Krajicek is nog lang niet super Gerard de Rooy na crash uit Dakar Rally Polgar te sterk voor Timman Serena Williams met de schrik vrij Matthaus mikpunt in Duitse bladen Den Ouden verruilt RBC voor China 19 IJver van Raemon Sluiter niet beloond tegen Safin eyenoord in de finale Weer blessure lander Vaart i» Bar^a-spelers dagen provider Frank voorspelt afscheid Ronald Coelho bondscoach Zuid-Korea Stekelenburg langer bij Ajax Deense transfer voor Mulder woensdag 15 januari 2003 jan van Geen UjjjOURNE - Nauwelijks twintig „na de uitschakeling van titel verde ler Jennifer Capriati door Mariene ELrtner, kreeg Serena Williams de jjók van haar leven. Op weg naar ur vierde Grand-Slamtitel op rij gierde ze bijna over een flinke hob- Emilie Loit was dichtbij de groot- sensatie tot nu toe, maar werd toch «door de beste vrouw ter wereld ge loerd: 3-6,7-6, 7-5. Eaams is blijkbaar nog niet in groot se vorm Hoewel ze zich begin dit jaar bij de Hopman Cup degelijk voorbe reidde op de Australian Open, oogde ze flets. Zenuwachtig vooral ook. Hoe goed Loit ook tenniste, een reeks onno dige fouten - ze sloeg er maar liefst 55 - was het gevolg van de onzekerheid van Williams De Franyaise speelde frank en vrij Niets te verliezen had ze en dat bleek uit alles. Ze nam voortdurend het initiatief en speelde vooral slim om zo het krachttennis van Serena te ontre gelen. De blik die Williams naar haar opponente richtte toen die op 5-4 in de derde set met een dropshot een match point onschadelijk maakte, verraadde veel. Het leek of de nummer 1 van de wereld de 55 plekken lager genoteerde Cherbourgse het graf in wenste. Zelf verwoordde ze het anders: „Ik vond het een mooie bal en dat zei ik tegen haar." Ze ging nog wat verder „Ik heb geen moment gedacht dat ik deze partij kon verliezen.'' Het zal wel, maar zo hulpe loos was de Amerikaanse in tijden niet geweest Twee matchpoints werkte Loit vakkundig weg, Williams zelf leek er niet in toe in staat om zelf de beslis sende klap uit te delen. Dat Loit op het derde de fout maakte was daarom mooi meegenomen. Kim Clijsters diende zich onmiddellijk aan als uitdaagster van de favoriete Williams Sisters De 19-jarige Belgische sloeg zich in de eer ste ronde met speels gemak langs de vijf jaar oudere Amerikaanse Samantha Reeves: 6-2 6-1 in 1 uur 2 minuten. Ze permitteerde zich zelfs een reeks slor digheden. Clijsters zegevierde in de aanloop naar de Australian Open in de Adidas Inter national in Sydney met finalewinst op de ex-nummer 1 van de wereld Lindsay Davenport. GPD iwGertian van Geen ELBOURNE - Sinds Richard jajicek in Australië is, laat lijn sterkste wapen hem een ^tje in de steek. Hij arriveerde ill december en trainde hard, aar de timing laat soms te etsen over. Ook in de eerste pde op de Australian Open Jim hij met zijn eerste opslag iet boven de 45 procent uit. Het elette hem niet zich relatief jovoudig langs het Australi- rhe talent Todd Reid te slaan: -6,6-2,6-2,6-1. emon Sluiter kon het voor- êld van zijn landgenoot niet igen. Ondanks de steun van c klein Nederlands legioen, rrpieet met Feyenoord-vlag, 15 de Rotterdammer niet op passen tegen Marat Safin, de jmnipr drie van de wereld, luiter knokte keihard, kreeg er dfskramp in zijn handen van, car moest toch buigen in vier BS'6-4.4-6,6-3, 6-4 bar Richard Krajicek is serve- tuitstandgeen punt, maar als l aankomt de servicebewe- pgnaar voren te maken om er b volley achteraan te plaat- Er. komt hij in de problemen, lewind is daarbij een extra sto nde factor. Het is een kwestie id veel spelen en ritme krijgen egeen van zijn vier wedstrij- ElnAidelaide, waar hij in de ive finales van de Belg Kristof egen verloor, kwam hij ver baan vijftig procent. „Alsm'n race in was, was het meteen maar ik moet minimaal itot 60 procent van de eerste ps'.ag inslaan", zei Krajicek isteren. [ASPALOMAS - Feyenoord (eft gisteren de finale bereikt nn het internationale toernooi an Maspalomas. De Rotter dammers versloegen op het nhntie-eiland Gran Canaria Oostenrijkse Sturm Graz HM. Graz nam na ruim een halfuur «g wel de leiding, maar kort oor rust kopte Buffel op aange- envan Kalou en met hulp van 1 verdediger de gelijkmaker Pardo uit een pass van Ono Van Persie, met het hoofd na voorzet van Emerton, be- Kgden Feyenoord de overwin- mg. de finale treft Feyenoord oorgen het Duitse FC. Nürn- «STERDAM - Rafael van der 'aan i>, de komende vijf weken "iet inzetbaar. Bij de midden- Wder van Ajax is een nieuw Kheurtje hoog bij het bot in het linkerbovenbeen aangetroffen. fen der Vaart raakte op 7 de- «mber in de uitwedstrijd tegen p Graafschap geblesseerd. Destijds werd een lichte spier- *neuring in het bovenbeen ge constateerd. Nadat de klachten njdens de winterstop waren verergerd, werd maandag op- tteuw een MRI-scan gemaakt, aa der Vaart vertrekt vandaag *el met Ajax naar Portugal vooreen trainingskamp. De se ctie van Ronald Koeman ver- ruim een week in Faro en peelt oefenwedstrijden tegen Duitse Wolfsburg 15 janua- n| het Schotse Aberdeen (18 Pnuari) De geblesseerden John "ten, Johnny Heitinga, «jarten Stekelenburg en Victor Kora reizen niet mee. ANP Hij zal het in de tweede ronde nodig hebben. Waar Todd Reid, de mondiale nummer 295, hem geen pijn kon doen, is Rainer Schüttler een veel gevaarlijker tegenstander. De Duitser is als 31ste geplaatst in Melbourne. Krajicek- „Schüttler is sterk en snel. Hij slaat hard en ik kan te gen hem niet rustig de rally spe len. Vandaag speelde ik niet su per, maar dat was niet erg. Reid was er niet de tegenstander voor. Tegen een betere speler, ga ik zelf ook beter tennissen. Dat gaat hand in hand." Hoewel Richard Krajicek, op geschoven naar de 92ste plaats op de wereldranglijst, zijn eer ste best-of-five-wedstrijd sinds Wimbledon winnend afsloot, had hij niet het idee gehad dat dit Grand-Slamtoernooi voor hem echt is begonnen. Het was meer een rustige dag op z'n werk. „Het was lekker om tegen iemand te spelen, die geen wa pens heeft. Dit was een korte partij. Binnen twee uur waren we klaar. Ik zou meer voldoe ning hebben als ik tegen Schütt ler over vijf sets win. Echt ver in het schema kijk ik niet. Ik weet dat Safin er eventueel in de der de ronde kan staan, maar tegen Raemon Sluiter kon hij mij nog niet overtuigen Pilletjes De 24-jarige Sluiter bleef ste ken in de eerste ronde, al snoep te hij wel een set van Rus af. Net als Krajicek speelde hij in de Vodafone Arena, het tweede stadion van Melbourne Park De sfeer was door een continu zingend Nederlands legioentje goed. Sluiter bokste met over tuiging tegen de nummer drie van de wereld. Maar Safin liet zich niet knock-out slaan door Sluiter, die er zelfs kramp in zijn rechterhand van kreeg: 6-4,4-6, 6-3.6-4. Sluiter werd er onaangenaam door verrast. Al had het hem verder niet gestoord, nadat hij vier pilletjes vol zout en minera len had geslikt. Het was hem eerder overkomen tegen Andy Roddick op de US Open. „Na dien had ik er geen last meer van, dus ik dacht dat het weg was. Nu het me weer is overko men, laat ik het onderzoeken als ik terug in Nederland ben." Niet geheel toevallig speelde het euvel op tegen twee hardhitters Daarbij wordt de blessure zeer waarschijnlijk bespoedigd door zijn onorthodoxe techniek. Sluiter slaat forehand en back hand met twee handen en ver wisselt de twee handen als hij de verschillende groundstrokes slaat. „Ik hou het racket dicht bij mijn lichaam en dan komen die ballen hard aan." Sluiter trainde zich in december op zijn Rotterdams gezegd 'he lemaal de pleuris' en bracht zelfs eerste en tweede kerstdag op de atletiekbaan door. Hij voelt dat dit zijn jaar moet wor den „Daarmee leg ik mezelf misschien wel veel druk op. maar daar kan ik wel tegen", zei hij gisteren. Mede daarom was het zo frustrerend om in de eer ste ronde Safin te loten. „Ik vind het mooi om naar hem te kijken. Maar aan de andere kant van het net staan is niet zo leuk. Ik moet in mijn hoogste versnel ling spelen om hem bij te hou den. Hij kan nog doorschakelen naar de zesde versnelling. Sluiter vertrekt uit Australië in de wetenschap dat zijn niveau is gestegen, maar dat hij niet veel mooie resultaten heeft neerge zet. Alleen in Auckland won hij een wedstrijd. „Ook al heb ik bewezen dat ik aardig met Safin kan meekomen, de resultaten tellen. En in drie toernooien heb ik maar één potje gewonnen." Hewitt Sensatie hing er vooral in de lucht bij Lleyton Hewitt. De Australische favoriet moest zich vijf sets in het zweet wer ken tegen de Zweed Magnus Larson, een veteraan uit het kwalificatietoernooi met de re putatie van reuzendoder: 6-3 3- 6 6-1 6-7 6-2. Zijn snelle voeten en nooit ver flauwende vechtlust brachten Hewitt een ronde verder in het toernooi. Magnus Larson, 32 jaar, kraakte en brak in de vijf de set. zoals zoveel tegenstan ders dat voor hem deden vorig jaar. Hewitt vond dat hij niet op zijn best had gespeeld. „Ik ver loor weliswaar twee sets, maar de drie die ik won waren met duidelijke cijfers." GPD/ANP Richard Krajicek had ondanks een stroef lopende service geen problemen met de jon- Raemon Sluiter sneuvelde in de eerste ronde tegen Marat Safin. ge Australiër Todd Reid. fotoToussaintKluiters foto Toussaint Kluiters van onze sportredactie SI WA - Gerard de Rooy heeft gisteren in de Dakar Rally moe ten opgeven. De verrassende 22- jarige leider in het vrachtwa genklassement crashte met zijn Daf in de twaalfde etappe van en naar Siwa zo hard dat hij niet verder kon rijden. Gerard de Rooy en zijn bemanning, navi gator Tom Colsoul en monteur Arno Slaats, bleven op een paar kleine schrammen na onge deerd. Na 152 kilometer maakte De Rooy een grote sprong over een duin. De gevaarlijke plekken op de verraderlijke piste waren met vlaggen afgezet, maar net op dat punt was de vlag omge waaid of omgereden. De truck van de Nederlanders kwam zo hard op de bumper terecht dat de cabine compleet voorover in het zand klapte. De stangen waarmee de cockpit aan de wagen vastzat, braken als luciferhoutjes. Wonder bo ven wonder bleven de inzitten den ongedeerd. „Van tevoren waarschuwden ze dat dit een gevaarlijke rit was. Als we het duin twintig meter meer naar rechts hadden geno men, was dit niet gebeurd. Alles is goed, maar de droom is over", aldus Gerard de Rooy. Ook het chassis en de motor van zijn wa gen raakten zwaar beschadigd. De etappe vervolgen was onmo gelijk Dat zag ook vader Jan de De cabine van de truck van Gerard de Rooy ligt op zijn kop in een zandduin na de crash in de Dakar Rally. foto Patrick Hertzog/ANP Rooy, die even later langskwam. Zijn zoon stuurde hem door om de proef af te maken. Jan de Rooy werd tweede in de etappe, achter Vladimir Tjsagoein. De Rus kreeg in het klassement de leiding in de schoot geworpen. Jan de Rooy staat derde op 2,5 uur achterstand. Hij keerde na de etappe terug naar de plek des onheils. De familie wil de Daf onder geen beding achterlaten. Met behulp van servicewagens van de organisatie proberen ze de gehavende truck te repareren en terug te krijgen. Bij de motoren won de Italiaan Giovanni Sala de etappe, voor de Noor Pal Ullevalseter en de Sloveen Stanovnik. Eric Ver hoef was beste Nederlander op de twintigste plaats. In het klas sement blijft de Fransman Ri chard Sainct leiden, 10.48 voor op zijn landgenoot Cyril Des- pres. Verhoef is achttiende Bij de auto's lijkt Stephane Pe- terhansel niet meer te achterha len De Fransman won in zijn Mitsubishi alweer een etappe en staat in het klassement 24.18 voor op de Japanner Masuoka. Bob ten Harkei is in de Honda- Buggy 25e. ANP j ^QOnzeSportredartip JJK AAN ZEE - Een teddy - naast het schaakbord wit Judit Polgar niet meer. "aar 26 jaar is de Hongaar- inmiddels een veterane in nel schaakmilieu. Maar wel wn die de weg naar de absolute '°P >s ingeslagen. Dat onder- X *an Timnian gisteren in «derde ronde van het Corus *naaktoernooi. P* 5Harige Amsterdammer P met zwart tegen zijn eerste nederlaag op in zijn 19e toer nooi in Wijk aan Zee. Vanaf de 23e zet slaagde hij er niet meer in de beste verdediging te vin den. Acht zetten later gaf hij murw op. Het was zijn zesde nederlaag tegen Polgar in hun 17e partij sinds 1995. Timman won er drie, de overige acht eindigden in remise. Door de overwinning kroop Polgar naar de gedeelde eerste plaats met twee uit drie, Koploper Barejev werd achter haald door zijn verlies tegen Vladimir Kramnik, de wereld kampioen in het klassieke schaak. Kramnik herstelde zich met een overwinning van zijn nederlaag tegen Ponoma- riov. Zijn zege op Barejev was opvallend. Barejev was secon dant van Kramnik tijdens diens WK-match tegen Kaspa rov. Record Loek van Wely verraste in het toernooi met een solide start. De 30-jarige Tilburger behaal de zijn derde remise op rij. Met anderhalve punt uit drie is hij in zijn elfde Corus schaaktoer nooi op weg naar een record In de voorgaande tien keer bleef hij altijd onder de 50 procent. Zeven van de tien keer eindig de hij bij de laatste vijf, twee keer hopeloos onderaan, zoals in 2002 toen hij met vier neder lagen begon. Voor Van Wely had de remise de betekenis van een overwinning. Door een sterk staaltje huisvlijt dwong hij Vïshy Anand na 27 zetten wildwest-schaak tot een remi se-aanbod. Anand is in het schaakcircuit bepaald niet zijn beste vriend. De 30-jarige Til burger heeft een bloedhekel aan de tijger van Madras, die hij kortgeleden nog een vuile rat en een slappe lui noemde. In het verleden slaagde Anand er vaak in Van Wely door irri tant gedrag achter het bord te verleiden tot provocaties. Daardoor verloor de Nederlan der vijf van de voorgaande tien ontmoetingen. ANP BARCELONA - Vijf spelers van Barcelona, onder wie Patrick KI ui vert en Phillip Cocu, hebben een proces aangespannen tegen de Spaanse internetprovider Miocanea en het Spaanse tv-station Tele Madrid. Voor de rechtbank in Barcelona eisen de voetballers elk een schadevergoeding van 2,5 miljoen euro wegens laster en smaad Bijna een jaar geleden kwamen de twee Spaanse mediabe drijven met berichten naar buiten over een vermeende seks- orgie van de vijf profs van Barcelona met een aantal callgirls. De uitspattingen zouden hebben plaatsgevonden aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen Ravo Vallecano (2-1) Bestuur, spelers en trainers van Barcelona hebben de be schuldigen altijd krachtig van de hand gewezen. SID DEN HAAG - Ronald de Boer, middenvelder bij Glasgow Rangers, zal na het seizoen 2003-2004 zijn loopbaan beëindi gen Dit in verband met zijn knieproblemen. Frank de Boer heeft dat gezegd in een interview met de Daily Record. Medio 2004 loopt het contract van Ronald de Boer bij de Rangers ook af. Frank de Boer zegt dat er geen kans meer is dat hij ooit nog eens samen met zijn broer zal spelen. „Hij wil zijn loopbaan na komend seizoen beëindigen", aldus Frank de Boer. „Het is zijn plan komend seizoen bij de Ran gers te spelen en dan hopelijk op een hoogtepunt met het Ne derlands elftal bij het EK 2004 te stoppen Ronald de Boer speelt sinds de zomer van 2000 bij de Rangers. GPD LISSABON - De Portugees Humberto Coelho tekent op 2 fe bruari een contract als bondscoach van Zuid-Korea „Ik vind het een grote eer en uitdaging om in de voetsporen van Guus Hiddink te treden", zo meldt Coelho in een sportkrant in Lis sabon. De voormalig bondscoach van Marokko heeft een overeenkomst bereikt met de Zuid-Koreaanse voetbalbond tot 2004. Beide partijen hebben dan de optie hun samenwerking te ver lengen tot de wereldkampioenschappen in Duitsland in 2006. Tijdens het Europees kampioenschap 2000 in Nederland en België bereikte Portugal onder leiding van Coelho de halve fi nales. DPA AMSTERDAM - Doelman Maarten Stekelenburg heeft een nieuw contract bij Ajax getekend. De 20-jarige keeper blijft tot medio 2008 bij de Amsterdamse club. Zijn oude contract had een looptijd tot eind van dit seizoen, met een optie voor twee jaar Hij is momenteel door een polsblessure uitgescha keld. Stekelenburg speelde tot dusver dertien officiële wed strijden voor Ajax. ANP DEN HAAG - De matige resultaten van het Nederlandse vrouwenhandbalteam hebben vooralsnog geen effect op de marktwaarde van de internationals. Na Natasja Burgers en Olga Assink vertrekt ook Saskia Mulder zo goed als zeker naar de Deense topclub Viborg. Mulder, die door een slepende knieblessure dit seizoen nog nauwelijks in actie kwam en om die reden ook het EK in Dene marken miste, staat net als Assink nu nog onder contract bij GOG Gudme. Mulder en Assink vertrekken aan het einde van dit seizoen naar Viborg. Burgers speelt daar al. GPD door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Lothar Matthaus (41) heeft deze week zijn verke ring uitgemaakt, omdat zijn vriendinnetje 17 blijkt te zijn in plaats van 19. Arme Lothar. En wat minstens zo erg is: het Duit se voetbalvolk heeft de voorma lige knuffelbeer, die sinds kort trainer is van Partizan Belgra do, een beetje uit het hart ver bannen. De ex-international, goed voor 146 interlands, is zelfs een soort van nationale pispaal geworden. Alleen nog maar goed voor grote krantenkoppen, als hij weer eens een uitglijder heeft ge maakt op het amoureuze vlak En dat overkomt de beste man nog wel eens de laatste tijd, als we de Duitse bladen mogen ge loven Matthaus had wel een grote, eeuwig lijkende liefde, maar ook die passie is inmiddels gedoofd. De band met zijn ex- club Bayern München is zelfs ver onder het vriespunt ge daald. Matthaus waagde het on langs om de club fel te bekritise ren en dat schoot de trotse be leidsbepalers van Bayern in het verkeerde keelgat. Matthaus - aan wiens hand Bayern toch grootse successen vierde - werd door een zwaar gefrustreerde manager Uli Hoeness afge brand, waarna de verbolgen Lo thar meteen zijn jaarkaart voor het leven inleverde op de bure len van de club. Met Bayern wil hij niets meer te maken hebben Ook die verkering is nu uit. Die soap - de zoveelste in zijn le ven - typeert Matthaus als geen ander. Wie buiten het voetbal veld met hem praat, treft een vriendelijke, charmante man die alle tijd voor je neemt. Maar als het om voetbal gaat, is Mat thaus altijd in conflict en heeft hij altijd een grote mond. „In voetbal heb je opperhoofden en gewone indianen En ik ben nu eenmaal een opperhoofd" Heel Duitsland stond verbaasd te kijken toen Matthaus zijn trainerscarrière begon in Oos tenrijk Terwijl zijn maatje Rudi Voller meteen bondscoach werd, tekende hij twee jaar ge leden een contract bij het afge gleden Rapid Wien. Maar Mat thaus kreeg de volksclub Rapid niet aan de praat, maakte ver volgens ruzie met alles en ieder een en in mei 2002 werd der Lo thar op straat gegooid Maandenlang ging het in de Duitse kranten alleen nog maar over Lothars neue Liebe, tot hij eind december plots een con tract tekende voor bij Partizan Belgrado, de lijstaanvoerder in de Joegoslavische competitie. Niemand snapte er iets van. Partizan is een grote, mooie club, maar welke ster wil nou in Joegoslavië werken? Vorig weekeinde was er nog een reportage over Lothar op de Duitse televisie te zien. In de sneeuw stond hij daar op het veld. Muts op, handschoenen aan en een tolk binnen handbe reik. Maar in Duitsland weten ze het zeker: Lothar heeft bin nen de kortste keren ruzie en is over een paar maanden terug Tot zo lang moeten de kranten het nog even doen met zijn wilde avonturen op het liefdespad Genoeg stof overigens Waarom hij de verkering heeft uitge maakt met zijn vriendin? „Ze heeft gelogen over haar leeftijd. Ze zei dat ze 19 was, maar ik vond het al vreemd dat ze geen rijbewijs had", aldus Matthaus. GPD van onze sportredactie ROOSENDAAL. - Veel doelpun ten maakt RBC niet. En de laat ste wedstrijden voor de winter stop was het voorin bij de Roo sendalers armoe troef. Toch laat de club haar topscorer Geert den Ouden vertrekken naar China. Den Ouden pakte giste ren zijn biezen en stapt vandaag op het vliegtuig naar Peking. Afgesproken met alle partijen is dat de naam van de club (nog) niet wordt genoemd. Maar het gaat om een team in de hoogste Chinese divisie. De competitie daar duurt van eind januari tot oktober. Als Den Ouden geheel fit wordt bevonden, tekent hij een lucratief contract. De transfer is goed voor beide partijen, vindt het RBC-mana- gement." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39