Wateroverlast schuld van groenen Reuma en werk PZC slechts 2 dagen 0 Ouderenwerkster al 25 jaar actief Speldjesrage komt weer tot leven NIET TE MIMEN Burgemeester van Knokke-Heist weer op oorlogspad Rector neemt afscheid Auto in Goes opengebroken Artrose: groot onderzoek van start Zaterdag 11 januari 9.30-17.00 uur Zondag 12 januari 14.00-18.00 uur zaterdag 11 januari 2003 door Wout Bareman KNOKKE - Burgemeester Leo pold graaf Lippens van Knok ke-Heist heeft opnieuw de oorlog verklaard aan de natuur beschermers en de 'groene poli tieke partijen' in België. Volgens de graaf is de wateroverlast, waarmee vooral Vlaanderen de afgelopen weken te kampen had, 'de schuld van die rotte groenen en een kleine kliek fun damentalistische ambtenaren'. In de Vlaamse media haalde burgemeester Lippens ander maal uit naar 'die groenen', die volgens hem tevreden toekeken hoe de waterwegen buiten hun oevers traden. „Want de vogels hebben nu genoeg plasjes om in te spelen." In mei vorig jaar re kende de graaf ook al af met de natuur- en milieubeschermers Naar aanleiding van de discus sie over de bouw van windmo lenparken voor de Vlaamse kust - Lippens was daar fel tegen - TERNEUZEN - Met de onthul ling van een kunstwerk van Omèr Gielliet op de school neemt rector E. van der Rijst donderdag 16 januari afscheid van het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. Van der Rijst was de afgelopen veertien jaar rector en wordt op gevolgd door T. Frankemölle, a fkomstig uit de directie van het Pius X College uit Almelo. Tij dens de afscheidsbijeenkomst van Van der Rijst is het mogelijk kennis te maken met de nieuwe rector. ÖÓES - Uit een auto die ge parkeerd stond aan de Wul- faertstraat in Goes zijn donder dagavond een autoradio en een telefoon gestolen. De waarde van de goederen bedraagt enke le honderden euro's. kwalificeerde hij 'die groenen' toen als 'nieuwe fascisten', 'crypto-terroristen van morgen' en 'groene ayatollahs'. Naar aanleiding van die uitspraken besloot de gemeenteraad van Oostburg voorlopig niet mee te werken aan de vorming van een grensoverschrijdend samen werkingsverband in de West- Vlaamse/Zeeuws-Vlaamse grensstreek. Lippens diende eerst excuses aan te bieden. Dat deed hij niet, al verzekerde hij later wel dat hij waardering heeft voor het werk van de na tuurbeschermers. Superpomp Geconfronteerd met waterover last in de deelgemeenten West- kapelle en Ramskapelle besloot burgemeester Lippens vorige week bij een firma in Noord wol- de een superpomp te huren. Die werd bij de Leopoldvaart ge plaatst. Ook op andere locaties werden pompen ingezet. Ille gaal en zonder bouwvergun ning, geeft Lippens toe. Om er aan toe te voegen: „En de eerste ambtenaar die erover komt kla gen, kieper ik in de vaart. Dat wordt de dag van mijn leven." Een boze graaf Lippens stortte bij journalisten voor de zoveel ste maal zijn hart uit. „Vogel richtlijn hier, vogelrichtlijn daar, verbod om nog slib te bag geren. Ze zijn niet goed gewor den Nog even en de polders zijn één groot slijkmeer. Dan kunnen wij allemaal verhuizen naar het binnenland." De burgemeester Knokke be grijpt trouwens ook helemaal niets van het overheidsbeleid. „Waar zijn we eigenlijk mee be zig? In de jaren zestig landden we al op de maan en nu zouden we onze voeten niet meer droog kunnen houden? Dat maak je mij niet wijs Als hij het de af gelopen weken voor het zeggen had gehad, dan had hij in een veel eerder stadium een groot aantal pompen ingezet, die preventief water hadden weg gepompt naar zee. Volgens Lip pens kan Vlaanderen wat be treft een efficiënte aanpak van de wateroverlast een voorbeeld nemen aan Nederland. De collega's van de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen lieten het 25-jarig jubileum van ouderenwerkster 'lieve' Lieve Maen- hout (met schilderij) niet ongemerkt voorbij gaan. foto Charles Strijd door Raymond de Frel OOSTBURG - De verrassing was com pleet toen haar kinderen en man plotse ling binnenstapten. Lieve Maenhout werd gisteren in het Pro Rege-gebouw in Oost burg in het zonnetje gezet door haar colle ga's van de stichting Welzijn West- Zeeuws-Vlaanderen. 'Lieve Lieve' was 25 jaar in dienst als ouderenwerkster. En dat moest gevierd worden. En dus passeerden tijdens een voordracht van collega's talloze anekdotes de revue. Zoals het 'gerucht' dat de in het Belgische Moerbeke geboren Maenhout (48) niet zou mogen stemmen tijdens de verkiezingen. Niemand wist eigenlijk hoe het nou pre cies zat met haar stemrecht, dus gaf de in Heille woonachtige Maenhout, nadat alle lovende woorden waren gezegd, zelf uit leg. „Ik mag wel voor de gemeenteraad stemmen, maar niet voor de landelijke en provinciale verkiezingen", zei ze. Natuurlijk werd er ook stilgestaan bij de werkzaamheden van Maenhout in de af gelopen 25 jaar. In 1977 begon ze als pro jectleidster Gecoördineerd Ouderenwerk, nu noemt ze zich het liefst 'seniorenwerk ster'. „De ouderen zelf zijn voor mij de drive om dit werk te doen. Ouderen zijn heel inspirerend. Ze hebben vaak een le vensgeschiedenis achter zich, die niet al tijd over rozen ging. Desondanks blijven ze vrijwel allemaal positief in het leven staan. Een voorbeeld: wij geven compu tercursussen. Als je ziet hoeveel ouderen daarin geïnteresseerd zijn! Puur omdat hun kleinkinderen en kinderen ook achter het toetsenbord zitten, willen zij dat ook leren." Daarnaast is ook de tomeloze inzet van een groot aantal vrijwilligers een stimu lans voor Maenhout „Neem nou het be zorgen van maaltijden aan huis. Ik heb nog nooit een afmelding gehad van een vrijwilliger. Regen, wind, gladheid, ze gaan altijd op pad. Dat doet je als be roepskracht zoveel goed! Dan ga je er na tuurlijk zelf ook helemaal voor", aldus Maenhout. Uiteraard zijn er ook minder leuke aspec ten aan het werk. „Je moet in deze functie immers altijd knokken voor middelen om iets voor elkaar te krijgen. En als dat dan niet lukt, terwijl je ervan overtuigd bent dat het echt nodig is, is dat vervelend." door Sheila van Doorsselaer HULST - Waren het onlangs de Flippo's waar de jeugd alles voor deed ze in handen te krij gen, begin jaren 60 waren het de speldjes. Ze verzamelen was een rage en elk zichzelf respecte rend merk bracht ze uit. Aloïs Menu (50) uit Terhole verzamel de deze kunstwerkjes van soms amper een vierkante centime ter. Hij exposeert ze nu in de Hulster bibliotheek. Zorgvuldig op schuimrubber geprikt, prijken ze in de vitrine van de bibliotheek. De een nog mooier en zeldzamer dan de an dere. Nostalgie ten top, want ve le merken bestaan niet meer, de piepkleine vignetjes hebben de merknamen overleefd. Speldjes van Kwatta, speldjes van eier- beschuit van Hille, de VéGé su permarkten, Smikkykaas van Eru, Monaco nylons, Pastacho- ca ('Beregoed!'), noem het maar op en Menu heeft ze, én hij heeft ze nooit weggegooid. „Ik begon met sparen toen ik on geveer een jaar of dertien was. Echt moeilijk was het niet, want je hoefde bij wijze van spreken maar een pak suiker te kopen en je kreeg er weer een speldje bij. En als je ze niet zomaar kreeg, dan stapte je wel een winkel binnen om ze te vragen en i- weer een paar voor de verzai ling. Desnoods kocht je ze,m liever niet natuurlijk." Dubl* exemplaren werden vanzd sprekend geruild, wal een vendige handel op het schoj plein opleverde. Somii merknamen bestaan nog stee maar de speldjes zijn al lang© meer te krijgen. Het Iglo-spy je bijvoorbeeld, met het vort erop. Een speldje van katte voermerk Felix 'gevitamia seerd'), Jamin, Droste, Prodg Dr Oetker. Ook spaarde Me speldjes met voetbalheld speldjes met gemeentewapa verenigingsspeldjes, alsernuj een naaldje achterzat. Menube waarde zijn 'schat' lange tijd: een doos, nadat het og schuimrubber was verklei Omdat de bibliotheek het vra ging de doos na jaren weeroj en had hij er uren werk aai: speldjes weer op te poetsen soms opnieuw te lijmen. Menu: „Welke ik de vind, weet ik echt niet, m mijn meest zeldzame is den. die met het oude wapens Hontenisse. Die was best m lijk die te pakken te 1 Weet je wat trouwens echtzd zaam is? Dat schuimrubb Stad en land afgezocht om d nu nog te vinden." Na het nodige poetsen, lijmen en uitsorteren prijkt de speldjesw zamling van Alois Menu nu weer op schuimrubber in de bibliotM van Hulst. foto Camile Schelstraet Enige en algemene kennisgeving Als een bloem zo is hel leven, 't begin is teer en klein De een die bloeit uitbundig, de ander geurt heel fijn. Sommige bloemen blijven lang weer andere blijven even Vraag niet bij welke groep je hoort dat is het geheim van het leven. Bedroefd laten wij u weten dat rustig in haar slaap van ons is heengegaan onze lieve zus en tante MARIA REGINA PIETERNELLA MOERINGS Mies 9 Kruiningcn, 10 december 1928 t Clinge. 9 januari 2003 Borgerhout: C. Cools-Moerings Terneuzen: A. van Duijsc-Moerings Neven en nichten Wij zijn het personeel van "De Sterre" te Clinge, speciaal Veronique. dankbaar voor de goede verzor ging- Correspondentieadres: Korte Kerkstraat 21, 4531 CL Terneuzen. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dins dag 14 januari om 14.00 uur in het crematorium "Terneuzen", Bellamystraat 28c te Terneuzen. Veilig in jezusarmen Veilig aan Jezus' hart Dankbaar voor het leven dat we samen deelden. - melden wij bedroefd dat mijn geliefde man. onze vader en opa JAN FLORIS SCHEELE op 85-jarige leeftijd, rustig, door de Heer is thuisge haald. Nel Scheele-van der Linden Tineke Robbemont-Scheele Cor Robbemont t Floris Christian Elly Kamp-Schecle Teo Kamp janneke Michiel en Annelies Suzanne Evelien Ronald 10 januari 2003 Kerkepad 26 4532 ZA Terneuzen Gelegenheid tot afscheid nemen op dinsdag 14 januari van 13,00 tot 13.20 uur in de kerk "de Kandelaar", Van Cantfortstraat 36 te Terneuzen. Aansluitend wordt de dankdienst gehouden, waarvoor u wordt uitgenodigd. De begrafenis zal plaatsvinden op de Zuiderbe graafplaats te Terneuzen om 15.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in "de Kandelaar". In vol vertrouwen op zijn Heer en Heiland, is voor ons toch nog onverwachts overleden onze lieve broer, zwager en oom JAN FLORIS SCHEELE Axel: F. Scheele tin herinnering) M. C. Scheele-Dieleman Bussum: L de Feijter-Scheeleun herinnering) G. de Feijter tin herinnering) Terneuzen: G. Scheele F. Scheele-Meeusen tin herinnering) Scheele (in herinnering) Th. Scheele-Rottier Axel: S. F. Goossen-Schcele Goossen Terneuzen. 10 januari 2003 Bedroefd delen wij u mede dat. na een zorgzaam leven voor ons allen, van ons is heengegaan, mijn man. onze vader, schoonvader, opa en overopa JOHANNIS LAKO echtgenoot van Johanna Josina de Muijnk op de leeftijd van 94 jaar. Aardenburg: Lako-de Muijnk Biervliet: Piet en Rina Aardenburg: Hans en Toos Aardenburg: Theo en Anneke Kruisland: Mia en Rinus klein- en achterkleinkinderen 4527 HD Aardenburg. 9 januari 2003 Gaaipersweide 125 Mijn man, onze vader en opa. is opgebaard in het mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Oost- burg. Gelegenheid tot afscheid nemen zondag 12 januari van 17.00-17.30 uur. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op maandag 13 januari om 14.00 uur in de St. Baafskerk te Aardenburg. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats aldaar. Enkel schriftelijke condoleances. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Rectificatie Na een lang. rijk. zorgzaam en vrolijk leven, waarin omringd door veel familie en vrienden, is rustig van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, oma cn oude oma MARGARETHA MECHIELSEN weduwe van Jan Pieter van Fraeijenhove 22-04-1906 t 07-01 -2003 Emmeloord- C. A. van Fraeijenhove H. M. van Fraeijenhove-Hamelink Barneveld: |an en Carina Bram Maaike Tollebeek: Anne-Marie en Teun Leon Martijn Terneuzen: J. van Fraeijenhove t C. M. van Fraeijenhove- van Overdulve Zaamslag: |an en Yvonne lacky Thomas Stefan Naomi Terneuzen: Corine Zaamslag. "de Molenhof', K 206 Correspondentieadres: Churchilllaan 736, 4532 JB Terneuzen De rouwdienst zal D.V. plaatshebben op maandag 13 januari om 14.00 uur in "de Molenhof', Molen straat 3 te Zaamslag, waarna aansluitend de begra fenis zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats te Zaamslag. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in "de Molenhof'. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben, dan verzoeken wij u deze adverten tie als zodanig te beschouwen. "Je kind zal het maar hebben!" Een hersenaandoening bi| kinderen is heel ingnipend. Voor kind en ouders Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren m snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoenmgen bi| kinderen We doen t door het linancieren van welenschnopeiiik onderzoek en KBf het geven van voorlichting Geef daarom gul. HERSEN: TICHTING NEDERLAND uiru ODU Ongeveer één op de tien Nederlan ders heeft een vorm van reuma, welgeteld zijn dat 1,6 miljoen men sen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen be drijf. Reuma is ook een belangrijke ver oorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbeidsongeschikt. En zij die aan het werk blijven, moeten vaak heel wat hindernissen overwinnen. Veel onbegrip Veel patiënten hebben 't moeilijk met het onbegrip. Toch zijn zij nog vaak tot veel in staat. Begrip voor hun individuele (on)mogelijkheden kan juist bij het vinden van ge schikt werk doorslaggevend zijn. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds finan ciert zo'n 70% van het wetenschap pelijk onderzoek in Nederland. Andere activiteiten zijn: voorlich ting, aangepaste vakanties, indivi duele hulp en financieel steunen van de meer dan honderd reumapatiën tenverenigingen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Bent u betrokken bij de reumabe strijding? Dan is er belangrijk nieuws. Dankzij het Reumafonds, dat vijf miljoen gulden beschik baar stelde, kan een artroseon- derzoek van start gaan. Een on derzoek van voor Nederlandse be grippen ongekende omvang. Het onderzoek gaat tien jaren duren, 1000 patiënten doen mee. Waarom is dit onderzoek zo belangrijk? Van alle reumatische aandoenin gen komt artrose het meest voor. Er zijn in Nederland maar liefst 650.000 mensen die lijden aan artrose. Zowel mannen als vrou wen, in elke leeftijd maar vooral boven de 45 jaar. Meer weten over artrose? Bel? Reumalijn. Zie hieronder. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) rei® De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 0,10 pm) www.reumafonds.nl Giro324 Absdaalseweg 12 Hulst Vrijdag koopavond tot 20.30 u. Zondags geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 70