Cerestar voldoet aan limiet earle Opticien Hulst heropentr - haar winkel! 50% PZC Nooit Gedacht haalt de vijftig Laat ze niet vallen montuur- korting op de feest collectie! ODI Vogelwaarde weer op de planken Raadslid Schouwse lokale partij beticht politie van hetze Zonnebril helemaal gratis! wla, ik collecteert Bedrijf onder geluidsnorm Deze maand beslissing over behoud OU Sanering bodem oude garage Kloosterzande Giro 222111 door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De provincie Zeeland ziet in uitgevoerde ge luidsmetingen in de omgeving van de Bcneluxstraat in Sas van Gent geen aanleiding om op te treden tegen zetmeelfabrikant Cerestar. Volgens T. van Riet, het hoofd van de provinciale afdeling Mi lieuhandhaving, zijn na klach ten over geluidsoverlast door bewoner E. Verheecke van de VLISSINGEN - De Vlissingse wethouder C. de Keijzer ver wacht nog deze maand een be sluit over het behoud van de Open Universiteit (OU) voor Vlissingen. Dat zei hij gisteren in de commissievergadering Sa menleving van de gemeente Vlissingen. De Keijzer voegde daaraan toe dat het bestuur van de OU het besluit van sluiting van het Vlissingse centrum in heroverweging neemt. De Keijzer, gedeputeerde L. Coppoolse (educatie) en voorzitter J. Mandos van het college van bestuur van de Ho geschool Zeeland hebben tij dens een gesprek met het be stuur van de OU op het belang van het studiecentrum voor de Zeeuwse samenleving gewezen. De OU wil om bezuinigingsre denen een aantal regionale cen tra sluiten, waaronder die in Zeeland. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De bo dem op de plaats van de voor malige garage Voet in Klooster- zande wordt binnenkort gesaneerd. Na deze operatie wordt op die locatie een appar tementencomplex gebouwd, met daarin opgenomen een nieuwe feestzaal voor hotel van Leuven. Ook komt er een par keerterrein. In totaal wordt bijna vierdui zend kubieke meter grond afge graven. De kosten van de opera tie bedragen een half miljoen woensdag 15 januari 2003 euro. De grond is zwaar veront reinigd met minerale olie, dit kwam aan het licht tijdens een bodemonderzoek voorafgaand aan de sloop van de oude pan den. De provincie betaalt bijna 143.000 euro mee aan de sane ring. Op de plaats van de voor malige garage Voet, de entree van Kloosterzande, was tot be gin 1900 een tramremise geves tigd. Omstreeks 1910 kwam er een garagebedrijf dat in de loop van de jaren meermaals werd uitgebreid. Ook werd destijds een tankstation geplaatst. Het pand stond lange tijd leeg en be gon te verpauperen. De voor- mailige gemeente Hontenisse kocht het pand en de bijbeho rende grond aan in 2001 en ver wierf ook de naastgelegen land- bouwschuur. Beide panden werden vorig jaar gesloopt Een projectontwikkelaar gaat met de bebouwing aan de slag, terwijl de gemeente Hulst de aanleg van het parkeerterrein voor rekening neemt. Ook wordt groen aangeplant. De Hulster wethouders E. de Deckere en B. Pauwels geven dinsdag 21 janu ari om 14.00 uur ter plaatse het startsein van de saneringswerk zaamheden die ongeveer een maand in beslag zullen nemen. Naar verwachting beschikt Kloosterzande eind 2004 over een nieuwe entree. Beneluxstraat, wiens achter tuin grenst aan het fabriekster rein, geen overtredingen van de geluidsnormen die in de milieu vergunningen van Cerestar zijn opgenomen vastgesteld. De pro vincie posteerde gedurende en kele maanden meetapparatuur in de tuin van Verheecke om de geluidsbelasting te registreren .,We hebben geen concrete ge luidsbron bij Cerestar ontdekt en kunnen dus geen verdere stappen ondernemen," zegt Van Riet. „Wel hebben we met het bedrijf afgesproken dat ze nog een keer systematisch het hele bedrijf doorlopen." De hoge provinciale milieu ambtenaar erkent dat de bewo ners van de Beneluxstraat en omgeving niet in een ideale woonsituatie verkeren doordat huizen en fabrieken zo dicht bij elkaar staan. Op andere plaat sen in de kanaalzone zijn in het verleden woonwijken en fabrie ken gesaneerd om wonen en in dustrie beter van elkaar te scheiden. In Sas is dat echter niet gebeurd. Dank De strijd die Verheecke tegen de geluidsoverlast van Cerestar voert, wordt hem overigens door mensen die al sinds jaar en dag in Sas wonen niet in dank afge nomen. Geboren en getogen in woners van het kanaalstadje vinden de klachten van Ver heecke niet terecht. Zo zegt C. Verhelst, die een woning in de Europalaan bewoont, zo'n vijf tig meter van de locatie waar de bezwaarmaker woont, dat veel mensen in de directe omgeving van Cerestar zich in het geheel niet storen aan het geluid dat de fabrieken produceren door Edy de Witte VOGELWAARDE - Na een jaartje sabbat laat de toneelvereniging ODI (Ontspanning door Inspanning) uit Vogelwaarde weer van zich horen. Onder leiding van de nieuwe re gisseur Arnel Lefevere uit Hulst komt de club, die dertig jaar bestaat, met de komedie Plaza Suite van Neil Simon op de planken. Vrijdag 17 januari gaat het stuk in première in de Halle in Axel. „Een verhaal van Simon spelen is geen sine cure", weet Lefevere. Simon is een van de succesvolste toneelschrijvers en na Shakes- paere de meest gespeelde toneelauteur ooit. Het enthousiasme dat ODI uitstraalt, was voor mij een reden om gelijk maar hoog in te zetten. Plezier voor speler en publiek staat bij deze vereniging hoog in het vaandel. De acteurs van ODI en ook de gastspelers heb ben het goed opgepakt. Zonder die gastspe lers is een toch wel gerenomeerde toneel club als ODI gedoemd om in het jaarlijkse toneelcircuit verstek te laten gaan." René den Doelder, een toneelspeler in hart en nieren, gaat het aan het hart dat vooral door drukke agenda's niet alle spelende le den van ODI ieder seizoen beschikbaar zijn. „Gelukkig staat onze kleine vereniging al tijd open voor gastspelers. Aan de andere kant reageren deze mensen gelijk spontaan als we hen vragen voor een gastrol. Blijk baar staan we hoog aangeschreven in het Zeeuws-Vlaamse toneelwereldje. Ook werkt het enthousiasme van Arnel Lefevere aanstekelijk. Deze regisseur is echt bezeten van het toneelspel .Zo'n vier dagen per week wijdt hij aan zijn passie. Lefevere heeft ook de touwtjes in handen bij Clingclaer uit Clinge en de Plattelandsjongeren in Axel." In Plaza Suite draait alles rond een hotelka mer. Drie koppels nemen er op verschillende dagen hun intrek. Herkenbare problemen in de relatiesfeer komen met grappige en cyni sche opmerkingen in beeld. De regisseur koos er voor om zoveel mogelij k mensen aan bod te laten komen. Van de negen spelers is het 17-jarige talent Floor de Bruijn een nieuwkomer bij ODI. De 80-jarige Theo Toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde oefent het stuk Plaza Suite. foto Camile Schelstraete Janssen, al erelid van de vereniging, draagt ook zijn steentje bij. De gastrollen worden vertolkt door Rosemary van Nieuwenhove van Clingclaer uit Clinge en Huub Stals uit Hulst. De club uit Vogelwaarde komt ook deze keer weer met een prachtig decor voor de dag. Na de premiere in Axel speelt ODI zaterdag 25 januari in het dorpscentrum in Vogelwaarde en vrijdag 1 februari in den Dullaert in Hulst. Alle voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestel len bij genoemde zalen. door Marcel Modde RENESSE - „Wat heb ik mis daan? Welk strafbaar feit heb ik gepleegd?" Het Renesser ge meenteraadslid R. Raats van Leefbaar Schouwen-Duiveland heeft geen enkel begrip voor de handelswijze van de politic in een softdrugszaak waar hij 'puur toevallig' in verzeild raakte. Afgelopen zondag werd hij geconfronteerd met een huiszoeking en moest Raats mee naar het bureau voor verhoor. „Waarom? Ik heb hier helemaal niks mee te maken. En dat we ten ze!" Raats zat op 29 december in de auto van een 35-jarige plaatsge noot, toen zij op de Hoge Zoom in Renesse werden aangehou den door de politie. Aanleiding was het feit dat de bestuurder geen voorrang had verleend aan de naderende surveillance-au to. Bij nadere controle ontdek ten de agenten in de kofferbak een tas met wietplanten. Aanhouding De bestuurder werd aangehou den en moest mee naar het bu reau Ook Raats moest mee, maar hij weigerde. De politie meldde deze week in een pers bericht naar aanleiding van zijn latere aanhouding, dat de '33- jarige Schouwen-Duivelander wist te ontkomen'. „Flauwekul", reageert het LSD-raadslid. „Gelijk toen ze die boodschappentas met plan ten tevoorschijn haalden, heb ik gezegd dat ik hier niets van wist en ook niks mee te maken wilde hebben. Toch moest ik mee, maar ik zag op dat moment ab soluut niet in waarom. Ik ga niet mee voor iets dat ik niet heb ge daan. Ik heb gezegd: je weet wie ik ben, dus weet je me te vinden als dat nodig is. Toen ben ik weggelopen." Raats zegt bij toeval in de be wuste auto terecht te zijn geko men. Zijn eigen wagen begaf het tijdens een ritje naar Rotter dam. Daar kwam hij zijn plaats genoot tegen, die hem een lift naar huis aanbood. Het raadslid beweert met klem niet te hel» geweten dat in die auto m planten werden vervoerd, j ders was ik natuurlijk meegereden. Zoiets kun jeQ riskeren als raadslid." Achteraf ziet Raats in data misschien beter was ge wanneer hij in eerste ins gewoon met de politie was® gegaan en zijn kant van he haal had verteld. „Ikdenktd dat het een kwestie van paa was. Je schrikt je dood ops moment, ziet de krantenkop al aan je oog voorbijtrek! Maar ik begrijp werkelijks waarom ze twee weken latere op zo'n manier te werk ga Ook die andere persoon hg toen gelijk uitgelegd hoe den in de steel zat en dat ikerha maal niks mee te maken hes heb sterk het gevoel dat dite persoonlijke hetze tegen mi; Misschien de kift omdat raadslid ben. Ik heb niks sa baars gedaan." Wat Raats ook stoort, is data politie in het persberie spreekt van 'vervoer vanvoa vende middelen'. „Alsof heti een zwaar drugstransport ga Noch begrijpt hij iets vani mededeling dat hij evenals s bestuurder een dagvaar! voor de rechtbank heeft meegi kregen. „Ik heb mks gezien] weet ni et eens wat ze me tenia te leggen!" Klacht Volgens politiewoordvoeni J. van Mourick hoeft een di, vaarding niet direct te word overhandigd, maar kan data later per post. Wat de exacte li laste legging is, wil VanMoura in dit stadium niet zeggen.Ofi een rechtsvervolging komt,* slist verder de officier van just- tie. Raats bekijkt of het zin hee) een klacht in te dienen tegen a handelwijze van de poli!» LSD-fractievoorzitter P Ber> voets-Ringelberg maad maandag al bekend geen reiki te zien voor represailles, zo kg niet daadwerkelijk is gebleka dat Raats een strafbaar M heeft gepleegd. Fanfare Nooit gedacht uit Graauw tijdens een repetitie. foto Camile Schelstraete door Piet Kentin GRAAUW - Muziekvereniging Nooit Gedacht uit Graauw staat aan de vooravond van een jubi leumjaar. Op 27 januari is het vijftig jaar geleden dat bakker Driek de Boer het initiatief nam tot de oprichting van de plaatse lijke fanfare. Vier dagen later werden de plannen naar de achtergrond verdrongen en was er alleen aandacht voor het water dat Zeeland binnenstroomde Maar het initiatief bleef actueel en twee maanden later gaven vijf tig bewoners zich op als lid van de nieuw op te richten fanfare. Een halve eeuw later bestaat Nooit Gedacht nog steeds en heeft de vereniging opvallend veel jeugdleden. Het jubileum jaar staat bol van activiteiten waarbij zowel het bestuur, de leden als de dorpsgemeenschap actief aan mee doen. „Al in 1866 was er een muziek gezelschap in Graauw", vertelt Cees Peersman die voorzitter is van de jubileumcommissie. „In dat jaar werd er een nieuw schoollokaal geopend waarbij een muziekgezelschap uit het dorp aanwezig was. Van deze vereniging is eigenlijk niet veel bekend, behalve de naam: Hony soit qui mal y pense. Zij stonden onder leiding van muziekmees ter P. Bauwens. Een goede der tig jaar later, in 1899 om precies te zijn, werd op initiatief van pastoor Borm vanuit de toneel vereniging Oefening Baart Kunst een muziekvereniging opgericht die ook de naam Nooit Gedacht had. Door on enigheid tussen muzikanten uit Graauw en Zandberg werd later in Zandberg een eigen fanfare opgericht Sommige mensen be weren dat ook in Paal een ver eniging bestond. Uiteindelijk werd Nooit Gedacht kort voor de Tweede Wereldoorlog ont manteld en ging tijdens de oor log ter ziele". Commissaris Het was commissaris van de ko ningin Casembroot die in 1952 bij de opening van de weg Graauw-Hulst - zonder dat hij het zei f wist - de basis legde voor de huidige fanfare „De opening werd opgevrolijkt door een fan fare uit een naburig dorp. Hij vond dat er bij een volgende ge legenheid eigenlijk wel een fan fare uit Graauw aanwezig moest zijn. Daar heeft Driek de Boer werk van gemaakt", legt Antoine van Eerdenburgh, de huidige voorzitter en vaandel drager van de fanfare uit. Uit de notulen van de vereni ging blijkt dat in die beginjaren de contributie vijftig cent per maand bedroeg. Dat geld werd hoofdzakelijk gebruikt om er de jaarlijkse 'teerdag' van te orga niseren. „Dat begon altijd met een mis, waarna het hele gezel schap de dag verder vulde met het bezoeken van alle cafe's die er waren.." Op 1 januari 1954 volgde het eerste optreden met een rond gang door het dorp. Toen er in 1957 weer een nieuwe weg in ge- bruik werd genomen, stond de lokale fanfare er wel. Sinds die tijd is de fanfare te gast geweest op tal van evenementen Ze speelden op de wereldtentoon stelling in Brussel, tijdens het wereldkampioenschap hand- boogschieten in Antwerpen en bij de wijnfeesten in het Duitse Ahrdal. Daarnaast zijn er diver se prijzen gewonnen op een groot aantal concoursen. Een van de meer recente hoogte punten was ongetwijfeld in 2000 de meerdaagse uitstap naar het Schotse Edinburgh. Daar werd gespeeld in het Ko ninklijk Museum, in de Konink lijke Botanische tuinen en bij het Koninklijk jacht van de Britse Koningin. „Dat was de eerste keer dat we langer dan een dag weg zijn geweest en zeer zeker voor herhaling vatbaar", zegt Paul Weemaes die ook in de jubileumcommissie zit In het kader van het jubileum staan er tal van activiteiten op het programma. „We beginnen op 1 februari met een mis waar voor we pastor Jos Stuijck heb ben uitgenodigd. Hij was tij dens de oprichting van de fanfare kapelaan in ons dorp en woont nu in Roosendaal", ver telt Tony de Koster, die al 35 jaar penningmeester is. „Ver volgens is er een rondgang door het dorp, waarna er aansluitend een receptie volgt in het ge- meenschapshuis.Hiervoor zijn alle leden, genodigden en overi ge belangstellenden uitgeno digd. Uiteraard zijn oud-leden die onverhoopt geen uitnodi ging hebben ontvangen ook welkom." In het Pinksterweekend volgt er een bezoek aan de Michielstadt in Duitsland waarna van 13 tot en met 15 juni de jaarlijkse ker mis plaatsvindt. „Dat is ook een evenement dat door ons georga niseerd wordt", aldus Cees Peersman. „Dit jaar pakken we extra uit met Ambras en rasver teller Cyriel Peeters. In oktober volgt een optreden met Pipes and Drums Group Inter Scaldis uit Vlissingen, Brassband Cre- sendo uit 's-Gravenmoer en de lokale swingband Monastery. Op 24 januari 2004 sluiten we het jubileumjaar af met een con cert." Vanaf zaterdag 18 januari vieren wij groot feest. c:. Dan wordt onze schitterende nieuwe winkel heropent in Pearle's nieuwe huisstijl! Om dit heuglijke feit samen met u te vieren hebben wij t/m 15 februari 2003 twee feestelijke aanbiedingen: Aanbieding 1 Aanbieding 2 Bij aankoop van een complete bril krijgt u er bij ons een Nightview, Roadview of Sunvïew helemaal gratis bij!* JE ZIET T VERSCHIL *Mct of zonder sterkte te verkrijgen. Zonnebril wordt geleverd in enkelvoudige sterkte. Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Vraag naar de voorwaarden. Stationsweg 13 Hulst Tel. (0114) 31 36 00 In ons land wordt I op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilcpsieprojecten in ontwikkelingslanden. ICBFc Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270. 3990 GB Houten www.epilepsie.nl Laat de albatros niet verdrinken! www.reddealbatroi.nl Jaarlijks verdrinken mm 100.000 albatrossen ów longline visserij. Ze happen nar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Giro 656500 Dat moet toch kunnen? Enkele uurtjes actief voor c« Nationale Collecte Hersenziekten Psychische Ziek»1 Bel ons nu. Alle beetjes helpen! Onze collecteweek van 16 t/m 22 februari 2003 Meer informatie: www nfgv.nl en www.hersensbehtin^ Meld u aan als collectant of organisator: (030) 2971197

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 44