Zorgcentra zoeken toenadering aanpak s,uiPverkeer Stille tocht voor weerloze hond Waterschap beziet rond Abbekinderen Opening rondweg Goes-West nabij Dorpsvereniging ziet woningbouw liefst in één keer uitgevoerd C-J HOEKMAN"""* menwerking Vredelust en Ter Weel kan uitmonden in fusie zeeuwse almanak Moederschap BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 21 januari 2003 vRob Paardekam jSEKE - Zorgcentrum Vre est in Yerseke gaat zo goed ieker samenwerken met de Ating Ter Weel, die verzor- pbuizen in Goes en Krab- sdijke beheert. Op lange ter kan het zelfs tot een fusie i Vredelust vorig jaar op moest naar een nieuwe in- a-directeur. besloot het be- xdat het de huidige direc- van Ter Valcke of Ter Weel lest worden, omdat één van wee zorgaanbieders waar- ijnlijk toch de toekomstige itner wordt. De keus viel uit- dehjk op Ter Weel, zodat di- jeur W. Hurkens die functie tókort ook vervult bij Vrede- ar blijft hij in elk geval de se vijf maanden van dit jaar. de tussenliggende periode sdt bekeken of, en zo ja hoe, rouw gewond ij aanrijding EUWDORP - Een 24-jarige lomobiliste uit Yerseke heeft üerochtend een hersenschud- ig opgelopen bij een aanrij piet een vrachtwagen op de iropaweg Oost bij Nieuw- I Ter Weel en Vredelust kunnen samenwerken. ,,Ik hoop dat die samenwerking er komt", zegt Hurkens. .Alles lijkt ook die kant op te gaan Als de samen werking van de grond komt, zou die op lange termijn tot een vol ledige fusie kunnen leiden, maar volgens Hurkens is dat op dit moment nog niet aan de or de. De directeur zegt dat Vredelust haast wel genoodzaakt is een partner te zoeken, omdat alleen verder gaan steeds moeilijker wordt, zeker als het zorgcen trum straks naar Yerseke-West verhuist. In het nieuwe complex komen maar 38 'intramurale' plaatsen (dat wil zeggen: zorg binnen de inrichting). De rest van de woningen betreft 'extra murale' plaatsen (verzorging buiten de inrichting) en zorgwo- ningen, die niet direct onder de organisatie van Vredelust val len. ..Dan wordt het moeilijk om zelfstandig te blijven bestaan", aldus Hurkens. Hij hoopt dat in mei duidelijk is op welke manier Ter Weel en Vredelust kunnen samenwerken. Vredelust verhuist binnen enke le jaren naar de Hogeweg in Yerseke, omdat uitbreiding of nieuwbouw op de huidige loca tie aan de Damstraat vrijwel on mogelijk zou zijn. Op de nieuwe locatie gaat het verzorgingshuis samen met onder meer twee ba sisscholen, de peuterspeelzaal en de kinderopvang het project Yerseke-West vorm geven. In het nieuwe complex komen twintig eenheden voor intramu rale zorg, vijftig eenheden voor extramurale zorg, 24 zorgwo- ningen en achttien plaatsen voor psychogeriatrie (bijvoor beeld de zorg voor demente ou deren). Overigens heeft Vrede lust sinds enige tijd ook een nieuw bestuur. Voormalig huis arts P Polderman is de nieuwe voorzitter. gebeurde rond rart over elf. De automobilis- twam vanaf de Borsselsedijk wilde linksaf slaan de Eu- faweg Oost op, maar stopte idden op het kruispunt. Op de ropaweg Oost naderde op dat ment een vrachtwagen, die een aanrijding te voorkomen rouw links wilde passeren üt op dat moment keerde de siiwom de Borsselsedijk weer te rijden. Hierop volgde de cnjdmg. De Yersekse werd ir het ziekenhuis gebracht, vrachtwagenchauffeur, een •jarige man uit Heinkens- ïd, kwam met de schrik vrij landtekeningen oor R&B in fhe Nighttrain krNadia Berkelder IDELBURG - Vaste bezoe- vanThe Nighttrain zijn een itekeningenactie begonnen ïhet verbod op R&B-avon- Sinds ze niet meer naar Nighttrain kunnen, is ?een geschikte plek voor muit te gaan. De handteke nen worden aangeboden ■burgemeester K. Schouwe- pajn wel andere gelegenhe- pom uit te gaan", zegt een be- pstec „Maar niet voor ons. popen weekeinde ben ik The Opera geweest. Daar fi«nu ook veel bekenden, F de muziek is niet zo leuk |üe vind ik het toch niet zo pde burgemeester ervan te Nigen dat het verbod moet Nenteruggedraaid, is ze een ptekeningenactie begon nen vrijdag en zaterdag de w in gegaan. Sommige men- E die tekenden houden niet pvan R&B. Ze hebben gete- omdat ze het belachelijk ®*n Het uitgaand publiek N met de dupe worden van bwat politie en justitie moe lossen Models hebben bijna 150 •geren getekend. „Ik had er f'oel meer kunnen hebben, een heleboel vaste bezoe- ^«'onen in Vlissingen en die nu niet meer uit in Middel- B ^alcheren zijn er geen alter- Fvenvoor R&B-liefhebbers. EElToro in Goes is één keer in (maand een R&B-avond. dat is maar één keer. En moet je met de trein en de dat kost hartstikke veel ai ^echtjes f^jpt alle ophef over de JKheek niet. „Ik kom er al P)aar. Er zijn natuurlijk wel l Vechtjes. Dat zijn heus ■a'ti)d van die zware jon- het zijn ook wel eens meis- vechten Iets ernstigs is er Pmijk nooit gebeurd. En je och overal dat er wel eens m» ,rt' °°k in boerenhos- ■J of cafés waar hardrock afgedraaid TO burgemeester Schou- ifpmu na schietpartij in moer iq overleg met de ei- P® besloten om cïè R&B- .en niet te laten doorgaan. uü,aar. ^nke bestrijdt L.1 Vrijwillig de feesten heeft .,De burgemeester De rondweg om de wijken Goes-West en Nieuw-West. door Rolf Bosboom GOES - Nog ruim twee weken en dan gaat de rondweg om de wijken Goes- West en Nieuw-West eindelijk open. Wethouder M. 't Hart (verkeer) verricht donderdag 6 februari de officiële ope ning. De rondweg, onderdeel van de Ring baan. verbindt het Tiendenplein met het Marconigebied, de 'woonboule vard'. Daar komt de weg uit op de plaats waar de Marconi- en de Edison- straat bij elkaar komen. Op dat punt is een rotonde aangelegd, die op de foto op de voorgrond is te zien. De nieuwe weg moet een einde maken aan het sluipverkeer door de woonwij ken. Om daarvan verzekerd te zijn, worden in Goes-West nog allerlei ver keersmaatregelen genomen die het ge bied in drie sectoren verdelenAutover keer kan dan niet meer binnendoor van de ene naar de andere sector rijden. De aanleg van de rondweg liet lang op zich wachten. Dat kwam vooral door de langdurige besprekingen tussen de ge meente Goes en de Nederlandse Spoor wegen over de overname van de beno digde grond langs de spoorlijn Toen die eenmaal een feit was, moest nog een bo demsanering worden uitgevoerd. Verder zijn er maatregelen genomen om de wateroverlast die regelmatig in het gebied optrad, tot het verleden te laten luchtfoto Peter Buteijn behoren. In dat verband is nabij het ri- oolpersgemaal, het opvallende ronde gebouw vrijwel in het midden van de foto, een groot bergbezinkbassin aan gelegd. Op de foto is ook te zien dat ter hoogte van de Akkerdistelstraat maatregelen zijn genomen om te zorgen voor een vei lige oversteek van fietsers richting be drijventerrein De Poel. Langs de rondweg loopt een vrijliggend fietspad. door Mieke van der Jagt GOES - Ze is er al langer mee bezig, Nanda Lina uit Goes. Dierenmishandeling grijpt haar nu eenmaal aan. „Een dier, ze ker een huisdier, is compleet overgeleverd aan de mensen. Als die mensen dan het vertrou wen besehamen door zo'n dier te mishandelen of te verwaarlo zen, heeft zo'n beest geen stem. Dan is het afhankelijk van an dere mensen om een eind te ma ken aan de ellende." Daarom heeft ze het initiatief genomen om een stille tocht te houden in Breda Daar werd de acht maanden oude American Staffordshire terriër Bronkx begin deze maand door zijn baas doodgeschopt Het bericht over de dood van Bronkx veroorzaakte in de Bre dase Oosterstraatwaar de hond met zijn 23-jarige baas woonde, een enorme opschudding, zeker nadat Willibrord Frequin er in zijn televisieprogramma aan dacht aan besteedde De buurt gooide bij de dierenbeul de rui ten in tijdens het bezoek van de televisiemakers en belaagde de woning nog een keer na de uit zending van het bezoek. Woedend De dader dook onder, bang om te worden gelynched door de woedende buurtbewoners die er verschillende keren aangifte van hadden gedaan dat de man zijn hond mishandelde. Voor Nanda Lina, zelf baasje van twee kerngezonde, vrolijke Do- bermanns, waren het drama in Breda en de volkswoede die erop volgde aanleiding om iets te doen. „Een stille tocht met hon den leek mij het aangewezen middel om te laten weten dat de wet dieren onvoldoende be schermt. Deze man komt er nor maal gesproken met een geringe boete vanaf. In de wet wordt het dier als een ding beschouwd. Je mag je eigen bankstel vernielen, dus je mag je eigen hond dood schoppen, dat soort redenering spreekt uit de wet. Als je je hond stelselmatig mishandelt, kun je een boete krijgen, als je een in breker te hardhandig uit je huis verwijdert, ga je de gevangenis in Volgens mij klopt dat niet." Voor Nanda is het natuurlijk zonneklaar dat een stille tocht met honden niet echt stil zal zijn. „Ze zullen heus wel blaf- door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden bekijkt hoe de ver keersproblemen rond de buurt schap Abbekinderen en De Groe, ten zuidoosten van Goes, kunnen worden opgelost. Het toenemende verkeer op de plat telandswegen zorgt er voor overlast en gevaarlijke situa ties. Door onder meer het Ooster- scheldeziekenhuis, het centrum voor geestelijke gezondheids zorg Emergis, de uitbreiding van de bedrijvigheid in De Poel en woningbouw in Goes en om geving, is in de loop der jaren steeds meer (sluip)verkeer in het gebied tussen Kloetinge, Kapel- Ie en 's-Gravenpolder gekomen. Het gaat met name om de Spaanweg, de Groeweg, de Ab- bekindersezandweg en de Wrangeweg. Tijdens twee bijeenkomsten met bewoners en belangheb benden in het gebied heeft het waterschap, in dit geval de weg- beheerder, de problemen in kaart gebracht. Daarin is ge constateerd dat de wegen niet zijn berekend op de hoeveelheid verkeer dat er nu gebruik van gemaakt. Op de Spaanweg wer den bijvoorbeeld tweeduizend voertuigen per dag geteld. Bewoners zeggen nogal wat overlast te ondervinden van het vele verkeer, dat bovendien vaak met te hoge snelheid over de wegen rijdt De wegen vor men een aantrekkelijk alterna tief voor automobilisten, aan gezien de gebruikelijke routes door files, stoplichten en ver keersremmers vaak te veel op houden. Zeeuwse Eilanden onderkent de problemen en wil maatregelen nemen om het sluipverkeer te weren. Hoe dat het beste zou kunnen, is ook onderwerp van gesprek met de bewoners en be langhebbenden geweest. Zo is geopperd de Spaanweg alleen open te stellen voor bestem mingsverkeer. Een nadeel van deze oplossing is dat een ver schuiving van de problematiek richting de Abbekindersezand- weg waarschijnlijk is. zodat die weg dan ook zou moeten worden afgesloten voor auto- en vracht verkeer dat er niet thuishoort Het waterschap gaat in overleg met de gemeente Goes en de po litie over de aangedragen oplos singen. Met de gemeente moet onder meer worden gepraat over de samenhang met andere verkeersmaatregelen, zoals de plannen die zij heeft om een richtingsverkeer in te stellen op de Oostmolenweg. Van de poli tie wil Zeeuwse Eilanden verne men in hoeverre ervoor kan worden gezorgd dat een eventu eel inrijverbod voor niet-be- stemmingsverkeer ook wordt nageleefd, bijvoorbeeld door re gelmatig controles te houden. Potje voor vaarwel PSD KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal trekt ruim 10.000 euro uit voor hel afscheid van het veer Kruiningen-Perkpol- der. Op 14 maart vinden de laatste afvaarten van de boten plaats, omdat op die dag de Wester- scheldetunnel open gaat. Een dag later vindt in alle plaatsen waar de veerboten aanleggen een eerbetoon plaats. Het orga niserende comité Vaarwel PSD heeft aan de betrokken gemeen ten een bijdrage van vijftig eu rocent per inwoner gevraagd Reimerswaal gaat in op dat ver zoek en verstrekt zodoende 10.415 euro. In Kruiningen komt op 15 maart een grote tent op het Veerplein te staan, waar in allerlei activiteiten worden gehouden. Verder kan er voor de laatste keer worden overgeva ren (geen auto's) en worden PSD'ers en oud-PSD'ers in het zonnetje gezet De Goese Nanda Lina met haar Dobermanns Igor (rechts) en Diko. foto Willem Mieras fen, zeker als ze met z'n allen zi jnDat is primaAls de mensen stil zijn, kunnen ze vooreen keer eens de dieren horen." Op haar website http: dieren- clubs.nl/actietegend.ierenleed deed Nanda een oproep voor de stille tocht, die zaterdag 1 fe bruari in Breda wordt gehou den. Ze heeft al meer dan hon derd aanmeldingen gekregen. „Je merkt dat mensen zeer zijn getroffen door zo'n gebeurtenis. Ze willen erover praten en ze willen iets doen. Die tocht geeft ze een mogelijkheid om iets te doen zonder geweld, om te laten weten dat het anders moet. Wie zich nog wil opgeven, kan dat doen, maar ook zonder opgave is het mogelijk om mee te lopen. Om 13.00 uur is het verzamelen op de Grote Markt in Breda, voor de Grote Kerk." Route Met de gemeente Breda heeft de Goese een afspraak gemaakt om de route te regelen en voorwaar den voor de demonstratie. Het forum op de website blijft ook na de stille tocht in gebruik. „Ik sluit niet uit dat er, als er elders weer eens zo'n drama plaats vindt, opnieuw actie wordt on dernomen. Het geeft de mensen een geweldloze mogelijkheid om van hun afschuw blijk te ge ven. Je merkt aan alle reacties dat daar veel behoefte aan is. En misschien gaat de wetgever nog wel eens luisteren. Dat is na tuurlijk ook een doel." door Rolf Bosboom 's-H. HENDRIKSKINDEREN - De uitbreiding van 's-Heer Hen drikskinderen moet in één keer worden uitgevoerd en niet over een periode van negen jaar wor den uitgesmeerd. De Vereniging Dorpsbelangen dringt daar 'met klem' op aan bij het ge meentebestuur van Goes. Voor het dorp is een uitbrei dingsplan aan de oostkant in voorbereiding. In het gebied achter de Jacoba van Beieren- straat en de Zwanenburg zou den 29 woningen moeten ko men: tien vrijstaande huizen in het noordelijke gedeelte en tien twee-onder-één-kappers, drie geschakelde huizen en zes pa tiowoningen voor senioren in het zuidelijke gedeelte. Het grootste deel wordt projectma tig gerealiseerd door aanne mingsbedrijf Fraanje uit Lewe- dorp In november zijn de plannen voorgelegd aan de inwoners van 's-Heer Hendrikskinderen. Hoewel de behoefte aan wo ningbouw groot is, heeft de pre sentatie wel geleid tot schrik over de periode waarin het wijkje vorm moet krijgen. Het woningbouwprogramma van de gemeente gaat ervan uit dat de ontwikkeling van 2004 tot 2012 duurt. De eerste jaren worden de meeste huizen gebouwd, maar na 2006 komen er slechts twee woningen per jaar bij. De dorpsvereniging vindt dat veel te lang duren „Dat bete- kentdatcirca negenjaarde kern van 's-Heer Hendrikskinderen, maar vooral de bewoners van de direct aangelegen huizen ge confronteerd worden met een bij bouw behorende overlast en verkeersonveiligheid", schrijft zij in een brief aan het Goese college van burgemeester en wethouders. Ontsluitingsweg De vereniging ziet grote voorde len in het in één keer uitvoeren van het plan: de verkeersonvei ligheid duurt dan zo kort moge lijk, omwonenden worden niet onnodig lang geconfronteerd met overlast en de nieuwe be woners hebben niet jarenlang te kampen met zaken zoals slechte wegen, stuiven, geluidsoverlast en gebrek aan voorzieningen Een ander voordeel is dat een eventuele tijdelijke ontslui tingsweg voor het bouwverkeer zo kort mogelijk hoeft te worden bekostigd. Advertentie) Wij richten kantoren in Noord/andsiraai 6 Yertckc tel. (0113) 57 29 07 fa* (0113) 57 38 73 Thirn van tien is een mooie jongeman die zijn moeder veel plezier verschaft. Zozeer dat ze hem wilde plezieren met de adoptie van een huis dier. Het werd een aardig zwart katje uit het Vlissingse asiel. Vier maanden jong, aandoenlijk van voorkomen en dankzij een opmerkelijk gevormde staart uitgerust met de naam Pluim. Pluim werd enthousiast in huis gehaald en het moet ge zegd, het katje laat zich van zijn kant niet onbetuigd. Het huis werd afgelopen week einde met verve verkend. He laas had zijn jonge baasje veel afspraken buitenshuis, zodat de opvang van de klei ne op moeder neerkwam. Maandags arriveerde die met vermoeide blik op haar werk. „Opvoeden is hard werken", verzuchtte ze. „De kat", ver duidelijkte ze haar vragende collega's. „Die doet alles wat mijn kind nooit gedaan heeft. Overal op en aan zitten. Aan mijn haar trekken. Duimen, want hij sabbelt op zijn achterpoot. En de hele nacht blèren!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25