Bouwplan Paauwenhof aangepast PZCw 13 Actie voerster laat het Hofje niet los PZC Samen werken aan bedrijfsterreinen Drugs gevonden in woning Aanrijding in Vlissingen Poging tot winkeldiefstal Autoinbraken op Zuid-Beveland Inbraken Terneuzen en Zuiddorpe Sluis wil einde drugshandel Zorgcentrum vervangt aanleunwoningen door 32 zorgappartementen agenda Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl Vlissingen komt tegemoet aan wens om winkelcentrum te verplaatsen Vlissinger gewond in Kamperland Presentatie van beeldregieplan voor boulevards in Vlissingen gggggg^l (m) AutoTrack.nl I donderdag 16 januari 2003 VLISSINGEN - De politie heeft dinsdag enkele grammen co caine in beslaggenomen in een woning in de Arbeidsstraat in Vlissingen. Vier gebruikers werden aangehouden, maar na verhoor weer vrijgelaten. De bewoonster van het pand zit nog vast. De politie trad op na diverse meldingen van omwonen den over drugsoverlast. VLISSINGEN - Op de kruising President Rooseveltlaan met de Bonedijkestraat in Vlissingen vond gistermiddag een aan rijding plaats. Een 39-jarige automobilist uit de gemeente Veere reed over de Bonedijkestraat, uit de richting van de Paul Krugerstraat. Hij verleende op de kruising geen voor rang aan een 16-jarige vrouw op een bromfiets. De vrouw werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht maar hoefde niet te blijven. Beide voertuigen raakten beschadigd. DOMBURG - Twee onbekenden hebben gistermiddag een po- ging tot winkeldiefstal gedaan in een winkel in Domburg. Zij probeerden met drogisterijartikelen ter waarde van 232 euro in een tas de winkel te verlaten. De diefstal werd opgemerkt en toen ze hierop werden aangesproken, zetten ze de tas neer en liepen rustig de winkel uit. Ze konden niet meer worden achterhaald. LEWEDORP - In de nacht van dinsdag op woensdag werd in gebroken in een auto aan de Damstraat in Lewedorp. Er werd voor enkele honderden euro's aan geluidsapparatuur gesto len. Bij een andere auto in de straat bleef het bij een poging. Ook aan de Gawege bij Waarde braken dieven een auto open Daaruit werd communicatieapparatuur gestolen. ZUIDDORPE - In de nacht van dinsdag op woensdag is inge broken in woningen in Zuiddorpe en Terneuzen. Uit een wo ning aan de Boekweitstraat te Zuiddorpe verdwenen onder meer sieraden en twee mobiele telefoons met een onbekende waarde. In een woning aan de Moerspuistraat in Zuiddorpe werd de benedenverdieping doorzocht De buit was gering: een tiental euro's en etenswaren. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ook ingebroken in een loods aan de Noorwegenweg te Terneuzen. Uit de loods werden geluidsapparatuur en gereedschap weggenomen. DRAAIBRUG - De opleving van de handel in drugs in een pand in Draaibrug en de bijkomende overlast voor buurtbe woners heeft de gemeente Sluis tot actie gedwongen. Gister avond besloot wethouder L. Wille van Sluis om de harde lijn van voormalig burgemeester B Straatsma van de vroegere gemeente Sluis-Aardenburg te volgen. Dit betekent dat de politie gevraagd zal worden om het pand Draaibrug 67 nauw lettend in het oog te houden en op te treden tegen drugstoeris ten. Als blijkt dat er handel vanuit de woning plaatsvindt, zal de gemeente ingrijpen. Verder zal de gemeente juridische stap pen nemen als er klachten worden ingediend door omwonen den. Dit is vooralsnog niet gebeurd. door Melita Lanting VEERE - Zorgcentrum Nieuw Sandenburgh in Veere gaat 32 zorgwoningen bouwen op de plaats van de huidige aanleun woningen, naast het zorgcen trum aan de Sandcnburghlaan. Het plan voor de zorgwoningen komt in de plaats van de eerdere plannen voor een woonzorg complex aan het Oranjeplein in Veere. De appartementen worden on dergebracht in vier geschakelde blokken: twee blokken van drie verdiepingen hoog en twee blokken van twee verdiepingen hoog. Tussen de blokken komen glazen atriums met een lift en een loopbrug. De 32 woningen worden zogenoemde 'levens- loopbestendige' appartemen ten, zodat de bewoners niet moeten verhuizen als ze hulpbe hoevend worden en zo lang mo gelijk zelfstandig kunnen wo nen. De appartementen zijn zelf standige wooneenheden met een woonkamer, keuken en twee slaapkamers. Zorgcen trum Nieuw Sandenburgh le vert de eventuele verzorging en wil in alle appartementen een alarmeringssysteem aanleggen. Volgens directeur M. den Haan van Zorgcentrum Nieuw San denburgh is het de hoogste tijd dat er met de bouw wordt be gonnen „We wilden een nieuw woonzorgcentrum bouwen aan het Oranjeplein in Veere maar dat kon niet doorgaan, mede omdat de gemeente niet echt mee wilde werken Maar het tij lijkt gekeerd. We krijgen nu wel de volle medewerking van de gemeente Ik heb dan ook goede hoop dat het deze keer wel gaat lukken." Momenteel wordt het zorgcen trum verbouwd. Daaraan vast komt een nieuw restaurant waar zowel de bewoners van het zorgcentrum als de bewoners van de appartementen a la carte kunnen eten of een maaltijd kunnen bestellen voor thuis Dat de bouw van nieuwe zorg woningen dringend nodig is, blijkt uit het feit dat in de hele gemeente Veere zo'n tachtig mensen op de wachtlijst staan. Maandagavond 20 januari is een informatiebijeenkomst voor de inwoners van Veere en Zanddijk in zorgcentrum Nieuw Sandenburgh. De avond begint om 19.30 uur. STREEKACTMTEtTEN j MELISKERKE - Ons Huis. 9.30 uur: Koers bal; MIDDELBURG Kerksteeg 5, 14.00 15.00 uur Tai Chi voor vijftigplussers en mensen met chronische aandoeningen 19.00 20 00 uur Tai Chi voor beginners. Artemis Koudekerkseweg 133, 13.30 15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met hevige emoties, VEERE - Stadhuistoren, 15 00-16.00 uur Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel, VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers; De Oude Stad. 09.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a. 9.30 12.00 uur Koffie-contactochtend: Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14,00 14,45 uur: Gymnastiek vijftigplus. Advertentie Parkeerders op verkeerde been Z1ERIKZEE - Wie niet vaak in Zierikzee is geweest, zal de ge beente erkentelijk zijn voor de waarschuwing dat er komende ioraeriets verandert in het par keerbeleid. Bij binnenkomst worden bezoekers door een op tillend geel bord gewezen op de moering van vergunningpar- teren in de binnenstad, per 1 ju li-Zo lijkt het tenminste. Even goed onthouden, dacht L. Huisman uit Zwijndrecht. Hij parkeerde zijn auto binnen de pachten, al lang blij een plekje te hebben gevonden Bij terug komst van een middagje winke len, vond hij een bekeuring on- têr de ruitenwisser wegens het parkeren op een vergunning- houdersplek. Navraag leerde Huisman dat het nieuwe par- kcerregime namelijk al sinds de romer van 2002 van kracht is. Dc gemeente is alleen vergeten het mededelingenbord langs de «gaan te passen. -Die mededeling werkt heel beidend. Je wordt zo behoor lik op het verkeerde been gezet. Eer, jaartal erbij zetten was toch «I het minste geweest wat ze hadden kunnen doen. Waar be- i SN trouwens de binnenstad?" redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 *380 AA vlissingen fel; (0118) 484000 Pax: 10118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Dostsouburgseweg 10 Postbus 18 *380 AA vlissingen [el: (0118) 484000 Pa* (0118) 470102 Email: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het hofje Onder de Toren laat haar niet los. De Middel burgse actievoerster Lien Laven houdt de verbouwing van de huisjes tot woon winkel nauwlettend in de gaten. Tot haar verbazing en boosheid merkte ze onlangs dat de karakteristieke dakka pellen hadden plaatsgemaakt voor klapramen en dat drie ongeveer vijfen twintig jaar oude berken geveld waren. „Dat was tegen de afspraak in." In een interview van ruim een jaar gele den, na het raadsbesluit van Middel burg om het hofje te verbouwen tot winkeltjes, zei Lien Laven dat zij niet haar mond zal houden over het bouw plan. Die voorspelling is uitgekomen. Ze besloot na de eerste steenlegging een fotodagboek bij te houden. Sindsdien is ze met enige regelmaat te vinden op het bouwterrein. „Ik was op een woensdag een fotoreportage wezen maken en de vrijdag erop zag ik tot mijn stomme ver bazing de bomen omliggen. Ik wist niet wat me overkwam. Het huilen stond me nader dan het lachen", blikt Lien Laven terug. Volgens de goedgekeurde bouwteke ningen werden de drie berken geïnte greerd in de glazen nieuwbouw van het hofje Woongoed-directeur E. de Ceuster bevestigt dat desgevraagd. „Het was ook onze intentie. We zouden niet genoodzaakt zijn ze weg te halen. Helaas is dat niet gelukt. Het was een mooi plan, maar onuitvoerbaar. Jam mer." Fundering Onderzoek van een boomtechnisch ad viesbureau wees uit dat de bomen in goede conditie waren, maar dat ze ver schrikkelijk te lijden zouden krijgen van de bouwactiviteiten. Pal naast de bomen komt de fundering te liggen van de nieuwbouw, waardoor onherstelba re schade zou optreden aan de wortels. Als de bomen toch zouden blijven staan, dan waren ze zonder meer dood gegaan Woongoed heeft wel de ver plichting gekregen drie forse bomen te rug te planten in het hofje. De tweede schrik van Lien Laven kwam een kleine twee weken geleden: de dakkapellen aan de achterzijde van de woninkjes waren rigoureus ge sloopt. „Dat snapte ik best, want ze waren rot. Maar wie schetst mijn verbazing dat ze werden vervangen door ordinaire ve- luxramen. Dat is toch een verminking van het hele hofje? Ik heb de gemeente gevraagd de bouw onmiddellijk stop te zetten, want op de bouwtekeningen stonden de koekoekjes nog gewoon in getekend. Wat is de volgende stap? Ik snap het niet, de communicatie met Woongoed was hartstikke goed en nu de verbouwing is begonnen, gaat het weer fout Daar ben ik zeer teleurgesteld over. Ik kan wel denken dat er niks meer aan te doen is, maar ik heb geen zin om de rest van mijn leven tegen een lelijk bouwsel aan te kijken waar ik het niet mee eens ben." Directeur De Ceuster erkent dat een fout is gemaakt in de bouwtekeningen. „We hebben de plannen altijd zo gepre senteerd dat de dakkapellen wegge haald zouden worden. Ze behoorden niet tot het oorspronkelijke bouwplan, maar zijn er later opgezet. Bij de bouw- aanvraag is iets misgegaan, waardoor we alsnog gedetailleerde tekeningen moeten laten zien. We hebben altijd het idee gehad dat veluxramen met lamel len beter pasten bij het oorspronkelijke karakter van het gebouw. De slechte aanpassing van destijds kunnen we nu corrigeren." De bouwstop aan het dak leidt volgens De Ceuster niet tot vertra gingen. Lien Laven laat het hofje ook na acht jaar actievoeren niet los Ze heeft een brief gestuurd naar de Welstandscom missie, waarin ze de commissie vraagt geen toestemming te geven voor het vervangen van de dakkapellen door klapramen. „Ik vertrouw het niet meer. Als je afspraken maakt, hou je je er aan." jhjtfFHith Ramakers flJSSIN'GEN - De nieuwbouw ipor hel winkelcentrum Paau- „nhof in Vlissingen wordt een janial meters verplaatst in de lichting van de flat aan de Ruys y Beerenbrouckstraat. Daar net wordt voor een deel tege moetgekomen aan de wensen nn flatbewoners van de De Beesterstraat. jjleverden vanaf het begin kri- bftsop het bouwplan, dat naar O mening te dicht bij hun monomgeving was geprojec- jeni „We hebben iets gewon- jen.maar het gevoel blijft be staan dat we opgesloten zitten lussen winkels", vinden de Muwenburgers A. Btichner en C. Schout He: is de tweede keer dat het bouwplan voor het winkelcen tra wordt aangepast. Eerder red een appartementenblok cel vier woonlagen, dat boven- cc het winkelcentrum moest komen, uit het plan geschrapt Jlet gebouw schuift nu zo'n der meter op. We krijgen iets ceer ruimte, maar acht meter soa meer in onze richting zijin pkomen. We denken echter dat t niet meer inzat", reageert Schout „Voordeel is dat we nu e: deel van de De Meester- sraat hebben kunnen redden, yaardoor er ten minste door een paar bewoners geparkeerd kan Torden" Noodzaak Over de noodzaak van de uit- keidingvan het winkelaanbod laatst een aantal Paauwen- hurgers vraagtekens. „Vanaf te begin zijn we tegen het tota- leplan geweest. Zouden nu echt zoveel winkels nodig zijn?", vraagt Schout zich af. la het huidige centrum 'Paau- wenhof' aan de Paauwenburg- vsg komt een Li dl. Een aantal rakels van dat complex ver kuist naar de nieuwbouw aan de 'overkant van de straat'. „Dat rr. de bakker, de groenteboer, ie Golf. irwordt ook aan een winkel als Kruidvat gedacht", merkt wet- kouder P. van der Maden van de gemeente Vlissingen op. Hij zegt dat Paauwenburg 'wel de gelijk baat heeft bij de uitbrei ding'. „Er wonen zo'n vijfdui zend mensen in die wijk. het wordt een mooi en uitstekend winkelcentrum Hij zegt dat ook de parkeersitu atie aan de Van Hogendorpweg in de gaten wordt gehouden. De afspraak is gemaakt dat er een half jaar na opening van het winkelcentrum wordt bekeken hoe groot de parkeerdruk is ge worden. „We verwachten nu geen te grote parkeertoename in die straat, maar als het tegen deel een feit is, grijpen we in." Inspraak heeft effect gehad, kan de conclusie zijn. In de raads vergadering in december riep Schout op om het bouwplan aan te passen „Ik begrijp dat ik de architect terugstuur naar de te kentafel, maar iedereen moet zijn werk eens overdoen", zei hij toen. Een meerderheid van de ge meenteraad was gevoelig voor zijn argument en het raadsvoor stel werd naar januari doorge schoven. „We moeten het doen met deze aanpassing, helemaal blij zijn we niet", vat Schout sa men. De gemeente legt binnenkort het nieuwe, aangepast bouw plan ter inzage. Van der Maden: „Als verder alles naar wens ver loopt, kunnen we eind van dit jaar met de bouw beginnen." De leden van de commissie Grondzaken gingen gister avond akkoord met de wijziging van het plan. KAMPERLAND - Bij een aan rijding in Kamperland is gister middag een 29-jarige man uit Vlissingen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde op de kruising van de N57 en Oost West weg Een 46-jarige bestuurder van een bestelauto uit Hellevoet- sluis reed over de N57 en verleende op de kruising geen voorrang aan een 29-jarige Vlissingse automobilist die vol gens de politie met groen licht de kruising opreed. VLISSINGEN - de gemeente Vlissingen houdt donderdag 23 januari de presentatie van het zogenoemde beeldregieplan voor de boulevards in bioscoop CineCity in Vlissingen. Het beeldregieplan schetst een toekomstvisie voor de Vlissing se boulevards. In het plan wordt onder meer gesproken over de toeristische functie, het verkeer en wonen aan de boulevards. Het beeldregieplan is gemaakt door ex-rijksbouwmeester Wytze Patijn en stedenbouw kundig bureau Kuiper compag nons. De presentatie, voor bewoners van de Boulevards en belang stellenden, begint om 20.00 uur. Bij de verbouwing van het hofje zijn de dakkapellen gesloopt en drie oude berken geveld. foto Lex de Meester volgens hem aangeven welke mogel j kheden er i n de verschil lende Zeeuwse regio's zijn. „Het gaat natuurlijk niet alleen om nieuwe hectares bedrijfsterrei nen erbij", ontzenuwde de Ka mer-voorzitter. „Het is ook zaak om de bestaande terreinen zo goed mogelijk te benutten Smokkelhoek Subsidies van het ministerie van Economische Zaken zijn volgens hem daarvoor beschik baar Maar juist dat ministerie maakte onlangs bekend geen geld te geven voor het opknap pen van bedrijventerrein de Smokkelhoek in Kapelle „Het heeft ons bijzonder verbaasd om te moeten lezen dat de afwij zing van de subsidieaanvraag volgens het college van burge meester en wethouders te wij ten was aan de geringe financiële bijdrage van do gevestigde bedijven. Een bijdrage die niet in overleg was vastgesteld en waarbij tevens de vraag gesteld mag worden of infrastructurele voorzieningen cn achterstallig onderhoud door bedrijven moe ten worden opgebracht. Kapelle moet bij zichzelf te rade gaan en zich de vraag stellen welk belang zij hecht aan een goed geoutilleerd bedrijventer rein." Van Gelder sprak zich gisteren ook nog uit tegen een sluiting van de kerncentrale in Borssele „Het is in het belang van alle be trokkenen dat het openhouden van de kerncentrale niet op nieuw ter discussie wordt ge steld. Met de door Delta geplan de, gasgestookte centrale heeft Zeeland zodoende een goed energiepark." door Jeffrey Kutterink GOES - De Kamer van Koop handel Zeeland geeft de Beve- landse gemeenten onderuit de zak. Geen van de gemeentebe sturen is volgens de Kamer be reid gezamenlijk de wachtlijs ten voor bedrijventerreinen weg te werken. Vooral de gemeente Kapelle heeft het slecht gedaan. Die zou volgens de Kamer bij zichzelf te rade moeten gaan over de problemen rond bedrij venterrein de Smokkelhoek. Kamer-voorzitter L. van Gelder laakte gisteren in zijn nieuw jaarsrede de opstelling van de Bevelandse gemeentebesturen. Hij sprak de tekst uit tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Grote Kerk in Goes. Het aanbod van bedrijfsterreinen wordt ook in Zeelandsnel kleiner, benadruk te Van Gelder. De Kamer heeft afgelopen jaar onderzoek ge daan en concludeerde dat voor diverse soorten terreinen een te kort is of dreigt te ontstaan. De Kamer pleitte ervoor door ge meentelijke samenwerking het probleem aan te pakken. ,Het is teleLirstellend dat de Be vel andse gemeenten er niet in slagen om op dit punt tot af stemming en samenwerking te komen. Geen enkel gemeente bestuur heeft ons duidelijk kun nen maken, waarom men niet tot een gezamenlijke aanpak kan komen. De economische kansen van dé booming regio van Zeeland (gezien de cijfers) worden daarmee onvoldoende benut En de bedrijfshuisves ting van tal van individuele on dernemers laat steeds meer te wensen over. Het gevolg is dat nu al wachtlijsten bij gemeen ten zijn ontstaan." Van Gelder riep de provincie op tot het opstellen van een nota bedrijventerreinen. Die moet I)e gemeente Kapelle zou volgens de Kamer van Koophandel veel meer moeten doen voor bedrijfster rein de Smokkelhoek. foto Dirk-Jan Gjeltema a u«h. bedr. De Jager Machioehandel Zandee BouwontwiHkeling avereest zuid-west b.y. Vautosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13