Schouwenaar moet uitleg geven 7 lorsele stopt tonnen n verbeteren kerkhof Drummen als Grace in musical Fame Marktplein in Biezelinge liefst autovrij Onderzoek naar meer parkeerruimte bij De Stenge Sponsorloop voor weeshuis succesvol Samenwerking met Zeeland Seaports al lang beklonken Gratis bus naar R&B-feest Rotterdam eefbaar Middelburg vreest nieuwe burgemeesterscrisis Middelburg Man geslagen met fles zeeuwse almanak Partij van de Toekomst BEVELANDEN/THOLEN maandag 20 januari 2003 yiJarlia Berkelder PBELBL'BU - Zaterdag rij- twee bussen met R&B- iebbers van Middelburg Rotterdam. Daar houdt Bfkstation The Box een ind in discotheek Mown. Zowel het vervoer de toegang tot het feest is «6. Render The Box haakt met stunt in op het verbod op B-feesten in discotheek The jttram in Middelburg. Bur- ÉeesterK. Schouwenaar ver- bood die avonden na de schiet partij op 22 decembervorig jaar Op Walcheren zijn geen andere discotheken die R&B-avonden houden. Alleen bij discotheek El Torro in Goes kunnen R&B- liefhebbers terecht. Het vervoer naar Nighttown is gratis. Ook voor de entree hoeft niet te worden betaald. Het is nog niet bekend van welke plek de bussen zullen vertrekken. ,,Het zal een centrale plek moe ten worden", zegt pr-man Roel Mostert. „Misschien is het sta tion het handigst." Hij verwacht dat de bussen rond half tien richting Rotterdam rijden. Na het feest worden de R&B-lief- hebbers weer teruggebracht naar Middelburg. Er is plaats voor honderd mensen. ,,Vol is vol, als het niet genoeg is, is het jammer. We verwachten wel dat er veel belangstelling voor is." Het is nog niet bekend of er va ker bussen tussen Middelburg en R&B-feesten in het land gaan rijden. „Als R&B prohibited blijft, kunnen we het misschien nog een keer proberen", zegt Mostert. The Box houdt een aantal keer per jaar R&B feesten, verspreid over het land. „The Box is speci alist op R&B-gebied", zegt Mos tert. „Het verbod raakt ons. Toevallig stond er net een R&B- feest in Nighttown op het pro gramma. Zo slaan we twee vlie gen in één klap." Hij geeft toe dat de stunt helpt om de be kendheid van het televisiesta tion, dat in tachtig procent van de Nederlandse huiskamer te ontvangen is, te vergroten. „Het is voor veel mensen nog niet dui- deli j k dat we zo breed te ontvan gen zijn." De eigenaar van de Middelburg se discotheek The Nighttrain. Martin Franke, is blij met het initiatief. „Hartstikke leuk", zegt hij. „Ik denk dat ik zelf ook mee ga. Het is een leuk gebaar naar het R&B-publiek." Vol gens Franke haakt het andere publiek nu ook massaal af. Vrij dag was er een feest voor bui tenlandse studenten van de Ho geschool Zeeland in The Night- train. „Er was helemaal nie mand. Om kwart over één kwa men er nog vier Spaanse studen ten. Nog een paar weken en we zijn gewurgd." Het R&B-verbod trekt belang stelling van landelijke media. Ook het buitenland raakt geïn teresseerd. „In Duitsland en België wordt er in muziekpro gramma's aandacht aan be steed", aldus Franke. nrNadia Berkelder DDELBURG - De fractie van «[baar Middel burg vindt dat ugemeester K. Schouwenaar adelijker moet zijn over de re- s om R&B-avonden in The jjbttrain te verbieden. De mij maakt zich zorgen over itntuele schadeclaims en over «imago van Middelburg. In- iddels is duidelijk dat The ighttrain het komende half- ur geen R&B-avonden meer houden. Middelburg komt niet in een (ddaglicht te staan. We kun- sions geen gedonder met een Kuwe burgemeestersaffaire bitteren, inhoudelijk niet en oütiek iet", zegt fractievoor- ar H Akdag. Hij benadrukt ühij de wettelijke bevoegdhe id van de burgemeester niet ïdiscussie wil stellen. Zijn irtij is tevreden over de manier narop Schouwenaar die taken nu toe heeft uitgevoerd. Jlaarde laatste dagen wordt er wel in de regionale als de lan- Hijke pers aandacht besteed mhetverbod. Wij hebben daar tpaaldebedenkingen over." iouwenaar moet de raad in- mieren, vindt Leefbaar Mid- iburg. „Hij heeft bepaalde sluiten genomen. Dat was ichien terecht, maar toch we bezorgd." Volgens Ak- is de communicatie over de kwestie niet goed verlopen „De burgemeester heeft het niet handig gedaan." Het heeft Akdag verbaasd dat Schouwenaar verklaarde niet te weten wat R&B is en ook zich er ook niet in te willen verdiepen. „Ik wist het ook niet, maar ik heb me er wel in verdiept." Inmiddels is een brief naar de ei genaren van de discotheek ge stuurd. Daarin deelt Schouwe naar hen mee dat ze een halfjaar lang geen R&B-avonden mogen houden. Akdag vindt dat de burgemees ter goede argumenten moet hebben om zo'n verbod in te stellen. Die argumenten moet hij ook aan de raad uitleggen. „Als de eigenaren een schade claim indienen, moet de ge meenteraad geld beschikbaar stellen." Hij zegt zich bovendien zorgen te maken over de gevol gen van het verbod. „Als je een groep uitsluit, kan dat proble men in de samenleving veroor zaken." Besluit Volgens Schouwenaar is nog geen sprake van een verbod. „Het is een voorgenomen be sluit. De eigenaren hebben tien dagen de tijd gekregen om te reageren. Pas dan volgt een echt besluit." Dat verbod geldt dan voor een half jaar. „Dat is de tijd die nodig is om het risico te mi nimaliseren." Schouwenaar wil niet zeggen of dat gebeurt door de bewuste groep justitieel aan te pakken of door de beveiliging van de discotheek te verbeteren. Het is mogelijk dat eerder wordt besloten dat het verbod niet meer nodig is. „Als de informa tie van de politie verandert, kan de termijn veranderen." Schouwenaar bestrijdt overi gens dat er nu al een verbod geldt op R&B-avonden. „Het was oorspronkelijk een vrijwil lige afspraak. Aanvankelijk was het idee om de discotheek helemaal te sluiten. Na overleg kwamen de eigenaren zelf met het idee, omdat het op andere avonden niet zou gebeuren. We hadden op basis van vrijwillig heid verder kunnen gaan, maar ik ga ervan uit dat ze dat niet meer willen, gezien wat er vori ge week gebeurd is." De burgemeester zal de kwestie morgenavond tijdens de com missie algemene bestuurszaken toelichten toSteffan ter Maat BNKENSZAND - Het verbe- uitbreiden en herinrich- •a van begraafplaatsen in de smeente Bor.sele gaat tot 2010 37duizend euro kosten. De ge- -«nteraad bespreekt de plan- w voor de begraafplaatsen toderdag. kdseptember werd al bekend |Makt lat de Algemene Be- piafplaats in Borssele toe is een renovatie; waarschijn- 5! wordt hier dit jaar nog mee *$onnen. Er moet een muur sa en waarin urnen met as van Redenen kunnen worden -Igezet. Verder is er onderhoud Mig aan de verharde paden en -eten er paden worden ver- M-Ook moeten er duurzame- 5 bomen en struiken worden ?"-'ant. De gemeente wil de ^"■grenzende volkstuintjes bij fe renovatie betrekken. Deze pord heeft al langer de bestem- sngbegraafplaats en wordt zo Inricht dat de plek direct ge- Mktkan worden als uitbrei- noodzakelijk is Ook op de begraafplaatsen in de andere dorpen van de gemeente moet in de komende jaren het nodige werk worden verricht. Zo is uitbreiding en verbetering van de begraafplaatsen in Drie wegen, Ovezande, 's Gravenpol der en Hoedekenskerke noodza kelijk. Ook van de andere begraafplaatsen in de gemeente wordt de kwaliteit verbeterd; er komen beter groenvoorzienin gen en de hoofdpaden op de be graafplaatsen worden geasfal teerd. Van het totale bedrag van 837 duizend euro is 409 duizend eu ro bestemd voor de kwaliteits verbeteringen. De capaciteitsvergroting kost 178 duizend euro en de overige 250 duizend euro gaat naar de renovatie van de Algemene Be graafplaats in Borssele. De ge meente heeft als uitgangspunt dat begraven in Borsele kosten dekkend moet zijn. De kosten van de aanpassingen en het on derhoud moeten dus waar schijnlijk uit de leges van de lijkbezorging worden opge bracht Annemarie van der Sterren uit Poortvliet speelt deze zomer in de musical Fame. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat BERGEN OP ZOOM - Vorig jaar voerde Musicalplan Zuidwest de musical Joseph uit in Bergen op Zoom. De acteurs beston den uit jonge Brabantse en een vijftal Zeeuwse acteurs. Dit jaar wordt de musi cal Fame gespeeld en is de Zeeuwse in breng beperkt tot één acteur: Annemarie van der Sterren uit Poortvliet. Zaterdag werd de cast gepresenteerd. De presentatie voor pers en sponsors was in de theaterzaal van het Centrum voor de Kunsten Bergen op Zoom (CKB). Van der Sterren (22) was na afloop niet helemaal tevreden: „We speelden onze audities na, maar dat ging tijdens het oefenen beter. Maar het was in ieder geval leuk om met de hele cast samen te zijn." Musicalplan Zuidwest werkt onder toe zicht van het CKBHet is een initiatief van de provincie Brabant en de gemeente Ber gen op Zoom om jonge acteurs, zangers en dansers uit Zuidwest-Nederland onder professionele begeleiding een musical te laten uitvoeren. Fame is gebaseerd op een televisieserie uit de jaren tachtig. Het verhaal gaat over jonge mensen die worden toegelaten op een muziek-, dans,- en acteerschool in New York. De audities die in de serie te zien zijn, moest Van der Sterren voor deel name aan de musical ook ondergaan. De Poortvlietse besloot hieraan mee te doen nadat ze vorig jaar de musical Jo seph zag „De hoofdrolspeler zat bij mij in de klas. Ik sprak met hem over de musical en raakte zodoende enthousiast om zelf ook een keer mee te spelen." Er waren ruim driehonderd kandidaten voor zo'n dertig rollen Van der Sterren werd na de eerste schifting in november uitgenodigd voor de tweede ronde op 21 december. „Ik werd er bij de tweede audi tieronde met twee meisjes uitgehaald. We moesten in een aparte ruimte een stuk drummen. Toen wist ik dat het om de rol van Grace ging, een acterende rol van een meisje dat drumt in de musical Ik had nog nooit gedrumd, maar de andere twee ge lukkig ook niet. Drie dagen later kreeg ik te horen dat ik de rol had. Ik vond het fan tastisch, want ik had er helemaal niet op gerekend." De rol van Grace spreekt tot de verbeel ding: „Grace is een meisje dat het hele maal wil gaan maken op de school. Ze is een beetje arrogant en wil graag dat ieder een naar haar kijkt. Ik vind mezelf niet ar rogant, maar ik sta wel graag in de be langstelling. Wat dat betreft past de rol goed bij mij." Hoewel Van der Sterren graag in de be langstelling staat, ambieert ze geen pro fessionele carrière op de bühne: „Ik stu deer Cultureel Maatschappelijke Vor ming en zie deze musical als een leuke hobby Dat ga ik eerst maar eens goed af maken en dan kijk ik daarna wel of ik nog een keer iets in een musical wil doen." De musical is vijf keer te zien in schouw burg De Maagd in Bergen op Zoom. Vrij dag 20 juni vindt de eerste voorstelling plaats. jgwSteffan ter Maat ®ZELINGE - Het Marktplein Biezelinge moet autovrij 'orden en vervangende par- wrruimte moet direct aan de "8en langs het Marktplein •btaan. Dit adviseert het bu- •Mu SpellerCo Meerding uit *»lre. Donderdag praat het wlege van Kapelle in de zaal "n De Heyzon in Biezelinge Bet inwoners over de plan ten. Voordat het adviesbureau zich boog over de herinrichting van het Marktplein werd een enquê te gehouden onder de direct aanwonenden van het Markt plein en onder de overige inwo ners van de kern. Van de 25 en quêteformulieren die werden verstuurd naar de direct omwo nenden werden er 17 met reac ties teruggestuurd. Ongeveer de helft van de omwonenden zeggen zich te storen aan het on geordend parkeren op het Marktplein. Het plein telt zes tien officiële parkeerplaatsen, maar in de praktijk worden de auto's overal geparkeerd. Een kwart vindt dat er te weinig par keerplaatsen zijn. Ook ergert 53 procent zich aan de tijdelijk aanwezigheid van een papier container. Een kwart van de om wonenden maakt zich zorgen over de onoverzichtelijke T- splitsing van het Marktplein, de Hoofdstraat en de Noordstraat. Met het plan om het Marktplein verkeersvrij te maken moet de karakteristieke eigenheid van het plein - in samenhang met de voormalige aangrenzende ha ven, nu speelweide - weer naar voren komen. Er moet een zoge heten sfeermakend karakter ontstaan. Om dit te benadruk ken, wordt voorgesteld een dub bele rij leilinden te plaatsen en balkons aan te brengen. Ook zou er een trap van het plein naar de speelweide moeten komen. Op het Marktplein staan 16 Japan se sierkersbomen, maar deze verkeren in een slechte staat omdat ze niet goed kunnen groeien onder de bestrating. De omheining van de dubbele rij leilinden en een afsluitbare toe gang zouden het plein geschikt maken voor het houden van eve nementen. Diverse omwonen den gaven in de enquête aan dat zij deze functie graag zouden zien voor het Marktplein. Steffan ter Maat HEINKENSZAND - Burge meester en wethouders van de gemeente Borsele willen een onderzoek laten uitvoeren naar de uitbreidingsmogelijkheden van parkeerplaats achter multi functioneel centrum de Stenge. De CDA-fractie vroeg vorige maand om aandacht voor het parkeerbeleid rond de Stenge. Eerder was in het Masterplan Heinkenszand, het plan voor een aantal nieuwe structuren in het centrum, gekozen voor meer verblijfsruimte Dit ging ten koste van de hoeveelheid par keerruimte op het Stengeplein en dat had weer gevolgen voor de nabij gelegen parkeersitua ties. Zo wordt bij het woonzorgcen trum Dijkstede veel fout gepar keerd omdat er onvoldoende plaatsen zijn. De huurparkeer- plaatsen onder Dijkstede wor den niet veel gebruikt. Volgens het CDA omdat de huurprijs hoog is en de toegang tot de kel der moeilijk is vanwege de steile op- en afrit. Bewoners parkeren hun auto daarom veelal op het gewone parkeerterrein. Hier raakt het vervolgens overvol omdat een groot aantal Stenge bezoekers er ook parkeert. Naast het onderzoek voor uit breiding van het aantal par keerplaatsen, wil het college aan de vaste gebruikers van parkeergelegenheden in het centrum vragen of zij geen ge bruik meer willen maken van parkeergelegenheid voor pas santen. Deze vaste gebruikers kunnen de vraag schriftelijk te gemoet zien. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Ze waren bijna niet te stuiten, de deelnemers sponsorloop die za terdag rond de gereformeerde kerk in Haamstede werd gehou den. De opbrengst van 4140 eu ro was ver boven de verwachtin gen van het organiserende CJV- Burgh-Haamstede. Het geld komt ten goede aan een wees huis in Oeganda dat is opgezet door verpleegkundige Els van Teijlingen uit Goes. Aan de sponsorloop deden meer dan veertig kinderen mee. Voor het CJV ging het balletje aan het rollen toen verpleegkundige Janne Goedhart uit Haamstede stage ging lopen in Oeganda. Daar ontmoette ze Els van Teijlingen en raakte onder de indruk van haar inzet voor de Oegandese weeskinderen. Via Janne Goedhart kregen de Oe gandese weeskinderen in Burgh-Haamstede namen en gezichten en al snel werd het idee geboren voor de sponsor- loop.Theo van Teijlingen, de broer van Els, was in Haamste de om te vertellen over het weeshuis in Soroti. Geld is er hard nodig, zegt hij. „Veel kin deren daar hebben aids. Alleen mag dat woord niet gebruikt worden. Els werd geraakt door het lot van Sarah, ook een kind met aids", vertelt Van Teijlin gen. „Dat is de eerste bewoner van het weeshuis geworden." Van Teijlingen legt twee foto's naast elkaar. Eén van een uitge mergeld doodziek kind, de an der van een op het oog gezond en enthousiast meisje; Sarah. „Misschien wordt Sarah niet ouder dan zes, maar dan heeft ze door de zorg van Els toch nog een goed leven gehad." door Kris Naudts GENT - Zeeland Seaports moet na de Nederlandse parlements verkiezingen, die overmorgen worden gehouden, zo snel mo gelijk bekendmaken dat de Zeeuwse en Gentse havens de samenwerking versterken. Die oproep deed de Gentse ha venschepen D. Termont onlangs op de nieuwjaarsreceptie van het Gemeentelijk Havenbedrijf van Gent. Volgens Termont is enkele maanden geleden al een akkoord bereikt over verder gaande samenwerking tussen de havens van Terneuzen, Vlis- singen en Gent. maar laat de po litieke situatie in Nederland het nog niet toe het document pu bliek te maken. „Ik hoop dat de Nederlandse collega's bereid zijn het akkoord na de verkie zingen, samen met ons, wereld kundig te maken", aldus Ter mont. „Het akkoord is het resultaat van de sterk verbeterde ver standhouding tussen onze ha ven en Terneuzen en Vlissin- gen". Volgens Termont zijn de havens van Vlissingen en Ter neuzen de grootste concurren ten van de Vlaamse havens. Termont:Eddy Bruyninckx.de directeur-generaal van de ha ven van Antwerpen, heeft de zelfde mening. Ook Zeebrugge heeft zwaar te lijden onder de Nederlandse aanpak. Zoals ik ijver voor een samenwerking binnen de ka naalzone Gent-Terneuzen, pleit ik ook voor een betere samen werking tussen de Vlaamse en Nederlandse havens in de Scheldemond. Het Rijn-Schel- de-Deltaproject kan misschien een platform worden om een sa menwerking te realiseren. We zijn er al in geslaagd om op dit niveau een gemeenschappelijke folder uit te geven en gezamen lijk een website te openen" Ter mont herhaalde zijn eerdere stelling om het kanaal Gent- Terneuzen als één grensover schrijdend economisch geheel te zien en dat, in een moderne Europese en economische visie, de landsgrens best zo spoedig mogelijk verdwijnt. GOES - In de nacht van zater dag op zondag is een 20-jarige Arnemuidenaar in een horeca gelegenheid in Goes met een bierflesje op zijn gezicht gesla gen. De nog onbekende dader sloeg de man met het flesje na een woordenwisseling. De Ar nemuidenaar moest zijn kin in het ziekenhuis op zeven plaat sen laten hechten. jonenden storen zich aan het ongeordend parkeren op het Marktplein. foto Willem Mieras Voor haar leeftijd is het acht jarige Middelburgse meisje bijzonder geïnteresseerd in de politiek. Ze kent alle par tijen met bijbehorende lijst trekkers uit haar hoofd, stelt haar ouders lastige vragen als 'wat bedoelen ze mei links en rechts, socialistisch en staatkundig-gerefor meerd' en heeft het af en toe vertederd over Wouter de Boskabouter als het ivoti- derkind van de PvdA in beeld is. Maar de sociaal-democraten lieten dit weekeinde een lelij ke steek vallen in de campag ne. Werd het meisje afgelopen op de Middelburgse markt door de SGP getrakteerd op een manderijntje, kreeg ze van de ChristenUnie een no titieblokje met pen, was er een kleurplaat van D66 en werd ze door de SP overladen met stickers, schuursponsjes in de vorm van een tomaat en het complete part ijprogram ma, de PvdA had slechts een klein potloodje voor haar. ,,Mag ik dan geen foldertje „Die zijn alleen voor de echte kiezers", klonk het zuinigjes vanachter de kraam. Dat kan bij de verkiezingen van 2013 weieens een zeteltje schelen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23