Schouwenaar ontkent discriminatie IrblSsterS Giro 860 Vrachtwagen vast in Vlissingen www.pzc.nl/recepten b~CAMBODJA "Kanker heb je niet alleen" ,#i fidverteren doet verkopen Eigenaren Nighttrain beschuldigen Middelburgse burgemeester Bevelandse gemeenten ZEELAND HELPT Steun het Kinderfonds! Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken De Westerschelde VITAALVOORVO®? Hersenstichting Nederland VLISSINGEN - Een vrachtwagenchauf feur wilde gisterochtend rond half tien keren op de Sloeweg in Vlissingcn, maar kwam klem te zitten in de berm. De chauf feur keerde op een plaats waar het verbo den was; ter hoogte van beide tanksta tions. De wielen zakten diep weg in het gras. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de vrachtwagen weer op de weg te krijgen. De politie moest het ver keer omleiden via het terrein van de twee tankstations. foto Ruben Oreel donderdag 16 januari 2003 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg ontkent dat hij discrimi neert. Volgens de eigenaren van The Nighttrain heeft hij in een gesprek gezegd dat hij 'geen Su- rinamers, Antillianen, Moluk- kers en Joegoslaven meer in Middelburg wil'. Het gesprek vond plaats na de schietpartij bij de discotheek waarbij een man gewond raakte. Schouwenaar noemt de be schuldigingen 'te zot voorwoor den'. „Ze mogen zeggen wat ze willen, maar dit is onjuist." Vol gens hem is in het gesprek dat de maandag na de schietpartij plaatsvond niet gesproken over bevolkingsgroepen. „Er is wel over een eerder incident gespro ken waarbij twee groepen te genover elkaar stonden, maar dat had niets met dit incident te maken. Ik heb van de politie be- Boeken vroegere bibliotheken in de uitverkoop SCHERPENISSE - Dc per 1 ja- nuari gesloten bibliotheken van Scherpenisse en Stavenisse houden morgen en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een uitver koop van oude boeken. Sinds het nieuwe jaar komt in de twee dorpen de bibliobus. Een deel van de boeken van de bibliotheken is opgenomen in de bestanden van andere Thool- se bibliotheken. De overgeble ven boeken zijn verouderd, door veelvuldig gebruik niet meer voor uitleen geschikt of anders zins niet meer bruikbaar voor andere bibliotheken. De boeken worden per vier voor één euro verkocht. Het merendeel be staat uit romans, maar er zijn ook kinderboeken, strips en in formatieve boeken, De voorma lige bibliotheken zijn gevestigd aan de Hoge Markt 6 in Scher penisse en in de Voorstraat 42 in Stavenisse. grepen dat er op R&B- feesten bepaalde groepen komen die ge welddadig zijn, waarvan ve- moed wordt dat ze een vuurwa pen bezittenIk ga die groep niet verder omschrijven. Dat is ook niet nodig, ongeacht waar ze vandaan komen, wie het zijn, of wat voor kleur haar ze hebben. Ze vormen een risico." Schouwenaar zou zijn uitlatin gen hebben gedaan in een ge sprek met de eigenaren de maandag na de schietpartij op 22 december vorig jaar. „Dat is de reden waarom hij geen R&B- party's meer wil", zegt mede-ei genaar Franke. Volgens de eige naren was de aanleiding van de schietpartij een ruzie over een scooter. De R&B- avonden wor den volgens hen door verschil lende etnische groepen bezocht. Ze vinden dat Schouwenaar, door te benadrukken dat herha ling van de schietpartij mogelijk is, alle bezoekers verdacht maakt. Er zijn op die avonden nooit eerder grote problemen geweest, zegt Franke. Streng deurbeleid De eigenaren zeggen dat ze een streng deurbeleid voeren. Ze hebben een lijst met mensen die er niet meer in mogen, omdat die zich eerder hebben misdragen Ze zeggen niet te selecteren op kleur. „In Tilburg worden discotheken bedreigd met sluiting omdat ze allochtonen weigeren. Wij wor den gesloten omdat we ze wel binnen laten." Als de politie vermoedt dat er mensen zijn die met vuurwapens op zak lopen, moeten ze die arresteren, vindt Franke. Keihard bewijs Volgens de burgemeester is dat niet mogelijk omdat voor een aanhouding keihard bewijs no dig is. Franke vindt dat Schou wenaar discrimineert door R&B- feesten te verbieden. „Allochtonen worden gezien als rotte appels, terwijl het gewoon gezonde appels zijn, met af en toe één rot plekje. De burgemeester stigmatiseert een groep. Dat kun je niet ma ken." door Jeffrey Kutterink GOES - De Kamer van Koop handel Zeeland geeft de Beve landse gemeenten onderuit de zak. Geen van de gemeentebe sturen is volgens de Kamer be reid gezamenlijk de wachtlijs ten voor bedrijventerreinen weg te werken. Vooral de gemeente Kapelle heeft het slecht gedaan. Die zou volgens de Kamer bij zichzelf te rade moeten gaan over de problemen rond bedrijventerrein de Smokkel- hoek. Kamer-voorzitter L. van Gelder laakte gisteren in zijn nieuw jaarsrede de opstelling van de Bevelandse gemeentebesturen. Hij sprak de tekst uit tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Grote Kerk in Goes. Het aanbod van bedrijfsterreinen wordt ook in Zeeland snel kleiner, benadruk te Van Gelder. De Kamer heeft afgelopen jaar onderzoek ge daan en concludeerde dat voor diverse soorten terreinen een te kort is of dreigt te ontstaan. De Kamer pleitte ervoor door ge meentelijke samenwerking het probleem aan te pakken. ,Het is teleurstellend dat de Be velandse gemeenten er niet in slagen om op dit punt tot af stemming en samenwerking te komen. Geen enkel gemeente bestuur heeft ons duidelijk kun nen maken, waarom men niet tot een gezamenlijke aanpak kan komen. De economische kansen van dé booming regio van Zeeland (gezien de cijfers) worden daarmee onvoldoende benut. En de bedrijfshuisves ting van tal van individuele on dernemers laat steeds meer te wensen over. Het gevolg is dat nu al wachtlijsten bij gemeen ten zijn ontstaan." Nota Van Gelder riep de provincie op tot het opstellen van een nota bedrijventerreinen. Die moet volgens hem aangeven welke mogelijkheden er in de verschil lende Zeeuwse regio's zijn. „Het gaat natuurlijk niet alleen om nieuwe hectares bedrijfsterrei nen erbij", ontzenuwde de Ka mer-voorzitter. „Het is ook zaak om de bestaande tent zo goed mogelijk te benu> Subsidies van Economische ken zijn volgens hem daan beschikbaar Maar juist dat; nisterie maakte onlangs bes geen geld te geven voor hei knappen van bedrijven^ de Smokkel hoek in Kat* „Het heeft ons bijzonden baasd om te moeten lezend.; afwijzing van de subsidia vraag volgens het college, burgemeester en wethouder; wijten was aan de geringe' nanciële bijdrage van de ge* tigde bedrijven. Een bijdn die niet in overleg wasvas steld en waarbij de n gesteld mag worden of iif structurele voorzieningen achterstallig onderhoud do bedrijven moeten worden op bracht. Kapelle moet bij h zelf te rade gaan en zich vraag stellen welk belang hecht aan een goed bedril terrein." Feest bij soos Kwadendamme KWADENDAMME - De van Kwadendammehoudtn gen een disco-feestavond lichtshow. Het feest beginti 19.00 uur voor kinderen vam tot twaalf jaar en de entrs dan gratis. Vanaf 21.00 uur begint heiig voor de jeugd vanaf twalf ja de toegang bedraagt dan iï euro. Ook de ouders vandeh deren zijn uitgenodigd, j Gewonde in Kamperland KAMPERLAND - Bij eenu rijding in Kamperland isgiste middag een 29-jarige mam Vlissingcn gewond geraakt Het ongeval gebeurde opi kruising van de N57 en Oj Westweg. Een 46-jarige ij stuurder van een bestelautoi Hellevoetsluis reed overdeNj en verleende op de kruisinggel voorrang aan de Vlissinger. nfiwy Cambodja werd geteisterd door bommen, vernieling en uitroeiing. De erfenis van het geweld kent uitsluitend negatieve kanten; verminkte mensen, kaalslag in het onderwijs, bittere armoede en een jeugd die uitgeleverd is aan uitbuiting, prostitutie en de verschrikkelijk ziekte Aids. Help deze kinderen van de rekening! Biedt dal beetje uitzicht op een beter leven. Help de Zeeuwse Stichting Sawasdee helpen! Voor een halve euro per dag helpt u Kanitha aan een meer waardig bestaan. Kanitha, het kind van de foto, is vier jaar jong en vanaf zijn geboorte HlV-besmet. Hij is zijn beide ouders kwijt. Hij en veel lotgenootjes hebben dnngend speciale medicijnen en een liefdevolle ver zorging nodig Wie adopteert Kanitha. wie zijn mede-Cambodiaantjes? Adoptie betekent: on derwijs. voeding, kleding, medische zorg en een kans op redding. Elke euro wordt rechtst reeks aan het kind besteed. Honderden Zeeuwen helpen actiet mee aan het opbouwprogramma van de Stichting Sawasdee. Ze maken het verscheurde land een beetje leefbaarder: scholenbouw, onderwijs, opbouw van de samenleving, werkgelegenheid, verbetering van de medische voorzieningen. Steun Kanitha. steun zijn maatjes. Inlichtingen: Stichting Sawasdee, Groenedijk 2A, 4438 NN Driewegen (Zuid-Beveland). Telefoon: 0113-655784 Telefax: 0113-655461 Bank: ING 65.07.90.782 Elk jaar gaan 700 000 dieren dood door dierproeven. Dat moet anders, kan anders. Met alternatieven die dierproeven overbodig maken. Denkt u er ook zo over? Kom dan naar www.proefdiervrij.nl of bel 070 - 306 24 68 en zie wat kunt doen. Proefdier vrij j De confrontatie met kanker is ingrijpend, paren moe- ten daar samen uit zien te komen. Voor velen is elke dag een moeizame uitdaging Je ziet vaak dat part ners voor elkaar hun zorgen verzwijgen en ook dat de partner zichzelf wegcijfert of geen ruimte krijgt voor zichzelf. Op den duur is dat niet of nauwelijks vol te houden. Met name vrouwelijke partners hebben vaak het gevoel tekort te schieten Een nieuw initiatief De Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhel- I mina Fonds (KWF) is daarom een nieuwe campagne gestart "Kanker heb je niet alleen". Daarbij staat cen traal het effect van kanker op patiënten en hun naas ten. Deze campagne valt samen met nieuw sociaal- oncologisch onderzoek. Wij verstrekken u graag na dere informatie. Samen ben je sterker Martin Henneman (37) en echtgenote Fairy (29) staan "samen sterk". Vier jaar geleden werd bij Fairy leuke mie ontdekt. Er volgde een zware tijd met chemothe rapie, een ingrijpende operatie en een heftige huwe lijkscrisis. Martin en Fairy wisten het samen te overle ven, door er openhartig over te praten. Vragen? KWF-Hulp- en Informatielijn 0800-0226622 (gratis) Steunen? KWF-Geverslijn 0900-2020041 (€0,01/min) of giro 26000 www.kankerbestrijding.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING KONINGIN WILHELMINA FONDS HOREN, ZIEN EN HELPEN Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde. leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming Telefoon 030-693 77 77 wvAv.vogelbescherming.nl Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantai lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandsex!/ Hartstichting Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www hersenstichtingJ1'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34