De Beule niet vrolijk van Morres PZC Winnaar is de weg even kwijt BKC en Luctor blijven winnen Scheldesport verrast Voorwaarts in derbv Vrouwen Terneuzen tellen weer mee na 6-1-zege op koploper Vrouwenploeg knokt zich langs reserves van Vrevok Wiemes librekampioen district Zuid-Limburg Alois Bisschop leidt titelstrijd bandstoten uitslagen maandag 20 januari 2003 door Peter van Kouteren HULST - De achterstand op koploper Voko liep opnieuw op en de gemakzucht waarmee zijn ploeg had gespeeld stemde hem niet vrolijk. Trainer Guido de Beule van de Morrcs-manncn wil met zijn team hogerop, maar was zaterdag in de thuiswed strijd tegen de vierde keus van Rijnmond een roepende in de woestijn. De Zeeuws-Vlamin gen versloegen de hekkensluiter weliswaar met 3-1. maar de ma nier waarop de derde set uit handen was gegeven was een ti telkandidaat onwaardig. Guido de Beule heeft zo zijn ideeën over teamspirit en een hecht collectief. De oefenmees- ter uit Hulst vindt dat de ploeg met de beste bank kampioen wordt en dat vanuit die optiek ook wisselspelers geregeld moe ten spelen. ,,Ik ben niet tevreden over het vertoonde spel", vertel- door Jan Roovers TERNEUZEN - Rudi Wicmcs is in Heerlen kampioen tweede klasse libre van het district Zuid-Limburg van de Konink lijke Nederlandse Biljartbond (KNBB) geworden. Door dat re sultaat plaatst de Terneuzcnaar zich voor de gewestelijke eind strijd. die van 31 januari tot en met 2 februari in Eindhoven wordt gehouden. Een Terneuzenaar als lid van biljartclub De Keizer uit Kerk- rade in Zuid-Limburg. Dat roept natuurlijk meteen de vraag op. waarom Zuid-Lim burg? In eigen streek zijn er toch biljartclubs genoeg om te spe len? „Zeker wel, maar het zit zo", legt Wiemes uit. „Ik heb ja renlang bij clubs in Zeeuws- Vlaanderen gespeeld. Onder meer bij Dow. Maar daar miste ik sfeer. De leden komen op de clubavond hun partijtje spelen en vertrekken dan al vroeg naar huis. Samen met Florent Heij- ens heb ik vaak het licht uitge daan. Dat was dus niks voor mij." Problemen Na de overstap naar Concordia voelde de caféambiance van 't Keldertje een stuk prettiger aan. Rudi Wiemes vond er lange tijd zijn draai, was zelfs actief als bestuurslid, maar begon zich ook steeds meer te ergeren aan het feit dat zowat alles door één man werd geregeld. „Ik had daar problemen mee, heb dat ook gezegd en ben bij Concordia gestopt", verklaart Wiemes zijn vertrek bij de Terneuzense club Zijn overgang naar Limburg kwam tot stand na een onder onsje met een Duitse kennis uit Aken op een camping in Bres- kens. ..Word bij ons lid", nodig de zijn vriend uit 'Bij ons' was dus bij de biljartvereniging 'De Keizer' in Kerkrade. Gek ge noeg ging Wiemes nog op die uitnodiging in ook. Daar heeft hij tot op dit moment nog geen ogenblik spijt van gehad. „Een schitterende club", zegt hij over het 26 leden tellende in ternationale gezelschap van Limburgers en Duitsers en die ene Zeeuw. De afstand vormt voor de Terneuzenaar geen be zwaar. „Het is maar anderhalf uur rijden",doet hij daar niet moeilijk over. „Ik ben er sinds december drie keer geweest, heb voorwedstrijden gespeeld in Stein en ben in Heerlen dis trictskampioen geworden.Trai- nen doe ik nog altijd in 't Kel dertje." Een aantal clubgenoten heeft al toegezegd naar de gewestelijke finale in Eindhoven te zullen komen om hem aan te moedi gen. „Ik ben derde geplaatst, maarzeker niet kansloos", kijkt Rudi Wiemes vooruit. door Jan Roovers TERNEUZEN - Het wordt een tonig, maar dc winnaars zitten daar niet mee: de zaalkorfbai- ploegen van BKC en Luctor blij ven winnen, Zaamsiag slaagt daar maar niet in. BKC-KVK 17-10: De thuisploeg had weinig moeite met een te genstander die wel gegroeid is in de competitie, maar nog te weinig inhoud heeft om het de tegenstander echt moeilijk te maken. Al vroeg in de wedstrijd KLOOSTERZANDE - Alois Bisschop van dc organiserende biljartvereniging De Kastanje uit Kloosterzande voert na drie van de vijf ronden de klassering aan in het kampioenschap der de klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. Bisschop is als enige speler nog ongeslagen in het plaatselijk ca fé De Kastanje waar de gelijk namige vereniging voor de or ganisatie zorgt. Afgaande op de prestaties tot nu toe moet het al gek gaan wil Alois Bisschop niet als kampi oen gehuldigd worden op de laatste wedstrijddag. Naast het feit dat hij twee matchpunten voorsprong heeft op de concur rentie kan hij ook bogen op een veel beter algemeen gemiddel de. Dat dankt hij in belangrijke mate aan de bijzonder knappe partij in de derde ronde tegen clubgenoot Aad van Geloven. Toen had Bisschop slechts zes tien beurten nodig om de 55 ca ramboles vol te maken. Het kan alleen nog misgaan voordeleider alshij indelaatste twee ronden van achtereenvol gens Carlo van Dam (HGL/ KOT'86) en clubgenoot Karei van Meelen verliest. Dan moet één van die twee wel de hen nog resterende twee partijen win nen. In theorie heeft ook Jean- Pierre Vermuelen nog een kans, maar die is aanzienlijk kleiner omdat hij een minder algemeen gemiddelde heeft dan Van Mee len en Van Dam. De beslissende fase van dit kampioenschap start woensdag 29 januari om 19.00 uur. de hij. „Maar ook niet ongerust voor het vervolg van de compe titie." „Als we vandaag met onze sterkste opstelling hadden ge speeld, dan hadden we met 4-0 gewonnen. Maar als wisselspe lers nooit spelen, zullen ze ook niet beter worden. Op momen ten dat je ze dan nodig hebt, ben je echt verzwakt. Je wordt niet kampioen met zes of zeven de zelfde spelers. De concurrentie moet moordender worden. Je bent als team zo sterk als je zwakste schakel." Zo speelde Steven Lernout drie sets mee en maakte Mark van Egmond in de vierde set zijn op wachting als spelverdeler. De trainer was echter vooral te leurgesteld over de instelling waarmee zijn team het veld was ingegaan. „We hebben niet ge bracht wat we kunnen bren gen", stelde hij vast. „Ik had het eerlijk gezegd al verwacht, want er was vrijdagavond ook niet goed getraind. Een wed strijd tegen de onderste ploeg moet je zelf van het begin tot het einde maken." Morres/Hulst ontbeerde daar voor echter vooral concentratie. Dat leidde tot heel veel ups en downs en een wedstrijd, die zel den een aanvaardbaar niveau haalde. De thuisploeg won de eerste twee sets (met 25-21 en 25-18), maar riep in het derde bedrijf het onheil over zich af. „Dit is een competitie waarin iedereen punten kan pakken. Dan moet je zorgen dat je een hele wedstrijd scherp staat." De Beule benutte zijn time-outs, paste wissels toe, maar zag een stuurloze ploeg met 17-25 ver liezen. Morres/Hulst pakte daarna echter wel de goede draad op. De ploeg rechtte de rug, schroef de het tempo op maakte korte metten met de Zuid-Hollan ders, die met 25-15 werden weg geslagen. „Dat is een pluim waard", vond de trainer. „Vroe ger kwamen we na zo'n dom setverlies in een neerwaartse spiraal en waren we weg. Dat is gelukkig enorm verbeterd." Vrouwen Ook de vrouwenploeg van Mor res/Hulst speelde een wedstrijd met twee gezichten De debu tant in de tweede divisie begon tegen de reserves van het op de negende plaats geklasseerde Vrevok veel te tam en trok daar mee ongewild de lijn van de voorbije weken door. „De schwung was eruit", vond trai ner Harry van Putte. „Daar heb ben we vrijdagavond over ge sproken. De eerste helft van de competitie is geëvalueerd. Het grootste deel is heel tevreden We hebben een paar meiden, die bij PSV/Eindhoven meetrainen. Als ze het hier niet naar hun zin hebben, gaan ze daar spelen. Maar ze zijn bereid om terug te komen. Dat is een goed teken." Morres/Hulst begon niettemin slecht en keek binnen de kortste keren tegen een 15-5-achter stand aan. De daarna ingezette inhaalrace leek bij een 24-22-voorsprong tot succes te leiden, maar resul teerde na een marathonset uit eindelijk toch in verlies met zeldzame cijfers: 35-37. Van Putte: „Het is fantastisch hoe ze het daarna opgepakt hebben. Er stond opeens een heel hecht col lectief." Met een lastiger service en een goede pass werd de basis gelegd voor twee overtuigende setzeges (25-15 en 25-19) Nadat Vrevok in de vierde set sterk uit de start blokken was gekomen (3-7), beet Morres/Hulst zich vast in de opponent Dat leidde tot de derde en beslissende setzege 25-21. stond het 4-1 en halverwege 10- 5. Zonder alles te hoeven geven liep BKC in de tweede helft naar de 17-10-winst. Coach Mare Kolijn was tevreden: „Het spel is wat beter dan de laatste we ken. Ik heb een aantal positieve zaken gezien. Belangrijk voor de periode die eraan komt." Scores BKC: Michiel Roest 7, Lilian van de Lijke 3, Carlo Hamelink 2, Marielle Faas, Maria MeijaardJer ry van Haneghem, Martin Scher- beim en Danny Hamelink allen 1 Scneldevogels-Zaamslag 10-8: De zwakke start brak de bezoe kers tenslotte op. Zaamsiag leed in die periode veel en snel bal verlies en liet tegen een felle te genstander ook aanvallend te weinig zien. Na de pauze (7-4) hield achterverdedigen de thuisploeg van scoren af. „Maar zelf bakten we er aanvallend ook te weinig van", gaf aanvoer der Frans Verpoorte aan waai de nederlaag gezocht moest worden. Scores Zaamsiag: Ernst de Putter 3, Marco van Reeuwijk en Pieter Ha- melïnk beiden 2, Debby Cerpenlier 1. Luctor-Emergo 17-13: Met één rode en twee gele kaarten kreeg de wedstrijd een onnodig en voor Luctor uitermate verve lend slot. Mogelijk - en na een goede wedstrijd ook enigszins begrijpelijk - gefrustreerd door de nederlaag, deelde aanvoer der Van Dis van Emergo in de voorlaatste minuut en bij een 17-12-stand zijn directe tegen stander Davy Jonker bij een balbetwisting een ferme beuk uit. Jonker liet zich niet onbe tuigd, haalde uit naar Van Dis en arbiter De Groot uit Grijps- kerko kon moeilijk anders doen dan kaarten trekken. Rood voor Jonker, geel voor Van Dis. In de slotminuut kreeg ook Pe ter Durink (een por in de rug van Van Dis) nog geel. Coach Hanny Geene van Luctor probeerde De Groot nog te bewegen om de ro de kaart om te zetten in geel, maar die weigerde dat. „Als ik dat doe ben ik een slappeling", zei hij. Het was het onprettige einde van een wedstrijd waarin Emergo de betere ploeg was, maar die qua score langgelijkop ging. Pas in het laatste kwart (na 10-10) nam Luctor afstand van de tegenstander. Davy Jonker blijft waarschijnlijk drie wed strijden aan de kant. Scores Luctor: Davy Jonker 6, Eve lien van den Dool 4, Marjolein Du- rink en Eric-Jan Dellebeke beiden 2, Pet ra Geene, Wilco Durink en Ferry de Waele allen 1 Coortens zegeviert in Eugene Vink Memorial na hulp Rul door Wim de Vos WESTDORPE - Het was de eer ste keer dat de Belg Rick Coor tens deelnam aan een trimloop in Zeeuws-Vlaanderen en daar door was hij niet echt bekend met de af te leggen omlopen. Ge concentreerd als de atleet uit Lauwe was, volgde hij zaterdag in Westdorpe in de slotfase van de Eugene Vink Memorial de verkeerde pijl, zag de voorrij wagen niet meer en liep van het parkoers af. Achtervolger Kristof Rul maak te Coortens echter attent op zijn misser. Dankzij het sportieve gedrag van Rul kon Coortens uiteindelijk toch nog als win naar over de finishlijn komen. Rick Coortens was toch wel even geschrokken. „Ik volgde een pijl naar rechts en liep door totdat ik die loper achter mij hoorde roepen en gebaren zag maken. Daaruit was het voor mij snel duidelijk dat ik ver keerd was gelopen Ik ben dus snel teruggekeerd", reageerde Coortens na zijn eerste overwin ning in Zeeuws-Vlaanderen. De uitleg van Kristof Rul, de at leet die hem erop attendeerde dat hij verkeerd liep. was duide lijk: „Op dat punt kwamen we twee keer langs. De eerste maal sloegen we daar rechts af en de tweede keer moesten we naar links om terug naar Westdorpe te gaan.Toen ik die gast fout zag lopen heb ik dat meteen naar hem geroepen. Waarom ook niet? Het is geen officiële wed strijd." Benidorm Van de voorsprong van Coortens was op dat moment niet veel meer over, maar de Belg bleek over zoveel meer inhoud dan de rest van het deelnemersveld te beschikken dat hij er opnieuw in slaagde bij Kristof Rul weg te lopen. In de laatstekilometers slaagde Coortens er in om meer dan een halve minuut weg te lo pen bij Rul. Op zijn beurt had Rul weer een riante voorsprong op nummer drie Kurt Vanhaver- beke die na een paar weken van rust weer is teruggekeerd. „Vorige week heb ik nog een wedstrijdje in Watervliet gelo pen", vertelde Vanhaverbeke. „Daarvoor heb ik een paar we ken absolute rust gehouden, omdat ik de marathon van Beni dorm slechts moeizaam kon verwerken. Vandaag heb ik weer lekker gelopen, al kon ik die twee niet bijhouden. Ik moet wel zeggen dat ze kort achter de voorrijwagen liepen, waardoor ze minder last hadden van de wind." Jos de Koek uit Graauw eindig de achter het Belgische erepodi um op een goede vierde plaats. Verder liepen Ronni van Acker uit Nieuw-Namen (zesde) en Fons Warrens uit Kloosterzan de (tiende) ook nog naar een plaats in de toptien. Bij de vrouwen was er, evenals een week eerder in Sint Jan- steen, opnieuw een compleet Zeeuws-Vlaams erepodium. Te- rèse van Lare was nadrukkelijk de snelste. De atlete uit Sluis had meer dan twee minuten voorsprong op Ann et Heijman uit Terneuzen. Trees Ver- meersch uit Sas van Gent fi nishte als derde. door Aector Dooms AXEL - De Zeeuws-Vlaanise basketbal derby tussen de vrou wen van Voorwaarts en Schel desport is verrassend door de underdog gewonnen. Schelde sport bleef in Axel met 53-51 overeind. De misstap tegen de Terneuzense rivaal betekende de tweede nederlaag voor kop loper Voorwaarts in de Zeeuwse competitie. De mannen van Voorwaarts incasseerden een nederlaag tegen BC Vlissingen 2:62-88. Voorwaarts-Scheldesport 51 - 53 (19-30): De koploper leed in de eerste wedstrijd na de win terstop kostbaar puntenverlies tegen Scheldesport. De jonge ploeg van trainer Peter Heij nen met een gemiddelde leeftijd van zeventien jaar, legde in de eerste helft de basis voor de Terneu zense winst. Voorwaarts ging moeizaam van start. Desondanks viel de scha de, 11-9-achterstand in de eer ste periode, nog mee. Daarna grossierde Voorwaarts in slech te passes. „Er werd gewoon slecht gespeeld. Ik denk dat de voorbereiding ook niet goed is geweest. We hebben te weinig kunnen trainen", verklaarde aanvoerder Eveline de Vries het verlies. Arbitrage Een ander aspect dat de Axelse vrouwen parten speelde was de slechte arbitrage. De scheids rechters van Volharding be straften werkelijk alles wat in hun ogen fout was. De vele spel- onderbrekingen kwamen de wedstrijd niet ten goede. Dit ir riteerde vooral de speelsters van Voorwaarts. Heijnen:„De arbitrage heeft de wedstrijd in ons voordeel beïn vloed. Ik vond de scheidsrech ters ook niet goed. Gelukkig gingen onze speelsters er beter mee om. Ook de concentratie was dit keer veel beter dan in de voorgaande duels", vond de winnende coach. Herstel Scheldesport profiteerde vooral via de talenten Nadia en Marjo lein Bruurs, De zusjes ontpop ten zich tot de uitblinksters in de derby Met een voon van elf punten bij derurjj de Terneuzense vrouwen kerheid te kunnen spelen,! die illusie werd verstoord het herstel van Voorwaarts de derde periode poetste thuisclub al iets van de acht stand weg. In de resterende tien im moest Scheldesport een sprong van negen puntec2 vast te houden. Dat kostte veel energie. Des atie werd er niet beteroptoe twee vaste waarden Mar) Kruijsse en Chantal Schry vijf persoonlijke fouteneJ kant werden gestuurd. Scha sport knokte zich heleraaïi en wist stand te houdend met twee punten verscë winnen. „Ditiseengoedeoa ker", sprak een tevreden Heijnen. Bij Voorwaarts waren ft Geelhoedt (17 punten), Si Geelhoedt (13) en Man Hommerson (11) de topsa sters. Voor Scheldesportas den Nadia Bruurs (14)enü<: lein Bruurs (11) de a punten. Mannen Voorwaarts-BC Vlissingen! 88 (29-47): De Axelaars km een dramatische start fcgE koplopèr niet meer goedna Na tien minuten namBCï singen fluitend een 27-9-w sprong. „Er werd in de beg: se te gehaast gespeelt wilden te snel iets forceren leidde tot veelvuldig baked waarvan onze tegensta profiteerde", analyseerden Mischa van Waesbergheöe derlaag. Uitblinker Het pleitte voor de Axelaars ze er alles aan deden omhein lies zo klein mogelijk te hei Daarin slaagde de ploeg ook! marge van 28 punten bleef] handhaafd. In de slotfasevre zelfs nog iets van de achtersta teruggebracht. De absolute uitblinker bi]Va waarts was Robbert d'Honti 25 punten. Ook Tim Wittel op een goede wedstnjdter zien. De Axelaar, dieditseia zijn comeback heeft gemaa scoorde 12 punten. van onze sportredactie SINTJANSTEEN - De vrouwen van Terneuzen tellen weer mee in de derde klasse van het zon dagvoetbal, nadat ze koploper RKDVC met duidelijke 6-1-cij fers versloegen. Terneuzen kreeg daardoor aansluiting met de kop van de ranglijst. Koploper Steen moest de eerste nederlaag incasseren in de vijf de klasse zondag. Ondanks een groot veldoverwicht en diverse scoringskansen stond Steen na afloop toch met lege handen te gen Rimboe: 1-2. Rimboe scoor de uit twee goed uitgevoerde counters. In dezelfde klasse verloor Hul- sterloo met 5-1 van DVO'60. Al na een kwartier moest Judith de Roos het veld verlaten met een gebroken sleutelbeen. Tot een kwartier na rust kon Hulsterloo op gelijke hoogte blijven met de thuisploeg. Koploper Terneuzense Boys boekte in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal een pro bleemloze 6-0-zege bij Patrij zen. Het duel Zaamslag-Kloe- tinge 2 werd afgelast. Terneuzen-RKDVC 6-1 Terneuzen was op alle feu beter. De uitslag had zelfsi hoger kunnen uitvallen, a een strafschop van de a ploeg belandde tegen de pa Uit een corner van Petra Braai opende Marcia B de 17e minuut met eenkcci de score. Vijf minuten «ff pauze liet Patricia Hallegi 2-0 noteren. Toen zij korts pauze met een afstandssd ook 3-0 scoorde washetdudl slist. Mandy Heppener(kopó en Bianca de Meijer (afstaa schot) bepaalden nog voor 55e minuut de stand op54S dat de bezoeksters tien min-J voor het einde tegen hadden® scoord legde Patricia Hal graeff kort voor tijd 6-1-eindstand vast. Steen-Rimboe 1-2 (0-1): Iersel 0-1, Marlea Raats 0-2,0' Verdunnen 1-2. DVO'60-Hulstcrloo5-l(l-l)!» Simons 1-0, Cathalijne Mf» 1-1, Sandra van Tilburg 2-1, S? Simons 3-1 en 4-1, Vicky Vootv* rijzen-Terneuzense Boys I (0-4): Monica van Vouten 0-1.0 bie Bakker 0-2 en 0-3, LoesOo 0-4, Jacqueline van EschO-i<r.I nica van Vooren 0-6. Atletiek Futsal Westdorpe. Eugene Vink Memorial, 14,8 kilometer Mannen 1. Rick Coortens (8) 51.27 minuten; 2. Kristof Rul (B) 52.05; 3. Kurt Vanhaverbeke (8) 53.31. 4 Jos de Koek (Graauw) 56.00; 6. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 56.10,10. Fons Warrens (Kloosterzande) 58.41. Vrouwen: 1 Terè- se van Lare (Sluis) 1.02.46 uur, 2 Annet Heijman (Terneuzen) 1.05.12; 3 Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1 10 34; 4 Miriam Mel (Sint Jansteen) 1.13.52. 9,4 kilometer. Mannen: 1. Fredenkde Backer (B) 32.35 minuten; 2 Dirk Christiaens (B) 33 06, 3 Peter de Vet (Axel) 33.37. Vrou wen 1Cindy Mees (B) 42.30 minuten; 2. Wendy van de Velde (B) 43.48. 5.6 kilo meter Mannen: 1. Kris Derveaux (B) 18 52 minuten; 4. Willy Faro (Breskens) 22 21 Vrouwen: 1. Haike van de Velde (B 25.41 minuten; 2. Carla Zege'S (Koe wacht) 27.30. Hulst Rayoncompetitie: 'A res/Controlec 5-3, De Rei2en<~T(g mière/Zaman Sport 2 2-6. Koss*»w kers 6-6, ADM/lazarus-Max KofV de Voorde 3-2, 't Jagerst>ws-_ ker/Schelfhout 4-2. De Smet-Cs®*; Meerpaal 1-3, Pabo-Rabobank* Dullaert-Neckermann/Stuntmirti Chevy s ING bank 7 3 Stand Casteels/De Meerpaal18-46. Pay- 't Jagershuis 16-37,Chevy's1T-_ va 16-35. Donckers 17-32, RaK- 31. Volleybal Sas van Gent Recreatieve ci iiji Biljarten Een aantal lopers in actie tijdens de Eugene Vink Memorial in Westdorpe. foto Camile Schelstraete Kloosterzande. Kampioenschap derde klasse bandstoten Zeeuws-Vlaanderen Stand na drie ronden: 1. Alois Bisschop (De Kastanje Kloosterzande) 6 match punten, algemeen gemiddelde 2,50, hoogste serie 13 caramboles; 2. Karei van Meelen (De Kastanje) 4-1,70-9; 3. Carlo van Dam (HGDKOT'86 Sas van Gent) 4-1,68-16; 4. Jean-Pierre Vermeu len (De Kastanje) 4-1,48-10; 5. Aad van Geloven (De Kastanje) 0-1,96-13; 6. Jack Fortuin (WBC Walsoorden) 0-1,13-10. 25.18-25,25-231, EsplanadaH- 0-3 (12-25. 18-25, 17-25). Sa** du Marché 3 0 (25-14. 25-K^.j vok-Stoffels Cleaning 0 3 WW ',j 21 -25). Swagemakers Esplan*^' 25. 25-22, 23-16), EsPlan3°fil Marché 2.5-0.5 <25-22. «f.,'^i Swagemakers-Savok21-2(15-*- - 7-25). Gemengd. Savok^Avesta-1 W - <25-17. 25 12. 25-19). j Bode 1,5-1,5 (21-25, 25-23,24-2 - com Acke 3-0 <25-15. 25-14» frey's Stoffels Cleaning 0-3 fels Cleaning-Savok/ABN AMhe 25, 22-25, 19-25), Jeffrey's-«W 0-3 (regl.), C Line-Savok/Aves» 27, 16 25, 22-25). Morres/Hulst-spcler Joost van Damme (rechts) valt aan in het duel met Rijnmond 4. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40