is de koning te rijk Alleen punten tellen voor Axel Nipt verlies BC Terneuzen Feestje Sluiskil ntidanks verlies RIA neemt punt mee uit Aardenburg: 2-2 17 pits schenkt Steen zege op Breskens EMM speelt niet Ook nederlaag voor Hoek 2 Gelijkspel voor Terneuzen BI Terneuzen Dl laat progressie zien Henk Michels trainer Vogelwaarde Ruime zege Cadz.and Broekman laat toncurrentie (cr achter zich maandag 20 januari 2003 irrPetervan Kouteren IESKENS - Hij balde zijn liep triomfantelijk naar zijlijn en bracht Breskens A zijn treffer de genadeslag Werner Bisschop werd irigseizoen met 36 doelpunten lows topscorer, speelde dit ir door blessures geplaagd «maarzes wedstrijden, maar Mddaarin tot gisteren nog al- jd droog. De 36-jarige aanval- «as met zijn beslissende de koning te rijk, maar [jjuegzich in een onbezonnen inent een leider onwaardig. [jjchop spuugde Dwight van vol in het gezicht en werd issist speelt egen AA Gent - De voetbal- sgd van Assist speelt woens- gmiddag in Gent tegen AA je oudste groep van Assist faedejaars D's en eerstejaars ft neemt het op tegen de leef- jdsgroep onder t w a a 1 f j a a r va n i Belgische BVO. De jongste speelt tegen de onder tien AA Gent. - De handbal- In vail EMM zijn op de elfde peeldag niet in actie gekomen, tgenstander Atomium'61 2 lid vorige week met onmidde- de Regioklasse C het Nederlands Handbal (NHV) was de maat i De reserves uit Rotterdam in de laatste vijf com- etitieduels slechts twee keer in die. De afmelding tegen West sdia afgelopen week deed de Eurdicht. daar direct na afloop door de met ingetogen boosheid reage rende Breskens-middenvelder op aangesproken. Het was een smet op de wedstrijd, waarin Steen in de laatste tien minuten een 1-O-achterstand (doelpunt Esad Osmanovski) in een 2-1- overwinning omboog Michel van den Bosch zag een vrije trap van grote afstand via het lichaam van Mario Corthals als een granaat binnen slaan (1-1). En Bisschop profiteerde op aangeven van Ene-Jan Naudts van een aarzeling van doelman Roy den Dunnen. De keeper kwam uit op een diepe bal, beoordeelde dat als een in schattingsfout en liep terug. Op de kopbal van Bisschop had de achteruit lopende doelman ver volgens geen antwoord: 1-2. Breskens-trainer Rinus Zegers sprak van een matig duel van zijn elftal, maar van twee onge lukkig tot stand gekomen doel punten. „Het tweede doelpunt was trouwens ook nog eens bui tenspel", reageerde hij. Zegers toonde zich realist. „We hebben zelf te weinig gebracht. Dit is een duur verliesRobin Buiten dijk (Breskens): „Steen heeft ge woon verdiend gewonnen." De Oost-Zeeuws-Vlamingen deden met die zege goede zaken in de stand om de tweede perio de. De in deze klasse debuteren de formatie van Ardian Lekaj rukte in die strijd door de winst op naar de tweede plaats (net achter Grenswachters) en be vestigde met de zege in Breskens een volwaardige derdeklasser te zijn. Steen speelt met een ploeg van jongens van het eigen dorp met veel druk naar voren en deed de wedstrijd ondanks een aanvan kelijk achterstand in het voor deel kantelen „Normaal ben ik heel zenuwachtig als we op ach terstand komen", bekende trai ner Ardian Lekaj. „Maar deze keer had ik er veel vertrouwen in dat het nog wel goed zou ko men. Breskens schakelt heel goed om als de ploeg in balbezit komt. Dat moesten wij eruit ha len Ik heb vooraf tegen mijn backs gezegd dat ze bij balver lies heel snel hun tegenstander moesten opzoeken." Lekaj bracht na de achterstand met de inbreng van de jonge Stijn Dobbelaer nog meer diep gang en hield de thuisploeg in een ijzeren greep, Rinus Zegers „Ik riep steeds dat we voor de aanval moesten kiezen, maar we lieten ons veel te ver terugzak ken." Het resulteerde na een onbe suisde actie (en overtreding) in de gelukkig tot stand gekomen gelijkmaker. Kort voor tijd strooide Werner Bisschop nog wat meer zout in de Breskens- wonden. De spits, die in de eer ste helft een goede mogelijkheid liet liggen („Dan loop je toch even met het kopje naar bene den"), zorgde met zijn treffer voor een persoonlijke bevrij ding en een morele opsteker voor zijn team. Breskens-Steen 1-2 (0-0). 52. Esad Osmanovski 1-0, 81Michel van den Bosch 1-1, 88. Werner Bisschop 1-2. Scheidsrechter: C.G.E. van de Loo (Helvoirt). Gele kaart: Robbie van de Wijnckel, Mario Corthals, Michel Cocquit, Robin Buitendijk (allen Breskens), Werner Bisschop en Mi chel van den Bosch (beiden Steen). Aantal toeschouwers: 250. Breskens: Roy den Dunnen, Robin Buitendijk, Mario Corthals (83. Ar no Zwegers), Erik de Rechter, Mi chel Cocquit; Gerben Schram, Dwight van Hulle, Angelo Cornelis, Serge Nöthen; Robbie van de Wijnc kel en Esad Osmanovski. Steen: Danny Oppeneer; Pascal Lensen, Michiel Vink, Michel van den Bosch, Rudy Govaert; Eric-Jan Naudts (81. Gino Vink), Wouter de Neijs, Marco Ottjens, Gino van de Broecke; Serge Merckx (70. Stijn Dobbelaer) én Werner Bisschop Esad Osmanovski heeft Breskens op een 1 -0-voorsprong gezet en wordt achtervolgd door Eric de Rech ter. foto Peter Nicolaï van onze sportredactie TERNEUZEN - Het eerste team van badmintonclub Terneuzen bood knap tegenstand aan kam pioen The Flying Shuttle. De Zeeuws-Vlaamse ploeg moest in de eerste klasse district echter toch genoegen nemen met een kleine nederlaag: 3-5. „We hebben onze kansen op winst laten liggen in de enkel spelen", zei Terneuzen-speler Niek Marsé. „Daarin leek The Flying Shuttle mij wat minder sterk. Patrick van Straten en Mireille van Es wonnen hun en kelspel, maar Brigitte van de Water en ik hebben het toch enigszins laten afweten in drie setters." Toen de enkelspelen en de par tijen in het gemengd dubbel af gesloten werden leidde The Fly ing Shuttle met 4-2 en was een gelijkspel nog het hoogst haal bare voor de thuisploeg. Brigit te van de Water en Mireille van Es wonnen vervolgens vrij ge makkelijk met 11-2 en 11-6. Het mannendubbel Mike Bar- nes/Niek Marsé was op dat mo ment nog in een hevige strijd verwikkeld om winst in de twee de set met een mogelij k derde set als vervolg. Die tweede set ging tenslotte met krap verschil (13-15) naar de bezoekers en daarmee kwam tevens de 3-5- eindstand op het wedstrijdfor mulier. BC' Terneuzen-The Flying Shuttle 3-5. ME: P. van Straten-P. Bomme- leijn 15-3, 4-15, 15-6; N. Marsé-H Blinde 2-15, 17-15, 6-15. VE: B. van de Water-G. Biisscher 3-11, 11-2, 7-11; M. van Es-N. Biisscher 11-9, 11-8 GD: Van Straten/Van de Wa ter-Blinde/G. Biisscher 11-7, 5-11, 5-11M. Barnes/Van Es-Bomme- lijn/M. Klisters 8-11, 7-11 MD: MarséBarnes-Bommeleijn/Blinde 7-15, 13-15. VD: Van de Water/Van Es-N. Biisscher/Kusters 11-2, 11-6. DORDRECHT - Evenals het eerste elftal moest ook het twee de elftal van Hoek op de eerste speeldag na de winterstop ge noegen nemen met een nederlaag Uit tegen het onderaan- staande Oranje Wit 2 verloorde ploeg van trainer Arie Dekker met 2-1. „Ze hebben twee keer op doel geschoten en twee keer was het een onhoudbaar schot", treurde Dekker na afloop. Ondanks de aderlating die de blessureproblemen bij het eer ste veroorzaakt hadden was Hoek 2 de gehele wedstrijd beter dan Oranje Wit. dat een cordon aan verdedigers had opge trokken om enige kans op succes te maken. „We hebben des ondanks heel wat kansen afgedwongen", vond Arte Dekker. „Maar ik kan niet zeggen dat we echt gelukkig in de afwer king waren." Oranje Wit nam al na acht minuten spelen een voorsprong, maar nog voorde rust zorgde Michel Dieleman voorde gelijk maker. De verwachting was daarna dat Hoek door zou druk ken, maar toen in de 72e minuut één van de Oranje Wit-spe- lers van het veld werd gestuurd was de organisatie bij de Zeeuws-Vlamingen even zoek. Oranje Wit profiteerde prompt en hield vervolgens tegen alle verwachtingen stand" 2-1. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen bleken zater dag niet in staat om het op de voorlaatste plaats staande In ternos B1 naar een nederlaag te spelen. In eigen huis werd hel 1-1 en dat was, vond trainer Dannv van de Velde, niet onver diend. Hoewel de stand op de ranglijst anders deed vermoe den was van enig krachtsverschil nauwelijks sprake. Terneuzen had dan wel het beste van het spelde beste kansen waren voor Internos, dat in de tweede helft viermaal op rij paal en lat raakte. De bezoekers kwamen al vroeg in de wed strijd op voorsprong, maar niet lang daarna bracht Timon van der Hooft de stand weer in evenwicht. De beste kans voor Terneuzen was in het verdere verloop van de wedstrijd voor Sven Klandermans, maar ook Internos liet zich dus niet onbetuigd. „De wedstrijd verdiende geen win naar", was daarom de slotconclusie van Danny van de Velde. TERNEUZEN - De D-junioren van Terneuzen vreesden za terdag op eigen veld tegen PSV Dl een nieuwe afstraffing, maar hielden de schade uiteindelijk beperkt. Werd het eerder dit seizoen in Eindhoven nog 18-0, dit keer kwam PSV niet verder dan zes treffers: 0-6 „We hebben vandaag kunnen zien hoeveel progressie we in een half jaar geboekt hebben", zei trainer Eric van Britsom na afloop. „Bij tijd en wijle slaagden we er zelfs in om mee te voetballen." PSV verdeelde de zes treffers keurig over beide speelhelften, hoewel de laatste twee doelpunten pas in de slotfase werden gescoord. VOGELWAARDE - Met ingang van het nieuwe seizoen wordt Henk Michels trainer van de voetbalvereniging Vogelwaarde. De trainer van Axel wordt de opvolger van Honny Claessens. Claessens vertrekt naar HVV'24 waar hij het tweede team en de A-junioren gaat trainen. Rob Liplijn is de nieuwe trainer van Spui. De huidige trainer van zondag-vierdeklasser IJzendijke tekende bij de zater dag-vierdeklassereen overeenkomst voor één seizoen. Liplijn wordt bij Spui de opvolger van Jan Verdonck, die in het verle den onder andere trainer was bij Oostburg. door Fred Rabout AARDENBURG - RIA W. pikte gisteren knap een puntje mee aan de Aardenburgse Heeren- dreef. Het duel in de vierde klas se van het zondagvoetbal ein digde in 2-2 en daarmee verloor leider Aardenburg twee punten en won RIA er één. De uitslag was gezien de beide helften terecht De eerste helft was op de eerste tien minuten na voorde thuisploeg. Zeker nadat Martin van Vooren na een kwar tier met een knappe goal zijn ploeg op voorsprong bracht. Dat gebeurde op aangeven van de weer onvermoeibare Ronnie Tresonie. Acht minuten later stond het al 2-0. Deze keer lag Martin van Vooren, die een ster ke eerste helft speelde, aan de basis Zijn voorzet werd door Niek van Sprundel voorbij RIA- doelman Jurgen Zohlandt ge kopt. In de resterende tijd van de eer ste helft had Aardenburg het karwei af moeten maken. Het kreeg daartoe ook de mogelijk heden. Maar Arjan Quaak miste net en ook Niek van Sprundel kon doelman Zohlandt van af stand niet meer verschalken. In de slotminuut van de eerste helft moest Aardenburg-doel man Arjen Worst nog alles uit de kast halen om een inzet van Ruud Audenaerd over te tikken. De buit leek binnen te zijn voor de ploeg van trainer Robbie de Muijnck. maar het ging in de tweede helft alsnog mis „Ik heb ze in de rust nog gewaar schuwd", zei De Muijnck. „RIA was vandaag gewoon een stuk agressiever dan wij. Ze hebben het niet opgepikt, want de twee de helft lagen we gewoon onder, al kregen we in de slotfase nog kansenMaar 2-2 is gewoon ver diend." Wissels RIA W. is bezig aan een sterke reeks. Trainer Nico Bakker: „We waren zeker niet naar Aarden- burg gekomen om te verliezen Dit is de vijfde wedstrijd op rij waarin we punten pakken. Drie keer winst en nu twee keer een gelijkspel. We doen goed mee voor de periode. Daar hebben we ook de ploeg voor. "In de eer ste helft was zijn team de min dere. „We lieten ons overdonde ren. Het liep met name over de vleugels niet. In de rust heb ik dan ook Nicky de Wolff (op rechts) en Dries Breyne (op links) in de ploeg gebracht om wat meer stootkracht te krijgen. Het bleek een juiste zet, want na rust waren wij het die het spel- beeld bepaalden en meer dan te recht naast Aardenburg kwa men." De aansluitingstreffer viel na 53 minuten. Ruud Audenaerd haalde vanaf 25 meter uit en Worst zag de bal tot zijn verba zing met een schitterende boog inde kruising vliegen: 2-1 Kort daarop hield RIA-doelman Zohlandt zijn ploeg in de wed strijd. Niek van Sprundel stuur de Manfred Swagemakers de verkeerde kant op, maar Zoh landt kon de inzet van de mak kelijk schietende en scorende Aardenburg-spits uit zijn doel slaan. De afgeweerde bal viel voor de voeten van Arjan Quaak, maar Zohlandt was op nieuw present en redde prach tig Gelijkmaker Het gaf RIA weer de motivatie om op zoek te gaan naar de ge lijkmaker. Die kwam er na 65 minuten. Geertjan de Smet liet een corner effectvol in het Aar denburgse strafschopgebied neerdwarrelen. Iedereen stond erbij en keer er naar. behalve de handige Darryl Radwidjan. De spits knalde de bal van dichtbij voorbij Worst: 2-2. Aardenburg-KIA W. 2-2 (2-0). 15 Martin van Vooren 1-0,33. Niek van Sprundel 2-0, 53. Ruud Audenaerd 2-1. 65. Darryl Radwidjan 2-2 Scheidsrechter: P de Bok (Terneu zen). Aantal toeschouwers: 200. ZIERIKZEE - Cadzand boekte in dc vierde klasse van het zaterdagvoetbal een ruime zege bij Mevo: 0-4. De beginfase was voor Cadzand. dat via Angelo Martlé na 35 minuten ver diend op voorsprong kwam. Mevo kreeg daar na voldoende kansen op een gelijkmaker, maar na de 0-2 van Moktar Abid uit een scrimmage in de tachtigste minuut was de ploeg meteen geklopt. An gelo Martlé en Peter Nies- kens tekenden vervolgens nog voor 0-3 en 0-4. inonze sportredactie KNEUZEN - Ondanks een tegen Hoofd- pat kon er gistermiddag bij tekil toch een klein feestje fiiouwd worden. Afgelopen wkwerd namelijk bekend dat k ploeg van trainer Rolf Mo- «h periodekampioen werd in kvijfde klasse A van het zon- i^oetbal. dankt Sluiskil aan de uit hak van de KNVB over het op Iscember gestaakte duel met pole: De destijds in de 82e buut bereikte stand van 5-0 t set voordeel van Sluiskil lijft gehandhaafd. Wc het verlies van Sluiskil en (2-0 bij Philippine) is pspanning aan de kop van het UlLST - Tim Broekman liet tij- fwsindooratletiekwedstrijden "Hulst de concurrentie ver 'her zich. De tweedejaars A- Fr-pil van de organiserende ver- RKHAV, won de drie- p®pui zijn categorie met maar pist 335 punten voorsprong op «genoot Daniel Inghcls. verzamelde de win- '••fle punten door op het hoog- "ngen de lat onberoerd te la- j/°P1 meter en 35 centimeter ■-landde bij het verspringen M meter en 37 centimeter en '«ook met de kogel de beste in Pcategorie met 7 meter en 28 ratajeter. Mt onderdeel kwam zijn su- rtWnteitechter hot minst naar want Daniel Inghels maar drie centimeter bij :®2chter- Job de Brouwer ^d®er door zijn derde plaats "rdat in deze categorie het ;,;mm volledig uit RKHAV- 5®® bestond meisjes tweedejaars A- •piilenging de winst naar Ke- 1' ^an Harmeien van Delta W uit Zierikzee. Zij liet er -.„F611 over bestaan jL middag de beste was een puntentotaal van 1445 Ze haar clubgenote Kristy -mmaert, die 1297 punten J U sprokkelde, ruim voor. auifkBurm van RKHAV a te het podium in deze cate- rne compleet. klassement weer helemaal terug in deze klasse. Het duel Schoon- dijke-Graauw werd afgelast. Sluiskil-Hoofdplaat 0-2 (0-0): De eerste helft was vrij even wichtig met weinig doelkansen. Drie minuten na de pauze nam Hoofdplaat via Cristof Sutin de leiding. Vanaf dat moment schroefde Sluiskil het tempo op en zette Hoofdplaat onder druk. Dit resulteerde wel in enkele kansen, maar die bleven on ver zilverd De thuisploeg nam steeds meer risico en dat werd afgestraft door een slagvaardiger Hoofd plaat In de laatste minuut scoorde Martijn de Bie de 0-2 Philippine-Biervliet 2-0 (1-0): Een in de eerste helft sterker Philippine nam na twintig mi nuten de leiding door een benut te strafschop van Marnix Schie man. Na rust een aandringend Bier vliet, dat echter nauwelijks voor gevaar kon zorgen. In de slotfa se werd de thuisploeg weer ster ker en het forceerde in de tach tigste minuut de definitieve be slissing via een afstandsschot van Jim de Jongh SD0 63-Vogel waarde 2-2 (1-1): Al na twee minuten nam de thuisploeg de leiding via Dennis van Driessche. Het duurde tot de 35e minuut voordat Vogel waarde de gelijkmaker liet no teren via Dirk van Damme. Toch ontsnapte de thuisploeg kort na rust aan een achterstand toen Wim Delaere uit een vrije trap tegen de paal schoot. SDO'63 kreeg daarna ook enkele sco ringskansen. Daarvan werd er in de 78e minuut één benut door Danny Knol. Vier minuten later tekende Ro bin Oppeneer voor de gelijkma ker. Groede-Koewacht 0-5 (0-2): De uitslag spreekt voor zich. Koe wacht domineerde vrijwel de gehele wedstrijd. Door twee treffers van Jeroen Hiele in de eerste helft en één kort na de doelwisseling nam Koewacht een beslissende voorsprong. Die werd uitgebouwd naar 0-5 door doelpunten van Reinbert Broos en Bram Cornelissen. Sluis-Terhole 1-1 (1-1): In de eerste helft waren de twee ploe gen aan elkaar gewaagd Na rust had Sluis het betere van het spel. Toch was de eindstand wel terecht. Via William Freijzer nam Terhole in de tiende minuut de leiding. Kort voor de pauze tekende Jenco Borrizee voor 1-1. foto Camile Schelstraete Axel-aanvaller Mike van de Bergen (rechts) schiet de 1 -0 binnen tegen Clinge. Clinge in draak van een wedstrijd met 2-1 onderuit door Wim de Vos AXEL - Axel kwam gisteren na een draak van een wedstrijd als winnaar uit de strijd. De ploeg won op eigen veld met 2-1 van Clinge. „Ik weet dat het slecht was, maar nu tellen alleen de punten", zei een dolgelukkige Axel-trainer Henk Michels. „We hebben gewonnen en kunnen daar door weer wat beter adem halen." Voor Axel was de overwinning natuurlijk van groot belang. De ploeg was akelig dichtbij de degradatiezone gekomen na de teleurstellende resultaten in de eerste competitiehelft. Toen al probeerde Mi chels het roer om te gooien, door routi niers als Eric Rijckaert, Fonny Verstrae- ten en Leo Bracke opnieuw van stal te halen. Tegen Clinge vormden bijvoor beeld Rijckaert en Verstraeten het cen trum van de verdediging. Vooral Verstrae ten toonde zich van grote waarde door vooral als opruimer te fungeren. Clinge kreeg daardoor weinig kansen, al kwam Axel in de openingsfase goed weg. Na slecht uitverdedigen mocht Stefan de Wert van ver aanleggen. De bal ging over de ver voor zijn doel staande Carlo de Deckere, maar ook over de goal. Na die misser moest Clinge steeds verder terug op eigen helft. „Dat was helemaal niet no dig maar enkele spelers haalden vandaag hun normale niveau niet. Het was gewoon erg slecht, zoals we vandaag hebben ge speeld. Dat kan gebeuren en deze week zullen we er aan werken om er volgende week weer te staan", oordeelde Clinge- trainer Boudewijn van Craenenbroeck. Te weinig steun Alleen Peter Drumont haalde een vol doende, maar de spelbepalende midden velder ondervond te weinig steun van zijn medespelers. Verdedigend werden er op vallend veel fouten gemaakt, waarbij laatste man Jean-Ruud de Houck een paar keer behoorlijk opzichtig in de fout ging. De Houck gaf ook weinig leiding aan de defensie. „Hij zat vandaag niet echt in de wedstrijd", zei Van Craenenbroeck. „Hij is nog jong en kan hier alleen maar van ge leerd hebben. Joep van de Broeke stond aan de basis van de openingstreffer van de thuisclub. Na bijna een kwartier frommelde hij zich langs een vier verdedigers waarna de bal voor de voeten van Mike van de Bergen stuitte. Feilloos schoot Van de Bergen de bal toen tegen de netten: 1-0. Ook na dat doelpunt kwam er geen rust in het spel van Axel. Via een paar counters kwamen de bezoekers nog enkele keren in het strafschopgebied van Axel. maar doelman Carlo de Deckere kon nooit wor den verontrust. In de tweede helft pro beerde Clinge met een paar wissels de bakens te verzetten, maar noch Tomas Leegwater, noch Dennis de Block konden de ploeg over het dode punt heen helpen. Pas in de slotfase kwam de eindstand op het bord. Eerst bracht invaller Jelmer de Pooter Axel op 2-0 waarna Jürgen Ras voor de tegentreffer van Clinge zorgde. Axel-Clinge 2-1 (1-0). 14 Mike van de Bergen 1-0. 79 Jelmer de Pooter 2-0, 87 Jurgen Ras 2- 1. Scheidsrechter- P.P.C van Erk (Wernhoul). Gele kaart: Randy Zandstra (Axel). Aantal toe schouwers: 60. Axel: Carlo de Deckere; Siern Guns, Eric Rijck aert. Fonny Verstraeten, Michael Freijzer; Ran dy Zandstra, Kim van Bremen, Jochem Mar cus, Mike van de BergenJoep van de Broeke en Ersin Keskin (66. Jelmer de Pooter). Clinge: Siegfried van den Berg; Jurgen de Block, Jean-Ruud de Houck, Jürgen Ras, Rody Luijcks; Jan de Visser (75. Bert Buijs), Peter Drumont, Walter van Tienen (46. Tomas Leeg water), Martin Leegwater; Stefan de Wert en Eef Coenen (46. Dennis de Block).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39