Munitiestort vormt geen gevaar Wijk maakt onttakelde indruk PZC Voetbalclubs zoeken vrijwilligers Discmans voor schoonmaken van Zweinsteinplein Geld voor aanpassen wegen rond Gent Kamervragen over ziekenhuis Drugs gevonden in woning Van Veenlaan dicht voor verkeer Sluis wil einde drugshandel Poging tot diefstal met geweld agenda Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl Hfdekken beste oplossing voor depot in Oosterschelde Orgelconcert in Bergen op Zoom (0§) AutoTrack.nl Slopers aan het werk in de Goese Polder. door Rolf Bosboom GOES - Slopers hebben het voorlopig voor het zeggen in het hart van de Goese Polder. Er is een begin ge maakt met het verwijderen van asbest in het scholen complex en het wijkgebouw, die tijdens de jaarwisse ling in vlammen opgingen. Als dat gereed is, kan het echte opruimen van de restanten beginnen. Daarnaast zijn onlangs cle langverwachte sloopwerk zaamheden bij het winkelcentrum begonnen. Daar zijn inmiddels de woningen die tegen het centrum aanstonden, al grotendeels tegen de vlakte gegaan. Ook wordt asbest verwijderd bij het deel van het win kelcentrum dat ook verdwijnt. Het achterste gedeelte van het gebied werd vorig jaar zomer al met de grond gelijkgemaakt. Door de vele werkzaamheden maakt het hart van de wijk voorlopig een onttakelde indruk, nu de scholen, het wijkgebouw en de meeste winkels tijdelijk zijn verdwenen. Supermarkt Cl000 heeft afgelopen za terdag de deuren definitief gesloten. Daar komt prijs breker Lidl voor in de plaats. Nadat de slopers bij het winkelcentrum zijn vertrok- foto Willem Mieras ken, kan de nieuwbouw beginnen. Er komen nieuwe winkels met daarboven een appartementencomplex met 34 wooneenheden, zowel in de huur- als de koop sector. De bouw is naar verwachting eind volgend j aar gereed Onderdeel van de plannen is de komst van een tweede supermarkt: Aldi De discountzaak was bedoeld als aanvulling op het aanbod van C1000. Nu die plaats maakt voor Lidl, vestigen twee vergelijkbare winkels zich naast elkaar in de Goese Polder. De gemeente Goes heeft haar teleurstelling uitgesproken over deze gang van zaken. ZIERIKZEE - De WD wil opheldering van minister De Geus over zijn uitlatingen met betrekking tot het ziekenhuis in Zie- rikzee. De Tweede Kamerleden Wilders en Geluk willen weten of de bewindsman tijdens een recente verkiezingsbij eenkomst van het CDA in Brouwershaven inderdaad heeft aangekondigd geen geld beschikbaar te zullen stellen voor een centrale huisartsenpost, een herstelafdeling in het zie kenhuis en een extra ambulance op Schouwen-Duiveland. Ook zijn de liberalen benieuwd naar het voornemen van De Geus om in Zierikzee een profielziekenhuis te realiseren. ..Wat betekent dit voor de korte termijn zorg op Schouwen- Duiveland."? De Kamerleden suggereren dat het mogelijk ging om verkie zingsretoriek van de minister. ..Zo niet. bent u bereid om ui terlijk dinsdag 21 januari een financieel onderbouwd plan te presenteren waarin u u w voornemens om te komen tot een zie kenhuis in Zierikzee concretiseert?" VLISSINGEN - De politie heeft dinsdag enkele grammen co caïne in beslaggenomen in een woning in de Arbeidsstraat in Vlissingen. Vier gebruikers werden aangehouden, maar na verhoor weer vrijgelaten. De bewoonster van het pand zit nog vast. De politie trad op na diverse meldingen van omwonen den over drugsoverlast ZIERIKZEE - De Van Veenlaan in Zierikzee gaat langere tijd dicht voor verkeer. Van donderdag 16 januari tot en met dins dag 11 februari wordt de weg versperd in verband met de aan leg van een bergbezinkbassin bij het Kaeskenswater. Daar voor moeten zware betonplaten worden geplaatst met behulp van een grote telescoopkraan. Verkeer vanaf de Lange Blok- weg, Sandströmweg en de Gustaafweg richting het tunneltje bij de Zille wordt omgeleid via de rotonde naar de Schuurbe- que Boeyestraat en de Calandstraat. DRAAIBRUG - De opleving van de handel in drugs in een pand in Draaibrug en de bijkomende overlast voor buurtbe woners heeft de gemeente Sluis tot actie gedwongen Gister avond besloot wethouder L. Wille van Sluis om de harde lijn van voormalig burgemeester B. Straatsma van de vroegere gemeente Sluis-Aardenburg te zullen volgen Dit betekent dat de politie gevraagd zal worden om het pand Draaibrug 67 nauwlettend in het oog te houden en op te treden tegen drugs toeristen. Als blijkt dat er handel vanuit de woning plaats vindt, zal de gemeente bestuursmaatregelen treffen. Verder zal de gemeente juridische stappen nemen tegen betrokkene als er klachten worden ingediend door omwonenden. SLUISKIL - Twee onbekende hebben in de nacht van dinsdag op woensdag geprobeerd een 41-jarige inwoner van Terneu- zen op het Minister Lelyplein in Sluiskil van zijn portemon nee te beroven. De man stond in een telefooncel en had zijn portemonnee op een plankje neergelegd. Twee onbekenden openden de deur en probeerden de portemonnee te stelen. In eerste instantie mislukte dit, omdat de eigenaar zich verde digde. Hij werd hierbij door een van de twee in zijn vinger ge beten. Even later kwam het tweetal terug met een stok en is de Terneuzenaar er, met zijn portemonnee, vandoor gegaan. door Mieke van der Jaqt KAPELLE - De Stichting Jeugdwerk Kapellegaat prijzen uitdelen aan jongeren die zich inzetten voor de actie 'Just do it', het streven om het plein bij de sporthal en jeugdsoos Trin- nety in Kapelle schoon te hou den en schoon te maken. Half december startte de actie die in samenwerking met de gemeente en de politie wordt gehouden. De resultaten zijn inmiddels zichtbaar: het Zweinsteinplein, zoals het inmiddels heet, is schoner en bij tijd en wijlen zelfs heel netjes. Er wordt veel min der afval op straat gegooid en de jongeren ruimen vaak iets op als ze wat zien liggen. Ook hebben de jeugdige Kapellenaren veeg- ploegen geformeerd die twee keer in de week de hele boel aan vegen. De actie kan dus als een succes worden gezien. Maar minpuntjes zij er ook Weliswaar wordt de hoop afval bij het opvegen elke keer klei ner. maar er blijven mensen af val weggooien op het Zwein steinplein. Hoewel de jongeren daarvan altijd de schuld hebben gekregen en nu ook de veran- woordelijkheid nemen, ziet het ernaar uit dat het afval ook door volwassenen wordt gedumpt Bij hun opruimactiviteiten kwamen de kinderen al kapotte barkrukken, oliedrums. een startmotor, wasmachineonder delen, een bumper, een ge kraakte kattenbak en nog veel meer spullen tegen, die meestal niet bij jongeren in gebruik zijn. Ook blijven ze chipszakjes, blik en wietzakjes aantreffen, zij het in mindere mate. De SJK is ook niet zo blij met het feit dat het steeds dezelfde jon geren zijn die vegen en rapen, meestal de jongeren die Trinne- ty bezoeken Jongeren die niet in de soos komen, ook die deel uitmaken van de vaste groep skaters op het plein, doen be droevend weinig mee aan het schoonmaakwerk en zijn zelfs nauwelijks bereid om de boel een beetje schoon te houden. Behalve een oproep aan de ou ders, de opvoeders van de vies peuken. gooit de stichting als extra stumulans .prijzen in de strijd. Voor schoonmakers die veel inzet tonen zijn er verschil lende prijzen met als hoofdprijs voor de beste poetsers- disc mans. Het vegen en rapen van afval ge beurt elke woensdag tussen 13.00 en 15.00 en op zaterdagen tussen 14.00 en 15.30 uur. STREEKACTIVITEITEN GOES Oosterscheldeziekenhuis, 10.00-12.00 uur: Inloopochtend voor whiplash-patienlen. Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; KAPELLE Complex Groenewoud zwembad. 9 00 10 00 uur. Sport en spel 55-plussers; 12.00-13 00 uur: Bewegen voorcarapatiënten; De Vroone, 19.45 uur: NBvP. Bio Techno logie Advertentie donderdag 16 januari 2003 gareel Modde «ERIKZEE - Het gevaar voor volksgezondheid, het ecosys- «n of "de voedselketen in en B(j de Oosterschelde door de tie munitiestortplaals is mi- paal. Da1 concluderen pro- pc,e, gemeente Schouwen- diveiand en het Nationaal irk Oosterschelde op basis on nadere uitleg van het TNO- jfïolgor.derzoek. Over die ^resultaten was gisteren in Eddelburg overleg met verte- PeReilanders Brengen blijspel ILLAND - Het toneelgezel- (tiapDe Reilanders uit Rilland (Bigt op vrijdag 31 januari en uierdag 1 februari het blijspel Pt Richel op het podium van het fcjpsnuis Luctor et Eniergo. De lichel is het eenentwintigste londvullende toneelstuk dat je Reilanders speelt in de 22 ar van zijn bestaan. Ie Richel is de naam van het esion waar de handeling in r.e bedrijven plaatsvindt. chrijverTon Davids laat in het fck persoonlijkheden optreden ie het spoor in het hectische le- uivan deze tijd een beetje bijs- lerzijn geraakt. De personages en verdwaald in de maal- üioomvan hoop en desillusie en bmpen zich vast aan de over ging dat alles weg weer een kw beter zal worden. Daarbij Krden ze ondersteund en ge- idpen door de pensionhoud er. Gaandeweg vinden de per sonages zichzelf en hun oorspronkelijke idealen terug. Deregie voert WimKrüll, bijge- laandoor Lia Wiskerke. Zoals altijd in Rilland is het decor in- fericht door Loek en Clarien Kcols en de belichting is in de strouwde handen van Giel Cabnëlse. )e voorstellingen in het Ril- hndse dorpshuis beginnen tel kens om 20.00 uur. Kaarten zijn ade voorverkoop verkrijgbaar ij Hans Bakker, Lia Wiskerke a Jacques Boonman. genwoordigers van het ministe rie van Defensie cn Rijkswater staat. September vorig jaar presen teerde het wetenschappelijk instituut TNO de cijfers en con clusies van een aanvullend on derzoek naar de huidige en toekomstige staat van het afge dankte schiettuig op de Ooster- scheldebodem voor Zierikzee. Vanuit Zeeland werd kritisch gereageerd op de 'vage aanna mes' in het TNO-rapport. Met name burgemeester J. Assel- bergs van Schouwen-Duive land bleef in dat verband hame ren op de in zijn ogen enig afdoende oplossing: afdekken De delegatie kwam gisteren in Middelburg uitleg geven over de meetresultaten. Dat heeft een hoop duidelijkheid gegeven, al dus de voorzitter van dat over leg, gedeputeerde L. Coppoolse (coördinatie Deltawateren). „Alle mitsen en maren zijn over tafel gegaan, maar TNO heeft goed en helder kunnen uitleg gen hoe ze tot bepaalde aanna mes zijn gekomen en wat dat precies inhoudt. Voor ons was dat toch geruststellend om te horen. Voor het vervolgonder zoek is met verfijnde middelen gezocht naar toxische stoffen in het water en de invloed daarvan op de volksgezondheid, het eco systeem en de voedselketen in en rond de Oosterschelde. Ook is er specifiek gekeken naar het verval van het materiaal op de langere termijn en zijn er op dat gebied internationale vergelij kingen gemaakt. Alles wijst er op dat er geen echt gevaar is." Om de risco's nog verder in te dammen, is gisteren vanuit de provincie, gemeente en Natio naal Park evenwel aangedron gen op het afdekken van het depot. ..Als dat tot de mogelijk heden zou behoren, dan komt er nóg minder zuurstof bij het spul en gaat het verval nóg langza mer. Dan kom je op den duur op een punt dat risico's - voorzover je dat voor de toekomst ooit ze ker kunt weten - nagenoeg uit gesloten zijn." Coppoolse hoopt dat het Rijksinstituut RIKZ voor de zomervakantie heeft uitgezocht welke technische middelen nodig zijn voor het af dekken en welke investering zo'n operatie vergt. De gedepu teerde waagt zich niet aan een uitspraak of Zeeland op z'n strepen zal blijven staan, mocht de rijksoverheid -bijvoorbeeld uit kostenoverwegingen - wil len afzien van verdere maatre gelen voor de stortplaats. „We vertrouwen erop dat ze die pro cedure zorgvuldig zullen aflo pen. Wat dat betreft moeten we eerst de bevindingen van het RIKZ afwachten en op basis daarvan kun je zien of er verder nog iets kan worden onderno men Wij gaan er vanuit dat je in dit soort gevallen al het moge lijk moet hebben gedaan om een probleem te voorkomen." BERGEN OP ZOOM - In de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom wordt zondag in het ka toren de winterserie orgelcon- ttrten een optreden gegeven doororganist Tijn van Eijk. Var. Eijk, die al vaker in de con- «teyclus optrad, bespeelt zon- caghet koororgel. Blokfluitiste Annemieke Vogels sprelt ook mee in het concert. Het programma bestaat uit or gelmuziek dat wordt afgewis seld met muziek voor blokfuit en orgel samen Er worden on eer ander stukken van Fresco- taidi, Scarlatti en Bach ge speeld. Het concert begint om 16.00 uur. poor Kris Naudts GENT - De Vlaamse minister I 'in Verkeer Stevaert heeft geld mjgemaakt voor verbetering I ,Jn de industriewegen tussen redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 1 ^60 AA GOES Jel: (0113) 273000 Pax. 10113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huïbers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie üostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 aa vlissingen Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 fc"ma'l: redactie@pzc.nl "NTERNET ^wpzc.nl E-mail: web@pzc.nl Zelzate en Gent Een grondige aanpassing van de wegen in de kanaalzone is nodig om de drukte op te vangen na de ope ning van de Westerscheldetun- nel. In Zelzate zijn enige tijd geleden de werken begonnen op het ein de van de westelijke R4. De ge- lijkgrondse kruising van R4 en expresweg Antwerpen-Knokke die vooralsnog met verkeers lichten is uitgerust, wordt ver vangen door een viaduct. De werkzaamheden zijn onderdeel van een totaalproject om de ex presweg over de hele lengte om te vormen tot autosnelweg. De N49 Antwerpen-Knokke staat bekend als een dodenweg. De Gentse havenbestuurders zien met argwaan de opening van de Westerscheldetunnel te gemoet. De grootste pessimisten verwachten dat de nu al erg drukke R4-Oost op bepaalde momenten van de dag zal dicht slibben. De Vlaamse overheid heeft nu een budget vrijgemaakt voor de komende drie jaar waarmee on der meer een aantal gelijk- grondse kruisingen op de R4 worden weggewerkt. Wanneer de werkzaamheden beginnen, is niet bekend. Het betreft een tienjarenplan. Minister Stevaert heeft verder geld klaar voor de bouw van de Handelsdokbrug die het gebied van de Dampoort verbindt met het oude havengedeelte van Gent.Erzijnplannenomoplan- gere termijn het ingewikkelde verkeersknooppunt van de Dampoort te ondertunnelen. door Rolf Bosboom GOES - Vijf voetbalverenigin gen in de gemeente Goes gaan de komende maanden aan de slag om hun vrijwilligersbeleid te verbeteren. Het initiatief is af komstig van het breedtesport project in Goes, dat op deze ma nier de clubs de helpende hand wil bieden. Op alle fronten wordt het moei lijker om vrijwilligers te werven en te behouden. Ook sportver enigingen hebben daar volop mee te maken, constateert Ju dith van Meeteren, die in het breedtesportproject als vereni gingscoördinator fungeert. „Steeds minder jongeren doen vrijwilligerswerk. Ze willen toch uitgaan, merkkleding en een brommertje, dus kiezen ze eerder voor een baantje waar voor zij wél betaald krijgen." Een ander probleem is dat de mensen die actief zijn binnen clubs aan steeds meer eisen moeten voldoen en grotere ver antwoordelijkheden krijgen. Dat kan belangstellenden af schrikken. Daarnaast wordt het vrijwilligerswerk binnen een vereniging lang niet altijd even goed georganiseerd en gecoör dineerd. „Je ziet ook vaak dat een kleine groepje heel veel werk op zich neemt. Als iemand dan afhaakt, ontstaan er direct problemen", zegt Robbert Aartsen, stagiair van sportop- leiding Cios Van Meeteren en Aartsen heb ben samen een proefproject in gang gezet dat verenigingen moet helpen bij hun vrijwilli gersbeleid. ,,We willen de ver enigingen inzicht geven in fac toren die essentieel zijn vooreen goed beleid." Aan de orde ko men zaken zoals het werven en plaatsen van vrijwilligers, het maken van afspraken met hen, het begeleiden van vrijwilligers en deskundigheidsbevordering. Bijeenkomst Het project begint woensdag 22 januari met een centrale bijeen komst in Sportpunt Zeeland in Goes. De cursus wordt gegeven door Ko Timmer en Cees Cors- tanje van de Voetbalschool Zee land Die gaan, na de eerste ken nismaking, de clubs bezoeken om per geval de situatie te bekij ken en adviezen en opdrachten te geven Aartsen: „Het mag geen eenrichtingsverkeer zijn De verenigingen moeten ook echt zelf aan de slag." Vijf verenigingen doen mee Wolfaartsdijk. Robur, 's-Heer Arendskerke, Goes en Kloetin- ge. Elke club stuurt twee of meer vertegenwoordigers, die vervol gens als coördinatoren binnen hun club aan de slag moeten met wat zij in het project leren. De zesde voetbalclub in de gemeen te, SSV*65, doet niet mee omdat zij geen mensen beschikbaar had die er voldoende tijd in kon den steken. Van Meeteren en Aartsen onder strepen dat het vrijwilligersbe leid zeker niet overal als een se rieus probleem wordt ervaren. Bij de ene club gaat het beter dan bij de andere. ..Maar op sommige punten kan het altijd beter Bovendien werkt het verhelderend om van collega verenigingen te horen hoe hun ervaringen zijn en hoe zij de za ken hebben georganiseerd. Het project loopt waarschijnlijk tot in april door. Daarna volgt een evaluatie en is er volop aan dacht voor de 'nazorg'. Van Meeteren. „We willen blijven volgen hoe het lesmateriaal door de verenigingen wordt op gepakt en wat de vorderingen zijn." Als de ervaringen positief zijn. is het de bedoeling een ver gelijkbaar initiatief op te zetten voor andere takken van sport binnen de gemeente. Judith van Meeteren en Robbert Aartsen van het project breedtesport. foto Willem Mieras De autotite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29