jportclubs vullen sociale taak in Verkeersremmers belagen auto's Scholieren in de rij voor het stemhokje Raadslid van LSD aangehouden in verband met drugs Theater De Mythe in Goes is bijna klaar )fS breidt uit met buitenschoolse activiteiten lostalgiefeest in sportcentrum Ir. A. Gast 2) overleden in rouwershaven Jas gestolen in café Goes j GOES - Uit de garderobe van j n café aan de Grote Markt in is in de nacht van zondag j maandag een jas gestolen. De I genaar. een 38-jarige Goese- rr:1S voor enkele tientallen 611110 s gedupeerd. Wederbezoek Wereldvrouwen Goese kinderen weer naar school zeeuwse almanak Gebit >zc SCHOUWEN-DUIVELAND waarin opgenomen RE^JSj de Zierikzeesche Nieuwsbode RefiW 1844 - 1998 K&aa 1 1 dinsdag 14 januari 2003 ïAliPankow GH-HAAMSTEDE - Een [vereniging die zichzelf se- neemt. dient te beseffen naast een sportieve ook sociale functie valt te lullen en dient derhalve spelen op de veranderingen samenleving. Die bood- brengen voorzitter Grefkens en secretaris JeFeiter van sportvereniging n Burgh-Haamstede hun over. Het houdt onder dat deze vereniging o lat toeleggen op tiieve opvoedkundige on- clubhuis daar uitstekend in kunnen voorzien. Volgens voor zitter Grefkens zou het boven dien zonde zijn als een goed ge outilleerde accommodatie een groot deel van de tijd niet wordt gebruikt. Naast het inspelen op de be hoefte aan buitenschoolse acti viteiten, wil DFS het beleid ook afstemmen op de vergrijzing. Het bestuur signaleert een toe nemende behoefte aan sporten voor de wat oudere inwoners zo- Wij richten kantoren in HOEKMAriO Noorvizandstraat 6 Yorsekc- 1JÜ1'3)57 29 07 fa» mi 13) 57 38 73 als biljart, jeu de boules, dart. denk- en puzzelsport, zaken en dammen. Duiken Bij het ontwikkelen van nieuwe mogelijkheden is verder ook ge dacht aan de groeiende belang stelling voor recreatief duiken. „We leven per slot van rekening in de buurt van de mooiste duik- stekken van Nederland. Deze sport kun je juist mooi beoefe nen als een groot gedeelte van de andere seizoenssporten stilligt, zodat de leden ook in deze pe riode actief blijven", aldus Grefkens. De voorzitter heeft verder gelui den vernomen dat er behoefte is aan een eilandelij ke rugbyafde ling. Die is er nog niet op Schou- wen-Duiveland, terwijl DFS wel over een geschikte accom modatie beschikt. Hij verwijst naar het tweede veld met trai ningsterrein, dat juist groot ge noeg is voor rugby en bovendien nu op zondag niet wordt ge bruikt Ten behoeve van de ontwikke ling tot vereniging voor breed tesport is DFS ook bezig met Sport- Recreatiecentrum Wes- terschouwen om tot afstem ming te komen en waar mogelijk langlopende afspraken vast te leggen. Volgens Grefkens en De Feiter kan DFS kan nu al bogen op een status als een van de grootste binnen- en buitensportvereni- beleidsplan voor de na- toekomst geven zij aan dat S buitenschoolse activitei- jwil opzetten om de kinderen de Westhoek al op zeer jonge {lijd kennis te laten maken leen aantal facetten van de en daarvoor hun belang- g willen wekken. In hun zou het nieuw te bouwen IRGH-HAAMSTEDE portcentrum Westerschouwen Kidt op aandringen van veel Bte sporters in deze accom- idatie zaterdag 1 februari een ick to the seventies en eight- es'feest. et is de bedoeling dat de deel- rcers met hun kleding en ui- riijke verzorging inspelen op thema. De organisatoren ho- tbijvoorbeeld in ieder geval [Agnetha's en Frida's van )a te zien. Ook worden er tsen met afro-pruikenbroe- nmet wijde pijpen of juist iel strakke spijkerbroeken trwacht. Voor de mooiste en «est toepasselijke uitdossing ordteen prijs beschikbaar ge- e!d Het nostalgiefeest in Brtcentrum Westerschouwen gintom 22,00 uur. ROUWERSHAVEN - Schou- en-Duiveland is een markant anontvallen. Vrijdag 10 janu- i is na een kort ziekbed op Harige leeftijd mr. A. Gast uit rouwershaven overleden. ast was maatschappelijk op o breed terrein actief. Van Sédtot 1970 was hij voorzitter in de WD-fractie binnen de meenteraad van de toenmali- gemeente Brouwershaven, m 1964 tot 1985 maakte Gast s hoofdingeland deel uit van tt algemeen bestuur van toen- alig Waterschap Schouwen- luyeland. Gast was verder lid ir.hetbestuurvan de Stichting oermond en voorzitter van de sad van Toezicht van de voor- talige Rabobank 'Schouwen' üzijn vrije tijd hield Gast zich ij voorkeur bezig met de histo id Samen met stadsgenoot M toen-Glas verzorgde hij de *sten bij een fotoboek over ijn woonplaats Brouwersha ven ook had hij een belang- ijk aandeel in de productie van boekje over veldnamen op «houwen-Duiveland. Gast - die ook geruime tijd be- tuurslid was van het Schou- Kn-Duivelandse heemkundi- tgenootschap Stad en Lande - tieid zich ook bezig met genea- Onder de titel 'Een "Jouws geslacht Gast' ver been in 1999 een door hem ge- ^v*en verhandeling over «komst van de familienaam W tijde van de watersnood- .°mPin 1953 werkte Gast voor ^toenmalige gemeente Zierik- waar hij behulpzaam was bi j voorbereiden en uitvoeren jan bestuurlijke en administra- maatregelen. Een paaltje van de langsgeleider ligt, door vandalen van de verankering gerukt, in de berm in Renesse. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman RENESSE - De verkeersremmers op de Jan van Renessewcg in Renesse vallen bij Renessenaar A. Meijer niet in de smaak. Verschillende paaltjes op deze 'verspringende langsgeleiders' waren in een mum van tijd gesloopt. Wat rest is een betonnen rand, die slecht zichtbaar is voor naderende automobilisten. Meteen nadat het eerste paaltje er door vandalisme aan moest geloven, rezen bij Meijer angstige vermoedens dat de situatie er niet veiliger op was gewor den. Die vermoedens bleken gisterochtend bewaarheid. Toen stond zijn schoonmoeder opeens bij hem op de stoep, met een beschadigde auto om dat ze in alle vroegte - in het donker - op zo'n niet-geaccentueerde rand was ge reden. „Het zijn niet alleen vertragers, ze zor gen ook voor een levensgevaarlijke si tuatie" luidt het oordeel van Meijer. Hij heeft de gemeente dan ook meteen in geseind en is van plan haar voor de schade aansprakelijk te stellen. De paaltjes zijn er namelijk, zonder al te veel moeite, zo af te schoppen. „Als je er tegenaan leunt, gaan ze al krom." De inderhaast geplaatste pylonen blijken evenmin afdoende bescherming te bie den. De betonnen plateaus die overblij ven („van zo'n 20 centimeter hoogte"), zijn slecht tezien. „Zeker als je dadelijk met toeristen te maken krijgt die hier nooit komen. Die gaan er meteen aan Voor die tijd hoopt de gemeente Schou- wen-Duiveland echter al een oplossing voor het probleem te hebben. Er wordt door gemeentewerken, meldt beleids ambtenaar T. van de Ketterij, al nage dacht over een steviger oplossing nu de paaltjes nauwelijks vandalismebesten- dig blijken. Want dat er wel iets aan de snelheid van het verkeer op de Jan van Renesseweg gedaan moet worden, is duidelijk.,Het is een lange weg, die uit- nodigt om hard te rijden. Binnen de be bouwde kom wordt alles 30 kilometer per uur. Als gemeente ben je verplicht dat ook door middel van fysieke maat regelen duidelijk te maken." De aanleg van drempels of plateaus stuitte op be zwaren van omwonenden, die bang zijn voor onder meer trillingsoverlast. Daarom is gekozen voor deze versprin gende langsgeleiders, die als het ware een soort van sluisje op het wegdek vor men. Het markeren van deze remmers door middel van bloembakken - een zwaardere versie van de paaltjes - is be wust achterwege gelaten. De Jan van Renesseweg is een weg waar te weinig sociale controle is om een lange levens duur van deze bakken en inhoud te kunnen garanderen. Politieke voorkeur jongeren niet verrassend anders door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Partij van de Toekomst kreeg stemmen, even ais de Partij voor Dieren. En hoewel stemmen niet verplicht was stonden jeugdige kiezers - leerlingen van de hogere klassen van de locatie Pieter Zeeman van de Pontes Scholengroep - gisteren in de rij voor het stemhokje. Ruim vierhonderd leerlingen brachten hun stem uit. In de rij voor het stemlokaal - normaliter in gebruik als dok terskamer - wordt nog druk ge discussieerd over politieke voorkeuren PvdA en CDA scoren goed, maar ook de Partij voor de Toekomst en de Partij voor Dieren blijken aan hangers in jeugdige kring te hebben Eenmaal in het stemhokje wordt nauwelijks nog getwij feld. In no time staan de stem mers weer in de aan de dokters kamer grenzende aula, waar de volgende rij wachtenden zich alweer heeft gevormd, De be manning van het stembureau heeft het bijzonder druk. Opkomst Voor wat betreft de opkomst mag men, stelt geschiedenisle raar J. Padmos, dan ook niet klagen. Wat dat betreft onder scheidt de jeugd zich in positie ve zin van de wat oudere kiezer. Wat de politieke voorkeur be treft, zijn de verschillen niet zo bar groot. De ervaring tot dusverre - scho lierenverkiezingen worden al sinds 1963 gehouden - leert dat winst en verlies bij scholieren- verkiezingen eenzelfde patroon volgen als bij echte verkiezin gen. Met dit verschil dat de ver schuivingen wat heftiger zijn. Een partij die sterk wint, wint bij jongeren nog sterker. En verliezers verliezen onder jongeren meer. De een spit par tijprogramma's door en oordeelt vervolgens op inhoud terwijl een ander zijn stem aan een par tij geeft omdat de roerganger er van hem wel aanspreekt. Of een willekeurig hokje rood maakt. „Waarom deze partij? Tja, weet ik eigenlijk niet. Ik heb me er niet zo in verdiept", zegt een Partij voor de Toekomst-stem mer. Een CDA-stemster blijkt wel gecharmeerd van roergan ger JanPeter Balkenende. Een klasgenoot heeft na het volgen van verschillende verkiezings debatten zijn stem aan de PvdA gegeven. De school heeft er, zegt Padmos, in de aanloop naar de scholie- gingen van Schouwen-Duive land. Het huidige aanbod be staat uit voetbal, badminton, gymnastiek voor de jeugd en een wandelafdeling voor 50-plus- sers. De presentatie van de toe komstvisie met plannen tot fikse uitbreiding van de activi teiten kreeg veel bijval van de leden tijdens de grote DFS- avond zaterdag in De Schutse in Burgh-Haamstede. Daar werd tevens de eigen website van de vereniging gepresenteerd. door Marcel Modde RENESSE - De politie heeft zondag het 33-jarige gemeente raadslid R. Raats van Leefbaar Schouwen-Duiveland aange houden in verband met drugs. Hij wordt verdacht van betrok kenheid bij 'vervoer van verdo vende middelen'. De kwestie kwam aan het rollen toen afgelopen 29 december op de Hoge Zoom in Renesse een 35-jarige automobilist werd aangehouden. De man bleek 'verdovende middelen' te ver voeren. Een andere inzittende van die auto, zo bracht de politie gisteren in een persbericht naar buiten, wist te ontkomen. On derzoek wees uit dat het om het 33-jarige raadslid gaat. Hij werd zondag alsnog aangehou den en voor verhoor meegeno men naar het bureau, waarna Raats weer in vrijheid werd ge steld. Evenals eerder al zijn kompaan ten dele was gevallen, kreeg ook Raats een dagvaar ding mee voor de rechtbank. Om wat voor soort drugs het ging, dan wel in welke hoeveel heden het spul in de auto is aan getroffen, kon de politie giste ren niet zeggen. Het onderzoek is verder in handen gegeven van het Openbaar Ministerie. Raats is één van de oprichters van de politieke partij Leefbaar Schouwen-Duiveland. Hij maakte na de verkiezingen maart vorig jaar zijn opwach ting in de gemeenteraad. Frac tievoorzitter P. Berrevoets- Ringelberg reageerde gisteren ontdaan op het bericht dat haar partijgenoot in verband wordt gebracht met een drugszaak. Op basis van een gesprek dat ze kort daarop met Raats voerde, ziet Berrevoets evenwel geen reden voor directe represailles. „Ik heb hem gebeld en hij heeft aan geven dat hij inderdaad de poli tie aan de deur heeft gehad. Maar volgens Rob is er verder niks aan de hand, zo heeft hij ook nadrukkelijk gezegd, dus daar ga ik dan ook van uit. Een man een man. een woord een woord." Heeft de kwestie daar entegen juridisch alsnog gevol gen, 'dan heeft hij een pro bleem'. maakt Berrevoets dui delijk „Dat kunnen wij ons niet permitteren." Volgens politiewoordvoerder J. van Mourick heeft de zaak niets te maken met het opdoeken van een wietkwekerij vorige week in een woning aan de Wilhelmina- weg in Renesse Daarbij werden meer dan vierhonderd hennep planten in beslag genomen. Het huis hoort toe aan een man die bij de verkiezingen eveneens bij de eerst tien op de lijst van LSD stond Berrevoets benadrukt dat hij na die tijd niet meer bij de partij betrokken is geweest. BURGH-HAAMSTEDE - Een groepje vaste deelnemers en me dewerkers aan het project We reldvrouwen van Sociaal Cultu reel Werk De Lichtboei gaat vanavond op 'wederbezoek' bij vrouwen in het asielzoekerscen trum in Burgh-Haamstede. In de kantine van het AZC wordt vanaf half acht de maan delijkse vrouwenavond gehou den. Het project wereldvrouwen is een project van ontmoeting en samenwerking tussen Neder landse, buitenlandse en vluch telingenvrouwen. Doel is wederzijdse integratie en parti cipatie. Het project omvat on der meer cultureel Kookcafé Casina, LivingRoom, Compu- terRoom en CreaClub. Het pro ject wordt gecoördineerd door een medewerker van De Licht boei. Elke woensdagmiddag komen vrouwen samen in het sociaal cultureel centrum de Lichtboei in het MFC in Zierik- zee. Met het bezoek aan Burgh- Haamstede worden de rollen nu eens omgedraaid. GOES - Nog even en het nieuwe theaterinGoesisonderdak. Het stalen geraamte van het dak van de ronde zaal is inmiddels ge reed, zoals goed vanuit de lucht valt tezien. In de zomer moet het gebouw gereed zijn. Het theater is een combinatie van oud en nieuw. De voormali ge ambachtsschool, rechts op de foto nog deels zichtbaar, wordt ingrijpend opgeknapt en sa mengevoegd met de nieuw bouw. Die omvat de entree, de zaal en de toneeltoren. In het be staande gedeelte komen onder meer de foyer en de kleedka mers. Ook wordt daar het Cultuurhuis, het nieuwe onder komen van diverse culturele or ganisaties, gehuisvest. Vorig maand werd bekend dat het theater De Mythe gaat he ten. De officiële opening is voor zien op donderdag 23 en vrijdag 24 oktober. Mini Maxi verzor gen de eerste voorstelling. Ruim 400 leerlingen brachten gisteren hun stem uit in het stemlokaal dat de Pontes Scholengroep had ingericht op de locatie Pieter Zeeman. foto Marijke Folkertsma renverkiezingen veel aan gedaan om de interesse van jon geren in de politiek aan te wak keren Met hulp van zo'n beetje alle politieke partijen die aan de kamerverkiezingen meedoen. „We hebben alle verkiezings programma's in huis gehaald en jongeren toonden daar ook echt belangstelling voor. Dat hebben wij ook zoveel mogelijk gesti muleerd." Daarbij werd discussie zeker niet geschuwd. „En daar zaten heel levendige discussies bij", aldus Padmos, die daaraan toe voegt dat jongeren bijzonder kritisch zijn. Ze laten zich niet zomaar om de tuin leiden door mooie praatjes. Wat niet weg neemt dat ook onder jongeren zwevende kiezers zitten Pon- tes-directeur W. Haverkamp: „Er zijn er aardig wat bij die twijfelen tussen partijen en je ziet dat die met de stemwijzer op internet aan de slag gaan. Indicatie De uitslag van de scholierenver kiezing op de locatie Pieter Zee man van de Pontes-scholen- groep wordt eind vanmiddag verwacht. De landelijk uitslag wordt maandag 20 januari, een dag voor de verkiezingen, door hel Instituut voor Publiek en Politiek bekend gemaakt. Pad mos. „Het is één van de laatste opiniepeilingen voor de Kamer verkiezingen en ik denk dat de uitslag daar een heel goede indi catie voorgeeft." GOES - Aan alles komt een eind; dus ook aan de extra lange kerstvakantie die de kinderen van de Goese Holt- kampschool genoten. Gisteren gingen de scholie ren van de midden- en bo venbouw voor het eerst naar het Sint-Willibrordcollege. Die school biedt de kinderen opvang, omdat hun eigen school in de nieuwjaarsnacht in vlammen opging. De scho lieren werden met bussen naar Goes-Zuid vervoerd en bleven tussen de middag over Vandaag gaan ook de leerlingen van het Noorder licht weer naar school Zij vinden voorlopig onderdak in het voormalige gebouw van de Prinses Beatrixschool aan de Tomatestraat. 0 e OOG Advertentie GOESE WINKELIERS HEBBEN DONDERDAG 16 JANUARI SUPER KÓÓÓÓPJES OP DE WINTERKOOPJESMARKT VAN 8.00 TOT 16.00 UUR OP DE GROTE MARKT Sommigen springen een gat in de lucht wanneer ze ervan af zijn, anderen treuren diep om de lichamelijke afbraak. Tanden, iets waar je zuinig op moet zijn. Menig tandarts zal er alles aan doen om te redden wat er te redden valt. Al zijn er ook bij die soms een beetje te ver doorschieten, zoals in het geval van die late dertiger. De Zeeuws-Vlaam- se sukkelde al jaren met pijn lijke ontstekingen aan de wortels. Na een weinig benij denswaardige behandeling, waarbij alle tandhulzen wer den blootgelegd en schoon gemaakt, begon de ellende opnieuw. Dat nooit meer, be sloot ze. In de stoel van de tandarts deelde ze kordaat mee dat het hele bovenspul er maar uit moest. De medicus weigerde, aangezien er vol gens hem ivel degelijk iets te redden viel Ontdaan over zoveel onbe grip toog ze naar huis en brach t haar boosheid over op haar echtgenoot. Die stapte terstond in de auto om ver haal te halen. Wat hij precies heeft gezegd, blijft onduide lijk. Iets in de sfeer van 'haar tanden, of die van jou!'. Kort nadien liep zij weer stralend rond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35