Schoonheidseisen wekken woede Theater Goes bijna onderdak Schoolplein krijgt nieuwe bestrating en speeltoestellen Eindelijk weer naar school ié*) AutoTrack.nl Mannen met drugs betrapt Meer dan 80.000 occasions vind je op Boete voor lozen olie Geluk (VVD) komt op voor visserij LPF-bus rijdt door Zeeland Waalstraat afgesloten voor verkeer Tweede druk novelle Ramp Drankrijder van weg gehaald agenda Onder invloed Taakstraf en boete voor begraven asbest Wissingen vindt extra geld voor vormgeving brandweerkazerne kwalijke zaak Werkstraf en boete voor opslag afval door Ellen De Vriend VLISSINGEN - Het schoolplein van de Theo Thijssen Paauwen- burgschool in Vlissingen gaat deze en komende week grondig op de schop. Het plein wordt herbestraat en krijgt hekken, speeltoestellen en ruime fiet senbergingen. De school heeft vorig jaar acht nieuwe lesloka len gekregen. Uit veiligheidsoverwegingen wordt het schoolplein van de NIEUW— NAMEN - Twee man nen uit Meerdonk en Sint-Gil lis-Waas zijn afgelopen week einde in Nieuw-Namen betrapt op drugssmokkel. De 22-jarige automobilist had achttien gram softdrugs bij zich Zijn 22-jari- ge passagier had 27 gram soft drugs en 53 joints in zijn bezit De bestuurder kreeg een boete van 100 euro, de ander een van 250 euro. Advertentie) In lijstwerk Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier Biczclingscsiraal I02A.442I BV Kapcllc Tel, Ü113-342383. fa* 0113-34Ü044 Theo Thijssen Paauwenburg- school vanaf morgen gedeelte lijk afgesloten. De aannemer begint op het kleuterplein met de herbestrating, gevolgd door de eerste helft van grote plein. Het tweede deel van het school plein wordt volgende week on der handen genomen Het plein wordt iets groter. Be halve van nieuwe bestrating wordt de speelplaats voorzien van meer afwatenngskolken en twee ruime fietsenstallingen. Het pad tussen het gymlokaal en de nieuwbouw krijgt een af sluitbaar hek. „Dit doen we om te voorkomen dat het plein in het weekend een hangplek wordt", stelt schooldirecteur W. Meulmeester. ..Om te voor komen dat onder schooltijd fiet sers, brommers en voetgangers het schoolplein als doorgaande weg gebruiken, wordt tussen de Vlissingse Kleiweg en het schoolplein ook een hek ge plaatst." Raket Meulmeester benadrukt dat het schoolplein openbaar gebied is en voor iedereen in de buurt toe gankelijk blijft. De Theo Thijs sen Paauwenburgschool krijgt twee duikelrekken, die afkom stig zijn van de Paauwenburg school. Verder komt er ook één nieuw groot speeltoestel. De bij de leerlingen zo geliefde raket, op het schoolplein van de Paau wenburgschool, mag niet wor den verplaatst omdat het kunst werk een onderdeel is van de hemellichamen op het plein. Advertentie MIDDELBURG - Voor het lozen van minerale olie in het Schelde-Rijnkanaal in Rilland is gisteren in Middelburg een 38-jarige Belgische schipper door de economische politie rechter veroordeeld tot 700 euro boete De verdachte gaf toe 12 juni vorig jaar te hebben gezien dat een afsluiter van het motortankschip, dat in het Kreekkraksluizencomplex lag af gemeerd. niet goed was dichtgedraaid en olie lekte. THOLEN - De schelpdiervisserij moeten hoe dan ook blijven bestaan. Dat betoogde Tweede-Kamerlid J. Geluk (VVD) uit Schuddebeurs gisteravond tijdens een politiek café in Tho- len. Geluk zei zich grote zorgen te maken over de recente ont wikkelingen in de Waddenzee, waar de visserij steeds meer aan banden lijkt te worden gelegd. ,,Ik huiver bij de gedachte dat er een linkse meerderheid in de Kamer komt Het is dan vrijwel zeker dat er een einde komt aan de kokkelvisserij en mogelijk op termijn ook aan de mossel visserij." Geluk bekritiseerde verder het idee om boren naar gas in de Waddenzee toe te staan en met de opbrengsten de kokkelvis serij uit te kopen ..Het is makkelijk zaken doen met ander mans geld." Hij zei zich ook kwaad te maken over de talrijke processen die natuur- en milieuorganisaties voeren tegen de schelpdiervisserij op de Waddenzee GOES - De LPF-promotiebus trekt morgen door Zeeland. Mensen kunnen vragen stellen aan minister Nawijn, de ka merleden Varela en Van As en provinciaal lijsttrekker Smits Debusstaatvan 10 00 tot 11.00 uur op de Grote Markt in Goes om vervolgens te stoppen bij de haven in Zierikzee (12.30- 13.30 uur), de Markt in Middelburg (14.15-15.15 uur) en het Bellamypark in Vlissingen (15.30-16.45 uur). De dag wordt afgesloten in Motel Goes, waar enkele LPF'ers vanaf 20.00 uur toespraken geven. MIDDELBURG - De Waalstraat in de Middelburgse Stro- menwijk is vanaf volgende week gedeeltelijk afgesloten voor verkeer. Sommige huizen worden opnieuw aangesloten op het rioolTegelijkertijd wordt de weg volledig bestraat. Dat is no dig omdat er kuilen in de weg zitten en omdat de trottoirban den zijn versleten. Het werk moet begin mei klaar zijn. KOEWACHT - Van de novelle Hoe ver het water kwam, van Sandra van de Vijver uit Koewacht, komt 17 januari de twee de druk uit. Het boek gaat over de watersnoodramp. Van de Vijver verbindt in de novelle verleden (1953), heden (2003) en de toekomst met elkaar. Ze gaat in op de gevolgen van de Ramp in de belevingswereld van de tweede generatie, omdat ze erachter kwam dat er weinig aandacht is besteed aan de ge voelens van mensen die de Ramp hebben meegemaakt. TERNEUZEN - Een 30-jarige automobilist uit Terneuzen is in de nacht van zondag op maandag rond 2.00 uur aangehou den voorrijden onder invloed. Hij werd gesnapt in de Mada me Curiestraat in zijn woonplaats. De man kreeg een rijver bod van vijf uur en een proces-verbaal STREEKACTIVITEITEN MGTEKERKE - Verenigingsgebouw l.Tiicilia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; 8GGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur Koersbal, biljart en soos voor ouderen; GR1JPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 met scrabble, sjoelen, jarten, WODEIBURG - Turnhal De Zandput, veg, 9.00 uur: Wandeltocht voor se- T-SOUBURG - Wijkcentrum De Re- 18.30 -19.30 uur. Kinderdam- VUSSINGEN - Theo van Doesburgcen- "w,14.00uur: Ontmoetingsmiddag 50 passers, kOude Stad, 10.00 uur- Peutermorgen 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloop 'rt Van Goghlaan 241a. 9.30 - 12.00 Koffie contactochtend en 14.00 uur. -.-'Wub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- Wuw, 14.00 uur- Soos voor 60-plussers «i koersbal. HULST - Een 51 -jarige man uit Hulst is afgelopen zaterdag rund 17.00 uur op de Absdaalse- *ug m zijn woonplaats aange houden voor rijden onder in vloed. Andere weggebruikers hadden de man slingerend in «n vrachtauto over de weg zien Eden. Agenten namen hem mee Mar het politiebureau. Daar crslukte de blaastest en weiger- dedeman een bloedproef Toen *erd zijn rijbewijs ingenomen «proces-verbaal opgemaakt. Redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Pdith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Postbus 18 4380 AA vlissingen Jel: (0118) 484000 Pax; (0118) 470102 ma'l: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl t-fiail: web@pzc.nl dinsdag 14 januari 2003 UDPELBIRG - Een 50-jange frijpskerkenaar is gisteren de economische politie- hterG. van Unnik in Middel- j,®veroordeeld tot tachtig uur taakstraf en 1500 euro boete. De had asbest en bedrijfafval (jraven: volgens Van Unnik kd ernstige vorm van milieu- (rimuialiteit. Ook officier van justitie R. Jeu ken concludeerde dat de ver dachte het met zo nauw neemt met de milieuregels. De officier eiste naast de tachtig uur werk straf een onvoorwaardelijke boete van 2500 euro. Hij ver wees naar de getuigen die 25 au gustus 1999 hadden gezien dat een aantal vrachtwagens met bouw- en sloopafval en grond naar het terrein van de verdach te werd gebracht. „De officier ziet het terrein als stortplaats", reageerde raads man J. Schieman op de beschul diging van zijn cliënt. De straf pleiter verzekerde dat de Grijpskerker juist goed was om gesprongen met het afval door het ter plekke uit te sorteren en voor hergebruik mogelijk te maken. Bovendien speelde volgens Schieman de geschiedenis van het terrein mee. De officier beaamde dat het terrein al be hoorlijk was vervuild, maar dat deed volgens hem niets af aan het feit dat er asbest en sloopaf val in de grond was gebracht Het verwijt van de asbest werd door de verdachte ook niet be streden Hij zei in een machtelo ze positie te verkeren, omdat hij die dag voor een faillissements aanvraag bij de rechtbank was. „Ik wist niet dat er grond op mijn terrein gestort zou wor den", stelde hij De politierech ter dacht er anders over. „Getui gen hebben gezien dat het afval zo snel mogelijk naar uw terrein werd afgevoerd." HvirAb van der Sluis fljSSINGEN - Politiek Vlis- «Djen voelt zich een 'oor aange- uaid' door de gemeente Middelburg. De commissie openbaar bestuur kwam gister- ivond boze woorden tekort om luar ongenoegen le uiten over ^architectonische eisen van de pmeente Middelburg voor de nieuwe. stadsgewestelijke brandweerkazerne. De veran derde vormgeving van het ge bouw kost de gemeente Vlissin- pn 268.000 euro. De gemeente Middelburg vindt dat de nieuwe kazerne aan de Stromenweg er goed moet uit- Éen. Wethouder A. de Vries er- jende vorige week in de PZC dat er m het budget onvoldoen de rekening was gehouden met devormgeving. Dat foutje kost «degemeenten samen 536.000 fJO „£enkwalijke zaak", mopperde WD-fractievoorzitter J. Lust. „We worden zo door Middel burg voor het blok gezet en ik roei me een oor aangenaaid. We zullen het slikken, omdat we de noodzaak inzien van nieuw bouw." Foeilelijk Ook het CDA had moeite met iet extra geld. Fractievoorzit ter J. Seijbel was afgelopen weekend de toegangswegen van Middelburg afgereden op zoek naar andere, architectonische hoogstandjes. Ze had er geen (én gevonden. „Langs alle toe- roenvegen staan foeilelijke ge bouwen. We willen een functio neel gebouw. We willen niet ietalen voor uiterlijk." Haar fractiegenoot M. Geilenkirchen wees op de andere gebouwen aan de Stromenweg. „Een groe ne vieze loods van Lété en een vierkante doos." PvdA-fractievoorzitter E. Wal- rave-Troost snapte niet dat Middelburg haar stadsgeweste lijke partner in een zo laat stadi um voor het blok zette. „Er lijkt geen zegen te rusten op de ka zerne." Vlissingen praat inmid dels al veertien jaar over ver vanging van de oude kazerne aan de Van Dishoeckstraat. Brandweercommandant R. Maljaars, die volgende maand vier jaar in dienst is bij de stads gewestelijke brandweer, zei al leen al over de nieuwbouw een meter papier te hebben. Hij drong aan op haast. De locatie aan de Van Dishoeckstraat vol doet niet meer aan de arbo-ei- sen. Wethouder P. van der Maden zei zich de verontwaardiging van de Vlissingse politiek te kunnen voorstellen. „Dat stadium heb ik al gehad." Hij noemde het 'niet netjes' van Middelburg om in een zo laat stadium met aan vullende architectonische eisen te komen. Van der Maden vroeg de politiek om tijdens de raadsvergadering toch met een positief besluit te komen „De vertraging is an ders helemaal niet te overzien. Dat willen we de brandweer en de bevolking van Vlissingen en Middelburg niet aandoen. We moeten nu alles in het werk stel len om een einde te maken aan het gedonder." GOES - Aan alles komt een eind; dus ook aan de extra lange kerstvakantie die de kinderen van de Goese Holtkampschool genoten. Gisteren gingen de scholieren van de midden- en bovenbouw voor het eerst naar het Sint-Willibrordcollege. Die school biedt de kinderen opvang, omdat hun eigen school in de nieuwjaarsnacht in vlammen opging. De scholieren werden met bussen naar Goes-Zuid vervoerd en bleven tussen de middag over. Vandaag gaan ook de leerlingen van het Noorderlicht weer naar school. Zij vinden voorlopig onderdak in het voormalige gebouw van de Prinses Beatrixschool aan de Tomatestraat. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De economi sche politierechter G. van Un nik heeft gisteren een 50-jarige inwoner Middelburg veroor deeld tot 120 uur werkstraf en 5000 euro boete voor het op slaan en dumpen van afval zon der vergunning. De verdachte werd verweten tussen 1996 en mei 2001 vaten met olie, jerry cans, plastic afval, puin en auto banden te hebben ingezameld en hegraven. De politierechter ontleende het bewijs aan getuigenverklarin gen. Van Unnik wilde niet boven de eis uitgaan, maar merkte op dat de Middelburger met de straf goed wegkwam. „De verdachte had lak aan alles. Het afval heeft hij opzettelijk in de bodem gestort. Hij heeft er een ongelooflijke puinhoop van gemaakt", vond officier van jus titie A. Flikweert. Raadsvrouw C. Koole meende dat er onvol doende bewijs was tegen haar cliënt, omdat er om de haver klap mensen op het terrein kwa men om afval te brengen en ver volgens te dumpen. „Hij was zelf altijd op pad met zijn vrachtwagen", zei ze De straf- pleitster had de stellige indruk dat de getuigen uit rancune te gen haar cliënt hadden getuigd. Een 75-jarige man nuanceerde gisteren zijn eerdere verklarin gen zo sterk dat zowel de poli tierechter als de officier met een proces-verbaal voor meineed tegen hem dreigde. De politie rechter hield vast aan de gede tailleerde verklaringen bij de politie, waaruit bleek dat de bo dem door het afval zeer veront reinigd was, waarvoor niemand anders dan verdachte verant woordelijk was. door Rolf Bosboom GOES - Nog even en het nieuwe theater in Goes is onderdak. Het stalen geraamte van het dak van de ronde zaal is inmiddels ge reed, zoals goed vanuit de lucht valt te zien. In de zomer moet het gebouw gereed zijn. Het theater is een combinatie van oud en nieuw. De voormalige ambachtsschool, rechts op de foto nog deels zichtbaar, wordt ingrijpend opgeknapt en samengevoegd met de nieuwbouw. Die omvat de entree, de zaal en de toneeltoren. In het bestaande ge deelte komen onder meer de foyer en de kleedkamers. Ook wordt daar het Cultuurhuis, het nieuwe onderkomen van diverse culturele organisaties, gehuisvest Vorig maand werd bekend dat het theater De Mythe gaat heten. De bouw ervan is in maart vorig jaar begonnen en zou vóór het theaterseizoen 2003-2004 gereed moeten zijn. Voor september staan diverse try-outs op het programma. De officiële opening is voorzien op donderdag 23 en vrijdag 24 ok tober. Mini Maxi verzorgen de eerste voorstelling. De zaal omvat 530 stoelen. Het is de bedoeling om ten minste vijftig profes sionele voorstellingen per jaar in De Mythe te organiseren. De complete programme ring voor het eerste seizoen wordt in mei be kendgemaakt. foto Peter Buteijn V.S Oe autotite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13