Pand VVV in Haamstede PZC STAVENISSE lezers schrijven Begraafplaats II Rampfoto's van Sirjansland op cd-rom Boetes voor onverzekerde bromfietser zonder helm Interview tussen auteurs van rampboeken Hoofdkantoor blijft in bezit van organisatie 0 EEN UNIEK GEDENKTEKEN... "Je kind zal het maar hebben!" ,€y Giro 860 TOT 22 JANUARI KLEINE PRIJZEN IN ONZE WINTERUITVERK00P alle afgeprijsde kostuums 149,- alle afgeprijsde kolberts 69,- alle afgeprijsde regenjassen 75,- alle afgeprijsde pullovers 45,- alle afgeprijsde vesten 100,- alle afgeprijsde broeken 2 stuks voor 100,- overhemden 2 stuks voor 55,- laak van zt-e Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen' Steun de Nierstichting. Giro 88.000 Gï) WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORCERS (M/V) IN S-HEERENHOEK WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. In aansluiting op de brief van de heer Remijnse (PZC 28-12) wil ik het belang van het opknap pen van de Borselse begraaf plaatsen nog eens benadruk ken. Onze familie ligt voor namelijk begraven op de be graafplaats van Baarland en ook deze maakt helaas een ver waarloosde indruk. Ik hoop echter dat het niet alleen bij een opknapbeurt blijft, maar dat de gemeente zich vooral ook zal buigen over het bijhouden van het onderhoud van de begraaf plaats in de toekomst. Ik doel hiermee op zaken als het tijdig maaien en snoeien van bossages en de heg rond de begraafplaats en het aanleggen van paden en betonranden. Verder het be strijden van onkruid en het onderhoud van met name de oudere graven. Tegenwoordig wordt met machines de grond op de graven 'omgewoeld' met de blik van een maanlandschap en grote voetstappen op de gra ven als gevolg. Bloemstukken en kransen worden soms te vroeg verwijderd terwijl andere planten andere graven over woekeren en hier niets aan wordt gedaan. Bij vele families wier dierbaren hier begraven liggen is dit een doorn in het oog. J. J. Traas Vletstraat 13 Yerseke door Esme Soesman SIRJANSLAND - De dorpsge meenschap van Sirjansland werd met de watersnoodramp van 1953 midden in het hart ge raakt. Maar liefst zeven inwo ners verdronken. De vijftigjari ge herdenking van de Ramp gaat dan ook niet aan Sirjans land voorbij. Er is een speciale uitgave van dorpskrant De Sirene in de maak. Dit blad staat vol met persoonlijke herinneringen van dorpelingen aan die Ramp, krantenartikelen en zaken die te maken hebben met de hulpver lening in die tijd. De krant zal verkrijgbaar zijn in het vereni gingsgebouw aan de Sportweg 1 in Sirjansland. Daar wordt een speciale fotoexpositie inge richt. Inwoners van het dorp hebben zo'n tweehonderd foto's die ge maakt zijn ten tijde van de Ramp beschikbaar gesteld. Deze foto's zijn in de computer gezet, gerangschikt en voorzien van commentaar. In het vereni gingsgebouw zullen deze foto's KRABBENDDKE - De politie heeft vrijdagavond om tien over half twaalf een 18-jarige jongen uit de gemeente Reimerswaal op de Kerkpolder te Krabbendijke bekeurd voor het rijden op een bromfiets zonder helm. Bij een nadere controle door de agenten bleek bovendien dat de bromfiets van de jongen niet was verzekerd. Hij ontving voor beide overtre dingen een boete. op computers te zien zijn (fe zijn de foto's op cd-rom ga Van een stuk of twintig fa zijn uitvergrotingen gemaj Deze zullen tijdens detente stelling te zien zijn. Werkstukken Een ander onderdeel van a expositie zijn de werkstuk die door leerlingen van bas school Duiveland zijngemaaj Zowel de vestiging Nieuwe kerk als de vestiging Sirjaa land haken in op het wal® noodproject dat onder ma door de Zeeuwse schoolbegele- dingsdienst RPCZ is ontsi keld. De tentoonstelling in het vs enigingsgebouw aan de Sper. weg is geopend van woensi 29 januari tot en met zaterdag februariTot en met 31 januan; de expositie te bezoeken tins 14.00 en 17.00 uurenvanlj tot 21.00 uur. Op 1 februanfca nen de foto's en werkstukh tussen 10.00 en 18.00 uur»2 den bekeken. GOES - Kees Slager en InezR» meling, beide auteurs van V langwekkende boeken over watersnoodramp van 1953. ij- terviewen elkaar op vrijdat avond 17 januari in De Kopers Tuin in Goes. De bijeenkomst wordt gek den in het kader van de herd© king van de ramp, waarin tui het boek van Flameling, H«j water, en een uitgebreide vera van Slagers De Ramp, zijntfi gegeven. Het interview begint om 20.il uur en het publiek krijgt geie genheid zich in de discussie! mengen. maandag 13 januari 2003 door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Het kantoor in Burgh-Haamstede van de stichting VVV Schou- wen-Duiveland wordt niet ver kocht. Het pand, dat eigendom is van de organisatie, wordt hoofdkantoor temidden van vijf bemande informatiepunten in de rest van de regio. In de toe komst kan dit netwerk, mits er geld binnenkomt, verder wor den uitgebreid. Tot voor kort werd gesproken over verkoop van het kantoor in Burgh-Haamstede om geld in handen te krijgen. Volgens het jongste beleidsplan van de VVV heeft het in gebruik houden van het pand echter als voordeel dat er huurkosten worden be spaard. Met vijf informatiepun ten in de rest van de regio wordt netwerk gecreëerd. In Zie- rikzee zal het informatiepunt 's zomers de hele week en 's win de helft van de week be zijn. In Renesse komt een bemand informatiepunt gedu rende vier maanden in het jaar. krijgt in 2004, net Brouwershaven en Bruinis- twee maanden per jaar een infopunt. Het is afhankelijk van het geld participanten met zich mee wat er verder in de re gio gebeurt, licht secretaris R de Haas toe. Digitale informatie zuilen kosten bijvoorbeeld, schetst hij, zo'n 7500 euro per stuk. Met elke 7500 euro die ex tra binnenkomt kan bij wijze van spreken een nieuwe zuil worden geplaatst Op die ma nier kan het VVV-netwerk steeds verder verdichten. Op de schop Vooralsnog wordt in de begro van dit jaar echter uitge van een participantenbij- Het VVV-kantoor in Burgh-Haamstede wordt niet verkocht, zodat huurkosten worden bespaard. drage van zestigduizend euro. Dat is het bedrag waarmee ook in 2002 is gewerkt Volgens plan gaat het contributiestelsel wel volledig op de schop. Schou- wen-Duiveland wordt in vier - drukke en minder drukke - re gio's en in verschillende bran ches opgedeeld. De basiscontri butie bedraagt honderd euro. Daar bovenop komen toeslagen die afhankelijk zijn van bran che, regio en gewenste diensten. Aan het uiteindelijk aan de VW te betalen bedrag is een plafond gesteld van vierduizend euro per bedrijf. Het huidige perso neelsbestand blijft ongewij zigd. Momenteel heeft de VVV Schouwen-Duiveland 5,63 fte aan menskracht in huis. Met drie kandidaten zijn eerste ge sp rekken gevoerd over het di recteurschap. Vooralsnog wordt een parttime directeur (0,5 fte) gezocht. De Stichting Promotie Schouwen-Duiveland 21e eeuw, die anderhalf jaar gele den is opgericht omdat de VW geen kans zag de regio te promo ten, gaat op in de promotiepoot van de VVV. Via een verdeel sleutel is vastgelegd hoeveel geld er in promotie wordt gesto ken, wat vooral boven de hon derdduizend euro vruchten af werpt. Tachtig procent van de centen die dan binnenkomen wordt aan promotie besteed. Met het aan het VW-bestuur binden van alle ondernemers- en brancheverenigingen uit de regio denkt de VW een sterke basis te hebben gevormd om tot een verdere uitbreiding te ko men. In de participantenverga dering van dinsdag 14 januari worden de beleidsplannen voor de komende paar jaar gepresen teerd. Aansluitend wil de organisatie zo snel mogelijk duidelijkheid over het aantal participanten dat meedoet met de VW Schouwen-Duiveland. De voorzitters van de diverse verenigingen spelen hierin een belangrijke rol, omdat zij hun leden rechtstreeks zullen bena deren. De vergadering wordt gehou den in het gebouw van de Pontes Scholen Groep aan de Haring- vlietstraat in Zierikzee en be gint om 19.30 uur. foto Marijke Folkertsma Onze lieve zorgzame dierbare, zorgzame moeder BEP HËNDERIKX HOI K weduwe van Ax Hcnderikx 1976) is. na een korte tijd ziek te zijn geweest, in haar eigen kamer in Zorgcentrum Nieuw-Sandenburgh gestorven. 21 oktober 191U 10 januari 2003 Vlissingen Vee re Wij willen graag de medewerkers van Nieuw-San denburgh van harte bedanken voor de liefdevolle verzorging, die zij daar heeft gekregen. Moeder heeft het er de laatste jaren van haar leven heerlijk gehad. Peter en 1 leleen Hcnderikx Veere, 10 januari 2003 Corrcsponden t iead res Warwijeksestrèat 19.4351 BE Veere De crematieplechtigheid vindt plaats op woensdag 15 januari 2003 om 12.00 uur in hel crematorium te Middelburg. Westelijke Oude Havendijk 3. Van 11.00 tot II. 30 uur is er gelegenheid lot af scheid nemen van onze moeder in het rouwcentrum bij Nieuw-Sandenburgh. Sandenburghlaan 2 te Veere. Lieve NEL |e humor en scherpzinnigheid maakten onze ge sprekken tot een ware vriendschap. Rita Bedroefd delen wij u mede dal mijn lieve schoonzus en onze dierbare tante Nel is overleden PIETERNELLA HELENA DORI I IJN-LUIKS sinds 9 mei 1998 weduwe van Janus Dorleijn Koudekerke Middelburg 22 november 1907 10 januari 2003 Wij zijn dankbaar voor alle mooie herinneringen. Middelburg: Geertje Goor-Wieringa 's-Gravcnhage: Jan en Joke Dorleijn-Vierhout I lock van I lolland: Rob Dorleijn Dordrecht Leon Goor en Anke Jcrocnse Kirsten, lorinde Eindhoven: Jeannet en Danny Harpe-Goor Brisbane Aus.Petra Goor en Kevin Broughan Onze dunk gum uil nuur de medewerk!slfers vun de verpleeghuizen De Toon, afdeling Beatrix en 'i Gasthuis, afdeling Singel voor de liefdei mile verzorging. Middelburg. 10 januari 2003 Correspondentieadres: Selma Lagerlöl. Erf 51, 3315 AR Dordrecht Er is gelegenheid tot afscheid nemen op woensdag 15 januari om 14.00 uur in de aula van de Algeme ne Begraafplaats aan de Westelijke Oude I lavendijk 3 te Middelburg. Daarna zal aansluitend de begrafe nis plaatsvinden. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tol condoleren. Verkopen of kopen van antiek., kunst-, curiosa of inboedelgoederen? Op een veiling wordt het goed geregeld Neem voor inbreng van goederen contact op met: AM VENDU NOTARISHUIS "Mt Kipstraat 54, 3011 RT Rotterdam Tel (010) 411 8s 44. fa* (010) 412 77 44 Uitgebreide informatie: www.notarishuis.nl 'Ons is geen kalnte reis beloofd maar wel een behouden aankomst'. Bedroefd, maar dankbaar voor hel feit dat zij zo lang bij ons mocht zijn. geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder ANNA PIETERNELLA PAARDEKOOPER-KANT in de leeftijd van 95 jaar. 29-07-1907 t 12-01 -2003 's-Gravenhage: M. D. Hart-Paardekooper J. 't Hart Goes: D. M. Burger-Paardekoopcr |oh. Burger Klein-, achter- en achter-achterkleinkinderen Kapelle. Zorgcentrum 'Cederhof. kamer 227 Correspondentieadres: 's-Gravenpolderseweg 9. flat 119. 4462 CD Goes Om haar te gedenken willen we hij elkaar komen op donderdag 16 januari om 13.15 uur in de Chr. Ge reformeerde kerk. Biezelingseweg 6 te Biezelinge. 1 lieraan voorafgaande is er gelegenheid in de kerk om afscheid van haar te nemen. Om plm. 14.00 uur zullen wij onze moeder en oma naast haar man ter ruste leggen. Na afloop hiervan is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk. Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes: Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 216555 Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 Nu ook in Zoetcrmcer! www.grafgedenkteken 4 i edenktekens Zandeo de Knijper Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behan deling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kin- /£gp-. deren. We doen dat door het financieren van weten schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting .•'"ïv'T Geef daarom gul. Hersen tichting Nederland Korte Houtstraat 10.2511 CO 's-Gravenhage -070 - 360 *816 - w*v..hersenstetiting tv HERENMODE St. Adriaanstraat 7, Goes, tel. 0113-215652 Ook grote maten halen leuke dingen weg in onze winteraanbiedingen. Maandag gesloten maten tot 62, 641A» en 57. een leegte... ...vraagt om zorg en aandacht alexandrafinarkusse ^^^uitvaartverzorging bevelanden 0113 2I429I 06 10730321 walcheren 0118 629018 06 53397611 info@uitvaartinzeeland.nl www.uitvaartinzeeland.nl 0 NIERSTICHTING Telefoon: 035-697 80 60 www.nlerstichtlng.nl Nuttig en nodig Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld o startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24