oep om halvering veertarief Terneuzen worstelt met communicatiemiddelen Kerk Biervliet krijgt torenspits terug In Draaibrug wordt nog steeds gedeald Stikken en zomen ook voor jongens Hoekse drankrijder herinnert zich niets van aanhouding Jlllllllllll||llllllllllll|| zeeuwse almanak Extra's roenLinks wil goedkopere oversteek Zeeuws-Vlamingen Schaftkeet Ie berm in Dronkaard zonder rijbewijs mmxan Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Omdat hij zich zojuist een nieuwe automobiel had aan geschaft, ruilde zij haarauto- tje ook maar in. Weliswaar voor een tweedehandsje En bij lange na geen vierwiel- aangedreven quasiterrein- wagen waar haar man in rondpronkt. Maar zulks deert haar niet. Ze gaf hem zelfs een nieuwe cd-speler cadeau om hem het autorij den extra te veraangenamen Dan wilde zij de radiocasset- tespeleruit zijn auto wel heb ben. De transfer van de muziek- appa ratuur vond voor het ge mak plaats bij haar garagist. Die had wat moeite om de ap paratuur zonder schade uit zijn wagen te halen en belde daarom even met het auto mobielbedrijf dat de wagen geleverd had Daar onstond hoge commotie. Onverwijld belde dat bedrijf zeer veront rust met hun klant. Wat er dan toch verkeerd was aan de auto dat die een week na le vering alweer was ingeruild? Hoegenaamd niets, geluk kig. Niettemin kwam dat te lefoontje de bezorgde mede werker op een schrobbering te staan van zijn baas. Met zulke vragen val je een klant niet lastig. De autoeigenaar die het alle maal ter ore kwam, voelt zich in het geheel niet lastiggeval len. Integendeel, het roert hem zelfs. Zowel de bezorgd heid als de drang tot voorko mendheid. En zo rijdt hij nog eens extra aangenaam... door Raymond de Frel DRAAIBRUG - Dat er nog steeds wordt gedeald in het drugspand Draaibrug 67, daarover zijn de bewoners van het West-Zeeuws- Vlaamse dorp het wel eens. Maar overlast? Tja, wat is overlast? Eigenlijk kunnen de meeste mensen in Draai brug het wel aardig vinden met de bewoner van het drugspand. „Van hem als persoon hebben we geen last. maar wat hij doet. klopt na tuurlijk van geen kanten", vindt een bewoonster. Voormalig burgemeester B. Straatsma van de ge meente Sluis-Aardenburg zette zich in het laatste kwar taal van 2002 in om de illega le activiteiten in het pand een halt toe te roepen. Na een ge sprek tussen burgemeester en huurder, intensieve poli- tiesurveillances en dreigen met verzegeling van het pand, leek het tij gekeerd. De drukte rond de woning nam af, maar dat blijkt achteraf slechts tijdelijk. „Het is de laatste weken weer de moeite hoor. Toen het pand in de ga ten werd gehouden, was het rustig. Maar nu wordt het weer steeds drukker. Vooral in het weekend en op woens dagmiddag, als de Belgen vrij zijn. De huurder is overi gens echt nietzo'n verkeerde. Hij probeert de overlast zelfs te voorkomen. In zijn huis hangen bijvoorbeeld atten tiebriefjes met 'dit mag niet en dat mag niet'-informatie. Af en toe maken we er maar geintjes over. De Draaibrug- se carnavalsdelegatie gaat dit jaar bijvoorbeeld als The Flintstoneds door het leven", zegt een omwonende. Struiken Een andere bewoonster denkt er toch iets anders over. „Is de overlast dan al over geweest?", reageert ze op de vraag of de maatrege len effect hebben gehad. „Ja, heel even hield hij zich ge deisd. Maar de laatste weken komen er weer aan de lopen de band mensen hoor. De ge meente zou het pand weer toonbaar maken door een aantal struiken te verwijde ren, maar dat is nog steeds niet gebeurd Ik weet trou wens ook niet of dat zal hel pen. Struiken of geen strui ken, dan nog zie ik zijn klanten af en aan rijden." De vrouw onderneemt geen ac tie. „Dat durf ik niet." Deze bewoonster heeft dus wel last van de bezoekers van het pand. Meer dan een buurtgenoot, die stelt dat het allemaal wel meevalt. „Kijk, het is wel zo dat daar nog steeds wordt gedeald, maai de overlast is zeker met tach tig tot negentig procent ver minderd Nu komen de gebruikers hoofdzakelijk 's avonds, maar ik heb daar van echt geen hinder. En die huurder is een brave vent. Alleen: hij handelt in drugs. Ik praat weieens met hem Hij heeft eens een schop van mij geleend. Vroeg ik: 'Ga je weer wiet planten?'. Hij heeft mij toen uitgelegd hoe dat planten in zijn werk gaat. Ik wilde het ook weieens probe ren. Niet om verslaafd te ra ken, maar gewoon om eens te weten wat het is. Daar is het overigens nooit van geko men, maar ik heb weieens ge probeerd om in mijn kweek kas zoiets te planten. Niet om te gebruiken, maar om te kij ken hoe zoiets groeit." Straatsma pleitte voor slui ting bij hernieuwde drugs handel. Waarnemend burge meester E. Brommet van de gemeente Sluis is nog niet he lemaal bekend met het drug spand. „Ik heb wel de be richtgeving in de krant gevolgd, maar moet hier sa men met wethouder Wille nog induiken. Ik kan wel zeg gen dat wij de lijn van de ge meente Sluis-Aardenburg zullen doortrekken." ZEEUWS-VLAANDEREN woensdag 15 januari 2003 nrRgnévan Stee JKENS - GroenLinks wil halvering van de tarieven t0orZeeuws-Vlamingen die ge bruik moeten maken van het komstige fietsvoetveer tus- Breskens en Vlissingen. Een rabonnement voor een vol- ne die zijn fiets meeneemt het veer. is vastgesteld op ,n 585 euro. Ook zet de partij ,op optimale dienstverlening pbet schip en aan de wal. navolging van de briefkaar- Kaactie in Sluis voerden enkele tóen van de Zeeuwse Staten- actie en voormalig kamerlid ivco van der Steenhoven uit ;trécht. nummer elf op de lijst GroenLinks voor de ko- p«idekamerverkiezingen, gis- rochtend een pamfletactie op stveerplein in Breskens. De die werd gesteund door burge- neester E. Brommet van Sluis, an der Steen hoven liet weten at GroenLinks zich van meet laan heeft verzet tegen de aan- avandeWesterscheldetunnel vindt hij het onjuist om «&uaten van de tunnel af te stelen op de Zeeuwen. Ook is i tegen de opheffing van het rfr Kruiningen-Perkpolder, aardoor met name fietsers en oetgangers ernstig in hun mo sijlheden worden beperkt j)at geldt overigens voor het rtotste deel van de Zeeuws- Vlamingen die straks slechts te gen forse meerkosten de rest van Nederland kunnen bereiken. De nieuwe verbinding is voor heel veel bewoners oninteressant. Voor een voorziening die elders in Nederland doorgaans gratis is, moet flink worden betaald. Dat vinden wij onacceptabel, en dan met name gezien het feit dat er sprake is van verworven rech ten", legt Van der Steenhoven uit. Behalve de provincie vindt hij dat ook het Rijk in deze kwestie haar verantwoordelijk heid moet nemen. Tolheffing De tekorten van de fietsvoet- veerverbinding moeten volgens GroenLinks worden gedekt uit de opbrengsten van de Wester- scheldetunnelDaartoe dient een verlenging van de periode van tolheffing plaats te vinden Ook moet er een hoger percenta ge van de opbrengsten van de wegenbelasting ten goede van de exploitatie komen. „Wij zijn ook ontevreden over de wijze waarop met het overge bleven personeel van de PSD wordt omgegaan. Ons was voor gehouden dat die elders onder dak zouden krijgen Nu blijkt die belofte slechts minimaal te worden nagekomen. Evenals de gebrekkige infrastructuur die ontstaat na openstelling van de tunnel zullen we die kwestie na de verkiezingen nadrukkelijk aan de orde stellen", aldus Van der Steenhoven De actie werd unaniem toege juicht door automobilisten en fietsers en voetgangers die gis terochtend met de boot overgin gen. „Het lijkt me onwaar schijnlijk dat het vastgestelde tarief voor het fietsvoetveer blijft. Zeeuws-Vlaanderen zou dan wel heel erg stiefmoederlijk worden bedeeld", verwoordde E Schoenmakers uit Terneuzen de algemene opinie. ttLLAND - Bij een ongeluk op le.A58 ter hoogte van Rilland !jngistermorgen twee auto's en b schaftkeet beschadigd ge lakt Een 42-jarige man uit ergen op Zoom lette niet op en sdachterop een 58-jarige man it Woensdrecht. die een be- injfsauto met daarachter een chaftkeet bestuurde De keet choot los en kwam in de berm gen een boom tot stilstand. door Aector Dooms MIDDELBURG - Was hij in Sas van Gent ladderzat in zijn auto gestapt en naar Sluiskil gere den? Had hij op het politiebu reau gezeten? Wist hij dat er een bloedproef was afgenomen? Een 54-jarige drankrijder uit Hoek moest gisteren op de zit ting van de Middelburgse poli tierechter op al die vragen het antwoord schuldig blijven. „Ik herinner me niets meer." Vast stond dat de politie 11 no vember vorig jaar de bestuurder stomdronken in zijn auto met draaiende motor in de Baljuw laan in Sluiskil aantrof. Toen een agent het portier opendeed, rolde hij uit de auto. Dat hij bui tensporig veel alcohol had ge dronken bleek uit de bloed proef: vijfeneenhalf keer zoveel als toegestaan. Officier van Justitie G. Ooster- veld vond dat verdachte een jaar niet mag rijden. Daarnaast eiste de officier een werkstraf van veertig uur. „U had gigantisch veel gedronken. U had niet eens geweten dat u iemand had aan gereden, want u weet niet eens hoe u in Sluiskil terecht bent ge komen. Ik wil de kans niet lopen om u tegen te komen, maar dit geldt uiteraard ook voor andere verkeersdeelnemers. Zij moeten beschermd worden. Dit is on verantwoord". verzekerde Oos- terveld. Politierechter R. Reinarz was het eens met de of ficier en legde de drankrijder een jaar rijontzegging op. De werkstraf liet ze vallen De man, die in een caravan in De Braakman woont, wist nog wel dat hij de bewuste avond in een café in Sas van Gent de verjaar dag van een van zijn collega's van het werk had gevierd. „We hebben die avond veel bier ge dronken. Daarna weet ik niets meer, maar ik moet wel in de au to naar Sluiskil zijn gereden Dat kan niet anders, want mijn auto is in Sluiskil gevonden. Wat ik nog wel weet? Ik werd de volgende dag wakker in mijn caravan." Sinds de elfde november is hij zijn rijbewijs kwijt. Dat kan ge volgen hebben voor zijn werk. Zijn werkzaamheden doet hij nu op de fiets. „Maar mijn werk gever is niet gelukkig met de si tuatie. Dit gaat straks mijn baan kosten", merkte hij op. „Het werk weegt niet op tegen het be lang van de verkeersveilig heid", reageerde de officier. De man legde zich toch maar neer bij de straf USSINGEN - Een 34-jarige lissinger is gistermorgen op de lossenburgweg in zijn woon- laats aangehouden omdat hij set te veel drank op en zonder ijbewijs achter het stuur zat TERNEUZEN - Naailessen zijn niet alleen voor meis jes. Dat blijkt overduidelijk uit het succes van de ver lengde schooldag op modevakschool Jacolien in Terneuzen. Stikken, zomen of zigzaggen; het heeft alle maal geen geheimen meer voor Vincent, Erik en Rostan uit groep zeven en acht van basisschool De Stelle. Gisteren toonden ze vol trots hun zelfgemaakte rode anorak. Samen met vijf meisjes uit hun klas volgden de jpngens negen middagen naailes. „Ze stonden nog net niet te trappelen om mee te doen", vertelt docente Jaco lien Schuren. De kinderen waren geïnteresseerd ge raakt na een kennismaking tijdens een van de zoge naamde roefeldagen in Terneuzen. Jacolien is vol lof over de prestaties van haar ijverige pupillen „Ze hebben alles zelf gedaan en ik heb ze ook niet meer geholpen dan reguliere cursisten Het resul taat mag er zijn. Er is echt vakwerk afgeleverd", aldus de cursusleidster. In februari ontvangt ze de tweede groep van acht 'cursisten' van De Stelle. Ook zij zullen zich negen middagen bekwamen in de omgang met naald en draad. foto Wim Kooyman oorConny van Gremberqhe aRNEUZEN - De nieuwe ge- nwnleTerneuzen hoopt binnen Etertien dagen van de bereik baarheids- en computerproble em verlost te zijn. ledewerkers van KPN en di- fKse ICT-deskundigen zijn de gemeente ingehuurd om spoedig mogelijk de commu nicatiemiddelen van de nieuwe organisatie op orde te krijgen. Voorlopig blij ft voor mensen die «intact zoeken met de gemeente de kans groot dat ze in de wacht end gezet worden, verkeerd doorverbonden worden of ge- *wn niet die mensen te pakken knjgen die ze willen spreken Eet is vervelend. Voor burgers ce bellen, maar ook voor onze Bedewerkers, die toch alle Boeitedoen om zaken goed af te handelen. Het gaat helaas nogal eens mis. Dat heeft te maken met nieuwe technische midde len (telefooncentrale, straalver bindingen voor computers), maar ook met het simpele feit dat meer dan 520 mensen een andere plek en vaak ook een an dere baan toebedeeld hebben gekregen. Het vergt even tijd voor zo'n nieuwe organisatie zich gaat zetten", zegt wethou der J. van Schaik (personeel en organisatie). Van Schaik gaat ervan uit dat de kinderziektes in de telefooncen trale en het computersysteem binnen veertien dagen verhol pen zijn. „Er wordt momenteel door KPN-mensen, maar ook eigen medewerkers keihard ge werkt Helaas kost het wat tijd en ik hoop dan ook dat de bur gers daar begrip voor kunnen tonen De problemen zijn in Ter neuzen iets groter dan in Hulst en Sluis, maar dat heeft vooral te maken met het feit dat bij ons drie organisaties in elkaar moest worden geschoven en in de andere gemeenten slechts twee." Nieuwe stek De organisatie van de nieuwe gemeente is wel redelijk op orde. Van Schaik: „Iedereen heeft een nieuwe plek gekregen. Van de 530 mensen die bij de reorgani satie betrokken waren, zitten de meesten nu op hun nieuwe stek. Van de vijftig mensen die bij de toetsingscommissie kenbaar gemaakt hebben dat zij niet zo tevreden waren met hun inde ling, is het merendeel op een plaats terechtgekomen die men acceptabel vindt. Slechts zes mensen hebben formeel be zwaar aangetekend. Dat is op een totaal van meer dan vijf honderd medewerkers een ge ring aantal. Wat de nog vacante functies betreft, daar willen we zeer binnenkort invulling aan gevenWe zi j n nog bezig met een hoofd communicatie en met twee andere sleutelfuncties op Middelen en Ruimtelijke Orde ning.. Al met al denk ik dat er nog zo'n twintig vacatures over blijven, waarvoor we iri eerste instanties intern zullen wer ven", aldus Van Schaik. Met de Bijzondere Onderne mingsraad is in het recente ver leden afgesproken dat de orga nisatie van de nieuwe gemeente Terneuzen kleiner zou zijn dan die van de drie vorige Kanaalzo negemeente bij elkaar. Vooralsnog ziet het er niet naar uit dat dit streven bewaarheid wordt. Van Schaik. „In totaal komen we nu uit op 'zo'n 490 fte's, dat is vijftien minder dan eerst ge dacht Ik verwacht overigens toch dat we in de loop van dit jaar nog wat efficiency-voor- deel kunnen verzilveren." (Advertentie) ««letters straat: Postcode plaats. telefoon T noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 6 weken voor 16,-. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) frmail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer. Q"jy f jj— "C 9»*t zorgvuldig om met persoonsgege- 10 de colofon treft u nadere informatie aan. 8 713214 000002 FT noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,50). 1 per kwartaal met automatische incasso (€55,10). 1 per jaar met automatische incasso 209.90). Stuur deze bon naar: P2C, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) door Harold de Puysseleijr BIERVLIET - De Hervormde Kerk in Biervliet heeft vandaag zijn vertrouwde aangezicht te rug. Nadat een half jaar geleden de toren en de torenspits zijn verwijderd, is gisteren een begin gemaakt met de terugplaatsing. Een hoogwerker plaatste het draagstuk voor de torenspits. De spits komt vandaag weer op zijn vertrouwde plaats te staan. Kinderen uit de hoogste klassen van de beide basisscholen in het dorp waren bij het karwei aan wezig Om hen een band met de restauratie te laten houden, maakten ze tekeningen en brief jes. Die werden in een koker ge daan, die in de torenspits komt te hangen en zo bewaard blijft voor de toekomst. De restauratie van de Hervorm de Kerk is vorig jaar juli begon nen. De werkzaamheden verlo pen volgens schema. Als dat zo blijft, pronkt het kerkgebouw uit 1660 in september dit jaar weer in zijn volle glorie, zo ver wacht de president kerkvoogd G. van Noort. Het herstel en de nieuwe inrich ting hebben bijna een miljoen euro gekost. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg draagt bij na 685.000 euro bij. De gemeen te Terneuzen kende ruim hon derdduizend euro subsidie toe. De rest wordt bijeengebracht door de hervormde kerkenraad IJzendijke/Hoofdplaat/Bier- vliet en sponsors. Zoals veel kerkgebouwen was ook de Hervormde Kerk in de greep van de bonte knaagkever terechtgekomen Een groot deel van de dakspanten, steunbal ken en de omloop van de toren waren aangevreten en aan ver vanging toe. De kerk wordt zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat terug gebracht. Bijzonder onderdeel van de restauratie is het herstel van de drie zeldzame gebrand schilderde ramen. Daarnaast worden het dak en het interieur van de kerk vernieuwd en wordt het gebouw geschikt gemaakt voor multifunctioneel gebruik. Behalve de kerkdiensten kun nen er straks ook exposities en concerten plaatsvinden. Om de resterende kosten gedekt te krijgen - de kerkenraad fi nanciert tien procent van de res tauratie met eigen middelen - worden binnenkort de oude lei tjes van de kerk verkocht. Eer der zamelde de raad al geld in met andere acties, zoals een boekenmarkt, wafelactie en de verkoop van een boekje dat ge wijd is aan de bijzondere ramen. De torenspits van de Hervormde Kerk in Biervliet komt vandaag weer op zijn vertrouwde plaats te staan. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41