D&T wil burgemeester Sluis van lokale partij Leys Rolbed maakt onmogelijk vervoer mogelijk Muziek en Tumult Autohandel Kuitaart moet betalen voor overtreden milieuwet 13 gok andere partijen laten voorkeur blijken Bromfietsster pewond in Terneuzen Twaalf tips in zaak overval Scapino Hulst Geluk (VVD) komt op voor visserij LPF-bus rijdt door Zeeland Boete voor lozen olie Drugssmokkelaars betrapt Tweede druk novelle Ramp Meer dan 80.000 occasions vind je op (fi) AutoTrack.nl Begin 2003 opent Leys een nieuwe vestiging in Terneuzen... Leys komt naar u toe! dinsdag 14 januari 2003 Lfjtané van Stee LoSTBURG - Hoewel in de Lfielschets niet werd gerept Jver de politieke kleur van de Lgweburgemeester van Sluis. id(D enkele partijen gister- avond tijdens de raadsvergade- toch duidelijk hun voor- Ublijken. m het kenbaar maken van de Un waaraan de burgemeester gf! voldoen, riep L. Baarends Lj de lokale partij Dorpsbe- tjgen Toerisme commissaris Isa de koningin W van Gelder L rekening te houden met het k;: dat lokale partijen het Rotste aantal raadszetels be aten ..Te weinig lokale be- cuniers zijn burgemeester en tt zouden wij graag anders Een", stelde Baarends. Hij zei et eveneens te betreuren dat let burgemeestersreferendum en tafel is geveegd. Baarends teemde dit bij uitstek het in- tmment waarmee burgers hun oorkeur kunnen laten blijken. VD'er R. den Dekker gaf even- is L.Flikweert (CDA) de voor- jur aan een burgemeester uit Kgen partijkring. „We willen graag een bewindspersoon met snbourgondische inslag, die de Benselijke maat op waarde ïwt te schatten", aldus Den Dikker. Flikweert wees op het belang van een 'trekker' voor de lieuwe gemeente, iemand die ret name weet om te gaan met bü dualisme in de kersverse heringedeelde gemeente Sluis. Desollicitatieprocedure voor de rieuwe burgemeester wordt 20 Volkstheater HULST - Het toneelstuk 'Ko pers en Duivinnen' door volks- Iheatergroep De Scheldegalm itKloosterzande krijgt een ex tra voorstelling. Die is vrijdag ljanuari om 20.00 uur in Den lullaert in Hulst. TERNEUZEN - Een zestienja rig bromfietsstcr is gister- «vond in Terneuzen om zes uur gnvond geraakt bij een aanrij ding met een auto. Het ongeval gebeurde op de bising van de Axelsestraat en ceEsdoornlaan. De bestuurder tan een bestelbusje verleende Ken voorrang aan het meisje. Ze werd met een ambulance ^ar het ziekenhuis gebracht. Daar stelde men vast dat zij een hersenschudding en diverse ffieuzingen aan het ongeval had rargehouden. Concert *ESTDORPE - Muziekverem- .gtng Eikels Worden Boomen uit Westdorpe houdt zaterdag 18 jó-uari haar jaarlijkse nieuw jaarsconcert in de rooms-ka- tholieke kerk in Westdorpe. Zk Westdorp en a ren staan onder •«ding van Henk Mulder. Ook muziekvereniging ENZK uit Hoek geeft acte de presence. Het «uwjaarsconcert begint om -0.15 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 I Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee EntsBakker (sport) Baudeloo 16 1 umdusoz «60 AB HULST JA (0114) 372776 Eax: (0114) 372771 fc-fnail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Uostsouburgseweg 10 Postbus 18 J380AA VLISSINGEN JA (0118) 484000 ^ax: (0118) 470102 tfnail; redactie@pzc.nl INTERNET ^•pzc.nl fcmail: web@pzc.nl januari opengesteld in de Staatscourant. Van Gelder wenste niet te diep in te gaan op de verlangens van Baarends. Wel was hij van me ning dat in een overlegcultuur zoals die in Nederland heerst geen partijdige burgemeester past, maar eerder iemand die onpartijdig of bovenpartijdig is. Vanwege de helderheid van de in Sluis opgestelde pro fielschets - die min of meer uit sluit dat kansloze belangstel lenden solliciteren - zei hij er alle vertrouwen in te hebben dat de juiste kandidaat op de juiste plaats terechtkomt. Van Gelder miste wel het erva ringsaspect in het wensenlijstje. ..Waarom denkt iemand de job aan te kunnen? Dat aspect had wat mi] betreft iets scherper kunnen worden vastgesteld", vond hij Hierop noemde A. Ro- sendaal (Nieuw West), die eer der liet weten de voorkeur te ge ven aan een burgemeester die zeer open communiceert, erva ring als een bijna vanzelfspre kend gegeven Volgens J Wiel akker (PvdA) zou de ervaring van de nieuwe burgemeester wellicht het best kunnen wor den toegespitst op net heringe deelde gemeenten. door Sheila van Doorsselaer HULST - De uitzending van het tv-programma Opsporing Ver zocht, gisteravond, heeft de politie twaalf tips opgeleverd in het on derzoek naar de gewapende oven-al op schoenenwinkel Scapino in Hulst. Volgens een woordvoerster zitten er enkele zeer bruikbare tips bij Er is ook een naam genoemd De recherche gaat vandaag direct met de informatie aan de slag. De schoenenzaak werd woensdag 4 december rond acht uur 's a- vonds overvallen Onder bedreiging van een vuurwapen maakte de overvaller meer dan duizend euro buit. Buurtonderzoek en tech nisch onderzoek leverden niets op, waardoor het onderzoek enige tijd muurvast zat. Nadat een getuige zich alsnog meldde, kon een vrij nauwkeurige compositietekening worden gemaakt van de da der. Het betreft een donkergetinte (geen negroïde) man van 30 tot 35 jaar, circa 1,85 meter, geldeed in een zwart T-shirt met daarover heen een zwart, soort windjack dat hij los droeg en een zwarte broek. Dit signalement leidde echter niet tot voldoende resultaat, waarna besloten werd de zaak landelijk onder de aandacht te bren gen in Opsporing Verzocht. Christien Sarneel wordt door Ro Ducheine met het rolbed naar de Rode Kruisbus gebracht. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen SAS VAN GENT - Al ander half jaar is zij bedlegerig en zij lijdt al jaren pijn. Christien Sarneel is 53, werkte tot haar veertigste in de verpleging. Zij heeft posttraumatische dys- trofie, waarbij de tussenwer- vels van de ruggengraat af brokkelen, en hoort tot de categorie van mensen met ex treme pijn, maar ze klaagt niet. Als haar gevraagd wordt naar de Rode Kruisbus, komt ze lo vende woorden tekort. Haar verhaal laat zien dat nog weinig mensen weten dat het Rode Kruis een speciale servi ce biedt met het elektrische rolbed Een bed waarmee pati ënten die niet meer bij machte zijn zich te bewegen of te ver plaatsen, vervoerd kunnen worden in de speciale bus die hen naar een bestemming brengt. Christien Sarneel wist dat ze een zwakke rug had, maar ze werkte graag met mensen. ,,Je bent jong en je staat er niet bij stil dat ook jij ziek kunt wor den. Ik ben geopereerd aan een hernia, ik heb een tijd in een re- validatiekliniek gelegen en daar hebben ze me een beetje op de been geholpen. Als ik een goede dag heb kan ik een kwar tiertje opstaan en dan moet ik weer een uur rusten, aan het eind van de dag is mijn batterij helemaal leeg. Ik kom eigenlijk nooit het huis uit, alleen voor dokters- en tandartsbezoek ,,Toen ik het bericht kreeg dat mijn moeder in Rijen op ster ven lag, wilde ik daar dolgraag naar toe. Na een regen van tele foontjes naar de ambulance dienst, de gemeente, de thuiszorg en andere hulporga nisaties kwam ik via-via bij Ro Ducheine terecht. Hij heeft het 'ell-bed' ontworpen en kwam onmiddellijk na zijn werk naar Sas om mij op te laden. Zonder Ro had ik de reis naar Rijen niet kunnen maken. Een zie kenwagen rijdt niet voor parti culieren en in een auto of bus word ik te veel en te pijnlijk door elkaar geschud. Het ell- rolbed zorgt ervoor dat de ge volgen van drempels, bochten en onregelmatigheden in de weg minder voelbaar zijn Ik had mijn moeder een paar jaar niet gezien; het welkom in Rij en was warm en emotioneel." Ze bleef meer dan een maand in Rijen, want het ziekbed van haar moeder was langer dan men eerst vermoedde.Omdat ik de laatste maand van haar leven zoveel heb kunnen delen met haar en omdat ik zo dicht bij haar was, kon ik het verlies beter dragen Ro Ducheine heeft me vervoerd naar de kerk en het crematorium Die man is goud waard. Hij was als een lid van onze familie en de collecte in de kerk was, op verzoek van mijn moeder, voor het Rode Kruis." Bi jzondere dag „Het was voor mij ook een bij zondere dag", stelt Ducheine „Ik dacht een rolletje aan de zijlijn te spelen, maar de fami lie was zo dankbaar dat 'ons Christien' er ook bij was, dat ik overal bij betrokken werd. Het was eigenlijk een trieste ge beurtenis, maar ik heb alleen maar blijde en dankbare men sen ontmoet op die bijzondere dag Hij heeft Christien Sarneel daarna nog verschillende ke ren vervoerd en om de ritten nog minder pijnlijk te laten verlopen is hij nu bezig met het verbeteren van het ell-rolbed. „Het moet flexibeler worden Met een bed van twee meter bij zestig centimeter kun je niet haaks de bocht om Ik maak dus nu een korter bed met een schamiermogelijkheid in het midden." Informatie over het rolbed is ver krijgbaar bij het Rode Kruis Hulst. door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Muziekvereniging Geduld Over wint verzorgt zaterdag vanaf half acht in party centrum Mauritshof in IJzendijke haar jaarlijkse uitvoering met muziek en toneel. Onder leiding van dirigent George Clauws speelt Geduld Overwint zaterdag onder andere The Eag le March, 5 minutes with Cole Porter, New York, To a wild rosethe Beatles Gold, Vera Lynn Fore ver, Bella Italia en Rendez Vous. De presentatie is in handen van Hilde Clauws. Het acteertalent van de leden komt na de pauze tot uiting, in de komi sche eenakter Tumult, dat gaat over het jubileum van Harry Smits Enkele leden van Geduld Over wint (Ad van de Sande, Erna Wolfert, Willem Ver- planke, Liva van de Sande, Fien Himschoot, Nel van Damme en Lori de Leyzer) zijn al lang voor de uitvoering aan het oefenen onder leiding van re gisseur Hilde van Conkelberghe. Eddie de Smit verzorgt de grime, Wilma Christiaansen is souf fleur, terwijl Eddy Robijn en Jos Scherbeijn de techniek voor hun rekening nemen. De toegang is gratis. Leden van Geduld Overwint repeteren voor de komische eenakter Tumult. foto Charles Strijd door Aector Doorns MIDDELBURG - Autohandel G. van den Berg bv uit Kuitaart moet 2500 euro boete betalen voor het overtreden van milieu voorschriften. Dat heeft de eco nomische politierechter in Mid delburg gisteren bepaald. Verbalisanten troffen op 17 juli 2001 bij de autohandelaar een LPG-installatie aan, die niet omgeven was door een hekwerk en onvoldoende was beschermd tegen aanrijding. Op het terrein bevonden zich ook een oude LPG-tank en autobanden en een aantal reservoirs lag - in ge val van brand - niet voldoende vrij en te dicht bij een gebouw. Twee reservoirs had men ver zuimd om te herkeuren. Ook was er geen noodplan aanwezig. In de showroom stonden accu's, wat niet is toegestaan. Officier van Justitie A. Flik weert eiste een boete van 3000 euro, omdat hij ook bewezen vond dat twee afleverinstalla- ties van brandstoffen niet vol deden aan de voorschriften. De politierechter sprak de ver dachte hiervan vrij, nadat THOLEN - De schelpdiervisserij moeten hoe dan ook blijven bestaan. Dat betoogde Tweede-Kamerlid J. Geluk (WD) uit Schuddebeurs gisteravond tijdens een politiek café in Tho- len. Geluk zei zich grote zorgen te maken over de recente ontwik kelingen in de Waddenzee, vyaar de visserij steeds meer aan banden lijkt te worden gelegd „Ik huiver bij de gedachte dat er een linkse meerderheid in de Kamer komt. Het is dan vrij wel zeker dat er een einde komt aan de kokkelvisserij en mo gelijk op termijn ook aan de mosselvisserij Geluk bekritiseerde verder het idee om boren naar gas in de Waddenzee toe te staan en met de opbrengsten de kokkelvis- serij uit te kopen „Het is makkelijk zaken doen met ander mans geld." Hij zei zich ook kwaad te maken over de talrijke processen die natuur- en milieuorganisaties voeren tegen de schelpdiervisserij op de Waddenzee. „Dit is je reinste terreur en misbruik van de wetgeving." GOES - De LPF-promotiebus trekt morgen door Zeeland. Mensen kunnen vragen stellen aan minister Nawijn, de ka merleden Varela en Van As en provinciaal lijsttrekker Smits De bus staat van 10.00 tot 11.00 uur op de Grote Markt in Goes om vervolgens te stoppen bij de haven in Zierikzee (12.30- 13.30 uur), de Markt in Middelburg (14.15-15 15 uur) en hel Bellamvpark in Vlissingen (15.30-16.45 uur). De dag wordt afgesloten in Motel Goes, waar enkele LPF'ers vanaf 20.00 uur toespraken geven. MIDDELBURG - Voor het lozen van minerale olie in het Schelde-Rijnkanaal in Rilland is gisteren in Middelburg een 38-jarige Belgische schipper door de economische politie rechter veroordeeld tot 700 euro boete. De verdachte gaf toe 12 juni vorig jaar te hebben gezien dat een afsluiter van hel motortankschip, dat in het Kreekkraksluizencomplex lag af gemeerd, niet goed was dichtgedraaid en olie lekte. Daardoor raakte het water vervuild. NIEUW-NAMEN - Twee mannen uit Meerdonk en Sint-Gil lis-Waas zijn in de nacht van zaterdag op zondag bij een routi necontrole in de Hulsterloostraat betrapt op drugssmokkel De 22-jarige automobilist uit Meerdonk had achttien gram softdrugs bij zich. Zijn 22-jarige inzittende uit Sint Gillis Waas had 27 gram softdrugs en 53 joints in zijn bezit. Beide heren werden aangehouden en overgebracht naar het bureau. De bestuurder kreeg 100 euro boete, de inzittende 250 euro. De drugs zijn in beslag genomen. KOEWACHT - Van de novelle Hoe ver het water kwam, van Sandra van de Vijver uit Koewacht, komt 17 januari de twee de druk uit. Het boek gaat over de Watersnoodramp. Van de Vijver ver bindt in de novelle verleden (1953), heden (2003) en de toe komst met elkaar. Ze gaat in op de gevolgen die de Ramp heeft in de belevingswereld van de tweede generatie, omdat ze er achter kwam dat er weinig aandacht is besteed aan de vaak traumatiserende gevoelens van mensen die de ramp hebben meegemaakt. Veel mensen herkenden zich in het verhaal en hebben positief gereageerd. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL-Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten en jokeren; 14.00 uur: Party dan sen 55+, De Halle, 13 30 uur: Aerobics; 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10 00 uur. Introduc tie creatieve ochtend; 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; BIERVLIET Annelot ter Walle, 10.45 11.30 uur: Gymnastiek voor ouderen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13 30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge De Lieve, 9.00 uur: Computeren, 9 30 uur: Volksdansen; 10.00 uur Biljarten da mes; 13.00 uur: Biljarten en computeren; 13 30 uur. Prijskaarten bieden en joke ren; 20.00 uur: Stijldansen; KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur: Biljarten; 13 45 uur: Gym en zangkoor; NIEUW-NAMEN Cafe St.Cecilia. 20 00 uur: Kaarten; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.30 uur Aerobic; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur Kantklossen jeugd en timmerclub jon gens en meisjes vanaf 8 jaar; 19.30 uur: Houtbewerken volwassenen; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur SAV koersbal, kaarten en handvaardig heden; De Roselaer. 15.30 uur: Creatief hand werken jongens en meisjes van groep 6 tot en met 8; 19.00 uur: Quilten; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uui SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren; ST.JANSTEEN De Warande, 13.30 uur KBO biljarten; 13 30 uur Ouderenkoor; TERNEUZEN - De Veste. 10.30 uur. Gym nastiek. 13.30 uur: Handwerken.soos en biljarten; 19,00 uur: Stijl en lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 930 uur. Yoga; 13 30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur Bingo; WESTDORPE Concordia. 13.00 uur: KBO koersbal, 19.30 uur: Harmonie Ei kels worden Bomen; ZAAMSLAG Dorpshuis, 9 30 uur: Gym nastiek: 10.30 uur Zangkoor; 13.00 uur Kaarten en biljarten; 14.00 uur. Sjoelen; Advertentie raadsman J. van Kollenburg er op had gewezen dat de pompin- stallaties niet meer in gebruik zijn en uitsluitend als sier die nen. De autohandelaar zei niet te weten dat hij zich moet ver antwoorden voor overtredin gen, die door een aantal huur ders zijn begaan Maar de politierechter verzekerde hem dat hij als vergunninghouder direct verantwoordelijk was voor de activiteiten door ande ren op zijn terrein. De officier suggereerde om de vergun ningsvoorwaarden in de con tracten met de huurders vast te leggen. De autohandelaar zei inmiddels nieuwe overeenkomsten te heb ben afgesloten. Ook verzekerde hij dat zijn terrein weer netjes in orde is. (Advertentie) Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier Biczelingsc straat 102A, 4421 BV Kapelle Tel. 0113-342383. fax 0113-340044 De autosite voor heel Nederland Advertentie NU OOK IN TERNEUZEN Patentweg 4, 4538 BR TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43