Schroevers maakt het verschil Rillandia gaat vrolijk verder Francke leider klassement dressuurtrofee (ousemaker vergroot marge in Zeeuws lamkampioenschap Krabbendijke laat dure punten liggen Heinkenszand rekent zich rijk na gelijkspel Derde opeenvolgende nederlaag Olympus 17 [orfballers TOP verrassen Swift in Middelburgse derby Biezentrappers 2 ffint topper in vrouwenfutsal EMM komt niet in actie wb maandag 20 januari 2003 ^Lucien. Roelandt fSTKAPELLE - Trudy „cke schreef zaterdag met mpidou in manege De Zand- djiin Westkapelle beide dres- apioeven in de klasse L2 op wnaam. Daarmee is de ama- leuit Gapinge na twee wed- ijden de trotse leider in de pd om de Hotel Westduyn ^ntroffee van de Westkapel- iVnxmruiters. Francke stuurde Pomidou in de eerste proef met 167 punten naar het oranje erelint. Zij liet hiermee het thuis rijdende Ma rijke Brasser met Moos vijf pun ten achter zich. Ook in de tweede proef wist Brasser het thuisvoordeel niet uit te buiten. Ze moest met een score van 157 punten wederom genoegen ne men met de tweede stek. Trudv Francke liet de teller tot 168 punten oplopen. In de klasse M1 bleken de winst punten duur. In de eerste proef mocht Babette Bookelaar met Oakley een bonuspunt aan haar totaal toevoegen. De voor Sé- -Ros uitkomende amazone stuurde de viervoeter met 160 punten naar het oranje erelint Ook voor de met 157 punten als tweede eindigende Marielle Nieuwenhuis met Gino was er nog een winstpunt. In de tweede proef was dit extraatje slechts weggelegd voor Bookelaar, die met 159 punten haar tweede ze ge van de dag opstreek In de klasse LI ging de hoogste eer in beide proeven naar de zelfde combinatie. Maaike Ha melink van het Vlissingse Scheldestad verwees met Squa re Dimension in beide manches met het geringst mogelijk ver schil Jolanda Bevelander met Shunshine naar de tweede plaats. De klasse B onderscheidde zich door een sterke kopgroep. In de eerste proef won Seriene van Valeska Nastaly. De amazone eiste met 165 punten de over winning op. Met eenzelfde to taal ging in de tweede proef het oranje erelint naar L. van den Berg van Oranjezon met de mer rie Charlotte de la Montangne. wKoen de Vries IDDELBURG - Met een rode, Hwete kop en afgezakte kou- a slofte Arie Schroevers (41) gffdagavond als een van de liisten sporthal de Voorborch tl ..Ik ben gebroken, maar heb ra goed gevoel", deelde de 'jrnhonderd kilo zware korf- jüfrvanTOP uit Arnemuiden tt.Schroevers scoorde slechts ra keer in de derby met Swift, aarhad desondanks een grote ibreng in de verrassende over- ianing op de Middelburgers: 1-15. jöP-trainer Gijs Hollestelle baide luid victorie na afloop ia de sportief verlopen derby «kelder van de eerste klasse, wrgaf de sleutel tot het suc- gaan Arie Schroevers. „Arie ïgde voor rust in de ploeg en din de pauze enkele belang de aanwijzingen. Hij ziet het igoed", gaf de vertrekkende tiiner aan. „Aan Arie hebben nandaag veel te danken lebroevers speelde bijna 25 jaar bde hoofdmacht van de Arne- nidse korfbalploeg, ging drie jar geleden vrijwillig terug tarhet tweede en draaft af en «nog op in het eerste als dat icdig is. Vanwege de winter- portvakantie van topscorer amonvan de Gruiter was deel- ?van de routinier zaterdag ringend gewenst. ijn postuur verraadt dat Ichroevers eigenlijk niet meer leekan in de eerste klasse en in iteisdat ook zo. Maar op basis mtactisch inzicht weet hij zijn fkortkomingen aardig te ca- loufleren. Op papier kwam hij in verdedigend opzicht niet te kort, want zijn directe tegen stander (eerst Richard Geldof, later Roel Klootwijk) scoorde maar één keer. Aanvallend zorgde hij er samen met Jantine en Rita Meulmeester voor dat Leon Kloet een zee aan ruimte kreeg en kon uitgroeien tot de held van TOR Kloet nam met negen treffers bijna de helft van de Arnemuidse doelpunten voor zijn rekening. En dat allemaal in een vak waarin de gemiddel de leeftijd ruim boven de 38 lag: Schroevers is zoals gezegd 41 Kloet 36 en Rita en Jantine Meulmeester zijn beiden 38. Heer en meester Voor rust was de sportieve aan wezigheid van Schroevers nog niet zo opvallend. Swift was aanvallend en verdedigend heer en meester en leek op een simpe le zege af te gaan. De Middel burgers konden naar hartenlust schieten op de TOP-korf en konden de Arnemuidse aan valsdrift snel beteugelen. Het enige dat Swift te verwijten viel was dat er te weinig werd ge scoord. Bij 10-6, vijf minuten voor rust, viel Swift echter helemaal stil. In de pauze (10-8) kon trainer Leo Langebeeke de ploeg niet op de rails krijgen, waardoor TOP erop en erover ging: 10-14 „Waar het aan ligt, ik weet het niet", sprak Langebeeke na af loop. „Tegen RWA, IJsselvogels en Maassluis gebeurde precies hetzelfde. We hebben soms lan ge, diepe inzinkingen. Maar ik kan de ploeg niets verwijten. Het is een leerproces", vond Langebeeke. orDaaf Kasse iRAYENPOI.DER - In het damkampioenschap Arjo Kousemaker zater- ii?inhet dorpshuis van 's-Gra- wpolder zijn leidende positie «sterkt. Zelf won de Goese- Kar overtuigend van Evert Fiskerke. terwijl zijn belang rijkste concurrenten Bennie hoyoost en Kees Rijk elkaar op •"«nise hielden. Met nog drie raden voor de boeg bedraagt i? voorsprong van Kousemaker ♦?het achtervolgende duo drie Jfflten. jv^rafgaand aan de partij tegen Kousemaker had Evert Tisxerke twee inhaalpartijen Erwin Hamers en Wim ;^?wjan kansloos verloren, ttardat was voor de Vlissinger treden om het tegen Kouse- GISSINGEN - Biezentrap- tts/Gerka Sport 2 won in de topper van het vrouwenfutsal van Charlie Hair. De ?'oeg heeft inmiddels een voor drong van zes punten op Char- «Hair. Uit de nog twee te spe- wedstrijden heeft Biezen- "Ppers 2 slechts één punt no il0® de titel te veroveren. j*jdje Hair-Biezentrappers- l*rka Sport 2 7-9. De wed- Pas 'n slotfase t>e- Bij 8-7 ging een corner van lezentrappers via een speel- vr Van Charlie Hair het eigen i i'n- Doelpunten voor Char- Hairvan Monique van Gastel Miranda Schog. Esther ouse en Jolanda Boer. Voor lezentrappers 2 scoorden Deb- Bakker (5x), Inge van Hou- *n -x) en Wies van Eede. .^toppers-Den Dullaert 3-0-ruststand voor Bie- entrappers stond tien minuten j ,rtlid n"g op het scorebord. Verv°lg van de partij kwa- e" ae bezoekers conditie te- JV Voor Biezentrappers 1.. ,™en Trees Vervenne (3x), i,e^. Jongeneel, Jacolien d» o J beiden 2x) en Aman- Underdijk. Esther Verdur- jj*maakte de enige tegentref- „Toen het 10-10 werd had ik al het idee dat er iets bij Swift knapte", vertelde Schroevers. „We speelden na rust zelf ook slimmer. In het andere vak wa ren we voor rust te statisch en te ongeduldig. Dat liep nu veel be ter." Dat bleek: Hannuël Kra mer en Ad Bezemer kregen het op hun heupen en Ria de Ridder (ook al een veteraan) pikte ook haar doelpuntje mee. Na de 10-14 klampte Swift nog wel aan, maar de marge werd nooit kleiner dan twee treffers. Groot verschil in de tweede helft was de inbreng van de Swift-vrouwen. In de eerste helft zorgden ze voor zes tref fers, daarna scoorden ze niet meer. Bij 20-15 was de verras sing compleet. TOP greep de laatste strohalm in de strijd te gen degradatie, terwijl Swift angstig naar beneden moet kij ken omdat de rode streep na dert. Zaterdag is de ontmoeting in Middelburg met Snel/Kooi man van groot belang. Doelpunten Swift: Sjoerd Sanderse 4. Anila Hoekstra 3, Mabel van de Velde 3, Paul van den Berg 2, Ivo de Hond 2, Roel Klootwijk 1. TOP: Leon Kloet 9. Hannuël Kra mer 5, Ad Bezemer 3, Ria de Ridder 2, Arie Schroevers 1. maker rustiger aan te doen. Desondanks kon de koploper al snel profiteren van het matige spel van zijn opponent. Hij nam een opsluiting in aan de rechter vleugel van Wiskerke, terwijl hij ook op de rest van het bord heer en meester wasIn een stand met voor beide spelers nog twaalf schijven moest de hekkensluiter al materiaal offeren en even la ter kon Kousemaker zijn zesde overwinning laten bijschrijven. Coming-man Bennie Provoost en titelhouder Kees Rijk moeten momenteel genoegen nemen met een plaats op de tweede rij. In hun onderlinge duel nam de jongste van de twee dammers het voortouw maar na enkele ni - vellerende ruiltjes was de stand uitgeblust en kwamen de spe lers remise overeen. Het duel tussen Daaf Kasse en Erwin Hamers was zaterdag vooral van belang voor de vierde plaats. Kasse ging de achtste ronde in met een punt voor sprong op zijn concurrent, die na een zwakke start in dit toer nooi sterk teruggekomen is Het werd een spannend gevecht waarin Kasse steeds aan de leiding ging. In de tijdnoodfa se kon Hamers een verrassen de doorbraakcombinatie ne men waarna het snel remise werd. Johnny de Leeuw won zijn in- haalpartij tegen Wim Koppejan door een simpele combinatie en leek ook zaterdag op weg naar een goed resultaat, maar Jan van de Weteringh kon nog net ontsnappen. Jaap Veerhoek won zijn eerste partij in dit kampioenschap. In een mooie aanvalspartij liet hij Ko Lou- werse kansloos. Promotieklasse In de promotieklasse gebeurde er zaterdag weinig. Jos de Wild was de enige speler die zijn par tij wist te winnen. Koploopster Rianka Rentmeester speelde ge lijk tegen Kees de Jonge en be hield daardoor haar voorsprong van drie punten op Jan van Beeck. Arie den Hollander deed goede zaken in de eerste klasse. De speler uit Waarde versloeg Jan Baayens en leidt nu met één punt voorsprong op Jan Flik- weert. Een trio gaat na zaterdag aan de leiding in de tweede klas se. Jo Houmes en Lex Mamed speelden tegen elkaar gelijk en kregen op de eerste plaats gezel schap van Ab Smit. Een merkwaardig duel tussen TOP-speelster Rita Meulmeester (links) en Margreet Rotte van Swift. foto Lex de Meester Tweedeklasser steviger aan kop na 6-0-zege op Dauwendaele door Ferdinand Koppejan RILLAND - Een betere hervat ting van de competitie kon Ril landia zich zaterdag niet wen sen. De equipe van trainer Paul van Buuren walste over Dau wendaele heen. In een wedstrijd die bol stond van strijd en emo tie werd het 6-0. De Rillandse droom op het kampioenschap in de tweede klasse wordt groter en groter, inede omdat naaste concurrent Dinteloord verloor. Bij Dauwendaele begon de pech zaterdagochtend al tijdens de wedstnjdbespreking, toen ba sisspeler Johan Rouw een epilepsieaanval kreeg. En de Middelburgers kregen meer mentale tikken te verwerken. Zo incasseerden ze al in de ope ningsminuut de eerste tegen treffer. Twee minuten voor rust kwamen ze op een 2-0-achter- stand uit een strafschop. En ge lijk na rust bouwde Rillandia de score uit naar 3-0. Tel daarbij op dat de Walcherse ploeg na veer tig minuten met tien man verder moest omdat Jeroen van der Schelde rood kreeg en de nacht merrie is compleet Voor die rode kaart moet de middenvelder zich diep scha men Scheidsrechter De Bie trok rood toen Van der Schelde be weerde dat de leidsman aan een enge ziekte leed. Oefenmeester Willemse van Dauwendaele zei na de wedstrijd dat die woorden gericht waren aan een Rillan- dia-speler die zich in de ogen van Van der Schelde een schwalbe had bezondigd. Maar ook Willemse keurde uiteraard het taalgebruik van zijn speler af. Rillandia zette vanaf de eerste minuut de toon. De eerste de beste aanval werd door Arjan Koopmans uit een hoge voorzet vanaf links met een korte knik van het hoofd in een doelpunt omgezet. Al in de eerste minuut scoort Arjan Koopmans (midden) de 1 en Marsjel Leonhart komen te laat. -0 voor Rillandia. Freddie Melaard (links) foto Willem Mieras Hoewel Dauwendaele zich leek te herstellen van de vroege te- gengoal, bleef Rillandia de wed strijd domineren. In de 26e mi nuut was Michiel van Trijen heel dicht bij een doelpunt toen hij vanaf de rechterkant de bal op de linkerpaal schoot. De wedstrijd werd vlak voor rust al beslist toen Van der Schelde met rood van het veld moest en Koopmans uit een strafschop de 2-0 binnenschoot. De tweede helft begon hetzelfde als de eerste. De ploegen ston den nog geen minuut op het veld of Rillandia scoorde alweer. Ar jan Koopmans verschalkte met een mooie diagonale knal voor de derde keer Robert Groenen- berg. De weerstand van d e be zoekers werd definitief gebro ken toen Hakan Didi in de zeventigste minuut de 4-0 voor zijn ploeg binnenschoot. In de laatste vijf minuten bouw de Rillandia de score uit tot naar 6-0 via doelpunten van Bas Kools en Michiel van Trijen. Ril landia—cöach Paul van Buuren kon na de wedstrijd natuurlijk niet anders dan tevreden te zijn „Mijn jongens waren scherp. Na de winterstop moet je altijd maar afwachten hoe je elftal daaruit komt. Mijn ploeg ver dient daarom een groot compli ment." Het gezicht van zijn collega stond heel wat somberder. „We begonnen gewoon slecht. In de rust heb ik mijn teleurstelling daarover geuit. In de tweede helft zijn we achterin een op een gaan spelen. Dal is dus niet goed uitgepakt," door Wim Broekhoven VLISSINGEN - In de vierde klasse A eindigde de topper tus sen leider Ileinkenszand en naaste belager DFS op 2-2. De belangrijke partij voor de twee de periodetitel tussen Nieuw- land en Spui werd gestaakt na een beenbreuk van Spui-speler Michel Fieret. In 4B verspeelde Krabbendijke in de strijd om de tweede periodetitel twee pun ten door de 2-2 tegen Hoede ken skerke. SPS-Borssele 0-0: De thuis ploeg liet in de beginfase mooie kansen liggen, maar na een ge- lij kopgaande wedstrijd had de ploeg in de slotfase doelman Lisseveld hard nodig om het punt veilig te stellen. Wemeldinge-Wissenkerke 3-1: John Mol opende na vier minu ten uit een onmogelijke hoek de score voor de thuisclub, maar via Danny Hakkert werd het weer gelijk. Chris Kole tekende direct daarna uit een scrimmage voor de 2-1-ruststand. In een magere tweede helft slaagde de thuisploeg er een minuut voor tijd via opnieuw John Mol de ze ge veilig te stellen. Brouwershaven-Colijnsplaatse Boys 2-3: De bezoekers kwamen op voorsprong door Abdul Beg- de. Vijf minuten na de thee te kende Frank Kristelijn voor 1- 1maar vervolgens werd het via Ronald Jansen en Henk Brissee 1-3. Tien minuten voor tijd maakte Kristelijn de 2-3. Vrederust-Wolfaartsdijk 1-6: Binnen vijf minuten zat Wolfaartsdijk door treffers van Perry Eveleens en Leon Tave- nier op rozen. Na de 0-3 direct na rust van opnieuw Tavenier was de thuisclub definitief ge klopt. Harm Fluijt tekende voor 0-4 en 0-5, voordat Erwin Dem- mers de Halsterse eer kon red den. Via een derde treffer van Fluijt werd het 1-6. Krabbendijke-Hoedekensker- ke 2-2: Johan Pekaar opende met een fraaie vrije trap na twintig minuten de score voor de thuisclub. Bernard Prevost maakte er een kwartier later 1-1 van, maar via een treffer van Bas Heppe leidde de thuisclub bij rust verdiend met 2-1. Na de thee verzuimde Krabbendijke de wedstrijd te beslissen. De treffer van Bernard Prevost een kwartier voor tijd leverde de thuisclub in de strijd om de tweede periode twee kostbare verliespunten op. Heinkenszand-DFS 2-2: 6 Manco Rouw 0-1, 20. Remko v.d. Does I-I, 57. Guido Wiskerke 2-131. Manco Rouw 2-2 ScheidsrechterH.C. Fili- us (Goes). Gele kaart: Jody Sheilds, Alex dc Haan en Gerben Menheer e allen Ileinkenszand). Renee v.d. Linde. Bram Nortier, Bas Hogestein en Micheal Leijten (allen DFS). Aantal toeschouwers: 100. DSE-WIK 1-2: Wilco Kooman opende na 25 minuten op aange ven van Leon Hendrikse de sco re voor WIK. Twee minuten la ter tekende Stan Wijnen al voor 1 -1De thuisclub ging vooral na rust dri ftig op zoek naar de volle winst, maar de drie punten gin gen naar WIK na een counter van Leon Hendnksc tien minu ten voor tijd. DVO'60-Smerdiek 2-2: Smer- diek was voor rust de betere ploeg en de 0-1 door Elmar van de Griek was dikverdiend. Het had echter 0-2 moeten zijn, want doelman De Bruin stopte nog een strafschop van Jordy Hage. Tien minuten na de thee scoorde Hage wel vanaf elf me ter: 0-2. DVO kwam door Za- charias terug tot 1-2 en in de slotminuut zelfs op gelijke hoogte. De mee opgekomen doelman De Bruin werd in het strafschopgebied onderuit ge haald, waarna hijzelf vanaf elf meter raak schoot. VLISSINGEN - De handballers van EMM zijn op de elfde speel dag niet in actie gekomen. Te genstander Atomium'61 2 werd donderdag door de hond uit de regioklasse C gezet. De handballers uit Rotterdam kwamen uit de laatste vijf com petitieduels slechts twee keer opdagen. De afmelding tegen Westlandia afgelopen week deed de deur dicht. Alle resulta ten van de ploeg worden ge schrapt. Voor EMM komt de 27-15-thuiszege te vervallen. van onze sportreoactie HEINKENSZAND - Iedereen die na de voetballoze periode uitkeek naar een leuke wed strijd. was zaterdag bij Hein kenszand-DFS op het juiste adres. In een zinderende topper deelden de koplopers uit de vierde klasse A de punten: 2-2. Mariko Rouw zette al vroeg DFS op 1-0 via een vrije trap a la Pierre van Hooijdonk. Na twin tig minuten kantelde de wed strijd. Na een prima voorzet van Raymond Mohr schoot Remco van de Does de gelijkmaker bin nen. Na rust bracht Guido Wis kerke de thuisploeg op 2-1. maar in de 81e minuut werd DFS-aanvoerder Mariko Rouw binnen de 'zestien' door twee Heinkenszand-verdedigers ge mangeld. Scheidsrechter Filius wees naar de stip en Rouw voltrok zelf het vonnis: 2-2. Hcinkenszand-trainer Arjo den Dekker na afloop: „Een zinde rende wedstrijd met een terech te uitslag. Met misschien nog één moeilijke wedstrijd tegen Spui voor de boeg, is de compe titie volgens mij beslist." Heinkenszand-DFS 2-2 (1-1). 6. Mariko Rouw 0-1 20. Remko van de Does 1-1. 57. Guido Wiskerke 2-1, 81 Mariko Route 2-2. Scheidsrech ter: H.C. Filius (Goes). Gele kaart. Jody Sheilds, Alex dc Haan en Ger ben Menheere (allen Ileinkenszand Rene van de Linde, Bram Nortier, Bas Hogestein en Micheal Leijten (allen DFS). Aantal toeschouwers 100. Ileinkenszand: Cor Nieuwdorp, Ed win Ganzeman, Jody Sheilds, Ri chard Wiskerke, Johan Karelse (45. Eelco Walkout), Guido Wiskerke. Alex de Haan. Erik Vermaas (49. Mark Langebeeke). Remko van dc Does, Raymond Mohr, Gerben Men heere. Rillandia-Dauwendaele <>-() (2-0): 1. Arjan Koopmans 1-0; 43. Arjan Koopmans 2-0: 46. Arjan Koop mans 3-0; 70. Hakin Didi 4-0. 86. Bas Kools 5-0: 90. Michiel van Trij en 6-0. Geel: Michiel van Trijen (Ril landia). Rood: Jeroen van der Schel de (Dauwendaele). Scheidsrechter: D.Il. de Bie (Sprang-Capelle). Aan tal toeschouwers: 125. Rillandia: Alwin van Dongen; Ed win Clement. Peter Kepers, Corné Nuyes, Marthijn van Elzakker; Jac- co Baas (60, Pascal Beeke), Giel Dübbeld, Richard van der Roest (75. Marco Minnaart); Hakan Didi (70, Bas Kools), Michiel van Trijen, Ar jan Koopmans. Dauwendaele: Robert Groenenberg Marsjel Leonhart, René de Nooijer (46. Chris Kiali), Freddie Melaard, Robert Griep (83. Thijs Toornstra); Joost Vergouwen, Robin van den Velde, Jeroen van der Schelde, Ed win Leonhart; Jordy van Bunderen, Patrick Langemairc. door Wim Kakebeeke VLISSINGEN' - De mannen van Olympus zitten in een dip. De Vlissingse handballers komen na de derde nederlaag op rij dicht in de buurt van de degra datieplaatsen. De vrouwen van EMM kunnen na de zege op Ge mini 2 de rest van de competitie rustig uithollen. De vrouwen van GSC was kansloos tegen Walburg, de Goese mannen ver sloegen verrassend eenvoudig HVOS 2. Gemini 2-EMM 10-12: De com petitie is voor de Middelburgse vrouwen beslist. Het gat met hekkensluiter Gemini bedraagt dertien punten. „We zijn al be zig met het volgende seizoen" liet trainer Aertssen na de krap pe zege weten. „Op de training zijn we van koers veranderd. E wordt veel meer tijd in de syste men gestoken. Het leren vinden van elkaar wordt nu heel be langrijk." Gisteren werden liefst vier strafworpen gemist. De dekking was, vooral na rust. een stuk beter verzorgd. Gemini kwam toen een kwartier r niet tot scoren. Scores EMM: Maria Terra 5, Anouk Castenmiller 3, Christian Ramstijn 2, Danielle Carol en Petula Brasser. Walburg'75-GSC 20-10: Het weekje rust deed GSC geen goed. Tegen de verwachting in kreeg de equipe van Huib Quin- ten een flink pak slaag. En dat terwijl Walburg nog lager op de ladder stond. „Iedereen had hier meer van verwacht," zei Quin- ten na afloop. „Het was gewoon een offday." Oiiveo 2-Olympus 18-16: Tegen een versterkt Oiiveo 2 was geen kruid gewassen. Achterin was er een hoofdrol weggelegd voor beide keepsters. Zowel Marije Bleuel als Karin van der Lijcke hielden de schade beperkt. Mannen Roda'71 2-Olympus 21-13: Door drie nederlagen op rij is de equipe van Rita van den Velde een degradatiekandidaat ge worden. De zwakke leiding was duidelijk niet op de hand van Olympus. Na de pauze regende het tijdstraffen. Aanvoerder Louis Vermeulen kreeg rood voor commentaar'. Jan Woud stra schoot zes keer raak. HVOS2-GSC 14-21: JaapQuin- ten was er niet van overtuigd dat hot zo eenvoudig zou gaan in Spijkenisse. Thuis werd immers met slechts 20-19 gewonnen. De dekking had een belangrijk aandeel in de winst. Voor de pauze werden slechts twee doel punten geïncasseerd: 2-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17