Discussie over toekomst zorg PZC PZC Een grafkist met wolken of rode rozen kerkTemtche Minder appartementen in Spuikom Zware mishandeling wethouder na 10 jaar alsnog voor rechter Gentse Feesten leveren jaarlijks miljoenen op Middelburg aan de vooravond van grootscheepse hervorming iVerken op de iinderboerderij Middelburg Kerken wijzen op stemgedrag Middelburg agenda 11 Aanrijdingen door voorrangsfout Portemonnee uit woning gestolen Jongens vernielen reclamebord Auto vernield na botsing container Audio gestolen uit auto Auto rijdt tegen verkeersbord Compressor gestolen 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 17 januari 2003 (jjjjT - De Gentse Feesten jongen jaarlijks gemiddeld J „jftig miljoen euro op. De vele t| ^duizenden bezoekers beste en hun geld vooral aan eten en £jnken. Met name de cafés doen prima zaken, zo blijkt uit eaonderzoek van de Katholie ke Universiteit Leuven in op- jrachi van het stadsbestuur. Het onderzoek van de Leuvense universiteit draaide vooral om de vraag wat de meerwaarde van de feestelijkheden voor de stad is. Er werden 504 bewoners van de feestzone en van de 'sche merzone' daar omheen geïnter viewd. Daarnaast vonden nog eens 1071 straatinterviews plaats. Ook hotel- en restau ranthouders, de ambulante handel en bedrijven werden aan de tand gevoeld. De Gentenaars vinden over het algemeen dat het geld voor de feesten goed besteed is (65 pro cent). Maar het leeuwendeel van de ondervraagden (80 procent) meent tegelijkertijd dat er tij dens het evenement te weinig rekening wordt gehouden met de bewoners. Veel Gentenaars zijn weliswaar trots op hun fees ten, maar klagen ook over het afval, de onveiligheid, de voor spelbaarheid van het program ma én de groeiende commercie. Bezoekers ervaren de feesten daarentegen als leuk, gevari eerd en kindvriendelijk. Gemiddeld besteden bezoekers aan de Gentse Feesten 29,95 eu- *wNadia Berkelder UDDELBÜRG - Middelburg ggt aan het begin van een jiootscheepse hervorming van [örgen wonen. De grote zorgin- iKllingen zullen verdwijnen, ouderen moeten weer in de wij ten gaan wonen. De Middel- hrgsc wethouder A. de Vries kaft zijn ideeën over de toe tast van het wonen, de zorg en ^organisatie van het welzijns- serk inmiddels op papier staan, fandag wordt in de burger aal gediscussieerd over de plannen. He! is de bedoeling dat in elke Middelburgse wijk woningen vorden gebouwd die geschikt rjnvoor mensen die zorg nodig •ebben. Dat kan variëren van Óuiszorg tot 24-uurs zorg. De veilingen moeten in clusters vorden gebouwd op 33 plaatsen iade stad. De zorginstellingen cienu nog in grotere complexen verken, moeten zorg op kleine re schaal gaan aanbieden. Het Rizijnswerk moet terug in de v:;ken en verder moeten er al- ferlei diensten, zoals een klus- adienst. in de wijken beschik- ■aïï komen. Visie Je willen horen wat er leeft bij cedirect betrokkenen", zegt De vries. Daarom staat de discussie mandag open voor alle belang stellenden. „De eerste stap is ia; we overeenstemming berei- ia over de visie. Als die over eenstemming er is, willen we dat sag vastleggen." Het is de be- Ming dat de gemeente conve- nanten sluit met de betrokken partijen. Na de discussiedag MIDDELBURG - Kinderen van iestot en met twaalf jaar kun- ren op woensdag 29 januari wr'werken' op kinderboerde rij De Klepperhoeve in Middel ing- Onder leiding van medewerkers finnen zij tussen 13.30 en 15.30 aurhelpen met hokken schoon maken en dieren voeren. Als de kinderen elke maand een ander diersoort verzorgen, krijgen zij aan het einde van het seizoen sn'poepdiploma' MIDDELBURG - Vier Middel- '®gse kerken willen kiezers ^het denken zetten over hun redactie Walcheren Oostsouburqseweci 10 Postbus 18 *380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 [ax. (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers yiriamvanden Broek Pon Magnée Koen de Vries (sport) JSNTRALE REDACTIE 10 ^aa vlissingen Jsl: (0118) 484000 (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl worden de conclusies verwerkt in een voorstel aan de gemeente raad „Het is belangrijk dat de raad de visie onderschrijft. Er staan belangrijke beslissingen voor de deur." De ideeën over wonen, zorg en welzijn vereisen een radicale omslag in het denken. Zorgin stellingen moeten op een andere manier gaan werken, mensen die zorg nodig hebbenkomen in een andere omgeving te wonen. Een aantal verzorgingshuizen in Middelburg, zoals het Rogge veenhuis, hadden al plannen voor nieuwbouw. Die moeten worden aangepast. „De zorgin stellingen onderschrijven de vi sie", aldus De Vries. „Maar in de praktische uitvoerbaarheid moet nog wat overwonnen wor den. We merken wel dat mensen enthousiast zijn, als er aarzelin gen zijn gaat het over de haal baarheid." En er zijn meer hobbels te ne men. De nieuwe dienstenwet, die de hervormingen in de zorg mogelijk moet maken, wordt pas in 2006 van kracht. ..Ik was niet van plan daarop te wach ten'zegt De Vries. „Maar we hebben wel geld nodig, dus moeten we creatief zijn Het vraagt ook om inventiviteit bij de zorgverleners en de welzijns organisaties." Zo bestaat er al een plan om aan de Nassaulaan een nieuw wijkcentrum te bou wen. „We denken erover om daar een paar units te bouwen. Dan moeten we ook nadenken over hoe we daar welzijn moe ten organiseren. Daar zijn geen kant-en-klare oplossingen voor, we zullen de bestaande plannen moeten ombuigen.'" Als de gemeenteraad instemt met de plannen, wil De Vries zo snel mogelijk aan de slag. „We willen beginnen met het Rogge veenhuis. Er zijn concrete plan nen voor Klarenbeek en Nieuw Middelburg. Ook in de plannen voor de Stromenwijk zitten zorgwoningen." Ook de ideeën over Arnemuiden en de Magi- straatwijk zijn ver gevorderd. ,,We zijn al aan het timmeren", Kunstenares Ineke Otten maakt kleurrijke kinderkisten. foto Willem Mieras Daarom houden de Sion-, Eleos 5 de Kieuw Leven gemeente en 6 Wijngaard morgen een actie op de Nieuwe Burg. Het thema is: 'Waarop stem je?' k actie duurt van 10 00 tot 16.00 uur. door Rolf Bosboom GOES - Steeds meer mensen kiezen voor een persoonlijke invulling van het laatste afscheid van een dierbare. Ineke Otte uit Goes levert een bijzondere bij drage aan die trend, vooral door haar opvallende ontwerpen voor grafkisten, die nogal afwijken van wat gebruike lijk is. Kleuren en symbolen voeren de boventoon. Otte is bekend als beeldend kunstenaar. Doordat ze recent kort achter elkaar verschillende keren met de dood werd geconfronteerd, ontstond bij haar grote interesse voor grafkunst. Ze maakte ei gen ontwerpen voor urnen, ontwierp een bijzondere gedenksteen voor een overledene en begon te bouwen aan een collectie grafkisten. „Het is vanuit mijn kunst ontstaan, uit een soort idealisme. Het is ineens een thema in mijn leven geworden en ik heb het gevoel dat ik dit móet doen." Ze heeft moeite met de wijze waarop veel uitvaartondernemers werken. „Ze hebben een standaardboek met graf kisten, die wat uitstraling betreft veel hetzelfde zijn en vooral sober en onper soonlijk, De meeste mensen komen daardoor in een eikenhouten kist te recht. In veel gevallen is dat misschien goed, maar als je een kleurrijk leven hebt geleid, kun je dat ook bij het laat ste afscheid tot uitdrukking brengen Otte is begonnen met het maken van verschillende kisten op kinderformaat. Vijf typen heeft ze nu, zoals een van een natuurhout bekleed met klimop ('voor iemand die in zijn leven dicht bij de na tuur stond'), een met afbeeldingen van rode rozen een hemelsblauw exem plaar met daarop de spiraal van onein digheid als symbool en opengewerkte kisten, met uitgesneden wolken. Doorsnee-aanbod „Ik vind het mooi om mensen bij het af scheid van een dierbaar iemand iets te bieden wat verder gaat dan het door- snee-aanbod", zegt Otte. „Een begrafe nis is toch het laatste wat mensen van hun dierbare zien. Dat beeld blijft op het netvlies van de betrokkenen." Inmiddels is ze bezig met kisten op vol wassenenformaat. „Een paar weken geleden is voor het eerst een man begra ven in een kist van mij." Een productie op grote schaal staat haar niet voor ogen Daarvoor is het maken ervan te intensief en te persoonlijk. ..Het zal nooit massaproductie worden. Ik denk dat het ook niet zo werkt. Het gaat mij erom dat mensen weten dat er op het ge bied van grafkunst meer is dan vaak wordt gedacht, dat ze zien wat mogelijk is en dat niet pas achteraf ontdekken." MIDDELBURG - In het kader van de Week van Gebed voor de Eenheid van de Christenen is er zondag een oecumenische kerk dienst in de Koorkerk in Mid delburg. Met het thema 'Wij dragen deze schat in aarden potten' vraagt de Argentijnse oecumenische werkgroep aandacht voor het vraagstuk van migratie Aan de dienst werken mee ds C. Bakker, dsT Rijken F Ferdinandusse en D. Weijting. STREEKACTMTËÏTËN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 uur; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 10.00 11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het bouwplan voor de Kleine Spuikom in Vlis- singen is gewijzigd. Geen drie, maar twee woonblokken staan ingetekend in het gebied tussen de Kenau Hasselaarstraat en de Strandweg. De twee complexen zijn bovendien verder verwij derd van de huidige bebouwing aan de Badhuisstraat. De aanpassing is een gevolg van de inspraakreacties. Bewoners maakten twee jaar geleden ern stig bezwaar tegen de plaats van de drie woongebouwen. Zij von den dat de complexen op te ge ringe afstand van hun woningen zouden worden opgetrokken. Ook vroeg een aantal inwoners zich af of er in plaats van appar tementen een beelden- en krui dentuin kon komen. De ge meente stelt nu voor om het aantal appartementen terug te brengen van 36 naar 24. Uit een studie bleek dat het technisch mogelijk is om dichter bij de zeewering te bouwen. Eerder verzekerde de gemeent^e ro per persoon per dag. Tijdens het tiendaagse evenement wordt in totaal 92,4 euro per persoon uitgegeven. Buiten landse bezoekers - onder wie jaarlijks duizenden Nederlan ders - besteden in totaal 193.70 euro, maar dat is inclusief de overnachtingskosten. De feesten worden dit jaar van 19 tot en met 28 juli gehou den. aldus De Vries. Wanneer de ope ratie afgerond zal zijn, is moei lijk te zeggen. „We moeten mis schien concessies doen aan het tempo. Dat is beter dan conces sies doen aan de kwaliteit van de woningen." De discussiemiddag begint maandag om 13.30 in de burger zaal van het stadhuis. Op 30 ja nuari wordt een speciale com missievergadering gehouden over de nota wonenzorg en wel zijn. De gemeenteraad beslist op 17 februari. VLISSINGEN - Op de kruising Scheldestraat-Verkuyl Quak- kelaarstraat in Vlissingen heeft zich gistermiddag om kwart over een een aanrijding voorgedaan. Een 38-jarige Vlissingse automobilist, die in deScheldestraat reed. wilde linksaf de Verkuyl Quakkelaarstraat inslaan Daarbij verzuimde hij voorrang te verlenen aan een 53-jarige vrouw uit Vlissingen, die op een snorfiets rechtdoor op dezelf de weg reed. Bij de aanrijding raakten beide voertuigen be schadigd. Ook in Middelburg veroorzaakte een voorangfout gistermid dag een botsing. Het ongeval gebeurde rond twee uur op de kruising Herculesweg Waldammeweg. Een 75-jarige Mid delburgse automobilist die over de Herculesweg reed, ver leende op de kruising geen voorrang aan een 21-jarige Vlis singse bestuurder die van rechts kwam. Ook hier raakten beide voertuigen beschadigd. OOST-SOUBURG - Uit een woning in de Henri Dunantstraat in Oost-Souburg is dinsdag tussen vijf uur en half negen een portemonnee gestolen. In de portemonnee zaten slechts enke le euro's. VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag zijn in de Walstraat in Vlissingen twee jongens aangehouden. De zeventienjarige Vlissinger en de achttienjarige inwoner van de gemeente Borsele hadden de verlichting van een reclame bord vernield. Ze zijn meegenomen naar het politiebureau. OOSTERLAND - Bij een botsing met een container raakte de auto van een dertigjarige inwoner van de gemeente Schou- wen-Duiveland gistermorgen vroeg helemaal vernield. De man reed met zijn auto op de N59 ter hoogte van Oosterland en botste daar door onbekende oorzaak op de container. De man kwam eraf met wat schrammetjes. OUD-VOSSEMEER - In de nacht van woensdag op donder dag werd in de Weelhoekstraat in Oud Vossemeer een perso nenauto opengebroken Er werd een autoradio/ed-speler ter waarde van enkele honderden euro's weggenomen. SLUIS - Een 24-jarige automobilist uit de gemeente Sluis is gisteren tegen een verkeersbord gereden. De man reed om 10.00 uur op de Philipsweg in Oostburg, toen hij door het gladde wegdek in een slip raakte.Hij belandde aan de linkerzijde van de weg in de berm en reed hierbij een verkeersbord omver. Er is schade aan de auto en aan het ver keersbord. KERKWERVE - Uit een schuurtje bij een woning aan de Kie- vitsweg in Kerkwerve is woensdag een compressor gestolen De waarde van de machine is niet bekend. door Aector Dooms MIDDELBURG - Heeft een 43- jarige inwoner van Renesse ie mand ingehuurd om C. Veer- hoek, voormalig wethouder van Westerschouwen en Schouwen Duiveland, fors toe te takelen? Of was er sprake van een com plot van drie mensen, die ver dachte erin wilden luizen? De drie lichtten vorig jaar de (ex-)wethouder in over de kwa de genius achter het geweld, dat op 3 oktober 1992 bij de woning van Veerhoek plaatsvond. Voor officier van justitie H. den Hartog was het gisteren duide lijk Hij stelde bij de rechtbank in Middelburg dat uitlokking tot zware mishandeling over tuigend bewezen was en eiste negen maanden gevangenis straf. In haar eis nam ze ook het bezit van een pistool mee, dat bij de man thuis werd aangetroffen De inzet zou een stukje grond zijn dat de Renessenaar in die periode van de gemeente Wes terschouwen wilde kopen Daarbij zou hij dwars zijn geze ten door wethouder Veerhoek. Na een lang slepende kwestie kreeg hij uiteindelijk de grond. „De wethouder moest daarom een lesje worden geleerd", zei de officier. Toen Veerhoek die avond de deur opendeed, sloeg een man met een boksbeugel in zijn gezicht. Het slachtoffer hield er beschadigingen aan het hoornvlies, traanbuis en een hangend ooglid aan over Nu, ruim tien jaar later, heeft hij er nog last van. Iemand uit de portierswereld zou de opdracht voor vijfhon derd gulden hebben uitgevoerd, maar ondanks een groot onder zoek kwamen justitie en politie op een dood spoor te zitten. Tot het trio vorig jaar het incident opnieuw oprakelde. De ver dachte zou hen destijds hebben verteld dat hij de wethouder te grazen wilde nemen. Waarom ze pas tien jaar na dato belastende verklaringen aflegden? Den Hartog. „De relatie was destijds tussen alle partijen goed. Men had geen reden om verdachte te verlinken. Nu ligt dat anders. Ze hebben zakelijk conflicten met hem. Ze zijn bang van hem." Raadsman P.-de Jonge twijfelde sterk aan de betrouwbaarheid van de getuigen. „Een van hen heeft zijn verklaring ingetrok ken, Een tweede getuige heeft laten weten tot hetzelfde bereid te zijn, mits een gehuurd hore- capand, waarvan mijn cliënt ei genaar is, aan hem wordt ver kocht. De derde is bereid om erover te praten." Volgens de strafpleiter hadden alle drie de getuigen een reden om zijn cliënt aan te pakken „Zij huren horecazaken van verdachte en kregen eind 2001 een geschil over de huurverho ging." Over een van de getuigen zegt verdachte: „Hij was woest, omdat ik tegenover hem een ho recazaak wilde beginnen." Op vakantie De Jonge voelde zich ook ge sterkt in de complottheorie, om dat het drietal eind vorig jaar samen op vakantie is geweest naar Spanje. Verder stelde hij dat er tussen de voormalig wet houder en zijn cliënt over de aankoop van de grond nooit contact is geweest. De raads man vroeg om vrijspraak. Veer hoek woonde gisteren de straf zaak bij maar weigerde com mentaar te geven. „Ik heb wel een idee, maar ik wil er niets over kwijt." De verdachte heeft 54 dagen vastgezeten, voordat het Gerechtshof in Den Haag op 15 augustus j.l. besloot de voor lopige hechtenis op te heffen. Uitspraak 29 augustus. Advertentie In het gebied tussen de Kenau Hasselaarstraat en de Strandweg komen geen drie, maar twee woon blokken. foto Lex de Meester al dat er water en groen in de kleine Spuikom aanwezig blijft. Het voorontwerp van het be stemmingsplan ligt tot 19 fe bruari ter inzage aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen. In spraakreacties moeten gericht worden aan B en W van Vlissin gen. Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11