Reuma kan iedereen treffen op elke leeftijd Laat ze niet vallen 0 PZC RUILVERKAVELING 'POORTVLIET' WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE w Wat is reuma? Wat doet het Nationaal Reumafonds? 11 Je kind zal het maar hebben!" W Giro 860 Giro 222111 zeehondencrèche p ieterb u ren Geef geld, ieder zeehondenleven telt. maandag 20 januari 2003 Landinrichtingswet Kennisgeving ingevolge artikel 213, derde lid, juncto artikel 199, derde lid TERINZAGELEGGING LIJST DER GELDELIJKE REGELINGEN EN PROCES-VERBAAL VAN AANWIJZINGEN. De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling 'Poort vliet' deelt u mee dat gedurende één maand, van 3 februari 2003 tot en met 3 maart 2003 op werkdagen (behalve op zater dagen) 's morgens van 9.00 uur tot 12.00 uur en 's middags van 13.00 uur tot 16.00 uur voor eenieder kosteloos ter inzage zullen liggen: a. de lijst der geldelijke regelingen, bedoeld in artikel 212, eerste lid1; b. het proces-verbaal van aanwijzingen, bedoeld in artikel 210, derde lid. De stukken kunnen op werkdagen worden ingezien: van 3 februari tot en met 19 februari bij Stadhuiskantoor Hoogstraat 12, Tholen; van 20 februari tot en met 3 maart bij Kadaster Zeeland Vrijlandstraat 31, Middelburg, telefoon 0118 - 67 0100. Uiterlijk de veertiende dag na de laatste dag waarop de in artikel 213, tweede lid, bedoelde stukken ter inzage hebben gelegen (dus tot en met 17 maart 2003), kan iedere belanghebbende schriftelijk zijn bezwaren tegen de lijst der geldelijke regelingen bij de Landinrichtingscommissie indienen. Het adres is: secretariaat van de Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Poortvliet, Postbus 6, 4460 AA Goes. Poortvliet, januari 2003. De Landinrichtingscommissie, M.D. Geuze, voorzitter ing. J.B. Postma, secretaris dienst landelijk gebied l) De lijst der geldelijke regelingen is in haar geheel of in uittreksel tegen betaling der kosten verkrijgbaar op aanvraag bij de Landinrichtingscommissie. De kosten bedragen 4,55 per R-nummer (formaat A4). U wordt verzocht de enveloppe met de u toegezonden stukken mee te brengen. Word lid van Unicef en bel: 0800 - 1133 Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkruisv voor meer informatie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030 - 2844543, reanimatie@hartstichting.nl Nederlandsex!/ Hartstichting vrienden van de hartstichting Als reuma in je leven komt, is dat vaak voor altijd. Veelal zal het leven dramatisch veranderen. Je wordt sterk afhankelijk van medische zorg, van paramedische zorg en ook intensief medicijngebruik wordt dagelijkse routine. Sporten kan niet meer, een hobby blijkt onmogelijk, het is vaak de vraag of je op je werk kan blijven functioneren. In sociale contacten doet dat echt zeer. Een soort "onzichtbare pijn" die voor veel patiënten net zo zwaar telt als de fysieke pijn. Gedurende dit jaar, onder andere via de nationale collecte, vraagt het Na tionaal Reumafonds hiervoor extra aandacht. Wat is reuma? Reuma is niet één ziekte. Het is de verzamelnaam voor zo'n tweehonderd verschillende ziektes die alle met gewrich ten en spieren, en dus met be wegen, hebben te maken en die niet door ongeval of bles sure worden veroorzaakt. Men sen met reuma hebben proble men met bewegen en kunnen daardoor veel dingen niet meer. Vaak hebben ze ook pijn en verlies van energie. Onge veer een op de tien Nederlan ders lijdt aan een vorm van reuma. Daaruit blijkt dat reu ma nog steeds volksziekte nummer één blijft met 1,6 miljoen Nederlanders die aan reuma lijden. Een op de vijf huisartsenconsulten heeft te maken met gewrichts- of spier- klachten. Het meest voorkomend is ar trose oftewel gewrichtsslijta- ge, vooral aan knieën en heu pen (ca. 650.000 mensen). Chronische gewrichtsontste kingen zijn kenmerkend voor ontstekingsreuma, zoals bij reumatoïde artritis en de ziek te van Bechterew (ca. 400.000 mensen). Ook aandoeningen van de weke delen, zoals spie ren, pezen en bindweefsel, komen veel voor (ca. 500.000 mensen). Wij geven veel steun aan het wetenschappelijk onderzoek Ruim 70% van het weten schappelijk onderzoek in Ne derland wordt gefinancierd door het Nationaal Reuma fonds, wat alleen mogelijk is door uw giften, want de over heid geeft ons geen subsidie. Helaas is het nog steeds niet mogelijk om reuma echt te genezen. Toch is de afgelopen decennia veel verbeterd. Zo komen tegenwoordig steeds minder reumapatiënten in een rolstoel terecht, dankzij bete re medicatie en nieuwe be handelingen op het gebied van fysiotherapie, ergothera pie en orthopedie. Ook zijn er medicijnen ontwikkeld die pa tiënten mobiel houden. Die pijn en beschadiging aan ge wrichten voorkomen. Er wor den hoge verwachtingen ge koesterd van de nieuwste golf medicijnen, de zogenaamde biologicals, antistoffen werk zaam tegen eiwitten die ge wrichtsontsteking veroorza ken. Ook in de reumachirurgie is grote vooruitgang geboekt. Toch blijft reuma nog altijd volksziekte nummer 1. Wij zijn er voor de reumapatiënten Naast het mogelijk maken van wetenschappelijk onderzoti richt het Nationaal I fonds zich vooral op hetfe pen van de reumapatiënten. Dat houdt o.a. in: voorlichting aan patiënte en hun omgeving financiële steun aan reum? patiënten die door hun zie», te in moeilijkheden komen het organiseren van a paste vakantiereizen het bevorderen van lotge-c- tencontact financiële steun aan dem» dan honderd reumapafe tenverenigingen Meer informatie vindt u op www.reumafonds.nl. Steun de reumabestrij ding! Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behan deling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kin- deren. We doen dat door het financieren van weten- schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting. Geef daarom gul. Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en cpilepsieprojecten in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen, Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsie.nl Uitgeteld..? Een uiterst besmettelijk virus heeft ons waddengebied bereikt. Het veroorzaakt onder zeehonden een levensbedreigende ziekte. De Zeehondencrèche Pieterburen verwacht de komende maanden dan ook vele zieke en (helaas) nog veel meer dode zeehonden. Uitgeteld? Nee, de Zeehondencrèche is als klinisch opvangcentrum op het meest dramatische scenario voorbereid. Er zijn - in betere tijden - medicijnen ontwikkeld waarmee nog niet besmette en besmette dieren kunnen worden behandeld, om ze straks weer gezond uit te zetten. .zeehondencreche Met vrijwilligers alleen redden we het niet. We hebben uw financiële bijdrage hard nodig. Geef alstublieft eenmalig iets extra's, ook als u al donateur bent. Naam Adres - Postcode Woonplaats Stuur mij een acceptgiro voor een eenmalige (extra) bijdrage aan de Zeehonden crèche Pieterburen. U kunt ook direct een bijdrage leveren door een bedrag over te maken op het speciale actierekeningnummer Giro 8028. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26