PZC 65 PZC Antwerpen krijgt eigen migratiemuseum "Kanker heb je niet alleen' Voetballers brengen geld bijelkaar voor zoekactie naar broer Zwitserse formule met melatonine nu overal in Nederland verkrijgbaar 0 www.pzc.nl/kiosk Twaalf tips in zaak overval Scapino Hulst ARTROSE: ook voor Jolien Kleefkens veranderde het leven WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN MIDDELBURG, VLISSINGEN,] VEERE Laat de albatros niet verdrinken! 'Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen' Steun de Nierstichting. Giro 88.000 Vragen? dinsdag 14 januari 2003 door Bart De Clerck Over enkele jaren zou Ant werpen een bijzonder mu seum rijker moeten zijn. Op het Eilandje, zeg maar de oude ha venbuurt, komt een migratie museum naar het voorbeeld van Ellis Island in New York. Het migratiemuseum in the Big Apple heeft zijn volle steun toegezegd aan het Antwerpse initiatief. Het migratiemuseum zou in de Scheldestad worden onderge bracht in de voormalige ge bouwen van de Red Star Line. Dit scheepvaartbedrijf ver scheepte destijds vanuit Ant werpen enkele miljoenen land verhuizers naar de Nieuwe Wereld. Onder hen ook beken de namen zoals Albert Ein stein, Sigmund Freud en com ponist Irvine Berlin. De stad Antwerpen koestert concrete plannen om in de ver vallen loodsen van de Red Star Line op het Antwerpse Eiland je een migratiemuseum te bou wen Maar het ontbreekt de stad aan geld om de hangars te kopen, te renoveren en als mu seum in te richten. Antwerps wethouder van cultuur Eric Antonis zoekt daarom gefortu neerde Amerikanen wier voor ouders destijds via Antwerpen naar de Verenigde Staten emi greerden. Antonis hoopt bij die superrijken fondsen los te we ken voor de bouw van een Ant werps Migratiemuseum in de originele havenloodsen van de Red Star Line. Vandaaruit ver trokken tussen 1873 en 1935 zo'n tweeënhalf miljoen Euro peanen naar het beloofde land. Beurs Met een beurs van de Belgische Kamer van Koophandel in New York vertrekt binnenkort een Antwerps historicus om zes maanden lang de archieven van het Ellis Island Immigra tion Museum uit te spitten. Op zoek naar Amerikaanse mi granten van wie de nazaten nu goed in de slappe was zitten. Voor de bouw van een migra tiemuseum in Antwerpen is volgens de wethouder van cul tuur zo'n vier miljoen euro no- In de voormalige gebouwen van de Red Star Line in Antwerpen komt een migratiemuseum. dig. Dat geld wil Antonis in de Verenigde Staten bij elkaar zoeken naar het voorbeeld van het Ellis Island Immigratie Museum. Dat museum in New York was ooit de toegangspoort voor miljoen dollar verzameld. „Wij willen hetzelfde doen, maar dan voor de plek van ver trek in Antwerpen", vertelt Er ic Antonis. „Amerikanen zijn heel gevoelig voor hun ge schiedenis, stamboomonder- twaalf miljoen migranten, goed dus voor meer dan hon derd miljoen nakomelingen. Dankzij een fondsen werf cam pagne werd voor de renovatie van het museum en het Vrij heidsbeeld bij immigranten en hun nakomelingen liefst 450 zoek en dit soort dingen. Daar om wil ik diegenen die het in de Verenigde Staten echt ge maakt hebben op hun senti ment aanspreken. We hebben trouwens al een samenwer kingsovereenkomst gesloten met het Ellis Island Immigra tion Museum. Antwerpen is de enige Europese stad die gaat samenwerken met de Ellis Is land Foundation, ondanks aanvragen van honderden an dere steden. De bedoeling is dat New York Antwerpen in de kijker zet en omgekeerd. Zo zijn de websites van Ellis Is land en van het huidige Scheepvaartmuseum in Ant werpen al met elkaar gelinkt. Bezoekers van Ellis Island kunnen via onze zoekmachine te weten komen of hun voorva ders ooit in Antwerpen zijn ingescheept voor de grote mi- gratietrek. Verder zal de Foun dation ons helpen met de in richting van het migratiemu seum en bij de zoektocht naar fondsen in de Verenigde Sta ten. Er is zelfs al gesproken over het opstarten van cruises tussen Antwerpen en New York. Nu al geeft de Belgische Kamer van Koophandel in New York een beurs om zes maanden lang in Ellis Island bronnenonderzoek te doen. Dat wordt ingewikkeld detec tivewerk." Speurneus Antonis zoekt dus een echte speurneus die alle passagiers- emigratielijsten moet uitplui zen en bi] wie een belletje be gint te rinkelen telkens hij op de naam van een rijke industri eel, zakenman of een ander ge fortuneerde stoot. „Die speur neus moet trouwens ook Ant werpen vertegen woordigen contact houden met de Belgi sche ambassadeur en Belgi sche bedrijven en de eerste link leggen met de ontdekte rijken. foto Wim Kempenaers Vanuit dat onderzoek hoop ik op een lijst met vijftig tot hon derd namen van mensen die het in de Verenigde Staten heb ben gemaakt. Waartussen mis schien wel enkele immens rijke beursgoeroes. Die mensen zul len we dan intensief bewer ken", besluit Antonis. De magazijnen van de Red Star Line zijn voorlopig nog altijd eigendom van het Antwerpse havenbedrijf, dat volop bezig is met de verkoop van belang rijke delen van het Eilandje aan projectontwikkelaars. Sinds de stad Antwerpen van plan is er een migratiemuseum in onder te brengen, werden de gebouwen echter uit de ver koop gelicht. Zo zal het ge bouw alvast geen plaats moe ten ruimen voor kantoren of flatgebouwen. door Rolf Bosboom WEMELDINGE - Voetbalver eniging Wemeldinge heeft 2500 euro bij elkaar gebracht om de zoekactie naar de broers Marcel en Jacco Wilderom te onder steunen. De leden haalden het bedrag met een sponsorloop op. De broers, afkomstig uit We meldinge, worden al sinds 18 december op de Filipijnen ver mist. Zij keerden samen met een derde Nederlander (Klaas Bis schop) en twee Filipino's niet te rug van een boottocht naar het eiland Apo, waar ze wilden gaan snorkelen. Familie en vrienden van de twee proberen hen sinds dien op te sporenTwee van hen, Bart Koeman en Ineke ten Her tog, verblijven in verband met de zoektocht al geruime tijd op de Filipijnen, evenals twee broers van Bisschop. Om de actie financieel te onder steunen zette de voetbalvereni ging, waar vrijwel iedereen de broers kent, afgelopen weekein de een sponsorloop op touw. Daaraan deden 25 leden mee, die samen 2500 euro ophaalden. De actie was tevens bedoeld als morele aanmoediging voor clublid Jos de Bruijn. die de zoekactie vanuit Zeeland mede coördineert, en voor de familie en vrienden van de broers. Koeman en Ten Hertog hebben inmiddels op de Filipijnen, in overleg met de Nederlandse am bassade, een opsporingsbericht samengesteld. Dat is verstuurd naar de kustwacht en de politie, die voor verdere verspreiding naar de diverse posten zorgt. Het bericht is ook verzonden naar het Maleisische en Indone sische gedeelte van BorneoVer der zijn duikscholen en guest houses per e-mail benaderd, met het verzoek het bericht te verspreiden onder lokale vis sers Een week geleden is een verzoek bij de Filipijnse luchtmacht in gediend om opnieuw een zoek actie per helikopter uit te voe ren. Daarop is nog geen reactie gekomen. Koeman en Ten Her tog proberen daarnaast zelf een vliegtuig te huren en een piloot te vinden die goed bekendi de omgeving. Aan dc haai gegevens over de weersons digheden en de zeestromn sinds 18 december is het ge' waar zou moeten worden zocht in kaart gebracht. Samen met de broers vanS Bisschop hebben Koema; Ten Hertog het eiland Sicj bezocht, waarvandaan Ife en Jacco Wilderom perboot; vertrokken. Zij hebben ookj achtergebleven spullen id doorzoeken, waaruit j waardevols bleek te zijn t d wenen. De familie en vriendeninzo Wemeldinge als Tilburg,? Marcel woont, ontvangen e-mails van bekenden enoj kenden die vragen of zij o?i of andere manier kunnen j pen. Vanuit Nederland vy echter op dit moment wé meer uit te richten dan al beurt. HULST - De uitzending vaal tv-programma Opsporing li zocht, gisteravond, heeft d<j litie twaalf tips opgeleveni het onderzoek naar de gei pende overval op schoenenwi kei Scapino in Hulst. Volgens een woordvoerster! ten er enkele zeer bruikbaietj bij. Er is ook een naamj noemd. De recherche gaat ',3 daag direct met de infond aan de slag. De schoenenzaak werd woq dag 4 december rond acht a 's avonds overvallen. 1 Onder bedreiging van een va wapen maakte de ovena meer dan duizend euro ia Buurtonderzoek en techna onderzoek leverden niets waardoor het onderzoek aj tijd muurvast zat. Nadat eed tuige zich alsnog meldde, a een vrij nauwkeurige comra tieteken ing worden gemaa van de dader. Lekker slapen en opnieuw fit met Melatomatine Wie goed wil slapenmoet zeker het volgende lezen. Er is namelijk Melatomatineeen product met de stof melatonine. Dit product zorgt ervoor dat u lekker slaapt en 's och tends uitgerust weer wakker wordt. Melatomatineis dus een goede hulp voor iedereen, die van een regelmatige en gezonde nachtrust wil genieten. Het menselijk lichaam heeft een biologische worden opgenomen in het lichaam, klok, die het tijdstip van slapen en ontwaken Melatomatine® houdt voor het slapen gaan aangeeft. Het eerste seintje dat u krijgt is een het melatonine-niveau van het lichaam in slaperig gevoel. Dat wordt veroorzaakt door de aanmaak van de stof melatonine door de pijnappelklier. U gaat vervolgens slapen en wordt de volgende dag weer uitgerust wak ker. Minder melatonine Onder bepaalde omstandigheden wordt er minder melatonine door het lichaam aange maakt. Als u bijvoorbeeld in ploegendienst werkt of als u een jet-lag heeft door een verre vliegreis. Om dan de zo broodnodige rust te krijgen is er Melatomatine®. Melatomatine Melatomatine® bevat de werkstof melatonine die uit tomaten gewonnen wordt. Aan Melatomatine® is bovendien nog eens vita mine C, vitamine E en bèta-caroteen toegevoegd, zodat de werkstoffen goed balans en dat ondersteunt een goede, regel matige en gezonde nachtrust. Geadviseerd wordt om twee tabletten in te nemen, onge veer twee uur voor het slapen gaan. Beschermt tevens tegen ouderdomsverschijnselen Melatomatine® is een goede hulp voor een natuurlijke nachtrust. Maar Melatomatine® doet meer voor uw gezondheid. Het vult tevens de antioxidanten in uw lichaam aan, waardoor het beschermt tegen ouderdoms verschijnselen. Bovendien zorgt Melatomatine® voor meer geestelijke span kracht. Melatomatine® bevat namelijk mela tonine en niet voor niets is melatonine in bepaalde landen al een hele tijd een ware rage. Melatomatine* is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen Voor meer informatie bel: 013 - 528 49 76 of kijk op www.melalomatine.nl NU OOK VERKRIJGBAAR: Melatomatine Forte® Extra rustgevend in stress-situaties door de ontspannende invloed van magnesium. 2,- KORTING op een 30 nachten verpakking Melatomatine Forte van voor 15,95 Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1,- KORTING op een 30 nachten verpakking Melatomatine van voor 13,95 3,- KORTING op een 90 nachten verpakking Melatomatine van voor 34,95 Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121; Drogisterij Traa, Lange Delft 64; Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Oude Markt 1 8 Het opgeven van een hobby of verlies van een baan of bedrijf is voor veel reumapa tiënten erg pijnlijk. Klokken- restaurateur Jolien Kleefkens (49) weet er helaas alles van. "Ik kreeg van de een op ande re dag artrose, een jaar later was ik werkloos." Ineens was er die pijn Oude klokken restaureren, dat was het voor Jolien Kleef kens. "Ik wilde altijd van een stukje nietszeggend materi aal iets moois maken. Ik hield van antiek. Mijn handen wa ren de instrumenten waarmee ik een op het eerste gezicht oude klok weer tot leven bracht." Toen zij trouwde en kinderen kreeg stopte Jolien met het werk. Later pakte ze haar vak weer op. Ze vond werk bij een antiekrestaurateur. "Daar kreeg ik de mooiste en kost baarste klokken in handen." Alles ging goed. Tot Jolien een zeurende pijn in haar handen opmerkte. "Ik ging naar de dokter, omdat het met mijn werk belangrijk is dat je geconcentreerd bent en geen afleidende pijn voelt." De constatering van de arts was vernietigend voor haar beroep. Jolien Kleefkens leed aan een van de vele vor men van reuma: artrose. Artrose maakt veel kapot Van alle reumatische aandoe ningen komt artrose het meest voor. In Nederland zijn er maar liefst 650.000 men sen die lijden aan artrose. Zowel mannen als vrouwen, in elke leeftijd maar vooral boven de 45 jaar. Nog altijd is er niet veel bekend over oor zaak en ontwikkeling van artrose. Artrose komt wel het meest voor aan knie en heup. Eerst wordt het gewrichts kraakbeen aangetast, later de aangrenzende botlaag en de andere weke delen. Daardoor wordt het steeds pijnlijker de gewrichten te bewegen. Voor Jolien betekende het dat zij haar beroep moest opgeven. Artrose wordt nu intensief onderzocht Dankzij het Reumafonds dat vijf miljoen gulden beschik baar stelde, kon een artrose- onderzoek van start gaan. Het onderzoek is voor Neder land ongekend groot en in tensief en duurt tien jaren. Via specifieke selectie doen 1000 patiënten mee. "Dit on derzoek kan meer inzicht zal geven in wat mensen met een beginnende artrose kunnen doen of juist moeten laten," zegt prof.dr. Hans Bijlsma, hoofd afdeling Reumatologie en Klinische Immunologie bij het Utrechts Medisch Cen trum (UMC). Steun het Reumafonds Het Reumafonds financiert zo'n 70% van het weten schappelijk onderzoek in Ne derland. Andere activiteiten zijn: voorlichting, aangepas te vakanties, individuele hulp en financieel steunen van de meer dan honderd patiënten verenigingen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. -rs.» Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 (€o,io pm) www.reumafonds.nl Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. RED DE ALBATROS www.reddeolbatros.nl Jaarlijks verdrinken ruim 100 000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Giro 656500 NIERSTICHTING Nuttig en nodig Telefoon: 035-697 80 60 www.ni De confrontatie met kanker is in grijpend, paren moeten daar sa men uit zien te komen. Voor velen is elke dag een moeizame uitda ging. Je ziet vaak dat partners voor elkaar hun zorgen verzwijgen en ook dat de partner zichzelf wegcij fert of geen ruimte krijgt voor zich zelf. Op den duur is dat niet of nauwelijks vol te houden. Met na me vrouwelijke partners hebben vaak het gevoel tekort te schieten Een nieuw initiatief De Nederlandse Kankerbestrij ding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) is daarom een nieuwe cam pagne gestart: "Kanker heb je niet alleen". Daarbij staat centraal het effect van kanker op patiënten en hun naasten. Deze campagne valt samen met nieuw sociaal-oncolo gisch onderzoek. Wij verstrekken u graag nadere informatie Samen ben je sterker Martin Henneman (37) en echtge note Fairy (29) staan "samen sterk". Vier jaar geleden werd bij Fairy leukemie ontdekt. Er volgde een zware tijd met chemotherapie, een ingrijpende operatie en een heftige huwelijkscrisis. Fairy wisten het samen te c- ven, door er openhartig cv?! praten. KWF-Hulp- en InformatielijnW» 0226622 (gratis) Steunen? KWF-Geverslijn 09* 2020041 0,01/min) C f 26000. www.kankerbestrijding.nl A kankerbestoiw*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14