Kazerne vijf ton duurder PZC Giro 860 Hé verplegende... Zin in een werkvakantie? Mobiele lawaaimeting Burgemeester Knokke wijt wateroverlast aan 'die rotte groenen' 8 nazorg en onderzoek. 0 Herkentu symptomen van diabetes1 Stadsgewestelijke brandweer Ongevallen in het verkeer Familieberichten de Zonnebloem www.pzc.nl/email www.pzc.nl/adverteren Hersenstichting Nederland www.pzc.nl/banen zaterdag 11 januari 2003 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De nieuwe stadsgewestelijke brandweer kazerne kan niet binnen het budget worden gebouwd. De gemeenten Middelburg en Vlis- singen moeten samen ruim een half miljoen euro extra investe ren. De gemeenteraad van Vlissin- gen heeft in november nog laten weten niet akkoord te gaan met een overschrijding van het bud get. De Vlissingse wethouder P. van der Maden verdedigt het voor stel aanstaande maandag in de commissievergadering In no vember werd in de Vlissingse gemeenteraad nog gevreesd voor een budgetoverschrijding van vijftig procent. Nu bedraagt de overschrijding ongeveer zes procent van het totale investe ringsbedrag van negen miljoen euro. „Dit is beter uit te leggen", vindt wethouder Van der Ma den. Hij blijft bij zijn standpunt dat de gemeente Middelburg in een te laat stadium extra eisen aan de vormgeving van het gebouw stelde. Uiterlijk Zijn Middelburgse collega A. de Vries geeft toe dat het 'niet ver standig' was om pas in een laat stadium na te denken over het uiterlijk van het gebouw. „Aan vankelijk was er een plan voor êen veiligheidshuis. Aan de Middelburgse kant is verzuimd om het nieuwe plan nog eens te bekijken. Bij het bepalen van het budget is onvoldoende reke ning gehouden met de vormge ving." Voor het bedrag dat beschik baar was kon alleen een stalen loods met een simpele aanbouw worden gebouwd. En dat is niet de bedoeling, vindt De Vries. „Die brandweerkazerne staat er toch voor een behoorli j ke perio de en hij komt in het zicht te staan, langs één van de toe gangswegen. Als je publieke ge bouwen neerzet, moet je toch enige zorg aan de vormgeving besteden. Dat vragen we van particulieren ook." Nadat dit najaar bleek dat er geld bij moest, heeft de architect samen met de projectontwikke laar gekeken of er bezuinigd kon worden op het ontwerp. De extra kosten zijn nu met meer dan de helft verminderd. De oorspronkelijk schuine muren worden gewoon recht en de re mise is aangepast. Volgens De Vries is verder bezuinigen niet mogelijk, omdat de kazerne dan niet meer voldoet aan het pro gramma van eisen. Overschot De gemeenteraden van Vlissin- gen en Middelburg beslissen deze maand over de brandweer kazerne. De twee gemeenten willen de extra bouwkosten be talen van een overschot op het beschikbare budget voor de stadsgewestelijke brandweer. De perikelen rond de kazerne le veren een vertraging op van een half jaar, Brandweercomman dant R Maljaars zegt te hopen dat er nu snel gebouwd kan wor den. „Al met al hebben we bijna anderhalf jaar vertraging Dat is heel vervelend De uitruk ploeg zit nu in Middelburg, de afdeling preventie in Vlissin- gen. Dat is niet bevorderlijk voor de communicatie." door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Binnen de Nederlandse milieuwetgeving vormt de geluidhinder een moeilijk onderdeel. Twee van de drie men sen zeggen regelmatig overlast te ondervin den van geluid. Van buren, muziek, weg- en spoorverkeer, bedrijven. In Zeeland komen naar verhouding veel klachten over lawaaiige bedrijven in de Zeeuwse-Vlaamse Kanaalzone. Dat is ver klaarbaar, omdat in de omgeving van die bedrijven meer woningen liggen dan bij voorbeeld bij de industrie in het Sloegebied. Door nieuwe wetgeving krijgen provincie Zeeland en de gemeenten straks meer te ma ken met aanpak van geluidhinder, zei gede puteerde A Poppelaars (CDA, milieu) giste ren in Middelburg bij de ingebruikname van de nieuwe geluidmeetwagen van de provin cie. Hij deed dat door het geluidsniveau te meten van de over het Abdijplein schallen de hit Oerend hard van Normaal. De wagen biedt door modernere appara tuur de mogelijkheid sneller in te spelen op klachten en komt daardoor mooi op tijd. Poppelaars verwachtte dat door de nieuwe wetgeving méér een beroep gedaan wordt op de deskundigheid en apparatuur van de provincie. Vergunningen De wagen wordt gebruikt door de afdeling Milieuhandhaving en Metingen van de di recteur Ruimte, Milieu en Water van de pro vincie. Er worden onder meer metingen mee verricht bij bedrijven waaraan Gedepu teerde Staten een vergunning volgens de Wet Milieubeheer hebben verleend. Aan de hand van deze metingen worden voor schriften in vergunningen en geluidszones rond industrieterreinen gecontroleerd. De bestaande meetwagen was bijna twintig jaar oud. Ook wordt de wagen met apparatuur - kos ten ongeveer 120.000 euro - ingezet bij de behandeling van geluidklachten. Actueel voorbeeld is de klacht over geluidhinder die wordt ondervonden van het bedrijf Cerestar in Sas van Gent. De provincie voert momen teel permanente melingen uit bij de woning van de klager, vertelde Poppelaars Ook wordt overlegd met het bedrijf op geluidbe- perkende maatregelen. Uit het dak van de geluidsmeetwagen komt een vijf meter den meet. lange mast die omgevingsgelui- foto Mechteld Jansen OOSTBURG - Een automobilis te uit de gemeente Sluis is gis termiddag rond vier uur in een weiland beland nadat ze van de weg raakte op de Philipsweg in Oostburg. De 64-jarige vrouw reed rich ting Waterlandkerkje toen ze de macht over het stuur verloor. Daardoor raakte ze in de rech- terberm, remde en kwam tot stilstand tegen een hekwerk van een naast de weg gelegen weide. Haar voertuig vertoonde geen zichtbare schade, het prikkel draad en de palen van het hek werk werden vernield. Gisteravond rond half acht ging het mis op de Bachlaan in Ter- neuzen. Een 35-jarige Terneu- zense automobilist reed over de Bachlaan, komende uit de rich ting Alvarezlaan. Hij verleende op een kruising geen voorrang aan een voor hem van rechts komende 32-jarige plaatsgenoot. Beide auto's raakten bij de aanrijding be schadigd. door Wout Bareman KNOKKE - Burgemeester Leo pold graaf Lippens van Knok- ke-Heist heeft opnieuw de oorlog verklaard aan de natuur beschermers en de 'groene poli tieke partijen' in België. Volgens de graaf is de wateroverlast, waarmee vooral Vlaanderen de afgelopen weken te kampen had, 'de schuld van die rotte groenen en een kleine kliek fun damentalistische ambtenaren'. In de Vlaamse media haalde burgemeester Lippens ander maal uit naar 'die groenen', die volgens hem tevreden toekeken hoe de waterwegen buiten hun oevers traden. „Want de vogels hebben nu genoeg plasjes om in te spelen." In mei vorig jaar re kende de graaf ook al af met de natuur- en milieubeschermers. Naar aanleiding van de discus sie over de bouw van windmo lenparken voor de Vlaamse kust - Lippens was daar fel tegen - kwalificeerde hij 'die groenen' toen als 'nieuwe fascisten', 'crypto-terroristen van morgen' en 'groene ayatollahs'. Naar aanleiding van die uitspraken besloot de gemeenteraad van Oostburg voorlopig niet mee te werken aan de vorming van een grensoverschrijdend samen werkingsverband in de West- Vlaamse/Zeeuws-Vlaamse grensstreek. Lippens diende eerst excuses aan te bieden. Dat deed hij niet, al verzekerde hij later wel dat hij waardering heeft voor het werk van de na tuurbeschermers. Geconfronteerd met waterover last in de deelgemeenten West- kapelle en Ramskapelle besloot burgemeester Lippens vorige week bij een firma in Noordwol- de een superpomp te huren. Die werd bij de Leopoldvaart ge plaatst. Ook op andere locaties werden pompen ingezet. Ille gaal en zonder bouwvergun ning, geeft Lippens toe. Om er aan toe te voegen: „En de eerste ambtenaar die erover komt kla gen, kieper ik in de vaart. Dat wordt de dag van mijn leven." Een boze graaf Lippens stortte bij journalisten voor de zoveel ste maal zijn hart uit. „Voa richtlijn hier, vogelrichl daar, verbod om nog slib tebg geren Ze zijn met goed ge«j den! Nog even en de poldena één groot sl ij kmeer. Dan kung wij allemaal verhuizen naar^ binnenland." De burgemeester Knokkel grijpt trouwens ook helenm niets van het overheidsbekj „Waar zijn we eigenlijk mee* zig? In de jaren zestig landifc we al op de maan en nu zoud we onze voeten niet meercta} kunnen houden7 Dat maak mij niet wijs." Als hij het dei. gelopen weken voor het zegg had gehad, dan had hij ui veel eerder stadium een gn aantal pompen ingezet, a preventief water hadden gepompt naar zee. VolgensLj pens kan Vlaanderen wat treft een efficiënte aanpak q de wateroverlast een voort» nemen aan Nederland Nieuwjaarsborrel handelskamer in Terneuzen TERNEUZEN - In het Scheidt theater in Terneuzen isdonde dag 16 januari de nieuwjaar» ceptie met Kamer n Koophandel, Zeeland Seapon en het Centrum voor Werk enk komen (CWI). Voorzitter D. Bruinooge va Zeeland Seaports houdt tt aanvang van de bijeenkomst® 16.30 uur zijn nieuwjaarsred Voor ondernemers in Midda Zeeland is er een nieuwjaarsbj eenkomst van de Kamer ra Koophandel in de Grote Kerk: Goes. Die is een dag eerder. woensdag 15 januari. Tijden deze bijeenkomst houdt KvK voorzitter L. van Gelder eenu leiding In Goes wordt ook be kendgemaakt welke onderae mer dit jaar de Prijs Creatie Ondernemerschap krijgt. Dat- naast zijn er in de Grote Ka verscheidene bedrij fspresenti ties. Een leven vol muziek heeft het slotakkoord bereikt. In onze harten klinken prachtige melodieën na. Tot ons groot verdriet is na een kortstondige ziekte rustig van ons heengegaan mijn lieve man. broer en zwager ADRIAAN GAST - Ad - 25 juni 1920 Brouwershaven t 10 januari 2003 D. Gast-van Dijk Gast I. Gast-Manders I. van Dijk I. Jaspers en verdere familie Schuit kade 5 4518 EH Brouwershaven Wij nemen afscheid van Ad op dinsdag 14 januari om 15.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in het crematorium. Geen bezoek aan huis Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van ons gewaardeerde lid AD GAST Wij zullen hem missen op onze wekelijkse kegel avond en wensen Dorien veel sterkte toe. Namens kegelclub "De Plankhouders" Het bestuur 10-1-1993 10-1-2003 In memoriam Een stille blik. moeilijk te begrijpen maar wie het lukt kent een heerlijk kind LENNART Ie bent niet uit onze gedachten geweest Leo. Rita. Maurits. William en Eva van Gemeren Voor een waardig afscheid Uit va a rt verso rging Schouwen-Duiveland p Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en crematieverzekeruig Vervoer binnen- en buitenland 0111 - 462600 W. de Keyzer Hogezoom lil 4325 CM Renesse tegen littekens! Brandwonden veroorzaken vaak ontsierende littekens, met alle lichamelijke en psychische gevolgen van dien. Om de slachtoffers te helpen in hun strijd tegen die littekens, blijft er veel geld nodig voor o.a f Steun die strijd! Giro 20 21 22 Bank 70 70 6430 Postbus 101$ 194O EA Beverwijk iel (0251) 27 55 55 www brandwonden nl Elk jaar gaan 700.000 dieren dood door dierproeven. Dat moet anders, kén anders Met alternatieven die dierproeven overbodig maken. Denkt u er ook zo over? Kom dan naar www.proefdiervrij.nl of bel 070 -306 24 68 en zie wat kunt doen. Proefdier vrij Wil jij de Zonnebloem in 2003 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers. ||||H IE VERENICINC Meer informatie? Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl 'Ik heb geen zin om elke keer te vertellen dat er iets mis is met m'n nieren' Steun de Nierstichting. Giro 88.000 Telefoon; 03S-697 80 60 www.nierstichtinj.nl .88.000 ■Q 0 NIERSTICHTING -ss.- Nuttig en nodig Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl Meer dan een half miljoen Nederlanders heeft diabetes (suikerziekte). De helft van deze mensen weet met dat er bij hen sprake is van diabetes. De klachten zijn vaak vaag, waardoor niet snel advies bij een arts word: ingewonnen. Dit terwijl tijdige behandeling klachten en complicaties aanzienlijk kan ver mindeen. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisselingsziekte die draait om het hormoon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de energievoorziening van ons lichaam. HOE HERKENT U DIABETES? Kenmerkende symptomen zijn: Veel dorst veel plassen. Aanhoudende vermoeidheid en/of pijn in de benen. Oogklachten (slech: zien, rode ogen). Pijn in de benen, kortade migheid. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetes fonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvang: zo spoedig mogelijk een uitgebreide gratis brochure. De brochure is bestemd voor ieder een die iemand kent met diabetes, het ze (misschien) heeft en voor iedereen die mee' wil weten over deze "nieuwe" volksziekte. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 62