Buurt verwerpt plan Oranjeplein PZC PZC Portret Balkenende in landschap mag Leys Raad Sluis kan nog niet terecht in nieuw onderkomen 11 Opnieuw lekkage bij Dow in Terneuzen Omwonenden vrezen verlies sociale functie gebied Samenkomsten voor vrouwen met borstkanker Politie geeft bewoners verzorgingstehuis tips over veilig verkeer Totaal anders Auto rijdt tegen verkeersbord Kaartje van de wethouder Fietstassen in brand gestoken Jongens vernielen reclamebord Auto vernield na botsing container Fietsen zonder licht beboet Botsing door voorrangsfout Leys komt naar u toe! vrijdag 17 januari 2003 grainy van Gremberghe ffiitNEUZEN - Dow Benelux ilimeuzen heeft gisteren de „lukraker LHC 1 voor de ■Ktfde keer binnen een week mdbuiten gebruik moeten stel en verband niet een lekkage aleidingen van het propyleen- koelsvsteeni. De storing had tot gevolg dat het indrijf enkele uren nafta moest jffakkelen. Het affakkelen ging gepaard met enige stankover last en de uitstoot van dikke zwarte wolken. Vorige week werd Dow gecon fronteerd met soortgelijke pro blemen in het koelleidingencir- cuit Ook toen ging de kraker enkele dagen buiten gebruik. Het voorbije weekeinde werd de installatie weer opgestart, wat ook al gepaard ging met licht-en geluidsoverlast. Of er een ver band bestaat tussen de storing vorige week en de problemen gisteren was niet duidelijk. Technisch onderzoek moet dat uitwijzen. Bij de provinciale milieudienst in Middelburg kwam gisteren - nadat Dow de storing volgens de regels gemeld had - één klacht binnen over milieuhinder „Het voorbije jaar zijn er wel vaker klachten tegen Dow ingediend, maar dat was in de periode dat het bedrijf zijn nieuwe installa ties aan het opstarten was. De voorbije weken is die klachten- stroom evenwel helemaal inge damd", zei L. van Vlaanderen van de provinciale milieudienst. Een inspecteur van die dienst is gisteren overigens wel op het bedri j f geweest voor een contro le. Volgens Dow-woordvoerder Frank Neve werd het lek in de leidingen in de nachtelijke uren geconstateerd, Een en ander leidde ertoe dat omstreeks acht uur donderdagochtend de LHC- fabriek werd stilgelegd. Dat feit werd gemeld aan de provincie. Tevens werd gesteld dat de sto ring mogelijk na een uur verhol pen zou zijn. Gistermiddag bleek dit geenszins het geval te zijn. De LHCl-kraker. zo liet Neve, zal zeker een week buiten bedrijf blijven. De storingen za delen Dow op met een bedrijfs schade die vele tonnen, zo niet miljoenen bedraagt. wirRené van Stee jgESKENS - In tegenstelling :oidegemeente en de dorpsraad ajn omwonenden en leden van diverse verenigingen minder optimistisch over de herinrich tingsplannen van het Oranje- pleininBreskens. Zij vinden dat inde nieuwste plannen te wei- ui» rekening wordt gehouden het behoud van de sociale functie van het plein. Met de homst van een Edah-super- markt vrezen de bewoners ook wkeers- en lawaaioverlast. Ondermeer voor de festiviteiten de visserijfeesten, de jaar markten en de ijsbaan in de win ter zou straks geen plaats meer ajn. De bewoners en de organi satoren van de evenementen rztdendit onacceptabel, omdat tiers in Breskens geen alterna tieve locaties voorhanden zijn. „Als die plannen doorgaan vrees ik dat de visserijfeesten dode zijn opgeschreven, wanthet Oranjeplein vormt min of meer het hart van de festivi teiten'", stelt voorzitter J. van jen Broecke van het organise rende visserijcomité 3e laatste tekeningen voorzien xktneen parkeergarage onder ie supermarkt en appartemen ten van drie hoog, die met hun over een breedte van veertig meter langs de Grote Kade komen. De overige gevels komen aan de westzijde van het Qranjeplein, met daktuinen er tussen. De rest van het plein radt grotendeels parkeerter rein. tan het oorspronkelijke plan een verbinding te maken TERNEUZEN - Het initiatief van de Borstkankervereniging Nederland om in Oostburg te beginnen met lotgenotencon tactmiddagen krijgt navolging elders in de regio Zeeuws- Vlaanderen. Vanaf 24 januari houdt de ver- aiging ook samenkomstmid- iagen in vergaderruimte 1 van bet streekziekenhuis de Honte in Terneuzen. Vanaf die dag wordt er elke vierde vrijdag middag van de maand een bij eenkomst gehouden van 14 00 tot 16.00 uur. In Oostburg is er sprake van een contactochtend en wel op elke vierde woensdag van de maand van 10.00 tot 11.30 uur in het ge- bouw van de maatschappelijke dienst. Borstkanker is voor veel patiënten een ingrijpende ziek te. Door te praten met lotgeno ten vindt men veel steun aan el kaar. Voor nadere informatie over de bijeenkomst kunnen belang stellenden contact opnemen art de conatctpersoon van de vereniging, mevouw M. Crosier- Maes, telefoon 0115-451981. redactie zeeuwsvlaanderen I Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 fax'(0115) 645742 Email; redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe tchef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Erits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Jel: (0114) 372776 Pax (0114)372771 E mail: redhulst@pzc nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet *#w;pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tussen het Oranjeplein en het Spuiplein, waardoor Breskens een echt hart zou krijgen, komt niets terecht. In plaats hiervan wordt de boel volledig dichtge timmerd", verklaart bewoon ster M. Vriends. Zij vreest met name de overlast van de in- en uitrit van de parkeergarage die pal voor haar woning is gepro jecteerd. Ook is ze niet gechar meerd van de massaliteit van het gebouw, waardoor ze het uitzicht op de dijk kwijt raakt. Manier Evenals Vriends is haar buurt genoot N. Paerdemaeker niet tegen een opwaardering van het OranjepleinAlleen de manier waarop bevalt hem niet, en dan met name omdat was voorzien in een parkachtig geheel. Paer demaeker: „Laat ik vooropstel len dat ik niet tegen de Edah ben of welke mooie plannen dan ook. Ik vraag me wel af waarom de supermarkt midden in het centrum moet komen. Elders gebeurt dat ook bijna nergens. Daarnaast lijkt het me onzin dat de Edah uit Breskens zou weg trekken als ze niet naar het Oranjeplein mag Op het huidi ge pand in de Mercuriusstraat rust een detailhandelsbestem ming. Het lijkt me duidelijk wat er gebeurt als die winkel mocht vrijkomen." Verder noemt Paerdemaeker het 'doormidden knippen' van het dorp een slechte zaak. Ook vindt hij dat te weinig is nagedacht over alternatieve locaties voor de supermarkt. Hij verwijst onder meer naar het straks vrijkomende terrein van de voormalige garage van Van de Ree aan het Molenwater bui ten het centrum van Breskens. Het bord met het portret van Balkenende wekt weerstand op bij De Scheldegalm. foto Wim Kooyman door Frank van Cooten HULST - Volkstheater De Scheldegalm in Walsoorden snapt er helemaal niets meer van. De vereniging is onlangs door de provincie gesommeerd de borden met de opvoeringsdata voor de toneeluitvoe ringen van 'Kopers en Duivinnen' weg te halen. Nu staat opeens een levensgroot portret van premier Balkenende in het land schap aan de rondweg van Hulst. Dit ver kiezingsbord staat enkele honderden meters van de plaats waar het bord van De Scheldegalm stond. Het Volkstheater had toestemming van de eigenaar van de akker waar het bord stond. Dit bord moest echter van de pro vincie onmiddellijk worden weggehaald Secretaris Th. van Meelen van De Schel degalm is daarom zeer verbaasd over het portret van Balkenende in het land schap. „Dit bord staat er gewoon om wat stemmen binnen te halen Wij als een voudig volkstheater, met de nadruk op volk, mogen op deze goedkope manier geen reclame maken om het hoofd boven water te houden. Zij wel? Wordt dan toch met twee maten gemeten of staan de poli tieke partijen boven de wet. Hetzelfde was ook al het geval met de afgelopen ge meenteraadsverkiezingen Volgens een woordvoerster van de pro vincie Zeeland staat in de provinciale landschapsverordening dat geen recla meborden en aankondigingsborden van activiteiten mogen worden geplaatst. Een uitzondering wordt echter gemaakt voor de Bond tegen het Vloeken en ver kiezingen. Het portret van Balkenende staat dus legaal in de polder. „Ik wist in eerste instantie ook niet dat dit mag Het heeft te maken met vrijheid van me ningsuiting", zegt de woordvoerster van de provincie. Illegaal Bij de laatste gemeenteraadsverkiezin gen voerde burgemeester A. Kessen van Hulst actie tegen verkiezingsborden die illegaal op gemeentelijk grondgebied stonden Politieke partijen mogen alleen plakken op de officiële borden van de ge meente of op particuliere grond na toe stemming van de eigenaar Kessen gaf gisteren toe niet op de hoogte te zijn van de uitzondering in de land schapsverordening. In deze verordening staat immers dat wel borden in het land schap mogen worden geplaatst die met verkiezingen te maken hebben. „Voor mij is dit nieuw. Voor de burger is dit moeilijk te begrijpen. Ik ga in ieder geval intern nog eens na of het plaatsen van verkiezingsborden wel mag." In Hulst mogen reclame-uitingen alleen rondom lantaarnpalen of speciaal aan gewezen plekken worden geplaatst. Zo heeft bioscoop De Koning van Engeland een speciale kiosk met posters en foto's van de films die op dat moment draaien. door Wilma Valk BRESKENS - „Wie weet het?" klonk het gistermiddag diverse keren door de zaal van verzor gingshuis Ter Schelde in Bres kens. De bewoners kregen ver- keersles van Jan de Jonge van de politie West-Zeeuws-Vlaande- ,,Ik doe dit al een poosje in de kader van Duurzaam Veilig op scholen, en de jongeren onder ons en de bejaarden verschillen in het verkeer niet zo veel van el kaar. Het gaat vandaag vooral om bewustwording in het ver keer." De les werd door veel be woners bijgewoond en was vooral interactief: ,,Ik stel vra gen en hoop dat de bewoners het antwoord kunnen geven." Er werd druk gepraat over voor al de hobbels en bobbels van Duurzaam Veilig - wel bekend bij de ouderen maar zeker niet geliefd. De dames Minderhoud, Morel en Koster gaven grif ant woord op de vragen en waren het er over eens dat iedereen ge woon teveel haast heeft en veel te weinig tijd. „En de politie, die zie je toch nooitwas de mening van het trio. C. de Wever uit Hoofdplaat was in het kader van dagopvang een dagje in Ter Schelde. Zij heeft vooral last van brommende jeugd in haar woonplaats: „Eerbied voor ou deren? Daar hebben ze nooit van gehoord, zeker niet die aanko mende knullen Zelf goed opletten, niet ervan uitgaan dat de ander het goed doet, was vooral de boodschap van Jan de Jonge aan de bejaar den van Breskens: „Er zijn re gels, maar iedereen moet zelf opletten, een ongeluk kan ieder een overkomen en zit in een klein hoekje." (Advertentie ■■GEKKK9R£~!-''7£L'HE£s|CK3 Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen 0800 - 0231 231 (GRATIS) Kinder- en Jeugdcabaret Het Talent oefent op het nieuwe stuk Totaal. een geheel ander programma uit met de resterende 23 leden. „Vooral veel inzet wordt ge vraagd van de leden tussen de zeven en zestien jaar", vertelt regisseur Gert Jansen. „Kinde ren hebben het tegenwoordig zo druk dat ze bijna niet meer kun nen oefenen. Omdat het 'totaal' anders is, hebben wij onze voor stelling zo genoemd. Er zullen stukken van vroegere jaren tus sen zitten, maar dan in een ge heel nieuw jasje. Ook geheel nieuw is het ontbreken van een vaste tekst bij sommige stuk ken. De kinderen zullen onder meer een spel spelen waarbij wij door Marian Hemelaar SLUISKIL - Totaal heet de voorstelling van Kinder- en Jeugdcabaret Het Talent op za terdag 25 januari om 19.30 uur en zondag 26 januari om 14.00 uur in gemeenschapscentrum Het Meulengat. Een totaal nieu we show vol verrassingen. Op de valreep worden nog wat extra oefendagen ingelast door de leden van Het Talent, maar volgend weekend staan ze op de planken met hun 21e voorstel ling. Werd aanvankelijk begon nen met het thema western en 34 spelertjes, uiteindelijk rolde er SLUIS - Een 24-jarige automobilist uit de gemeente Sluis is gisteren tegen een verkeersbord gereden. De man reed om 10.00 uur op de Philipsweg in Oostburg, toen hij door het gladde wegdek in een slip raakte. Hij belandde aan de linker zijde van de weg in de berm en reed hierbij een verkeersbord omver. Er is schade aan auto en verkeersbord. ZIERIKZEE - Tientallen leerlingen van de basisscholen op Schouwen-Duiveland ontvingen deze week een persoonlijke ansichtkaart van wethouder J. van Felius van Onderwijs Het betreft de kinderen die vorige week aanwezig waren bij de of ficiële start van het leesbevorderingsproject 'Van A tot Z' in openbare bibliotheek De Stolpe in Zienkzee Onder leiding van schrijfster Johanna Kruit schreven zij ieder een kaartje met een persoonlijke groet, mededeling of vraag voor de wet houder. Zij overhandigden hem die kaartjes tijdens deze bij eenkomst. Van Felius was verrast met die geste en heeft de moeite genomen de kinderen allen een korte persoonlijke re actie terug te sturen. TERNEUZEN - In de passage in de Alvarezlaan in Terneuzen werden gisteren fietstassen in brand gestoken De eigenares, een 52-jarige vrouw uit Terneuzen had haar fiets voor een winkelpand gestald Onbekenden staken de fietstassen in brand. Deze werden hierdoor vernield. Het achterwiel liep brandschade op. De politie onderzoekt de zaak. VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag zijn in de Walstraat in Vlissingen twee jongens aangehouden De zeventienjarige Vlissinger en de achttienjarige inwoner van de gemeente Borsele hadden de verlichting van een reclame bord vernield. Ze zijn meegenomen naar het politiebureau. OOSTERLAND - Bij een botsing met een container raakte de auto van een dertigjarige inwoner van de gemeente Schou wen-Duiveland gistermorgen vroeg helemaal vernield. De man reed met zijn auto op de N59 ter hoogte van Oosterland en botste daar door onbekende oorzaak op de container De man kwam eraf met wat schrammetjes. GOES - Tijdens een verlichtingscontrole in de Troelstralaan in Goes zijn gisteren vijftien fietsers bekeurd voor het rijden zonder verlichting. VLISSINGEN - Op de kruising Scheldestraat-Verkuil Quak- kelaarstraat in Vlissingen heeft zich gisteren om 13.18 uur een aanrijding voorgedaan. Een 38-jarige Vlissingse automobi list, die in de Scheldestraat reed, wilde linksaf de Verkuyl Quakkelaarstraat inslaan. Daarbij verzuimde hij voorrang te verlenen aan een 53-jarige Vlissingse, die op een snorfiets rechtdoor op dezelfde weg reed. Bij de aanrijding raakten bei de voertuigen beschadigd. door René van Stee SLUIS - Ruim twee weken na de herindeling vergadert de ge meenteraad van Sluis nog altijd in de raadzaal van het gemeen tehuis van Oostburg. Dit is niet in overeenstemming met het startdocument dat de voormali ge gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenhurg voor de her indeling hebben opgesteld. Daar staat in dat het Belfort in Sluis de locatie wordt voor raads- en commissievergade ringen en ceremoniële doelein den. Ook komen er de fractieka- Dat er nu in Oostburg wordt vergaderd, komt volgens het hoofd interne zaken L. IJzer man van de gemeente Sluis doordat de gemeenteraden van beide gemeenten het in juli niet eens konden worden over de huisvesting van de ambtenaren Het ging om de keuze tussen verbouw van het huidige ge meentehuis in Oostburg, nieuw bouw op dezelfde plaats of nieuwbouw elders in de kern. Tijdelijke huisvesting voor het gehele ambtenarenapparaat op bedrijventerrein Stampershock in Oostburg ging niet door. „In afwachting van de aanpassin gen in het Bel fort zou op die plek ook tijdelijk de bestuurszetel van de nieuwe gemeente wor den gevestigd. Omdat dit niet doorging, is besloten voorlopig in Oostburg te blijven omdat we daar een volledig ingerichte raadzaal hebben." „Een gevolg is dat de ambtena ren vanuit vier verschillende lo caties werken. Weliswaar geen ideale situatie, maar we moeten roeien met de riemen die we hebben. Desondanks is de inte gratie van beide ambtenarenap paraten redelijk vlot verlopen", aldus IJzerman. Vooralsnog heeft de verhuizing naar het Belfort niet de hoogste prioriteit. Volgens IJzerman legt de gemeentelijke reorgani satie nog steeds een groot beslag op het ambtelijk apparaat. Niettemin gaat hij ervan uit dat de verhuizing nog halverwege dit jaar een feit is. „Aan de be- stuurzetel in Sluis wordt niet geknabbeld. De ontwikkeling van die plannen moet nog in gang worden gezet. Hierbij moet onder meer worden ge dacht aan enkele kleine verbou wingen en aanpassingen van het meubilair en de geluidsinstalla tie", verklaart IJzerman. foto Charles Strijd Advertentie Begin 2003 opent Leys een nieuwe vestiging in Terneuzen... de uitslag ook niet weten. Met de volledig, eigen muziekband van jongeren uit Sluiskil, een ander decor en de leuke aankle ding van de kinderen gaan we met de voorstelling het publiek echt verrassen Dieren komen er vaak in voor, in allerlei vormen en op allerlei manieren. Hoe precies vertel ik niet, dat moeten de mensen maar komen bekij ken." Totaal van Het Talent op zaterdag 25 januari om 19.30 uur en zondag 26 januari om 14.00 uur in Het Meu lengat. Kaarten tn de voorverkoop bij de Familie Maas, Stroodorpe 52, Sluiskil of telefonisch 0115-471599. groothandel voor de bouw Patentweg 4, 4538 BR TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39