derby in evenwicht DFS houdt leider in bedwang Hendrikse schiet WIK naar winst Dreischor behoudt plaats in de topvijf Ton van der Spaan tekent een jaar bij Brouwershaven en Mevo sluiten de rij ZSC'62 loopt weg van staartploegen Collectieve off-day breekt Zierikzee op 17 ijuiveland waant zich te vroeg in veilige haven tegen Bruse Boys maandag 20 januari 2003 - De grote vraag p een gelijkspel is meestal idk team er nu twee punten gloren had en welke eentje ge- Kenen Zaterdag, in de strcek- f'rbytussen Bruse Bovs en Dui- n^nd. was het niet anders, biveland mocht aanspraak yfcen op meer. maar hetzelfde Jdvoor Bruse Boys. Derhalve ui hel 2-2-gelijkspel een logi- rk uitslag. kansen had Bruse Boys het geste recht op de overwinning, «afin voetbal gaat het nog al- de gescoorde doelpun- |r Bruse Boys en Duiveland maar langzaam uit twinterstop De eerste helft jramen de teams niet aan sco- ptoe en eerlijk gezegd kwam maar moeizaam op Na afloop kon iedereen dat speelde zonder liald Zwager en Wilmar van fcSande, leek een halfuur voor met de punten aan de haal te Ineen tijdsbestek van drie legden de Oosterlan- de Bruenaren op de pijn den kwam Duiveland op 0- Daarvoor had Bruse Boys zeker in de eerste helft de tftste aanspraak gemaakt op js doelpunt. !\Iaar zij schieten ze er niet in. lijdeden dat daarna wel. Daar je toch ook spitsen voor?", poeg ook Duiveland-speler toy Steenpoorte zich hardop „De eerste helft waren wij fcflminder. We mogen best blij Ijjn. Vooraf had ik aangegeven preden te zijn met een over- Eg of gelijkspel. En als je il bent, dan is 2-2 ook een e uitslag", sprak Duive- bd-trainerPiet Roks. fat'er niet in schieten' speelde llvoorrust, Scheidsrechter Lis- jtveld hielp Bruse Boys na der- feseconden al niet toen hij een [sivere handsbal van Mamix Tender Hulle („Ik raakte hem tetbewust.") in hetstrafschop- jtbied niet opmerkte. Daarna Week al snel dat vooral de Brue- scherpte in de zestienme- misten. Tweemaal kreeg Bruse Boys-spits Jacob van den Berge (met kniebandage) komt net te laat om gevaar te stichten in de defensie van Duiveland. Leo Burgers ruimt op, terwijl Matthijs van Almenkerk (rechts) en arbiter Lisseveld toekijken. foto Dirk-Jan Gjeltema spits Jacob van den Berge een kansje en eenmaal dook Theu nis-Henk van den Berge alleen op voor keeper Hans Capelle. Effectief De Duiveland-doelman speelde een opvallende rol. Fraai was het allemaal niet wat Capelle deed, maar lange tijd bleek het wel effectief. In de 37e minuut was Capelle geklopt toen hij zich verkeek op een corner. Waar enkele Bruse Boys-sup porters al juichten voor de 1-0, kopte aanvoerder Jaco de Brui ne de geplaatste bal van Bruse Boys-uitblinker Arjan Stoutjesdijk van de doellijn. Duiveland kon voor rust slechts via schoten van Barry Steen poorte en uit een vrije trap van Marnix van der Hulle voor ge vaar zorgen. Al met al verdiende de eerste helft, waarin de thuis ploeg negen corners kreeg, toch de predikaten gezapig en matig. „Ik heb nog maar weinig ploe gen gezien die op dit veld goed konden voetballen", beklaagde Bruse Boys-trainer Olaf Filius zich. „Het balletje kan niet lek ker rondgaan." Vijf minuten in de tweede helft viel er voor Jacob van den Berge geen excuus aan te voeren. De aanvaller miste alleen voor Ca pelle een opgelegde kans om voor 1-0 te zorgen. „Jacob was er vandaag gewoon niet", vond Filius. „Maar Erik Fierens deed het ook niet slecht tegen Jacob", vulde Roks aan. Nadat ook Mu- jo Avdic alleen voor Capelle het onderspit moest delven, kroop Duiveland uit de schulp. Eerst verraste Lex Zwang met een verdwaalde voorzet Mark Giljam bijna en daarna bood Erik Bleiji de tegenstander de helpende hand. Een vrije trap, gegeven na buitenspel, werd door Bleiji in de voeten gescho ten van Steenpoorte die Zwang diep zond. Zwang omspeelde op snelheid Giljam en maakte 0-1. Dertig seconden later kreeg Si mon Boogaard al de kans op de gelijkmaker, belandde een kop bal in een mêlée van spelers op de Oosterlandse lat, maar in plaats van de 1-1 viel de 0-2. Typisch Een prachtige goal! Lex Zwang werd op links weggestuurd en leverde een fantastische voorzet af op Steenpoorte, die koelbloe dig afrondde. Langs de kant mopperde heel Bruse Boys. Achterin ging Filius één-op-één spelen en voorin met drie spit sen. Het sorteerde direct effect, want Duiveland moest achter uit Steenpoorte: „We wonnen geen duels meer. Misschien wa ren we wel op of dachten we dat we er al waren. Typisch Duive land." Wij mogen dat nooit meer weg geven. We gingen teveel achter over leunen", baalde ook Mar nix van der Hulle. „Het leek wel of we bang werden", vond Piet Roks. Bruse Boys profiteerde gretig. Eerst scoorde aanvoer der Theunis-Henk van den Ber ge 1-2. Zeven minuten voortijd ging Mujo Avdic over de voet bij Mark IJzelenberg en kreeg Bru se Boys vrij gemakkelijk een strafschop. Jacob van den Berge liet dit buitenkansje niet onbe nut. Filius: „Het is een heel simpel verhaal. Voetballend was het bij ons geen tien en dat je op 2-0 achter komt, doet pijn. Maar daarna hebben wij eindelijk eens kunnen bepalen wat er ge beurde. We gaven het niet op en langs de kant wachtte ik op de 2- 2. Daarna kon het nog alle kan ten op. Dus heb ik een twee slachtig gevoel." In de slotfase haalde Mark Giljam met twee prima reddingen zijn revanche voor zijn rode kaart in de heen wedstrijd. Bruse Boys - Duiveland 2-2 (0-0). 62. LexZivangO-1, 64. Barry Steen poorte 0-2, 74. Theunis-Henk van den Berge 1-2, 83. Jacob van den Berge 2-2 (strafschop). Scheidsrech ter: PL Lisseveld (Poortvliet). Aan tal toeschouwers200. Bruse Boys: Mark Giljam, Ruben van de Berg (82. Eric Giljam), Erik Bleiji (68. Johan Benard), Alex An- deweg en Ricardo de Winter: Mujo Avdic, Arjan Stoutjesdijk, Theunis- Henk van den Berge en Simon Boog aard; Jacob van den Berqe en Georqe Geluk. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJzelenberg, Jasper van Almenkerk, Erik Fierens en Marnix van der Hul le; Jan IJzelenberg, Jaco de Bruine, Leo Burgers en Dennie le Comte (63. Chris IJzelenberg); Barry Steen poorte en Lex Zwang (83. Marcel de Bruine). door Jos van Belzen ZIERIKZEE - Dreischor heeft zijn topvijfklassering gisteren gehandhaafd in de vijfde klasse B. De ploeg van scheidend trai ner Wim van de Linde boekte een zwaarbevochten 4-3-over- winning op Kwadendainme. Ouwerkerk liet koploper Hans- weertse Boys in de beginfase schrikken, maar kon dat niet volhouden, Zonnemaire verloor een door wind beïnvloede wedstrijd met 3-4 van Vlissingen 3. Hansweertse Bovs-Ouwerkerk 5-1: De thuisploeg was sterker, maar toch was het Ard Boogerd die na een halfuur de score opende namens Ouwerkerk. Kort hierna maakte Stanley Stanczak gelijk 1-1 de rust stand In de tweede helft liep Hansweertse Boys verder uit naar een 5-1-overwinning via doelpunten van Juul Back, Rin- ze Back. Robin Scholten en Jac- ky Kaijser. Dreischor-Kwadendamme 4-3: Het duel kwam pas na rust op gang. Twee treffers van Fred van de Helm brachten Dreischor een 2-0-voorsprong, maar binnen korte tijd brachten Jacco Zuidhof en Serge Beulens de stand in evenwicht 2-2. Pa trick Berrevoets en Jaimy Tig- gelman brachten de marge weer op twee doelpunten, maar kort voor tijd scoorde Jacco Zuidhof opnieuw tegen (4-3), waardoor het duel tot het laatst toe span nend bleef Zonnemaire - Vlissingen 3 3-4: Vlissingen 3 nam een 1-0-voor- sprong, maar Ronald van Don gen en Maurice Hart bogen die achterstand om in het voordeel van Zonnemaire. Na rust kwam Zonnemaire nauwelijks nog tot combinaties en was Vlissingen de betere ploeg. De bezoekers kwamen meteen na rust op gelijke hoogte en na men even later een 3-2-voor- sprong Zonnemaire maakte tien minuten voor tijd via Mar nix Eijskoot alsnog gelijk, maar Vlissingen besliste het duel vlak voor tijd: 3-4. door Wim Broekhoven ZIERIKZEE - Negen wedstrij den op rij was WIK'57 zonder overwinning. Zaterdag door brak de vierdeklasser uit Kerk- werve die negatieve serie. Nota bene tegen dezelfde ploeg waar tegen vorig jaar op 21 septem ber de laatste overwinning werd geboekt: DSE. Vorig jaar werd het 5-4, nu 2-1. Het duel van koploper SKNWK bij Stavenisse werd afgelast. De concurrentie kwam slechts één puntje naderbij: Halsteren en Chrislandia speelden onderling gelijk (2-2). DSE-WIK'57 1-2: Wilco Koo- man opende na 25 minuten op aangeven van Leon Hendrikse de score voor WIK'57. Twee mi nuten later tekende Stan Wij nen al voor 1-1. De thuisclub ging vooral na rust driftig op zoek naar de volle winst, maai de drie punten gingen naar WIK'57 na een counter van Le on Hendrikse tien minuten voor tijd Krabhendijke-Hoedekensker- ke 2-2 (2-1). Johan Pekaar 1-0, Bernard Pre vost l-l,BasHeppe 2-1Bernard Prevost 2-2 DVO'60-Smcrdiek 2-2 (0-1). El- mar van de Griek 0-1Jordy Ha- ge 0-2 (strafschop), Zacharias 1-2, De Bruin 2-2 (strafschop) Bijzonderheid: DVO-doelman stopte in de eerste helft een strafschop van Jordy Hage en benutte in de slotfase een straf schop die 2-2 betekende Vrederust-Wolfaartsdijk 1-6 (0-2). Perry Eveleens 0-1, Leon Tavenier 0-2, Leon Tavenier 0- 3, Harm Fluijt 0-4, Harm Fluijt 0-5, Erwin Demmers 1-5, Harm Fluijt 1-6. poor Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - ZSC'62 Ktftzich ook voor het komende wtbalseizoen verzekerd van diensten van trainer Ton van ito Spaan. Het bestuur van de üterdag-derdeklasser en de oe- tameester kwamen tot een Wractverlenging van één ;ur. jKe*. eerste gesprek tussen beide partijen vond al in november fiats Zaterdag kreeg Van der Spaan, nadat in de tussenlig- [fcnde periode de spelers van ;ZSC62 gepolst waren over een nentuele verlenging, het defi- Irteve jawoord van ZSC-voor- j^ter Gerard Cobussen De spe- kregen het na afloop van de i Aor ZSC'62 met 0-1 gewonnen kedstrijd tegen Bevelanders te ben ik ben hartstikke tevreden De persgroep staat achter me", j tdus de 55-jarige trainer. Met |($C62 heeft hij voorlopige mistellingen. „De eerste is om te degraderen en de tweede 3 «n te proberen in het linker- '■l']e te eindigen." I for Van der Spaan wordt het seizoen 2003-2004 het tweede als trainer bij de Scharendijkse vereniging. Dreischor moet voor volgend seizoen op zoek naar een nieuwe trainer, want trainer Wim van de Linde heeft te kennen gege ven niet verder te willen. „Het is gevoelsmatig. Ik denk dat het na twee seizoenen een eind ge beurd is. Dat de rek er uit is. Nu gaat alles nog goed maar ik denk dat een jaar extra moeilijk wordt. Nu is alles nog prachtig en keurig", aldus de scheidende trainer. Dreischor-voorzitter Meintema betreurt Van de Lin des besluit. „Wij vinden het jammer. Heel jammer, maar ik kan me het van zijn kant wel goed voorstellenKees Verwest is één van de kandidaten om Van de Linde als trainer op te vol gen. „Hij heeft te kennen gege ven dat hij er wel iets voor voelt. Maar we hebben meerdere kan didaten op het oog", besluit Meintema. Ook WIK'57 is op zoek naar een nieuwe trainer nu Jaap de Rid der te kennen heeft gegeven aan het eind van het seizoen te ver trekken bij de vierdeklasser uit Kerkwerve. ijgorWim Broekhoven föRIKZEE - Mevo en Brou wershaven blijven de hekken- l/lers'n v'er(^e klasse A van I zaterdagvoetbal. Beide ploegen verloren op eigen veld ^Peclievelijk van Cadzand N) en Colijnsplaatse Boys Concurrent SPS pakte een punt: tegen Borssele ^fhet0-ü. J^o-Cadzand 0-4: De begin- was voor Cadzand, dat via Jglo Martlé na 35 minuten j^üend op voorsprong kwam fno ^eg daarna voldoende «ssen op een gelijkmaker, Inaarna de 0-2 van Moktar Abid J^renscrimmage in de tachtig- !-e minuut was de ploeg meteen ««nopt, j%!o Martlé en Peter Nies- eDS ^kenden vervolgens nog voor 0-4. 9S-Borsselc 0-0: De thuis- r*8ltet in de beginfase mooie ."isen op een openingstreffer maar na een gelijk op- DFS-aanvoerder Mariko Rouw (rechts) is net iets eerder bij de bal dan zijn tegenstander. foto Willem Mieras gaande wedstrijd had de ploeg in de slotfase doelman Lisseveld hard nodig om het verdiende punt veilig te stellen Wemeldinge-Wissenkerke 3-1: John Mol opende na vier minu ten uit een onmogelijke hoek de score voor de thuisclub, maar via Danny Hakkert werd het na een klein halfuur ook weer ge lijk. Chris Kole tekende direct daarna uit een scrimmage voor de 2-1-ruststand In een magere tweede helft slaagde de thuis ploeg er een minuut voor tijd via opnieuw John Mol de zege veilig te stellen. Brouwers haven-Colijnsplaatse Boys 2-3: De bezoekers kwamen verdiend voorsprong door Ab dul Begde. Vijf minuten na de thee tekende Frank Kristelijn voor 1-1, maar vervolgens werd het via Ronald Jansen en Henk Brissee 1-3. Tien minuten voor tijd maakte Kristelijn de 2-3. De thuisploeg had daarna pech dat een inzet van Marcel Duinhouwer op de paal belandde door Ko de Ridder HEINKENSZAND - Iedereen die na de voetballoze periode uitkeek naar een leuke wedstrijd, was zaterdag bij Heinkenszand- DFS op het juiste veld. In een zinderende topper deelden de koplopers uit de vierde klasse A middels een 2-2-eindstand de pun ten. Wilden Heinkenszand en DFS aanspraak blijven maken op de titel, dan mochten bei de ploegen deze wedstrijd niet verliezen. Daardoor ontstond een wedstrijd bol van spanning, strijd en arbeid. DFS ging direct vanaf de eerste balomwenteling voorop in de strijd. Trainer Edwin Kriens: „We had den gekozen voor compact spel, wat veel energie kost." Reeds na drie minuten was er de eerste goe de kans, toen DFS'er Bas Hogestein op rechts in balbezit kwam, maar hij zag zijn diagionale schotpoging verloren gaan Maar DFS bleef komen en kort daarna was het aanvoerder Mariko Rouw die uit een vrije trap a la Pierre van Hooijdonk de Schouwenaren op een 1-0-voorsprong bracht. En DFS ging door. De meeste aanvallen lie pen via de goed spelende vleugelspeler Mousse Magazi. Het rendement was echter laag en vooral Mariko Rouw werd steeds te ruggefloten voor kleine overtredingen. Rouw.Tijdens deze fase voelde het net of ik ook tegen de scheidsrechter speelde. Ik kon niet omhoog komen of ik werd teruggeflo ten. Jammer dat in dergelijke gevallen het voordeel meestal naar de verdedigers gaat. Na twintig minuten kantelde de wedstrijd. Na een prima voorzet van Raymond Mohr was het Remco van de Does, die eenvoudig langs zijn verdediger glipte en met een uit stekende geplaatste schuiver Heinkens zand naast DFS bracht: 1-1. In dezelfde mi nuut kroop DFS nog door het oog van de naald, toen Raymond Mohr zijn linke bal op de lat zag belanden Hij wilde profiteren van het feit dat DFS-doelman Leander Rouw iets te ver voor zijn doel stond. Beide teams gingen in de tweede helft ver der op weg voor de volle drie punten De goed leidende scheidsrechter Filius bleef het duel strak volgen. Heinkenszand moest mede door de wisselingen (Johan Karelse in de rust en Erik Vermaas kort daarna) iets van concept wijzigen. En na twaal f mnuten was het Guido Wiskerke die ineens in het centrum van de DFS-verdediging in balbe zit kwam. Deze kans verzilverde hij met een strakke schuiver onhoudbaar voor Leander Rouw 2-1. DFS ging niet bij de pakken neerzitten. Na René van de Linde werd ook Mousse Magazi (die kon terugzien op een goede wedstrijd) naar de kant werd gehaald. De strijd ging met verse krachten verder. In de 81e minuut werd DFS-aanvoerder Mariko Rouw bin nen de 'zestien' door twee Heinkenszand- verdedigers gemangeld. Scheidsrechter Fi lius wees naar de stip en Rouw voltrok zelf het vonnis. Met een perfect geplaatste bal passeerde hij Cor Nieuwdorp: 2-2. Stekker Beide teams wilden echter meer dan een puntendeling. Het werd alles of niets. Vlak voor tijd had Alex de Haan van Heinkens zand de beslissende treffer op zijn schoen. Maar tot genoegen van alles wat DFS was verzuimde hij. Het allerlaatste fluitsignaal trok de stekker uit de spanning. Beide trai ners hadden na afloop hun eigen visie. Arjo den Dekker (Heinkenszand): „Een zinde rende wedstrijd met een terechte uitslag. Met misschien nog één moeilijke wedstrijd tegen Spui voor de boeg, lijkt de competitie volgens mij beslist." Edwin Kriens (DFS) dacht daar iets anders over. „De competitie is nog niet beslist. Voetbaltechnisch/-taktisch zijn wij iets verder dan Heinkenszand, maar fysiek ko men we net iets tekort. Daar hamer ik steeds op, maar dat heeft vooral bij een jonge voet ballende ploeg iets meer tijd nodig. Maar we blijven gaan voor de titel en rechtstreekse promotie." DFS-aanvoerder Mariko Rouw kon zich vinden in de woorden van zijn trainer. „Het was een echte topper, volop strijd, hard maar niet onsportief en iedereen had res pect voor elkaar. Het enige jammerlijke is; we zijn niet ingelopen op Heinkenszand. maar het finishdoek is nog niet in zicht." Heinkenszand-DFS 2-2 (1-1). 6. Mariko Rouw 0-1 20. Remko van de Does 1-1, 57. Guido Wis kerke 2-1, 81. Mariko Rouw 2-2. Scheidsrechter: H.C. Filius (Goes). Gele kaart Jody Sheilds, Alex de Haan en Gerben Menheere (allen Heinkens zand), René van de Linde, Bram Nortier, Bas Ho gestein en Micheal Leijten (allen DFS). Aantal toeschouwers: 100. DFS: Leander Rouw, Ronald Braam, Michael Leijten, René van de Linde (61Marlis Bom), Huib Nortier. Bas Bitter, Bram Nortier, Anco van de Linde, Mariko Rouiv. Mousse Magazi (80. Ri- chard Bas Hogestein. door Klaas Verspoor KAMPERLAND - ZSC'62 is goed uit de winterstop geko men. Waar de ploeg van Ton van der Spaan voor de verplichte rustpauze al drie wedstrijden op rij ongeslagen bleef, boekte het elftal nu een zeer belangrijke overwinning. In Kamperland werd hekkensluiter Bevelan ders met 0-1 verslagen. Door de overwinning bezit ZSC'62 nu tevens de eerste plaats in de strijd om de tweede periodetitel. „Vijf gespeeld, tien punten", rekende Van der Spaan voor. „Er staan drie ploe gen op negen punten en we spe len zelf nog tegen Serooskerke en Veere." Maar Van der Spaans prioriteit ligt bovenal op een an der vlak „We moeten eerst zor gen dat we onderin wegkomen. Dan ga je als ploeg rustiger voetballen." Daartoe zette ZSC'62 tegen Be velanders een eerste stap. Als enige ploeg in het rechterrijtje op de ranglijst pakte de Scha rendijkse ploeg dit speelweek- eindc drie punten en zowel MZVC. Yerseke, Apollo'69 als Bevelanders moet ZSC'62 inmiddels voor laten gaan. Tegen Bevelanders boekte ZSC'62 een verdiende overwin ning. Na een klein halfuur spe len schoot Martin Kiesenberg van ruime afstand een vrije trap achter Bevelanders-doelman Erik Versluis die het kort daar voor niet nodig achtte een muur neerte zetten. Degoal bleek,on danks kansen voor Kiesenberg, Niels van de Moezel en Wouter Fioole, de winnende te zijn. Erik Versluis behoedde zijn ploeg voor een grotere nederlaag en aan de andere kant hield de at tent keepende Leon Weeda Be velanders in de slotfase van de gelijkmaker af. Van der Spaan. „Bevelanders heeft geen sco rend vermogen. Dat brak ze vandaag tegen ons op." Bevelanders - ZSC'62 0-1 (0-1) 28. Martin Kiesenberg 0-1 Scheids rechter. A.M. Geerlings (Dordrecht Gele kaart Kazimir Snoek (ZSC'62) Aantal toeschouwers: 100 ZSC'62: Leon Weeda. Thomas Pe tiet, Sebastiaan Vaatte, Werner Klaassenen John Dorreman (60. Ge rard VerhoekWouter Fioole, Kazi mir Snoek, John van der Have en Jan-Willem Dorreman; Niels van de Moezel ('J2. Michiel van den Hoek) en Martin Kiezenberg. door Maurice Steketee ZIERIKZEE - De voetballers van Zierikzee zijn de winterstop slecht uitgekomen. De ploeg van John de Frel verloor giste ren de eerste competitiewed strijd van het nieuwe jaar kans loos met 0-4 van Dosko. „We hadden vandaag een collectieve off-day", zei De Frel na afloop. Binnen het kwartier keek Zie rikzee al tegen een achterstand aan door een treffer van Jochem Jongepier. Die tegenslag kwam de thuisploeg niet meer te bo ven. Op alle fronten werd het af getroefd door een gedreven spe lend Dosko. Vooral na rust kon de formatie van De Frel geen vuist maken. Door doelpunten van Ocalan, Van Haaren en op nieuw Jongepier liep de ploeg uit Bergen op Zoom eenvoudig uit naar 0-4. „De tegenstander was een paar klassen beter. Daar moeten w.e. ons bij neerleggen en proberen door goed te trainen volgende week tegen RCS een beter resul taat neer te zetten", aldus De Frel. Door de nederlaag komt een degradatieplaats angstval lig dichtbij. Tbch wanhoopt De Frel nog niet. „De komende wedstrijden worden allemaal finales. Dat is het mooie van de ze klasse. Alle ploegen zijn aan elkaar gewaagd en ontlopen el kaar erg weinig. Een keer win nen en we staan weer vijfde." Zierikzce-Dosko 0-4 (0-1). 12 Jo chem Jongepier 0-1, 58. Yochel Oca lan 0-2, 68. Remco van Haaren 0-3, 88. Jochem Jongepier 0-4 Scheids rechter: Vleugel (Wemcldinge)Gele kaart: .lamo Vermeulen (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 100. Zierikzee: Jaco van der Schee: Rem co van der Wekken, Barry Hage, Martin van der Schee, Richard van Balen; Colin van Oeveren, Robbert Roggeband, Patrick Roggeband, Jarno Vermeulen; Michiel Tamerus en Patrick Verkaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33