Verdeeldheid over Melkertbaan Verkeersremmers plaag van automobilisten Goesenaren willen parkeerplaatsen en ruimte voor fietser Identiteit verdachte van schietpartij bij Nighttrain is bekend Theater De Mythe nadert voltooiing (0§) AutoTrack.nl agenda Meer dan 80.000 occasions vind je op Boete voor lozen olie Geluk (VVD) komt op voor visserij LPF-bus rijdt door Zeeland Drugssmokkelaars betrapt Tweede druk novelle Ramp en VVD Goes maken bezwaar tegen instandhouden gesubsidieerde arbeid Een paaltje van de langsgeleider ligt, door vandalen van de verankering gerukt, in de herin in Renesse. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman RENESSE - De verkeersrem mers op de Jan van Renesse- weg in Renesse vallen bij Re- nessenaar A. Meijer niet in de smaak. Verschillende paaltjes op deze 'verspringende langs- geleiders' waren in een mum van tijd gesloopt. Wat rest is een betonnen rand, die slecht zichtbaar is voor naderende automobilisten. Meteen nadat het eerste paal tje er door vandalisme aan moest geloven, rezen bij Meijer angstige vermoedens dat de si tuatie er niet veiliger op was geworden. Die vermoedens bleken gisterochtend bewaar heid. Toen stond zijn schoon moeder opeens bij hem op de stoep, met een beschadigde auto omdat ze in alle vroegte - in het donker - op zo'n niet-ge- accentueerde rand was gere den. „Het zijn niet alleen vertra- gers, ze zorgen ook voor een le vensgevaarlijke situatie", luidt het oordeel van Meijer. Hij heeft de gemeente dan ook meteen ingeseind en is van plan haar voor de schade aan sprakelijk te stellen. De paal tjes zijn er namelijk, zonder al te veel moeite, zo af te schop pen. „Als je er tegenaan leunt, gaan ze al krom." De inder haast geplaatste pylonen blij ken evenmin afdoende be scherming te bieden. De be tonnen plateaus die overblij ven („van zo'n 20 centimeter hoogte"), zijn slecht te zien „Zeker als je dadelijk met toe risten te maken krijgt die hier nooit komen. Die gaan er me teen aan." Voor die tijd hoopt de gemeen te Schouwen-Duiveland ech ter al een oplossing voor het probleem te hebben. Er wordt door gemeentewerken, meldt beleidsambtenaar T. van de Ketterijal nagedacht over een steviger oplossing nu de paal tjes nauwelijks vandalismebe- stendig blijken. Want dat er wel iets aan de snelheid van het verkeer op de Jan van Re- nesseweg gedaan moet wor den, is duidelijk „Het is een lange weg, die uitnodigt om hard te rijden. Binnen de be bouwde kom wordt alles 30 ki lometer per uur. Als gemeente ben je verplicht dat ook door middel van fysieke maatrege len duidelijk te maken." De aanleg van drempels of pla teaus stuitte op bezwaren van omwonenden, die bang zijn voor onder meer trillingsover- last. Daarom is gekozen voor deze verspringende langsge- leiders, die als het ware een soort van sluisje op het wegdek vormen. Het markeren van de ze remmers door middel van bloembakken is bewust ach terwege gelaten. De Jan van Renesseweg is een weg waar te weinig sociale controle is om een lange levensduur van deze bakken en inhoud te kunnen garanderen. foorMieke van der Jaqt GOES - Het probleem met Goes is,dat de Middeleeuwers die er- iin begonnen te bouwen in het jeheel geen rekening hebben jehouden niet onze mobiliteit. Daardoor kun je maar moeilijk jtauto parkeren en ben je op de doorgaande routes als fietser je kvenniet zeker. Tijdens het politiek café, dat gisteren weer werd gehouden in tafé Baarends in Goes, kwam loch ook wel naar voren dat de veiligheid ermee gediend zou zijn als iedereen zich aan de maximumsnelheid zou hou den. Da'de limiet op veel plaatsen in Goes 30 kilometer per uur is, lijk*niemand meer te hinderen, «•aar wel dat er veel obstakels socig zijn om die snelheid af te dwingen. Het meest leken de Goese burgers gekant tegen stippen' in de wijken, al bleek REDACTIE evelanden/tholen j Voorstad 22 j Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Tax: (0113) 273030 Email, redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) entrale redactie Vostsouburgseweg 10 j Postbus 18 4380aa vlissingeisi Jel: (0118) 484000 I Tax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet ^w-pzc.nl E-mail: web@pzc.nl daarover wel wat misverstand hier en daar. De ene had het over knippen zo als er onlangs eentje in de Zo- merweg in Kloetinge is ge schrapt en de ander over het zodanig inrichten van nieuwe en oude woonwijken, dat je nog maar van één kant in en uit de buurt kunt rijden. Die maatre gelen zijn vooral bedoeld om sluipverkeer tegen te gaan. Uit cijfers die het college van burgemeester en wethouders konden verstrekken, bleek dat het aantal ongelukken sinds de geleidelijke invoering van 30 km-zones met ongeveer twintig procent is gedaald. Veruit de meeste ongelukken gebeuren op wegen waar je met de auto 50 ki lometer mag Mentaliteit Bijna alle partijen in de Goese gemeenteraad willen de knip pen en lussen in de woonwijken handhaven zolang de mentali teit nog niet veranderd is. Al leen het CDA, dat overigens steeds voorstander van die ma nier van inrichten is geweest, zou daar volgens raadslid A. de Kok weieens anders over kun nen denken. Hij bepleitte korte, snelle routes voor auto's door de stad. Overigens spreekt geen enkele fractie - en bestuurders waren veel aan het woord in café Baar ends - zich uit tegen de auto. Zelfs de meest fanatieke fietser, A. van Oosten van GroenLinks, vindt dat mensen uit de Zak en uit andere Bevelandse uithoe ken de centrumvoorzieningen in Goes met de auto moeten kunnen bereiken. Het openbaar vervoer is immers maar een po ver alternatief. Maar de fietser moet veiliger en ruimer baan krijgen, vooral op die vijftig-kilometer wegen. Goes wil dan ook graag vrijlig- gende fietspaden overal waar vijftig kilometer per uur is toe gestaan. Advertentie Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier Bic/elingscstraat 102A. 4421 BV Kupelle Tel. 0113-342383. fax 0113-340044 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie is op zoek naar de man die ver dacht wordt van de schietpartij bij discotheek The Nighttrain in Middelburg. De identiteit van de vermoedelijke dader is be kend. De mogelijke arrestatie van de verdachte heeft niet tot gevolg dat de discotheek weer R&B-avonden mag houden. Bij schietpartij, die drie weken geleden plaatsvond, raakte een twintigjarige Vlissinger ge wond aan zijn schouder. De da- derschoot vanaf destraat op het slachtoffer, dat in de hal van de discotheek stond. Uit het poli tieonderzoek kwam al vrij snel de naam van de gezochte man naar voren. „We wachten op zijn aanhoudingaldus woordvoer der J. van Mourick „Hij staat gesignaleerd Maar hij heeft blijkbaar meerdere adressen in het land. Voor zijn aanhouding zijn we afhankelijk van andere korpsen Van Mourick wil niet zeggen waar de man officieel woont. Als de politie de ver dachte aanhoudt, betekent dat niet automatisch dat The Night train ook weer R&B-avonden mag organiseren. Burgemeester K. Schouwenaar verbood die avonden omdat hij vreesde voor herhaling van het incident. Ri valiserende partijen zouden hun ruzie alsnog willen uitvech ten. „Het verbod op die avonden hield geen rechtstreeks verband met het feit dat de dader voort vluchtig was", zegt Schouwe naar nu. „Het was bedoeld om herhaling te voorkomen. Er zijn ook heel andere feiten en om standigheden en die blijven geldig." Schouwenaar wil niet verder ingaan op die feiten en omstandigheden. Wel is duide lijk dat met een mogelijke arres tatie het probleem niet is opgelost „De vrees voor schietpartijen is niet afhankelijk van de aanhou ding van de verdachte." Deze week volgt overleg tussen poli tie, justitie en de eigenaren van de discotheek. Dan komt het verbod op R&B-avonden aan de orde. STREEKACTIVITEITEN GOES Leger des Heils, Leliestraat 24 09.00-12 00 uur en 13 00-15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen. Grote kerk. 13.30 uur Carillonbespeling.Revalida tiecentrum De Lindenhof. 16 45-17.45 uur bewegen voor Astma en CODP-patiènten; KAPELLE - Computerprakii|klokaal Jon gerencentrum Trinnety. 9.30-11.30 uur Computerinloopochtend ouderen; De Vroone. 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen, 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE De Meiboom. 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6, 7.en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis. Conditie training bij Omm-Sport Reimerswaal; WEMELDINGE Dorpscentrum De We mei. 13.00-17.00 uur. Kaarten en biljar ten.Hotel Smits, 20.00 uur Klaverjassen WOLPHAARTSDIJK De Griffioen 19.30-22.00 uur. Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde; Gymzaal Ericalaan. 09.00-10.00 uur: Condilietraining voor 50plus. Advertentie) MIDDELBURG - Voor het lozen van minerale olie in het Schelde-Rijnkanaal in Rilland is gisteren in Middelburg een 38-jarige Belgische schipper door de economische politie rechter veroordeeld tot 700 euro boete. De verdachte gaf toe 12 juni vorig jaar te hebben gezien dat een afsluiter van het motortankschip, dat in het Kreekkraksluizencomplex lag af gemeerd, niet goed was dichtgedraaid en olie lekte. Daardoor raakte het water vervuild. THOLEN - De schelpdiervisserij moeten hoe dan ook blijven bestaan. Dat betoogde Tweede-Kamerlid J Geluk (WD) uit Schuddebeurs gisteravond tijdens een politiek café in Tho- len. Geluk zei zich grote zorgen te maken over de recente ontwik kelingen in de Waddenzee, waar de visserij steeds meer aan banden lijkt te worden gelegd. „Ik huiver bij de gedachte dat er een linkse meerderheid in de Kamer komt. Het is dan vrij wel zeker dat er een einde komt aan de kokkelvisserij en mo gelijk op termijn ook aan de mossel visserij." Geluk bekritiseerde verder het idee om boren naar gas in de Waddenzee toe te staan en met de opbrengsten de kokkelvis serij uit te kopen. „Het is makkelijk zaken doen met ander mans geld." Hij zei zich ook kwaad te maken over de talrijke processen die natuur- en milieuorganisaties voeren tegen de schelpdiervisserij op de Waddenzee „Dit is je reinste terreur en misbruik van de wetgeving." GOES - De LPF-promotiebus trekt morgen door Zeeland. Mensen kunnen vragen stellen aan minister Nawijn, de ka merleden Varela en Van As en provinciaal lijsttrekker Smits. De bus staat van 10.00 tot 11.00 uur op de Grote Markt in Goes om vervolgens te stoppen bij de haven in Zierikzee (12.30- 13.30 uur), de Markt in Middelburg (14 15-15.15 uur) en het Bellamypark in Vlissingen (15.30-16.45 uur). De dag wordt afgesloten in Motel Goes, waar enkele LPF'ers vanaf 20.00 uur toespraken geven. Walcheren: NIEUW-NAMEN - Twee mannen uit Meerdonk en Sint-Gil lis-Waas zijn in de nacht van zaterdag op zondag bij een rou tinecontrole in de Hulsterloostraat betrapt op drugssmokkel De 22-jarige automobilist uit Meerdonk had achttien gram softdrugs bij zich. Zijn 22-jarige inzittende uit Sint Gillis Waas had 27 gram softdrugs en 53 joints in zijn bezit. Beiden werden aangehouden en overgebracht naar het bureau. De bestuurder kreeg een transactie van 100 euro, de inzittende een transactie van 250 euro. De drugs zijn in beslag genomen KOEWACHT - Van de novelle Hoe ver het water kwam, van Sandra van de Vijver uit Koewacht, komt 17 januari dc twee de druk uit. Het boek gaat over de Watersnoodramp. Van de Vijver verbindt in de novelle verleden (1953), heden (2003) en de toekomst met elkaar. Ze gaat in op de gevolgen die de Ramp heeft in de belevingswereld van de tweede generatie, omdat ze erachter kwam dat er weinig aandacht is besteed aan de vaak traumatiserende gevoelens van mensen die de ramp hebben meegemaakt. Veel mensen herkenden zich in het ver haal en hebben positief gereageerd. dinsdag 14 januari 2003 ytfRnlf Bosboom MES - De Goese politiek blijft Kik verdeeld over de vraag hoe eidekomende tijd verder moet iel de vroegere Melkertbanen Ie meeste partijen zijn bereid yrdit jaar extra in te investe- „om de bezuinigingen van het ikinet ongedaan te maken. en WD maken daar ern- febezwaar tegen. „Onverant- iwrdelijk bestuur", oordeelde iHeijning (VVD). ie teer hebben de raadsleden ch al over de kwestie gebogen, icaerdat de partijen veel dich- ETbij elkaar zijn gekomen. De aicpunten lijken zich juist ercer te verharden, zoals gis- rarond in de commissie maat- üsppelijke ontwikkeling kek uit de verwijten die over weer werden geuit. „Ik ben er verdrietig over het sociale acht van het CDA", liet R. de ester (D66) bijvoorbeeld we- kabinet besloot enkele laanden geleden, met terug- erkende kracht, tot een forse zuiniging op de In- en Door- iroombanen (ID-banen) en de teen in het kader van de Wet schakeling Werkzoekenden, legemeenten werd gemaand acatures niet meer in te vullen [et Goese college vond dat wat lieonverwacht en rigoureus en sloot met inzet van gemeente- f!d het huidige aantal banen aorlopig volledig overeind te ouden. In de loop van dit jaar, aarinook duidelijk moet wor- en wat het nieuwe landsbe- luurmet de gesubsidieerde ar- eid wil, kan de gemeente dan tarverdere strategie bepalen. Jas gestolen ncafé Goes JOES - Uit de garderobe van jen café aan de Grote Markt in kes is in de nacht van zondag pmaandag een jas gestolen. De genaar, een 38-jarige Goese- sar. is voor enkele tientallen tros gedupeerd. De maatregel vergt veel geld. Ten opzichte van wat Goes vorig jaar aan de ID- en WTW-banen bijdroeg, komt er dit jaar naar verwachting 270.000 euro bij „Daar zitten financiële risico's aan", erkende wethouder M. 't Hart. „Maar wij kiezen voor ze kerheid voor de doelgroep. CDA en WD zijn van mening dat de gemeente de aangekon digde rijksbezuiniging niet zo maar kan negeren en daar in elk geval rekening mee moet hou den Evan Waveren (CDA) wees op de noodzaak van een vacatu restop om te komen tot de opge legde vermindering van het aantal ID-banen, van de huidi ge 114 naar 92. Wat haar betreft kan de gemeente dit jaar nog ex tra bijdragen, als zij de zaken maar op 1 januari 2004 op orde heeft. WD'er Heijning vond het onbe grijpelijk dat het gemeentebe stuur nog geen maatregelen heeft genomen naar aanleiding van de Haagse onheilstijding. „Daar moet je op anticiperen Dit is niet vol te houden." Zijn partij vindt het vooral kwalijk dat er veel extra geld aan wordt besteed, zonder dat een afwe ging kan worden gemaakt ten opzichte van andere noden en wensen in de gemeente. Vacaturestop 't Hail, die zich vooral wist ge steund door GroenLinks, D66 en zijn eigen partij PvdA, ant woordde dat de nabije toekomst te ongewis is. Nu een vacature stop invoeren zou betekenen dat er gaten gaan vallen in de diver se sectoren waarin ID'ers en WlW'ers actief zijn, zoals de verpleging, het onderwijs en de stadswachten. De wethouder drong nadrukke lijk aan op 'financiële speel ruimte' voor dit jaar. Als tegen prestatie zegde hij toe zo snel en zo intensief mogelijk te werken een toekomstvisie op de gesub sidieerde arbeid in Goes. Daar naast gaf hij aan bereid te zijn vacatures die ontstaan 'voor zichtig' in te vullen. De discussie wordt donderdag, als de voltallige gemeenteraad vergadert, voortgezet. door Rolf Bosboom GOES - Nog even en het nieuwe theater in Goes is onder dak. Het stalen geraamte van het dak van de ronde zaal is inmiddels ge reed, zoals goed vanuit de lucht valt te zien. In de zomer moet het gebouw gereed zijn. Het theater is een combinatie van oud en nieuw. De voormalige ambachtsschool, rechts op de foto nog deels zichtbaar, wordt ingrijpend opgeknapt en samengevoegd met de nieuwbouw. Die omvat de entree, de zaal en de toneeltoren In het bestaande ge deelte komen onder meer de foyer en de kleedkamers. Ook wordt daar het Cultuurhuis, het nieuwe onderkomen van diverse culturele organisaties, gehuisvest. Vorig maand werd bekend dat het theater De Mythe gaat heten. De bouw ervan is in maart vorig jaar begonnen en zou vóór het theaterseizoen 2003-2004 gereed moeten zijn. Voor september staan diverse try-outs op het programma. De officiële opening is voorzien op donderdag 23 en vrijdag 24 ok tober. Mini Maxi verzorgen de eerste voorstelling. De zaal omvat 530 stoelen Het is de bedoe ling om ten minste vijftig professionele voorstellingen per jaar in De Mythe te orga niseren. De complete programmering voor het eerste seizoen wordt in mei bekendge maakt. luchtfoto Peter Buteijn De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33