Bewoners weigeren te wijken Industrieweg R4 op de schop PZC PZC Eddy Wally ereburger van Zelzate Elke Hulster partij wil burgemeester van eigen kleur Geen uitkoop voor plan Hulst 13 Vijfde Winter Neuzentocht Dorpsraad wil herstel kerkenpaden Sluis wil eind aan drugshandel Boete voor belediging Drugs gevonden in woning Autoinbraken in regio bij nader inzien Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl (Si) AutoTrack.nl Havenarbeiders staken 24 uur tegen nieuwe Europese richtlijnen agenda r^nrSheila van Doorsselaer Hl'LST - Drie huiseigenaren au de Lange Nieuwstraat in Holst willen zich niet laten uit lopen door projectontwikke laar Planoform. Daardoor zal let nieuwbouwproject Onder de Toren niet het gehele bouw- blok beslaan. Jet is jammer dat we de onder- Èardelingen niet positief kon den afronden", zegt E. Kolkhuis like van de Eindhovense pro jectontwikkelaar. Volgens Kolkhuis Tanke kwam de vraagprijs van de huiseigenaren niet overeen met het bedrag wat Planoform wilde bieden voor de tóe woningen. „Wij berekenen catin vierkante meters grond en bet was voor ons geen haalbare aart. Tja, dan gaat het over." IERNEUZEN - Wandelsport- (ereniging Zelden rust Terneu ren houdt zaterdag 18 januari de vijfde Winter-Neuzentocht. Handelaars kunnen tussen 8.30 114.00 uur starten vanuit de scholengemeenschap de Rede, kcatie Everstsenlaan 84 in Ter- neuzen. De startplaats wordt aangegeven door middel van marspijlen vanaf alle invalswe gen in Terneuzen. De afstanden waaruit kan wor- dengekozen zijn 715 en 21 kilo meter De tocht voert de wande laars onder meer langs de Otheense Kreek, over de Wes- terscheldedijken, langs de ha vens, de zeesluizen en door het weidse polderlandschap donderdag 16 januari 2003 Hij verwacht niet dat de huisei genaren alsnog overstag zullen gaan. Architectonisch gezien is het volgens Kolkhuis Tanke geen ramp dat de drie woningen niet bij de plannen betrokken worden. „We hadden daar niet veel meer kunnen doen dan drie appartementen realiseren. Maar dan worden dus drie wo ningen opgeofferd voor drie ap partementen. Dat is niet han dig. Daarbij heeft het vestigen van winkelruimte met etalages onder die drie appartementen ook weinig zin, want de straat is slecht toegankelijk. Dat wil echter niet zeggen dat we niet geprobeerd hebben de panden te verwerven." Twee bedrijven in het bouwblok zullen de activiteiten ter plaatse moeten staken, het gaat om res taurant De Bruijn aan de Korte Nieuwstraat en Ibema, de tech nische handelsonderneming aan de Lange Nieuwstraat. Het restaurant sluit voorgoed de deuren, gaat niet ergens anders opnieuw open. „Het is mooi ge weest. Ik ben 68, dus hoef ik niet meer zo nodig achter het fornuis te staan", zegt M. de Bruijn. Zij woont nu nog boven het restau rant. „Als de bouwvergunning is afgegeven, heb ik drie maan den de tijd een andere woning te vinden. Nee, niet zo'n apparte ment wat hier komt. Dat is vast veel te duur." Directeur M. van Driel van Ibema gaat zijn be drijf op termijn verhuizen, maar waarheen is nog niet precies duidelijk. De bewoners van een van de woningen in de Lange Nieuwstraat gaan binnenkort verhuizen „Wij hebben ons dat hele gedoe niet aangetrokken. Bovendien huren wij de woning slechts." Ereburger van Zelzate Eddy Wally tekent het stadsboek, rechts burgemeester Schenkels. foto Charles Strijd door Wout Bareman ZELZATE - De Voice of Europe gaat voort aan door het leven als eerste erburger van de Kanaalzonegemeente Zelzate. Hoewel hij vooraf nog even had geïnformeerd of alles toch goed geregeld was, viel de zeventigjari ge charmezanger uit de wijk De Katte bij Zelzate bijna van zijn stoel toen burgemees ter John Schenkels hem het unanieme be sluit van de gemeenteraad meedeelde. Ontroerd pinkte hij een traan weg. En dat werd feiloos geregistreerd door vijf camera ploegen van werkelijk alle Vlaamse tv-zen- ders en een groot aantal fotografen. Burge meester Schenkels noemde Eddy Wally, die vorig jaar een hele hoop te vieren had, dé ambassadeur van Zelzate. Even stipte hij de bloeitijd aan, die Eddy doormaakte in 'zijn' club in het naburige Ertvelde. „Maar je kwam snel terug naar de plaats waar je ooit met je vader als klein broekemannetje de cafés afging om er op te treden: Zelzate." Wally, voor de gelegenheid gekleed in een mosterdkleurig kostuum en met een strooi en hoed, onderging de lofzang met zijn eeu wige glimlach. Schenkels: „Eddy, je moet, terugkijkende op je vijftigjarige carrière een gelukkig man zijn. Je groeide op als kwajongen in De Katte, was fabrieksarbei der in Sas van Gent, verleidde tussen de be drijven door Mariëtje, was marktkoopman en bouwde aan een prachtige carrière als zanger. Ik weet zeker dat, als je je zo blijft soigneren en zo goed blijft voorbereiden op je optredens, er nog heel veel zullen volgen. Hopelij k genieten wij nog vele j aren van een bruisende Eddy Wally." Krul De charmezanger ontving als eerste Zelza- tenaar niet alleen een oorkonde, maar mocht ook zijn handtekening zetten in het 'Gulden Boek', waarin ook de 'krul' van Prins Albert staat, die hem plaatste bij een bezoek aan de Kanaalgemeente in 1963. En ook die eer was Eddy bijna te veel. Met een klein wit zakdoekje wiste hij zijn tranen. Daarna las hij met gebroken stem een kort dankwoord voor. Zijn vrouw Mariëtje en dochter Marina keken ontroerd toe. Net als de bejaarde producent en tekstschrijver Johnny Hoes uit Weert, de man die Wally een internationale doorbraak bezorgde met het onnavolgbare charmelied Chérie. Hoes stond - met klein gevolg - Eddy Wally, Ma- nëtte en Marina bij aankomst in de hal van het gemeentehuis op te wachten Hoes tegen Eddy: „Jij hebt gevoel en dat is het voor naamste wat er is. Ik hou niet van nuchtere mensen, emoties daar gaat het om. En Eddy, jij bent een man van emotiesOm eraan toe te voegen: „Eddy, en nu ben ik bang dat je boven wordt verwacht." Omringd door snorrende camera's en in fel lamplicht be steeg Wally de trappen naar de raadzaalTe gen niemand in het bijzonder kreet hij „Wow, dit is formidabel! VOGELWAARDE - De dorpsraad van Vogelwaarde wil de ou de kerkenpaadjes in het dubbeldorp in ere herstellen. Het is de bedoeling dat er op korte termijn een projectgroep door de raad wordt gevormd die het project van de grond moet tillen. De aanzet daartoe wordt gegeven op maandag 17 februari tijdens de eerste openbare vergadering van de nieuwe dorps raad. Vogelwaarde bestaat sinds de vorming van de kern in 1970 uit twee kerkdorpen, Boschkapelle en Stoppeldijk. In beide dor pen staan nog steeds katholieke kerken uit het eind van de ne gentiende eeuw. In vroeger tijd - toen de wegen nog niet gepla veid warden - werden de kerkbezoekers via allerlei paden door de velden en langs de kreken naar de bedehuizen geleid. Een deel van die paadjes is in het landschap rond Vogelwaar de nog terug te vinden, maar ze liggen grotendeels niet op openbaar domein. De raad heeft nu het plan opgevat om een aantal van die paden weer begaanbaar te maken en open te stellen voor wandelaars. DRAAIBRUG - De opleving van de handel in drugs in een pand in Draaibrug en de bijkomende overlast voor buurtbe woners heeft de gemeente Sluis tot actie gedwongen. Gisteravond besloot wethouder L. Wille van Sluis om de har de lijn die voormalige burgemeest B. Straatsma van de vroe gere gemeente Sluis-Aardenburg aanhield te zullen volgen. Dit betekent dat de politie gevraagd zal worden om het pand Draaibrug 67 nauwlettend in het oog te houden en op te tre den tegen drugstoeristen. Als blijkt dat er handel vanuit de woning plaats vindt, zal de gemeente niet aarzelen om be stuursmaatregelen te treffen. Verder zal de gemeente juridi sche stappen nemen tegen betrokkene als er klachten worden ingediend door omwonenden. Dit is vooralsnog niet gebeurd. Wethouder L. Wille: „Zodra de gemeente of de politie klach ten binnenkrijgen over overlast, dan kunnen we een dossier samenstellen waaruit blijken zal dat de beleidsmaatregel Victoria is overtreden. Is dat het geval dan zullen we zeker een einde maken aan de drugshandel in Draaibrug." TERNEUZEN - In de Vlooswijkstraat in zijn woonplaats werd woensdag om 16.15 uur een 26-jarige inwoner van Ter- neuzen aangehouden wegens belediging. Hij had enkele politieagenten uitgescholden en kreeg een boete van 190 euro. VLISSINGEN - De politie heeft dinsdag enkele grammen co caïne in beslaggenomen in een woning in de Arbeidsstraat in Vlissingen. Vier gebruikers werden aangehouden, maar na verhoor weer vrijgelaten. De bewoonster van het pand zit nog vast. De politie trad op na diverse meldingen van omwonen den over drugsoverlast. LEWEDORP - In de nacht van dinsdag op woensdag werd in gebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Damstraat in Lewedorp. Er werd voor enkele honderden euro's aan ge luidsapparatuur gestolen Bij een andere auto in de straat bleef het bij een inbraakpoging. Ook aan de Gawege bij Waar de braken dieven een auto open. Daaruit werd communicatie apparatuur gestolen. doorSheila van Doorsselaer HL'LST - Hoewel de kwaliteit tan de nieuwe burgemeester voorop moet staan, filosoferen de Hulster politieke partijen hardop dat de burgemeester toch vooral van hun kleur moet zijn, Commissaris van de Ko ningin W. van Gelder wenst hier niet aan mee te doen. „Ook de minister van Binnenlandse Za ken let hier niet op." -41 komen er in Terneuzen, Sluis en Hulst burgemeesters van één en dezelfde kleur, pri ma. Willen de afzonderlijke partijen tóch een evenredige verdeling in Zeeuws-Vlaande ren, dan moeten ze daar zelf maar voor zorgen door de beste persoon in hun gelederen naar •oren te schuiven." In het stad huis van Hulst werd gister avond over de vertrouwenscom missie en de profielschets van de nieuwe burgemeester beslist. PvdA-fractievoorzitter R Plas- REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN lel: (0115) 645769 Pax' (0115) 645742 Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Trits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Pax: (0114)372771 E-mail; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie üostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380AAVUSSINGEN fel: (0118) 484000 Pax (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet jWw.pzc.nl Email: web@pzc.nl schaert was de eerste om zijn partij te promoten. „In Hulst zijn het jarenlang een CD A'er en een WD'er geweest op de bur- gemeestersstoel. Dan is nu een PvdA'er aan de beurt." Dat liet J. Hageman van Groot Honte- nisse niet op zich zitten. „Dan kunnen wij dus wel vragen om een lokale burgemeester!" CDA-fractievoorzitter J. Steij- aert vond dat als in Terneuzen en Sluis géén CD A'er aan de bak komt, dat in Hulst wel het geval moet zijn. WD-fractievoorzit- ter L. Reyns hield de kaken tij dens de vergadering stevig op elkaar, maar had daarna het scenario al klaar. „Let op hoor, het CDA en de PvdA roepen nu om het hardst, maar moet je op letten wie het uiteindelijk wordt; een WD'er!" Kort Van Gelder vond de door de raad opgestelde profielschets in eer ste instantie nogal kort, maar vond dat de beschrijving de meest relevante zaken wel be vat. Fractievoorzitter W. Broek hoven van Groot Hontenisse wil dat de nieuwe burgemeester zo snel mogelijk in de de gemeente Hulst komt wonen. Daarnaast gaf hij voorzichtig de voorkeur voor een 'jonge' burgemeester. „Die de ambtstermijn van zes jaar vol maakt." Vanuit de PvdA kwam de vraag waarom er geen wethouders aan de vertrouwenscommissie zijn toegevoegd, „Zij moeten toch dagelijks werken met de nieuwe burgemeester", zei D. Van Dam- me-Fassaert. Van Gelder vond dit ook jammer, maar zei dat de minister daarin onverbiddelijk was. „Zitting hebben in de ver trouwenscommissie is door het dualisme enkel een taak van de raad. De leden van die commis sie staat het natuurlijk vrij aan de wethouders te vragen wat ze zoeken in een persoon." De ad vertentie voor de nieuwe Hul ster burgemeester verschijnt 20 januari in de Staatscourant. In tegenstelling tot het PZC-verslag van de raadsvergadering in Sluis op 13 janu ari heeft het CDA geen voorkeur voor een burgemeester uit eigen partijkring. De fractie zegt vooral voorkeur te geven aan een persoon die goed weet om te gaan met het dualisme in de heringedeelde gemeente. De Vlaamse minister van Verkeer heeft geld vrijgemaakt voorde verbetering van de R4 om de verkeerstoename op te vangen na de opening van de Westerscheldetunnel. foto Charles Strijd door Kris Naudts GENT - De Vlaamse minister van Verkeer en Mobiliteit Steve Stevaert heeft geld vrijgemaakt voor verbetering van de indu striewegen R4 tussen Zelzate en Gent op beide oevers van het Kanaal Gent-Terneuzen. Een grondige aanpassing van de we geninfrastructuur in de kanaal zone is nodig om de te verwach ten verkeerstoename op te vangen na de opening van de Westerscheldetunnel. In Zelzate ter hoogte van Calle- mansputte zijn enige tijd gele den de werken begonnen op het einde van de westelijke R4 De gelijkgrondse kruising van R4 en expresweg Antwerpen- Knokke die vooralsnog met ver keerslichten is uitgerust, wordt vervangen door een viaduct. De werkzaamheden zijn onderdeel van een totaalproject om de ex presweg over de hele lengte om te vormen tot autosnelweg. De N49 Antwerpen-Knokke staat bekend als een dodenweg. De Gentse havenbestuurders zien met argwaan de opening van de Westerscheldetunnel te gemoet. De grootste pessimisten verwachten dat de nu al erg drukke R4-Oost, met name de Kennedylaan, op bepaalde mo menten van de dag zal dichtslib ben. De Oost-Vlaamse provin ciegouverneur H Balthazar waarschuwde recent nog voor nieuwe 'verkeersinfarcten' in de Gentse kanaalzone Kruisingen De Vlaamse overheid heeft nu een budget vrijgemaakt voor de komende drie jaar waarmee on der meer een aantal gelijk grondse kruisingen op de R4 worden weggewerkt. Ter hoogte van Evergem moet de westelijke R4 een heel stuk in een tunnel verdwijnen waardoor de kruis punten met de Evergemsesteen- weg en de trambaan worden op geheven. Ter hoogte van de kruising van de oostelijke R4 met het druk bereden industrie park van de Skaldenstraat is voorzien in een zogenaamd Hol lands complex met op- en afrit ten naar de R4. Er komt een ge lijkaardig verkeerscomplex op de R4 ter hoogte van de Volvo- personenwagenfabnek in Oostakker. Over de Kennedy laan komt er tenslotte een brug die Volvo verbindt met het Skal denindustriepark waar heel wat toeleveringsbedrijven van Vol vo zijn gevestigd Wanneer de werkzaamheden beginnen, is niet bekend. Het betreft een tienjarenplan. Minister Stevaert heeft verder geld klaar voor de bouw van de Handelsdokbrug die het gebied van de Dampoort verbindt met het oude havengedeelte van Gent. Er zijn plannen om op lan gere termijn het ingewikkelde verkeersknooppunt van de Dampoort te ondertunnelen. De bouw van de veel besproken Sif- ferdoktunnel die de oostelijke en westelijke R4 met elkaar moet verbinden ter hoogte van de graanterminals in de Gentse haven is opnieuw opgeborgen. Daarvoor is geen geld. Minister Stevaert heeft 300 miljoen euro gereserveerd voor werken aan Oost-Vlaamse gewestwegen in de komende drie jaar. Advertentie Vy Oe autosite voor heel Nederland door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Steeds meer Zeeuwse havenarbeiders be sluiten om morgen het werk voor 24 uur neer te leggen. De 600 werknemers van Verbrugge Terminals in Terneuzen en Vlis- singen-Oost, de NV Haven van Vlissingen en Ovet Terneuzen gaan zeker de barricaden op om te protesteren tegen nieuwe Eu ropese richtlijnen. De werknemers van Ovet in Vlissingen-Oost beslissen van daag of ze meedoen aan de sta king. De havenwerkers zijn bang dat hun beroep verdwijnt als de Europese Commissie in maart het zogenoemde Port Package invoert Dat is een plan om het havenwerk te liberalise ren. De acties zijn vooral gericht tegen grote rederijen zoals P&O Nedlloyd, Maersk Sealand en Cobelfret. De internationale transportvakbond ITF ziet hen als de 'kwade genieën' achter het Port Package Als Brussel het plan invoert, kunnen volgens de ITF de zee havens werk uitbesteden aan niet-geregistreerde havenwer kers, bijvoorbeeld uit de Filipij- nen. Bovendien kan scheeps- personeel een groot deel van het havenwerk zelf uitvoeren. Het gaat dan bijvoorbeeld om het laden en lossen van vracht. Volgens FNV-bestuurder W. Waumans zal waarschijnlijk een delegatie van Belgische vakbonden uit Zeebrugge in Vlissingen aanwezig zijn. Die gaat mee om samen met een ver tegenwoordiging van de Zeeuwse havensarbeiders bij het havenschap Zeeland Sea ports te protesteren Waumans: „We willen een gesprek met het havenschap voeren over wat de autoriteit gaat doen om die Eu ropese wetgeving terug te draaien." Invloed Volgens Waumans kan het ha venschap daar wel degelijk in vloed op uitoefenen. „Het ha venschap Zeeland Seaports zit samen met andere havenschap pen in de Nationale Havenraad. Dat is het adviescollege van de minister van Verkeer en Water staat." Een eerdere poging daartoe is volgens Waumans op niets uitgelopen „Als de haven schappen zich wel tegen de richtlijnen hadden verzet, zou den we nu niet staken." In Gent vielen gistermiddag zo'n vijftig boze havenarbeiders het provinciehuis binnen waar op dat moment de Oost-Vlaam se provincieraad vergaderde. De actievoerders eisten dat de raad luisterde naar hun grieven over de nieuwe EU-richtlijnen over liberalisering van de ha venarbeid. Enkele raadsleden vonden de actie ongepast en wilden de vergadering verlaten. Daarbij kwam het tot inciden ten. Er werd heen en weer ge duwd en een gedeputeerde kreeg een slag in het gezicht Havenarbeiders lieten voetzoe kers ontploffen. De haven van Gent gaat morgen ook plat. pagina 7: werkgevers vinden staking zinloos I STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 13.30 uur: Kaarten bieden, De Halle, 14.00 uur: Kaarten .biljarten en solodansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13 30 uur: Gym nastiek en biljarten; 13.30 uur: Hobby handwerken; 19.45 uur: Bingo: Café De Gouden Kroon. 14.00 uur- Kaar ten; GRAAUW Gemeenschapshuis. 1330 uur: Kaarten bieden; HEIKANT t Heike, 13.15 uur: Kaarten. 13.30 uur: Volksdansen; 15.00 uur: Bin go; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge: 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmid dag; HULST De Lieve, 9.30 uur: Gymnastiek 13 00 uur: Biljarten; 13 30 uur: koersbal en handwerken, 19.00 uur: Linedance. 19.30 uur: Bridge. KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur Biljarten; 13.30 uur: LAMSWAARDE Cafe De Lamsoren 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG Den Hoekzak. 13.30 uur Koersbal en sjoelen voor ouderen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30uur: Pergamano voor de jeugd en tekenclub, SAS VAN GENT - De Roselaer, 9.30 uur Kartonnage. callanetics; 10.00 uur Ka rakterpoppen; 13.15uur: Tekenen; 15.30 uur: Techniek is leuk voor groep 6 tot en met 8; De Speye, 19.30 uur: Bridge; SLUISKIL Het Meulengat. 13 30 uur Koersbal. kaarten, canasta. SINT JANSTEEN De Warande. 13 30 uur: Biljarten; TERNEUZEN-De Veste. 13.30 uur. Hand werken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur; Bridge; Buurthuis de Hoeve, 13 30 uur: Biljarten; 20 00 uur. Bingo; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren. Concordia. 13.30 uur: Kaarten en bingo. 19.00 uur: Tafeltennis: ZAAMSLAG Dorpshuis. 9.30 uur- Aero bics; 10.30 uur: Volkdansen, 13.00 uur Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39