wil bouwnood lenigen Wijkgebouw en school onderdak bij ZLM 11 Eindelijk weer naar school Schoonheidseisen Middelburg wekken woede Vlissingen Raadslid van LSD aangehouden in verband met drugs Thools college komt weer met voorstel voor nieuwe bomen Club brengt geld bijeen voor vermiste broers gemeente hoopt eerste deel plan Overtieringe voor zomer uit te geven )agevos Shipping oelt zich gemangeld zeeuwse almanak Gebit ;c BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 14 januari 2003 pnfBnlf Bosboom JOIELDINGE - Voetbalver- jgjng Wemeldinge heeft 2500 Jbjjelkaar gebracht om de ^dienaar de broers Marcel jacco Wilderom te onder- Binen. De leden haalden het jiagmet een sponsorloop op. ibroers, afkomstig uit We- jdinge. worden al sinds 18 ianberop de Filipijnen ver st Zij keerden samen met een [de Nederlander (Klaas Bis- jjp)en twee Filipino's niet te- i van een boottocht naar het od Apo, waar ze wilden gaan snorkelen. Familie en vrienden van de twee proberen sindsdien hen op te sporen. Twee van hen, Bart Koeman en Ineke ten Hertog, verblijven in verband met de zoektocht al ge ruime tijd op de Filipijnen, evenals twee broers van Bis schop Om de actie financieel te onder steunen zette de voetbalvereni ging, waar vrijwel iedereen de broers kent, afgelopen weekein de een sponsorloop op touw Daaraan deden 25 leden mee, die samen 2500 euro ophaalden. De actie was tevens bedoeld als morele aanmoediging voor clublid Jos de Bruijn, die de zoekactie vanuit Zeeland mede coördineert, en voor de familie en vrienden van de broers Koeman en Ten Hertog hebben inmiddels op de Filipijnen, in overleg met de Nederlandse am bassade, een opsporingsbericht samengesteld. Dat is verstuurd naar de kustwacht en de politie. die voor verdere verspreiding naar de diverse posten zorgt. Het bericht is ook verzonden naar het Maleisische en Indone sische gedeelte van Borneo. Ver der zijn duikscholen en guest houses per e-mail benaderd, met het verzoek het bericht te verspreiden onder lokale vis sers. Een week geleden is een verzoek bij de Filipijnse luchtmacht in gediend om opnieuw een zoek actie per helikopter uit te voe ren. Daarop is nog geen reactie gekomen. Koeman en Ten Her tog proberen daarnaast zelf een vliegtuig te huren en een piloot te vinden die goed bekend is in de omgeving. Aan de hand van gegevens over de weersomstandigheden en de zeestromingen sinds 18 decem ber is het gebied waar zou moe ten worden gezocht in kaart ge bracht. Samen met de broers van Klaas Bisschop hebben Koeman en Ten Hertog het eiland Siquijor bezocht, waarvandaan Marcel en Jacco Wilderom per boot zijn vertrokken. Zij hebben ook hun achtergebleven spullen kunnen doorzoeken, waaruit niets waardevols bleek te zijn ver dwenen. De familie en vrienden in zowel Wemeldinge als Tilburg, waar Marcel woont, ontvangen veel e-mails van bekenden en onbe kenden die vragen of zij op een of andere manier kunnen hel pen. Vanuit Nederland valt er echter op dit moment weinig meer uit te richten dan al gebeurt. toMieke van der Jagt APELLE - Als de provincie iKwerkt, kan de gemeente Ka- dle nog voor de zomer een jein gedeelte van het Bestem- nngsplan Overtieringe bouw- §p maken. Dat zou betekenen bun de eerste fase van Overtie- BKf al in de tweede helft van 6i jaar gebouwd gaat worden. Kapelle zit met smart te wach- ImopOvertieringe omdat in het eltdorp geen bouwgrond meer raden is en er wel veel belang- Belling is om in het dorp te bou- lanologisch loopt het de laat- ietijd met Overtieringe van een ien dakje. Tegen het nieuwe ïtemmingsplan zijn geen be- raren gemaakt en een eerste si is via een verkorte procedu- alvrij om bouwrijp te worden maakt robleem is een vervuiling met DDT, die maakt dat een exploi- leopzet nog niet sluitend kan rorden gemaakt. Zonder dui- dijkheid over de exploitatie, annen Gedeputeerde Staten ttplan niet goedkeuren en kan geen uitgifte van kavels laatsvinden. luidelijk is wel dat twintig cen- imetervan het hele gebied moet «den afgegraven voordat er aige andere actie kan worden idemomen. Kapelle heeft Ge- "Ij richten kantoren in HOEKMAlfeJ Noord/and straal 6 Yerseke ■SjOlbt57 29 07 fax (0113) 57 38 73 j deputeerde Staten nu gevraagd of het eerst te onwikkelen ge biedje alvast kan worden afge graven. Hoewel nog niet duidelijk is wat er met de afgegraven grond van Overtieringe moet gebeuren, wil de gemeente de eerste portie tijdelijk opslaan op een stukje grond, vlakbij aan het Am- bachtsherenwegeling. Die grond, naast het park, is eigen dom van de gemeente Kapelle en in dezelfde mate met DDT vervuild als Overtieringe. Als de provincie, die gaat over bodemvervuiling en bodembe scherming, daarmee akkoord gaat, kan de bouw snel begin nen. Kapelle moet nog wel nadenken over de manier waarop de ka vels moeten worden uitgegeven. Er zijn immers meer gegadigden voor een stukje bouwgrond, dan dat er kavels beschikbaar zijn. Daarvoor gelden allerlei regels maar er zijn ook mensen die hoog op de lijst staan, maar lie ver een kavel willen kopen in de gebieden die pas in tweede en derde instantie ontwikkeld worden. Ook moet de gemeente er rekening mee houden dat niet meer dan vijftig kavels per jaar mogen worden uitgegeven. Vierde fase De gemeenteraad komt dinsdag 21 januari in een informele ver gadering bijeen om dat alles te bespreken. Ook zal alvast worden gekeken naar de vierde fase, die grenst aan de Postweg. De vraag is in hoeverre de langgerekte achter erven van de Postweg in het plan moeten worden meegenomen. Het is nog niet duidelijk of en hoeveel grondbezitters delen van hun grond daar willen ver kopen. De vergadering in het gemeen tehuis van Kapelle is openbaar en begint om 19.30 uur. IDDELBURG - De voorwaar- blijke boete van 3000 euro, oor het zonder vergunning in- tandhouden van een opslag- ponton. kon gisteren bij een ver tegenwoordiger van Dagevos Shipping B\' de ergernis over de strafzaak niet wegnemen. Het is triest dat er een machts- njd gevoerd wordt tussen «land Seaports en de ge ënte Borsele over de rug van «en klein familiebedrijf", foe terde de man. bk politierechter G. van Unnik ad zich geërgerd aan de tegen- ferking bij de vergunningver- ®ing. ,.Het bedrijf wordt ermorzeld tussen twee instan ts" Officier van Justitie A. likweert vond dat er een eind Mest worden gemaakt aan de legale situatie. Dagevos Ship ping heeft een opslagponton in «Van CittershavenFlik weert: Wt ponton is verplaatsbaar, j&rligt vrijwel constant op die taats. De gemeente Borsele «ft het gezag Zeeland Sea- orts kan niet blijven vasthou- «n aan de stelling de ponton de aven uit te werken." ^officier verbond aan de voor waardelijke boete de eis dat het «dnjf binnen een jaar een ver ding heeft. 0 ver ging de politierechter u«t. „Het verschil in inzicht wssen gemeente en Zeeland «aports is van groot belang joor de strafmaat." vergunning zou een dezer aan het bedrijf worden ■F^-Seven, maar dat nam niet Wat het gevoel van onrecht 10lJde verdachte overheerste (Advertentie GOES - Aan alles komt een eind; dus ook aan de extra lange kerstvakantie die de kinderen van de Goese Holtkampschool genoten. Gisteren gingen de scholieren van de midden- en bovenbouw voor het eerst naar het Sint-Willibrordcollege. Die school biedt de kinderen opvang, omdat hun eigen school in de nieuwjaarsnacht in vlammen opging. De scholieren werden met bussen naar Goes-Zuid vervoerd en bleven tussen de middag over. Vandaag gaan ook de leerlingen van het Noorderlicht weer naar school. Zij vinden voorlopig onderdak in het voormalige gebouw van de Prinses Beatrixschool aan de Tomatestraat. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom GOES - Wijkgebouw De Spinne en basisschool 't Noorderlicht krijgen binnen enkele maanden een tijdelijk onderkomen in en bij het kantoor van verzekeraar ZLM. Voor de Holtkampschool heeft de gemeente Goes een noodgebouw in het parkachtig gebied bij de vroegere Maurits- school in gedachten. De locaties werden gisteravond bekendgemaakt tijdens een ex tra vergadering van de raads commissie maatschappelijke ontwikkeling. Die werd bijge praat over de gebeurtenissen sinds de grote brand die het wijkgebouw en de beide scholen tijdens de jaarwisseling trof. De scholen zijn voorlopig on dergebracht bij het Sint Willi- brordcollege en het voormalige gebouw van de Prinses Beatrix school; voor de vele activiteiten en verenigingen voor wie De Spinne het onderkomen was, is in de meeste gevallen ook een tijdelijke oplossing elders in Goes gevonden. Het is steeds de bedoeling van de gemeente geweest iedereen bin nen afzienbare tijd noodhuis- vesting in de Goese Polder zelf te kunnen bieden. De locaties die gisteravond door de betrok ken wethouders Dvan E wi j k en M't Hart werden genoemd, zijn zo goed als zeker De oplossin gen worden de komende tijd uit gewerkt, waarbij ook enkele procedures moeten worden doorlopen De verwachting is dat de tijde lijke gebouwen er binnen drie a vier maanden kunnen staan, zo werd gezegd. Vervolgens kan de gemeente gaan werken aan de plannen voor de nieuwbouw van het wijkcentrum en de beide scholen. De prognose is dat het twee tot drie jaar duurt voordat die in gebruik kan worden geno men. Hulp De beide wethouders lieten we ten ingenomen te zijn met de hulp die de gemeente van alle kanten heeft aangeboden ge kregen en met de wijze waarop alle betrokkenen zich inspan nen om de zaak zo snel mogelijk weer op orde te krijgen. „Dat heeft echt een band geschapen", zei Van Ewijk. „De samenwer king is boven elke verwach ting", vulde 't Hart aan. Voor enkele gebruikers van De Spinne moet nog een oplossing voor de komende tijd worden gevonden Dat geldt vooral voor degenen die gebruik maakten van de grote zaal. „We verwach ten daar op korte termijn iets voor te vinden", aldus Van Ewijk. Op de vraag van commissiele den welke financiële gevolgen de brand voor de gemeente heeft, kon 't Hart nog geen hel der antwoord geven. Daar is slechts een eerste begin mee ge maakt, zei hij. Hij verwacht de gemeenteraad de komende maanden geleidelijk meer in formatie te kunnen geven. „Maar als de scholen zijn her bouwd, hebben we pas werke lijk inzicht in de totale kosten." Advertentie GOESE WINKELIERS HEBBEN DONDERDAG 16 JANUARI SUPER KÓÓÓÓPJES OP DE WINTERKOOPJESMARKT VAN 8.00 TOT 16.00 UUR OP DE GROTE MARKT door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Politiek Vlis- singen voelt zich een 'oor aange naaid' door de gemeente Middelburg. De commissie openbaar bestuur kwam gister avond boze woorden tekort om haar ongenoegen te uiten over de architectonische eisen van de gemeente Middelburg voor de nieuwe, stadsgewestelijke brandweerkazerne. De veran derde vormgeving van het ge bouw kost de gemeente Vlissin- gen 268.000 euro. De gemeente Middelburg vindt dat de nieuwe kazerne aan de Stromenweg er goed moet uit zien. Wethouder A. de Vries er kende vorige week in de PZC dat er in het budget onvoldoen de rekening was gehouden met de vormgeving. Dat foutje kost beide gemeenten samen 536.000 euro. „Een kwalijke zaak", mopperde WD-fractievoorzitter J Lust. „We worden zo door Middel burg voor het blok gezet en ik voel me een oor aangenaaid. We zullen het slikken, omdat we de noodzaak inzien van nieuw bouw." Foeilelijk Ook het CDA had moeite met het extra geld. Fractievoorzit ter J. Seijbel was afgelopen weekend de toegangswegen van Middelburg afgereden op zoek naar andere, architectonische hoogstandjes. Ze had er geen één gevonden. „Langs alle toe voerwegen staan foeilelijke ge bouwen. We willen een functio neel gebouw. We willen niet betalen voor uiterlijk." Haar fractiegenoot M. Geilenkirchen wees op de andere gebouwen aan de Stromenweg. „Een groe ne vieze loods van Lété en een vierkante doos." PvdA-fractievoorzitter E. Wal- rave-Troost snapte niet dat Middelburg haar stadsgeweste lijke partner in een zo laat stadi um voor het blok zette. „Er lijkt door Marcel Modde RENESSE - De politie heeft zondag het 33-jarige gemeente raadslid R. Kaats van Leefbaar Schouwen-Duiveland aange houden in verband met drugs. Hij wordt verdacht van betrok kenheid bij 'vervoer van verdo vende middelen'. De kwestie kwam aan het rollen toen afgelopen 29 december op de Hoge Zoom in Renesse een 35-jarige automobilist werd aangehouden. De man bleek 'verdovende middelen' te ver voeren. Een andere inzittende van die auto, zo bracht de politie gisteren in een persbericht naar buiten, wist te ontkomen. On derzoek wees uit dat het om het 33-jarige raadslid gaat. Hij werd zondag alsnog aangehou den en voor verhoor meegeno men naar het bureau, waarna Raats weer in vrijheid werd ge steld Evenals eerder al zijn kompaan ten dele was gevallen, kreeg ook Raats een dagvaar ding mee voor de rechtbank. Om wat voor sooit drugs het ging, dan wel in welke hoeveel heden het spul in de auto is aan getroffen, kon de politie giste ren niet zeggen. Het onderzoek is verder in handen gegeven van het Openbaar Ministerie. Geen represailles Raats is één van de oprichters van de politieke partij Leefbaar Schouwen-Duiveland. Hij maakte na de verkiezingen maart vorig jaar zijn opwach ting in de gemeenteraad. Frac tievoorzitter P. Berrevoets- Ringelberg reageerde gisteren ontdaan op het bericht dat haar partijgenoot in verband wordt gebracht met een drugszaak. Op basis van een gesprek dat ze kort daarop met Raats voerde, ziet Berrevoets evenwel geen reden voor directe represailles. „Ik heb hem gebeld en hij heeft aan geven dat hij inderdaad de poli tie aan de deur heeft gehad. Maar volgens Rob is er verder niks aan de hand, zo heeft hij ook nadrukkelijk gezegd, dus daar ga ik dan ook van uit. Een man een man, een woord een woord." Heeft de kwestie daar entegen juridisch alsnog gevolgen, 'dan heeft hij een pro bleem'. maakt Berrevoets dui delijk. „Dat kunnen wij ons niet permitteren." Volgens politiewoordvoerder J. van Mounck heeft de zaak niets te maken met het opdoeken van een wietkwekeri j vorige week in een woning aan de Wilhelmina- weg in Renesse. Daarbij werden meer dan vierhonderd hennep planten in beslag genomen. Het huis hoort toe aan een man die bij de verkiezingen eveneens bij de eerst tien op de lijst van LSD stond Berrevoets benadrukt dat hij na die tijd niet meer bij de partij betrokken is geweest. Twaalf tips in zaak overval Scapino Hulst HULST - De uitzending van het tv-programma Opsporing Ver zocht, gisteravond, heeft de po litie twaalf tips opgeleverd in het onderzoek naar de gewa pende overval op schoenenwin kel Scapino in Hulst. Volgens een woordvoerster zit ten er enkele zeer bruikbare tips bij. Er is ook een naam ge noemd. De recherche gaat van daag direct met de informatie aan de slag. De schoenenzaak werd woens dag 4 december rond acht uur 's avonds overvallen. Onder bedreiging van een vuur wapen maakte de overvaller meer dan duizend euro buit. Buurtonderzoek en technisch onderzoek leverden niets op, waardoor het onderzoek enige tijd muurvast zat. Nadat een ge tuige zich alsnog meldde, kon een vrij nauwkeurige composi tietekening worden gemaakt van de dader. door Steffan ter Maat SINT -MAARTENSDIJK - Bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen doen opnieuw een voorstel voor het herplanten van bomen in de wijk Buiten zorg in Tholen. In november werd dit voorstel ook al voorge legd aan de commissie gemeen telijke ontwikkeling, maar die wees het af omdat ze er de nood zaak niet van inzag. Het nieuwe voorstel heeft een uitgebreide financiële toelichting die de fracties moet overtuigen. Het college wil de 216 watercy- pressen in de Meanderlaan, de Pergola en in een deel van de Orangerie verwijderen en half zoveel trompetbomen terug plaatsen; in het voorstel van no vember ging het om 108 nieuwe bomen, ditmaal telt het college daar nog zes bomen bij op. De trompetbomen zouden minder schade aan onder andere de be strating veroorzaken. Met de herbeplanting is een bedrag ge moeid van 36,5 duizend euro (in november was dat 34 duizend euro). De commissieleden meenden destijds dat de schade die wordt veroorzaakt door de huidige bomen meevalt, ten op zichte van de extra kosten voor herbeplanting. „We hebben het voorstel enigs zins aangepast en ik hoop dat de commissie nu wel de noodzaak van het vervangen van de bo men inziet", zegt wethouder L. van Doorn. Als er niks gebeurt, is volgens B en W herbestrating door de snel groeiende wortels jaarlijks noodzakelijk, en dat kost telkens 20.000 euro. Uit eindelijk zou de grond onder het wegdek van de betreffende stra ten binnen vijf tot zeven jaar alsnog helemaal wortelvrij ge maakt moeten worden, wat 300.000 euro zou kosten. Ten slotte verwachten B en W scha declaims als ze niet ingrijpen, omdat de wortels tot aan de hui zen groeien en daar schade zul len veroorzaken. LaaneiTect Een aantal buurtbewoners is bang dat het 'laaneffect' ver dwijnt als maar de helft van de bomen wordt teruggeplaatst. Van Doorn geeft net als in no vember aan dat daar geen spra ke van is omdat de bomen aan de bovenkant uitlopen en daar door hetzelfde effect wordt ge creëerd. De beplanting wordt wel meer transparant. Volgens hem maakt dit de openbare ver lichting functioneler en dat moet de sociale veiligheid ten goede komen. Of de commissieleden - en even tueel insprekende buurtbewo ners - vatbaar zijn voor deze argumenten, moet tijdens de vergadering van volgende week maandag blijken. geen zegen te rusten op de ka zerne." Vlissingen praat inmid dels al veertien jaar over ver vanging van de oude kazerne aan de Van Dishoeckstraat. Brandweercommandant R. Maljaars, die volgende maand vier jaar in dienst is bij de stads gewestelijke brandweer, zei al leen al over de nieuwbouw een meter papier te hebben. Hij drong aan op haast. De locatie aan de Van Dishoeckstraat vol doet niet meer aan de arbo-ei- sen. Wethouder P van der Maden zei zich de verontwaardiging van de Vlissingse politiek te kunnen voorstellen. Hij noemde het 'niet netjes' van Middelburg om in een zo laat stadium met aan vullende architectonische eisen te komen. Van der Maden vroeg de politiek om toch met een po sitief besluit te komen. „De ver traging is anders helemaal niet te overzien." Sommigen springen een gat in de lucht wanneer ze ervan af zijn, anderen treuren diep om de lichamelijke afbraak. Tanden, iets waar je zuinig op moet zijn. Menig tandarts zal er alles aan doen om te redden wat er te redden valt. Al zijn er ook bij die soms een beetje te ver doorschieten, zoals in het geval van die late dertiger. De Zeeuws-Vlaamse sukkel de al jaren met pijnlijke ont stekingen aan de wortels. Na een weinig benijdenswaardi ge behandeling, waarbij alle tandhulzen werden blootge legd en schoongemaakt, be gon de ellende opnieuw. Dat nooit meer, besloot ze. In de stoel van de tandarts deelde ze kordaat mee dat het hele bovenspul er maar uit moest. De medicus weigerde, aange zien ervolgens hem wel dege lijk iets te redden viel Ont daan over zoveel onbegrip toog ze naar huis en bracht haar boosheid over op haar echtgenoot. Die stapte ter stond in de auto om verhaal te halen. Wat hij precies heeft gezegd, blijft onduidelijk. Iets in de sfeer van 'haar tan den, of die van jou!'. Kort na dien liep zij weer stralend rond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31