna. Als jongeman vanuit de agrarische sector kreeg hij de zorg voor die plekken in de stad, werkte hij ook mee aan de nooddam rond Zierikzee en vond hij in die tijd her en der onderdak. Zijn ou derlijk huis aan de Oudeweg stond in het water en zijn ouders waren geëvacueerd. De Zeeuw verwondert zich over de vooringenomen verslagge ving in Elsevier destijds. Het rampleed zou worden gedragen als een straf van God. De pas dieren op de droog gebleven-; aangestelde gereformeerd pre- foto Dirk-Jan Gjeltema dikant is een andere mening toegedaan „Denaam God rijmt niet op lot. Het noodlot van de mens is niet de wil van God", zegt De Zeeuw. In zijn optiek biedt het geloof troost, zowel vijftig jaar geleden als nu. Hij verwijst naar de daad- en geest kracht om er na de ramp weer bovenop te komen en naar het streven het verdriet van toen, dat vaak nu pas loskomt, alsnog een goede inbedding in de sa- Advertentie MIDDELBURG - Een 64-jarige voetganger uit Middelburg is zondagavond gewond geraakt toen hij in zijn woonplaats werd aangereden door een zestigjarige Vlissi nger op een scoo ter De Middelburger liep rond tien uur op het fietspad van de Leliendaalseweg, toen hij van achteren werd geraakt. De scooterrijder had de voetganger door het ontbreken van straatverlichting te laat gezien. De 64-jarige man is met onbe kend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. BRUINISSE - Twee auto's zijn gistermiddag op de N59 in Bruinisse zwaar beschadigd bij een aanrijding. Een 40-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duivenland reed in de richting van Zierikzee. Ter hoogte van de Staphorsterkrui sing haalde hij een voor hem rijdende personenauto rechts in over de uitrijstrook en wilde weer rechtdoor de N59 vervol gen. Een bedrijfsauto, bestuurd door een 22-jarige man uit de gemeente Dirksland, die op de Parallelweg stond te wachten, dacht dat de 40-jarige automobilist rechtsaf zou slaan en reed alvast het kruisingsvlak op. Hierbij werd zijn bedrijfsauto van achteren aangereden door de 40-jarige automobilist. Bei de bestuurders kwamen met de schrik vrij TERNEUZEN - Medewerkers van het brandweerkorps in Terneuzen zijn gisteren geruime tijd zoet geweest met het schoonmaken van de weg, nadat een vrachtwagencombinatie een oliespoor had achtergelaten, dat van de kruising Midden- weg/Tractaatweg/Guido Gezellestraat tot aan de rotonde na bij de Van Steenbergenlaan/Churchillaan liep. Na enkele telefonische klachten over gladheid door de diesel olie, rukten de brandweerlieden uit om belangrijke wegge deelten (bij rotondes, verkeerslichten en in bochten) schoon te spuiten. De veroorzaker van de olievervuiling is niet bekend, aldus een woordvoerster van de gemeente. HULST - Een 51-jarige automobilist zonder vaste woon- of verblijfplaats is afgelopen zondagavond in de Chopinstraat in Hulst aangehouden voor rijden onder invloed. Uit de blaas- test bleek dat de man ruim 4,1 maal te veel had gedronken. Ook was zijn rijbewijs ongeldig. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn auto werd in beslag genomen. BRESKENS - Een 45-jarige automobiliste uit Breskens is in de nacht van zondag op maandag rond 2.00 uur 's nachts in haar woonplaats gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit de ademanalyse bleek dat de vrouw anderhalf maal teveel had gedronken. Ze kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van twee uur. lansclub hervat ctiviteiten DES - Dansclub De Vriend- bp hervat haar activiteiten paterdag 25 januari. Zij heeft wlopig onderdak gekregen in gebouw De Pit in Goes- id. [vorige onderkomen, wijk- Muw De Spinne in de Goese leer, ging tijdens de jaarwis- Dg in vlammen op. De Pit ti voor De Vriendschap ast totdat er een vervangen- locatie gereed is nabij de ese Polder. De dansavonden asde club beginnen voortaan 20.00 uur en duren tot 0.45 inderfeest DDELBURG - Kinderkerk rin Middelburg houdt zater- 25 januari weer een kinder- ijerfeest. t kinderen zijn daarvoor iomin de Thomaskapel aan Vrijlandstraat 28 in Middel- i» De bijeenkomst wordt ge- cdenvan 14.00 tot 16.00 uur. •vSteffan ter Maat ^-MAARTENSDIJK - De üdscommissie gemeentelijke trikkelingin Tholen gaat ak- «dmet het voorstel voor het ■noemde verkeersproject ïiflistraat in Oud-Vossemeer. itrigensmet uitzondering van 5 aanpassen van de Burge- rtter Versluijsstraat tot een chiingsweg. Dc Molen den de omliggende straten mien in verband met de ver- heiligheid aangepast. maatregelen worden geno- eomdat er in en rondom de ieistraat vaak te hard wordt gden en er te veel, met name ar. verkeer door de straten Dit komt de veiligheid f-.engoede, omdat er diverse kien in het gebied staan, snaast zijn er onvoldoende dikte oversteekplaatsen en serparkeerproblemen. In het voorstel dat de commissie heeft goedgekeurd, wordt een aantal straten ingericht als eenrich- tingswegen, krijgen kruisingen snelheidsremmende aanpassin gen en komen er diverse par- keerzones. De Molenstraat moet een één- richtingsweg worden vanaf de Marinus Lindhoutstraat tot de Schoolstraat. Vanaf dit punt tot aan de Cornells Frankenstraat moet de Molenstraat tweerich tingsverkeer hebben. Ook moet de Molenstraat een parkeerzone krijgen. Ook komt er een innj- verbod voor grote vrachtwa gens en landbouwvoertuigen De kruising van de Molenstraat en de Schoolstraat worden aan gepast en de Schoolstraat moet ook een éénrichtingsweg wor den. Het college had dit plan ook voor de Burgemeester Ver sluijsstraat. De commissie acht dat echter nog niet direct nodig. A. Piet van de ChristenUnie stelde voor om eerst de aange paste situatie een half jaar te be kijken. Is het dan nodig, dan kan volgens hem de Versluijsstraat eventueel alsnog een éénrich- tingsstraat worden. De overige commissieleden deelden dit standpunt. Wel is het de bedoe ling dat er een parkeerzone in de Burgemeester Versluijsstraat komt en dat er een oversteek plaats komt bij basisschool De Ark. Verder moet bij deze school met het oog op de veiligheid de ingang worden verplaatst. Voorlopig Al deze aanpassingen vallen on der de eerste fase Het is de be doeling dat deze na een half jaar wordt geëvalueerd. Als allies goed verloopt, worden in de tweede fase in- en uitritcon structies verwijderd en wordt de voorlopig aangepaste kruising bij de Molenstraat en de School straat aangelegd tot een defini tieve situatie. Parkeervakken die in de eerste fase alleen als zodanig worden gemarkeerd, worden in de tweede fase defini tief als parkeervakken geken merkt door middel van hoekste nen. De kosten voor de eerste fase zijn ruim 50.000 euro. In de tweede fase komt daar nog eens ruim 68.000 euro bij. vy De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27