50 50 Overal wordt voor ons de rode loper uitgelegd ALBUM Computervoetbal: Komt dat schot! Muzikaal eerbetoon aan The Ramones Kane dunt aardig uit 27 Rechtdoorzee hardcore Jammer van dat Brabants Weer een band uit Tilburg woensdag 15 januari 2003 1 Eminem Lose Yourself fl) I Robbie Williams - Feel (2 I Phil Collins - Can't Stop Loving You 01 4 c. Aquilera Ft. Redman Dirrty (4) 5 Shaggy Hey Sexy Lady (6) 5 Oj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (19) 7 Nelly Ft. Kelly Rowland - Dilemma 6) S Big Brovaz - Nu Flow (25) 3 Jennifer Lopez - Jenny From The Block (7) lO.Sugababes - Stronger (9) II Us Ketchup - The Ketchup Song lAsereje) (8) 12. Avril Lavigne - SkBer Boi H1 13 Ronan Keating Ft. Lulu - We've Got Tonight 128 14. Blue Ft. Elton John - Sorry Seems ToBeTheHardest(-) j Nas Feat. Brainpower - One Mic/Made You Look (12) 15 Shakira - Objection (Tango) (10) 17.Di-Rect - Adrenaline (14) 15. Alicia Keys - Girlfriend (21) 19. Atomic Kitten - The Last Goodbye (17) 20. Mariah Carey - Through The Rain 031 l\.Su-All I Needed (46) 22. Justin Timberlake - Like I Love You 051 23. Ozzy Osbourne - Dreamer (24) 24 Shania Twain - I'm Gonna Getcha Goodll 16) 25. Missy Elliott - Work It (20) 26.Gordon Re-Play - Zolang (18) 27 Enrique Iglesias - Maybe (26) 28. Ja Rule - Thug Lovin (22) 29. Cassius Sound Of Violence (50) 30.Driftwood - Freeloader (27) 31 Dj Sammy - Boys Of Summer (22) 32. Usgo- Pray (37) 33. V-Male - Me's Not Nice (44) 34. Robert Leroy - Zonder Jou (-) 35. Do-Heaven (49) 35. Groove Armada - My Friend (29) 37 Ellen Ten Damme - Vegas (-) 38. Celine Dion - Goodbye's (The Sad dest Word) (41) 39. Frans Bauer - Zeven Rozen Zeven Jaren (45) 40. Starkoo - Zo Ver Weg (42) 41.Novaspace - To France (40) 42. Digital Rockers - Because I Love You 43. B. Ragas T. Breugem - Alles - 44. Madonna-Die Another Day(22) 45. Dj Boozy woozy - One More Try (21 46. Dannii Minogue - Put The Needie On It (36) 47. Raymzter - Kut Marokkanen (30) 48. Sarah Connor - Skin On Skin (38) 49. T A T.U. - All The Things She Said (39) 50. Atomic Kitten - The Tide Is High (35) I Robbie Williams Escapologyt 1) 2. Phil Collins - Testify (2) 3. Norah Jones - Come Away With Me (3) 4. Acda En De Munnik - Groeten Uit Maaiveld (4) 5.YoupVan'THek- YoupSpeeltYoup I Oudejaarsconf. (35) 6 Gordon Re-Play - G&R (5) 7. U2 - The Best Of 1990-2000 {6) 8 Shakira Laundry Service 14) 9. Rolling Stones - Forty Licks (8) 10 8 Mile - Original Soundtrack (16) '1 Anouk - Graduated Fool (7) 12. Barbra Streisand - Duets (9) 13. Jennifer Lopez - This Is Me.. Then 110) 14. Elvis Presley - Elvis 30 if 1 Hits (12) 15 Andre Rieu- TourD'amourt, 15) 15 Justin Timberlake - Justified (48) '7. Avril Lavigne - Let Go (20) 18. Rod Stewart - It Had To Be You (21) 19. Shania Twain - Up/(13) 20. Lord Of The Rings 2 - Original Soundtrack (41) 21. Robbie Williams Swing When You're Winning (24) 22. Marco Borsato - Onderweg 18) 23 Coldplay - A Rush Of Blood To The Headt22) 24. Enrique Iglesias - Escape (43) 25. Sugababes - Angels With Dirty Fa- ces(31) 26. Celine Dion - A New Day Has Come 1261 27 Atomic Kitten - Feels So Good(28) 28. Lionel Richie - Encore (32) 29 Westlife UnbreakableThe Grea test Hits (23) 20 Santana Shaman (17) 31 Christina Aguilera - Stripped(36) 32 Rob De Nijs - 40 Jaar Hits, Het Aller beste Van(27) 33. Frans Bauer - Dicht Bij Jou (19) 34 K3- Verliefd (42) 35. Leonard Cohen The Essential Leo nard Cohen (30) 36. Andrea Bocelli - Sentimento (11) 37 Alicia Keys - Songs In A Minor (34) 38 Blof Blauwe Ruis (44) 33 CarelKraayenhof- Tango Royal(39) Audioslave - Audioslave (46) 41- Craig David - Slicker Than Your Average (40) *2 Eminem The Eminem Show (45) *3 Elton John - Greatest Hits 1970-2002 (29) 2Pac - Better Dayz(nieuw) 45- Nirvana Nirvana (49) Krezip Days Like This (33) Mariah Carey - Charmbracelet (37) Aida-DeMus/ca/(nieuw) 49 Mark Knopfler The Ragpicker's Dream (38) 30 Nas God's Son (nieuw) Audioslave is de naam. De bands Soundgarden en Rage Against The Machine de referenties. Dan kan er eigen lijk al weinig fout gaan. Met de gelijknamige debuutplaat loste Audioslave eind vorig jaar de hoge verwachtingen me teen in. Zanger Chris Cornell, gitarist Tom Morello, bassist Tim C en drummer Brad Wilk denderden met de plaat meteen de top Overigens is de massale me dia-aandacht die de band kreeg niet zo verrassend. Brul boei Chris Cornell die als zanger van Soundgarden al zoveel goodwill wist te kweken en Tom Morello, de gitarist en voorma lig muzikale gids van het Rage Against The Machine bleken in staat om hun uiteenlopende ideeën prima te verenigen. Drummer Brad Wilk die net als Morello en Tim C bij RATM speelde, weet niet wat hem overkomt. „Overal waar wij ko men wordt de rode loper uitge legd. Het is een beetje te verge lijken met de begindagen van Rage Against The Machine, het lijkt wel of we niets fout kunnen doen." Toch zag het er even naar uit dat Audioslave geen lang leven be schoren zou zijn. Al meer dan een jaar terug lekte het nieuws uit dat Chris Cornell samen met drie leden van Rage Against The Machine een nieuwe band wilde opstarten. Maar juridisch ge touwtrek en een vermeende harddrugsverslaving die bij Cornell weer de kop had opge stoken zouden roet in het eten hebben gegooid. Wilk wil daar overigens weinig over kwijt. „Als leden van bekende bands iets nieuws opstarten zijn er al tijd mensen van buitenaf die zich met van alles bemoeien. Er zijn even wat problemen met de managers van ons en van Chris geweest. Die sukkels hebben we ontslagen en toen zijn we zonder hen met z'n vieren rond de tafel gaan zitten. Het was even een moeilijk moment. Zeker omdat we de demo's al hadden opgeno men maar het werd duidelijk dat we allemaal vastberaden waren om Audioslave door te zetten." Pure magie Zodoende kon afgelopen zomer de debuutplaat worden opgeno men. De manier waarop dit ge beurde was voor alle leden een verademing, zeker voor de ex- leden van Rage Against The Ma chine. Volgens de drummer van Audioslave verliepen de opna mes van het album bijna ver dacht gemakkelijk. „Er werd niet gescholden, niemand liep de studio uit en er werd niet eens met bierflesjes naar elkaar ge gooid. Tom, Tim en ik wisten niet wat ons overkwam. Op het moment dat Chris de studio in stapte, wisten we meteen dat dit onze man was. Hij ging achter de microfoon staan, deed zijn mond open en wat wij toen hoorden was pure magie. Ik hoorde de zanger waar ik als kind van droomde om mee in een band te zitten. Alsof ik in mijn eigen Led Zeppelin speelde. Ik voelde mij John Bonham, Tom tien van de Amerikaanse albumlijst binnen en ook in Neder land kreeg de plaat louter positieve kritieken. Op maandag 20 januari staat Audioslave voor een eenmalig optreden op het podium van 013 in Tilburg. In een vloek en een zucht waren alle kaarten verkocht voor dat concert. Audioslave lijkt de rockwereld in korte tijd in een wurggreep te hebben gekregen. Audioslave:.Nederland is het mooiste land om er live met een band op te treden." was Jimmy Page en Chris was Robert Plant Voor de ex-leden van Rage Against The Machine was het opzetten van Audioslave sowie so een opluchting. „Nadat de band uit elkaar viel heb ik echt getwijfeld of ik nog wel als mu zikant verder wilde gaan. Ik was ziek van het gekonkel binnen Rage Against The Machine en ziek van de hele muziekindu strie. En ik weet dat Tom en Tim daar precies hetzelfde over dachten. Eigenlijk moeten we onze producer Rick Rubin het meest dankbaar zijn. Hij kwam aanzetten met de naam van Chris Cornell. Het was een com binatie waar wij nooit aan ge dacht zouden hebben maar Rick redeneerde heel simpel 'Jullie zijn muzikaal één van de span nendste bands waarmee ik ooit heb gewerkt en Chris is de beste zanger die de jaren '90 oplever de. Dan is het optelsommetje toch simpel?' Man, wat had hij gelijk." Volgens Wilk is het in stant succes van Audioslave wel te verklaren. „De plaat is volle dig instinctief ontstaan. Wij kwamen aan met muziek en Chris deed hetzelfde. We ston den volkomen open voor eikaars ideeën en de chemie was er me teen. Binnen vier weken hebben we 23 songs opgenomen. Dat is bijna een song per dag." Pinkpop Maar adel verplicht. Zowel Soundgarden als Rage Against The Machine hadden een impo sante status als liveband. Aan Audioslave om dat tijdens de komende Europese tournee waar te maken. Wilk is er haast zeker van dat Audioslave ook li ve het publiek voor zich zal win nen „We hebben een paar op tredens in Amerika gedaan en de reacties zijn werkelijk over weldigend. De energie op het podium is enorm en wat Chris Cornell doet grenst aan het on gelooflijke. Die man is werke lijk niet van deze planeet. Of ik uitkijk naar het optreden in Ne derland? Man, Nederland is voor mij het mooiste land om er live met een band op te treden. Weet je dat Rage Against The Machine een groot deel van hun doorbraak heeft te danken aan het eerste optreden op Pinkpop? Het was misschien wel het grootste moment uit de geschie denis van de band. Toen ik na af loop in de kleedkamer zat zei ik tegen Tom: 'Nu weet ik het ze ker. Rage Against The Machine gaat wereldberoemd worden.' Die beelden van Pinkpop zijn de hele wereld overgegaan Het was de beste reclameclip die we ons maar konden wensen. Zon der dat optreden had Audiosla ve misschien niet eens bestaan." Jean-Paul Heek Audioslave speelt op maandag 20 januari in 013 in Tilburg. Het Nederlands voetbal heeft echt afgedaan. Nadat we eerder al met pijn m het hart moesten vaststellen dat er in FIFA Football 2003 nog maar een vaag spoortje oranje is te vinden (en dat is niet van het Nederlands Elftal), blijkt ook LMA Manager 2003 het hele maal zonder onze vaderlandse competitie te stellen. De groot ste en best verkopende voetbal- sim voor de console beschikt slechts over de vijf beste compe tities van Europa (Engeland. Frankrijk, Duitsland, Spanje en Italië), aangevuld met Schot land. Want ja, het is wel een Brits spel natuurlijk Rafaël van der Vaart kopen als manager van Manchester Uni ted kun je wel schudden dus Maar goed, met Ruud van Ni- stelrooy in de gelederen heb je natuurlijk ook geen klagen. Zo als je überhaupt weinig te mop peren hebt met dit spel als je verslaafd bent aan voetbalma nagementspelen. Er is vergele ken met de vorige edities aan het spel zelf niet veel veranderd, maar wie een keer de uitgebrei de knoppenserie om alle info te achterhalen gewend is wil ook niet anders meer. Die wil alleen up-to-date info van het huidige seizoen en die is hier met 17.000 spelers ruimschoots voorhan den. Verder kies je een team en probeert daar zo goed mogelijk mee te scoren - het bekende ver haal. Grafisch is het helemaal niks, zoals blijkt tijdens de wed strijdjes die je zelf speelt (ver- This Is Football 2003, bestemd voor PlayStation 2. sneld gelukkig) maar daar draait het hier natuurlijk ook niet om. Minpuntje is wel het la den van alle info, dat iedere dag best veel tijd vergt. Hugo Walker This Is Football 2003 is de nieuwste uit deTIF-sene van Sony, De vorige versie bleek een aardige concurrent van de be staande voetbalgames en de nieuwe is dat opnieuw, vooral met dank aan het grote aantal competities (vijftien landen met samen 24 divisies en 49 bekers om te winnen - in totaal zeven honderd landen- en clubteams, en ja, Nederland is ook met twee divisies vertegenwoordigd) en de uitgebreide speelmogelijk- heden Grafisch is het allemaal wat minder, althansals je het vergelijkt met FIFA Football 2003 Ondanks 850 polygonen per speler en 150 unieke ge laatsuitdrukkingen vind ik de spelers er in TIF 2003 wat bleek jes uitzien. Maar dat is gauw vergeten als je ziet welke balbe- handelingen je allemaal met de controller in je knuisten kunt doen, tot een Schwalbe aan toe. Het commentaar is van Hugo 'komt dat schot' Walkeren het werd tijd dat deze man weer in ere werd hersteld. Dat de versie niet goed geüpdate is (Emmen mist onder meer Junquiera, Cairo en Furfaro en voor de ma kers is Rafaël van der Vaart de grote onbekende - hij heet hier, echt waar, Rafi van Vaast en is reserve) is wel een tekort koming voor een spel dat hal verwege de competitie ver schijnt. En dan hebben we het nog niet gehad over het feit dat Ajax hier Amsterdam heet en Heracles Almelo. En Feyenoord en Sparta en Excelsior? Juist ja. Gert Meijer LMA Manager 2003: ontwik keld en uitgegeven door Code- masters voor PlayStation 2 en Xbox. Prijs 59,95. Website: www.codeinasters.com This Is Football 2003: ontwik keld door Team Soho en uitge geven door Sony voor PlaySta tion 2. Prijs 67,95. Website: www.tif2003.com Wat is het lekker om, na alle nu-metal-terreur van de laatste tijd, weer eens een recht geaarde, rechtdoorzee hardco- replaat in de cd-speler te kun nen schuiven. We hebben het over Kill Or Be Killed, het ze vende album van de Ameri kaanse band Biohazard, die met zijn kenmerkende mix van hardcore, metal en rap aan de wieg stond van de nu-metal. Het is de hardste die ze ooit gemaakt hebben, belooft de bio. En dat blijkt niet eens overdreven. De opener 'World On Fire' is van een welhaast industriële snel- en hardheid, maar ook tragere beuknummers als 'Heads Kick ed In' en het briljante, epische 'Hallowed Ground' doen de her senpan kraken. Het geluid is rauw en compromisloos, de ge brulde teksten laten aan duide lijkheid niets te wensen over. Biohazard is na al die jaren nog steeds oprecht kwaad. En dat hoor je. Rob Broere Biohazard: Kill Or Be Killed (SPV/Zomba). release: 27 janu ari, speelduur: 36.37 min. Zonder de steun van een grote platenmaatschappij kan een doorbraak lang op zich la ten wachten. Dat geldt in extre me mate voor de Brabander Joost van Elten. Zijn tweede cd kwam medio vorig jaar uit, maar wordt pas nu landelijk verspreid. Avondrumoer heet het schijfje, waarop Van Elten zich presenteert als een inne mend zanger. De elf tracks vari eren in stijl van poprock ('Alle maal Wel Eens Vreemd') tot chanson ('De Droeve Stad'). Met name de instrumentaties zijn opvallend: trompetten, een fla mencogitaar, een gospelkoor en echte strijkers Tekstueel laat Van Elten zich enigszins verge lijken met Bram Vermeulen, al doen sommige constructies wat geforceerd aan. Daarnaast zit dat Brabantse accent soms in de weg. Maar laat een ding duide lijk zijn: Joost van Elten ver dient bekendheid buiten zijn ei gen regio. Martin Groenewold Joost van Elten Band: Avond- rumoer (Eigen beheer), speelduur: 57.21 min. Tacqueline Govaerts (Krezip) Allow Me klinkt opvallend vol- «J heeft de Tilburgse rockaca- wassen Geen moment is terug demie inmiddels verlaten. Van te horen dat de twaalf nummers de door muziekcritici omstre- het resultaat zouden kunnen den school zelf zijn we echter zijn van een geforceerd leerpro- nog lang niet af. Ook Soundsur- ces. Soundsurfer heeft smoel - fer bestaat voor de helft uit bescheiden rockend, met veel rockstudenten. Maar het moet ruimte voor lieflijke koortjes en worden toegegeven, het debuut toetsenpartijen Hendrik Jan Bökkers beschikt daarbij over een sterke stem die de soms dro- merige, gemakkelijk in het ge- hoor liggende liedjes kan dra- *X¥."'. I".'.*''.''.'.'.'.'.'. 8en' Pure en zorgvuldig in elkaar gezette pop die niet di- «-j reet een gevoel raakt, maar in- rniirrl^ini tru ventief genoeg is om dat gemis Tl IJ UI III IJ IJl 1 l.l te compenseren. auowmr Peter van der Heidi Soundsurfer: Allow Me (Idol Records/Sony), speelduur: 45.50 min. U2de Red Hot Chili Peppers, Eddie Vedder (Pearl Jam), Metallica, Kiss, Marilyn Manson en Tom Waits. Het zijn allemaal artiesten die meewer ken op de tribute-cd We're a happy family ter ere van de vroegere Amerikaanse punk band The Ramones. Sony brengt de plaat op 10 februari in Nederland op de markt, meldde de maatschappij gisteren. Ook Garbage, The Pretenders, Rancid, The Offspring en Pete Yom leverden een bijdrage. Zij voeren Ramones-klassiekers uit die door onder anderen ex- bandlid Johnny Ramone zijn uitgezocht. De grootste hit die de punkers in Nederland scoor de was 'Rock 'n Roll High School' Thriller-schrijver Stephen King schreef speciaal voor het album een voorwoord over de band. Johnny Ramone i een grote fan van thrillers en horrorfilms. Vorig jaar overleei bassist Dee Dee Ramone aan ee overdosis verdovende midde len. Hij werd 49 jaar. In 2001 stierf de zanger van de groep, Joey Ramone (49), aan kanker. The Ramones werden in 1976 opgericht. Douglas Glenn Col vin was een van de oprichters van de groep, die in de jaren zes tig en zeventig furore maakte. De band telde vier leden, die al len de achternaam Ramone aar Kane is internationaal druk bezig om door te breken, maar het rommelt binnen de band. Gisteren is bekend ge worden dat de band uitgedund is van vijf naar drie leden. Matto Kranenburgen Paul Jan Bakker horen er niet langer bij. De gitarist (Paul Jan) en de bas sist (Matto) zijn, volgens het management van Kane, in goed overleg uit de band gestapt Maar volgens het duo is dit niet helemaal juist. Zij zeggen dat ze uit de band zijn gezet. „We ble ken uiteindelijk niet 'declick' maken Er was niet genoeg vei trouwen in mij als bassist Ik ben natuurlijk zwaar teleurge steld, verder heb ik alleen ma£ respect voor de groep", aldus Matto. Vorig jaar vertrokken er ook bandleden, toen waren het er maar liefst drie. Matto was de opvolger van één van die drie. Ook Paul Jan heeft niet veel gi luk, in 2001 in werd hij ook al i de band van Anouk gezet. Mis schien moeten de heren het ee buiten Den Haag zoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27