Plan voor bouw achter basiliek stasss Hulst zoekt vernieuwer met visie 11 Hulst blikt vooruit en terug bij herdenking van watersnoodramp Voormalig wethouder Bruggeman overleden Politie kent identiteit verdachte van schietpartij disco Nighttrain Dode kastanje leeft voort als uil Raadslid van LSD aangehouden in verband met drugs KNRM moest vorig jaar 65 keer uitvaren C-J HOEKMAN^ r - Appartementen met parkeergarage Bibliotheek toont ansichten ramp 1906 OOG zeeuwse almanak Gebit upressie van de bouwplannen die projectontwikkelaar Planoform heeft. Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie is opzoek naar de man die ver dacht wordt van de schietpartij ijdiscotheek The Nighttrain in Wilburg. identiteit van ie vermoedelijke dader is be kend, De mogelijke arrestatie van de verdachte heeft niet tot evolg dat de discotheek weer ï&B-avonden mag houden. Bij de schietpartij, die drie we- F: ken geleden plaatsvond, raakte een twintigjarige Vlissinger ge- rond aan zijn schouder. De da- lerschoot vanaf de straat op het iachtoffer, dat in de hal van de iiscotheek stond. Uit het poli- jjjj eonderzoek kwam al vrij snel naam van de gezochte man naar voren. „We wachten op zijn aanhouding", aldus woordvoer der J. van Mourick. „Hij staat gesignaleerd. Maar hij heeft blijkbaar meerdere adressen in het land. Voor zijn aanhouding zijn we afhankelijk van andere korpsen." Van Mourick wil niet zeggen waar de man officieel woont. Als de politie de verdachte aan houdt, betekent dat niet auto matisch dat The Nighttrain ook weer R&B-avonden mag orga niseren. Burgemeester K. Schouwenaar verbood die avonden omdat hij vreesde voor herhaling van het incident. Ri valiserende partijen zouden hun ruzie alsnog willen uitvech ten. „Het verbod op die avonden Drankrijder probeert te ontkomen SAS VAN GENT - Een 32-jarigeautomobilist uit Sas van Gent is in de nacht van zondag op maandag rond kwart voor twee in zijn woonplaats aange houden voor rijden onder invloed van alcohol. Tijdens surveillance kreeg de man van agenten een stopteken op het Schul- penpad, waarop de man er met hoge snelheid van- doorging, zonder verlich ting door de bebouwde kom van Sas. Op de Wilhelminalaan stopte de man waarop hij werd aangehouden en overgebracht naar het bu reau, Uit de biaastest bleek dat hij ruim drie maal boven de wettelijke iimiet zat. Hierop werd zijn njbewijs ingenomen en proces-verbaal opge maakt. door Sheila van Doorsselaer HULST - In de gemeente Hulst wordt vrijdag 31 januari de wa tersnoodramp van 1953 her dacht. Het programma bestaat uit de onthulling van een monu ment nabij Kruisdorp, een her denkingsbijeenkomst en de opening van een expositie, bei den in de Heilige Catharina kerk in Hengstdijk. Het herdenkingsprogramma begint om 16.00 uur met de ont hulling van het monument op de kruising Zeedijk/Kruisstraat bij het buurtschap Kruisdorp. Het monument is vervaardigd door beeldhouwer Ronny Ivens uit Hulst en bestaat uit acht ho ge zuilen van graniet. In het midden van de cirkel staat een granieten bank, zodat men het gedicht 'Een moment van bezin- ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 14 januari 2003 TERHOLE - In Terhole is op 79- jjrip leeftijd oud-wethouder H.Bruggenian overleden. •.iNgeman zat van 1974 tot N™ twintig jaar namens het t-DA in de gemeenteraad van de ^meente Hontenisse Hij is van tot 1986 wethouder ge weest. voorzittershamer neer. Voor be langstellenden is er vanavond tussen 19.30 en 20 00 uur gele genheid om afscheid te nemen in woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande. De plechtige uitvaartdienst wordt gehouden op woendag 15 januari, om 10.30 uur in de Gerardus Majel- lakerk in Terhole Aansluitend vindt op de be graafplaats aldaar ook de be grafenis plaats. door Sheila van Doorsselaer HULST - Projectontwikkelaar Planoform uit Eindhoven heeft een impressie gepresenteerd van het te herbouwen verpau perde bouwblok ten noorden van de Willibrordusbasiliek in de Hulster binnenstad. Het pro ject, Onder de Toren gedoopt, behelst achttien appartementen en maisonnettes boven onge veer 1160 vierkante meter aan winkeloppervlak en een onder grondse parkeergarage voor 24 auto's. De projectontwikkelaar wil het karakteristieke en afwisselende karakter van de binnenstad be houden door bij de nieuwbouw gebruik te maken van verschil lende gevelhoogtes, -breedtes en -afwerkingen. Voor het pro ject gaat het gehele bouwblok tussen de Korte Nieuwstraat, de Lange Nieuwstraat, de Basi- liekstraat en de Pierssenstraat tegen de vlakte. Veel panden stonden al een tijdje leeg of wa ren zelfs afgebrand Planoform heeft met alle eigenaren van de ongeveer twintig panden over eenstemming bereikt over aan koop. Op last van de gemeente zijn nog wel wat veranderingen aange bracht in het oorspronkelijke bouwplan. Zo wilde Hulst dat de daken meer divers zouden zijn. Na overleg met Planoform is daarop besloten enkele dwarskappen op te nemen in het plan. De appartementen op de derde en vierde verdieping zijn voorzien van een dakterras, maar ook is een gezamenlijk dakterras opgenomen in het project Iedere toekomstige be woner kan hier gebruik van ma ken. Prijzen De parkeergarage is te bereiken via de Pierssensstraat. Prijzen van de appartementen zijn vol gens een woordvoerster van Planoform nog niet bekend. Hulst draagt in ieder geval 450.000 euro bij aan het project. De plannen liggen tot en met 23 januari ter inzage bij de ge meente. Na het verlenen van de bouwvergunning heeft de pro jectontwikkelaar zes maanden de tijd om te beginnen met de bouw. Zo niet, dan kan de ge meente de overeenkomst ver scheuren. hield geen rechtstreeks verband met het feit dat de dader voort vluchtig was", zegt Schouwe naar nu „Het was bedoeld om herhaling te voorkomen. Er zijn ook heel andere feiten en om standigheden en die blijven geldig." Schouwenaar wil niet verder ingaan op die feiten en omstandigheden. Wel is duide lijk dat met een mogelijke arres tatie het probleem niet is opgelost. „De vrees voor schiet partijen is niet afhankelijk van de aanhouding van de verdach te." Deze week volgt overleg tussen politie, justitie en de ei genaren van de discotheek. Dan zal het verbod op R&B-avonden aan de orde komen. R&B, een zwarte muzieksoort, is populair onder jongeren. ning' over de Westerschelde kan lezen. De fragmenten op de zui len symboliseren het verleden, het heden en de toekomst. Het monument is educatief voor jongeren en een herinnering voor ouderen. De Hulster waar nemend burgemeester A. Kes- sen zal het monument onthul len. 's Avonds om 19.30 uur begint de herdenkingsbijeenkomst in de Hengstdijkse kerk Kessen, P Everaert (persoonlijk betrok ken bij de ramp), emeritus pas toor De Nijs en dijkgraaf W. de Graaf van waterschap Zeeuws- Vlaanderen zullen toespraken houden Ook wordt een decla matie gehouden. Het program ma wordt opgeluisterd door muziek van het koor Con Gracia en het barokensemble Padova- na. Vanzelfsprekend zal tijdens de bijeenkomst de watersnood ramp worden herdacht, maar het accent wordt nadrukkelijk op de toekomst gelegd Aansluitend op de herdenkings bijeenkomst wordt een exposi tie over de Ramp geopend. Daarbij worden allerlei zaken (foto's, dagboeken, gedenkte kens. penningen, postzegels) uit privébezit, die betrekking heb ben op de ramp, geëxposeerd. Het comité heeft al de beschik king over alle boeken die over de ramp zijn verschenen. De expo sitie wordt geopend door oud burgemeester A Vogelaar van het voormalige Hontenisse. De expositie is te bezichtigen op zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag van 14 00 tot 17.00 uur. Op vrijdag is de expositie te zien van 19.00 tot 21.00 uur. De gebeeldhouwde uil krijgt nog wat meer details en een vernislaag. foto Charles Strijd door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De Axelsestraat in Terneuzen is een blikvanger rijker. Aan het 'Lievensplein- tje' heeft een monumentale kastanjeboom, die een hevige storm van vorig jaar februari niet meer te boven kwam, een nieuwe functie ge kregen. Piet Risseeuw en Rinus Verwijs - die in de buurt van de boom woont - transformeerden de stomp van de boom in het beeld van een uil. Het idee om een sculptuur te houwen uit de res tanten van de kastanjeboom komt van Verwijs. „Maar ik ben slechts knecht", zegt hij beschei den. „De maker is Piet Risseeuw Hij is hoofd van de Prins Willem van Oranjeschool en beeldhouwt al jaren bijzonder verdienstelijk." Na de fatale voorjaarsstorm voerden buurtbe woners overleg met de gemeente wat nu te doen met de beschermde boom. „Er is nog een boom chirurg bij geweest, maar de kastanje was niet meer te redden. Risseeuw wilde er eigenlijk een moeder met kind uit hakken, maar het hout was al zo vermolmd, dat er eerst nog een halve meter van de stronk af moest. Toen was-ie te laag voor een mensenfiguur. Na twee vrijdagen hak- en beitelwerk kijkt er nu een uil uit over het verkeer dat door de Axelsestraat rijdt. „Hij is nog niet helemaal af. Ik denk dat er nog een volle dag werk aan is om er nog wat meer de tails aan te geven. Zo moet in de vleugels wat meer verenstructuur worden aangebracht. Daarna zetten we er een vernislaag overheen", aldus Verwijs. werd bij zijn af- wreid in 1994 onderscheiden de erepenning in zilver van «gemeente Hontenisse en hij JHigenian, van huis uit land er, vervulde naast zijn po- J fopbaan ook talrijke renfunctics in het maat- Jappelijk leven. h 'Jwas voorzitter van het Ter- «wnse dorpshuis en bestuurs- r.L .var) c'e Noord-Brabantse ggdijke Boerenbond, de ipko i-Algemeen Maat- ppelijk Werk en het kerk bestuur. Was hij bijna een halve tW i°kken bij het biblio- M u de streek. In 1996 uw» I°P72-jarigeleeftijd, na C8 n laar voorzitterschap, de door Sheila van Doorsselaer HULST - De nieuwe burgemeester van Hulst moet een vernieuwer zijn met visie. Hij of zij moet betrouwbaar zijn, het goe de voorbeeld geven en ruimte laten voor inspraak. De raadsleden hebben de pro fielschets voor de nieuwe burgervader of -moeder gereed. Geïnteresseerden hoeven niet bang te zijn dat ze campagne moeten voeren op een appel kist, want een referendum komt er niet. De profielschets wordt woensdag, in het bijzijn van commissaris van de koningin W van Gelder, besproken in een extra raadsvergadering. Enkele dagen daarna wordt de vacature opengesteld door het plaatsen van een advertentie in de Staatscourant. De profielschets is redelijk algemeen De toekomstige burgemeester dient affini teit te hebben met het platteland, moet onafhankelijk zijn, richting kunnen ge ven aan de verdere invoering van het du alisme en de spreekwoordelijke brug genbouwer zijn tussen het college, de raad, de ambtelijke organisatie en de be volking. Een beetje overweg kunnen met computers is een pré. De Hulster fracties hebben unaniem be sloten geen burgemeestersreferendum te houden. De nadelen van deze veelbe sproken procedure voor burgemeesters benoemingen wegen zwaarder dan de paar voordelen, vinden ze. Kosten Het feit dat burgers door het referendum meer bij het openbaar bestuur worden betrokken, weegt niet op tegen de kosten, de langere proeeduretijd en de mogelijk heid dat potentiële kandidaten worden afgeschrikt doordat ze in het openbaar campagne moeten voeren. Daarbij is het een raadplegend referendum. De ge meenteraad kan de uitslag negeren. door Marcel Modde RENESSE - De politie heeft zondag het 33-jarige gemeente raadslid R. Raats van Leefbaar Schouwen-Duiveland aange houden in verband met drugs. Hij wordt verdacht van betrok kenheid bij 'vervoer van verdo vende middelen'. De kwestie kwam aan het rollen toen afgelopen 29 december op de Hoge Zoom in Renesse een 35-jarige automobilist werd aangehouden. De man bleek 'verdovende middelen' te ver voeren. Een andere inzittende van die auto, zo bracht de politie gisteren in een persbericht naar buiten, wist te ontkomen. On derzoek wees uit dat het om het 33-jarige raadslid gaat Hij werd zondag alsnog aangehou den en voor verhoor meegeno men naar het bureau, waarna Raats weer in vrijheid werd ge steld. Evenals eerder al zijn kompaan ten dele was gevallen, kreeg ook Raats een dagvaar ding mee voor de rechtbank. Om wat voor soort drugs het ging, dan wel in welke hoeveel heden het spul in de auto is aan getroffen, kon de politie giste ren niet zeggen. Het onderzoek is verder in handen gegeven van het Openbaar Ministerie. Geen represailles Raats is één van de oprichters van de politieke partij Leefbaar Schouwen-Duiveland. Hij maakte na de verkiezingen maart vorig jaar zijn opwach ting in de gemeenteraad. Frac tievoorzitter R Berrevoets- Ringelberg reageerde gisteren ontdaan op het bericht dat haar partijgenoot in verband wordt gebracht met een drugszaak. Op basis van een gesprek dat ze kort daarop met Raats voerde, ziet Berrevoets evenwel geen reden voor directe represailles „Ik heb hem gebeld en hij heeft aan geven dat hij inderdaad de poli tie aan de deur heeft gehad. Maar volgens Rob is er verder niks aan de hand, zo heeft hij ook nadrukkelijk gezegd, dus daar ga ik dan ook van uit. Een man een man. een woord een woord." Heeft de kwestie daar entegen juridisch alsnog gevol gen, 'dan heeft hij een pro bleem', maakt Berrevoets duidelijk. „Dat kunnen wij ons niet permitteren." Volgens politiewoordvoerder J. van Mourick heeft de zaak niets te maken met het opdoe ken van een wietkwekerij vori ge week in een woning aan de Wilhelminaweg in Renesse. Daarbij werden meer dan vier honderd hennepplanten in be slag genomen Het huis hoort toe aan een man die bij de ver kiezingen eveneens bij de eerst tien op de lijst van LSD stond. Berrevoets benadrukt dat hij na die tijd niet meer bij de partij betrokken is geweest. KLOOSTERZANDE - Terwijl alle aandacht is gericht op de herdenking van de watersnood ramp van 1953, besteedt de openbare bibliotheek in Kloos terzande aandacht aan de ramp van 1906. De vitrinekast in de leeszaal is ingericht met ansichtkaarten van de Watersnoodramp 1906 in Zeeuws-Vlaanderen J. Tieleman uit Walsoorden be zit vele ansichtkaarten over de ze watersnood. In de vitrine lig gen er een kleine honderd. Het zijn foto's van Walsoorden, Groenendijk, Poolsplein, Cloosterstraat, Markt, Kruis dorp en 'Het gat van Ko'. Tieleman heeft een deel van de collectie kaarten gekregen, maar kocht en ruilde er ook een aantal op beurzen. De mini-ex positie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de biblio theek tot begin februari, dan volgt een expositie over de Wa tersnoodramp van 1953. door Eugène Verstraeten BRESKENS - Het jaar 2002 is voor het station Breskens van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM) een redelijk druk jaar geweest. Schipper H. de Lobel van de reddingboot Zeemanshoop con cludeert dat in het jaarverslag over 2002. In totaal is de red dingboot Zeemanshoop vorig jaar 59 keer uitgevaren voor hulpverlening. Bij deze acties zijn in totaal 127 personen veilig aan land gebracht. Het meeste werk werd verricht voor de ple- ziervaart. Zo'n 65 procent van alle hulpverlening betrof deze categorie vaartuigen. Volgens De Lobel is het opvallend dat vorig jaar veel zeiljachten zijn gestrand op zandbanken in de Westerschelde. Beroepsvaart Voor de beroepsvaart en de vis serij is de Zeemanshoop een tiental keren ingezet. Verschil lende keren zijn in samenwer king met de radiomedische dienst door de reddingboot be manningsleden van grote zee schepen gehaald en per ambu lance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De visserij heeft een aantal malen een be roep gedaan op de reddingboot voor assistentie bij technische problemen. Ook werd de red dingboot te hulp geroepen om dat er visnettten tussen de schroef draaiden. De KNRM in Breskens hoefde vorig jaar niet in actie te komen voor echt grote hulpverlenings acties. Er zijn in het Wester- scheldegebied geen calami teiten geweest waar de redding boot Zeemanshoop voor is inge zet. (Advertentie) Wij richten kantoren in Noordüandsiraat 6 Yerseke tel (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 Advertentie GOESE WINKELIERS HEBBEN DONDERDAG 16 JANUARI SUPER KÓÓÓÓPJES OP DE WINTERKOOPJESMARKT VAN 8.00 TOT 16.00 UUR OP DE GROTE MARKT Inmiddels is een vertrouwenscommissie ingesteld die met de sollicitanten zal spreken. Voorzitter is CD A-fractievoor zitter J. Steijaert. De leden van de ver trouwenscommissie (van elke partij één afgevaardigde) hebben geheimhou dingsplicht Na de gesprekken stelt de gemeenteraad, in voorkeurs volgorde, een aanbeveling op van twee personen. Deze aanbeveling wordt verzonden aan de minister van Binnenlandse Zaken die een voordracht voor de koningin maakt. Daarna wordt de burgemeester voor zes jaar benoemd. Dit gebeurt hoogstwaarschijnlijk voor juni. Sommigen springen een gat in de lucht wanneer ze ervan af zijn, anderen treuren diep om de lichamelijke afbraak Tanden, iets waar je zuinig op moet zijn Menig tandarts zal er alles aan doen om te redden wat er te redden valt. Al zijn er ook bij die soms een beetje te ver doorschieten, zoals in het geval van die late dertiger. De Zeeuws-Vlaam- se sukkelde al jaren met pijn lijke ontstekingen aan de wortels. Na een weinig benij- densivaardige behandeling waarbij alle landhuizen wer den blootgelegd en schoon gemaakt, begon de ellende opnieuw. Dat nooit meer, be sloot. ze. In de stoel van de landarts deelde ze kordaat mee dat het hele bovenspul er maar uit moest. De medicus weigerde, aange zien er volgens hem wel dege lijk iets te redden viel. Ont daan over zoveel onbegrip toog ze naar huis en bracht haar boosheid over op haar echtgenoot. Die stapte ter stond in de auto om verhaal te halen. Wat hij precies heeft gezegd, blijft onduidelijk. Iets in de sfeer van 'haar tan den, of die van jou!'. Kort na dien liep zij weer stralend rond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41